mz Huishoudbeurs Expo Middelburg met kleine zeventig deelnemers SMITH kaas Organisator Albert den Boer (45): „Ik ben 'n ellendig perfectionist3 zeeroude gouda mmm De middenstand en de Expo... Autobedr. 'De Honte' B.V. provincie VANMIDDAG OPENING DOOR BURGEMEESTER WOLTERS DINSDAG 9 NOVEMBER 1976 MIDDELBURG - Vanmiddag - dinsdag - om eén uur zal burge meester drs. P. A. Wolters de 'Expo Middelburg' aan de Braakman straat officieel openen. Vijfdagenlang, toten metzaterdag, zal zich in de veilinghallen van de coöperatieve veilingvereniging Walche ren, uitgebreid met een kolossale aangebouwde tent, dit expo- gebeuren afspelen. Een huishoudbeurs op een oppervlakte van bijna 3000 vierkante meter met een kleine 70 deelnemers, die en groot aantal uiteenlopende branches vertegenwoordigen. een aanlal speciale attracties. Zo zal woensdagmiddag SintrNicolaas de beurs met zijn. weliswaar wat vroegtij dige. aanwezigheid opluisteren. De vroege sint zal arriveren in een echte Walchcrse verenwagen. Op de laatste dag - zaterdag - zal het Souburgse mu ziekkorps 'Vlijt en Volharding' met ml- nimajorettes optreden Alle middag-bezoekers ontvangen een attentie en elke honderste bezoeker mag op een extra prijsje rekenen Op het terrein naast de veilinggebouwen is parkeerruimte gereserveerd voor maximaal 50 auto's voor het publiek, waarvan men tegen betaling van 1,- gebruik kan maken, De openingstijden van de 'Expo Mid delburg' zijn: van dinsdag tot en met vrijdag van 13.30-17.00 uur en van 18.30-22.00 uur en zaterdag van 10.30- 18.00 uur. Informatie, demonstratie en verkoop zijn de drie trefwoorden voor dit ge beuren. Wat er allemaal te zien en te koop zal zijn, varieert van snoep, snuis terijen en kunstnijverheidsartikelen lot duurzame artikelen als meubelen, tapijten, orgels, piano's, tafelbestek en serviezen. Daartussen ligt een scala van allerhande produkten en nieuwe snufjes. Een greep daaruit: bloemsier- .MIDDELBURG - De45-jarige Albert den Boer uit Kloelinge („ik heb 'n ouwe kop. ze denken altijd dat ik ouder ben"! is de man die tekent voor de organisatie van 'Expo Mid delburg'. Een aantal jaren geleden zegde hij zijn baan als verzekerings inspecteur vaarwel cn richtte hij zijn reclame-, organisatie- en even ementenbureau 'Delta-Sueees' op. Den Boer was mede-organisator van de 'Expo Goes', die in mei dit jaar ruim 30.000 bezoekers trok. Gedreven door dit succes besloot hij een soortgelijk evenement in Mid delburg op touw te zetten, Daarmee herstelt hij in feite de vijfjaar geloden door allerlei moeilijkheden afgebro ken traditie van de 'Zeeuwse Jaar beurs'. die in handen van andere or ganisatoren was. Wie is deze man en wat beweegt hem tot een dergelijke, niet van risico's ontblote onderneming? Niet zonder schroom - ..ik wil me niet fijner voor doen dan ik ben"' - is Den Boer. gebo ren in Zuid-Beierland (..maar ik heb m'n hart verpand aan Zeeland, het is een heerlijk land") bereid daarover iets uit de doeken te doen, Hij ziet dan zichzelf allereerst als een 'ellen- digeperfectionist Aan alles moet gedacht worden bij de organisatie van een dergelijke beurs: zelfs is re kening gehouden met bezoekers in rolstoelen, voor wie alle trapjes en opstapjes in het als huishoudbeurs fungerende veilinggebouw aan de Braakmanstraat zijn weggewerkt ..De organisatie moet tot in de pun tjes verlopen. Niets mag aan het toe val worden overgelaten' is zijn de vies. Zijn perfectionisme richt zich zowel tot de standhouders, die nu eenmaal zijn klanten zijn, als tot het publiek: „Het moet voor iedereen hier enkele uurtjes gezellig toeven zijn en daar gaan we alles aan doen", zegt hij vastberaden Idealist Met nog meer schroom typeert Den Boer zichzelf als 'idealist'. Als door gewinterde reclame- en zakenman ziet hij zeil'de ogenschijnlijke tegen strijdigheid daarvan in Den Boer geelt toe „Natuurlijk moet er wat verdiend worden, ik moet ook m'n brood verdienen. Sorry, ik ben na tuurlijk geen zendeling. Voor zowel mezelf als voor de stand houders is het goed dat de kassa rin kelt Den Boer betoogt: „Relaties hebben mij vaak verweten dat ik te idealistisch ben. Je moet er ook nog wat aan verdienen, zeggen ze dan. Mijn standpunt is: natuurlijk, maar dat verdienen moei. niet direct voorop slaan. Het.belangrijkste is de mensen tevreden te stellen. Kijk. ik ben nog steeds een beetje agrarièr Wie zaait zal oogsten, het ene jaar wat meer dan het andere „Hard werken", dat is voor Den Boer ook een devies. „Mijn vader zei altijd waar een wil is, is een weg. Als er een wil aanwezig is om iets goeds te doen. is de weg er vanzelf. Als je zelf maar- hard werkt. Nog zoiets: het geld ligt op straa t. als je maar wilt bukken om het op te rapen. Natuurlijk, het commerciële staat voorop, dat moet wel. Maar het is ook voor mij een gok Als he l tegenvalt, kom ik ook niet aan m'n trekken." Perfectionisme, organisatietalent en zakelijk inzicht: het zijn karakterei genschappen die bij Den Boer sa mengaan met sociale bewogenheid, .maar ik wil helemaal niet beweren dat ik zo'n goed mens ben." Den Boer noemt zich daarnaast een echte 'levensgenieter „Ik hou ervan om. als alles achter der rug is. eens lekker af te zakken. Je praat dan met anderen, van wie je altijd iets kunt leren. Ik heb veel beurzen bezochten als je dan 11a afloop eens met anderen praat, steek je erg veel op. Ach. mei mensen omgaan, verkopen, organi seren. het is het heerlijkste dat. er Medewerking Vol lof is de organisator over de me dewerking van de veiling Middel burg. De organisatie vereist veel voorbereiding en dat verloopt niet altijd zonder moeilijkheden. Om de veiling doorgang te laten vinden is op het terrein een speciale tent opge bouwd. Veilingdirecteur E. C. A. A Mes: „Het is wel een beetje behelpen, maar het loopt toch wel goed We zijn wel blij met een evenement als dit. Hetzou meerbekend moeten zijn dat onze veilmghal beschikbaar is voor allerlei evenementen." Organisator Den Boer durft bijna geen uitspraak te doen over liet te venvachten bezoekersaantal, maar niettemin staat voor hem bij voor baat al vast dat de beurs in de ko mende jaren zal worden 'geprolon geerd'. Heel voorzichtig stelt hij: „Als we in Goes 30.000 bezoekers ha len, moet dat op Walcheren, met ruim 100.000 inwoners toch ook mo gelijk zijn Overigens is de heer Den Boer nogal teleurgesteld over de gennge deel name van de Middelburgse midden stand. Maar daarom niet getreurd: ..HetisjuisLinisschien wel eenstimu lans", zegt hij, „Als dit een succes wordt, is dat een bewijs dat het echt wel kan." VEEL RUIMTE VOOR MAATSCHAPPELIJKE INSTELLINGEN kunst en planten, boeken, grammo foonplaten en encyclopedieën, bijoute rieën. cosmetica, textiel, lederen kle ding. bestrijdingsmiddelen en tuinge reedschappen. De deelnemers komen uit alle delen van het land. Onder hen bevindt zich een aanlal zakenlieden die van beurs naar beurs reizen met hun noviteiten. De deelname vanuit de Middelburgse middenstand eu uit overig Zeeland is tamelijk gering. Naast de 'commerciële stands' wordt op de beurs ook veel ruimte gegeven aan maatschappelijke en ideële instellingen en overheidsinstanties. Zo is er oen voorlichtingsstand van de rijkspolitie, de Nederlandse Spoorwegen en de ANWB. Verder vindt men onder meer stands van het Documentatiecentrum Zeeuws Deltagebied bet Wereldnatuur- londs, het Rode Kruis en de initiatief groep Walcheren van de provinciale stichting voor buitenlandse werkne mers. Op de beurs zullen ook een snelte kenaar en een pottenbakker aan het werk te zien zijn Ook aan de 'inwendige mens' is ge dacht: er is een restaurant ingericht, waar - behalve broodjes en snacks complete wanne (diepvriesimaaltijden worden gereserveerd Dit restaurant is zowel voor de stand houders als voor het publiek toegankelijk. Attracties De beurs zal worden verlevendigd met MIDDELBURG - Er zijn drie factoren die vermoedelijk een rol hebben ge speeld bij de geringe deelname van de Middelburgse winkeliers aan de 'Expo Middelburg', zo veronderstelt de beer M. W. Temnie, directeur van 'De Licht bron Zeeland' en voorzitter van de Middelburgse Centrale van Onderne mers (MCO). „De eerste factor is", aldus dc beer Temnie, „de korte voorbereidingstijd. Dat levert veel problemen op. Je wilt zo goed mogelijk voorde dag komen. Daar zijn contracten voor nodig met de fa brikanten om primeurs te kunnen brengen enzovoorts. En dat is een ris kante zaak als je niet tijdig zeker weet of de beurs doorgang zal vinden". Een tweede factor is. aldus de beer Temme, het wal ongunstige tijdstip nu juist alle winkeliers bezig zijn met de voorberei dingen voor de Sint-Nicolaas-periode in hun zaken. Alle aandacht is gericht op de presentatie van de Sint- Nicolaas-aanbicdingen in de winkels. Een derde factor is dat de minder gun stige ervaringen met de vroegere 'Zeeuwse Jaarbeurs' in Middelburg blijkbaar nog lang bij de Middelburgse ondernemers zijn blijven hangen. De Middelburgse winkeliers, afgezien van de vraag of bun branche geschikt is voor een presentatie op een huishoud beurs. nemen daardoor over het alge meen een afwachtende houding aan. Dc heer Temme staat persoonlijk voor 100 procent achter de 'Expo .Middel burg'. Hij stelt: „Misschien zouden we volgend jaar met de Middelburgse on dernemers een plan de campagne kun nen opstellen en een soort begelei dingscommissie in het leven kunnen stellen 0111 de behoeften van de Middel burgse ondernemers te kunnen peilen. Nogmaals: liet tijdstip en de korte voorbereidingstijd zijn naar mijn ge voel de voornaamste struikelblokken geweest. Ik hoop van harte dat de beurs een succes wordt". T.o. zeer unieke veiling notaris J. C. Kram te Kapelle zal het veilingbedrijf 'Mirma', Geddingmoor 34. Nieuw Vennep, d.d. 12 november 1976 in ge meenschapshuis 'De Vroone', C. D. Vereeke- straat 74 te Kapelle. publiek a contant ter veiling brengen, in op drachtvan grote nnportmij.: een enorme par tij Perzische tapijten in div. maten, w o. 5x4 meter, totaal ong. 150 a 200 stuks, o a. IRAN: afshar. ardebil. aliar, abedeh. afghan. be- louch. bidjar. bahtiar. bahmani. chazvin. doshagan, dargazm. daula. gholtogh. gabeh, ghom. hamadan. henz.husseinabad. Isfahan, jozan, kaptrahan. kirman. koum. kurdistan. karadja. karabagh. kashan. kolay. kelar- dascht, kasbgai. liliham. luri. lambran. ma- hal, mobarakeh. meched. mossul. mir. mo- kabad. meshkin, nain, nanja. shlraz. sarouck. sabzwar. senneh, saveh. tabnz, toseran. ver- amin. viz. yolameh, yezd. zandjan. TURKIJE, herizen, heriz. PAKISTAN: mori. ROEMENIE: arad. Verder: tin. bronskoper, meubelen, klokken, aardewerk, porselein, hang-, wand- en tafelo- olielampen.Delfls blauw, polychroom en roze. apothekers en tabakspotten, dekenkisten, rankenkasten. secretaire, wandkastjes, da- goberts. ladenkastjes, zilverkasten, tafel stoelen. in eiken, noten en wortelnoten spe culaasplanken. weegschalen en koetslan taarns, schaakspellen, ketels, vijzels, haard stellen, bouten, doofpotten, blokkenbakken, verzilverde serviezen, en wal verder ter tafel zal worden gebracht BÜ de Perzische tapijten zal een kwaliteils- en garaniiecertificaal worden afgegeven Eventueel zal een taxatierapport worden verstrekt. Gelegenheid tot het inbrengen van goederen op de dag van de veiling tussen 13 uur en 15 uur. Veilingkosten alleen na resultaat. Gelegen heid tot het geven van koopopdrachten, welke gratis worden uitgevoerd. Bank'girobetalingen worden als contante betaling geaccepteerd. De goederen zijn te bezichtigen op de dag van de veiling tussen 15 uur en 19 uur Aanvang van de veiling 19 uur. Veilingdirectie Mirma tel. 02526 (43 24). heden: 1 KILO VAM F. 11,50 MU VOOR: in moderne stijl op de markt met ouderwets goeie kaas stel dat er geen krant was KOSTELOOS Bij vonnis van de Recht bank Middelburg van 25 augustus 1976 werd in staat van faillissement verklaard Jan Cornclis van Prooijen. wonende te Haamstede, gemeente Westerschouwen, Irene- straat. 17. aannemer van onderhoudswerken, met benoeming van mr. J. van 't Hof tot Rechter commissaris en mr. C. M. van Lanschot. Turfkade 3 te Goes, tot curator Dit faillissement is opgeheven wegens gebrek aan baten bij vonnis van dezelfde Rechtbank van 13 oktober 1976, Bij vonnis der arrondisse mentsrechtbank te Mid delburg d.d. 3 november 1976 werd het faillissement van H. A. van Schilt, wo nende te Sas van Gent, op geheven bij gebrek aan ba ten. Mr H. J. Q Tichel man, curator: Voor inschrijving en directe plaatsing bi| diverse bcdri|ven zoeken wi| contact met personen ter vervulling van de functies: magazijnbedienden heftruckchauffeurs chauffeurs bede produktiekrachten voor fabriekswerk ongesch. krachten voor diverse werkzaamheden Bel of kom even langs Vlasmarkt 37a - Middelburg 01180-29257 Schoolweg 3 - Ter neuzen 01150-6655 Gevraagd voor spoedige indiensttre ding: ELEKTRO-MONTEUR of AANKOMEND ELEKTROMONTEUR voor aanleg en onderhoud van elek trische installaties en o.a. systemen. Elektro lectin. Installatiebureau C. Dieleman Souburg - Tel. 01183-61709. TOYOTA TERNEUZEN In verband met uitbreiding van ons rayon, gevraagd per 1 januari 1977: automobielverkoper Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan Burgemeester Geillstraat 31, Terneuzen. T.a.v. Hr. D. Meeusen. Geheimhouding verzekerd. yif de krant altijd en overal, iedereen leest de kran Het bestuur van de Vereniging 'De Christelijke Kleuterschool 's-Heer- Arendskerke', nodigt oud-leerlingen en andere belangstellenden uit tot het bij wonen van de afscheidsavond, welke door het bestuur zal worden aangebo den aan mevrouw C. Goedegebure-Smit in verband met het feit dat zij als hoofd leidster de school gaat verlaten. Zij is meer dan 20 jaar aan de school verbon den geweest. Het afscheid vindt plaats op maandag 15 november a.s. in 'Het Trefpunt' te 's-Heer-Arendskerke. De aanvang is 20.00 uur. Het bestuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8