De ff anger fan 4e Warelljffde Cor de Boer maakte fotoboek over W est-Zeeuwsch-Vlaanderen PZC/k Dit land is het waard om 237 foto's van te maken Subtiele sprookjes van Peter van der Linden Lemckert: een groot organist PETER VAN BF.VFREN PLAATSTE STEEN IN BOEZEM'S PODIO FOTOGRAAF BOOD BOEK AAN, AAN BURGEMEESTERS VAN OOSTBURG, AARDENBURG EN SLUIS DRAAIBRUG - „Dit boek is enorm be langrijk voor de streek. Het kan dienst doen als geschenk voor gasten die wij als gemeentebesturen op bezoek krij- Anglicaanse kerkmuziek in rk-kerk Goes GOES - De Engelse organist dr. Eric Arnold heeft vrijdagavond voor een goed gevulde rooms-katholieke kerk in .Goes een concert gegeven samen met de ^Zeeuwse Koorschool. Arnold vertolkte een repertoire van Anglicaanse kerk- I muziek. Het hoogtepunt werd de uitvoering van het beroemde 'Magniflcant' van Stan ford, waarbij de 13-jarige Marcel Kop- I mels uit Goes de sopraan-solo zong. Verder werden werken uitgevoerd van I Green, Boyce-Elgar en Webber. Het or- I gelspel dat elke week te beluisteren is in de AU saints-kerk bij Oxford Circus in i Londen, werd door het in groten getale opgekomen publiek beloond met een spontaan applaus aan het eind van het concert. Midgard in de toekomst naar Kuiperspoort MIDDELBURG - Het jongerencentrum I Midgard in Middelburg krijgt in de toekomst een onderkomen in de Kui-. perspoort. Het gemeentebestuur werkt aan plannen om hiervoor in 1977 een restauratiepand geschikt te maken. Dit blijkt uit een voorstel van b. en w. aan de gemeenteraad 10.000 gulden uit te trekken om in de bestaande huisves ting van Midgard aan het Damplein brandprecentieve maatregelen te tref fen. Deze maatregelen zijn nodig om Mid gard in de overbruggingsperiode naar de nieuwe huisvesting aan het Dam plein te kunnen houden. De twee pan den daar zijn namelijk door de brand weer afgekeurd. Bij het achterwege blij ven van de precentie-maatregelen zou Midgard de panden moeten ontruimen. Naerebontschool hield alternatieve ouderavond VLISSINGEN - De openbare lagere 'Frans Naereboutschool' te Vlissingen hield donderdag een alternatieve ou deravond. Voorzitter B. Kossen ver telde in zijn openingswoord dat de ou dercommissie wilde proberen de ou ders op een ongedwongen wijze in con tact te brengen met de leerkrachten en oudercommissieleden. Op deze manier zouden de ouders wat meer betrokken worden bij het school gebeuren. Na het huishoudelijk ge deelte werd een bingospel gehouden, af gewisseld met dansen op muziek, ver zorgd door een disc-jockey. Geslaagde show Kort Dag Band in Zierikzee ZIERIKZEE - De Zierikzeese Kortdag- band heeft vrijdagavond een met jong en oud gevulde concertzaal in Zierik zee tot daverend enthousiasme weten te brengen met dè 'We zijn er ons ter dege van belust' show. Ofschoon de ti tel is gekozen om onder andere het amateuristische karakter van hun op treden te onderscheiden, maakten zij met eigen nummers, improvisaties licht- en geluidseffecten op heel wat momenten een professionele indruk- Zowel muziek als tekst waren bijna ge heel afkomstig van leider Kees Schot en gitarist Gijs van den Ende. Kees Bij- devaete zorgde voor het merendeel voor het showwerk. Hij lardeerde dat met zang, gitaar, viool- en fluitspel. Lou van der Werve en Leen de Waal zorgden „voor het op vul werk met gitaar. De lich teffecten werden verzorgd door Mar lijn Mulder. De show vrijdagavond was mogelijk gemaakt door tussen komst van de groep. gen. Het is erg leuk". Deze woorden sprak burgemeester A. Schopper van Oostburg vrijdagmiddag tot fotograag Cor J. de Boer, de man achter het foto boek 'West-Zeeuwsch-Vlaanderen'. Cor de Boer bood het boek vrijdag zelf aan aan de burgemeesters van de drie West-Zeeuws-Vlaamse gemeente Oost burg, Aardenburg en Sluis. De heer Schipper voerde namens de col lega's tijdens de bijeenkomst in café Tramzicht te Draaibrug het woord. Hij schetste De Boer als een bescheiden man die graag gezien is in de gemeen ten gedurende zijn activiteiten als foto- graag voor een dagblad. „Het is met dit boek gegaan als met de bijbel. Luther vond die bijbel in hetstof. Uw boek werd bij de voormalige drukkerij Bevin door de huidige eigenaren uit het stof ge haald", aldus de heer Schipper. Peter de Lijser, eëén van de eigenaren van LHP - de voormalige drukkerij Be- vin in IJzeridijke. waar het boek ver- 99 99 DRAAIBRUG - 'Dit land, West Zeeuwsch-Vlaanderen, is het mij best waard om er twee honderd zeven en dertig foto's van te maken'. Dit schrijft J'otograaJ Cor J. de Boer in zijn inleidend woord van zijnfotoboek over West Zeeuwsch- Vlaanderen dat vrijdagmiddag officieel werd gepresenteerd. Het boek met zijn ruim tweehonderd foto's, ivaarvan een kleine twintig in kleur -, geeft een overzicht van het land West Zeeuwsch-Vlaanderen zoals het is. Stille kreken met vissers, activiteiten die kenmerkend zijn. voor plaatsen in de regio zoals de visserij in Breskens, grappige indrukken, detailopnames, kor tom een. globaal maar toch volledig overzicht van West Zeeuwsch- Vlaanderen. Het idee van het boek is van De Boer zelf. Zondereen enkele aanwijzing over de grootte en dergelijke ging hij aan de slag. Gedurende enkele jaren verza melde hij foto's. Op zijn trips als persfotograaf bleek hij oog te hebben voor het 'eigen' van de streek. Het boek is voor 35,- in de winkel te koop. Een foto uit het boek van Cor J. de Boer. MIDDELBURG - In de door de kunstenaar Boezem tot 'Podio del Mondo per l'Arte' uitgeroe pen Graanbeurs heeft vrijdag middag ook Peter van Beveren uit Middelburg een steen gelegd. Van Beveren voegde aan de eerdere bijdragen een marme ren plaat toe met de inscriptie 'Les absents ont toujours tort'. kunst scheen - had de aanwezigen in Tram- zicht op de hoogte gebracht met het lot dat het boek bijna beschoren was: ver dwijnen naar de vuilnisbelt. „Wij von den het echter de moeite waard om dit boek toch in de omloop te brengen. Cor de Boer is een noorderling. Als je zijn boek ziet dan zou je bijna denken dat hij West-Zeeuws-Vlaming is", aldus De Lij ser. Fotograaf De Boer zelf schetste het boek als 'een anecdotisch platenver- haalk over West-Zeeuwsch- Vlaanderen'. „Ik ben wel blij dat het door LHP uit de hoek gehaald is", aldus ■De Boer die samen met zijn vrouw vrij dagmiddag temidden van velen in Tramzicht a anwezig was. Foto: drie West-Zeeuws-Vlaamse bur gemeesters ivlnr. vit. H. P. L. van den Beid van Sluis, A. Schipper van Oost burg en drs. W.L. S. Lockefeer van Aar- denburgi bladeren geboeid het boek 'West-Zeeuwsch-Vlaanderen' door. VLISSINGE, VESTZAKTHEATER Toneelgroep De Appel: programma van en met Peter van der Linden in 'De tuin van het paradijs', gebaseerd op sprook jes van Hans Chrlstiaan Andersen: mu ziek: Hans Visser en Annet Visser (inval ster); toneelbeeld- Machteld Mulder: techniek' Lex Caboort. V oor een overbezet Vlissings Vestzak theater heeft Peter van der Linden vrij dagavond zich geopenbaard als een uit ermate subtiele sprookjesverteller- speler. Hij deed dat met 'De tuin van het paradijs', samengesteld uit sprookjes van Hans Christiaan Andersen. Sprookjes van Andersen over 'De vlie gende koffer', 'De tondeldoos' en 'De schaduw' - om maar een paar voorbeel den te noemen - dienen, lijkt me, poë tisch, maar vooral speels en lichtvoetig gespeeld te worden. De persoon van Van der Linden past uitstekend in dat beeld. Deze acteur beschikt over een haast 'beangstigend' groot vermogen om ex pressie met subtiele 'bewegingen' in woord en gebaar naar voren te halen: beter gezegd: beschikt over een bijzon der groot mimisch vermogen. Gevangen in uitgekiende lichtbundels, op de juiste momenten aangevuld met afwisselend zoet-gevooisde dan weer frisse sprankelende muziekklanken van een dapper - muzikaal - tweetal, werden de door Van der Linden getekende beel den praktisch werkelijkheid en speelde het publiek op enthousiaste in het droomwereldje mee. Droomwereldjes. die geijkt begonnen met 'Er was eens... maar die al spoedig naar een wezenlijk iets werden getild waarbinnen in kort bestek bijzonder veel gebeurde. Even wel, alles op aansprekende manier en binnen ,een bepaalde realiteitsgrens, waarover je dan na afloop kunt vaststel len veel te hebben herkend. Sprankelend mimisch theater, waar mee VSC met de gebruikelijke special méér in huis had gehaald dan een to neelvoorstelling. Een toegift tot slot, met weer die sub tiele mimiek van Van der Linden. Haast te mooi om waar te zijn. A. V. Zeeuws Genootschap bespreekt situatie Zeeuwse encyclopedie MIDDELBURG - In een algemene ver gadering van het Koninklijk Genoot schap der Wetenschappen komt maan dagavond 29 november onder meer de toestand en het beheer van de verzame lingen aan de orde en de situatie rond de encyclopedie van Zeeland. Het bestuur heeft voorgesteld de leden van de huidige commissie tot redactie van deze encyclopedie te herbenoemen. Tijdens deze vergadering, die om half acht in het gebouw Abdij 11 begint, komt voorts de benoeming van nieuwe bestuursleden aan de orde. waarvoor een twintigtal mensen kandidaat is ge steld. Rob Ysebaert Terneuzen wint Belgische prijs TERNEUZEN - De 18-jarige trompet tist Rob Ysebaert uit Terneuzen heeft tijdens de nationale muziekwedstrijd in Sint-Pieters Woluwe (Brussel) een tweede prijs (laureaat, pro civitate) bij de koperblazers gewonnen. Hij behaalde een percentage van 88, De prijs omvat 15,000 Belgische francs. Ysebaert is student aan het Brabants conservatorium in Tilburg. Belgisch vocaal ensemble in Kuiperspoort MIDDELBURG - Het Belgisch vocaal ensemble 'Ostlnato' zal donderdaga vond 18 november een concert in het Kuiperspoortgebouw verzorgen. Het ensemble, vier zangers en vier zangeres sen met medewerking van instrumenta listen, legt zich toe op het uitvoeren van oude, met name 16e en 17e eeuwse mu ziek, Op het programma van donderdag in Middelburg staan dansen en liederen van Gastoldi, Di Lasso, Dowlgnd. Mor- ley Byrd. Monteverdi. Hassler, Isaac. Desprez, Purcell. Het concert begint om half acht. GROTE KERK TERNEUZEN E.i Foto: Van Beveren, direct na dat hij de steen had aange bracht. Het is de bedoeling, dat meer kunstenaars zo. door een aanbrengen van een plaat met inscriptie, een bijdrage leveren aan dit 'Podio del Mondo per l'Arte'. Boezem en Herman de Vries gingen Peter van Beveren daarin voor. iADVERTENTIEi organist van groot formaat. Het is niet moeilijk om van de orgelbespeling, die Lemckert gegeven heeft in de Grote Kerk te Terneuzen, een heel positief verslag te geven. De organist had kenne lijk geweldig gestudeerd en wist op het pneumatische orgel van de Grote Kerk in Terneuzen zodanig te spelen, dat het leek of hier op een mechanisch orgel ge speeld werd. Dit te kunnen vaststellen is voor de organist een grote verdienste. Een even grote verdienste van Lemc kert is, dat hij zijn programma zo uiter mate boeiend heeft gemaakt. Begin- nede met de vroeg Duitse barok van Lü- beck, een praeludium speelde vervol gens Scheidt en daarna Johann Sebas tian Bach. Hierna speelde Lemckert van Maurice Duruüé en van Franck het Troisième Choral. Een regelmatig be zoeker van orgelconcerten kan hieruit constateren, dat een belangrijke pe riode van de orgelmuziek aan het woord geweest is. En het is een'grote verdien ste, het zij nogmaals gezegd, van Lemc kert, dat hij Lübeck en Scheidt, echt vroeg Duits barok wist te spelen. Hij had hiervoor op het toch wel romantische orgel van de Grote Kerk een registratie gevonden, die deed vermoeden dat op een orgel uit de tijd van deze componis ten gespeeld werd. Eén van de hoogte punten van de bespeling was de trio so nate nr. 1 in Es grote terts van Johann Sebastian Bach, bestaande uit drie de len. De registratie van het eerste gedeelte was uitermate doorzichtig. Het tweede gedeelte kreeg door gebruik van de hobo op het tweede manuaal en ëen zeer subtiele begeleiding op het pedaal en op het ondermanuaal een zeer kleurrijke, doorzichtige opvoering. Eén van de hoogtepunten was verder de prelude van Maunce Dumflé. Dit werk van een componist, in 1902 geboren, wekte her inneringen aan Widor op, Het is een prachtig werk, waarin Lemckert, naar hij zelf bij zijn openingswoord zei, heel erg geloofde. Want het zij gezegd dat Lemckert voor het concert, en hij deed daar het publiek een groot genoegen mee, de verschillende stukken van een korte toelichting vooizag. Dat Lemc kert niet alleen de vroeg Duitse barok verstond en gestalte wist te geven bij deze bespeling en op voortreffelijke wijze Bach speelde, maar dat hij ook vertrouwd was met de Franse muziek bleek uit de prachtige uitvoering van het derde choral van Ceasar Franck. De concertgever eindigde met een improvi- sahe op een kerkelijk thema. Dat kerke lijk thema was uit de oude bundel 'God van hemel, zee en aard'. Het is bekend en hij heeft haar dikwijls blijk van gegeven, dat Lemckert voort reffelijk weet te improviseren. Na de meesterlijke improvisatie van Louis Toebos bij het concert van enige weken geleden kan gezegd worden, dat deze jonge organist heel fraai weet te impro viseren. Hij liet alle klanken van het or gel bijzonder goed tot hun recht komen en hij ontlokte dan ook aan het publiek, dat gelukkig in groten getale opgeko men was, een groot applaus. Al met al kan gezegd worden dat de commissie met dit tweede concert veel eer heeft ingelegd en hopelijk zal ook op de vol gende orgelbespeling van 28 januari aanstaande, waarbij Arie Karreman zal optreden, de belangstelling groot zijn. VAN E. Een blijvend Kerstgeschenk ojfinet hele jaajrooor uitdrukking te gevert^an uw liefde^-* Gecreëerd in Engeland In 24 karaats goud op sterling zilver Exclusiefin beperkte editie uitgegeven Sluitingsdatum: 20 november 1976 "Tbrfirst day of Christmas, my true love sent to me a partridge In a pear tree" Wij, in Engeland, kennen een eeuwenoud kerstlied dat hulde brengt aan de Middeleeuwse kerstviering, die duurde van Kerstmis tot en met Driekoningen - De Twaalf Kerstdagen. De twaalf coupletten van dit kerstlied gaan over het geven van cadeaus - één voor elke dag van het feest. Het onderwerp in het eerste couplet van het lied, dat aan Eerste Kerstdag gewi|d is, is ons Engelsen al sinds ontel bare generaties bekend - de patrijs in een pereboom. Er zit een zekere schoonheid in, een 'bijna onverklaarbare ro mantiek. Noch gebaseerd op iets feitelijks, noch religieus - heeft deze afbeelding, misschien wel juist om deze reden, de tand des tijds doorstaan. Het is voor ons het blijvende symbool geworden van de ware liefde. Zodoende hebben wij voor het komend Kerstfeest de blijvende schoonheid van een goud op zilveren hanger met dit eeuwigdurende symbool van liefdegekombineerd in een uniek geschenk - De Hanger van de Ware Liefde. Hij is ontworpen en gemaakt door John Pinches in Londen, al anderhalve eeuw lang vaklieden in goud en zilver. De voorkant van de hanger vertoont al de schoonheid eigen aan voortreffelijk ontworpen gemunte sieraden, met een fijn uitgesneden afbeelding in mat reliëf, die afsteekt tegen een helder spiegelende achtergrond. Op de achterkant staan de Engelse woorden die traditioneel zijn voor het Kerstfeest maar niet minder romantisch gedurende de rest van het jaan "My true love sent to me a partridge in a pear tree". De afbeelding op De Hanger van de Ware Liefde is speciaal gemaakt voor deze tijd van het jaar. Hij is alleen verkrijgbaar bij John Pinches en dan nog alleen door voor intekening tot en met 20 november 1976. In Nederland zullen aanvragen worden behandeld door de zustermaat schappij van Pinches - Franklin Mint Nederland BV. De prijs, inclusief een 60 cm lange ketting, bedraagt f 150,-. Er is een limiet van één hanger per inschrijver. Op deze manier zal De Hanger van de Ware Liefde worden uitgegeven in een editie die voor altijd beperkt zal blijven tot het juiste aantal bestelformulieren dat - vóór of uiterlijk op 20 no vember 1976 door de PTT afgestempeld - zal worden ont vangen. Na deze datum wordt dit aanbod niet meer herhaald en de hanger zal nooit uit de eerste hand verkrijgbaar zijn in winkels of bij juweliers. Het is zeer gemakkelijk in het bezit te komen van De Hanger van de Ware Liefde en om hem aan iemand te schen ken. Hij wordt in een fraaie geschenkdoos geleverd. Om de hanger te bestellen, hoeft u alleen maar het voor-inteken formulier ingevuld aan ons te retourneren. Bij de bestelling hoeft nog geen betaling verricht te worden: u ontvangt per separate post een acceptgirokaart. Houdt u echter wel de sluitingsdatum van 20 november 1976 in degaten. Wij heb ben deze datum gekozen zodat u de hanger ruim vóór Kerstmis in uw bezit kunt hebben. Kerstmis is in Engeland een tijd van oude tradities, van het zingen van kerstliederen, van familiebijeenkomsten, van het geven van cadeaus. Toch hoeft het geven van cadeaus niet het eindresultaat te zijn om onze gevoelens van liefde te uiten, het kan ook het begin zijn. Een blijvend geschenk kan zowei nu als altijd een herinnering zijn aan de gedachte dieerachterzit. De Hangervan de Ware Liefde ïszo'n geschenk. BESTELFORMULIER De Hanger van deWareLiefde Alleen geldig indien uiterlijk op 20 november 1976 te middernacht door de PTT afgestempeld. Stuur uw order aan John Pinches Limited, p/a Franklin Mint Nederland BV, Amsteldijk 166, Amsterdam 1010, Antwoord nummer 7816, in een envelop zonder postzegel. Ik bestel hierbij één Hanger van de Ware Liefde (diameter 39 mm; gewicht 25 gram) die speciaal voor mij zal worden aan- gemunt in 24 karaats goud op massief sterling zilver met een bijpassende goud op zilv ai ketting van 60 cm lengte. Ik heb het bedrag van f 150,- nog niet betaald, maar zal dit, zodra ik van u een acceptgirokaart heb ontvangen, aan u over maken. HandtekeningDatum Naam H (in blokletters a.u.b.) I Strikt beperkt tot één hanger per besteller. Aflevering zal vóór Kerstmis geschieden. _.pu Concert van Peter Bellamy VLISSINGEN - Vrijdag 19 november geeft de Engelse folk-singer Peter Bel lamy een concert in het Vestzaktheater in Vlissingen Het concert begint om half negen. Film in De Beuk MIDDELBURG - Vanavond (zaterdag) draait in het open jongerencentrum De Beuk aan de Herengracht de film 'Cel 129' van regisseur Tom Gries. De fllm handelt over de corrupte toestanden in een Amerikaanse staatsgevangenis. De voorstelling begint om acht uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 43