Daders snel opgeloste inbraak Middelburg: drie maanden cel Vrouwen met teveel op achter stuur: geen gevangenisstraf Bruiloft? Geef 'n mooi cadeau, Agfa Pocket Agfa Pocket,de rits, rats... Gs stellen studiecommissies concentratie waterschappen in Hernieuwde aanvraag van ontgrondingsvergunning schofferen van overheid RAMPTREIN BIJ EINDEWEGE MISTE ROOD EN GEEL SEIN Coordinatieorgaan tegen verlenen bouwvergunning perceel Duinweg Domburg WOENSDAG 10 NOVEMBER 1976 BROERS UIT EINDHOVEN EN BREDA AL DE VOLGENDE DAG IN ARMEN VAN DE POLITIE BOETE F 2000,- VOOR OPLICHTING- FLESSETREKKERIJ IVIIDDEBLURG - Twee broers, woon achtig in Eindhoven en Breda, die in de nacht van 28 op 29 oktober een inbraak pleegden bij de radio- en tv-handel Van 't Westende aan de Markt in Middel burg, zijn hiervoor dingdag door de po litierechter in Middelburg veroordeeld tot driem aanden gevangenisstraf (eis vier maanden). Door een tip aan de Middelburgse politie kon deze inbraak, waarbij voor vele duizenden guldens aan apparaten werd buitgemaakt, zeer snel worden opgelost. De twee broers - G. S. S. (26) en R. W. S. (23)-werden reeds de dag na de inbraak, tegen de avond, in Eindhoven aange houden, waarna zij op het politiebureau in Middelburg in bewaring werden ge steld. Deze bewaring werd dinsdag bij vonnis van de politierechter omgezet in gevangenhouding. Over het motief voor hun daad blieven op de zitting van de politierechter vraagtekens bestaan. Wel kwam naar voren dat het niet ging om een tevoren beraamd plan, maar om een vrij plotse linge inval, geboren uit financiële nood. De achtergrond was - zo schetste hun raadsman mr. E. H. A. Schute - dat zij hun werk in Duitsland waren kwijtge raakt, zonder dat him echtgenotes dit wisten. Op zoek naar ander werk, waren via een Middelburgse vriend in Middel burg verzeild geraakt. Toen het vinden van werk niet erg vlotte, kwamen ze op het idee van de inbraak, ten einde uit de financiële nood te geraken. Mr. Schute vond dat hiet niet gesproken kon wor den van 'echte recidivisten', gezien het ques bij de bank los te krijgen, waar mee hij betalingen verrichte die echter zijn rekeningtegoed ver overschreden. Volgens de officier had hij deze rekening om belastingtechnische redenen geopend, ten einde beslaglegging in verband met een faillissement te voor komen. schuldig gemaakt, waannee hij een groot aantal winkeliers voor in totaal 15.000,- zou hebben benadeeld. r op dat V zich voorts Raadsman mr. R. G. van Meggelen op grote schaal aan flessetrekkerij had COORDINATIEORGAAN BOOS OP INWONER LEWEDORP: LEWEDORP - 'Een schofferen van de overheid'. Zo noemt het Zeeuws Coör dinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming in een bezwaarschift aan g.s. het door de heer A. P. van 't Westeinde te Lewedorp ingediende verzoek om een deel van de dijk tussen de polders Quarles en Jacob te mogen afgraven. Het is voor de derde keer dat de heer Van 't Westeinde voor deze dijk een ontgrondingsaanvrage heeft ingediend". Ook tegen de voorgaande aanvragen diende het Coördinatieorgaan bezwa ren in, die beide keren door het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland gegrond werden bevonden. Beide keren werd dus de vergunning geweigerd op grond van de argumenten die het Coör dinatieorgaan tegen het verlenen daar van had aangevoerd: de cultuurhistori sche betekenis van hetdijkenpatroon in feit dat beiden al een aantal jaren niet Zeeland, dat de wordingsgeschiedenis meer met de politie in aaraking waren geweest Beiden waren inmiddels ge trouwd en hun huwelijk heeft een posi tieve invloed gehad, zo constateerde de raadsman. van de provincie weerstpiegelt, èn de kenmerkende en belangwekkende flora en fauna van de Zeeuwse dijken", zo stelt men. Het Coiördinatieorgaan heeft zich erg boos gemaakt om de argumenten die de aanvragernu in zijn derde vergunnings aanvrage hanteert: „Daar het af te gra ven dijkvak inmiddels is geploegd, de bermsloten zijn gedempt, de kruin is in gezaaid met mals en het onkruid op de belopen is doodgespoten, zijn enkele be langrijke criteria waarop uw afwijzende beschikingen steunden, komen te ver vallen". Slecht garen De 23-jarige Middelburgse jongeman J. J. werd wegens een reeks van inbraken in zijn woonplaats conform de eis ver oordeeld tot vijf maanden gevangenis straf, waarvan twee maanden voor waardelijk. J. zal deze strafperiode kunnen doorbrengen in een jeugdin richting en zal verder door e reclasse ring worden begeleid. In augustus had hij onder meer inge broken bij een staalconstructiebedrijf ,en bij een supermarkt in het winkelcen trum Dauwend aele. Eind september - beginn oktober was hij niet minder dan •vier keer kort achter elkaar binnenged rongen in het wijkcentrum Zuiderbaken in Middelburg-Zuid, waar hij steeds j snoep, drank en rookwaren meënam. J. liet na zijn bezoeken een grote ravage achter. Officier van justitie mr. A. P. Be sier berekende dat hij in totaal voor on geveer ƒ3.600,- had gestolen en voor OPDRACHT: NAGAAN ƒ2.000,- schade had aangericht. „Er is slecht garen met hem te spinnen, hij HOE CONCENTRATIE heeft nog niks geleerd concludeerde Het Coördinatieorgaan scnrija ui zijn bezwaarschnft aan g.s., dat voor zover zijn informaties strekken, de heer Van 't Westeinde tegen de eerdere beschikkin gen van dit college geen beroep bij de Kroon heeft ingesteld. „Wel is hij er", aldus het Coördinatieorgaan, „klaar blijkelijk in gslaagd een maas in de Ont grondingswetgeving te vinden. Een zeer geleidelijke kruindaling door omploe gen wordt namelijk door de zeer ge brekkige begripsomschrijving in die wetgeving niet als een ontgronding aangemerkt Wij hebben echter weinig waardering voor deze vorm van wets- verkravhting en menen eventuele advi seurs van de heer Van 't Westeinde als advocaten voor kwade zaken te mogen betitelen", zo schrijft het Coördina tieorgaan, dat er nog aan toevoegt, dat het de hierbovengenoemde zinsnede uit de aanvraag als 'een regelrecht schoffe ren van de overheid beschouwt' In gevallen van algemeen belang mag wellicht eens besloten worden een af graving toe te staan, in dit geval is het echter duidelijk dat er slechts sprake is van particulier belang. „Derhalve dient naar onze mening het cultuurhistori sche aspect en de natuurwetenschappe lijke potentie (dat het dijkvak nu toch nog .bezit) dusdanig te prevaleren, dat de vergunning moet worden geweigerd Het verlenen van een vergunning zou voor personen met een overeenkom stige mentaliteit ten aanzien van de rechtsorde een uitnodigend precedent betekenen", aldus het Coördinatieor gaan. noemde zijn cliënt een 'natuurtalent' die door nonclialance steeds kans zag in financiële moeilijkheden testorten. Ook het feit dat V's paspoort des tijcis (we gens smokkelactivïteiteni is ingeno men, wees de raadsman als oorzaak voor V's moeilijheden. De officier eiste een maand onvoorwaardelijke gevan genisstraf. Poliitierechter mr. P. van Empel bepaalde de straf op een maand voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar en een boete van ƒ2.000,- of twee maanden hechtenis. De politier- recter gaf V. daarmee de kans om half december een nieuwe betrekking bij een oliemaatschappij in Saoedei-Arabië te aanvaarden. C. J. V. uit Middelburg hoorde een maand gevangenisstraf, conform de eis, tegen zich uitspreken. V. had zich onder meer verschillende malen schuldig ge maakt aan het vervalsen van girobe taalkaartenen betaalcheques, waarmee hij geld inde. Hij verkeert nu onder de hoede van de reclasseringsvereniging van het Leger des Heils in Zwolle. Raadsman mr. E. H. A. Schute moest' De Goêse recherche concluderen dat vele intensieve pogin gen om V. in het rechte spoor te krijgen, zijn mislukt en dat zijn cliënt 'minder goed is toegerust om zich in de maat schappij te handhaven." rampen in de toekomst op de achter grond. Verwacht wordt dat het NS- onderzoek niet voor eind volgende week zal zijn afgerond. Het is mogelijk dat, nadat de conclusies (Slot van pag. I) iets minder ernstig geweest. Uit het feit dat de remmen pas in werking werden gesteld nadat het rode licht al was ge passeerd, kan de (voorzichtige) veron derstelling worden getrokken dat de machinist van de personentrein enkele seconden voor de botsing de rode ach terlichten van de goederentrein heeft gezien en toen nog getracht moet heb ben te remmen. de spoorwegre cherche hebben verder vastgesteld dat 99 de machinistvan de goederentrein en de r„r,r/ T7n/A/^»f/-rn/^*7r» a a unt rangeerders, die de wissels hebben be- STUK VROONGROND AA.N diend om de goederentrein van het maatregelen te treffen waardoor spoor wegongevallen in de toekomst voorko men kunnen worden. De spoorwegon gevallenraad besluit meestal al dan niet een onderzoek in te stellen naadat het van het interne bedrijfsondezoek van de interne bedrijfsonderzoek van de NS is NS bekend zijn. ook de spoorwegonge- afgerond. In zeldzame gevallen besluit vallenraad nog een onderzoek zal instel- de raad al eerder om een onderzoek in te len. Deze raad doet de minister van ver- stellen. Dat was bijvoorbeeld het geval keer en waterstaat aanbevelingen om bii de treinramp bij Schiedam in mei dit jaar. .BOUW WONING TAST WAARDEVOL Horloges A. W. L. en J. II. L.-vaderen zoon-uit 's-Hertogebosch kregen dinsdagmor gen ieder 150,- boete (eis 300,-) we gens het venten met horloges, die van een vals Omega-merk waren voorzien. Ze waren hiermee in Westkapelle de straat opgegaan. Twee jongelui uit Breda waren tijdens vakantie op Walcheren uit de band ge sprongen met joyriding op een in West kapelle weggehaalde bromfiets. Be stuurder R. verkeerde daarbij boven dien onder invloed. Voor hem liep het af met 250,- boete en zijn vriend K. kwam er af met 150,- Ze waren in nachtelijk Middelburg de politie tegengekomen, die hen aanhield omdat ze geen helm droegen. Twee Belgen moeten ider 75,- betalen omdat zij op 12 augustus op een mosselperceel bij Wissenkerke in plas tic emmers een maaltje mosselen had den verzameld en daarbij het mossel perceel hadden beschadigd. INSTALLATIE 12 NOVEMBER van de studiecommissies op de hoogte stelt, wijst het college erop dat de wen selijkheid van een verdergaande con centratie van de Zeeuwse waterschap- de officier. Raadsman mr. E. Tak kon zich vereni gen met de opname in de jeugdinrich ting. Gentleman „Een gentleman-oplichter uit een op- lichtersgeslacht": zo dacht de officier over de 39-jarige H. L. V. uit Middel burg, die terecht stond wegens vals heid in geschrifte. Hij had op naam van zijn broer, met wie hij samenwoonde, een rekening geopend bij een Middel burgse bank. V. wist onder deze valse naam ook een groot aantal betaalche- Industrie op linker Schelde-oever voor BRT ter discussie DOEL (B) - De Vlaamse televisie zendt donderdagavond in het actualiteiten programma 'Panorama' rechtstreeks een discussie uit over de situatie van de bewoners op de linker Schelde-oever, in verband met de industrialisatie, waar elf jaar geleden een begin mee werd gemaakt. 'Panoratha', dat wordt uitgezonden van 20.40 tot 21.30 uur, is geheel aan dit onderwerp gewijd. De uitzending komt rechtstreeks uit Doel, waar vertegenwoordigers van de verschillende dorpen op de linker Schelde-oever, van actiegroepen en van de boeren zullen kunnen spreken met onder anderen schepen Leo Delwaide van Antwerpen die aan de wieg van het project op de linker Schelde-oever heeft gestaan) en met vertegenwoordigers van de departementen van openbare werken en financiën, langs welke depar tementen ook de procedure van de on teigeningen loopt. De samenstellers van het programma noemen het kenmer kend. dat geen enkel lid van het kabinet gevolg heeft gegeven aan de uitnodiging om aan de discussie deel te nemen. Wel zullen er volksvertegenwoordigers zijn, zoals Nelly Maas uit S trNiklaas. De BRT heeft geen Nederlanders uitgenodigd, hoewel die ook van harte welkom zijn in Doel. "Gezien de tijdsduur van ons pro gramma, hebben wij ons beperkt tot de problematiek van de linker Schelde- oever en zijn we maar niet over de grens gegaan," aldus één van de samenstel lers. De klemtoon van het programma zal komen te liggen op de hopeloze si tuatie voor de mensen op de linker! Schelde-oever, die niet weten waar de voortschreidende industrialisatie toe zal leiden. Inzamelingsaktie HOEDEKENSKERKE - De oogst inza- mcli ng voor de Kinderzorg heeft in Hoe-' dekenskerke opgebracht: 1 kistappels, 13 dozen kruidenierswaren, 2 zakken groente en 13 zakken aardap pels. Tevens is er een bedrag van 509,05 opgehaald. TVIOITT PI A ATQVIMnrN Pen in het nabÜe verleden herhaalde IViWIfil rLAAIÖV 11NLJIMN maien is bepleit. Dat gebeurde onder meer bij de behandeling in de provin ciale staten van het door de studie commissie waterschappen uitgebracht rapport 'Het waterschap en zijn toe- MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland stellen binnenkort twee commissies in die moeten gaan stude ren over de vraag op welke centratie van waterschappen land gestalte moet krijgen. De sies, één voor Zeeuwsch-Vlaanderen en één voor het overige Zeeuwse gebied, worden vrijdag 12 november geïnstal leerd door de commissaris van de ko ningin, dr. C. Boertien. De voorzitter van de commissies wordt gedeputeerde mr. J. F. G. Schlingemann. Plaatsver vangend voorzitter wordt gedepu teerde J. van den Bos. Verder hebben in de comissies zitting: de hoofdingenieur-directeur van de provinciale waterstaat of een door hem aangewezen ambtenaar, die zich kun nen laten vergezellen van een ambte naar, die hen terzijde staat, de chef van de tweede afdeling van de TER "COMPENSATIE" provinciale griffie, de chef van het bu reau waterstaatszaken en verkeer van HOGE GELDBOETES MIDDELBURG - Twee automobilistes auto hadden bestuurd met een hoog alcoholpromillage, zijn er dins dagmorgen bij de politierechter in Middelburg afgekomen met een geheel vaardelijke gevangenisstraf. De politierechter slot zich hiermee aan bij het standpunt van de officier van justi- r. A. P. Besier, die in deze zaken waterschapen TOOr^debeide^getoden opmerkte <lat vrouwen, die zich komst' en bij de behandeling van het voorstel van g.-s. over de voorgenomen intrekking van de wet van 19 juli 1970 op de calamiteuze polders of waterschap pen in Zeeland. G.s. wijzen erop dat ook van rijkswege meermalen op verdre concentratie van de waterschappen is aangedrongen. Daarom willen g.s. nu dat binnen de provincie een verdere ge- dachtenvorming plaatsvindt. spoor Goes-Middelburg op de spoorlijn naar het Sloegebied te brengen, geen fouten hebben gemaakt De goederen trein begon weliswaar iets later dan normaal aan zijn wisselmanoeuvre, om dat een passagierstrein uit de richting Middelburg eerst gepasseerd moest zijn. En die trein had die morgen enkele mi nuten vertraging. De machinist van de verongelukte trein had mogen veron derstellen dat de wisselplaats vrij was, want normaal reed de goederentrein al op de lijn naar het Sloegebied op het moment dat de personentrein de wis selplaats naderde. Slechts één keereer der dit jaar moest de personentrein op de goederentrein wachten De Goese recherche en de spoorwegre- cherche blijven ondertussen zitten met de vraag hoe 't mogelijk is dat twee mensen in de cabine van de personen trein twee seinen gemist hebben. „Dat is dan zo'n punt waar we nooit uit zullen komen", aldus brigadier A. L. Aerts van de Goese recherche. „Je kunt er alleen maar naar gissen hoe dat ge beurd kan zijn". Intern onderzoek Bij de voorlichtingsdienst van de Neder landse Spoorwegen wenste men nog geen commentaar te geven op de con clusies van het politionele onderzoek. De NS stelt een intern bedrijfsonder zoek in en dat is nog niet afgerond. Zoals eerder gemeld wordt bij dat onderzoek uitvoerig nagegaan wat e,g eventueel "aan dé remmen van de treinen dé seinen gemankeerd kan hebben en ook moge lijke menselijke fouten worden uit voerig bekeken. In da£ onderzoek wordt de hele zaak van verschillende kanten benaderd en men trekt geen conclusies, voordat het hele onderzoek is afgerond. Het onderzoek van de Goese recherche en de spoorwegrecherche had als doel na te gaan of er bij de treinramp sprake was van strafbare handelingen of nalig- heden. Bij het onderzoek van de NS staat het voorkomen van dergelijke „VOORBARIG DIT BOSPERCEEL AL VRIJ TE GEVEN" DOMBURG - De Stichting Zeeuws Coordinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming heeft in een brief aan b. en w. van Dom burg bezwaar gemaakt tegen het verle nen van een gewijzigde bouwvergun ning aan de heer A. L. K. Lugtenburg voor het bouwen van een woning op een perceel aan de Duinweg te Oostkapelle. Het Coördinatie-orgaan meent dat dit perceel beboste, broongrond uit na tuurhistorisch oogpunt juist door de verwilderde staat waarin de be groeiing verkeert erg waardevol is. „Een groot aantal vogelsoorten vindt er nestgelegenheid en fourageermogelijk- heden. Bebouwing van dit perceel kan zonder meer worden in strijd genoemd met de standpunten zoals die zijn weer gegeven - en door de gemeenteraad on derschreven - in de recreatienot 'Dom burg Anno..."', aldus het Coordina tieorgaan. In de brief wordt verder opgemerkt dat het 'is opgevallen bij de bestudering van deze bouwaanvraag, dat deze is inge diend enkele dagen voordat het voorbe- reidingsbesluit voor het gebied waarvan het bouwperceel deeluitmaakt, van kracht werd. We vragen ons af of de ei genaar van de grond, i.e. Planbouw BV zelf. zo 'slim' is geweest, dan wel deze BV op enige wijze van de zijde van uw col lege op de bouwmogelijkheid is geat tendeerd'. Het Coördinatieorgaan stelt voorts graag te zullen zien dat eerst de herzie ning van het bestemmingsplan ter visie wordt gelegd voordat er bouwaanvra- gen worden gehonoreerd. „Dat geldt met name voor die gebieden in het plan, waarvan de bestemming ons inziens dient te worden afgestemd op de door de gemeenteraad onderschreven stellin gen in de recreatienota Temeer daar er nog vele bouwpercelen in bouwrijpe ge deelten van het bestemmingsplan voorhanden zijn, lijkt het ons erg voor barig dit bosperceel. datmedebijdraagt tot de aantrekkelijkheid van Uw ge meente, voor woningbouw vrij te geven. Ten aanzien van de bebouwing zelf merken wij op, dat de voorgestelde si tuering van de woning inhoudt, dat er een uitrit ontstaat op de Duinweg. Een toename van het aantal uitritten op de Duinweg moet o.i. worden voorkomen. Met name in de zomermaanden zal dit tot ongewenste verkeerssituaties aan leiding kunnen geven. Wij wijzen er op. dat het Wegschap Walcheren ook dit standpunt heeft ingenomen ten aanzien van de heer J. A Marijnissen (Duinweg 113), aan wie een uitrit op de Duinweg is geweigerd. Het lijkt ons twijfelachtig dat het Wegschap in 'het geval Luch- tenburg' een ander standpunt zou in- ZITTING POLITIERECHTER MIDDELBURG: die afdeling en diens plaatsvervanger, die het secretariaat zal verzorgen, in de studiecommissie-concentratie wa terschappen Zeeuwsch-Vlaanderen zul len zitting hebben de dijkgraven van de vier waterschappen daar en de vijf dijk graven van de waterschappen in Midden- en Noord-Zeeland. De taak van de commissies blijft voor shands beperkt tot de vraag welk aantal de beste oplossing biedt. De resultaten van de door de commissie te verrichten arbeid worden vastgelegd in een stuk dat het karakter zal hebben vaneen tus senrapport. De coördinatie van de werkzaamheden van de beide commis sies komt in handen van de adviescom missie waterschapsbestel. Die moet be zien in hoeverre een juiste verhouding gaat ontstaan tussen Zeeuwsch- Vlaanderen en Midden- en Noord- Zeeland. Als de tussenrapporten klaar zijn zal het provinciaal bestuur over de inhoud daarvan een beslissing nemen waarna de kwestie van de waterschaps- concentratie verder door de studie commissies wordt uitgewerkt In de brief, waarin gedeputeerde staten de provinciale staten van de instelling feit schuldig maken, in principe op de zelfde wijze moeten worden gestraft als mannelijke bestuurders. „Echter met een uitzondering: als het de eerste keer is, moet naar mijn mening onvoor waardelijke gevangenisstraf achter wege blijven, terwijl in soortgelijke gev allen mannen twee weken on voorwaardelijk krijgen", aldus de offi cier. Achtergrond van dit onderscheid - zo heeft de officier al in eerdere zaken uit eengezet - vormt het feit dat het gevan geniswezen niet is ingesteld op de op neming van vrouwelijke 'alcoholover treders', omdat geen selectie mogelijk is door de aanwezigheid van slechts één echtwr op andere wijze worden 'gecom penseerd' en wel door middel van een geldboete en de rij-ontzegging. Mejuffrouw S. J. H. uit Koudekerke was op 22 juni door de politie in Vllssingen aangehouden met een promillage van 2,43. Ze kwanj van een receptie e haar rijwijze was de politie opgevallen. Mejuf frouw H. kon haar tranen dinsdagmor gen niet bedwingen en de politierechter vond dat begrijpelijk: „Voor een dame vind ik zoiets extra gênant". Enkele moeilijkheden waren er de oorzaak van geweest, zo memoreerde de politierech ter. dat zij wat meer dan normaal tot drankgebruik was gekomen. Conform de eis veroordeelde hij haar tot twee we ken geheel voorwaardelijke gevange nisstraf, daarnaast een boete van 1,500,- en een jaar niet rijden. Gedupeerd In het geval van mevrouw G. W. M. K.-P. uit Bergen op Zoom, die op 7 juni bij Oud-Vossemeer met 2,34 promille ach ter het stuur was aangehouden, hield de politierechter rekening met het gezin sinkomen en met het l'eit dat haar gezin extra wordt gedupeerd omdat haar man geen rijbewijs heeft. Naast de ook door de officier geëiste twee weken voor waardelijk, legde hij een boete van ƒ750,- op (eis ƒ1.250,-) en 9 maanden rij-ontzegging (eis: een jaar). Haar raadsman, mr. C. H. Molenaar uit Be rgen op Zoom, had het samenspel van factoren naar voren gebracht die de achtergrond vormden voor het drank gebruik. Mevrouw W. A. M. uit Vlissin- gen had met 1,38 promille achter het stuur gezeten en voor haar liep het, con form de eis, uit op ƒ750,- boete en vier maanden niet rijden. Zoals gebruikelijk stond ook dit keer weer een rij mannelijke bestuurders te recht voor rijden onder invloed. Met 2,22 promille had de jeugdige J. M. uit Aag- tekerke in Westkapelle met een auto ge reden. wat, hem kwam te staan op twee weken gevangenis (waarvan een voor waardelijk) en een jaar niet rijden. Een week gevagenïs en vier maanden rij ontzegging voorwaardelijk werd de straf voor T. S. uit Middelburg voor een promillage van 1,37. In de zaak tegen F. de B. uit Vrouwenpolder besloot de poli tierechter oer acht dagen schriftelijk uitspraak te doen. Bij de B. was op 12 juli in Middelburg '2,28 promille uit de bus gekomen. Omdat hij zijn rijbewijs maanden uitsluitend op de bromfiets rijdt. Aanrijding voor zijn beroep moeilijk kan missen.. fen beboet- Wegens schuld aan een aanrijding op 22 mei bij de Schroebrug in Middelburg, werd de automobilist C. van H. uit Ar- nemuiden conform de eis tot ƒ250,- boete veroordeeld. Van H. zou geen voorrang hebben gegeven aan een bromfietser, die door de botsing ernstig hersenletsel opliep. Voor eenzelfde geval kreeg de automo bilist J. N. A uit Middelburg een boete van eveneens ƒ250,-. A had op de Nieuwe Vlissingseweg bij Middelburg, ter hoogte van de Oosterscheldestraat, geen voorrang gegeven aan een brom fietser. die daardoor vrij ernstig gewond werd. Drie vrouwelijke autobestuurders, die zonder zich voldoende bekend te maken waren doorgereden na het veroorzaken van kleine botsinkjes met geparkeerde auto's, weiden hiervoor met geldstraf- eiste de officier - om hem nog een kans te geven - naast twee weken gevangens- straf- zes maanden geheel voorwaarde lijke rij-ontzegging, met als bijzondere voorwaarde dat hij in de eerste drie Voor mejuffrouw M. H. uit Vlissingen liep dituitop 300,-, voor mevrouw S. L. W., eveneens uit Vlissingen op 150.- en voor de Belgische mevrouw M. J. V.-S. op 200,-, I ADVERTENTIE) Geef op de beste momenten het beste cadeau, de Agfa Pocket. Een makkelijke camera. Rits, rats... klik en hij maakt, prachtige foto's en dia's. Er kan gewoon niets fout gaan. Agfa Pocket, da's toch een goed cadeau! Yl'/, „In het ontwerp van de herziening van het bestemmingsplan is", zo meent men, „een ontsluitingsweg ontworpen, die ten noorden van de in dit plan ont worpen bebouwing op de Duinweg aan sluit. Uit het vorenstaande hebt u al kunnen afleiden, dat wij bebouwing van het bewuste perceel van de hand wijzen. Toch willen wij opmerken, dat het ons logischer zou voorkomen, indien ook de woning van de heer Lugtenburg op ge noemde ontsluitingsweg zou aanslui ten. Voor de aanleg van die weg zou ech ter een exploitatievergunning aan Planbouw BV moeten worden verstrekt. Wij hebben de raad in een eerder schrij ven - dat tot op heden nog niet werd beantwoord - onder meer verzocht een dergelijke vergunning niet te verlenen èn het aanpalende stuk grond, dat nog gemeente-eigendom is, niet te verko pen). Dit zou ons een juister wijze van handelen lijken, aangezien dit discussie in de raad over het gebruik van het per ceel mogelijk maakt. Het is ons uit con tacten met omwonenden bekend, dat ook daar veel aversie tegen bebouwing bestaat". Het coordinatieorgaan verzoekt b. en w. dan ook de gevraagde vergunning niet te verlenen. Indien het college van g.s. onze argumenten onverhoopt niet zou den onderschrijven verzoeken wij u met klem alles in het werk te stellen om zo veel mogelijk van het bestaande groen in het plan te handhaven. Wellicht wilt u- hierover nu reeds met Planbouw BV in contact treden? Een boom Is eerder ge veld dan dat hij groeit! Wij wijzen hierbij tevens op de Beplantingsverordening van de provincie Zeeland, volgens welke het zonder vergunning van g.s. verbo den is houtopstanden zoals die op het betreffende terrein voorkomen, te vel len. Een afschrift van het bezwaar is ook ge zonden aan het Algemeen Bestuur van het Wegschap Walcheren en aan het col lege van g.s. De bewoners van de Duinweg onder schrijven de bezwaren van het Coördi natieorgaan volledig. „Hun argumenten zijn ook de onze. Wij zijn bijzonder ge belgd over deze aanvrage. Ook de ge meente heeft ons naar ons idee met een kluitje in hetriet gestuurd. Het hele per ceel, dat voor een deel uit bos en voor deel uit akkergrond bestaat, is voor ons een waardevolle groenvoorziening, die we niet graan zouden missen. We zij n er tegen, dat op deze manier langs de Duinweg een lintbebouwing ontstaat", meent een woordvoerder van de bewo ners. Burgemeester P. A. D. H. Diepenhorst zei dinsdagmiddag desgevraagd met enige verbazing kennis te nemen van de bezwaren van coördinatieorgaan en bewoners. Hij meende, dat de aanvrager van de gwijzigde bouwvergunning de normale hem toegestane procedure volgt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9