„Als ik over 11/2 jaar tegen top aanzit ben ik geslaagd" 4gHÜ- Piet Vonck kan in 'eigen' Heidecross revanche nemen op Belg Ghijselinck PZC/, 15 PAUL VAN DER HOOFT: POORTVLIET MIJN GROTE VOORBEELD POORTVLIET: „JE MOET BEETJE GELUK HEBBEN" Hm Jansen geschorst: zondag niet tegen Ajax de grote merker?^^* vindt u bij M+Vexclusief mossel versteege Geen winnaars eerste twee lottoprijzen Tennisbond wil moderniseren VRIJDAG 12 NOVEMBER 1976 sport PAUL VEN DER HOOFT Hartje zomer reisde Paul van der Hoojl dit jaar aj naar Einhoven. De linksbuiten van de voetbalclub Ternettzen ging er een onzekere voetbaltoekomst tegemoet. Sommi gen voorspelden de 17-jarige broer van de trainer Hanne van der Hoojl een uitstekende carriere. anderen zagen liet wat somberder in. Zo gaat het nu eenmaal met talen ten die hun geluk elders willen zoeken. Paul van. der Hoojl. zag vooral op tegen de eerste maan den. Hij verwachtte wel enkele aanpassingsmoeilijkhe den te zullen krijgen. ..Ik had gedacht dal het inburgeren liet moeilijkste zou zijn. Maar dat is enorm meegevallen Ik ben hier uitstekend opgevangen. Ook door de spelers groep zelf- Eerlijk gezegd had. ik gedacht dal hel voetbal ten geen problemen zou opleveren Daar heb ik duidelijk ietstelicht over gedacht. In Terneuzen kreeg ik iedere bal aangepseeld. Hier moet je er voor werken en het spel is ook harder", zegt hij. Maar ook daar is de blonde telg van het voelbalgeslacht Van der Hoojl helemaal overheen. Hij heejl zich voortrej lelijk aangepast. De Zeeuws-Vlaming is momenteel vaste keus voor het C eljtal. de betaalde jeugd. In de competitie lieejl hij er nog geen wedstrijd naast, gestaan. Insiders weten wal. dat betekent, wan.l. hoewel de weg naar de top lang en hebbelig is. heejl hij in ieder geval een meer dan uitstekende start gemaakt. Hel bewijst dal de mavo-scholier veel in zijn mars heejl. maar ook dal l'SVjong talent, uitstekend weel op Ie van gen. En dan is er nog een niet weg te cijfereiijactor. In. zijn persion krijgt hij een 'persoonlijke cachingvan de 'Zeeuw Jan Poortvliet, die vier jaar geleden nel als Paul van der Hoojl boordevol illusies naar de Brabantse lichtstad trok en lijn missie inmiddels al als geslaagd kan beschouwen. Poortvliet lijkt de regisseur Ie zijn. die de aankomende voel bal-artiest, de weg naar hel grote podium wijst. JAN POORTVLIET ADVERTENTIE! Door Peter de Jonge i EINDHOVEN - Naast de kachel staat een paar met kranten opge vulde voetbalschoenen. Verder verraadt niets in het huiselijk interieur dat het in dit pension goed toeven is voor voetballers. Jan Poortvliet is hier al zo'n jaar of vier ingekwartierd, sinds juli vindt Paul van der Hooft er een goed onderdak en Peter Dahlquist houdt zo van de pot die hier wordt klaargemaakt, dat hij elke avond netjes aanschuift aan de tafel. Het is er warm en gezellig. Aan de tafel werken de pensionhoudster en haar dochter aan een smyrna-werkstuk en op de bank zit Paul van der Hooft, mavo scholier, kennelijk al klaar met zijn huiswerk. 'Je krijgt ze hier als het nog maar kinderen zijn. Daar heb je dan de verantwoorde lijkheid voor te dragen. Het is erg leuk als je ze ziet opgroeien Jan Poortvliet bijvoorbeeld was toen hij hier kwam bijna nog te verlegen om te eten. Nu is heteen echte kerel geworden', zegt mevrouw Van der Ligt. die de scepter zwaait in het pension van de voetballers. Ze heeft al heel wat voetballers zien komen en kent de grillige natuur, de neerslachtige buien na een slechte wedstrijd en de opgewekte stemming als er gewonnen is. uitgenodigd en hij is er allerminst rou wig om. "Enkele jongens hebben er in gespeeld. Het lijkt allemaal erg mooi. maar ik geloof (och niet dat het zo goed is. De jongens die in het eerste hebben gespeeld, draaien bij ons nu erg slecht vertelt hij. Jan Poortvliet, voegt er aan t oe. „Ze krijgen een enorme klap. Even staan ze midden in de publiciteit en daarna is het weer afgelopen. Dat is moeilijk te verwerken". In die omgeving was het voor Paul van der Hooft niet moeilijk om te wennen. Binnen enkele maanden voelt hij er zich al volkomen thuis. Zijn eerste zorg, aanpassingsproblemen, was al snel voorbij. Bovendien kan hij leren van de 'fouten' van Jan Poortvliet. Het begin van zijn verblijf in Eindhoven was namelijk wat minder vlekkeloos. Hoewel zijn hospita betoogt dat hij te verlegen was om te eten. voor het drin ken gold die bescheidenheid niet. „Ik ging in het begin ontzettend veel op stap. Dat is het gevaar wanneer je als vreemde in een stad komtenje een paar verkeerde vrienden leert kennen. Ik ben ergelukkig uit mezelf mee gestopt... en net op tijd", zegt Jan Poortvliet, wiens Amemuidens accent plaats heeft ge maakt voor het frivool klinkende Bra bants. Serieus Vandaar dat hij Paul van der Hooft va af het begin heeft gewaarschuwd voor het gezellige kroegenleven in Eindho ven. Van der Hooft: "In Terneuzen ging ik wel eens op stap. Je zou kunnen zeg gen dat ik een geregelde drinker was. Dat is er nu niet meer bij. Deze kans krijgt niet iedereen, daarom wil ik er serieus voor leven. Overdag ga ik naar school, hopelijk het laatste jaar, we trainen vier keer in de week en 's avonds kijk in naar de televisie of soms ga ik naar de film'. Slechts heel even heeft Paul van der Hooft er aan gëtwijield of zijn verhuizing wel zo gelukkig was geweest. "In vriend schappelijke wedstrijden van het C-team mocht, ik steeds alleen maar een helft spelen. Toen heb ik wel een beetje in de putgezeten. Maar in de competitie ben ik er iedere keer bij geweest. In feite ben ik de enige die er steeds in heeft gestaan", zegt hij niet zonder trots. Overigens komt dat mede omdat enkele C-spelers zijn mgevallen in het eerste team De Temeuzenaar is daar niet voor ZEIST (ANP) - Nico Jansen, de procluk- tieve spits van Keijenoord, kan zondag niet voor zijn club uitkomen in de top per tegen Ajax. Jansen werd donderdag door de tuchtconunissie van de KNVB voor één wedstrijd geschorst, omdat hij afgelopen zondag tijdens de wed strijd Sparta - Peijenoord aanmerkin gen maakte op de leiding van scheids rechter Gerrit Berrevoets, en hem bo vendien met beide handen vastpakte. Jansen kreeg daarvoor de gele kaart. De tuchtcommissie strafte hem bovendien met een boete van 250 gulden Een lo pende voorwaardelijke scotrsing van één wedstrijd werd door de tuchtcom missie buiten beschouwing gelaten, omdat die een geheel andere overtre ding betrof. Die voorwaardelijke schor sing blijft wel van kracht. René van de Kerkhof van PSV. die za terdagavond tijdens de wedstrijd tegen Roda JC eveneens aanmerkingen op de leiding tvan Cees de Bruin) maakte, werd niet geschorst. Hij kreeg alleen een boete van 200 gulden. Voor de tuchtcommissie aas het. geval Nico Jansen heel duidelijk. Tijdens de zitting kwam vast te staan dat Nico Jansen 'door woord en gebaar geloond heert hel niet eens te zijn met de beslis sing van de scheidsrechter alsmede de scheidsrechter met beide handen heell. vastgepakt" Ervaring Vandaar dat Paul van der Hooft wel blij is met het feit dat hij vast in het C-team meedraait op het middenveld, ook al zijn de resultaten niet al te best. Afgelopen zaterdag bijvoorbeeld ver loor PSV C met 5-1 van l'C Amsterdam. „We kregen wel kansen", zegt Paul van der Hooft, „maar die benutten we niet. Bovendien is het zo dat er in andere elftallen dikwijls spelers staan die nog al eens in het eerste team spelen. Bij Ajax spelen Helling en Wickel vaak mee en Feyenoord speelt met Vcrhcyen èn Ramljak. Die hebben natuurlijk veel meer ervaring". De enige spelers die de routine wel heb ben staan al zo'n jaar ol' drie in het C-team. Een tamelijk uitzichtsloze posi tie. hoewel Van der Hooft opmerkt: „Dat wil niet zeggen dat je dan uitgeblust ben. Ik denk dat jongens als Deacy, Francois en Dahlquist het ook erg moei lijk hebben. Die staan er vaak naast en voetballen dan helemaal niet. Zelf hoop ik niet driejaar in het C-team te staan. Als ik over anderhalfjaar tegen de top aanzit ben ik geslaagd. Ik heb Jan Poortvliet als grote voorbeeld", zegt hij. De factor geluk speelt daarbij een be langrijke rol. Jan Poortvliet: „Ze moe ten je zien en je moet een beetje gehol pen worden. Verder moet het natuurlijk ook met het eerste slecht gaan. anders kom je er nooit in. Zolang alles goed draait, zullen ze geen andere spelers in zetten". De ex-Amemuiden-speler had dat geluk, dat hij paarde aan een groot talent. Maar dan komt weer de moeilijke penode van handhaven, want je moet dan bereid zijn om met volledige inzet te werken voor het behouden van de be reikte plaats. Jan Poortvliet traint bijna hele dagen. Hij zit in militaire dienst In de leger plaats Oirschot werkt hij op het sport- bureau. 's Morgens heelt hij vrij om bij PSV te trainen, 's middags traint hij voor zichzelf. „Anders moet ik gewoon dienst doen. dus waarom zou ik dan niet trainen. Ik ben nu echt de hele dag met voetbal bezig". Die ijver van Poortvliet is er overigens bij alle PS V-ers. „Ook als het slecht gaat wórdt er keihard ge werkt". zegt hij. Rustiger De Zeeuwse verdedigende middenvel der heeft zich voorai dit seizoen ont popt tot een enorm nuttige en stabiele kracht. „Vorig jaar speelde je zonder risico. Ik wilde geen fout maken. Ge woon op zekerheid spelen. Nu heb ik geen schrik meer voor iemand. Ik durf er sneller in te gaan. Daardoor voetbal ik eigenlijk ook veel rustiger dan vorig seizoen". Broederlijk zitten ze naast, elkaar op de bank. Poortvliet, gearriveerd op het hoogste niveau, en Van der Hooit, die de lange weg nog moet gaan Allebei heb ben ze hun wensen Poortvliet hoopt bijvoorbeeld op een plaatsje in het Ne derlands elftal. „Ik ben niet zo als an dere spelers hoor. die zeggen dat ze er nu eigenlijk we! eens m thuis horen. Ik zie wel water van komt. Maardenken doe je er wel aan. natuurlijk" En verder hoopt hij ooit nog eens een Europa Cup-finale mee te maken. De wensen van Paul van der Hooft zijn wat meer bescheiden In feite hoopt hij alleen maar een echte PSV-er te worden. ..Ik ben eigenlijk nooit zo erg voor PSV geweest. In de gloriejaren was ik een enorme Ajax-fan. Dat is er nu wel een Paul van der Hooft op de rug van zijn grote voorbeeld Jan Poortvliet. beetje af. Ik leef nu wel mee als de ploeg tegen St. Etienne speelt" Vanzelfspre kend hoopt hij ook vurig dat er over enige tijd een plaatsje voor hem zal zijn op het middenveld in het sterrenteam van Kees Rijvers. „Wij zijn er om te sjouwen en te werken om het vuile werk op te knappen. Ik geloof dat ze die altijd wel nodig zullen hebben" De twee Zeeuwen hebben pittige ver langlijstjes. Het past in ieder geval goed in de sfeer rond vijl december. Maar sinterklazerij bestaat in de voet balwereld niet. Er moet hard voor ge werkt worden. Cadeaus in geschenk verpakking worden er niet gegeven. En in je schoenen naast de kachel komt al leen maar een prop oude kranten te zit ten. Bij voorbeeld de Hammond Het wereldberoemde orgel tegen betaalbare prijs. De beroemde sound van het Hammond orgel vindt u ook terug in het huiskamermodel 7122. Kompleet met Leslie, ritme, sustain, automatisch accoord- en ritmische begeleiding Bij M V 7.720 Vraag uitvoerige M V dokumentatie met gratis L.P. M V pluspunten eigenscholen laag lesgeld speed music, dé methode waarmee ook U zonder les: direct kan spelen Lange Delft 103-105 Middelburg. Tel. 01180-27684 Lange Kerkstraat 41 Goes. Tel. 01100-27258 -teag/Delft/Rijswijk/Zoetermeer/Heerlen/Groningen/Leidschendam/ Mlddelburg/Goes DEN HAAG (ANPl - lilslag lotto week 45: In deze lotto vielen 16.933 prijzen In leg- 3,463.433,-. Prijzenbedrag. 1.645.130,63. Ie prijs: geen winnaar. 2e prijs: eveneens geen winnaar. Van het bedrag van de le en de 2e prijs tesamen gaat 1/4 deel naar de jack pot van de lotto van week 46 van zondag 14 november aanstaande, het overige 3/4 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 3e t/m de 5e prijs: 3e prijs: 157 winnaars, die elk bruto ƒ2750,- ontvangen: 4e prijs: 8313 winnaars, die elk ƒ61,- ontvangen: 5e prijs: 3463 winnaars, die elk ƒ60,- ontva ngen. Jackpot voor lotto 46 van zondag 14 november aanstaande 185.077,21. Uitslag toto no. 15 In de toto vielen 21317 prijzen. Inleg 758 912. Prijzenbedrag ƒ407 706.94. le prijs: 101 winnaars, die elk bruto 1895.- ontvangen. 2e pr.js 2134 winnaars, die elk ƒ42.- onlvangen; 3e prijs: 19082 winnaars, die elk 6.- ontvangen DEVENTER (ANP) - De competitie wedstrijd Go Ahead Eagles- nac van het komende weekeinde wordt defini tief op zaterdag gespeeld. Aanvang 19.00 uur. t ADVERTENTIE) DEN HAAG (ANP) - De groei tot de op een na grootste sporthond van Neder land en een manifestatie op Europees en wereldniveau zijn twee doelstellin gen. die mede ten grondslag liggen aan de beleidsnota van de Koninklijke Ne derlandse lawntennisbond. Met het totstandkomen van de nota is sinds de instelling van de daartoe sa mengestelde commissie onder voorzit- terschap van Bestuurslid J C Mulder bijna twee jaar gemoeid geweest. De voorstellen zullen ter tafel komen bij de bondsledenvergadering op 11 december in Amsterdam. Bij aanvaarding ervan kunnen omstreeks oktober van het vol gend jaar de belangrijkste onderdelen van de herstructurering zijn doorge voerd. Als de huidige tendens zich voortzet gioeit de tennisbond van 250.000 leden nu naar 400.000 over enkele jaren. Het grootste gedeelte daarvan zal tot de zo genaamde categorie van de recreatie tennissers behoren. Bij het huidige be stand zijn dat er ai 175.000 van de 250.000. Voor hen zal in de nieuwe opzet op bestuurlijk niveau een belangrijke plaats worden ingeruimd. Het bereiken van aansluiting op Euro pees en wereldniveau wordt een taak, die in handen wordt gelegd van een bondscoach met grote bevoegdheden. De beleidsnota wordt gesproken van de wenselijkheid om een transfersysteem op te bouwen voor jeugdtennissers en contracten af te sluiten met de topspe- lers. CiTROËnJBRANDEWUN puur natuur De beste kan niet de goedkoopste zijn HEIKANT - Piet Vonck krijgt zondag in zijn geboortedorp Heikant een schitterende kans om revanche te nemen op de Belgische atleet Eric Ghijse linck. die Vonck tijdens de halve marathon in Hulst gedecideerd klopte. De revanche van Vonck zal dan moeten plaats vinden in de zevende internationale Hei decross in Heikant, die Heikant sport in samenwerking met RKHAV houdt en die weer een sterke bezetting heeft. Behalve Piet Vonck en Eric Gijselinck komen in Heikant ook aan de start voor dp seniorencross over 8000 meter de sterke Cor Vriend van PSV. die na een liesoperatle sterk aan het terugkomen is, en Theo Geutjens. Maar de belang rijkste kanshebbers voor de eindover winning moet men toch onder het groot aantalBelgischedeelnemerszoeken. De AC Boom komt onder meer met Karei Meijers en Francois Wauters naar Hei kant.. Hei zijn twee atleten, die bijvoor beeld Piet Vonck in Bolgié regelmatig kloppen. Samen met Gijselinck zijn ze favoriet voor de overwinning. Dat Ene Gijselinck zondag in Heikant, start is te danken aan Jack Poltliet van café 'De Ster die een deel van de reiskosten van Gijselinck betaalt. „Zonder die steun is het niet mogelijk om zoveel atleten aan te trekken, dat kost teveel.'' laat Lex van Rie, trainer van RKHAV. weten De aanwezigheid van een aantal zeer sterke Belgen en Hollanders is dermate interessant, oindat heel de Zeeuwse top in Heikant van start gaat. Onder hen ook Jo Schout één van de favorieten. Rondom Schout zijn wat vraagtekens over zijn vorm van dit mo ment. Hij heeft pas een paar maanden stage achter de rug in het Duitse Kiel en momenteel zit hij om dezelfde reden in Tilburg. Verder gaan alle atleten van RKHAV, zoals Guust Bours, Wies van Houte, Willy Verbiest. Jan van Laarho ven van start. Promotor Lex van Rie weet weinig te vertellen over de moge lijkheden van de Franse Chef Tour- coing', die met 40 deelnemers naar Hei kant komt. Lex van Rie: „Maar ik ver wacht toch wel dat er een paar zeer sterke atleten bij zullen zijn Van Zeeuwse zijde gaan ook nog van start: Johan Antheunisse. Kees van Da len. Marien van Prooven. Jan Jansma om er enkele te noemen, voor de wed strijdloop bij de heren zijn ongeveer honderd inschrijvingen binnen. Dames Bij de dames gaat alle aandacht zondag ongetwijfeld uit naar Karin de Nijs van RKHAV. Afgelopen zondag won ze overtuigend een sterk bezette junioren- cross in het Belgische Willebroek en zondag strijden de a-meisjes samen met de dames om de eerste plaats. Voor naamste tegenstanders van Karin de Nijs zijn wel Jose Segers, Jenny van der Ven-Swinkels, zusje Brigitte de Nijs en Tineke v. d. Lugt van Thor Roosendaal, de winnares van vorig jaar. Bij de jongens a is Jan de Bart van AV'56 uit Goes volgens Lex van Rie de grootste kanshebber voor de eindo verwinning, terwijl bij de jongens B Henk Lindner van Marathon, Leon Pa- linck en Joris Ivens van RKHAV tot de grote kanshebbers horen. „Het be roerde is," zo zegt Lex van Rie, „dat nog niet alle inschrijvingen binnen zijn. Men kan tot op de dag van de wedstrijd inschrijven en bij de vele Belgische clubs die naar Heikant komen zitten al tijd wel een paar hele goeie." Behalve de wedstrijdlopen staat er voor zondag ook nog een prestatieloop op het programma. Die prestatieloop wordt gesteund door het plaatselijke comité Sport Real, De prestatieloop is in twee delen gesplits: voordat de wedstnjdlo- pers van start gaan komt eerst de jeugd aan zijn trekken aan het eind van de middag kunnen de ouderen deelnemen aan een prestatieloop over 4000 meter. Programma Het. programma ziet er als volgt uit: 13.30 uur: jeugdprestatieloop van 7 tot en met 14 jaar zowel voor jongens als meisjes over 2500 meter. 13.40 uur: pu pillen jongens 9-11 jaar; 13.50: pupillen meisjes 9-10 jaar: 14.00 uur: d-jongens 12-13 jaar: 14.10 d-meisjes 11-12 jaar. Al leen 1000 meter: 14.15 uur: C-jongens 1500 meter14.20 C-meisjes 1000 meter: 14.25 b-meisjes 1500 meter: 14.30 b-jongens 3000 meter: 14.45 uur: a-jongens 5000 meter15.15 uur: a-meisjes en dames 1500 meter; 15.30 senioren 8000 meter. 16.00 uur prestatie loop 4000 meter op liet terrein is van de polenlaan in Heikant. I ADVERTENTIE!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15