Andre Hemelsoet, enige amateurtop- arbiter in Zeeland, stopt er mee... Terneuzen blijft leiden in 2e klas badmintoncompetitie Van Gooi: kans voor Belgie in strijd tegen Noordleren VOLLE WINST VOOR NEDERLAND BETEKENT OLYMPIADE-TRIOMF Avanti-Massee II liet de winst in Terneuzen SAS VAN GENTSE SCHEIDSRECHTER: 'IK BEN HET ZAT' ZOON MARK STAAT KLAAR OM VADER OP TE VOLGEN Mariana: Borg en ik trouwen rr. Comaneci en Guantorena sportlieden Jos Schipper tekende bij formatie EB0 Korfbalbond overweegt tussen de veld- en microstrijd te rusten Wedgwood Bij RCS 22 jeugdleiders In Gents Kuipje titelstrijd om ploegkoers WOENSDAG 10 NOVEMBER 1976 SAS VAN GENT - Sinds kort zit Zeeland zonder een scheidsrechter in de top van het zondagamateurvoetbal. De enige Zeeuwse scheidsrechter met een plaats in groep 1 was de 42-,iarige Andre Hemelsoet uit Sas van Gent, die onlangs besloten heeft een dikke punt achter zijn scheidsrechtersloopbaan te zetten. Na twintig jaar actief te zijn geweest in het zwarte pak vindt Hemelsoet het welletjes, ook al had hij nog vijf jaar kunnen meedraaien aan de top van het amateurvoetbal. Over de beweegredenen om juist nu, terwijl het seizoen nog maar een paar weken oud is en hij eindelijk in de beste groep van Nederland belandt is, te stoppen, vertelt Hemelsoet het volgende: „Ik ben het moe, ik kan hei niet meer opbrengen om me volledig vooreen wedstrijd in te zetten en dat is toch het allerbelangrijkst. Gezien mijn werk bij CPC kan ik me niet echt meer op een wedstrijd concentreren, Tegenvaller daarom is het beste wat ik kan doen er mee stoppen, voordat ik de één of andere club dupeer, want dat zou ik verschrikkelijk gevonden hebben. Ik ben tevreden, dat ik de top heb gehaald, maar meer zit er voor mij toch niet meer in". Schepper uil Hulst De ambitieuze en uitstekend fluitende scheidsrechter is één van de jongeren in Zeeland, die het in zich heeft om verder te reiken dan het amateurvoetbal. Hemelsoet: „Ik zou het fijn vinden als De Schepper mijn opvolger zou worden Ik gun het hem. trouwens, iedere andere scheidsrechter in Zeeland gun ik het". Helemaal stoppen met fluiten doet André Hemelsoet overigens niet, al zal zijn optreden als scheidsrechter zich beperken tot wat jeugdwedstrijdjes bij Corn Boys op zaterdagmorgen en in de zomeravondcompetitie in het rayon Sas van Gent. Ook voor de suggestie om in de afdeling Zeeland te fluiten voelde André Hemelsoet niets: „Dat wil ik he lemaal niet. Dan -sta ik veel jongere scheidsrechters, die nog vol ambitie zijn, in de weg om hogerop te komen. Trouwens, dan ben je toch weer de hele dag met dat scheidsrechteren bezig". In ieder geval is André Hemelsoet wel van plan om zijn functie als bestuurslid van de scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen aan te houden, zodat de binding met de scheidsrech- terswereld blijft gehandhaafd. „Ik heb een fijne tijd als scheidsrechter achter de rug", vertelt Hemelsoet. „Ik ben dit jaar precies twintig jaar scheidsrechter en ik geloof niet, dat ik in die twintigj aar tien keer heb afgeschreven. Ik ging al tijd overal naar toe. Ik ben van geen en kele wedstrijd bang geweest". De manier waarop André Hemelsoet scheidsrechter is geworden is heden ten dage vrijwel onmogelijk. Hemel soet speelde in die tijd nog in hel eerste van Corn Boys. waarmee hij ooit nog de tweede klas van de KNVB bereikte, terwijl zijn vader actief was als scheidsrechter. Op een bepaalde dag liet hij zich achter een pint door Bram Leduc en Cecs van Nimwegen, twee be kende figuren uit de jaren vijftig in hel Zeeuwse voetbal, overhalen om ook te gaan scheidsrechteren Borg en verloofde. HILTON HEAD ISLAND - Mariana Simionescu, de bijna twintig-jarige nummer twee van de Roemeense ten- nisranglijst, heeft in Hilton Head Is land bekend gemaakt dat Wimbledon- kampioen Björn Borg en zij trouw plannen hebben. Het tweetal heeft sinds de open kam pioenschappen van Frankrijk te Parijs geregeld met elkaar opgetrokken, Ma riana Simionescu vertelde ook, dat Borg haar ouders in Roemenië had opgezocht en dat zij daarna samen twee geweldige weken aan de Zwarte-Zeekust hadden gehad. Björn Borg is uit de Verenigde'Staten vertrokken om deel te nemen aan het internationale toernooi van Stockholm. Volgens Mariana Simionescu had hij gevraagd met hem mee te komen, maar zij wilde in Amerika blijven in afwach ting van het antwoord op haar verzoek om politiek asyl. Borg gaf ter gelegenheid van het toer nooi in Stockholm, waar zo'n 400,000 gulden is te verdienen, een persconfe- reHfre, waarin werd gesproken over de komende wedstrijden. Hij weigerde ie der commentaar over een mogelijke nieuwe verloving. De Roemeense speel ster, die in 1974 de Franse 'open' voor junioren won. vertelde echter: „Toen ik Björn had gezegd niet mee te kunnen naar Zweden, zei hij: Jammer, maar als het niet gaat, laten wij ons dan nu me teen maar veloven en de ringen ruilen" „Ik zei tegen die mannen, dat scheids rechteren weinig voorstelde. Prompt kreeg ik als dat ik het dan ook maar moest gaan doen. Op 31 oktober 1956 heb ik examen gedaan, maar op een cur sus ben ik nooit geweest. Ik weet nog goed dat mijn eerste wedstrijd een ju niorenwedstrijd in Terneuzen was. Dat was bijna een maandna mijn examen op 30 november 1956". In die beginfase bleef Hemelsoet op zondag voetballen in het eerste van Corn Boys en op zaterdag floot hij zijn wedstrijdje voor de afdeling Zeeland. „Ik moest toen overal op het brom mertje naar toe. Ik had nog geen auto en dat koste toen toch wel eens moeite. Maar ik ging altijd", verzekert de schei dende arbiter. Toen Hemelsoet op 29-jarige leeftijd via een ruzie bij Corn Boys stopte als voet baller. promoveerde hij van de afdeling naar de KNVB. waarin hij er 13 jaar over moest doen om uiteindelijk in groep I terecht te komen, Om er, eenmaal daar gearriveerd, mee te stoppen. 3 maal scheepsrecht Dat plan om met fluiten te stoppen, leefde bij Andre Hemelsoet niet van vandaag of gisteren. Hij vertelt er over: „Twee jaar gelden was ik al van plan om er mee te stoppen en ook vorig jaar heb ik met die gedachte gespeeld. Het is omdat mijn vrouw er altijd volledig liceft achter gestaan, temeer omdat ze zeil'voetbalgek is, anders was ik al eer der gestopt". Dat André Hemelsoet ui teindelij k groep 1 nog heeft gehaald verklaart hij als een verrassing. „Ik had nooit meer ver wacht. dat ik op mijn leeftijd daarvoor nog in aanmerking zou komen. Gezien mijn rapporten door de jaren heen had ik overigens verwacht dat. ik veel eerder in aanmerking zou komen voor een plaats in groep 1. Ik krijg het idee, dat er uit Zeeland slechts één scheidsrechter naar groep 1 mag. Misschien werkt mijn stoppen in het voordeel van een jongere scheidsrechter". Als grootste kanshebber voor een plaats in groep 1 ziet hij momenteel Gerard de LONDEN - Uit een door het Ameri kaanse persbureau UPI gehouden onderzoek zijn de Roemeense tun- ster Nadia Comaneci en de Cu baanse atleet Alberto Juantorena als sportman en sportvrouw van het jaar 1976 naar voren gekomen. De veertienjarige Comaneci, ook vo rig jaar de hoogst geklasseerde, be haalde op de olympische spelen drie gouden medailles (evenwichtsbalk. brug ongelijk en achtkamp). één zil veren (met de Rdemeense ploeg) en één bronzen medaille (vrije oefening). Evenals in 1975 eindigde de Oost- duise zwemster Kornelia Ender als tweede. De 24-jarige Juantorena won in Mon treal goud op de 400 en 800 meter, Op de laatste afstand liep hij bovendien een wereldrecord van 1 43,5. Lasse Viren, winnaar van de vijf en tien ki lometer, werd dit jaar tweede. In 1975 was de eerste plaats voor de Brazi liaanse hinkstapspringer Joao de Oliveira. Bij de heren ziet de lijst er als volgt uit Imet tussen haakjes de positie van vorig jaar): 1 Alberto Juantorena (Cub), atletiek, 304 punten <-): 2 Lasse Viren (Fin), atletiek. 293 pnt. (-); 3 John Naber (VST), zwemmen. 200 pnt, (-); 4 Niko- laj Andrianov (Sovi, turnen, 168 pnt. (-); 5 Bruce Jenner(VSt), atletiek, 153 pnt. (7); 6 James Hunt (Gbr). autos port, 127 pnt. (-); 7 Björn Borg (Zwe). tennis, 67 pnt. (->; 8 Vassili Alexejev (Sov), gewichthaffen, 60 pnt. (-); 9. Muhammed Ali (VSt). boksen. 56 pnt. (2); 10 Franz Klammer (Oost), skiën, 54 pnt. (10), De tien hoogst geklasseerde dames zijn. 1 Nadia Comaneci (Roei. turnen. 343 pnten (1); 2 Kornelia Ender (OD1), zwemmen, 305 pnt. (2), 3 Rosi Mit- termaier (Wöld), skiën, 208 pnt. i-i: 4 Tatjana Kazankina (Sov), atletiek, 169 pnt. (-); 5 Irena Szewinska (pol), atletiek, 154 pnt. (10): 6 Vhris Evert (VSt), tennis. 127 pnt. (5): 7 Annegret Richter (WD1), atletiek, 117 pnt. (-); 8 Nelli Kim (Sov), turnen, 100 pnt. (-); 9 Sheila Young (VSt), wielrennen en schaatsen. 72 pnt.(-); 10 Tatjana Averina (Sov). schaatsen. 38 pnt. (-) Andrc Hemelsoet heeft intussen al een fraaie bedankbrief gekregen van de KNVB voor zijn bewezen diensten, maar toch had hij zijn afscheid anders voorgesteld. Het liefst met een wedstrijd in de regio. André Hemelsoet: „Ik heb nog om een wedstrijdje in de buurt gevraagd voor 14 november. Ik vind het jammer, dat in geen aanstelling meer heb gekregen Ik heb niet om een bepaalde wedstrijd ge vraagd. al was het een vierdeklasser ge weest dan was ik al tevreden geweest. Voor mij is dit toch wel een tegenvaller". Met de topper in Zeeuwsch-Vlaanderen tussen Terneuzen en Axel op het pro gramma zou juist deze wedstrijd een afsluiting van een scheidsrechterscar- riére kunnen zijn. „Ik weet niet of men er goed aan had gedaan om mij deze wedstrijd te geven, ik ken Axel en Ter neuzen te goed. Trouwens daar was ik ook echt niet op uit. Ik wou nog één keer fluiten, maar dan in de buurt". André Hemelsoet kan zich nu verder wijden aan zijn trainerschap van de A-junioren van Corn Boys, waar hij aan zijn vierde seizoen bezig is. Binnenkort zal er bij de scheidsrechtersaanstellin- gen toch weer de naam van een Hemel soet te lezen zijn Mark Hemelsoet, de oudste zoon van André, nu nog spelend in de B-junioren van Com Boys, is vast van plan om zijn vader op te volgen. Zo wil het de traditie in de familie Hemel soet nu eenmaal. Scheidsrechteren van vader op zoon. ANDRE HEMELSOET BRUSSEL - Rogier van Gooi, de ex-FC Brugge-crack die voor 1 miljoen gulden naar Weisweilers FC Kóln werd ge transfereerd,-ziet weliswaar mogelijk heden voor de Belgen om Noord- Ierland in Luik te kloppen, maar blijft erbij dat Oranje de grootste kansheb ber is (en blijft) om naar de WK in Ar gentinië te gaan. Van Gooi: „De klasse in Nederlandse ploeg zal volgens mij toch de doorslag geven. Wij hebben geen Cruijff, geen Necskens, geen Krol en noem ze maar op. Maar wij spelen desondanks voor onze kansen. Het zou niet de eerste keer zijn dat België voor een verrassing zorgt". Rogier van Gooi (26) staat tot medio 1978 onder contract bij FC Kcln. Afge lopen zaterdag werd hij volledig over klast door Berti Vogts. de stabiele ver dediger van Borussia Mönchenglad- bach. „Daar schaam ik me echt niet voor", zegt de spichtige spitsspeler. „Vogts is nu eenmaal een klasseman. Hij schakelt je volledig uit. zonder dat hij unfair gaat spelen. Wel hard. maar correct. Dat accentueert de klasse van Vogts des te meer". VLISSINGEN - Profwielrenner Jos Schipper uit Kwadendamme heeft een contract getekend met de Belgische fromatie EBO. Schipper reed afgelopen seizoen voor de Nederlandse pleog Ormas-Sharp, die vorlgend jaar echter niet meer actief zal zijn als sponsor. Bij EBO is Jos Schipper niet de enige Ne derlander. Jan Aling maakt al een jaar deel uit van de Belgische ploeg. Van Gooi. die met alle plezier zijn car rière in West-Duitsland wil continueren („als FC Köln mij tenminste op mijn 28e nog een vierjaars contract wil aanbie den..."), heeft voor vanavond geen speci fieke opdracht van trainer Guy Thijs mee gekregen. „Het enige dat ik moet doen. is goals maken. Meer wordt van mij niet verlangd. En als ik daarvoor zorg, heb ik mijn taak meer dan ver vuld". De sympathieke Van Gooi. die het best aardig zou vinden om na zijn Westduitse periode nog een paar jaar in zijn lieve- lingsstreek, de Noorder-Kempen te voetballen, laat doorschemeren dat hij toch bang is voor de Noordieren. „Ver geet niet dat er acht of negen spelers bij lopen die in Engeland als prof hun brood verdienen. Ik heb de wedstrijd van Ne derland tegen Noord-Ierland helaas niet gezien, maar ik vermoed dat Oranje de fout heeft gemaakt de mannen van Blanchflower te onderschatten. Wij gaan niet als blinden in de aanval. Eerst even afwachten wat die Noordieren in Luik van plan zijn. Eén seintje van bondscoach Thijs is voldoende voor ons om alsnog volledig voor het offensief te kiezen" Rogier van Gooi, die het vorig seizoen in België 14 competitiegoals scoorde en tot nu toe in de Bundesliga drie, is erg benieuwd naar de prestaties van George Best. „Tegen Nederland heeft hij geïmponeerd. Wij zijn daardoor des te meer gewaarschuwd. Als Best het op zijn heupen heeft, kan hij menige ploeg de das omdoen. Zelfs België". ARNHEM - De kans is bijzonder groot dat het Koninklijk Nederlands Korf bal Verbond in de nabije toekomst rustperioden gaat ingelasten tussen de veld- en microkorfbaicompetitie. Daarmee zou dan een lang gekoesterde wens van de clubs in vervulling gaan die nu elk seizoen weer voor de opgave staan van de ene week op de andere over te schakelen van de veld- op de zaalsport en andersom. Het hoofdbestuur van het KNKV wil deze rustperioden verwezenlijken door het inkrimpen van de competitie-afdelingen zowel in de zaal als op het veld. Gedacht wordt aan acht teams per afdeling, waardoor er een winst van vier weken ontstaat die de clubs kunnen gebruiken als voorbereidingsperiode. Al lang is het veel clubs een doorn in het oog dat die voorbereidingsperiode in elke klasse nu niet langer is dan een week. Het gevolg is dan ook dat al tijdens de veldperiode de clubs zich voorbereiden op het naderende micro- korfbalseizoen. Een ander gevolg van de huidige gang van zaken is dat de onmiddellijk na het slot van de micro-korfbalcompetitie weer startende veld- competitie vaak kwalitatief heel matige wedstrijden te zien geven. Deze maand komt de nieuwe opzet,, die uiteraard nogal ingrijpt in de huidige competitie-opbouw, tijdens diverse afdelingsvergaderingen aan de orde. Komen er veel positieve reacties en gaat de jaarvergadering van het KNKV volgend jaar akkoord, dan zal men in het seizoen 1978-'79 starten met de dan onvermijdelijke nieuwe promotie-degradatieregeling, waarna het seizoen 1979-'80 begonnen kan worden met de nieuwe opzet. Zet dit eens heel overmoedig op uw verlanglijstje. MOERMAN Walstr. 94 - Vlissinger SOUBURG-Cursusleider Jo Korstanje van de K.N.V.B,-afdeling Zeeland heeft aan 22 jeugdleiders van het Souburgse RCS jet diploma pupillenleider uitge reikt. Korst anje toonde zich met dat resultaat zeer verheugd, temeer daar alle cursis ten graag een volgende cursus wilden volgen. Als de jeugdcommissie van RCS dit voornemen zal uitvoeren, zodat er voor haar vereniging nog een jeugdbe geleiderscursus en daarna een jeugd- voetballeiderscursus (jeugdtrainer) zou kunnen worden georganiseerd, dan is res de eerste voetbalvereniging in Zee land met een groot aantal opgeleide jeugdleiders. De heer Koerstanje wenst de Soubur gers bij dit voornemen veel succes en zegde ze alle nodig steun toe. Hij be dankte ook docent Maarten de Kok en NKS-cursusleider Jan Franken, die er beiden toe hebben bijgedragen de pupil- lenleiderscursus te doen slagen. HAIFA-Het Nederlandse schaakteam heeft nog een kansom vandaag (woensdag) als de afgebroken partijen uitgespeeld worden de olympiade te winnen. Tegen Finland moet dan de maximale winst behaald worden: in dit geval heeft Neder land een half punt meer dan de Amerikanen, die gisteren met 3,5 - 0,5 van Wales wonnen. Nederland leidt met 1-0 tegen Finland met 3 kansrijke afgebroken par tijen. Aanvankelijk gaven de posities van de seriand 27,5 (2 afg), 9. Spanje 27,5 (1 afg.), 10. Nederlanders tegen Finland geen leiding tot optimisme De ontwikkelin gen namen echter een gunstige loop. Jan Timman. die in de opening met zwart tegen Westeringen problemen had. bereikte daarna een eindspel, waarin hij zeker winstkansen heeft. Ge- nadi Sosonko won met wit zonder moeite van Rantanen. Hij oefende in een Catalaanse opening zware druk op de damevleugel uit en bracht zijn tegen stander vervolgens in grote moeilijkhe den. Rantanen verloor Australië en Noorwegen 27,5 punten. moment dat hij de tijd bijna had over schreden. In de partij Kanko - Ligterink. heeft de Nederlander lichte winstkansen. Ook Kuijp-ers staat in zijn partij iets beter. Zijn mogelijkheden om tot winst te ko men zijn waarschijnlijk onvoldoende. Hij stnd in een gesloten Spaanse verde diging tegen Saren voortdurend iets be ter, maar kon weinig bereiken. De ont- moeting tussen de Verenigde Staten en Wales in de dertiende rnde is geëindigd in een overwinning van 3.5 - 0,5 voor de Verenigde Staten. De gedetailleerde GENT - In het sportpaleis 'Het Kuipje' stuk op het te Gent wordt morgen (donderdag) het kampioenschap van België ploegkoers voor beroepsrenners verreden. Grote trekpleisters is onget wijfeld deformatie Patrick Sercu Ferdi van den Haute. Patrick Sercu heeft genoeg bekendheid als baanrenner en Van den Haute heeft zich vorig jaar voortdurend in de kijker gereden. De overige koppels zijn: Dirk Baart-Lulien Stevens, Ferdi Bracke- Willv de Bosscher. Staf van Roosbroek-Frans van 'Looy, Willy de Geest-Mare Renier, Raf Cobstant, Etienne van der Helst, Norbert Seeuws, uitslag is: Byrne (VSt)-Botterill (Wales) Lucien Zelck, Serge van Daele, Dirk 1-0, Evans (VST) - Williams (Wales) 1-0 °neenae- Hue° van Gastel, Frank Arijs, Lombardy (VSt) - Hutchings (Wales) l-o! Patnck Letevre- Commons (VSt) - Cooper (Wales) 0,5 - 0,5. CTote nrik mfeej"?g staat 00k de Door dit resultaat is de Verenigde Sta- gramma In °>ent °P het pro' ten op een totaal van 37 punten geko feSb^em voor men. Nederland heeft 34,5 punten. Francs r^Pih^I Vaarten, Als Frans Kuljpers inderdaad niet tot broecken mn n 1' Van Puyen' winst kan komen en de beide andere af- het snnrtnofii Jec'erCd; °e directie van gebroken partijen eindigen in winst lop bezie mpf^" Gentlsbovendien vo- voor onze landgenoten, dan eindigen daaese n?7P ™?iPmsaïe van de Zes" Amerika en Nederland gelijk. Wint Ne- 21 november nJ^rï'rreden,van 16 tot derland slechts met 3-1 van de Finnen werden ineeschrJeerste zes ploegen die dan zijn de Verenigde Staten winnaar £feschreve?' Z1J" Patri<* Ser- van rie olympiade. s ilTL™/™. Haute' De stand aan de kop van de ranglijst is; 1. Duyndam. Danny VerenigdeStaten37punten,2.Nederland34.5 Allen, Gert Frank-Ole Rit- (3 afg.), 3. Engeland 34 punten (2 afg.), 4 Ar- ^r,',GraemeGilmore, Lulien Stevens-en gentinië 32 (1 afg.); 5. WesbDultsland 31 6. wmy de Geest-Mare Rennier Israël 29 (2 afg.). Canada 28,5 (1 afg.), 8. Zwitr OOSTBURG - In de eerste klas van de Zeeuwse badmintoncompetitie heeft Avan ti/Mas see 2 een fout begaan door de winst in Terneuzen tegen Terneuzen/AMC 3 te laten liggen. Daardoor hebben beide teams nu evenveel verliespunten. De uitslagen in de eerste klas zijn: Avanti 3 - Pluumpje I 8-0, Marathon 2 - Terneuzen 3 3-5, Pluumoje 1 - Wings 2 6-2, Sjuttul 1 - Avanti 3 5-3, Terneu zen 3 - Avanti 2 5-3, Wings 2 - Marathon 2 2-6. Stand: Avanti 2 6 10 37-11 Terneuzen 3 5 8 22-18 Wings 1 5 7 20-20 Sjuttul 1 5 6 22-18 Avanti 3 6 6 26-22 Marathon 2 5 4 19-21 Pluumpje 1 6 3 16-32 Wings 2 6 0 14-34 Tweede klas: Jong Ambon 1 blijft het 'bere goed' doen in de tweede klas. Concurrent Temeuzen4 werd met2-6 geklopt. Zierikzee 1 blijft nutteloos onderaan sukkelen. Stand: Jong Ambon 1 Terneuzen 4 Pluumpje 2 Avanti 4 Terneuzen 5 Rillandia 1 Astroiden 1 Zierikzee 1 5 10 35- 5 6 9 31-17 5 7 23-17 5 6 21-19 5 6 21-19 5 2 13-27 6 2 14-34 5 0 6-34 Derde klas: DOK 1 en Pluumpje 3 zijn.de lei der respectievelijk rode lantaarndrager in de derde klas. DOK heeft nog geen enkel verlies- punt en Pluumpje nog geen enkel winstpunt. Stand: DOK 1 5 10 29-11 Marathon 3 5 88 19-11 Astroiden 2 5 6 21-19 Sjuttul 2 6 6 24-24 Terneuzen 6 5 4 19-21 Sjuttul 3 5 4 18-22 Wings 3 6 4 24-24 Pluumpje 3 5 0 4-36 Vierde klas:A: Atroiöen 3 en Terneuzen 7. de beide leiders in deze klas. speelden in Sou burg tegen elkaar gelijk. Dat betekent dat de spanning er volledig in blijft. Stand: Terneuzen 7 Astroiden 3 Marathon 4 Kortgene 1 Terneuzen 10 Sjuttul 5 Wings 4 DOK 3 6 10 33-15 6 10 31-17 6 8 32-16 6 6 24-24 6 6 24-24 6 4 24-24 6 4 19-29 6 0 5-43 TERNEUZEN-Terneuzen/AMC Iblijft leider in de tweede klas van de lande lijke badmintoncompetitie. De Ter- neuzense ploeg won op het randje van DKC IV. Het was slechts een 5-3 over winning en dat kwam met name door een volledige 'off-day' van tweede heer Jan Willem Visser. Hij zette geen enkele partij, ook niet in de dubbel en de mixed, in winst om. Gelukkig hadden de andere Terneuzen-spelers en speel sters wel een goede dag en zo kon de volle winst toch nog tot stand komen. Jan Fraanje begon met een winstpartij tegen R. Vaillant, Hij zegevierde via een nette 15-8 en 15-11. Jan Willem Visser kreeg flink om de oren van J. van dei Sluys: 7-15 en 0-15. De sterke dames- groep van Terneuzen/AMC met Hennie Wesdorp, Ria Elliot en Brigitte van de Water - heeft de Zeeuws-Vlaamse ploeg één van de sterkste damesformaties van de tweede klas D, zorgde in de enkepse- len voor twee keer winst. Hennie Wes dorp wees L. Coorengel met twee keer 11-2 duidelijk terug en Ria Elliot deed het nog een puntje beter tegen H. Tuy t: 11-1 en 11-2. Tuy t/Van der Sluys scoorde een tegenpunt door een overwinning met8-15en4-15 op Hennie Wesdorp met Jan Willem Visser. De mixed Brigitte van de Water met Jan Fraanje tegen Coorengel en Vaillant liep gesmeerd en de einduitslag geeft, dat ook aan: 15-4, 15-4. Na een verlengde tweede game wonnen de gasten ook het herendubbel. Het werd 10-5 en 17-18 voor Vaillant en Van der Sluys tegen Visser en Fraanje. Hennie Wesdorp en Brigitte van de Wa ter zorgden voor het vijfde punt van Terneuzen door Coorengel en Tuy t geen kans te geven in het damesdubbel: 15-7 en 15-5. TERNEUZEN - AMC II. Terneuzen/AMC II heeft de eerste pun ten binnengehaald. Dat gebeurde in Dordrecht tegen Selecta I. De Terneu- zenaren keerden terug met een 6-2 winst op zak. De Temeuzense overwinning werd inge luid door 15-17 en 8-15 winst van Paul Tazelaar op B. Weterings. Jan Peters was de betere speler in het duel tegen F. Jansen. 8-15 en 6-15. Annet Veerman zorgde voor een dissonant. Zij kwam er helemaal niet aan te pas tegen C. Wete rings. De 11-0 en 11-1 nederlaag geeft duidelijk aan hoe de krachtsverhoudin gen in deze partij lagen. In een span- lieuuc en gcujttopgaande strijd voegde Elvira Vermeulen een punt aan de Ter- neuzenscore toe. Zij klopte C. de Jong met 8-11 en 9-12. Annet Veerman en Mark Tazelaar wonnen in twee games hun mixed van C. en B. Weterings: 10-5 en 11-15. Elvira Vermeulen en Jan Pe ters hadden drie games nodig tegen C. de Jong en F. Jansen. Een verslapte concentratie was de oorzaak van de on nodige lengte van deze partij: 8-15,15-11 en 9-15. De prima herendubbel, die de gebroeders Paul en Mark Tazelaar nu eenmaal vormen, zorgde voor een punt tegen Weterings en Jansen: 7-15 en 8-15. Het damesdubbel tenslotte leverde weer winst op voor Terneuzen/AMC. El vira Vermeulen en Annet Veerman ver sloegen C. Weterings en C. de Jong met 12-15, 15-10 en 15-8. Vierde klas B: Smash 1 blijft in deze klas fier aan kop. De onderste twee ploegen, Pluumpje 4 en Avanti 6 speelden met 4-4 gelijk in hun onderjinge strijd. Stand; Smash I 5 10 38- 2 Marathon 5 5 8 27-13 Sjuttul 4 5 6 22-18 Jong Ambon 2 5 5 21-19 Terneuzen 9 5 5 19-21 Terneuzen 12 6 5 22-26 Avanati 6 5 2 9-31 Pluumpje 4 6 1 10-38 Vierde klas C: DOK 2, Terneuzen 8 en Rillan dia 2 geven de toon aan in deze klas. Op dit moment heegt DOK 2 de beste papieren. DOK 2 - Wings 5 7-1. Avanti 5 - DOK 2 0-8, Sir.ash 2 - Terneuzen 8 2-6, Wings 5 - Rillandi a 2 3-5, Smash 2 - Drop Shot 1 3-5, DOK 2 - Terneuzen 118-0, Terneuzen 8 - Avanti 5 7-1. Stand: DOK 2 6 12 45- 3 Terneuzen 8 6 10 34-14 Rillandia 2 6 10 33-15 Drop Shot 1 5 6 21-19 Smash 2 6 4 20-28 Avanti 5 6 4 15-33 Terneuzen 11 5 0 4-36 Wings 5 6 0 12-36

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15