hoort-ziet-xcM/ft Ronald Mullié: Middelburgse Jules Yerne GEDENKSTEEN 'THUISGEBRACHT' 'Het Zeeuwse Landschap' stelt directeur in vaste dienst aan Zeeuwse babbelaars gaan over op hoppiger pils. 75 H.H. Inbrekers R. J. B. M. WILLEMS (30) BEGINT 15 NOVEMBER '76 HUURVERHOGING Drie doden Minimumloners GEMIDDELD 8,5 PCT IN 1977 bij brand boerderij Kabinet nam nog geen besluit over UC-project ZATERDAG 13 NOVEMBER 1976 INE onder redactie van Jacques Cats In Middelburg is een twintigste eeuwse Jules Verne opgestaan, in de persoon van de achttienjarige Ronald Mullié, lerling van de christelijke scholengemeenschap in Middelburg. Hij was de succesvolle deelnemer aan een tekenwedstrijd die was uitge schreven ter gelegenheid van de vijf tiende internationale maritieme ten toonstelling Europort in Amsterdam. Opdracht was: maak een zeeschip zoals dat er rond het jaar 2000 zou uit- zien. Ronald Mulié vond het best een leuke opgaaf, maar veel tijd om er bij stil te staan had-ie niet. Hij stond vlak voor zijn vakantie. In twee avonden tijds heeft hij toen wat op papier gezet. En de Middelburgse scholier was het bijna alweer vergeten, dat hij aan een wedstrijd had meegedaan toen hij be richt kreeg dat hij in de prijzen was gevallen. Sterker nog: hij had met zijn futuristische schepping de eerste prijs gewonnen. Een bedrag van 2500,-. Ronald Mullié heeft met zijn tekening willen aangeven hoe er een bijdrage kan worden geleverd aan de oplossing van het wereldenergieprobleem. Hij ontwierp een kernnergietransmissie- schip dat ten tijde van calamiteiten naar een energie-armgebied zou kun nen worden gedirigeerd. En of het nou allemaal klopte wat Ro nald had uitgetekend was van minder belang, het ging uiteindelijk om het idee. De scholier had wat vaklitera tuur over kernenergie doorgenomen en de kennis die hij daarvan over Meld benutte hij door in de dwarsdoorsnede van hetscMp een reactorgedeelte in te tekenen, koelsystemen in te kleuren en het geheel met een parabolische an tenne te completeren. Een indruk wekkend geheel. Een eerste prijs meer dan waard, vond de jury. „Ze waren er verrukt van", vertelt een trotse moeder Mullié. „Ze hebben Ronald zelfs aangeraden om tekening eens op De Schelde te la ten zien." Opvallend was het ook dat de tekening van de jongen Mulié werd uitverkoren boven inzendingen van beroepsmensen als scheepsbouwkum dige tekenaars, reclame-ontwerpers en bijdragen van andere deskundigen, zoals van een Noorse ingenieur Ronald Mullié is nu van plan om zich verder op dat tekenen te gaan toeleg gen, Volgend jaar wil hij naar de teken- Ronald Mullié met een van de schetsjes. Het bekroonde ontwerp hangt nog te kijken. Op de expositie in Amsterdam. academie in Tilburg. Tot zo lang zaï hij zich in Middelburg blijven mamfes- teren. Met schilderwerk, thuis opge hangen op een ereplaatsje, in de hal. Maar ook met een heuse expositie, volgende week in theeschenkerij 'De Groene Pui' in de Middelburgse Gra venstraat. Ronald Mullié, een naam om te onthouden. Van de week nog gebeld door iemand die zei dat ze in het verhaal over de kluizenaar van Schouwen de naam had gemist van een mevrouw. De naam van mevrouw Damen. Wat die al niet heeft gedaan voor die man. En dat allemaal belangeloos. Eten. koken, kleren wassen, noem maar op. Of dat nog even gemeld kon worden vroeg men mij door de telefoon. Wat ik dan bij deze heb gedaan. Ook is er aanleiding om nog even terug te komen op het verhaal over de als maar duurder wordende koffie. In die bijdrage werd de sombere voorspelling gedaan dat de koffie op de veerboot, Kruiningen - Perkpolder wellicht naar een gulden per kopje gaat. Maar wat meldt, men mij: zoals de zaken er nu voorstaan blijft de koffie op deze lijn 85 cent, kosten. Een mededeling om op gewekt het weekeind mee in te gaan OiVERSE POEf UiTSM UTÊRS 0jj|| LETTE'S KROKET-TEN '.'BRÓÓD 500 200 450 35 0 kaak» BIEFSTUÏ COtELET SANDWICH Heer Albert Tiktak en de energiekapel Wat gebeurt er wanneer je aan de Zeeuwse Kroniek van Smallegange een tioinïigsle eeuw-s vervolg breidt? De redactie van liet PZEM- personeelsblad probeerde het eens uit. Dit is liet resultaat. Het jaar van bedijking van het am bacht Helnkenssand is niet met zeker heid te zeggen. De eerste keer dat de naam Heinkenszand in rekeningen over 'de tiend pachting' wordt ver meld, is het jaar 1351. Het ambacht wordt dan verkocht aan Jan Arend Dirksz. van 's-Heer Arendskerke. Het gaat om bezittingen, gelegen in 'die prochie van Ser Arnoutskerk' yn 'l oude land, op 'I Zand voir Arnemui- den. up Aaezand ende up Heijnekijns zand'. Op oude kaarten is de land- aanwinst op Zuid-Beveland en spe ciaal rond Heinkenszand, uitstékend te volgen. In 1-105 begint de bewoning pas goed op gang te komen Er is dan ook reeds een kapel gesticht, die door priester Willem van Schenge wordt gebruikt. Ongeveer 570 jaar later komt er een sterke bevolkingsaanwas als gevolg van de stichting van een Energicgie- kapel, die door Heer Albert Tiktak, eenuitgeweken noorderling, wordt be diend. Veel ambachtslieden var lieer Tiktak kunnen door de goedheid van Heer Machiel Dalebout. van de hoofdkapel in het ambacht Middel burg. '.and en bezttlnge.n in Heinkens zand kopen, doordat vele Zeeuwse landheren zijn uitgeweken naar de parochies van Hoechst en Pechiney Een adellijk geslacht wat onverbreke lijk verbonden is,met het ingepolderde land. is de.familienaam Van Eijkcren. die nog steeds aan de energiekapel is verbonden In de jaren 1975-1976 is er sprake van rebellie tegen liet heffen van de 'Kalkar-bede' door de Hoge Raad van Poelendaele. De, twitst loop! zo fiogg "op. dat Heer Vêrmue va.fi Watervliet ..besluit de honden uoordeejiergieka- pel los te laten. Als gevolg van deze twisten gaan veel ambachtslieden naar rustiger oorden wonen, te weten de lustplaats Barbe- stein. Met hand- en kruiwagen 'poolen' zij naar 'hunne dagelijckse wereke' in Bolviet, want staatsman Paul Boersma laat zich niet verleiden om volledig in de kosten van hunne ver voer te voorzien. De Georganiseerde Raad van Ambachtslieden heeft een uitgebreide briefwisseling doorge gaan. Met ontzag noemen de kroniek schrijvers van de 20e eeuw de eerste tientallen ambachtslieden die zich vanuit Bolvliet in de prochie Heijne- kijnszand vestigen. Onlangs heb ik op deze plaats namens de Vlissingse huisarts Van Dijk ge vaagd of er nog mensen zijn, die de gedenksteen in de Vlissingse vissers haven kunnen thuisbrengen. Want het probleem was dat het opschrift, op de naam 'Willem III' na, onelees- baar was geworden. Alle andere ver sleten. opliggend behakte letters zijn nauwelijks meer te onderscheiden. De Heemkundige kring Walcheren heeft de zaak nu eens uitgezocht. Tot op de bodem, mag ik wel zeggen, want men is grondig te werk gegaan. Oor deelt u trouwens zelf maar. De heemkundige kring meldt: Bekend was dat de sluis in 1854-56 was gebouwd. Allereerst raadpleegden wij de 'Geschiedkundige Plaatsbeschrij ving van Vlissingen' door H. P. Win kelman, 1873. herdruk 1972. Deze ver meldt op pag. 30: „dat door het verval van de spuisluis aan de Roode brug lbij de tegenwoordige Zeilmarkti het in orde brengen zoveel kosten vergde, dat de gemeenteraad besloot zich bij adres te toenden tot den Minister van Binnenlandse Zaken om eene subsidie te mogen erlangen. De Regering Loonde zich daartoe genegen, maar toen. ingevolge de beslaande bepalin gen, de desbetreffende plannen aan het oordeel van den Hoofd-Ingenieur van de Waterstaat idestijds de heer Calandi onderworpen werden, oor deelde deze, dal de ligging van de sluis, daar ter plaatse, ten eenenmale ongeschikt was en sield'e voor een nieuwe sluis Ie maken in de voorha ven, tussen het Rondeel en de voorma lige zoogenaamde Zeeliondenwerf De gemeenteraad gaf echter te kennen dat stedelijke financiën zoodanige uitgaaf niet gedoogden en toen besloot de hooge Regering aldaar op Rijks kosten^ eene- geheel nieuwesluis te bouwen. Dit.liad plaats in het jaar 1854'. Deze beschrijving biedt voldoende houvast om in het gemeente oud- arcliief eventueel in het Rijksarchief e.v. deze sluisbouw uit te zoeken. Een speuren in oude jaargangen van de Middelburgse Courant leverde even wel onvoldoende informatie op, ook niet in de geplaatste raadsverslagen van de gemeenteraad van Vlissingen. Verder zoeken zou veel tijd vergen. Het ging tenslotte maar om de tekst op de oude natuursteen, die gemetseld is in de korte noordmuur bij de voorma lige vismijn op het Rondeel. Besloten werd daarom de gedenksteen bij een goede zonnestand te fotograferen. Dit was voor het gewenste strijklicht, om daarmede het reliëf van de letters te versterken, slechts mogelijk kort na zonsopkomst. Daartoe werd de steen ter grootte van ongeveer 50x100 cm. eerst schoonge maakt. Dit geschiedde bij hoog water vanaf de walkant, dus van boven af Met een bezem en zeewater, en daarna een staalborstel, gelukte het groten deels de versleten letters redelijk schoon le krijgen. Zwarte teerstrepen van langs de steen geschuurd heb bende houten hoogaartsen en botters konden echter niet worden verwij derd. Daartoe zou een vlot nodig ge weest zijn. De geteerde houten sche pen hebben vroeger dikwijls met boeg en romp langs de gedenksteen liggen schuren of rijden, dat is bekend. Dit heeft grotendeels de slijtage van de op- liggende letters veroorzaakt. Maar de gedenksteen heeft zelden aandacht gekregen, en wie had er ooit gedacht dat een lid van de heemkundige kring Walcheren deze tekst nog eens zou willen kennen? Twee kleurendia's met een telelens opgenomen, leverden na lang ovenve- gen en toetsen tenslotte de volgende tekst op: GEBOUWD voor 'Rijks rekening onder de regeering van koning Willem UI jaartal ionleesbaart Onder de indruk van het menu van een banket uit de vorige eeuw hebben een restaurateur in Nancy (Oostr Frankrijk). Serge Chateau, en zijn chef-kok een diner geserveerd dat noodzaakte tot een verblijf van acht uur aan tafel. 'Ik wilde bewijzen dat men ook thans een gastronomische maaltijd kan bie den. waarbij men zich niet ongemak kelijk hoeft te voelen', aldus Chateau ter rechtvaardiging van het uitzonder lijke diner dat hij zondag aan negen van zijn vrienden aanbood. Het menu, waaraan de chef-kok tweeèneenhalve dag had moeten wer ken, omvatte 12 "schotels, vijf kaasgé- rechten, zes desserts en negen wijn soorten. Advertentie uit de PZC van 6 novem- Naar aanleiding var de vernielingen die toor hebt aangericht, delen wij u mede, dal er zich vanaf heden, behalve het kaartpotje van onze medewerkers, geen geld meer in ons kantoor bevindt. Het kaartpotje bevat ongeveer-25 gulden. Directie Ingenieursbureau Sravenboer Scheers B.V WSÈB HHHp Mr. F. J. Haarmanweg 16, Thans is het kaartpotje in gevaar! In het Franse Luneville werd een argeloos op straat wandelende man in de schouder geschoten door een hond die achter een hotelraam 'opereerde'. Het dier had spelenderwijs het jacht geweer van zijn baas gepakt die het op een stoel bij het raam van zijn ho tel had gedeponeerd. Daarbij ging het geweer af waarop cle voorbijganger getroffen werd. Hij liep een lichte schouderwond op. „Van vriend totvriend' is het devies van de Key City Bank and Trust. Co.', een kleine handelsbank te Dubuque in de Amerikaanse staat Iowa. Een paar cliënten stonden onlangs niettemin met de ogen te knipperen toen ze hun dag afschrijving controleerden. Verschillende mensen zagen dat ze i.p.v. hun normale salaris plotseling ruim een miljoen dollar rijker waren. Eventjes maar. want de bank her stelde de zaak weer vlug - even vrien delijk als beslist. „Het was een administratieve vergis sing," legde bankdirecteur Murrack uit, „ons personeel is zo bewust dat ze de vriendelijkste bank in de stad be mannen dat het ze kennelijk even in de bol is geslagen." YERSEKE - De stichting 'Het Zeeuwse Landschap' heeft een directeur in vaste dienst aangesteld. Het is de heer R. J. BB. M. Willems (30), tot nu toe be- heersmedewerker van destichting 'Het Zuidhollands Landschap'. Hij treedt met ingang van 15 november 1976 in dienst van het Zeeuwse Landschap. Begin 1977 zal de heer Willems zich in Kortgene vestigen, waar hij ook kan toor gaat houden. „Wij zijn erg geluk kig met deze ontwikkeling", zegt de se cretaris van de stichting, dr. P. H. Nienhuis. De nieuwe directeur van het Zeeuwse Landschap zal vooral beheersmede- werker zijn. „Maar luj is nog veel meer. Hij moet in feite heel het Zeeuwse Land schap gaan runnen", stelt dr. Nienhuis. „De inzet van de medewérkers regelen, de administraatieve zaken behandelen, onderhandelingen voeren, en dergelij ke." Directeur Willems wordt de tweede me dewerker in volle dienst van het Zeeuwse Landschap. De bewaker van Saeftinge, de heer J. Neve, was de eerste. Daarnaast zijn er enkele part-time krachten, waaronder rentmeester E. Rzouw, die door de heer Nienhuis 'een steunpilaar voor het Zeeuwse Land schap' genoemd wordt. De aanstelling van een directeur is mo gelijk geworden, nu de stichting het Zeeuwse Landschap sinds 1 j anuari 1976 het beheer over het verdronken land van Saeftinge heeft overgenomen van de dienst der domeinen. Voor hetuitvoeremn van hetbeheervan dit ruim 2.580 hectare grote gebied. heeft de stichting een zogenaamde 'be- heerssubsidie' ontvangen van het mi nisterie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk (erm), gebaseerd op een beplaald bedrag per hectare. Het Zeeuwse Landschap verwacht ook van de provincie Zeeland voor Saeftinge een beheerssubsidie (voor de andere gron den die de stichting beheert, krijgt, men al die). Secretaris Nienhuis wijst erop dat de onderhandelingen met de provincie over de subsidie voor Saeftinge nog niet afgerond zijn, „Het loopt een beetje moeilijk, er spelen een aantal dingen een rol. De begroting voor 1977 hebben we dit voorjaar bij de provincie inge diend. We wachten nu op de definitieve beslissing." Dr. Nienhuis verduidelijkt dat een eerder ingediend verzoek om subsidie voor het aanstellen van een di recteur (medio 1975) vervallen is. nu het Zeeuwse Landschap op de beheerssub sidie van CRM - en hopelijk ook de pro vincie Zeeland - kan rekenen. De heer Nienhuis gaat ervan uit dat mede door de aanstelling van de direc teur het aantal activiteiten van het Zeeuwse Landschap vergroot zal wor den. „Ook kunnen we nu als volwaardige partner meedraaien in het overleg met 'bijvoorbeeld staatsbosbeheer en de ver eniging tot behoud van natuurmonu menten. Bovendien is er tot nu toe he laas te veel werk blijven liggen, omdat de tijd en de mensen ervoor ontbraken", aldus de secretaris van de stichting. De stichting het Zeeuwse Landschap - die dit jaar 40 jaar bestaat, een 'jubi leum' dat men ongemerkt voorbij laat gaan-heeft als doel het bevorderen van het natuur- en landschapsbehoud in Zeeland. Er zijn ongeveer 1.200 dona teurs, die de doelstelling financieel steunen. Dat aantal neemt gestaag toe. Dr.. Nienhuis: „Het stijgt de laatste tijd met ineer dan 100 leden per jaar. We zitten duidelijk in de lift. dat is trou wens ccn landelijke tendens. Hei komt door het vergrote milieu-bewustzijn van de mensen." De secretaris beschouwt de stichting beslist niet als een 'deftige, eli taire club' Hij onderstreept dat uit het ledenbestand blijkt dat mensen uit alle lagen van de Zeeuwse bevolking be langstelling hebben voor het werk. „We hebben bezittingen en dan geldt je al gauw als elitair. Maar het is juist zo dat we door die bezittingen de natuur kun nen beschermen. Dat noem ik sociaal, Het etiket 'elitair' moet er echt wel af', betoogt, de heer Nienhuis. Momenteel heeft het Zeeuwse Land schap ongeveer 2.754 hectare in beheer, waarvan het verdronken land van Saef tinge het overgrote deel uitmaakt. De bezittingen van de stichting liggen door de hele provincie verspreid, al lig gen de meeste eigendommen naar ver houding in Zeeuwsch-Vlaanderen. Bin nenkort hoopt de stichting het bezit uit ie kunnen breiden met 147 hectare slik ken. schorren en dijk aan de zuidkant van SintrPhilipsland. Dat gebied wordt dan het grootste eigendom. Volgens ar. Nienhuis is de stichting er wel op uit om het eigendom steeds te vergroten. „Grote delen van het Zeeuwse land schap behoeven nog bescherming. En de beste tactiek om die gebieden te be schermen is. toch ze aan te kopen. Dat geeft de meeste zekerheid. Zo zijn we ook in de Yérsekse Moer - een bel angrij k overwinteringsgrbied van wilde ganzen We hebben daar al wal weilanden in ei gendom. maar we willen het. duidelijk uitbreiden, mede met het oog op de plannen voor een ruilverkaveling daar", vertelt de heer Nienhuis. Naast het Zeeuwse Landschap zijn in de provincie met name staatsbosbeheer en de vereniging tot behoud van natuur monumenten actief. Dr. Nienhuis zegt dat er afspraken ge maakt zijn over een 'terreinafbakening', ten einde doublures te voorkomen. „We hebben regelmatig aankoopoverleg met elkaar", aldus de secretaris, erop wij zend dat het Zeeuwse Landschap vooral typisch Zeeuwse landschappen in be heer heeft, zoals poelgronden, schorren, slikken, kreken,, dijken, enzovoort. Met de komst van de nieuwe directeur hoopt het Zeeuwse Landschap een ac tiever beheer te gaan voeren. 'Want', zo stelt de heer Nienhuis, „er is meer dan genoeg te doen en het vergt veel tijd. Voor het Zeeuwse Landschap is het al tijd een wat latente ontwikkeling ge weest. De laatste jaren is daar veel ver andering in gekomen." DEN HAAG - Als gevolg van het af stemmen van de huur op de woning kwaliteit zal de gemiddelde huurver hoging voor 1977 8,5 procent bedragen. Dit zegt staatssecretaris Marcel van Dam (volkshuisvesting) als toelichting op zijn bij de tweede kamer ingediende wetsontwerp waarin wordt voorge steld het wettelijk, trendmatige huur verhogingspercentage voor volgend jaar op 7 procent te stellen. In 1976 was de gemiddelde huurverhoging rond 9,5 procent. De wettelijke huurverhoging was dit jaar 8 procent. Als de tweede kamer Van Dam volgt gaan de huren per 1 april 1977 voor een groot aantal huizen met meer dan 7 pro cent omhoog. De huren mogen in 1977 maximaal met 11 procent stijgen als er sprake is van een aangetoonde nood zaak tot inhalen wanneer de kwaliteit van het huis niet overeenstemt met de betaalde huur. Zoals bekend wil Van Dam in zijn inge diende huurprijzenwet vanaf 1 april 1978 alle huren via een puntensysteem aan de kwaliteit aanpassen. De wette lijk vastgelegde 7 procent huurverho ging die Van Dam per 1 april volgend jaar voorstelt zal met name van de kant van CDA en WD op heftig verzet stui ten. Het voorstel van Van Dam gaat in tegen de wens van de kamermeerderheid, die onlangs uitsprak dat de huren met 8 procent zouden moeten stijgen. Van Dam zegt echter dat 7 procent vol doende is om een goed onderhoud van de huizen te kunnen bekostigen. De staatssecretaris voert voorts aan als ar gument voor zijn 7 procent dat. dat per centage beter past in het te voeren prijsbeleid van de regering en het wonen en bouwen met 7 procent kan uitkomen I ADVERTENTIE i RUINEN (ANP) - Een brand in een boerderij in het gehucht Leeuwte bij Ruinen (Dr.) zijn vrijdagmiddag drie mensen om het leven gekomen. Het zijn twee kinderen en hun grootvader, de heer Wever. De ruim 70-jarige A. Wever was op het moment van de brand alleen met zijn beide kleinkinderen, een tweeling van anderhalf jaar. in huis. Hij ontdekte brand in de keuken en vroeg hulp aan buren. Intussen zette hij een ladder tegen de gevel om de kinderen, die bo ven lagen te slapen, te redden Tmen de buren naar binnen gingen bleken de man en de kinderen vermoedelijk door verstikking, al te zijn overleden. De omgekomen kinderen zijn de jongste zoontjes van gezin Zilverber-Wever, dat vier kinderen had Zij woonden bij de 71 -j arige heer Wever inDe brandweer is uren bezig geweest het vuur in de omge bouwde boerderij te blussen. De hele woning en inboedel zijn verbrand. De schade is groot, maar kan nog niet defi nitief worden vastgesteld. Het vuur is vermoedelijk ontstaan door een lek in de gasleiding, waarvan het gas in contact is gekomen met een bran dende geiser. Panamees schip in storm vergaan HONOLOELOE (UPI) - In het noord elijke deel van de stille oceaan is don derdag een onder Panamese vlag va rende met hout beladen schip 'Carnelian-I', op 1.400 mijl ten noord westen van Honoloeloe vergaan. Van de 33 opvarenden zijn er tot dusver tien opgepikt uit -het ijskoude water. Het reddingswerk wordt bemoeilijkt door een storm die de zee tot zeven me ter hoge golven opstuwt. De geredden hadden hun leven te danken aan het feit dat er veel hout van de lading van de vrachtboot ronddrijft waaraan zij zich konden vastklampen. krijgen 2 x 30 Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Minimumloontrekkers en zij die een daaraan gekoppelde so ciale uitkering ontvangen krijgen de prijscompensatie van f60 bruto uitge keerd ir. twee maandelijkse termijnen van 30 gulden. Alle overige werkne mers krijgen hun f60 ineens uitge keerd. Dat heeft minister-president Den Uyl vrijdagavond meegedeeld na het wekelijkse kabinetsberaad. Volgens de premier liggen aan deze ver schillende uitkeringsmethoden geen principiële redenen ten grondslag. Den Uyl zei dat wetstechnische problemen het zeer moeilijk maken om de mini mumloners en de mensen die een sociale uitkering hebben hun f 60 ineens te ge ven. De prijscompensatie zal via de werkge vers worden uitbetaald. Den Uyl zei dat de bedrijven hun compensatie voor deze extra lonenlast zullen krijgen via de be lastingen. Binnenkort zal het bedrijfsle ven via een circulaire op de hoogte wor den gesteld van de manier waarop die compensatie zal plaatsvinden. i Van onze Haagse redacteur DEN HAAG - Het kabinet heeft nog geen beslissing genomen over verdere uitbouw van het Almelose ultracentri- fugeproject. Minister-president Den Uyl kon vrijdagavond, na afloop van het wekelijkse kabinetsberaad, slechts meedelen dat er volgende week een nieuwe gespreksronde zal volgen. „De minister is van oordeel dat met name de tecbnisch-commerciêle aspecten nog nadere uitwerking behoeven", al dus de premier, die de uc-kwestie een 'wat geladen vraagstuk' noemde. Technisch-economisch is het volgens Den Uyl een 'vrij ingewikkelde zaak'. Overigens kon hij niet ontkennen dat het kabinet er ook principieel-politiek nogniethelemaal uitis. Hij sprak echter in dat verband van 'het kabinet is eens gezind besloten'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11