Coördinatie-orgaan stelt Zeeuwse milieuprijs in PZC/B i' Gemeente moet zich bezinnen op vragen bij de kabeltelevisie CVI Terneuzen zendt gs plan stortplaats [K~ h L i 6 \A-£ Wim de Jonge uit Zierikzee: Nederlands beste jeugdbakker REORGANISATIE VAN GOES' GEMEENTELIJK APPARAA T f 1 ovinqsr almanak ver Wedgwood Stijgende belangstelling werklozencentrum Goes NIEUW Vorming van drie of vier directies Hergroepering moet volgend jaar klaar VRIJDAG 12 NOVEMBER 1976 JAARLIJKS EREPENNING EN OORKONDE ADVERTENTIE) provincie GOES-Het Zeeuws coórdinatieorgaan voor natuur-landschaps- en milieube scherming heeft een Zeeuwse milieu- prijs ingesteld. De prijs - een erepen ning en oorkonde - wordt jaarlijks uit gereikt aan een persoon of instelling, die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de bescherming van het milieu in Zeeland. Een speciale beoor delingscommissie zal adviseren over de toekenning van de prijs. De deelne mersraad van het coördinatieorgaan besloot donderdagavond tijdens een vergadering in de Prins van Oranje te Goes, tol het instellen van de milieu- Drijs. Waarnemend-voorzitter B J. Smulders vertelde dat de prijs mede bedoeld is om personen en organissaties op te wekken een aandeel te leveren in het herstel en verbetering van natuur en landschap en de zorg voor de milieuhygiëne. Hij zei dat het instellen van de prijs financieel mogelijk was geworden door een bedrag dat de opgeheven vereniging land schapsreservaat Zuid-Beveland aan het coördinatieorgaan heeft geschonken. De heer Smulders maakte duidelijk dat de prijs niet beslist ieder jaar hoeft te worden toegekend. De deelnemersraad ging akkoord met het verhogen van de contributie van de aangesloten organisaties tot 0.25 per lid. Organisaties met meer dan 2000 le den moeten tenminste 500 afdragen: Het wordt aan die organisatie zelf over gelaten om een hoger bedrag te betalen. De heer Smulders deelde mee dat orga nisaties die zelf financieel erg in de moei lijkheden zitten, om een ontheffing kunnen vragen. Het openstellen van het coördinatieorgaan voor 'begunstigers' (tegen een bijdrage van tenminste 15 per jaar), ontmoette bij een aantal leden van de deelnemersraad nogal wat be zwaren. Namens het Zeeuwse Land schap stelde de heer P H. Niehuis dat het begunstigerschap concurrerend zal werken ten opzichte van andere provin ciale milieu-organisaties. We vrezen dat daar het mes gaat snijden en daar hebben we als Zeeuws Landschap toch bedenkingenn tegen", aldus de heer Niehuis. Secretaris S. Parma verwachtte dat hel coördinatieorgaan toch wel zo n 500 be gunstigers moet. kunnen krijgen. stemmen als nieru lid de natuur- besehermlngswacht voor Zuid- en Noord-Nederland toe. De heer Smulders herinnerde aan het vele werk dat de ge meentelijke bestemmingsplannen - en met name die voor de buitengebieden- met zich meebrengen. Na het huishou delijke deel van de vergadering hield de heer H. L. F. Saeijs van de afdeling mi lieuonderzoek Deltadienst rijkswater staat een technische inleiding ovei de natuurwetenschappelijke betekenis ligt naar onze smaak een soort gat in de van de Westerschelde en de bedreiging markt. We denken dan vooral aan groe pen waarvoor we als coördinatieorgaan nogal wat doen en die niet aangesloten zijn betoogde de heer Parma. Hij meende dat wellicht ook oud-leden van de vereniging milieuhygiëne Zeeland via het begunstigerschap een bijdrage aan de milieubescherming zullen leve ren. De heer Parma benadrukte dat de aanleiding voor het instellen van het daarvan De heer Saeijs wees op de vele functies die de rivier heeft en de wijze waarop deze functies vaak met elkaar in strijd komen. Hij benadrukte dat het ontbreken van een totaalplan voor de Westerschelde te betreuren is en hij stelde dat er met spoed meer milieustu dies moeten worden opgezet, teneinde de gevolgen van de lozingen voor het eco-systeem van de Westerschelde na- begunstigerschap ligt in het feit dat der te kunnen volgen De heer Saeijs Coördinatie-orgaan vraagt subsidie aan provinciale staten Zeeland GOES - De stichting Zeeuws coór dinatieorgaan voor natuur-, land schap en milieubescherming heeft bij provinciale staten van Zeeland om een hogere subsidie gevraagd. In de begroting voor 1977 is maar een bedrag van 5ÜÜ0,- opgenomen dat is volgens het coördinatie- orgaan veel te laag om de uitgaven voor hel aanstellen van een vaste kracht te kunnen dekken. Volgens de begroting voor 1977 zal het coördinatie-orgaan namelijk een tekort van 73.900 hebben. Het coördinatie-orgaan heeft zich rechtstreeks tot provinciale staten gewend, omdat in maart 1976 een meerderheidsvoorstel van gedepu teerde staten door de meerderheid van de staten werd afgestemd. Tij dens de discussies daarover waren er nogal wat onduidelijkheden en daarom wil het coördinatie-orgaan - na een uitleg van de verschillende zaken - opnieuw bij de staten aan kloppen. In de eerste aanleg heeft het coördinatie-orgaan zich tot gedepu teerde staten gewend (mei 1976), maar omdat daarvan geen reactie werd ontvangen, is bij provinciale staten aangeklopt. Het bestuur van het orgaan wijst erop dat het verwachte tekort over 1977 met ongeveer 2000.- verlaagd zal kunnen worden, omdat de contri buties van de aangesloten organisa ties met 150 verhoogd zijn. Tijdens een vergadering van de deelnemers raad in Goes - donderdagavond. Prins van Oranje - zei secretaris S. Parma 'enige hoop' te hebben dal provinciale staten over het verzoek om subsidie wat anders zullen den ken dan in het voorjaar 1976 Hij be nadrukte dat het verzoek nu gericht is op een bijdrage voor het aanstellen van een vaste kracht. ma,ar op een subsidie in het begrotingstekort. ZEEUWSE Sport Te Middelburg woont een man. die in de ogenblikken van arbeidsverpo- zïng zijn collega's te pas en te onpas meetroont naar een tapperij, waar een biljart tot de inventaris behoort. Hij heeft sinds enige tijd de onbe grensde mogelijkheden van het groene laken ontdekt en heeft zich er zéér aan verslingerd Hij kent dan ook in het geheel geen maat meer. spreekt over ene Vultink als over een genie en loopt zelf met een verbeten trek op het bekje driftig langs de tafel veel caramboles te mis sen - want in zijn geestdrijï vergat hij aanvankelijk, dat alle begin moeilijk is. Daar hij na drie maanden moeilijk kon verkroppen, dat hij nog steeds aan een te verwaarlozen gemiddelde kwam, schafte hij een werkje aan. waarvan de omslag gedegen instruc ties in het vooruitzicht stelde over de balbehendeling op het groene laken. Een werkje, dat hij neuriënd ter hand nam, omdat lezing ervan hem hoog zou opstoten in de rijen van biljar ters. Het effect van het boekje werkte pre cies als het effect, dat hij de biljart ballen meegaf: averechts. Hij stak er uil op. dal er in de lijd van Shakespeare al werd gebiljart en nam kennis van een lange rij van in ternationaal gevierde meesters op het groene doek En hun gemiddelden, die rond de400 lagen. Hij verzamelt sinds kort postzegels. vanuit provinciale_staten nogal aange drongen is op het~aanboren van meer inkomstenbronnen door het coördina tieorgaan. „Daarnaast krijgen we een hectare band met een goed gemotiveerde ach terban. waarop je voor allerlei zaken een beroep kunt doen", verduidelijkte secretaris Parma. Waarnemend- voorzitter Smulders voorzag geen con currentie voor andere organisaties, omdat de doelstelling van het coórdi natieorgaan anders zijn dan bijvoor beeld die van het Zeeuwse Landschap. „Als je bewust lid bent van een vereni ging, dan zien wij geen bezwaren", al dus de heer Smulders. Het voorstel werd tenslotte met 10 tegen 1 stem (Zeeuws Landschap) aangenomen. De deelnemersraad liet met algemene onderstreepte dat vooral in het oostelijk deel van de Westerschelde de normen worden overschreden door de vervuiling vanuit België. ..Wanneer gaan onze bu ren handelend optreden vroeg hij zich af. De medewerkei van de Deltadienst somde een reeks bedreigingen voor de Westerschelde op. zoals" kennisgebrek over de gevolgen van het menselijk handelen, de grensoverschrijdende ver vuiling. lozingen en dumpingen onge vallen van de scheepvaart, een toene mende onrust in het landschap, inpol dering. haven- en industrie-aanleg en de kwaliteitsvermindering van het zeewa ter.-De heer Saeijs toonde zich vooral ongerust over de (veelal onbekende) ge volgen van de lozingen van niet- afbreekbare stoffen, zware metalen en radio-actieve stoffen. Na zijn inleiding volgde er een discussie JURIDISCH ADVISEUR VARA IN VLISSINGEN „PROBEREN ZAAK TE BEHEERSEN" VLISSINGEN - „Ga je als gemeente be zinnen op vragen die zich voordoen bij kabeltelevisie. Stel desnoods een plan op en vraag je af wélke mogelijkheden zich kunnen voordoen".Dat advies gaf donderdagavond de heer T. Verberne. juridisch adviseur en sécretarïs van het dagelijks bestuur van de VARA, aan een aantal belangstellenden tij dens een discussie-avond over dit on derwerp in Vlissingen. Verberne. die zei volstrekt geen propa ganda voor de kabeltelevisie te willen maken, zei daarop aansluitend: ,.U moet zich goed realiseren als u tot aanleg overgaat, wat u er mee beoogt en of het zinvol is". Hij zei dat met name tot een aantal be langstellende afgevaaridgden van ge meentebesturen op Walcheren, tijdens de discussie na zijn inleiding. In die in leiding werden vragen als welke net structuur. hoe kan gefinanciëerd wo- den. wat is de meest geschikte beheers vorm en wat betekent de kabel' voor de lokale omroep door Verberne onder de loep genomen. „In de praktijk dringt 'de kabel' zich op. ofwe willen of niet" aldus Verberne Als redenen daarvoor gaf hij eert waarbor ging van een dikwijls betere ontvangst en het verdwijnen van 'de ontsierende antennebouw'. Hij kwam verder met de - voor de meesten - opzienbarende mede deling op de proppen, dat de kosten van aanschaf van de installatie plus onder houd Volgens Verberne is het daarom zaak dat de gemeente moet zien de zaak in de hand te houden. Op vragen van Vlissings wethouder Ch. J. Gillissen Verschage gas hij toe. dat de gemeente via het vergunningensysteem voor het leggen van kabels enz. een vrij groot machtsmiddel heeft. Op verdere vragen zei de heer Verberne nog, dat particuliere ondernemers niet tegen te houden zijn. ,.De gemeente moet proberen de zaak te geheersen en het niet als een schrikbeeld op zich af laten komen". Hoogwaardig Ned. fabrikaat. Verkrijgbaar mei of zonder briljant tegen bijzonder aantrekkelijke prijzen. goudcentrum Winders maden Kleine Markt, Promenade - VlissJhgen Vlissingen gaat in beroep bij de Kroon tegen regionaal ambulancevervoer VLISSINGEN - üc gemeente Vlissin gen is bij de kroon in beroep gegaan tegen een besluit van gedeputeerde sta ten, waarin Vlissingen wordt opgelegd deel te namen aan de gemeenschappe lijke regeling hulporganisatie ambu lancevervoer Midden- en Noord- Zeeland. Vlissingen staat op het stand punt dal liet ambulancevervoer, zoals dat nu is geregeld op lokale basis, ver reweg bet best functioneert. Dit deelde wethouder A. Lorier donderdagavond tijdens de commissie volksgeznndheid en milieuhyniè mee. Enige maanden geleden al besloot de Vlissingse gemeenteraad niet akkoord te gaan met de voorgestelde regeling dat Goes de centrale meldpost zou zijn voor Noord- en Midde-Zeeland. Alleen in geval van uitzonderlijke regionale ca lamiteiten zou Goes als meldpost kun nen fungeren. Vlissingen wenst zelf een meldpost te behouden. Wethouder Lorier deelde desgevraagd mnee dat de reden hiervan is dat men in Vlissingen beschikt over een goed geou tilleerde enj snel functionerende ambu lancedienst. ..Als daar een schakel tus sen komt. zijn we bang dat deze snelheid verloren zal gaan'", aldus wethouder Lo rier. In de commissie volksgezondheid werd besloten om het rapport van de NV Sportfondsenbad over het desinfecte ren van zwembaden te behandelen op een volgende vergadering. Dit om de keel-, neus- enoorarts, die dit onderzoek op gang heeft gebracht, in de gelegen heid te stellen zich op de hoogte te laten brengen van het rapport. De arts had in een briefaan het gemeentebestuur laten weten dal er door het hoge chloorge- halte van het zwembad regelmatig irri tatie bij zwemmers was opgetreden. In het rapport komt men onder andere tot de conlusie dat dit het gevolg is van di verse verbindingen van chemische de sinfecterende middelen Tien volle gasflessen gestolen van terrein GOES - Van een opslagterrcin aan dt Oostmolenweg te Goes zijn tien volle gasflessen gestolen. De waarde van de flessen bedraagt totaal 620,-. De fles sen zijn het eigendom van L. O. uit Ka- pelle. De Goese recherche heeft de zaak in onderzoek. NAAR AANLEIDING VAN SCHRIJVEN AAN GEMEENTEN TERNEUZEN - De 'Centrale Vuilver- werkende Industrie' (CVI) in Terneu zen heeft Gedeputeerde Staten op merkzaam gemaakt op haar plan om in de Van Wijckhuïjsepolder onder Hoek een centrale vuilstortplaats te exploi teren. In de brief reageert het bedrijf op een schrijven van g:s., waarin de Zeeuws Vlaamse gemeenten (met uitzondering van Sluis) wordt gevraagd of ze alsnog vervanging op den 'duur 'zeker hereid zijn om in deze regio tot een zo duur is als een abonnement op aan-, sluiting van de kabelIn zijn inleiding werkte Verberne nader de drie verschil lende soorten kabeltelevisie <gai. cai en cas. van welke laatste omwille van de kwestie van de auteursrechten wordt afgezien) uit. Tot slot verduidelijkte de inleider de 'verhouding' PTT- particuhere onderneming-gemeente. ..Als er een particuliere onderneming komt' aldus Verberne. ..dan geeft de PTT een machtiging af ais aan de tech nische en praktische eisen wordt vol daan. De gemeente heeft wel een be-i paalde inbreng ikrijgt daarvoor 9 maanden de tijd) maar over het feit wie wel of niet de kabel aanbrengt heeft de gemeente niets te zeggen. De PTT geeft de machtiging als alles in orde is en heeft verder nergens een boodschap aan". trale vuilvoorziening te komen. De eerste plannen voor een dergelijk project dateren van maart '73. Volgens het Terneuzense vuilverwer- kingsbedrijf is van die kant in november '75 een compleet plan voor en stort plaats in de van Wijckhuijsepolder in gediend bij de gemeente Terneuzen en een aantal andere instanties. Op 24 ja nuari '76 vroeg de CVI bij g s een ont grondingsvergunning aan. ..De contacten die wij hadden met di verse gemeentebesturen wezen erop. dat men graag van deze stortplaats ge bruik zou willen maken" schrijft de fir- KAMPIOEN IN 'WENER SNIJDERS' EN 'APPELCARREES' „HARTSTIKKE BLIJ MET SUCCES" ZIERIKZEE - Na een jaar lang hard gewerkt te hebben aan de Wener Snijders en appelcarrëes is het de 21-jarige Wim de Jonge in Zierikzee gelukt om woensdag met deze pro- dukten Nederlands jeugdkampioen te worden voor het leerlingenstelsel brood en banket. Al eerder was hij één van de 24000 deelnemers aan de rayonkampioenschappen en met de zelfde produkte werd hij in het voor jaar in Goes rayonkampioen voor Zuid West Nederland. Dat gaf hem recht op deelname aan de wedstrij den in Wageningen dinsdag en woensdag. In de brood- en banketbakkerij in de St. Domusstraat, commerciële proefbakkerij van Zeelandia, is hij donderdagmorgen al weer volop aan het werk. Zijn overwinning vierde hij samen met zijn baas G. J. Droppers en de andere medewerkers met een glaasje en intussen zijn de winnende produkten in de winkel te koop. Hoewel Wim de Jonge een jaar aan het experimenteren Is geweest om een zo goed mogelijk recept in elkaar te knutselen heeft hij het allemaal toch zo eenvoudig mogelijk gehou den. „Je kunt beter een eenvoudig en goed gemaakt produkt leveren, dan met avan alles te gaan experimente ren", vertelt hij. Wel heeft hij in het afgelopen jaar allerlei kleine veran deringen en proefjes met het recept gedaan en met de hulp van zijn baas lukte het om daar een kampioen- sprodukt van te maken. School Sinds drie jaar zit Wim de Jonge weer in de bakkerswereld. Hij volgde de bakkersopleiding aan de lts maar ging daarna op vijftienja rige leeftijd liet koksvak in. Drie jaar geleden besloot hij de bakkerij weer in te duiken. Omdat hij dat leuk werk met veel perspectief vindt, maar ook omdat hij de gere gelde werktijden prefereerde boven liet ongeregelde leven in de keuken. Hij werkt van 's morgens half vier tot twaalf uur en gaat d an's avonds weer naar Goes waar hij de vooropleiding voor de lerarenopleiding in Wage ningen volgt. De andere diploma's heeft hij al in zijn zak: gezel, eerste gezel en patroon. Ook in Wageningen zal hij een partrtime studie gaan doen. Een dag in de week. zeven jaar lang. Alles bij elkaar was het een succesvol jaar voor Wim de Jonge. Behalve de beide kampioenschappen haalde hij bij de werknemerswedstrijden vier keer een tweede pnjs voor zijn etala ges van hardbrood ui Boskoop. Leeuwarden. Winterswijk en Geleen. „Het was de eerste keer dat ik met de jeugdkampioenschappen meedeed. Daarvoor heb ik altijd met de werk nemers meegedaan. Maar het was dit jaat de laatste keer dat ik mee kon doen en daarom heb ik het maar eens geprobeerd", vertelt hij. Hij is. zoals hij zegt 'hardstikke blij' met dit suc ces. Werkte er behalve in de bakkerij ook thuis nog hard voor. Bijvoor beeld aan de vullmg voor de appel- carrees. Die er dan ook wezen mogen: een lekkere frisse vulling, erg lekker. Dat vond de jury kennelijk ook. Op de foto: Wim de Jonge: gezel, eer ste gezel en patroon. tADVERTENTIE ma. die verder vindt op adequate wijze te zijn vooruitgelopen op door g.s. ge wenste onteikkelingen „Een zekere mate van specialisme in deze nog jonge milieuproblematiek, grote investeringen in materiaal, kost bare voorbereidingen en ondrenemend denkwerk zijn voorafgegaan aan ons projekt". aldus de C.V.I De vuilverwerkers konjen tot de slot som dat ook de Stichting Verwijdering Afvalstoffen vindt dat hun systeem (het z.g. 'gecontroleerd storten') waarborgen biedt tegen overlast van omwonenden en omgeving, mede gelet op de voor waarden van de inmiddels verstrekte hinderwetvergunning. De C.V.I. herinnert er tenslotte aan. dat de Provinciale Planologische Commis sie zich in een reactie op het ontwerp- bestemmingsplan 'Buitengebied van Terneuzen heeft afgevraagd of de be stemming van de van Wijckhuijsepolder tot 'agrarisch gebied c' wel juist is en of er gronden bestemd zouden moeten worden voor een stortplaats Zet dit eens heel overmoedig op uw verlanglijstje. "X RUIMTE WORDT GROOT PROBLEEM GOES - De belangstelling voor het ontmoetingscentrum voor werklozen van school zijn gekomen en geen werk hebben kunnen vinden, zien het nog al lemaal als mooi en plezierig. We hebben nu hoofdzakelijk mensen tussen de 20 en 30 jaar'. In het ontmoetingscentrum 'Mensen n de gemeente Goes neemt steeds meer zonder werk' zijn dagelijks voor de be- toe. Het bezoekersaantal is van 6 men- de eerste week, uitgegroeid tot lekers enkele min of meer 'vaste' programma-onderdelen: in de ontspan- n groep van ongeveer 25 mensen per nende sfeer zaken zoals kleien, werken week op dit moment. Het centrum is bijna 2 maanden geleden begonnen in hel Honk aan de Goese Keizersdijk. Van de 25 bezoekers zijn er 12 die elke dag naar het centrum komen, de ande- n komen bij gerichte activiteiten. met textiel, zeefdruk, dammmen, scha ken, tafeltennis en dergelijke. Verder is er een informatiecentrum, waar allerlei gegevens over uitkeringen, ontslag, sol- licitatie, sociale wetten, vakatures en vrije tijdsbesteding te vinden zijn. Ie- Vorige week heeft de werkgroep die het dere dinsdag- en donderdagmiddagzijn mensen aanwezig, die gespecialiseerd zijn in hulpverlening op het gebied van uitkeringen, dreigende ontslagen, enzo voorts. MOERMAN Walstr. 94 - Vlissingen Fietser gewond na val ARNEMUIDEN - De 70-jarige fietser A. R uit Heinkenszand is maandagavond omstreeks zeven uur op het viaduct bij Amemuiden onwel geworden en van zijn fiets gevallen R. liep bij de val een hersenschudding op en moest per am bulance worden overgebracht naar het Middelburgse Gasthuis. ontmoetingscentrum (met als naam 'Mensen zonder werk') voorbereidde en begeleidt in samenwerking met het gewestelijk arbeidsbureau in Goes on geveer 600 brieven verzonden aan werklozen die bij het arbeidsbureau GcriC/ï/C oktll'ltCltCïl ingeschreven staan. In de brief werd gewezen op het bestaan van het ont moetingscentrum en de mogelijkheden die er zijn: voorlichting, ontspanning en gerichte cursussen. De eerste belangstellenden naar aanlei ding van de brief zijn inmiddels al naar het ontmoetingscentrum toegekomen. 'Het loopt allemaal beter dan we ver wacht hadden. Er zit duidelijk een op gaande lijn in. We zien telkens nieuwe gezichten', vertellen de werkgroepleden Kees Schipper en Peter Meijaard. 'On der de bezoekers zijn wel weinig jnge schoolverlaters. Maar het ls kok nog maar net november. De luitjes die pas (ADVERTENTIE) Hydrokultuur Vanaf heden bij ons een leuk assortiment kamer planten op water met de benodigdheden zoals voedingstabletten Kom kijken en vraag informatie. Langevielesingel 34, Middelburg Tel.: (01180) 25253 GOES - Vermoedelijk zal in 1977 hel ambtelijk apparaat van de gemeente Goes grondig gereorganiseerd worden, De bestaande afdelingen zullen worden ondergebracht in drie of vier overkoe pelende directies. Een werkgroep, die de reorganisatie voorbereidt, zal begin 1977 met een voorlopig plan op tafel komen. Dat plan zal dan met de perso neelsleden worden doorgesproken. Het is de bedoeling, dat de reorganisatie het volgend jaar nog een feit wordt. Met de reorganisatie wil men de slagvaar digheid van en de communicatie bin nen het gemeentelijk apparaat verbe teren. Sinds april van dit jaar werd er serieus over een andere opzet van de Goese ge meentesecretarie gesproken. Er is een werkgroep gevormd, die bestaat uit vurgemeester mr. F G. A Huber (voor zitten. wethouder drs. J. Dijkgraaf van personeelszaken, gemeentesecretaris J. A. Hoste, de leden van de staf. de heren Izeboud (waarnemend chef hoofdafde ling II) en Hoeitsma ichef stadsontwik keling). de voorzitters van de medezeg genschapscommissies van stadskan toor en openbare werken en de chef van de afdeling personeelszaken. Deze club is nu vier keer bij elkaar geweest Er wordt aan gedacht de afdelingen sociale zaken en volksgezondheid, onderwijs en SRJC (sport, recreatie, jeugdzaken en cultuur) uiteindelijk samen te brengen terne zaken, centrale administratie, planning). Over een derde directie van ruimtelijke ontwikkeling met daarin de dienst stadsontwikkeling en de dienst uitvoering werken is men het binnen de werkgroep nog niet eens kunnen wor den. De ene helft van de leden van de werkgroep is voor de vorming van één directie, de andere helft is voorstander van twee aparte directies: één voor stadsontwikkeling en één voor uitvoer ing werken. Ook staat de plaats van de gemeentesecretais binnen het ambte lijk apparaat ter discussie. Pas als de reorganisatieplannen volledig zijn aanvaard zullen de namen voor de di verse functies worden ingevuld. Burge meester Huber vindt, dat niet te lang streeft wel naar versterking van een aantal afdelingen (financiën, algemene zken, sociale zken en SRJC). maar dat staat helemaal los van de reorganisatie. De nieuwe opzet van de gemeentesecre- taie zal ongetwijfeld gevolgen hebben voor de huisvesting. Het huidige stads- zeer duidelijk"'Én Peter Meijaard: kantoor aan de Oostwal biedt echter - - weinig mogelijkheden. Er zal dus heel wat geïmproviseerd moeten worden. Er zijn door de werkgroep ook enkele gerichte activiteiten opgezet, die de j naam 'werkplaats' hebben meegekre- j gen. Iedere donderdagavond wordt de doka-werkplaats gehouden, waarin j men zich kan bekwamen in ontwikke len, vergroten en afdrukken van foto's. Deze werkplaats is opgezet in samen werking met de stichting sociaal- kultureel werk (SKW). Vandaag, vrij dag 12 november '76 begint de werk plaats 'hoe solliciteer ik'. Onderdelen waar aandacht aan besteed wordt zijn: j advertenties, hoe wordt een sollicitatie I voorbereid, het sollicitatiegesprek, en dergelijke. Verder bestaan er plannen i om te komen tot een werkplaats mu ziek. Enkele ménsen die dagelijks het I project bezoeken hebben het idee geopperd om met een groepje mensen zelf muziek te gaan maken, muziek op nemen en instrumenten maken. Aan de uitvoering van het idee wordt gewerkt. Bij alle activiteiten en stijgende belang stelling, is de ruimte voor het onlmoe- l tingscentrum nog steeds een groot pro bleem. De werkgroepleden Kees Scha per en Peter Meijaard wijzen erop dat aan de gemeente Goes alweer geruime tijd terug, ruimte gevraagd is in de oude mavo-school aan de kade. 'We wachten I nu maar op de beslissing van de ge meente'. zegt Kees Schipper. 'Het is wel hard nodig In het Honk is geen ruimte om in groepen iets aparts tie doen. De gebrekkige ruimte remt de activiteiten 'Ik met de uitvoering van de reorganisatie- ei' staat. Burgemeester Huber verwacht, dat de plannen voor een nieuw stadskantoor pas over een jaar of vijf gerealiseerd zul len zijn Volgens de burgemeester was het nfiet mogelijk met de reorganisatie te wachtentot het nieuwe stadskantoor band binnen een directie Pannen gewacht mag worden. Dat z. geloof dat de coördinatie bij de ge meente wat moeilijk loopt. De ene we thouder gaat over de ruimten en de an dere over het geld. Dat maakt het met gemakkelijker'. Een tweede punt dat een struikelblok vormt voor de werkgroep werklozenpro- ject is het ontbreken van een subsidie Volgens de leden van de werkgroep heeft de gemeente Goes - na veel overleg de subsidie-aanvraag onlangs doorge zonden aan gedeputeerde staten van 'maatschappelijke ontwikkeling'. Ver der gaan de gedachten uit naar een di rectie 'financiën en interne organisatie' (financieel beheer en economische za- Ken, personeeiszaKen en organisatie, in de onzekerheid bij de personeelsleden nodeloos verlengen. Als gevolg van de reorganisatie zal er geen uitbreiding van het ambtenaren korps nodg zijn. Het gemeentebestuur ,Wc hebben op het ogenblik een paar Zeeland. Te verwachten is dat een be- belangrijke vacatures. We willen met slissing nog geruime tijd op zich zal la- het vervullen van die vacatures wach ten tot de reorganisatie. Die posten zijn zo belangrijk, dat we moeilijk kunnen wachten op het nieuwe stadskantoor". ten wachten. Het ontmoetingscentrum behelpt zich nu voorlopig met enkele bijdragen die de instellingen, die het project ondersteunen, gegeven hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2