Landbouwers rond Hoek voelen weinig voor plan Buitengebied Ipzcz Haagse Comedie in Tsjechov's 'Bosgeest' COMMISSIE DEED GEEN UITSPRAAK BUITENGEBIED Terneuzen wil af van volledig openbare commissievergaderingen MIDDELBURGS WERKTHEATER GAA T HET NIEUW Behandeling uitgesteld tot volgende week donderdag Stukken van Pinter, Obaldia, Sagan, Genet, Anouilh Belangstelling van publiek groeit snel Middelburgs jeugdtheater naar festival VRIJDAG 12 NOVEMBER 1976 COMMISSIE HOORDE DA G LANG BEZ WAREN AAN provincie 'BAAS OP EIGEN GROND' TERNEUZEN - Enkele tientallen landbouwers, voornamelijk afkomstig uit de omgeving van Hoek, zien bezwa ren in het ontwerp-bestemmingsplan "Buitengebied' van Terneuzen. Zij vre zen een inbreuk op hun vrijheid van bandelen door bepalingen die van kracht worden als hun grond in een na tuurgebied of een agrarisch gebied C. dat van landschappelijke waarde is, komt te liggen. Een enkeling hecht zo sterk aan zeg genschap over zijn eigendommen, dat hij elke gemeentelijke bemoeienis af wijst Anderen gaan minder ver, maar verwachten wel problemen wanneer ze in natuurgebieden - met de hand on kruid moeten bestrijden of - zoals-in agrarisch gebied C - voor het rooien van grote partijen bomen en andere werk zaamheden toestemming moeten vra gen aan de gemeente Terneuzen. Dit bleek donderdag op een hoorzitting van de Temeuzense commissie voor openbare werken, waar boeren hun eer der ingediende bezwaarschrift konden toelichten. Een vrij groot aantal 'klagers' verliet het stadhuis opgelucht, toen bleek dat de beperkingen minder ver zouden gaan dan ze was verteld. Dat een groot deel van de landbouwers uit Hoek afkomstig was, valt te verkla ren uit hetfeitdatin die omgeving, waar een aantal interessante krekengebied jes ligt. nogal wat bestemmingen 'na tuurgebied' en 'agrarisch gebied C' zijn ■uitgedeeld'. 'Ik ben baas op m'n eigen grond', zei de heer L. Martens uit Hoek. 'Met de hand spuiten zie ik nietzitten. Wie gaater nou meteen rugketeltje stekels spui ten"5' Hij adviseerde de gemeente Terneuzen om in het gemeentelijk poststempel niet al leen te melden dat er industrie, zeeha vens en recreatiemogelijkheden te vin den zijn maar ook landbouwgebieden. Commissievoorzitter drs. R. C. E Bar- bé: 'Dat overweeg ik. zodra ik de post stempels in mijn portefeuille heb'. 'Dat is wat. als je buurman alles mag en jij mag niets', merkte de heer L. Jansen uit Hoek op. Zijn bedrijf grenst aan het industrieterrein, waar naar zijn mening 'een heidense bende' heerst De Hoekse landbouwer was bang dat hij en zijn collega's in de toekomst afhanke lijk worden van 'de willekeur van ie mand die boven je staat', ook al is dat dan het college van b. en w. of de ge meenteraad. Tenslotte vreesde hij dat het van kracht worden van het bestemmingsplan in houdt dat hij geen partij bomen meer zou mogen rooien voor de verkoop. We thouder Barbé: 'Als u een rij bomen wilt kappen moet u inderdaad vergunning vragen. Maar die procedure is met aller lei voorwaarden omgeven, er is geen sprake van een zekere willekeur Pachtwet De heer J. Koster uit Zaamslag wees de commissieleden op enkele artikelen uit de pachtwet, die pachters verplichten om het gepachte in overeenstemming met de bestemming te gebruiken. Hij zag een 'botsing' met de bepalingen van plan 'Buitengebied in het verschiet. De heer J. A. Riemens uit Hoek was niet gelukkig met de bestemming 'agrarisch gebied C' die een deel van zijn grond in debuurt van een kreekje had gekregen. Volgens drs. Barbé is de gemeente hier al aanzienlijk soepeler opgetreden dan eerst in de bedoeling lag. door een af stand van circa 150 meter van de kreek te hanteren in de Loven- en Koudepol- der, terwijl aanvankelijk een veel groter terrein de bestemming zou krijgen. De heer Riemens vreesde ook nog pro blemen bij het aanleggen van een bie- tenstortplaats, maar volgens de we thouder moet daarvoor alleen een ver zoek worden mgediend bij b. en w. Hij en enkele andere landbouwers vroe gen zich af, in hoever de bepalingen van het plan 'Buitengebied' van kracht blij ven wanneer de ruilverkaveling wordt uitgevoerd. Drs. Barbé antwoordde, dat er in die gevallen zondermeer van kan worden afgeweken. Juniorkamer gaat knotwilgen knotten GOES - De juniorkamer 'De Bevelan- den' heeft hel initiatief genomen voor een actie om wilgen te knotten. Van de ruim 650 knotwilgen op Zuid-Beveland moeten er nog zo'n 200 worden ontdaan van hun al te weelderige begroeiing De meeste hiervan staan in de Zak van Zuid-Beveland. Ook slaat een aantal achter ziekenhuis 'De Bevelanden-zuid' in Goes. Zoals bekend is het knotten van de wilgen noodzakelijk om deze karakteristieke bomen voor doodgaan te behoeden. Het is de bedoeling dat vóór maart 1977 de laatste knotwilg in Zuid-Beveland van zijn takkenlast is ontdaan. De ju niorkamer heeft na overleg met Staats bosbeheer contact opgenomen met de PPR in Borsele. het architectenbureau Rothuizen 't Hooft, de Casembroot- school, de Natuurbeschermingswacht en de padvinderij. Met gezamenlijke in spanning hoopt men het kaïwei te kun nen klaren. Daarbij is behalve de inzet van georganiseerde groepen ook die van individuele personen uitermate wel kom. Mensen die belangstelling hebben om de wilgen te lijf te gaan kunnen zich iri verbindingstellen met J. A. Schipper. Oude Notewei 8 in Kloetinge (tel. 01100-28920 - kantoor of 01100-28036 - privé). Men zal dan ingedeeld worden bij één van de 'knotgroepen'. De heer P. Dieleman uit Hoek kon er niet over uit dat een strook van zijn grond agrarisch gebied C wordt. 'Heeft de landbouw het dan zo verpest voor het natuurgebied?' vroeg hij zich af. Zijn collega Jansen had die ochtend al uitgeroepen: 'Soms heb je wel eens de indruk dat een vogel belangrijker is dan een mens'. De heer K. J. Dieleman uit de Loven- polder, wiens gebouwen binnen agra risch gebied C en wiens grond gedeelte lijk binnen een natuurgebied komt te liggen, vond het onjuist dat hij straks minder mag bebouwen dan een ander. 'Een ander kan 1 ha gebruiken, ik 4000 m2. Dal is toch te beperkt als je aan de toekomst denkt? Iedereen wil toch een behoorlijke levensstandaard opbou wen?' Drs. Barbé: 'Er wordt, niet gezegd dat er niets meer mogelijk is. maar niet zon dermeer'. Commissielid J. Verschelling: 'Ja, straks moetje met je pet in je hand naar Terneuzen'. 'Als ik met handkracht moet spuiten OUD-BURGEMEESTER VAN ZUIDDORPE A. KESBEKE (69) OVERLEDEN Trins Snijders en Pim Dikkers in 'De Bosgeest'. WOENSDAG IN MIDDELBURG MIDDELBURG-Woensdag 17 november speelt de Haagse Comedie in de schouw burg in Middelburg het toneelstuk 'De Bosgeest' van Anton Tsjechov. Acteurs in dit stuk zijn onder andere Basd ten Batenburg. Marjon Brandsma. Pim Dikkers, Wim van den Heuvel, Sacco van der Made en Trins Snijders. 'De Bosgeest' is een van Tsjechov's oudere en minst bekende stukken De Haagse Comedie bracht het stuk vorig jaar voor het eerst in Nederland op de planken. Gezien het succes heeft men het dit jaar opnieuw op het repertoire gezet- De betrekkelijke onbekendheid van 'De Bosgeest' doet niets af aan de kwalïtieit van deze komedie. Het stuk is altijd overschaduwd door de grote populariteit van het later geschreven 'Oom Wanja'. Ondanks de grotendeel zelfde figuren en thema's is 'De Bosgeest' meer dan een achterhaalde voorstudie tot 'Oom Wanja'. De Haagse Comedie noemt het stuk 'een intrigerende komedie over het verlangen naar een natuurlijk, menswaardig bestaan, dat in conflict komt met de alom heer sende geest der vernietiging'. Het gezelschap speelt 'De Bosgeest' onder regie van Wim van Rooij. ZUIDDÖRPE - Up G9-jarige leeftijd is overleden de heer A. Kesbeke, oud- burgemeester van de voormalige ge meente Zuiddorpe. De heer Kesbeke is ngen jaar burgemeester van Zuiddorpe geweest, van 1961 tot de herindeling van gemeenten in 1970. Voor zijn benoeming tot burgemeester van Zuiddorpe was de heer Kesbeke we- jaagd. thouder voor de KVP in Axel, waar de overledene ook enige tijd het waarne mend burgemeesterschap heeft be kleed. De heer Kesbeke heeft veel werk verzet bij de totstandkoming van het bejaardencentrum in Zuiddorpe. Tot aan zijn overlijden was hij voorzitter van het tehuis. Ook in andere functies m het openbare leven heeft de oud burgemeester van Zuiddorpe zich ver dienstelijk gemaakt. zou ik de rekening graag aan de ge meente Terneuzen willen sturen', aldus de heer A. J. Mol. Hij verwachtte een waardevermindering van zijn grond doordat die voor liet grootste gedeelte in agrarisch gebied C komt te liggen. 'Sterk overdreven' dacht de heer Barbé. 'Ik zou de waarde van grond in agrarisch gebied A en agrarisch gebied C wel eens willen vergelijken'. 'Dat is geen antwoord op de vraag', meende commissielid H. de Jonge. 'Voor een koper is het terrein wel degelijk minder waard'. Landbouwer Mol, tot besluit: 'Ik ben toch echt met van plan om met een ke teltje te lopen'. Geen ander dak Zijn collega De Jonge zorgde voor vro lijkheid door bezorgd te vragen: 'Ik heb een rieten dak, mag ik dat nou straks door één van platen vervangen? Ze zeggen dat dat niet meer kan en dat je je straatje niet meer mag kuisen'. De commissie stelde hem gerust: zover wil het plan Buitengebied niet gaan. Nadat de zoveelste bezoeker niet of slecht op de hoogte was gebleken van wat de plannen inhouden, verzuchtte de wethouder: 'Er bestaan nogal wal misverstanden over de bepalingen'. Landouber D. Riemens wilde de indruk wegnemen dat landbouw en natuurbe houd zich niet zouden laten rijmen. 'Ik ben zelf een groot vogelliefhebber. Ik heb een nestkastje staan. Daar is door de vogelwacht achteraf nooit meer naar geïnformeerd'. Zijn collega J. A_ Rie mens informeerde in de ochtendbijeen komst (de commissie hoorde vanaf 10 uur tot ver in de middag boeren aam ol in het natuurgebied mag worden ge- gen zich-met een landbouwer - over de kaart tijdens de hoorzitting over plan 'Buitengebied'. Barbé: 'Ja. voor een paar fazanten zijn we bereid tot veel'. Commissielid J. Pladdet: 'Als je de fa zanten niet doodschiet mag het'. De heer L. Dieleman tenslotte zoude commissieleden graag uitnodigen om met de ketel op hun rug zijn in een na tuurgebied gelegen stukje grond te ko men besproeien. 'Dat zou ik nou heel leuk vinden', zei hij fijntjes. 'Maar ik denkt niet dat ze 't zouden kunnen'. Meerderheid van leden wil meer tijd voor studie TERNEUZEN - De Temeuzense raads commissie openbare werken heeft de behandeling van het ontwerp- bestemmingsplan buitengebied don derdagavond een week uitgesteld. Een meerderheid van de commissiele den. gevormd door de fracties van PvdA, WD en PPR/D'66, wilde meer tijd om het ontwerp te bestuderen, te meer omdat er gisteren nog een hoor zitting van de commissie was gehou den, waarop particulieren hun be zwaarschriften konden toelichten. De commissie zal het ontwerp nu vol gende week donderdag in een extra ver- gadering bespreken. Het kan dan toch worden behandeld in de raadsvergader ing van november. vroeg BURGEMEESTER PEILDE MENINGEN bereide ontwerp er donderdagavond nog 'doorgehaald' zou moeten worden. „Ik zou er nu niets zinnigs over kunnen zeggen. Wanneer we even wachten kun nen we eventuele suggesties van buite naf in het plan verwerken. Dan is er meer kans dat het de eindstreep haalt. Ik pleit op z"n minst voor een weekje uitstel." De raadsleden van het CDA en de SGP wilden de behandeling van het plan lie ver niet verschuiven. Zowel de SGP-er J. Pladdet als de CDA-vertegenwoordiger dat de uij raadscommissie van meet af aan bij de om uitsteL Hu had waardering voor het r„if k procedure was betrokken. Uitstelis dan feit dat b. en w. nog een heanng hadden .„en]ijk nvprbndlEf gehouden, maar constateerde ook dat We thouder van openbare werken drs. R. C. E. Barbé noemde het 'bezwaarlijk' wanneer aan het eind van de procedure de indruk gewekt wordt dat 'wij het ontwerp erdoor willen drukken'. niet ieder commissielid daar aanwezig kon zijn. De tijd tussen hoorzitting en advies vond hij te kort. „Ik zou voor me zelf op dit moment geen verstandige be- ÏS!F„ hT"! ■aWUS Efl hoorzittingwas niet anders dan hetzoe- raadslid dat verder melding_ maakte „hrifta. TERNEUZEN - Burgemeester C. Ocke- loen van Terneuzen heeft onlangs in een besloten vergadering van fractie voorzitters uit de raad (het z.g. 'senio renconvent') gesproken over mogelijk heden om de openbaarheid van de raadscommissies gedeeltelijk terug te draaien. Een meerderheid vanf de fractievoorzit ters bleek bij die gelegenheid te voelen voor een 'gemengd' systeem, waarbij bepaalde onderdelen van commissie vergaderingen openbaar zouden zijn en andere niet. Momenteel vergaderen in Terneuzen de raadscommissies 'op proef in het open baai-. Wat er in het seniorenconvent is be sproken, kwam donderdagavond naar buiten in een vergadering van de com missie voor openbare werken. Op de agenda stond namelijk het - niet nader toegelichte - punt 'rubricering stukken in verband met openbaarheid'. Dit zou betekenen, dat vooraf wordt uitgemaakt welde stukken naar buiten worden gebracht en welke niet. Een aantal raadsleden toonde zich door het punt duidelijk overvallen. „Is dit soms een voorstel over de openbaarheid van commissievergaderingen?" infor meerde de heer P. Remijnsen (PvdA) Zij WD-collega H. de Jonge meende het zelfde te hebben begrepc-n. Fractievoorzitter J. M. Hamelink van de PvdA zei. dat er in een vergadering van het seniorenconvent (dat onder voorzit terschap staat van burgemeester Ocke- loen) was gesproken over twee moge lijkheden: het gedeeltelijk -openbaar maken van de commissies of afschaffing van de openbare vergaderingen. „In het convent sprak een meerderheid zich uit voor een systeem, waarbij niet alles openbaar is Er zou een duidelijke scheidslijn moeten zijn" Overigens wilde de PvdA er donderda gavond liever nog geen discussie over stukken die voor openbaarheid in aan merking komen. De heer H. F. M. Magermans (PPR/D'66): „Er zouden voorstellen worden gedaan door de voorzitters van de diverse commissies". Wethouder drs. k. C. E. Barbé van openbare werken haastte zich donder dagavond het punt terug te nemen. „Ik dacht dat ik alleen maai- een opdracht van het seniorenconvent had uit te voe ren. Ik zal de zaak meenemen naar het college". De heer De Jonge vond, dat de kwestie van de hele of gedeeltefjke openbaarheid van commissies een punt voor de raadsvergadering moet zijn. „Ik dacht dat het de opzet was,om het daarin discussie te geven", betoogde hij. Volgens de VVD'er was het aanvanke lijk niet de bedoeleing om de commis sievergaderingen in het reente senio renconvent ter sprake te brengen. „De voorzitter heeft dat echter toch gedaan, omdat hij bang was dat anders één van de fracties tijdens de begrotingsverga- dering met een voorstel zou komen". van een later binnengekomen bezwaar schrift van de Temeuzense vrouwenad viescommissie voor de woningbouw. ken van een mogelijkheid om schrifte lijke bezwaren toe te lichten. Wat er vandaag naar voren is gekomen bevatte1 ziet zoveel nieuws". Z'J" fractiegenoot P. Remijnsen sloot Anderzijds toonde hij zich bereid om met de fractievoorzitters en de omoni ■- raadsleden van kleine fracties tegemoet te komen, omdat die nogal wat voorbe reidend werk voor de begrotingsraad moeten doen. „Ik hoop echter wel dat we het plan in de vergadering van no vember kunnen behandelen", aldus de wethouder. dusver op een voortreffelijke manier be handeld. Uit de hoorzitting is dacht ik niet veel nieuws gekomen, maar het was me onmogelijk om de afgelopen weken alles op een rijtje te zetten", zei hij. De beide PvdA-ers maakten ook mel ding van de extra drukte die de raadsle den wacht in verband met de voorberei ding van- de begrotingsvergadering. Remijnsen: „Ik zit meer op dit kamertje dan thuis". mer De heer H. F. M. Magermans (PPR/D'66) zei er geen bezwaar tegen te hebben als het ontwerp in de raadsvergadering van november komt. Voor het overige kon hij zich vinden in de opmerkingen van zijn PvdA-collega's. WD-fractievoorsitter H. de Jonge noemde het 'jammer' als het goed voor- MIDDELBURG - „De verschuiving in het toneel lijkt compleet. Vroeger was liet zo dat de amateurvereni gingen die zo dolgraag wat wilden spelen op zoek gingen naar zalen. Tegenwoordig worden de vereni gingen vanuit de theaters uitgeno digd. Er is weer een groeiende be langstelling voor toneel. De schouwburgen lopen vol. Het is dui delijk dat de theaters graag aan de vraag van het publiek willen vol doen." „Het zure van de kwestie is dat toen er een duidelijk gebrek was aan goede zaalaccomodatie, de verlich ting uit één spotje bestond en het po dium onder je voeten op een neer golfde, in de amateurseclor een zeer groot en speelgraag aanbod voor handen was. Nu is er al veel aan die accomodatieproblemen gedaan. Links en rechts- ook in Zeeland -zijn wat kleinere, goed te bespelen thea tertjes verrezen en de schouwburgza len voor de wat grotere bezettingen staan er in het algemeen stukken en stukken beter voor. Maar. intussen zijn er heel wat amateurverenigingen verdwenen, zodat maar nauwelijks aan de vraag meer voldaan kan wor den. En dat terwijl er, juist voor de amateurs, grotere mogelijkheden zijn De beroepssector wordt inge krompen, er wordt op begrotingen beknibbeld, maar de vraag blijft en daar ontstaat 'een gat in de markt'. In veel gevallen zullen de betere amateurverenigingen in dat gat moeten stappen. Het is misschien wat avontuurlijk, maar de moeite waard." Aan het woord, Ad van Noort, pro vinciaal toneel-adviseur in Zeeland en leider van het Werktheater Mid delburg. Dat Werktheater gaat een nieuw seizoen in en ervaart nu al van verschillende kanten de druk van de claims die op speelbeurten 'buitenshuis' gedaan worden. Van Noort wil zijn zaken evenwel eerst in het eigen huis geregeld zien voor hij aan uitwedstrijden denkt. Formule De eigen-huis-formule van het Werktheater is inmiddels bekend: de verzorging van een aantal eigen produkties gepast in een seizoen programmering waarbij het er op aan komt dat het Kuiperspoortthea- tertje zo veel mogelijk bezet is. Het Werktheater doet voor zo'n pro gramma een beroep op de speel- kracht van een aantal collega's uit het hele land en Belgie. Op zijn beurt gaathetWerktheater ook op toemee. zodat een soort uitwisselingscircuit ontstaat waarbij het niet de bedoe ling is dat 'de lamme de blinde helpt." maar waar in de eerste plaats op kwaliteit wordt gewerkt, met de vergelijkmg als stimulans. Ad van Noort heeft voor dit seizoen met het Werktheater de verwerke lijking van een nogal ambitieus programma op zich genomen. Als 'hoofdstuk' is ditmaal 'De Thuis komst' van Harold Pinter in studie, een stuk dat enig inzicht en vooral een krachtige bezetting vereist. Van Noort: „Ik hoef er niet onge hoord veel aan te doen, zo groot is het enthousiasme bij de spelers zelf. En, wat die bezetting betreft, we mogen ons gelukkig verheugen in een kleine AD VAN NOORT. toeloop van mensen die allemaal wil len spelen. Dat biedt nogal wat kan sen. We kunnen nu kiezen en zelfs meerdere stukken per seizoen bren gen, zonder dat een van de spelers hoeft te doubleren. Dat is een gewel dig voordeel. Vergeet niet dat er mensen by zijn die ook nog op een of andere manier meewerken aan de Zeeuwse Komedie, HMDT of de Openluchtspelers." „De Thuiskomst" van Pinter, in het Kuiperspoorttheater te spelen op 5. 12. 19 en 26 februari, wordt geregis seerd door Ad van Noort. Op 12,19 en 26 maart, volgt de tweede serie van het Werktheater dat dan, onder regie van Bram Kwekkeboon de eenakter 'De Agent' van Otto Dijk en '-Stikstof van De Obaldia' speelt. Namen De est van het winterprogramma, uit'te voeren dooi- groepen 'van bui ten' vermeldt op dit moment onder meen 27 november. Toneelgroep Expressie uil Maastricht met 'De Cactusbloem' onder regie van Frank van Erven, met Ton Hellwig in een hoofdrol. 11 decemberToneelgroep Gundauit Uden met 'Kasteel in Zweden' van Francoise Sagan. IS december. Kindertheater'Deurtje open, deurtje dicht' uit Middelburg met 'Koning Bol die slapen kon' middagvoorstelling S januari. Toneelgroep 'Vrij Spel'uil Amsterdam met 'De Meiden' van Jean Genet (gevolgd door-discussie). 15 januari, Poppentheater Hilde- brandt uit Utrecht met een pro gramma voor de jeugd (middagvoor stelling) 22 januari. Toneelgroep Heer Hend rik uit 's Heer Hendrikskinderen met 'Dossier 300' een thriller. 29 januari, volksdanstheater 'Vran- je' uit Vlissingen. Dan volgen de eigen speelbeurten en daarna zijn er nog voorstellingen gepland op de zaterdagen 2,9,19.23 en 30 april. Een van die voorstellin gen zal worden verzorgd door de Belgische groep James Ensor met 'Antigone' van Jean Anouilh. Het werktheater kan de organisatie van deze serie verzorgen doordat de gemeente Middelburg voor een be drag van bijna 10.000,- subsidie verstrekt, hetgeen neerkomt op zo'n kleine vijfhonderd gulden per voor stelling. In het bestuur van de Stich ting Werktheater is dit jaar enige wijziging gekomen. Voorzitter mr. A. E. d'Angremont en secretaris mr. Teun Peeck zijn opge volgd door respectievelijk de heren Pieter Haandrikman en Wim van Kampen. Inspectie laat onderzoek instellen op lts te Hulst HULST - Inspecteur A. Moelands van het lager beroepsonderwijs zal een on derzoek laten instellen naar de pro blemen die op de Hulster lagere techni sche school 'Sint Bernard' zijn gerezen. De heer Moelands zal onderzoeken of de klachten van twee klassen van de school dat het lesrooster niet is gevolgd, ge grond zijn. Het bestuur van de lts is momenteel be zig met het uitzoeken van de problemen op de school. MALCOLM PRICE TREEDT OP IN 'DE VESTE' GOES GOES - Zaterdagavond (morgen) treedt in 'De Veste' in Goes de Engelse blues-, country- en folkzanger Malcolm Price op. Het optreden wordt georgani seerd door de Delta Blues Club in sa menwerking met de stichting sociaal cultureel werk (SKW). Malcolm Price trad in 1956 voor het eerst op in een Engelse pub. Kort daarop formeerde hij zijn eerste groep, die voornamelijk nummers van Woodie Guthrie en Jimmy Rodgers speelde. Om zijn gitaartechniek verder uit te bouwen stopte Price twee jaar met optredens en ontwikkelde een 'flatrpicking'-stijl. Hij ontmoette de twee allergrootste op folkgebied: Jack Elliot en Derroll Ada- mans (de man, die Bob Dylan leerde spe len) en begon met hen op te treden. Een paarjaarlater ging hij terug naar Enge land, waar hij het Malcolm Price Trio oprichtte. Ondanks dit succes kwamen er moei lijkheden binnen de groep, die dan ook ontbonden werd. In 1973 en 1975 bezocht hij Nederland en trad verschillende malen op voor radio en tv. Dit jaar geeft hij in Nederland een beperkt aantal concerten, waarvan het optreden in Goes er één is. Het optreden begint zaterdagavond om half negen. MIDDELBURG - Het jeugdtheater 'Deurtje open, deurtje dicht' uit Mid delburg zal onder leiding van Sandra Heidens deelnemen aan het kinder- theatestival dat op 27 en 28 november in Nijmegen wordt gehouden. Het zal er ade produktie 'Koning Bol die niet slapen kon' spelen. Dit stuk wordt nogmaals in Middelburg uitgevoerd, op 18 december in Het Kuiperspoortthea ter, aanvang 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 28