1 luctor b.v, Carnavalsfeest in Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen barstte los Transportbanden nlenw - reparatie nibber PUISTIC (PVC) Hele gemeente taak in diaconaal werk Opnieuw voorkeur voor uitvoeren witplan in Sasse 'witte wijk' i Schuurtje uitgebrand Scouting opent eigen bureau in Middelburg Elfde van de elfde in Sas een topper MAANDAG 15 NOVEMBER 1976 PRINSENBAL IN HULST, SINT-JANSTEEN, CLINGE EN TERHOLE: VOL EN GEZELLIG ZANG, DANS EN LEUT... HULST - Zaterdagavond werd het car navalsfeest in Hulst ingeluid met het prinsenbal van de Hulster carnavals vereniging 'I)e Vossen'. Dat gebeurde in het gemeenschapscentrum 'Den Dul- laert', dat tot in de uiterste hoekjes be zet was. Personeel van de PTT bracht- ten drie pakken binnen, waarin zich de nieuwe prins'Prins Willem I van Hulst' bevond - in het dagelijkse leven Willy Kveraarcl - met zijn hofdames Mar ianne en Marlou Crombeen. Ook de nieuwe Raad van Elf kende enige nieuwe gezichten namelijk Em. de Waal. Guido Verstraeten en J Vergau- wen. Vanaf het begin was er de echte carna valssfeer. Het orkest'Sjempott', de zan ger Jan Boezeroen, de saxofonist André Moss en de conferencier Leo Heijnen. die het geheel aan elkaar praatte, zorg den ervoor, dat de camavalsleut hoogtij vierde. Aan de feestavond werkten ook mee het streekorkest 'The Williams' uit Axel en de eigen boerenkapel 'De Kallesaaien'. onder leiding van Nelis Kansteen. De carnavalsverenigingen 'De Heerlijk heid' uit Loon op Zand met boerenka pel. de carnavalsvereniging s- Gra vend eel en de boerenkapel'De Mao- te' uit Breda waren eveneens aanwezig op het prinsenbal. In het verenigingsgebouw aan de Wil- helminastraatte Sint-Jansteen hield de stichting 'Steen Carnaval' een druk be zocht prinsenbal. Het Jumbo-orkest VLISSINGEN - Een felle brand heeft zaterdagmiddag het schuurtje achter de woning van G. S. aan de Piet Hein- kade te Vlissingen volledig in de as ge legd. De brand ontstond toén S. in het schuurtje vis bakte op een gascomfort.. Door nog onbekende oorzaak vatte en kele voorwerpen rond het gastel vlam en in korte tijd stond het hele schuurtje in lichterlaaie. S kreeg nog de kans om de gasfles, waar het comfort op aangesla gen was. naar buiten te werpen en waar schuwde vervolgens de brandweer. Toen deze arriveerde was het schuurtje al bijna helemaal uitgebrand. Een fiets die erin stond gestald, werd door de vlammen vernield MIDDELBURG - Met een zeer druk be zocht open huis heeft het gewest Zee land van scouting Nederland zaterdag het gewestelijk bureau in Middelburg officieel in gebruik genomen. Hei bu reau is gevestigd in het vroegere Zeeuws museum aan de Wagenaar- straat. Op dc benedenverdieping van het mo numentale herenhuis heeft de padvin dersorganisatie een ruimte gehuurd van de hoofd gebruiker'Stad en Landschap' Het gewestelijk bureau wordt bemand door de sinds enkele maanden aange stelde beroepskracht Teun van Elsac- ker. Met de huisvesting in Middelburg heeft het gewest voor het eers een eigen kan toor. Aan het vinden van een geschikte accommodatie zijn overigens enkele ja ren voorbijgaan. Wezijn dan ook ergblij met dit onderkomen zei Teun van Els- acker Scoutipg Nederland lelt in Zeeland ruim 2200 leden i kabouters, welpen, pad vinders en verkenners) die zijn georga niseerd in een groot aantal groepen. Van iedere groep bracht zaterdag en verte genwoordiging een bezoek aan het ge westelijk bureau. Beroepskracht Teun van Elsacker en het gewestelijk bestuur kregen daarbij behalve felicitaties een groot aantal ca- deau's aangeboden. Van 't landelijk be stuur ontving men de vlagvan scouting. Deze werd tijdens het open huis tegelijk al uitgestoken. De vele bezoekers - on der wie ook vertegenwoordigers van an dere jeugdorganisaties - konden be halve het nieuwe bureau ook een spe ciale dia-serie over het scoutingwerk zien. Vanuit het gewestelijk bureau zal Teun van Elsacker zich naast de administra tie en organisatie vooral bezig houden met- de training en vorming van de lei ders en leidsters. Scouting telt in Zee land een 400 leiders. Daarvan wisselen er ieder jaar zo'n 100 Azijnhulzen in IJzendijke schoten een raket af IJZENDIJKE - Voortgetrokken door de Raad van Elf en geflankeerd door de twee hofdames. Maria Goossens en Lu cia van den Bunder, werd zaterdaga vond even voor het symbolische tijd stip elf minuten over elf een grote raket in de residentiezaal van de carnavals vereniging De Azijnhalzen in het Hof- zichttheater te IJzendijke binnengere den. Midden in de zaal ontbrandde het ge vaarte onder luid geknal en kwam ver volgens de nieuwe prins Carnaval van IJzendijke. Prins Azino de Tweede t Jan de Sutter), tevoorschijn. Een Belgisch carnavalsorkest zorgde tijdens het Prinsenbal. dat tol in de kleine uurtjes voortduurde, voor een passend muziek je. Zaterdag. 27 november, vertonen de Azijnhalzen in de residentiezaal een film over het carnaval van vorig jaar en Is er teevens een bingo onder leiding van Th. de Kind. de uit de laiifare 'Sint-Jan' gevormde boerenka pel 'De Rattenband' en het majoretten- korps van 'Sint-Jan' zorgden voor het muzikale gedeelte. Het geheel bereikte zijn hoogtepunt, toen Prins Jan I - C van Deijk - met zijn nieuwe hofdames mejuffrouw Groen in 't Woud en rnejul- frouw Kïnts en zijn verjongde Raad van Elf binnentraden- In Clinge hebben de carnavalsstichting 'De Kriêkeputters' in liet gemeenschapscentrum 'Malper- tuus' de carnavalsbloemetjes buitenge; Prins Kriek II - Alois van Dorsselaer Expo Middelburg noteerde ruim 20.000 bezoekers MIDDELBURG - De Expo- liuislioutlheurs in Middelburg is zater dag na vijf dagen afgesloten. In totaal Irok de beurs in (le veilinghallen aan de Braakmanstraat ruim 'iO.OOO bezoe kers. De 20.000ste bezoeker noteerde men zaterdagmiddag een uur voor slui tingstijd. Het was de heer M. J. Schipper uit Le- wedorp. Met zijn gezin werd hij door de organisatie en standhouders van de huishoudbeurs overladen met geschen ken. Bovendien bracht het speciaal aanwezige muziekgezelschap 'Vlijt en Volharding' uit Souburg de familie een muzikale hulde Organisator A. den Boer loonde zich za terdag na afloop met ontevreden met het. resultaat van deze eerste Expo in Middelburg. ..Over het bezoek heb ik niet te klagen", zei hij. De bezoeker saantallen kwamen clan ook ver boven de aanvankeliike verwachtingen uil. Voor het overgrote deel van de deelne mers is de beurs volgens organisator Den Boer ook een goede zaak geweest. ..Op een enkele uitzondering na hebben ze goed gedraaidwas zijn indruk. Ook voor de ideële deelnemers als wereldna- tuurfonds. Rode Kruis,-werkgroep bui tenlandse werknemers, was de beurs naai'zijn mening succesvol verlopen. Met een grotere deelname van de kant van de Middelburgse middenstand ziet rieheerDen Boervolgend jaareen goede mogelijkheid om deze eerste expo een vervolg te geven. Hij voelt zich daarin gesteund door de medewerking van de autoriteiten ..De medewerking van ge meente en politie was bijzonder posi tief. stelt hij vast. Bromfiets vernield bij botsing met bus AXEL - Zaterdagmiddag omstreeks een uur kwam in de Oranjestraat te Axel de Belgische autobus, bestuurd door A. van B. uit Baaf in botsing mei een bromfiets, die bij de aanrijding vernield werd. De autobus kwam vanaf de Kerkdreef en wilde parkeren waarbij hij dwars op de weg kwam te staan. Uit tegenoverge stelde richting naderde de bromfietser R A S. uit Heikant die de bus niet meer kon ontwijken, ten val kwam en onder de bus terecht kwam. waarbij de brom fiets werd vernield De bestuurder bleef ongedeerd. Intercom gestolen uit oude chr. mavo AXEL- Uit de leegstaande, voormalige christelijke mavo aan de Tuinstraat te Axel is een inlercominstallatie met (10 meter kabel ontvreemd ter waarde van ongeveer f 1000.-. De diefstal werd vrijdag ontdekt door een concierge van de mavo. die toevallig in het gebouw moest zijn. Fractie-overleg PPR-Zeeland in Breskens BREKSNES - Dinsdagavond houdt de PPR-statenfractie in Zeeland openbaar fractie-overleg in 'Het Wapen van Bres kens' te Breksns. De bijeenkomst begint om acht uur. Aan de orde komen de al gemene beschouwingen en de begroting voor 1977 voor de provincie Zeeland. met zijn hofdames en zijn Raad van Eli kwamen getooid in nieuwe cape de zaal binnen. In de raad hadden een paar verschui vingen plaats gevonden. Voorzitter Fr. Taalman eri penningmeester J Kerck- haerl bicven hun plaats m het bestuur behouden, maar hadden hun raadzetels ter beschikking van de jeugd gesteld, die in dc persoon van Roger van Dorsse laer en Theo Weemaes vanuit de reser visten 'promoveerden' De reserve- plaatsen werden aangevuld met Etienne de Burger en René de Vos On der de talloze aanwezigen bevond zich ook een delegatie van De Annewuitens' uit Kapellebrug. Ook in Clinge was het een drukte van belang, die van het begin tot het einde gekenmerkt werd door een sl'eer van: het-kan-niet-beler. waaraan hel. dans en showoi'kest 'The New Angles' oncler leiding van Et Steijaerl en het 'Dwei lorkest Troep 71' uit Krabbegat het hunne toe bijdroegen Ook in Terhole ging het er bijzonder gezellig aan toe. Daar hield het camavalscomitë De Loetzers' het prinsenbal inzaai J Scho nenberg. Prins Loetz I - H de lioey - verscheen er met zijn Raad van Elf, waarbij P. Nijskens als nieuw lid aan- irad. Voor het muzikale gedeelte zorgde dc Terhoolse 'Butterfly drive-in'. In Lams- waarde was dc carnavalsdrukte in het gemeenschapscentrum 'De Luifel' over stelpend. Het orkest 'The Stone Stars' uit SintrJansteen en de boerenkapel van de muziekvereniging 'Vrijheid Eendracht' uil Lamswaarde zorgden voor het muzikale gedeelte Onder lei ding van mevrouw' Van Hoye gaven de 'Dansmariekes' uil Hulst een grote show eg. Het hoogtepunt van de avond werd bereikt, toen eerste minister J. Joossen de ballonnen opende, waaruit Priils Francois I - Frans van Laere - met de hofdames en de Raad van Elf stapten in splinternieuwe kledij. Ook hier heer ste de grootste gezelligheid tot in de kleine uurtjes Onder de talloze aanwe zigen bevonden zich ook delegaties van de zusterverenigingen uit Stoppeldijk en Kloosterzande Het prinsenbal in 'Den Dullaertle Hulst. SAS VAN GENT - De viering van de 'elfde van den elfde' in Sas van Gent is een absolute 'topper geweest. Zaterda gavond kwamen, zo schat het bestuur van de carnavalsvereniging, zo'n 1250 mensen in 'De Vlaanderenlial' aan de feestelijkheden deelnemen. Tijdens het. 'feestgedruis werd de prins vbor het carnaval 1977 voorgesteld. Prins Cees 1 zal Sas van Gent volgend jaar voorgaan in de feestelijkheden. Prins Cees heet in hel dagelijks leven de heer C. Smits. Hij is afkomstig uit Sas van GentVoor het vijfde achtereenvol gende jaar is W. Gelderland politieman Goor' in Sas. Eerste minister van de raad van elf is de voorzitter van 'De Be tekoppen'. G de Smit uit Sas van Gent, terwijl Th de Boeye als nar zal fungeren. Wim de Pan uit Sas van Gent is de nieuwe jeugdprins. Hij zal onder de titel Prins Wilhelm 1 opereren. Zijn adjudant is Tom de Boeve uit Sas van Gent De ruim twaalfhonderd mensen die za terdagavond in Sas van Gent feestvier den hebben de niet geringe hoeveelheid van 44 vaten bier uitgedronken, naast de overige sterke drank en fris die werd geschonken. Die 44 vaten bier a 50 liter betekenen ruim 9000 glazen bier Voor het muzikale gedeelte zorgden in 'De Vlaanderenlial' het combo 'Wilde bras de prinselijke muziek 'Lol en Leut' 'de harmonie De Verenigde Vrienden'), de dans- en showgirl-s 'Memory' en het drum- en majonenkorps de 'Arno's'. Gasten waren zaterdagavond de carna valsverenigingen uit Loon op Zand. Nieuw-Namen en Graauw. terwijl latei- op de avond ook de vereniging uit Sluis nog langs kwam. Het. feest duurde tot omstreeks 2 uur zondagnacht.. Daarna gingen velen nog een etablishement in Sas van Gent opzoeken om het feest voort te zetten. Zoals gebruikelijk was dc Zeeuwse- Vlaamse vereniging van gehandicapten weer te gast bij 'De Betekoppen Mislukte poging tot inbraak in Vlissingse - 'i spon winkel VLISSINGEN-De eigenaar-J. R.- van <le sportartikelenzaak K. in de Vlis singse Walstraat en zijn echtgenote hebben in de nacht van vrijdag op za terdag de schrik van hun leven hun le ven gehad. Omstreeks kwart over drie in de vroege zaterdagochtend poogde een inbreker die tot in de slaapkamer van het echt paar was doorgedrongen de portefeuille van R die naast hem op hel nachtkastje lag weg te nemen De inbreker was de woning binnengedrongen door aan de achterzijde van het huis op een balkon te klimmen en een nooddeur te forceren. Via de showruimte van de winkel op de tweede verdieping kwam de man de slaapkamer van de heer en mevrouw R. binnen. Op het moment dat hij zich met de pror- tefeuille. er zat zo'n 8.000 gulden in. uit de voeten wilde maken ontwaakte me vrouw R. Zij wekte op luide toon haar man. die onmiddelllijk de achtervolging Inzette op de wegrennende inbreker. De man. die waarschijnlijk goed de weg kent in het huis wist de t rap af te komen en via de winkeldeur te ontsnappen. De heer R. vond zijn nog gevulde porte feuille terug op de trap. Hij waar schuwde de Vlissingse politie, die zater dagmorgen nog geruime tijd tevergeefs de omgeving van de inwkel heeft afge zocht naar eventuele sporen van de in breker. Zondagavond had de politie nog geen aanwijzingen die tot spoedige ar restatie van de inbreker kunnen leiden. Lichtgewonde bij botsing AXEL - Vrijdagavond omstreeks half zes gebeurde op de kruising Oude- weg/Nieuwendijk een aanrijding, waarbij de bromfietster. mejuffrouw K. de B. uit Terneüzen lichte verwon dingen opliep. De aanrijding gebeurde doordat de be stuurder van een personenauto, de heer H. M. uit Axel bij het linksaf slaan vanaf van de Oudeweg naar de Stationsstraat geen voorrang gaf aan de bromfietster. Deze kon niet meer uitwijken en kwam ten val. waarbij zij verwondingen aan het gezicht opliep en klaagde over een pijnlijke rug. Nadat eerste hulp was ver leend door dikter W C. C. Kok kon zij naai- huis terugkeren De bromfiets werd totaal vernield. De personenauto liep lichte schade op. WIKA D. E. HIENSCH: PROVINCIALE VERGADERING GOES - ..Het diaconaat heeft niet afge daan. Het krijgt juist nieuwe taken. En dat zijn niet alleen taken voor de offi ciële diakenen, maar voor de hele ge meente. De gemeente wordt een steeds hechtere gemeenschap als ze zich van haar diakonale taken bewust weet en zich er ook daadwerkelijk aan wijdt". Dit zei zaterdagmorgen wika D. E. Hiensch tijdens de jaarlijkse provin ciale diaconale vergadering van de Ne derlandse hervormde kerk in Zeeland. De ruim vijftig aanwezige diakenen konden tijdens de vergadering kennis maken met de heer Hiensch als consu lent voor de samenlevingsopbouw. Hij is ds. H. M. Straling, die met emeritaat is gegaan, opgevolgd. Overigens was de heer Hiensch voor niemand echt 'nieuw', want hij is jarenlang jeugd werkadviseur van de hervormde kerk in Zce'and geweest. De heer Hiensch presenteerde zich in zijn nieuwe functie met een inleiding over het onderwerp 'Diaconaat in per spectief. Het was niet-zijn bedoeling om revolutionaire gezichtspunten over het diaconaat te verkondigen, maar het ging hem er meer om de diakenen een vernieuwde kijk op het diaconale werk te geven. De heer Hiensch zei van me ning te zijn dat het diakonaat niet is uitgehold. .De gemeenteleden leggen vaak de verantwoordelijkheid voor het diaconale werk alleen maar bij de dia kenen en zo wordt het diaconaat op den duur wel uitgehold. Maar het diaconale werk mag geen randwerk zijn in het ker kelijk leven. Het dient, een van de meest essentiële en centrale opdrachten te zijn voor alle gemeenteleden". De heer Hiensch vond dat eigenlijk een totale omwenteling nodig is. „Het diaconale werk moet in de handen van alle ge meenteleden worden gelegd", meende hij. De diakenen-ambtsdragers moeten de gemeenten voorgaan in het werk en zorgen voor begeleiding en stimulansen. Zo kunnen de taken verdiept, en ver deeld worden en daarmee krijgt, het dia conale werk weer perspectieven. Hoe meer gemeenteleden bij het diaconale werk betrokken zijn, hoe beter de ge meente functioneert." De heer Hiensch wees op de toenemende eenzaamheid in de huidige maatschappij. „Een bezoti je, een telefoontje en zo maar een sprekje kunnen er toe dienen dat eel zame mensen er weer een tijdje tegt kunnen. En dat is dan een vorm vanfe conaal werk. waar ieder gemeentel; zich mee bezig kan houden. Ook me sen. die plotseling alleen zijn komenil staan, onvolledige gezinnen en werk!:.; zen kunnen dooi een enkel gesprei:» het gevoel krijgen dat ze niet helend alleen staan met.hun problemen. Ends] is dan het. ene voordeel van het onctej houden van dergelijke contacten, l'J tweede voordeel is dat er snel profes»; nele krachten op het gebied van M maatschappelijk werk ïngeschake; kunnen worden wanneer de problem? voor de mensen te groot dreigen te we der. Dan kan hulp geboden word: voordat, het, wellicht te laat, is". Wprelrldiüconaal De heer Hiensch belichtte ook hetu-J relddiaconaat. Daarbij moet niet alle»} een beroep gedaan worden op de offr! vaardigheid en de barmhartigheid stelde hij. maar er moet ook gewezJ worden op dc gerechtigdheid. Het ui voeren van projecten is mooi. maan gemeente moet zich ook bezinnen opi oorzaken van de tegenstellingen t.uss de rijke landen en de derde wereld, men moet zich vooral niet te snel schuilen achter een gevoel van macht loosheid Voorzitter J. R. de Boer van de pro; ciale diaconale commissie van de vormde kerk had er eerder tijdens vergadering al op gewezen dat het trekken van de gemeenteleden bij b| diaconaat nog steeds een moeizas: proces is. „Het diaconaat beteken „Helpen waar geen helper is'. Ondant de vele collectieve voorzieningen zijne nog steeds mensen die in de put zittei, Maar vaak zijn de professionele hulpve leners alleen tijdens kantooruren teb: reiken. Als iemand buiten kantoorun: acuut hulp nodig heeft, dan is het h« belangrijk dat er zo iemand als een di; ken is om voor de eerste opvang te zo: gen", aldus de heer De Boer. Na de inleiding van de heer Hienscl discussieerde men over de stelling dn dc hele gemeente het diakonale werf dient te verrichten en dat de diaken f dit werk voor dienen te gaan en hc stimuleren en begeleiden. DEEL BEWONERS BIJEEN IN 'DE ROSELAER' WERKGROEP STELT MET NADRUK: „CV IS NIET VERPLICHT" SAS VAN Gent - Tijdens een vergader ing van de werkgroep 'renovatie', za terdagmiddag, heeft een overgrote meerderheid van de aanwezige bewo ners van de 'witte wijk' in Sas van Gent zich opnieuw uitgesproken voor uit voering van liet witplan. Overigens waren lang niet alle bewoners van de 'witte wijk' op de bijeenkomst aanwe zig. Vertegenwoordigers gaan dc afwe zige bewoners de komende dagen be zoeken om nogeens precies duidelijk te maken wat de verschillen zijn tussen liet plan vooreen 'lialfstccnsmuur' (nu door de woningbouwvereniging 'Sas van Gent Vooruit' aan de bewoners voorgelegd) en liet 'witplan' (dat de voorkeur geniet van dc werkgroep re novatie). Vorige week heeft de woningbouw ver eniging alle bewoners van de 'witte wijk' het renovatieplan toegestuurd. In dat plan wordt uitgegaan van uitvoering met de halfsteensmuur. Middels een in te vullen verklaring kunnen de bewo ners zich uitspreken voor of tegen het plan. Mevrouw R. Vereecken van de werk groep renovatie zette de zaken zater dagmiddag. tijdens de bijeenkomst in 'De Roselaer' nogeens op een rijtje. In de eerste plaats maakte zij melding van een schrijven van het bestuur van de woningbouwvereniging, waarin werd meegedeeld dat men afzag van bijwo nen van de vergadering, 'omdat men de bewoners niet wil beïnvloeden'. Mevrouw Vereecken verder: „We wor den nu gewoonweg gedwongen de half steensmuur te nemen Maar het is wel zo dat de bewoners hun witplan zouden kunnen krijgen, wanneer de overgrote meerderheid zich daarvoor uitspreekt,. Datzelfde geldt voor de halfsteensmuur. Zegt een overgrote meerderheid 'ja' tegen de muur. dan wordt dat plan uit gevoerd en moeten dc andere bewoners zich daar bij neerleggen. Maar de wo ningbouwvereniging laat verder Reen keuze: Zö willen ze hel en zo zal het ge beuren Mevrouw Vereecken wees er verder op dat wanneer de meningen over half steensmuur of witplan elkaar in even wicht houden, er dan een keiharde weg ingeslagen zal moeten worden. „Dan kunnen we beginnen met het indienen van verzoeken voor achterstallig on derhoud en dan kunnen we mogelijk naar de rechter. Dan zullen we ons ook keihard moeten verantwoorden voor het feit dat we niks voelen voor een half steensmuur." aldus mevrouw Vereec ken. Zij stelde verder: „Het gaat er nu maar om wat we willen. Zeggen we: we hebben nu anderhalf jaar gevochten voor dat witplan. dus we vechten door. Of zeggen we: we zijn het beu en laten we maar 'ja' zeggen tegen het plan. zoals het nu door de w oningbouwvereniging op tafel is ge legd." Goedkoper Daarna werden de verschillende finan ciële aspecten nog eens doorgenomen, waarbij er van de kant van het bouw- ad viesbureau nog eens op gewezen werd dat het witplan aanmerkelijk goedkoper zal zijn, terwijl via verschil lende simpele veranderingen toch ook een flinke isolatie wordt bewerkstel ligd. Belangrijk was ook de bespreking van het al ol niet aanleggen van centrale verwarming in de renovaliepanden. Mevrouw Vereecken maakte duidelijk dal he t absoluut niet verplich t is om een cv-installatie in de woning in te laten bouwen. Mevrouw Vereecken „Er zijn een hele boel bewoners, die niks voor een cv voe len. Destijds hebben we van de woning bouwvereniging een bnef gekregen, die was opgesteld door het ministerie en waarin werd gemeld dat een gereno veerde woning zonder centrale verwar ming op een huur van 148.75 komen, terwijl een woning met cv een huur van 189.20 vergt. Maar daarover wordt nu plotseling niks meer gezegd door de wo ningbouwvereniging." Zij wees er nog eens met nadruk op dat het weigeren van een centrale verwarming absolui geen consequenties zal hebben voor di totale renovatie in de wijk. Van de kant van de werkgroep renovatie: werd zaterdagmiddag nadrukkelijk ge steld dat het erg belangrijk is dat ook ui| de toekomst.de sfeer in de wijk goed: blijft. Mevrouw Vereecken: „Iedereen moet helemaal zeil'weten wat. hij op hei formulier invult, halfsteensmuur of wil! plan. of centrale verwarming ofniet. Hei gaat gewoon om de meerderheid." Siet blij Uiteindelijk spraken 18 aanwezige be-j woners zieli uit voor het witplan. ter wijl drie aanwezigen meer voelden! voor het plan van de woningbouwver eniging. Overigens bleek zaterdagmiddag lani niet iedereen blij niet de iets genuan ceerdere opstelling van de werkgroep' die nu de keuze tussen de twee renova tieplannen helemaal wil overlaten aai de bewoners zelf. Een van de aanwezigen: „We hebben ra anderhalf jaar gestreden voor het wit plan en nu moeten we het hoofcl niet i de schoot leggen. We moeten keihats voor het witplan blijven vechten." Ten:- lotte ging de vergadering akkoord me het voorstel om de zaterdag niet aanwt zige bewoners te laten bezoeken doe een van de leden van de werkgroep. M< vrouw Vereecken. „We moeten die met sen dan eerlijk zeggen hoe de zaken i voorstaan. We moeten de mensen op ee eerlij ke wijze benaderen. Ze mogen lat< met. zeggen: jullie hebben hel ons helt maal verkeerd voorgesteld." Auto leeg tegen boom aangetroffen GROEDE - Op de provinciale weg var Groede naar de Potjes is in de nacht var zaterdag op zondag een personenautt tegen een boom gereden. De politie tro de auto zondagmorgen verlaten aar, Voor zover de politie na kon gaan ware: er bij het ongeval geen gewonden. De auto werd zwaar beschaidgd. (In iedere lengte) •«IND* Tivolrweg 63, Hulst tel. 01140-2461/4080

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 20