Axelse kinderen heetten Sinterklaas massaal welkom Duizenden getuige van aankomst sint Jubilerend Theater van de Lach: lauw MAANDAG 15 NOVEMBER 1976 Mfattf Zeeuws-V laandcren FEESTELIJKE INTOCHT ONTVANGST DOOR COLLEGE B. EN W. AXEL - Zaterdagmidag heeft Sint Ni- colaas eeer zijn jaarlijkse feestelijke intocht gehouden in Axel. Omringd door een aantal zwarte pieten en verge zeld door de drumband Hosanna, pony club De Kleppertjes en de Oranjcrui- ters. Na aankomst aan de Nieuwe Dijk maakte Sint een korte rondrit tot aan het gemeentehuls waar hij werd ont vangen door het college van burge meester en wethouders en afgevaar digden van de Stichting Streekcen- trum Axel. Burgemeester A. de Kam heette Sint Nicolaas hartelijk welkom op Axelse bodem waarna Sint Nicolaas een toe spraak op rijm hield. In verband met de veiligheid had Sint liever gezien dat het woonervenplan doorgang had gevori- den. Voorts zei de Sint te hopen dat de Combutazaak voor Axel tot een goed eeind gebracht zal worden Verder richtte hij zich tot de in groten getale aanwezige jeugd, en beloofde allen een cadeautje. Het programma werd voorts gezet met een korte rondrit door een an der deel van Axel. onderbroken dooreen stop bij bejaardencentrum 'De Vurs- sche' waar Sinterklaas een kort be zoekje bracht aan de bewoners. Inmiddels hadden zich en om het cultu reel centrum 'De Halle' een enorm aan tal kinderen verzameld. Sint Nicolaas hield daar zitting en met behulp van zijn zwarte knechten deelde hij een traktatie uit aan de kinderen tot en met zeven jaar. Door de enorme drukte kwamen de kleintjes enigzins in de verdrukking. Gelijk met de intocht van Sint Nicolaas begon de jaarlijkse Sint Nicolaasaktie van de Stichting Steekcentrum Axel en een tekenwedstrijd voor de jeugd. 'De Steltkluut' excursie TERNEUZEN - Onder leiding van de heer B. M. Grootjans hielden de leden van de vogelwacht 'De Steltkluut Oos telijk Zeeuwsch-Vlaanderen' een excur sie naar de Jan Dekkershut aan de Spuikom ten westen van het sluizen- complex te Temeuzen. Bij de flora viel vooral op het witte zaadpluis van de zee-asteren de herfstkleuren van de lage struiken. Bij de fauna ging het voornamelijk om de vogelsoorten. Van zeer nabij kon men observeren de rlngmus, de veldleeuwe rik. de kramsvogel, de zwartkop, de riet- zanger. de winterkoning, dehagemus, het roodborstje en de wintertaling. Bridge AXEL - Donderdagavond hield de on langs opgerichtte bridgeclub Axel. de eerste clubavond in De Halle te Axel. Deze eerste zvond was het vrijblijvend biidgen onder leiding van de heer en mevrouw Simpelaar van de Terneu- zense bridgeclub 'Luctor'. Wethouder P. T. A. N. R. Apers wenste het bestuur geluk met het van start gaan van de. bridgeclub Axel. De uitslag was 1 echtpaar Van Halde ren: 2 dames Carrière en De Feyter: 3 en 4 ex-aequo dames Schiltman en Bassie en de heren Van de Kasteel en Ouwe- neel. De volgende avond is op 18 no vember om 19.30 uur in 'De Haale'. Op defotoO Sint Nicolaas niet op zijn arm een Axels meisje en links burge meester De Kam. Pastoor Pirenne geinstalleerd in Oostburg OOSTBl'RG - Zaterdagavond is pas toor Pirenne officieel in Oostburg gein stalleerd. Dat gebeurde door deken dr. A. Blom menie uit .Middelburg tijdens de eucharistieviering in de Eligiuskerk in Oost burg. Namens liet kerkbestuur sprak de lieer J. van Hauwe een welkomstwoord. Hij deed dat voor veel aanwezigen, want liet was bijzonder druk in de kerk. Tot de aanwezigen behoorden ook wethouder G. A. Claeijs van Oostburg en de domi nees G. Geurtsen en J Paksy respectie velijk namens de hervormde en de gere formeerde gemeente van Oostburg. De installatie van pastoor Pirenne liet twee en een halve maand op zich wach ten. Dal kwam doordat hij nog niet in het huis kon trekken waar zijn voorgan ger. pastoor Dierick, in woonde. ,,Dat de installatie zo lang op zich liet wachten heeft zijn voordelen. De pastoor kent de mensen een beetje en de mensen kennen hem." aldus de heer Van Hauwe Pas toor Pirenne is van plan om veel tijd te besteden aan huisbezoek. Daarnaast ziet hij in de reorganisatie en uitbrei ding van het kerkbestuur een taak. Deken Blommerde las de benoemings brief van monseigneur Ernst voor. De dienst werd Ook bijgewoond door pas toor De Causemaecker. die binnenkort ook in Oostburg komt werken Toerclub 'Vogelwaarde' hield een fietstocht VOGELWAARDE - Zaterdag en zon dag hield de toerclub 'Vogelwaarde' in het kader van Sport Real een fietstocht over 25 kilometer. Er werd in groepsver band gereden. Zeventig personen na men aan de fietstocht deel. De deelne mers kregen het aan de tocht verbonden herinneringsspeldje. ONTVANGST BIJ STADHUIS TERNEUZEN - Dc jaarlijks terugke rende kindervriend is zaterdag weer in Temeuzen aangekomen. Duizenden kinderen, in de meeste gevallen verge zeld van hun ouders, waren er getuige van hoe sinterklaas met zijn zwarte pieten, om een uur of twee zaterdag middag per schip (de sleepboot Zee land van Muller) aankwam bij de voormalige ponton van de provinciale boot aan de Scheldekade. Daar hees de sint zich, enigszins moei zaam, op de schimmel. Voorafgegaan door de muziekkorpsen (met majoret- tein 'Irene' en 'De Vliegende Hollander' en leden van de wandelsportvereniging 'De Vrijbuiters' reed het Spaanse gezel schap daarna naar het stadhuis, waar sinterklaas werd verwelkomd door bur gemeester C. Ockeloen en HCT- voorzitter J. Verlinde. Zowel de heer Ockeloen als de heer Verlinde spraken de hoop uit dat sinterklaas een prettige tijd in Temeuzen zal hebben. Burge meester Ockeloen voegde daar nog aan toe: „U zult voor ons als gemeente wel geen cadeautje mee genomen hebben, want een zwembad ol' een voetbalveld stop je met zomaar in de zak van zwarte pietOok sinterklaas sprak een woord je Het was echter, door de niet al te uit gebreide geluidsinstallatie, nauwelijks verstaanbaar. De kinderschare voor het stadhuis zong daarna nog wat sinterklaasliedjes. Daarna stapte sint weer op zijn paard om de gebruikelijke rondgang door de gemeente te maken. In de loop van de middag ging de suit nog even op bezoek in het Julianaziekenhhuis. verpleeghuis 'Ter Schorre' en er werd ook even halt gehouden bij de 'Veste'-bejaardenflats. Óp de foto. De aankomst van sinter klaas in Temeuzen. ZUIDLANDTHEATER TERNEUZEN Theater van de Lach 'Inpakken en Wegwezen' W„ at zou die mensen toch bewegen... Twee uur lang kijken en aandachtig luisteren naar een lauw, voortkabbe lend blijspel, een stuk zonder inhoud en dan aan het slot van de avond tochzó'n donderend applaus. Ja. zelfs een staande ovatie... Het theaterpubliek is ondoorgrondelijk, dat is zaterdagavond in het volle Zuidlandtheater in Temeu zen weer eens bewezen. Het had een ouwerwet.se zaterdagavond uit moeten worden waarschijnlijk. Een blijspel, met John Lanting, die lolbroek, waarom we al zo vaak dubbel hebben gelegen wanneer één van de tv-zuilen weer eens een vrolijk stuk met hem in één van die hoofdrollen uitzond. Een avond vol jolijt, met ruimte voor een gulle lach en af en toe zelfs tranen in de ogen. En na afloop nog even gierend na kaarten in een of andere bar... maar he laas Het Theater van de Lach van John Lan ting viert het eerste lustrum met het blijspel 'Inpakken en wegwezen' in een vertaling van J. van der Heiden. Het verhaal van twee vrouwspersonen, die 'oplichtend' over de aardbol reizen en direct al het slachtoffer worden van een concurrent/oplichter. De drie sluiten een verbond, dat in bed bezegeld wordt De beide vrouwen worden jaloers op el kaar en besluiten de man zonder kleien ten in bad) achter te laten in een hotel. Daarvan krijgen ze spijt. Hij bracht toch wel avontuur en vaart, in hun leven... En ziedaar de mannelijke oplichter treft hen weer en de praktijken worden eend rachtig voortgezet Dat is het.... meer niet John Lanting is de oplichter. Marjan Berk en Carry Tefsen werken met hem samen. Drie 'blijspelmensen' van de eerste orde dus nog aangevuld met Ferd Hugas (als regelmatig terug- kerend zakenman), die zo langzamer hand toch ook het stempeltje 'vakman" op het onderste deel van de rug verdiend heeft. 'Inpakken en Wegwezen' komt slechts moeizaam op gang. Het suddert wat voort, eigenlijk Na de pauze is er die opleving in het hotel in Istanboel. waai de dames na elkaar ien onwetend van elkaar uiteraard. dat geeft nog veel traditioneel heen en weer geren op het toneel) met oplichter Lanting het bed induiken. Tussendoor staat de uitge sproken tekst (met name Ferd Hugas was bij tijd en wijle trouwens onver staanbaar) bol van de dubbelzinnighe den, Onderbroekenlol, heeft een voor aanstaand theaterdirecteur dat eens genoemd. John Lanting zou die term «in de imitatie van een Zwitserse bankier die hij neerzette) zeker vertaald hebben als 'unterbruchenfrohlichkeit'.... Een blijspel zonder begin en zonder ein de. Kijk, wanneer een tv-show van Johnny Kraaykamp de mist in gaat, wordt achteraf altijd weer verontschul digend opgemerkt dat zoiets ligt aan het ontbreken van goeie tekstschrijvers in Nederland. Maar als nu ook vertaalde stukken ('Inpakken en Wegwezen' heet in het. Engels "Birds on the Wing't al geen waarborg meer zijn voor een avondje degelijke lol, waar blijven we dan En dan toch nog die staande ovatie. Uit beleefdheid misschien, voor namen als Ferd Hugas. Marjan Berk. Carry Tefsen en John Lanting ioverigens is zijn hoge stem op den duur erg vermoeiend: KVP-politicus Frans Andriesen heeft daar - met succes - iets aan laten doen..Of was het applaus mogelijk bedoeld voor de prima kledij, waann de acteurs en actrices rondwandelden. Nee. met 'Inpakken en Wegwezen' maakt het Theater van de Lach van Lanting dan wel het eerste lustrum vol. maar reden om feest te vieren is er eigen lijk helemaal niet. Op naar het tweede lustrum dus maar... W.B. Enige en algemene kennisgeving Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van mijn lieve dochter, onze zuster en tante ELLY CASTENMILLER echtgenote van A. Jooren op de leeftijd van 42 jaar. Middelburg: J. C. M. Castenmiller- Guinée Vlissingen: K. J. J. Kunst-Caslenmiller M. W. Kunst en kinderen 's-Hertogenbosch: V. de Bruin-Castenmiller en kinderen Zutphen: M. Tromp-Castenmiller R. Tromp en kinderen Middelburg. P. J F. Castenmiller C. F. H. M. Castenmiller- van den Maagdenberg en kind Eindhoven. 14 november 1976. De plechtige uitvaart zal plaatsvinden in het mortuarium. Amundsenlaan 2. Eindhoven te 13.30 uur, woensdag 17 november a.s. Na een kortstondig lijden is. gesterkt door de Sacramenten der Zieken, heden van ons heen gegaan onze lieve zoon. broer, zwager en oom JOHANNES PETRUS VERGOUWE op de leeftijd van bijna 43 jaar. Middelburg: W. P. Vergouwe J. Vergouwe-S teke tee Vlissingen: J. SchoUVergouwe P. Schot Middelburg: W. P. Vergouwe E. C. Vergouwe-Barendregt M. M. Vergouwe A. Vergouwe-Beekman Nichten en neven Jan ligt opgebaard in het mortuarium van het ziekenhuis, Noordpoortplein. Bezoek van 17.30-18.30 uur. In de viering van de H. Eucharistie, welke ge houden wordt in de Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Middelburg op dinsdag, 16 november a.s.. om 10.30 uur. zullen we hem dankbaar gedenken. Daarna zullen we hem ter ruste leggen in het graf op de algemene begraafplaats te Middelburg. Aankomst aldaar 11.45 uur. Liever geen bezoek a Tot onze diepe droefheid is geheel onverwachts van ons heengegaan onze lieve broer, zwager, oom en oudoom JACOB SCHROEVERS op de leeftijd van 44 jaar. Vlissingen: Vlissingen: Middelburg: Vlissingen: Vlissingen: K. Schroevers A. P. Schroevers-Vogelaar M. Quite-Schroevers G. Schroevers-Kats P. Schroevers J. Schróevers-Wattel M. Schroevers B. Schroevers-Nieuwenhuize L. Schroevers J. Schroevers C. L. Schroevers-Jonckman A. Schroevers M. J. Boeckhout Neven en nichten Vlissingen. 13 november 1976 Anjelierenlaan 20 De overledene is ODeebaard in de rouwkamer van het.Bethesda/St.-Josephziekenhuis, ingang Koudekerkseweg. Bezoekuur van 13 30-19.30 De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 16 november 1976 om 13.30 uur op de algemene begraafplaats te Vlissingen. Vertrek Apjelierenlaan 20 om 13.15 uur. B. EVERSDIJK Zijn inspirerende optreden en zijn nauwgezette plichtsbetrachting zullen bij ons in dankbare hennnenng worden bewaard. Goes. 13 november 1976 Namens de Stichting voor voort gezet onderwijs te Goes, directie, personeel en leerlingen van de scholengemeenschap voor H.N.O. 'De Vakschool'. A. v. d. Leeden, voorzitter Heden ging van ons heen, mijn geliefde, zorg zame man, onze lieve vader, zoon, broer, zwager en oom KORNELIS FREDERIK MOENS op de leeftijd van 50 jaar. C. Moens-Boer Erik en Edelgard Ronald S. A. Moens-de Baare en verdere familie Vlissingen, 14 november 1976 Spuistraat 15. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bethesda/St,-Josephziekenhuis. ingang Koudekerkseweg. Bezoekuur dagelijks van 18.30-19.30 uur. De crematie zal plaatshebben woensdag 17 no vember 1976 om 9.45 uur m het crematorium Rotterdag. Maeterlinckweg 101 te Rotterdam- Zuid. Geen bezoek aan huis Geen bloemen Diep bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons is geweest, stellen wij u er van in kennis, dat op de leeftijd van 59 j aar. na een geduldig gedra gen lijden, van onze zijde is weggenomen mijn geliefdp man. onze zorgzame vader en schoon vader ANTHONIE PIJPELINK echtgenoot van Jannetje Moerman Temeuzen: J. Pijpelink-Moerman Soest: M. C. Heijboer-Pijpelink I. M. P. Heijboer Temeuzen: Corrie en Frans Temeuzen, 13 november 1976 Marijkestraat 21. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op woens dag 17 november a.s. om 14.45 uur op de Zuider begraafplaats. na voorafgaande rouwdienst vanuit de Opstandingskerk, Bellamystraat. aanvangende om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Opstandingskerk. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van 'Ter Schorre'. Bezoek dagelijks van 19.00- 20.00 uur. Liever geen bezoek aan huis Geen bloemen Na een langdurige ziekte is van ons heengegaan mijn geliefde man, onze lieve vader en opa PETRUS JOHANNIS SCHARDUS op de leeftijd van 64 jaar. Yerseke, 13 november 1976 Magnolialaan 12. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 17 november op de algemene begraafplaats te Yer seke om 14.00 uur vanuit het verenigingsgebouw Molenlaan 1. MARTINUS VAN DE SCHRAAF Ruim 50 jaar. tot aan z'n pensionering toe. is hij aan ons bedrijf verbonden geweest In die vele jaren, voornamelijk als chauffeur werkzaam, heeft hij zijn beste krachten «net een grote mate van nauwgezetheid aan ons bedrijf gegeven. Zijn vrouw en kinderen wensen wij in deze droe vige omstandigheden veel sterkte toe. Directie en personeel Koninklijk KweekbedrijfenZaadhandelD.J. van der Have B.V., Kapelle. 12 november 1976. Enige en algemene kennisgeving In het gelovig vertrouwen dat God zorg droeg voor zijn leven en sterven en dat Hij over de dood heen over hem en ons allen zal blijven waken, stierf op de leeftijd van 71 jaar. Namens de familié Van de Waart-Looij De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis St. Joanna te Goes. Bezoek tijd van 16.00-16.30 uur. De uitvaartdienst zal plaatshebben op woens dag 17 november a.s. in de parochiekerk van de H. Maria Magdalena te Goes om 11.00 uur. waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Enige en algemene kennisgeving Tot onze diepe droefheid is geheel onverwachts van ons heengegaan, mijn innig geliefde, zorg zame vrouw en onze lieve zorgzame moeder en oma HENDRIKA CATHARINA DESPEMOIS- PRIESTER op de leeftijd van 72 jaar. L. R. Despinois A. W. Lichtenberg-Despinois J. G. Lichtenberg Rona, Jolanda J. N. Despinois M. L. Despinois-Hanssen Luciel, Natalie De overledene is opgebaard in de rouwkamer, VanDishoeckstraat 10. Bezoek heden, maandag, van 17.30-18.00 uur. De gezongen uitvaartdienst zal plaatshebben dinsdag 16 november 1976 om 10.45 uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw, Singel te Vlissin gen, gevolgd door de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Geen bezoek aan huis ELIZABETH ALLEVVIJN weduwe van Jacobus van Kogelenberg op de leeftijd van bijna 82 jaar. Vlissingen: F. J. van Kogelenberg W. P. van Kogelenberg- Pietersen Frans-Jan Martin L. C. Oreel-van Kogelenberg W. Oreel Vlissingen, 14 november 1976 "Ter Reede', kamer 162. Correspondentie-adres: Gerbrandystraat 88. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bethesda/St.-Josephziekenhuis. ingang Koudekerkseweg. Bezoekuur dagelijks van 18.30-19.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 17 november a.s. om 11.15 uur in het bejaarden centrum 'Ter Reede', waarna aansluitend de teraardebestellmgzal plaatshebbenom 12.00 urn- op de algemene begraafplaats te Vlissingen. Na de teraardebestelling is er gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats. Bedroefd, maar dankbaar dat we hem zo lang mochten hebben is heden van ons heengegaan onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgroot vader CORNELIS BOLLE in de ouderdom van 101 jaar. Goes: C. Snoodijk-Bolle Goes: J. Bolle-Boudens Klóetinge: C. Bolle B. Bolle-Hendrikse Rotterdam: P. Bolle S. Bolle-v. d. Linde Goes: H. Boudens E Boudens-Broekate en achterkleinkinderen Goes. 13 november 1976 Vogelzangsweg 18. De overledene ligt opgebaard in hetmortuarium van ziekenhuis Bergzicht. Bezoektijd van 15.00-15.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 17 november 14.00 uur vanuit de zaal van het Leger des Heils. Vooraf wordt om 13.00 uur een rouwdienst ge houden waarbij u beleefd wordt uitgenodigd. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de legerzaal. Bevorderd tot heerlijkheid broeder CORNELIS BOLLE ruim 101 jaar. 83 jaar was hij een eerlijk christen en een trouwe heilsoldaat. E. J. W. Franken Sr. Majoor Goes. 13 november 1976 Vogelzangsweg 18. GEVESTIGD: H. J. J. HOUG tandarts Dam 7. Goes, tel. 16876 Behandeling na telef. afspraak tussen 10 en 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 22