Theo de Jong: Zonder Nico Jansen moeilijk om tegen Ajax te scoren HULSH0FF: VOOR AJAX MOET ER TOCH WEL GELIJKSPEL INZITTEN Strijd om zetels bestuur betaald voetbal laait op Ocana wil Romero MIDDENVELDER BLIJ MET NIEUWE AANPAK VAN BOSKOV Zonder Kromme meer verantwoording voor de Rotterdamse middenvelders Nastase in finale in Hong Kong IJshockeyteam in de B-groep Mistral Nora overleden DEENSE SPITS EAGLES REEDS HU TEGEN NAC Klijnjan bij FC Dordrecht ZATERDAG 13 NOVEMBER 1976 ROTTERDAM - Theo de Jong is blij dat de 'balletschool* bij Feyenoord al weer enige tijd is gesloten en dat met de komst van Vujadin Boskov is overgeschakeld op oefenstof die is afgestemd op de praktijk. De middenvelder heeft niets tegen ballet, ook al leent zijn fors postuur zich bepaald niet voor het uitbeelden van bijvoorbeeld een stervende zwaan, maar hij vindt dat deze kunstvorm en voetbal gescheiden dienen te blijven. Met 'choreo graaf Brzezanczyk zag De Jong in de vorige competitie voor zich zelf dan ook geen toekomst meer bij Feyenoord. Het seizoen met de Poolse oefenmeester kwalificeert hij als het 'slechtste' van de viereneenhalf jaar waarin hij tot nu toe voor de Rotterdamse club werkzaam is geweest. Alleen het feit dat Feyenoord kooplus tige Belgische en Spaanse clubs met zo'n imponerende vraagprijs confron teerde „Het transferbedrag dat voor me werd gevraagd was om en nabij 1,2 mil joen: ik stond namelyk nog één jaar on der contract" weerhield De Jong ervan Rotterdam achter zich te laten: „Ik zag het met die Brzezanczyk helemaal niet meer zitten. Bijna niemand kende meer spelvreugde toen hij bij ons werkte. Het was zonder meer een aardige man. maar hij liet ons de gekste dingen doen. Af en toe leek het inderdaad wel een ballet school. Soms huppelden we op een eige naardige manier over het veld. Dan moesten we vliegtuigje spelen. Hij kwam ook met allerlei rare tactische si tuaties die zich bijna nooit voordoen. Met al dat theoretische gedoe hoefje bij een club als Feyenoord. die trainers als Happel en Coerver heeft gehad, niet aan te komen". „Vorig jaar zat ik liever op de bank dan dat ik speelde. Brzezanczyk had ook to taal geen overwicht. Als je van de tram ing wilde weglopen, kon je dat doen zonder dat er maatregelen werden ge nomen". Heel wat minder tolerant ging Boskov aanvankelijk te werk. Zo werd een wind van Everse gehonoreerd met een boete van ongeveer 50 gulden. Het zou echter overdreven zijn om te stellen dat de spelers bij het mmste of geringste de wind van voren kregen. De training van afgelopen dinsdag toonde dat ook duidelijk aan. Tijdens een partijtje dol den de spelers wat met elkaar en werd volgens de Van Hanegem-methode met. aarde gegooid als er een penalty moest worden genomen. Zonder dat Boskov zich geroepen voelde de ouderwetse schoolmeester uit te hangen. Pas na het onderling gestoei eiste de Joegoslaaf weer orde en werkte hij in een behoorlijk tempo het sprmtgedeelte af. Voorbeeld De Jong: „Met die boete voor Everse wilde Boskov gewoon een voorbeeld stellen. Hij had allerlei verhalen over Feyenoord gehoord, dat het een rot zooitje was. Dat er geen discipline was. Hij heeft de zaken daarom in het begin streng aangepakt In juli heeft hij ons in Zeist ook echt laten buffelen. In die eer ste weken was hij erg stil. Maar dat veranderde al snel. Toen hij zag dat er keihard werd gewerkt, zonder dat er werd geklaagd, begon hij zich veel soe peler op te stellen. De aanpak van Bos kov spreekt iedereen wel aan. Omdat we bij zijn dat er nu weer serieus wordt gewerkt". Aan verandering van club denkt Theo de Jong ook niet meer. Niet alleen om dat de sfeer bij Feyenoord weer op peil is en omdat hij zich met zijn 29 jaar inmid dels tot de oude garde rekent „Wie heeft er nou nog belangstelling voor iemand die bijna 30 is?"), maar ook omdat met het vertrek van Wim van Hanegem naar AZ'67 het spelpatroon van het Rotter damse elftal duidelijk is gewijzigd. Zon der De Kromme als spelbepaler hebben middenvelders als Wim Jansen. Theo de Jong en de voormalige spits Willy Kreuz meer verantwoording gekregen, zonder dat één van hen. zoals met Van Hane gem het geval was, nadrukkelijk als tus senstation tussen verdediging en aan val fungeert. Bovendien is het spel wat gevarieerder HONG KONG - Ilie Nastase heeft zich vrijdag geplaatst voor de halve finales van het internationale tennistoernooi in Hong Kong. De Roemeen won zeer ge makkelijk van de Mexicaan Emilic Montano. De setstanden waren 6-1,6-1 Chico Hagey uit de Verenigde Stater versloeg de Westduitser Hans-Jürger Pohmann met 7-6, 6-3. De Amerikaan Gene Mayer had weinig moeite mei Paul Kronk uit Austraüë: 6-3, 6-1. De vierde halve finalist is de Australiër Ken Rosewall, die met 6-3, 6-3 eon van de Amerikaan Steve Krulewitz. TOKIO (Reuter) - De Japanse ijshoc- keyfederatie heeft vrijdag bekendge maakt, dat negen landen, waaronder Nederland, zullen deelnemen aan het toernooi om het wereldkampioenschap in de B-groep. Het toernooi, dat op 10 maart van het volgend jaar in Tokio begint, duurt twaalf dagen. De deelne mende landen zijn: Oostenrijk, Oost- Duitsland, Hongarije, Japan, Neder land, Noorwegen, Polen. Zwitserland en Joegoslavië. geworden nu ook de rechtervleugel meer wordt ingeschakeld. „In het ver leden is altijd te veel over links ge speeld. Dat was gewoon een automa tisme. Met Moulijn en Bennaars ge beurde dat al en later met Van Hane gem en Kristensen. Nu spelen we afwis selend over links en rechts, waardoor het allemaal niet meer zo eenzijdig is, ook al omdat we om beurten de diepte in duiken. Tot en met het vorig seizoen speelde Van Hanegem teruggetrokken om het spel te maken. En moest ik steeds diep gaan. Vaak liep ik dan voor niets. Nu we elkaar vóór afwisselen, moet ik ook nogal eens terug om de bal op te halen en om passes uit te delen. Zoiets deed ik vroeger zelden. Dan kwam ik in het begin van de wedstrijd één of twee keer aan de bal. Nu gebeurt dat veel meer, zodat je veel eerder in je spel komt". Dat Feyenoord tijdens de eerste compe titieronde verre van schitterend voetbal demonstreerde, ook al bleef de schade beperkt, schrijft De Jong toe aan het feit dat trainer en spelers nog aan elkaar moesten wennen. „We waren in die fase nog op zoek naar het evenwicht in de ploeg Pas de laatste anderhalve maand is het bfj ons een beetje gaan draaien. In de eerste wedstrijden durfde ik nog niet zo veel mee naar voren, bang als ik was dat we een goal tegen zouden krijgen. Maar nu we op het middenveld goed samenwerken, is dat geen punt meer". De cijfers spreken in dat opzicht voor zich. Theo de Jong heeft de laatste wed strijden steeds gescoord, zoals in de ge devalueerde topper tegen PSV in Eind hoven, toen hij in de laatste minuut de winnende treffer voor zijn rekening nam. „Het bevalt me op deze manier uitstekend. Ik heb het nog nooit zó naar m'n zin gehad bij Feyenoord als in dit seizoen". Deel aanval weg De doelpunten van De Jong kunnen ex tra belangrijk worden als Nico Jansen het prestige-duel tegen Ajax vanaf de tribune zal moeten volgen, omdat hij aan een protestactie in de wedstrijd tegen Sparta een gele kaart heeft over gehouden. „Zonder hem zal ons pa troon wel veranderen, omdat het spel voornamelijk op hem is afgestemd. Als hij er niet bij is, valt een groot deel van de aanval weg. Onder Boskov heeft Nico een hoop geleerd. Zoals het weg trekken naar de vleugels om gaten te creëren voor de middenvelders. Dat hij die gele kaart heeft gekregen, is mis schien nog een kwestie van tempera ment en gebrek aan ervaring. Wim Jan sen en ik praten wel vaak met Nico. Boskov heeft graag dat de ouderen de jongeren leiden. Tegen Nico zeggen we nogal eens dat hij zich niet moet laten gaan. niet te veel moet praten. Maar ja, dat kun je niet altijd vóór zijn". Theo de Jong kreeg overigens zelf het 'geel' gepresenteerd tijdens de UEFA- cupontmoeting vorige week tegen Kai- serslautern toen hij Riedl wat al te fors aanpakte „Een samenloop van om standigheden. Ik wilde twee dingen te gelijk doen en nam toen per ongeluk zijn been mee", doet de Feyenoorder dat voorval af. Consequenties verwacht hij niet. Op dit moment wil hij zich trou wens uitsluitend concentreren op het treffen met Ajax. Ook al omdat hij meer waarde hecht aan een landskampioen schap dan aan het veroveren van de UEFA-cup. Volgens Feijenoorder Theo de Jong zal de Rotterdamse club tegen Ajax aan vallend spelen, zonder de counter van de Amsterdammers te veronachtza men. „Iedereen gaat er bij ons van uit. dat Ajax hetzelfde systeem zal volgen als tegen Telstar. Dus met niet meer dan twee spitsen zal spelen. Kennelijk heeft Ivic nog niet zo veel vertrouwen in de kwaliteit van zijn spelers. Het zal erop neerkomen, dat Ajax angstig voor 'de pot' blijft liggen. Niet. zo leuk voor het publiek, maar ook niet voor ons. Hetzal, zeker nu Nico Jansen er niet bij is. moei lijk worden om een goal te maken". TAFELTENNISCLUB 'T ZAND HULDIGDE 100STE BONDSLID MIDDELBURG - Tijdens de drukbei zette jaarvergadering in het clubge bouw 'De Vergulde Baars', heeft de ta feltennisvereniging 't Zand zijn 100e bondslid kunnen inschrijven. Het was Karin Rombout. die van spon sor Maartense een trainingspak kreeg en van de vereniging een attentie. Dat het 100e lid een jeugdlid was is niet zo vreemd, omdat't Zand voor meer dan de helft uit jeugdleden bestaat. In de ver gadering werden ook de teams gehul digd. die het afgelopen seizoen kam pioen waren geworden. Voorzitter Van Hemert bood iedere speler een kleuren foto van het team aan en een oorkonde, 't Zand had het afgelopen seizoen de meeste kampioenen van de afdeling Zeeland. Dit komt hoofdzakelijk door de vorig seizoen gestarte nieuwe lijn, wat reorganisatie van de trainingsgroe pen inhield. Dat dit succesvol is geble ken, blijkt uit het feit. dat liefst 5 spelers of speelsters de kwartfinale van de Vivo-achtkampen hebben geheeld, het geen andere jaren slechts een enkeling van de vereniging was gelukt. De tech nische commissie bestaande uit de trainers Jan van de Voorde. Jan den Boer en Peter Boon. kunnen de toe komst dan ook optimistisch tegemoet Voorzitter Van Hemert deelde tijdens de rustig verlopen jaarvergadering mee, dat de heer Maartense twee nieuwe ta fels heeft beschikbaar gesteld. In het bestuur werden de drie aftre dende bestuursleden voorzitter Van Hemert, secretaresse mevr. I. Ridderik- hoff, en J den Boer allen herkozen. PARIJS/DORDRECHT (ANP) - De Spanjaard Luis Ocana, de nieuwe kopman van Frisol. heeft in Parijs ver klaard dat hij zijn buurman uit Mont- de-Marsan. de Fransman André Rome ro, wil laten opnemen in de Bclgische- Nederlandse ploeg. Ocana zei dal een en ander al met de directie was bespro ken en alleen het contract van Romero nog getekend moest worden. Bij Frisol in Dordrecht hoorde perschet John Uylen op van dit bericht. Hij zei donderdag: „Ik heb de naam Romero weieens horen vallen, maar dat het vrij wel zeker is dat hij in onze ploeg komt. vind ik voorbarig. Ik weet alleen dat manager Piet Liebregts tijdens de Ronde van Zwitserland onder de indruk is gekomen van Romero's prestaties. ADVERTENTIE -V :r y ||r? AMSTERDAM - Ajax zal zondag in de topper tegen Feyenoord in Rotterdam niet kunnen beschikken over Frank Amesen. De Deen tobt met een liesblessure en be hoort niet tot de 16 spelers die zich vanaf zaterdag in een ho tel in Wassenaar op het tref fen voorbereiden. Hoogst waarschijnlijk maakt Barry Hulshoff zijn rentree, na twee wedstrijden wegens griep verstek te hebben moeten la ten gaan. „Ik heb drie dagen op bed gelegen, waardoor het even duurde voordat ik weer voldoende conditie had". Hulshoff verwacht ook tegen Feye noord een verdedigend ingesteld Ajax. „In alle uitwedstrijden heb ben wij tot nu toe zo gespeeld. Tegen Telstar is het er allemaal misschien niet zo uitgekomen, maar tegen sterkere tegenstanders levert dit systeem meestal wel succes op". Ruud Geels is het e> duidelijk met mee eens dat Ajax buiten het eigen stadion zo voorzichtig te werk gaat. omdat hij dan naar de linkervleugel verhuist en op die manier nauwelijks in zijn spel kan komen. Hulshoff: Geels staat alleen op papier links. Hij moet ook in uitwedsti ijuen zoveel mogelijk in de richting van het doel trekken. Dan maakt het toch niet uit waai- hij wordt neergezet. Het is wel zo dat Ajax nog niet volwassen ge noeg is om in een wedstrijd over te schakelen op een andere speelwijze. Wat dat betreft heeft Feyenoord op dit moment de tactiek beter onder de knie". Hulshoff wil echter niet zover gaan als zijn trainer Ivic, die afgelopen zondag na het duel tegen Go Ahead Eagles wat al te opvallend voor de underdog-rol koos door te stellen dat „Feyenoord de beste van Neder land is en Ajax in theorie kansloos moet zijn". Die mening wordt door Hulshoff niet gedeeld. „Kansloos ben je nooit, ook al is Feyenoord in collectief opzicht beter en ook al hebben de spelers volgens mij meer zelfvertrouwen. Een gelijkspel moet er voor ons toch wel in zitten. Het maakt toch wel iets uit dat Nico Jan sen bij Feyenoord niet meespeelt. Ik weet nog niet of ik weer tweede aus- putzer zal zijn of voorstopper. In het laatste geval nheb ik liever iemand anders tegenover me dan Jansen". HILVERSUM - Op de terugweg naar huis van Hilversum naar Ureterp is de bekende vijfjarige harddraver Mistral Nora donderdagavond verongelukt. Op de rijksweg onder Nulde raakte de auto met aanhanger, waarin het paard naar Ureterp werd vervoerd, in de berm. De 'beer van Ureterp' raakte daarbij be kneld en brak zijn nek. Hij overleed ter plaatse. Mistral Nora was eigendom van Wolter Huisman uit het Friese Ureterp en heeft dinsdag en woensdag nog deelgenomen aan de serie in de finale van de grote prijs om de Gooi- en Eemlander. Tijdens de Prijs der Giganten stelde Mistral Nora zijn nationale record op 1.15,6 en was daarmee een van de snelste paar den van Nederland. Zijn totale winst som bedroeg 161.289 gulden, waarvan hij dit jaar 64.350 bijeen liep. Hoppenbrouwer ZEIST - De strijd om de zetels in het sectiebestuur betaald voetbal laait op naarmate de dag van de verkiezing, 27 november, nadert. Het huidige be stuur is in paniek geraakt door de kandidaatstelling van Ben Hoppenbrou wer, Henk Timman en Jack van Zanten. Zij zullen bij verkiezing de plaatsen moeten innemen van de huidige bestuursleden Zon, Kernkamp en Zwikstra, Het stellen van tegenkandidaten is niet geheel onverwacht gebeurd, ook al wekt het sectiebestuur die indruk. Immers, er gaan al geruime tijd stemmen op de huidige bestuursle den te vervangen. Vooral de belan genorganisaties VVCS (spelers) en WON (trainers) hebben al een paar keer geëist dat voorzitter Jacques Hogewoning c.s. moeten verdwijnen. Het is dan ook niet vreemd, dat Ajax, FC Den Haag, NAC, Wagenin- gen en FC Vlaardingen met tegen kandidaten zijn gekomen. Hoppen- brouwer, Timman en Van Zanten moeten een absolute meerderheid behalen om de zetels in het bestuur te veroveren. Hoe zullen die 37 betaald-voetbalclubs reageren? De tegenkandidaten hebben het voordeel, dat een groot aantal clubs het huidige bestuur wil vervangen. Bovendien worden de tegenkandida ten volgens Herman Choufoer, voor zitter van FC Den Haag. gesteund door het duo Van Rijn Sparta) en Masman (Twente), dat als invloed rijk bekend staat. Maar het sectie bestuur beweert dat het tweetal zich van de kandidaatstelling heeft gedis tantieerd. Er zijn echter ook een aantal nade len, die het onzeker maken of de tegenkandidaten een absolute meerderheid zullen behalen. De houding van FC Vlaardingen bij voorbeeld maakt de kandidaatstel ling ongeloofwaardig. In eerste in stantie behoorde Vlaardingen tot de vijf clubs die de kandidaten hebben gesteld. Enkele dagen later bleek echter, dat het standpunt van de voorzitter en de secretaris van Vlaardingen niet door de meerder heid van het Vlaardingse bestuur werd gesteund. Ijlings werd dan ook een brief aan het sectiebestuur be taald voetbal geschreven, waarin Vlaardingen te kennen gaf zich van de kandidaatstelling te distantiëren. Een ander nadeel voor de kandida ten is de dreigende houding van het sectiebestuur. In een brief aan alle betaald-voetbalclubs heeft Jacques Hogewoning gesteld, dat het moge lijk is dat het bestuur en bloc af treedt als de tegenkandidaten geko zen worden. Hogewoning beschouwt het stellen van tegenkandidaten als een motie van wantrouwen. Hij is teleurgesteld en verontwaardigd, omdat naar zijn mening geen gegronde redenen aan wezig zijn om de huidige bestuursle den van hun zetels te wippen. Hoge woning vergeet dan wel gemaks halve het rumoer rond het ontslag van bondscoach Knobel, dat by veel clubs in het verkeerde keelgat is ge schoten. Bovendien is er in het afgelopen sei zoen veel kritiek op het beleid van het sectiebestuur geweest. De trans fer van Nico Jansen naar Feyenoord, het ontslag van Jan Rab als oefen- meester bij Utrecht en de kwestie rond Inter-Football hebben het sec tiebestuur niet geliefd gemaakt. Voor de betaald-voetbalclubs is er op 27 november weinig keus. Of men steunt het huidige bestuur en accep teert de fouten die in het verleden zijn gemaakt cn in de toekomst on getwijfeld weer gemaakt zullen wor den, of men kiest de tegenkandida ten. In het laatste geval is een be stuurscrisis onvermijdelijk. Met het oog op de komende onderhandelin gen met het ministerie van crm over het saneringsrapport van prof. Chris- tiaanse kan de toch al chaotische sectie betaald voetbal zich dit niet permitteren. De clubs uit de eerste divisie zullen zich dinsdag over de problemen binnen het betaalde voetbal bera den. De FBO (Federatie Betaald voetbal Organisaties) vergadert volgende week zaterdag. DEVENTER-Manager Stephan van Go Ahead Eagles is bezig de laatste hand te leggen aan de transfer van de 22-jarige spitsspeler van het Deense Vanloesen, Tommy Kristiansen. Met de club en de speler is de zaak geheel rond, de laatste besprekingen vinden nu plaats met de Deense voetbalbond. Stephan ver wacht. dat Kristiansen vandaag in het competitietrejfen tegen NAC van de partij zal zijn. DORDRECHT - Jan Klijnjan (31) heeft vrijdagavond een 3-jarig contract ge tekend bij FC Dordrecht. Daarvoor speelde hij bij DFC, Sparta en het Franse Sochaux. FC Dordrecht zal, volgens Jan Klijnjan, fungeren als het eindstation van zijn actieve voetbal loopbaan. De aanvallende midvelder speelt, in dien trainer Rene van Eek hem opstelt, zondag a s. mee in de competitiewed strijd in de eerste divisie tegen FC Gro ningen. Hy zal daarin tegenover Eddy Achterberg komen te staan, met wie hij samen in het Nederlands militair elftal heeft gespeeld onder leiding van Jan Zwartkruis. Jan Klijnjan krijgt in Dord recht zakeüjke belangen bij een firma in sportprijzen en relatiegeschenken. Damclub St. Philipsland won van Zierikzee: 12-8 VLISSINGEN - In de tweede ronde van declubdamwedstrijden le klas heeft de damclub Zierikzee met legen handen 12-8 naar St.-Philipsland terugges tuurd, terwijl in dezelfde groep I B.D.V. uit Bergen" op Zoom onverwachts Mid- delharnis met 13-7 klopte. In de hoofd klas werd de inhaalwedstrijd tussen Vlissingen en St-Laurens gespeeld die in een ruime zege 5-15 voor de bezoe kers eindigde. De uitslagen waren als volgt: St. Philipsland-Zierikzee 12-81J. v. d. Velde- M. de Wild 2-0, 2 J. Joppe -C. L. Boot 1-1,3 J. den Braber-J. Huigens 0-2,4 A. Verwys Jr-M. van de Wielen 1-1.5 L. v d. Velde-A Saman 0-2. 6 M Fonteyne - J. de Wild 2-0,7 J. Suur land-C. M v. d. Velde 2-0.8 W. ten Hove-C. J Kostense 2-0, 9 en 10 remise en dispensatie. BDV - Middelbands 13-7 IR. Dusebout- K. Vis 0-2.2 J. v Zielst - J. Smalheer 1-1,3 J. de Jongb - J. Dekker 2-0,4 C. Foppe-J. v. Hoom 0-2. 5 P. Noordijk - A. Knape 1-1, 6 Drs J. Hoornweg - J. Polder 2-0, 7 A. Eggink - F. Noordijk 2-0,8 J. v. Tongeren - A Krijgsman 1-1,9 H. Roodenburg - A. v. d. Sluys 2-0,10 W. Musters- J. Koese 2-0. Vlissingen-St. Laurens 15-151 A Schuitema - A v. Keulen 1-12 P. Goedbloed - Iz. Davidse 1-13 M. v. Dijk - L. Adrlaanse 1-1,4 rno.g. - J. Sipma 0-2, 5 n.o.g. - J. Verstraate 0-2, 6 J. Veenstra - IC. Flipse 1-1, 7 D. Valkier - P. Walraven 0-2.8 J C. Nijssen - Kesteloo 1-1,9 K. J. Franeke- P. de Kam 0-2,10 P. Koster-J. Moens 0-2. Bij de wedstrijden om de persoonhjke titel werd alleen bij de jeugd gespeeld door de junioren Baayens - Kasse 2-0, De Wild - v. Splunter 0-2, Kort - Kasse 1-1, Versluis - Saman 0-2, terwijl by de adspiranten alleen tussen Buitenhuis en deLeeuw werd gespeeld uitslag 2-0 in het voordeel van Buitenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 24