Onderwijzeres juffrouw Hoene nam afscheid in Kwadendamme Schooljeugd Bruinisse stak eerste spade overdekte zwembad Middenschouwen wil een hogere bijdrage voor onderhoud wegen PRIJS-SLA6 caissières - leerling caissières ZATERDAG 13 NOVEMBER 1976 WktêJ Zeeuws - Vlaanderen NA 46 JAAR MET PENSIOEN KWADENDAMME - „Wat u aan Kwa dendamme in al die jaren hebt ge schonken, dat was topklasse. Kwaden damme mag ii daar erg dankbaar voor zijn". Deze woorden richtte onderwij- sinspeeteur J. Gelijns vrijdagavond aan het adres van mejuffrouw M. T. Hoenene. die na 46 jaar als onderwijze res in Kwadendamme werkzaam te zijn geweest afscheid nam wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Van die 46 jaar gaf mejuffrouw Hoene 42 jaar les aan de r-k meisjess- sehool. de Gerardus Majellaschool. Vier jaar gelden werden de jongens en de meisjesschool samengevoegd in de Mgr. Heyligersschool. Aan de school gaf mejuffrouw Hoene nog vier jaar les aan gemengde klassen. In al die jaren heeft ze steeds de eerste, tweede ol derde klas of combinatieklassen gebad. Vrijdag' werd een punt gezet achter de lange onderwijscarrière van mejuffrouw Hoene. Overdag nam ze uitvoerig af scheid van de kinderen van de school en 's avonds vond het officiële afscheid plaats met een bijeenkomst voor geno digden en een receptie, nadat in de pa rochiekerk een eucharistieviering was gehouden. Om het een beetje gezellig te houden werden de toespraken afgewis seld met sketches, die de kinderen op voerden en smakelijke anecdotes, die oud-schoolhoofd De Boo vertelde. Inspecteur Gelijns vetelde veel bewon dering te hebben voor de manier waarop mejuffrouw Hoene de vele ontwikkelingen in het onderwijs heeft opgevangen. .Veel oudere collega's kunnen die op een gegeven moment met meer volgen. Het zijn er maar enkelen - en mejuf frouw Hoene is er een van - die de rit.vol kunnen maken. En dat dan ook nog op een pelzierige en gezellige Youth for Christ hield feestdienst KRABBENDIJKE - Woensdagavond werd in de gereformeerde kerk te Krabbendijke de eerste 'feestdienst' gehouden van een serie van vier die Youth For Christ in Zeeland houdt, liet thema van de dienst was: 'Want ik schaam mij het evangelie niet'. Ds. R J. Blaauw was voorganger en het jeugdkoor 'Ichtus" uit Goes verleende muzikale medewerking. Hoewel de op komst enigszins tegenviel is de 'feeste lijke dienst' zeer goed ontvangen. De volgende diensten onder hetzelfde thema zijn op zondag 14 november om 14.30 uur in de hervormde kerk te 's- Gravenpolder. met medewerking van ds. Carp: woensdag 17 november om 19.30 uur in de 'Hoeksteen' te Middel burg. met medewerking van ds.Hofstra: en zondag 28 november in de vrfj evan gelische kerk to Wemeldinge om 17.00 uur. met medewerking van ds. Delbeek. Aan alle diensten verleent het jeugd koor 'Ichtus' zijn medewerking. Schieting van 'Spes-Nostra' OVEZANDE - Bij de heer J. Doene gaf de handboogvereniging 'Spes-Nostra' een schieting op de liggende wippen, hier werd door 55 schutters van 15 ver enigingen deelgenomen. Uitslag van de eerste wip: hoofd vogel Math Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; 1ste zijvogel F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezan de: 2e zijvogel C. Bek van A.D.L.M. uit Kwadendamme: 1ste bovenkal B. Schrieks van Spes-Nostra uit Ovezan de: 2e bovenkal A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; 1 ste onderkal J. l-Ioondert van Spes-Nostra uit Ovezan de: 2e onderkal Mej. J. Rentmeester van A.D.L.M. uit Kwadendamme; 1ste klep F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezan de: 2eklep L. de Kraker van Vios uit 's- Heerenhoek; 3e klep J. v. d. Dries van Eengezindheid uit 's-Heerenhoek; meeste kleine vogels O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme. acht stuks. Uitslag van de tweede wip: lsle hoofd vogel J Doene van Willem-Teil uit Ovezande: 2e hoofdvogel L. de Kraker van Vios uit 's-Heerenhoek; 1ste zijvogel J. de Jonge van Willem-Teil uit Ovezan de: 2e zij vogel F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande: 3e zijvogel J. Huige van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek: 4e zijvogel mevrouw. Steenaert van Voor uitgang uit Kwandamme: 1ste kal C Kopmels van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk: 2e kal mevr. Steenaerl van Vooruitgang: 3e kal J. Hoondert van Spes-Nostra uit Ovezande: 4e kal mej. J Rentmeester van A.D.L.M. uit Kwa dendamme; meeste kleine vogels mej. Ada de Jonge van Spes-Nostra uit Ove zande. zes stuks. De extra vogels waren voor J. F. de Rijke van Edele-Handboog uituit Oudelande en F Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. De vliegende vogelpnjzen waren voor J Hoondert van Spes-Nostra uit Ove zande en P. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk Basisschool te Nieuwerkerk hield ouderavond NIEl'WERKKRK - De christelijke ba sisschool te Nieuwerkerk hield een ou deravond onder voorzitterschap van de heer J. Folmer. Na het officiële gedeelte hield de heer J. Dankers, leraar aan de 'Driestar' te Gouda, een lezing. Hij besprak het onderwerp 'Ontwikke lingen binnen het basisonderwijs'. Hij gaf hierbij een overzicht van het basi sonderwijs van na de de tweede werel doorlog Hij merkte op dat de ontwikke lingen elkaar in een zeer snel tempo op volgen Bij de bestuursverkiezing werd me vrouw A. Koetsier herkozen, terwijl in de vacature die was ontstaan door liet overlijden van de heer J. Flikweert als nieuwe bestuurslid werd gekozen de heer J. van der Welle Tenslotte sprak het hoofd van de school de heer G R J. van Herkelom over de interne gang van zaken in de school heer Gelijns zei wel eens onder de in druk te zijn gekomen van de uitste kende sfeer, die er bij mejuffrouw Hoene in de klas steeds heerste En hij stak het niet onder stoelen of banken dat hij de inzet van mejuffrouw Hoene des te meer waardeerde, omdat ze zo lang de steeds weer moeilijke eerste klas les gegeven heeft. Zesenveertig jaar lang voor de klas. Ver scheidene sprekers probeerden zich voor te stellen hoeveel kinderen in al die jaren bij de scheidende onderwijzeres in de klas hebben gezeten. De heer Gelijns <46 maaal ongeveer dertig kinderen is Jonge Gemeente in Goes-Zuid houdt bijzondere dienst GOES - Zondag 21 november houdt de jonge gemeente van Goes-Zuid een bij zondere dienst in 'De Hoogte' Thema van de dienst is 'Met beide banen op de grond' De heer G. Sinke zal in deze dienst voorgaan. De organist is J.AAP Hoek. Een koor en een combo zullen de dienst muzikaal ondersteunen. De dienst begint om 17.00 uur. VVV Burgh-Haamstede hield najaarsvergadering HAAMSTEDE - De WV afdeling Burgh-Haamstede kwam donderdaga vond bijeen in hotel 'Bom' te Haamste de. De voorzitter, de heer H. J. van Zuy- len. opende de vergadering die werd bijgewoond door onder meer de nabu rige afdeling van het VVV 'Renesse- vooruit', en een deputatie van het streck-VVV. De heer Van Zuylen herdacht in zijn openingswoord het overlijden van de oud-voorzitter, de heer C. B. Blom. Hij vei lelde dat er dit Jaar weer veel in formatie was verstrekt en dat er een nieuwe accommodatiegids in voorbe reiding is. Hij noemde 1976 een goed sei zoen, ondanks de economische terugs lag. Verder keurde de vergadering de begro ting van 1977 goed. Op deze begroting was na een na-controle op de btw een tekoit ontdekt van 5000. Omdat er eerst een batig saldo van j' 1300 stond blijft er nog een tekort van 3700 over. In deze post wil men voorzien door een contributieverhoging toe te passen van 5Dit werd door de vergadering goed gekeurd. De bestuursleden J. C. de Fei- ter en H. T. Landegent traden af. zij wer den beiden herkozen. Als nieuw lid in de kascommissie werd de heer J. de Waard gekozen. Ook werd voor de laatste maal j 2500 aan renteloze obligaties verloot. Tenslotte deelde de voorzitter mee dat men werkt aan een nieuwe wandelgids en dater in dezomer van 1977 een aantal rondgangen door Burgh en Haamstede door de muziekvereniging 'Witte van Haamstede', op het programma staan, Plattelandsvrouwen bijeen te Poortvliet POORTVLIET. - De Nederlandse bond van Plattelandsvrouwen hield een le denvergadering in café 'Tolrust' in Poortvliet. Na het officiële gedeelte, met een en quête naar de wensen van de dames voor de gezinsavond, hield de heer Heersema een inleiding over enkele klieren van het menselijk lichaam. Hij noemde hierbij vooral de functie van de alvleesklier en de hypofyse. Een en an der lichtte hij met dia's toe. De presi dente overhandigde de heer Heersema na afloop een doos Zeeuwse bolussen. 1380 kindren in totaal en Kwaden damme telt nu 900 inwoners) kwam tol de conclusie dat het een heel dorp moet zijn geweest, wethouder J. Bras ion derwijs) dacht aan een kwart dorp end> voorzitter van het schoolbestuur, d- heer G. Nagelkerke. zei dat de oma's en opa's van sommige kinderen, die d< laatste jaren bij mejuffrouw Hoene ir, de klas hebben gezeten, ook nog van haar les hebben gehad. De heer Nagel, kerke constateerde overigens dat men in Kwadendamme destijds een goed be sluit genomen heeft door mejuffrous Hoene als onderwijzeres te benoemen Hij roemde haar inzet en bracht han: namens de bevolking dank voor de be langrijke rol. die ze in de gemeenschap van Kwadendamme^ heeft vervuld Schoolhofd E. S Boonmasn verklaarde dat het onderwijsteam van de mgr. Hey ligersschool mejuffrouw Hoene zekerza] missen. Wethouder Bras bood haar aan het eind van zijn toespraak de oorkonde van de gemeente Borsele aan. ..In luxe uitvoer ing." voegde hij er veelbetekenend aa: toe. Ook de heer Bras vertelde bewor, denng te hebben voor de manier waaro: mejuffrouw Hoene de stormachtig ontwikkelingen in het onderwijs heeft gevolgd en verwerkt. De wethouder ver zuchtte dat het allemaal ook wel ery snel ging. ..Je vraagt je af of die elkaar zo snel op volgende ontwikkelingen niet beetje getemporiseerd zouden kunne worden. Maar gezien de voortvarend heid van onze ontembare minister va: onderwijs zal dat wel een illusie zijn' aldus de heer Bras. Pastoor H. de Munck vertelde dat mej Hoene niet alleen kinderen uit Kwa dendamme in de kias heeft gehad, ook uit 's-Gravenpolder, 's-Heer Abts- kerke, Hoedekenskerke. Baarland. Nisse en Oudelande. Namens de paro chie bood hij haar een enveloppe mei inhoud aan. Verder werd onder nog het woord gevoerd door zustel Gaudeta. oud-hoofd van de meisjes school. Na het officiële gedeelte bestond voor iedereen de gelegenheid om per soonlijk afscheid te nemen van mej,! Hóene. WH hield bijeenkomst voor bejaarden OUD-VOSSEMEER - In het Oud. Vossemeerse 'de Vossenkuil' hebben dc dames van de Vrijwillige Vrouwelijke Hulpverlening een bejaardenmiddag, gehouden. De presidente mevrouw j M. .1. T. Versluys-Sybrands kon in haar openingswoord een 45 tal bezoekers! verwelkomen. Vervolgens hield de heer Tham van het Veilig Verkeer uit Vlissingen een dia I vertoning, waarbij achtereenvolgens het verkeersgedrag van voetgangers, fietsers, bromfietsers en automobilisten onder de loupe werd genomen. Na de pauze hield de heer Tham een verkeers- j quiz die uitgroeide tot een een gezellig onderonsje, waarbij alleen de heer C. Plandsoen er in slaagde om foutloos de vragen te beantwoorden. Aan het slot van de middag dankte mevrouw Versluys-Sybrandy de heer Tham voor I zijn bijdrage in het slagen van de mid dag en bood hem als blijk van waarder ing een bloeiende plant aan hetgeen door hem in dank werd aanvaard. Vrije giften SINT-ANNALAND - Voor het schuld- delgingsfonds van de Nederlandse her vormde kerk in Sint-Annaland kwamen drie vrije giften binnen met een bedrag van in totaal 35.-. CC O rxi Q_ O) MAKELAAR P. Kostenbroek Bemiddeling bij aan- en ver koop Taxaties - Beheer Bouwkundige ad viezen Poststraat 53 ZIERIKZEE Molendreef 5 Zonnemaire 01112-472. iBorssele 's Gravenpolder 01105-1843 Vamor gediplomeerd Borssele, Kalootstraat 3 's-Gravenpolder, Robiniahof 28 Geen wachtlijst «JAC. HERMANS In onze konsumenten-markten werken wij met aktieve jonge mensen, die de bedrijfs leiders terzijde staan bij het ontvangen en afhelpen van de groeiende klanten- stroom. De werksfeerisprettig,en dewerk- zaamheden afwisselend en interessant. Door de toenemende drukte willen wij een aantal winkelteams uitbreiden. Belang stellenden voorzo'n werkkring kunnen bij voorbeeld in ons filiaal te GOES geplaatst worden als: (in ons snelgroeiend bedrijf zijn goede vooruitzichten duidelijk aanwezig). Onze arbeidsvoorwaarden zijn royaal en up-to-date. Belangstellenden kunnen een afspraak maken bij onze bedrijfsleider te: GOES adres GANZEPOORTSTRAAT 12-14 of rechtstreeks bij deafd. personeelszaken te GILZE adres GROTE AALSTRAAT2, tele foon 01615-2056 van maandag t/m vrijdag tussen 8.30-17.00 uur. Standen in het zaalvoetbal te Goes strijden gespeeld. Na die wedstrijden ziet de stand in de verschillende poules er als volgt uit: Poule A; Goes 5» 3 Jl 0 8 19-13 Schelde 4 13 15 14-12 SSV 4 2 1 1 5 18- 8 AKF 3 2 0 1 4 12-17 Lew Dorp Boys 3 2 0 1 4 9-10 Cortgene 4 2 0 2 4 14-11 Luctor 4 112 3 12-17 'sArendsk. 4 112 3 13-13 Int. Scaldïs 4 0 0 4 0 7-18 Poule B Gem. Goes 4 3 1 0 7 17- 5 WMZ 4 3 1 0 7 10- 7 Bos Boys 4 3 0 1 6 13- 9 NS 4 2 0 2 4 15-12 Scheidsrechters 4 2 0 2 4 8-6 lm Viola 4 2 0 2 4 7-8 PIT 4 1 1 2 3 8-16 FC Bevel. 4 1 0 3 2 3-9 Keur. Dienst 4 1 0 3 2 10-19 Col. Plaat 4 0 13 1 8-17 Het programma voor maandagavond ziet, er als volgt uit: 20.00 W.M.Z.-Int. Viola; 20.45 Lew. Boys-A.K.F21.40 Scheidsr.-Keur. Dienst: 22.15 Luctor- SSV. Dinsdag: 21.00 FC Bee land- Comb NS. 21.40 's Arendskerke-Inl. Scaldis; '22.20 Bos Boys-Colpl. Boys. Sportschool Geelhoed houdt judowedstrijden GOES - Dc sportschool W. Geelhoed houdt vandaag (zaterdagl judowed- strijden voor dc jeugd tot en met 16 jaar. De wedstrijden worden gehouden in sporthal 'De Bevclanden' te Goes. Ze beginnen om 14.00 uur. Er wordt gestreden Sn verschillende ge wichtsklassen, waarbij tevens een on derverdeling wordt gemaakt in lage en hoge banden, zodat iedereen gelijke kansen heeft.. De toegang voor belang stellenden is gratis. Collecte KAPELLE-BIEZELINGE - De collecte voor de geestelijk gehandicapten heeft te Kapelle-Biezeling 1062,82 opge bracht, AV' 56 houdt scholierenwedstrijd GOES - De Goese atletiekvereniging AV'50 houdt zaterdag 11 december een scholieren wedstrijd voor scholieren van 8 tot en met 13 jaar. Op het pro gramma staan verschillende hard loopwedstrijden in afstand variërend van 500 meter tol 7000 meter. Verder is er voor de jongens en meisjes van 14 jaar en ouder een prestatieloop De hardloopwedstrijden beginnen om 13.00 uur in het park in Goes-Zuid aan de Van Hertumweg. De prestatieloop begint om 15 15 uur. Gevonden voorwerpen GOES - In de maand oktober werden aan het politiebureau Goes en aan de postbureau's 's-Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk de vólgende voorwer pen als gevonden aangegeven en nog niet afgehaald: schildpad, paar meisjes- schoenen. spijkerjack. herenhorloge, kinderta^je, tasje met, gymbroek en handdoek, trainingsjack. bol wol. arm bandje, groen etui. groene trui. train ingsjack, gym pak. plastic tas met on- derkleciing.' rol etiketten, rol behang, bruine tas wit/zwarte trimschoen auto- wieldop. ruilerheim. legpuzzle. gouden broche, trainingsjack. dameshorloge, vei zkeringsplaatje, paar schoenen, paar schoenen, armbandje, dolk, spijkerjack. kanarie, sjaal, oorring, kinderschoentje, dameshandschoen, windscherm, mo torhelm, diverse sleutels, diverse por- temonnee's, Postbureau 's-Heer Arendskerke. fiet- spompjé. <1 a meshorloge, rmg met. sleu tels. sleuteltje. Postbureau Wolphaartsdijk: geen mel dingen. Plattelandsvrouwen Goes waren bijeen GOES - Een dezer dagen hield de afde ling Goes cvan de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen de maande lijkse bijeenkomst in De Prins van Oranje'. De heer Cornet hield een inleiding over muziek Dc volgende bijeenkomst (een kerstmiddag) wordt maandag 20 de cember gehouden, eveneens in 'De Prins van Oranje'.- Bij oliebollenactie 17.000 bollen verkocht voor Rode Kruis KAPELLE-BIEZELINGE. De afdeling Zuid-Bcveland Midden van het Neder landse Rode Kruis hield een olieboUe- naktie in Kapelle Biezelinge, Schore en Wemeldinge. Ongeveer 150 medewer- kersstelden kracht of auto beschikbaar om de bollen huis aan huis te verkopen. Ook de bedrijven werden bezocht. Re sultaat: 17.000 bollen met een bruto- opbrengst van 4136.79. IN RECREATIECENTRUM AOUA DELTA ZWEMBAD MOGELIJK IN JUNI GEREED BRUINISSE - Schoolkinderen uil Bruinisse hebben vrijdagmiddag het eerste grondwerk verzet voor het nieuwe overdekte zwembad in het re creatiecentrum Aqua Delta. Deze offi ciële handeling werd juist door hen uitgevoerd, omdat de Bruinisser schooljeugd grote belangen heeft bij dit zwembad. De directie van het re creatiecentrum geeft <le kinderen van de basisscholen dc gelegenheid in schoolverband gratis te komen zwem- Vandaar dat een deputatie van de beide scholen, de meisjes uit de zesde klassen, met veel plezier de eerste spaden grond wegwerkten. Op het bouwterrein stond een versierde hydraulische grondgrijper klaar, waarvan de bak door vier kinde ren werd vol geschept. De andere meis jes hadden een plaatsje op de grote ma chine gezocht om een oogje in het zeil te houden Nadat dit kwarweitje geklaard was, ging men naar het jachthavenres taurant Sailors Inn'. waar de kinderen een welluidend lied zongen. Onderwij zer Digvleugel had speciaal voor deze gelegenheid liedjes geschreven. Ze kregen allemaal een spel mee naar his voor de moeite. Burgemeester T C Hekman van Bruinisse zei. dat ook het gemeentebestuur erg ingenomen is met deze geste van Wilma. Bij de overdracht van de jachthaven op 16 juh 1973 is deze overeenkomst gesloten. „liet is voor de gemeenschap Bruinisse even belangrijk a.s voor het recreatiecentrum, dat er voortaan gelegenheid zal zijn de zwem- sport het gehele jaar door te kunnen beoefenen in een goed geoutilleerd bad. Want de afmetingen zijn even groot als de regionale voorzmeing 'Onderdak' in Zierikzee. Hij stipte nog even aan. welke belangrijke zaken deze week in Bruin isse waren gepasseerd. De beslissingen voor de bouw van het nieuwe gemeen tehuis en het nieuwe postkantoor, de voorlichtingsaavond over de Filipsdam en de gebeurtenissen ln het recreatie- project. „Dalstelt. bestuurlijken ambte lijk zware eisen". Hij wenste de aanne mer veel succes met de bouw en de stichting recreatiecentrum Aqua Delta met de exploitatie. Het zwembad zal een diep bad bevatten met de afmetingen tien bij vijfentwintig meter en een kin derbad van acht bij acht meter. Het wordt, een uiterst modern geheel met een ozon-installatie en een zogenaamde warmtoterugwininslallatie. Architect ingenieur G. van Bergen heeft het ont worpen als 'een gezellige gemeen schapsruimte. waar je toevzllig ook nog kunt zwemmen". Het grote bad en het kinderbbad zijn niet aan elkaar ge bouwd. maar er is een gezellig zitje tus sen aangebracht met onder andere een bar In het zwembadcomplex is ook een retaurant opgenomen en in de toekomst zal hier nog een kindercrèche worden ondergebracht. Het geheel zal in warme, donkerbruine tegels en betimmeringen wordfen uitgevoerd om zoveelijk de kil le. koele zwembadsfeer buiten te slui ten. Het streven is dat het zwembad in juni volgend jaar in exploitatie komt evenals het restaurant Het is dan de eerste centrale voorziening van het cen trumgebied. dat deel uitmaakt van het binnendijkse gebied van het recreatie project. Op ce de foto: schoolkinderen scheppen de bak van een versierde hydraulische grondgrijper vol met zand. BURGEMEESTER BIJ OPENING BOUTLAAN Naast deze sombere geluiden sprak de burgemeester zijn vreugde uit over de vlugge totstandkoming van de Bout laan. De Boutlaan is van veel belang voor de verdere ontplooiing van de ge meente. zo zei hij. omdat de weg onder meer nodig is voor de realisatie van de nieuwe jachthaven. Door de aanleg van die haven zal de ver binding lussen de Langendijk in het dorp Scharendijke worden verbroken. Ten tweede ontsluit de weg het zomerhuizen-terrein 'De Achthoek' en liet toekomstige recreatie-terrein ten zuiden van de Nieuwe Weg. Op de derde plaats zal deze Boutplaat het toene mende verkeer uit liet zomerterrein 'Den Ossche' een rechtstreekse verbin ding geven met de Elkerzeeseweg Het gezelschap onder wie vertegenwoordi gers van alle bedrijven en instanties die aan de totstandkoming van de weg hebben gewerkt ging hierna naar de Boutplaat waar burgemeester Baernds aan de versierde kant van de Elker'zeese weg een lint doorknipte Hierna werd een wandeling gemaakt over de 1.179 meter lange Boutlaan die door de aanplant van 163 bomen tGrauwe Abelen type Witte van Haam stede» èrook als een iaan uitziet. De weg is zeven meter breed en er is een wan delpad 'naast. Onder directie van Grondmij. Zeeland begon aannemer Venneer uitHoofddorp op 26 juli met de werkzaamheden die volgens plan in april volgend jaar pas klaar zouden zijn. Mede dankzij het- goede weer lukte dal eerder. KLEINSTE GEMEENTE n°d'e va" öiJ™ VAN EILAND MET DE MEESTE WEGEN SCHARENDIJKE - Het college van b. en w. van Midden-Schouwen zal actie saan ondernemen om begrip te krijgen voor tlr moeilijkheden die liet onder houd van deze gemeente opleveren. Dat /c-i burgemeester E. BAerends vrijdagmorgen tijdens een bijeen komst in het verenigingsgebouw in Scharendijke ter gelegenheid van de officiële ingebruikstelling van de Boutlaan. Niet alleen verhoudingsge wijs nmar ook absoluut heeft de ge meente Midden-Schouwen, de kleinste gemeente van het eiland, de meeste wegen in eigen beheer. Hoewel de onderhoudskosten van die wegen nog steeds Stijgen is de bijdrage daarvoor de laatste jaren lietzlelfde gebleven. ..Was het met dit bedrag een kleine tien jaar geleden reeds moeilijk de kosten op te vangen. Nu betekent dit niet veel meer dan een schijntje van de noodzake lijke herstel- en reconstructiekosten", aldus de lieer Baerends. Daar komt nog bij dal. de wegen steeds meer een bovenlokale functie gaan ver vullen, zodal. de lasten bovenlokaal ge dragen zouden moeten worden. 'Maar', aldus de burgemeester van Midden- schouwen. 'De werkelijkheid isjuisthet tegenovergestelde." Een aantal tertiare wegen was vroeger in het provinciaal wegenplan opgenomen en dat bete- kende een extra bijdrage bij herstel en reconstructies. In 1968 echter werden die wegen afgesloten omdat, een recrea tie verdeelweg zou worden aangelegd. „Nu i ten jaar verder is de recreatiever- deelweg nog verder van ons af dan we toen verwachtten en maar goed ook", vervolgde hij. „Blijft echter wel dat het toenemende verkeer onze wegen blijft gebruiken.". Die wegen zijn echter op papier zoge- naamde plaatsvervangende secundaire wegen en dat betekent dat de memente Middenschouwen er geen bijdrage voor krijgt van de provincie. Reden waarom b. en w. met klem bij gedeputeerde sta ten om het gewone predikaat secun daire wegen hebben gevraagd. De huidige situa tie is ons te mal", vindt deburgemeesier. Een ander probleem is de Heuvelsweg. die intensiever wordt gebruikt dan de provinciale weg via Noordgouwe naar Zierikzee. maar waarvan nok de lasten op de gemeente Middenschouwen drukken. Twee jaar geleden werd deze weg voor ruim j' 800.000,- verbeterd, nu zijn al weer her- In totaal zijn herstelwerken voor deze en andere wegen in de gemeente begroot op anderhalf miljoen gulden. „Hoe dit op te brengen als gemeente van 2 300 inwoners", vroeg de heer Baerends zich af. Bovendien is de weg voor de honderden schoolkinderen die er grbruik van maken levensgevaarlijk door het ontbreken van fietspaden. De gemeente heeft geen financiële mid delen om die aan te leggen en zal dan ook alles doen om daar een fietspad te krijgen. Basisschool Kortgene hield ouderavond KORTGENE - Onder grote belangstel ling van de ouders heeft de oudercom missie van de openbare basisschool te Kortgene een ouderavond gehouden in dc 'Korenbeurs' te Kortgene. Tijdens deze bijeenkomst, die onder voorzitter schap stond van de lieer T. II. C. van Arentbals. deelde men mee dat er mo menteel 108 leerlingen zijn. Dit is S meer dan vorig jaar. Bij de bestuursverkiezing werd me vrouw J. van Damme-van de Linde her kozen. terwijl in de vacature die was ontstaan door hel. aftreden van me vrouw N. Kopmels - Ringelberg. me vrouw A. van Maldegem-de Vos werd gekozen. Na liet jaarverslag van liet hool'd van de school, de heer N. W Dingemanse. ver toonde men schooldia's en een gemeen- tefibn

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 44