'Rood, rood, rood, daar er één met z 'n kontje Johan de Vries, boeiend verteller extiA Uit in Zeeuwsch- Vlaanderen Rollenzesdaagse in Heikant belooft spannend te worden WOENSDAG 10 NOVEMBER 1976 Uitlndetijk danken we liet aan zijn moeder Johan de Vries de recente geschie denis van Zeeuwsch-Vlaanderen in het algemeen en Terneuzen in het bijzon der, zo kleurrijk en uitgebreid heeft belicht. Als jongetje Icon Johan de Vries er urenlang geboeid naar luisteren. „Ze kon erg goed vertellen, zonder dat het ooit roddel werd." Hij onthield niet alleen de verhalen, maar maakte zich ook de verteltrant eigen. Op zajn beurt heeft de inmiddels 80-jarige Terneuzenaar talloze Zeeuws- Vlamingen in de ban gebracht van interessante mensen en feiten uit het Zeeuwsch-Vlaanderen van - ruwweg - tussen 1850 en 1950. Het verde veel intensiefspeurwerk, maar de op papier gezette resultaten liggen niette verge len in een of andere bureaulade. Iedere zichzelf respecterende vereniging nodigde Johan de Vries tenminste één keer uit. bijvoorbeeld om te putten uit een schat aan spookverhalen van Zeen ws-Vlaamse bodem. Of om hem. aan de hand van dia's, een vergelijking te horen maken tussen Zeeuwsch Vlaanderen toen en nu. En wie daarvan nooit getuige was, kon - en kan - altijd nog terecht in de boekhandel, want 'De Vries' meest belangwekkende verha len zijn in boekvorm bijeengebracht. Op één serie na; de serie die zijn eigen levensverhaal vormt. In het afgelopen voorjaar hoorde Johan de Vries van de dokter dat>-ie het wat kalmer aan moest doen. Hij besloot om een puntte zetten achter delezingen en vond een passende alternatieve tijdspassering in het schrijven van zijn autotobiogra- De. Daarin ïshij nu gevorderd totz'n 19e jaar en het is een unieke - want sterk omgeving- en familiegebonden - verzameling verhalen geworden Nog maar kort geleden zei de vries tegen de PZC dat hij weinig voelde voor publicatie, want 'sommige dingen kunnen kwetsend zijn, voor wie zich bepaalde mensen en toestanden herinnert." We hebben hem ervan kunnen overtuigen dat dat nogal meevaalt, In de komende maanden zult u daarom wekelijks een stukje uit Johan de Vries' levensverhaal onder ogen krijgen, Vandaag z'n allervroeg ste herinneringen... IK HERINNER MIJ(1) DOOR JOHAN DE VRIES EEN kleine kamer, een penant tafeltje met daarop een bloeiend vlijftig Liesje tussen de beide ra men, een dikke oom (Daan) met een toekomstige tante (Marie) - verder reikt mijn herinnering niet. Ik moet toen bijna vijf jaar zijn geweest. Als ik de volgende ochtend wakker word zie ik vanuit de alkoof door de ruiten van de voorkamer heen het besneeuwde dak van hel groot kruitmagazin, dat in het Bastion voor ons huis is opgebouwd. Een alkoof, als je het soms niet wist, was een vrij donkere ruimte tussen de voor- en achterkamer. Twee be dden waren daar opgesteld waarin wij sliepen, drie kinderen in getal. Broer Anne en zus Jaan waren al naar school toe en om een of andere reden mocht ik tot negen in bed blij- Dat kruitmagazijn heeft ons kinde ren uit die buurt heel wat speelgele- genheid verstrekt. Weliswaar was het omgeven door een houten hek met puntige palen, maar hier en daar was er wel een plank losgeraakt zodat je door de omheining kon sluipen. Nou was zo'n insluippartij niet zonder ge varen! Want achter de wallen, met hoge iepenbomen beplant, lag 'het Gat' (later werd dat de Vlucthaven). waar vele schippers gemeerd lagen. die op een vrachtje wachbten. Het was toen vooral op de schepen nogal primitief ingericht, zeker wat de sa nitaire voorzieningen betrof Menig schippertje maakte in de vroege och tend net als wij kinderen gebruik van eeen doorgang in het hek. maar dan met de bedoeling zijn ochtendbo- lusje kwijt te raken. Wat groter geworden waren wij sno tapen er als de kippen bij, deze men sen tijdens hun gezellige bezigheid te observeren. Nu werden in die tijd. zeker door de schippers, rooa-bajen onderbroeken gedragen; vandaar onze ontdek- kingskreet: „rood. rood, rood, daar zit er één met z'n kontje bloot." Je moest dan as de bliksem maken. dat. je weg kwam, want menig schip pertje stelde onze belangstelling niet op prijs! Nou weetje nog niet precies waar we destijds woonden; wel dat is gauw verteld. We woonden toen op het 'Schulpenpadje'. ook wel genoed 'Klein-Schulpenpad' otewel de Gre- nulaan, die bij de Westkolkstraat (Brug van Ribbens) begon en waarbij het 'Klein Schulpenpad' een ver lengstuk vormde van de weg buite nom naar de Axelse brug. Ook het Groot Schulpenpad was aan de wal- zijde metbomen beplant. En waarom nu 'Schulpenpad'? Wel, op zeer oude foto's kun je nog duidelijk zien dat een soort voetpad, verhard met uit gestrooide schelpen de hoofdweg be geleidde. Vest ine; Je hebt liet natuurlijk al gemerkt: Terneuzen, in die dagen Neuzen ge noemd, was een vesting (gemaakt 1833-1839). Weliswaar was door de eerere aanleg van het kanaal Gent- Terneuzen (1825-1827) en de bouw van de vesting door de vertakking van de kanaaluitmonding in een oostelijke en een westelijke arm de symmetrie van de vesting wat ver- sioorriwat betrett de indeling in Bastions, maar zowel in westelijke als in zuidelijke richting wasje ver plicht 'Neuzen' via poorten en hou ten bruggen te verlaten. Kijk. dat alles drong op mijn vijfde jaar nog niet zo tot me door, maar ik meende dat duidelijkheidshalve hiei te moeten vermelden. Ik zal, denk ik, 't m de loop van het verhaal wel eens meer moeten doen. Zo ben ik nu ook verplicht iets recht te zetten, nu reeds na het korte begin dat ik heb gemaakt. Ik zei namelijk dat mijn herinnerin gen niet verder gingen dan tot mijn 5e jaardag, maar dat is toch niet juist. Want wat ik me nu al schrijvend her inner is een grote keuken in het huis van het hoofd van de school (school B) van meester Frans van Dixhoorn. Aan de hand van moeder meegelo pen wordt daar op een middag in een soort van wasfornuis een geweldige plas chocolademelk klaargemaakt om de volgende morgen door de kin deren van de school te worden opge dronken. Ik zie ook nog een grote hond, een poedel, waar ik dobsbang voor ben wat helemaal niet nodig is. want 'Does', zo heet hij, is een lobbes var een hond. En al wist ik toen niet. wat voor da tum en welke festiviteit dat alles te weegbracht; nu kan ik je zeggen dat het 6 februari 1901 is geweest, want op 7 februari was het feest in het ge hele land vanwege het huwelijk van koningin Wilhelmina met prins Hendrik, hertog van Mecklenburg. Zo. dat is dan weer bijgewerkt en nu maar eens verder voor ons uitgezien. Als zoontje van een onderwijzer - va der was namelijk werkzaam als on derwijzer op school B. had men het thuis zeker nodig geacht dat ik al een beetje lezen kon vóór mijn eerste schooljaar. Dat kk daarin wat voor- bang was komt misschien hieruit voort, dat ik nogal leergieng was en dat ik blijkbaar een goed geheugen en had en in staat was het geleerde kinderlijk over te brengen aan ande- Zo herinner ik me vóór schooltijd, negen uur 's morgens en soms ook voor half twee 's middags op hetzzeer nabije schoolplein tussen de 'grote jongens' te hebben gelopen, waarbij me een enkele keer werd gevraagd het verhaaltje te verleen van 'De Haan'. Och, de inhoud weet ik niet meer, maar soms gebeurde het wel, dat mijn voordrachtkunst werd be loond meteen halve cent. En daarom kon je toen in het kleine snoepwin keltje op de hoek in de buurt van café 'Bllevue' een lekkere brok of twee negergallen voor kopen! De grote school En dan komt hij eindelijk, de grote dag, waarop je je entree maakt in de 'groteschool'! Dat wasdan op 1 april 1902. Nu was dit voor mij een ge beurtenis die me tot op de dag van vandaag heugt, maar niet bepaald een 'belevenis'. Ik had al eens eerder in een van de schoollokalen een kin derfeest mogen meemaken en wel op die gedenkwaardige 7 februari 1901 waar ik zo-even over sprak. Zo kwam ik onder de hoede te staan van de onderwijzeres, mej. Scheffelaar-Klots. die in Sluiskil woonde maar in Neuzen tijdelijk les- gar op school B. Natuurlijk mag je niet van mij vrewachten dat ik al die 6 schooljaren volledig ga beschrij ven. Ik zou het niet kunnen en het zou anderen ook niet zo interesseren. Maar laten we nog even de meesters en dejuffrouwen voorde geest halen, want. dan zul je begrijpen, niet één van hen is meer in leven. Najuffrouw Scheffelaar-Klots. kwam in de le klas juffrouw Mina Scheele. eert echte Temeuzense, die later ge trouwd is met meester Kohier, die eerst uit Terneuzen is vertrokken, maar daar later weer is teruggekeerd als hoofd van school A (Zandplein) en daar ook na zijn pensionering is blij ven wonen. Laten we voor de duide lijkheid even vermelden, dat na zijn overlijden het huis enkele jaren dienst heeft gedaan als Openbare Leesbibliotheek, daarna is afgebro ken, gelijk met oude school. Je vindt nu op de plaats van schoolhuis en voegere school een klein parkeerter rein bij het begin van de Haven straat. "Bots In klasse 2 stond meester Bootsge zel, bijgenaamd 'Bots'. De man heeft vast en zeker een slecht leven gehad, want hij kon in de klas orde houden. Ik zie hem nog voor me: een breed, gezet persoon, een bril met zeer dikke glazen, want hij was zeer bij ziend. Dan droeg hij als hoofddeksel een half-hoge hoed. Ik behoef je zeker niet te vertellen, dat op win terdag als er sneeuw geval len was, die hoed het mikpun t was als meester Bootsgezel 's morgens of 's middags het schoolhek binnenging. Andere meesters bemoeiden zich er dan wel eens mee, maar je weet hoe wreed kinderen kunnen zijn. echter zonder dat op die leeftijd te kunnen beseffen. Dan volgt klasse 3. Nou, dat zat wel even anders! Mijn onderwijzer was mijn eigen 'ome Daan' (De Vries). En denk nou niet dat ik een schreelje voorhad! Integendeel! Och. ik zal het er ook wel eens naar gemaakt heb ben, want ik was nogal een levendig jochie! Op latere leeftijd heb ik wel eens de verzuchting geslaakt, dat ik een droevige schooljeugd heb gehad. Wantje eigen vader en je eigen oom als meester! Allemaal geklets hoor. want het viel best mee. Nou even terug naar ome Daan. Ik herinner me tijdens een laatste mid daguurtje. het was zang, met mijn bankgenoot Govert van der Peijl grimassen te hebben gemaakt, waarop ome Daan ons allebei op de punt van zijnschoen - dat was zo zijn gewoonte - de gang optrapte! Nou was in die tijd ome Daan nog niet getruwd en bij ons thuis zo men dat zei 'in de kost', maar wel verre van na halfvier thuis mijn beklag te doen (ik zou dan van moederlief de wind van voren hebben gekregen) bleef ik stiekum in de keuken een boeterham oppeuzelen Ome Daan komt binnen en stopt zonder enig commentaar een cent in mijn hand. Laten we het nu smarte- geld noemen, maar ik herinner me nog, hoe ik vliegensvlug naar het reeds bekende snoepwinkeltje snel om de buit in eetbare waar, dat. werd toen 'jodeljak' genoemd, om te zei ten! Klasse 4, meester Buijsse (Buisje) af komstig uit Sluis was een braaf baas je, maar hij lietmetzich metzich spe len. Datzelfde kon worden gezegd van mijn vader, meester Lolke de Vries, die klasse 5 dirigeerde. Dikke en Dunne Nou aardde, wat lichaamsbouw be treft. mijn vader naar zijn moeder, een klein tenger vrouwtje, terwijl oom Daan de lichaamsbouw van zijn vader had en dat was een stoere ge= zette Fries, genaamd Anne Hibbe de Vries. Geen wonder dat in Terneuzen altijd werd gesproken van de dikke en de dunne De Vries. Dat werd niet als scheldnaam bedoeld en door de be trokkenen - dat is me bekend - ook niet als zodanig aangevoeld. Dan kreeg je klasse 6 met als onder wijzeres juffrouw Johanna de Kra ker. Nou, dat was me nogal een manntjesputter, een manwijf! Ze had natuurlijk ook een bijnaam en wel 'Wanne van de Schanse'. Daar zit meer achter dan je zo zou denken Ik heb je al verteld, dat Neuzen in die dagen een vesting was. Welnu, zij woonde even buiten die vesting, na melijk op de Axelseweg schuin tegenover het huis 'De Moffen schans'.Er stonden daar toen drie huizen naast elkaar. Het laatste huis. eigenlijk meer een kleine boerderij, werd bewoond door Pieter de Feijter. bijgenaamd 'de Pèrdemester' (Paar- demeester). Hij was wel geen veearts, maar ik vermoed dat hij naast het beroep van 'paardensnijder' (van een hengstveulen een run maken) ook wel enige kennis had van paarden- ziek ten- Over die juffrouw De Kraker wil ik nog wel wat zeggen. Om te beginnen was ze zeer streng, ze had iets manne lijks over zich Ze kon heus wel lesgeven en we kre gen van haar onder andere ook En gels. School B was een school met zo ze dag toen noemden 'uitgebreid on derwijs' In de 5e en 6e klas gaf pa Franse les en na de 6e klas konden enkele jongens nog één of twee jaar op school doorblij ven. Ze kregen dan les van het hoofd van de school, dc bovenmeester zeiden we in die tijd. Die meester Dixhoorn, van afkomst een boerenzoon uit een zeer bekende familie in het Land van Axel, was een eigenaardige figuur. Om het maar eens precies te zeggen: voor een volle klas bracht hij er niets van terecht, maar met zo'n 7 of 8 jongens, die het mét leren ernstig meenden was hij een bron van wijsheid. Eigenlijk was hij, watje noemt, 'een kamergeleer de'. De wijsheid die ik nu verkondigd dateert, dat zul'je begrijpoen, van veel later. Johan de Vries. 3 3 jaar. Afgegraven Schependijk. gedeelte Axelse brug en. verscholen achter luifel, het snoepwinkeltje ZEEUWSCH-VLAANDEREN DER GEHULFE 't Kiekkot draait vanaf vandaag, woensdag Der Gehulfe van Thomas Koerier. De verfilmde geschiedenis van een ongediplomeerde, werkloze kantoorklerk die als boek houder wordt aangenomen bij een representant van de Zwitserse bourgeoisie van rond de eeuwwisseling. Hoewel zijn chef zeer veel prétenties heeft, gelooft In zijn bijdrage aan de economische welvaarten zich een autoritaire hou ding aanmeet, stellen zijn plannen niets voor. Al zijn uit vindingen bestaan uit belachelijke, nietfunctionele ap paraten. Financieel raakt hij op een steeds bedenkelijker peil.' Joseph, de assistent, ontwikkelt zich tijdens het verhaal van een onderdanige klerk tot een huisknecht die voor zijn eigen mening uitkomten een sociale inslag heeft. Zijn genegenheid voor Frau Tobler speelt hem echter de no dige parten. Koerfer heeft in Der Gehulfe een beeld willen geven van de sociale verandering in een bij uitstek kleinburgerlijke sa menleving als de Zwitserse. De situatie is vandaag de dag niet veel anders. De bourgeoisie is vervangen door de technocratie en een grote hoeveelheid buitenlands bank kapitaal. Der Gehulfe is een technisch bijna volmaakte film. een perfecte 'beeldengalerij', schitterend van compositie. Woensdag - vandaag - bij Chez Renee, Oostburg. Don derdag op het Zuldlandpodiumtheater in Terneuzen. Vnjdag bij Den Dull-aert in Hulst. Zaterdag in De Halle te Axel. Alle voorstellingen beginnen om 20 uur. 'INPAKKEN' Na vijf jaar hard werken heelt het 'Theater van de Lach' van John Lanlin precies de 'image' die het graag wilde hebben. Die van een ongecompliceerd acterend gezel schap voor een publiek dat een avondje van zijn zorgen bevrijd wil worden. Lating begon met 'Zo'n meisje om in je binnenzak te stoppen." vervolgde met 'De grote versier der' en bracht vorig seizoen 'Kom van dat dak ar. Zaterdagavond aanstaande is hii in het Znidlandiheafer in Terneuzen met 'Inpakken en wegwezen', ongetwijfeld een nieuwe parel aan zijn snoer. Acteurs zijn John Lanting, Marjan Berk. Carry Tefsen, Ferd Hugas. Floris van Spronsen. Simone Dresens en Ed van Gils. De Engelse regisseur Alexander Doré voert de regie en is inmiddels alweer voor de vierde keer bij het 'Theater van de Lach' te gast. De decors zijn van Hep van Delft en de avond begint om 20 uur. 'DEHOND' Het cabaretgezelschap 'Tekstpierement' mag zich koes teren in het welwillende zonnetje van een breed publiek. Het vijfde (dus lustrum-iprogramma heet 'Wacht u voor de hond', maar wie de lievige manier van doen van de dames en heren kent hoeft zich daardoor niet te laten afschrikken. Centrale vraag: waar zijn we eigenlijk bang voor? En dan zitten we ineens in actuele stress-onderwerpen als angst, onzekerheid en onbehagen, Tekstpierement is donderdag 18 november in het Dorps huis van Vogelwaarde. De voorstelling begint om 20 uur. BOLLAND ENZOVOORT Nog even een herinnering: vrijdagavond aanstaande tre den in De Speye van Sas van Gent de muzikanten Bolland en Bolland en de zanger (alsof de heren dat niét zouden zijn) Armand voor het voetlicht. Aanvang: 20 uur. o SAMEN STERK Jules de Corte en Louis van Dijk trekken in deze herfstige tijd samen het land door met in hun laadbak twee welges temde vleugels. Hoewel de twee heren elkaar muzikaal uitstekend begrijpen (Louis werkte mee aan Jules' laatste elpee Minia turen, samen ook zijn ze te horen in het radiop rogramma Op Vleugels) blijven er kleine muzikale mis verstanden die aan de toetsen moeten worden uitgevoch ten. Vrijdag 19 november. 20 uur, Zuidlandtheater. Bij de foto: een scène uit het blijspel Inpakken en wegwe zen Zaterdagavond. Zuidlandtheater Terneuzen. 20 uur. MAANDAGAVOND VAN START Foto: Het bestuur van de supportersclub Theo van de Brande. IN 'T HEIKE TE HEIKANT HEIKANT - Maandagavond om half acht gat in het dorpscentrum 't Heike' te Heikant de derde rollenzesdaagse van dit winterseizoen van start. Een rollenzesdaagse die wordt georgani seerd door de supportersclub van Theo van deBrande en die wel eens de mooiste uit de reeks van dit wintersei zoen kan worden. Onder dc zestien ploegen zijn de beste Zeeuws-Vlaamse rollcnspccialisten aanwezig. Zo gaan in Heikant van start de win naars van de zesdaagse in Graauw Nico en Ben Bakker, rijdend voor Wal- houh'De visser, de winnaars van Ter neuzen Rinus Beaufort en Jack Lij- baert, nu rijdend voor Kledingboksers. Verdedr de nummers twee van Graauw de gebroeders De Caluwé uit Koewacht rijdend voor 'De Bruyns restaurant' en de nummers twee uit Terneuzen Harrv van Tiel en Ko Vergouwe rijdend voor hotel 'International' Het gezelschap wordt aangevuld met koppels als Jur- gen Stracke en Kees Huisman voor ca fetaria 'De SMICKEL'. Gino Schuur man en Bram van de Belde voor de Hul- sterse Oloeboltenkraam, Henk Maas en Wim van der Hooft voor de gezamenlijke horeca uit Kloosterzande en dan mag men ook het duo Sam Riemens en Freddy Vermeerschen van café 'Leer- aert' met onderschatten. Vooral Sam Riemens heeft in de voor bije rollenzesdaagses laten zien dat hij op de rollen kan fietsenn. Een simpel rekensommetje wijst uit dar er nu al acht koppels ziin genoemd die in aan merking komen voor de ereplaatsen. Een aantal waarmee Edie van de Bran de bestuurslid van de supportersclub van zijn broer, duidelijk zeer tevredenis. Veel animo Ik geloof niet dat er voor vrijdagavond bekent zal worden wie uiteindelijk bij de laatste vier zal komen. Met deze ren ners belooft het een zeer spannende rol lenzesdaagse te worden. We hebbe met opzet alleen maar Zeeuws-Vlaamse renners toegelaten. De animo is hier groot genoeg, waardoor het geen zin heeft om Belgen te laten deelnemen", aldus Eddie van de Brande. Samen met voorzitter Niek Hollaeert, secretaris/penningmeester Wily de Cauwer en medebestuursleden Ger Draaisma en Karei de Bruyn heeft hij weinig moeite gehad om de zaak rond te krijgen, Eddie van de Brande: „Twee maanden voor de zesdaagse waren we al rond. Hadden we al sonsors genoeg. Het ging er toen alleen nog om wat renners te vinden. Grotendeels waren die toen ook al bekend, maar een paar hadden we nog nodig. Ook dat is geen probleem geweest" Geen interesse Het enige probleem waarmee de sup portersclub Theo van de Brande heeft moeten afrekenen is het vinden van een accomodatie. In eerste Instantie dacht men aan Hulst als plaats van handeling maar na wat bezoeken aan horecabed rijven waarvan men dacht dat die ge schikt zouden zijn bleek dit niet haal baar. „We zijn ineen paar zaken geweest en daar bleek gewoon geen interesse. Dat viel ons eigenlijk wel een beetje tegen. Achteraf zijn we maar wat blij dat we in Heikant kunnenrijden. We hebben van het bestuur van het gemeenschaps centrum 't Heike' alle medewerking ge kregen. De accommodatie die we nu hebben leent zicht uitstekend voor dit doel. De renners hebben nu een com plete zaal ter beschikking waarin ze zich kunnen verkleden en wassen. Wij gaan er op toezien dat het publiek daar niet in komt. Maar belanrijk voor ons is wel dat we nu heel de week de lap voor ons zelf hebben. Dat brengt natuurlijk geld in het laatje en daar gaat het in ieder geval om zegt Ger Drasaisma. Programma Het programma voor de rollenzes daagse ziet er als volgt uit: maandag 15 november: voorstellen ploegen, dinsdag 16 november: verkiezing miss rollenzes daagse en de strijd tussen de sponsors zelf. Woensdag 17 november: goochel- demonstratie door Jan van WolfErenen uit Hulst, alsmede een optreden van krachtpatser Eddie Mangnus uit Kapel- lebrug. Donderdag 18 november: vraag gesprekken met onder meer Wim de Waal. Richard Bukacki, Theo van de Brande en Cor Vervaet. Deze renners zullen eveneens op de ollen rijden. Vrij dag 19 november optreden van de fan fare 'Heikant' onder leiding van de heer R. Martinet. Zaterdag 20 november: Fi nale met na afioop bal met het orkest 'Apollo's. Voor de deelnemers is eer een aantal aantrekkelijke prijze beschikbaar ge steld door zaken uit de omgeving. „Over sponsors hebben we zeker niet te kla gen", zegt Eddie van de Brande. „Het is zelfs zo dat we er twee hebben moeten afzeggen. We konden er voor xe ploegen maar zestien gebruiken". Deelnemers Wemolin Heikant met E. van Hoy en A. Blommaert, Wuytacks b.v. Clinge met M. Ottjesen C. van Ham, Fassaert Hulst met H. de Vos en G. van Donderen, In ternationa, Hulst met J. Vergouwe en H. van Tiel, De Kledïngbokser Hulstmet J. Lijbaart en R Beaufort. De Smickel hulst met J. Stracje en C. Huisman, Walhout/De Visser Heikant met N. Bakker en B. Bakker, Josiassen Hulst met L. Martinet en A. Vonck, Discount House St. Jansteen J. Frankevijle en P. Thuy. v. d. Walle Clinge P. Kort en H. Grim, Horeca Kloosterzande met W. v. d. Hooft en H. Maas, De Stadsherberg Hulst met J, Kerstens en B. Gijsel, De Bruyns uit Hulst met E. de Caluwé en J. de Caluwé. Olieboüenkraam Hulst met G. Schuurman en B. v. d. Velde, De Vil der Hulst met E. van Haeverbeke en J. Thuy, Leeraert Hulst met S. Riemens en F. Vermeerscsch. De jury wordt ge vormd door W Hendriks E, v. d Bran den Th. v. d. Bramden en C. Vervaet. Chiel Harte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 29