Dominerende Rotterdammers gaven na rust de zege niet uit handen Gele kaart voor spits Jansen SPARTACADEAU'S VOOR FEYENOORD Nieuwdorp-GPC topper met een schandalig slot Ajax verbluffend makkelijk langs Go Ahead Eagles AZ vierde VERSCHIL TUSSEN PSV EN R0DA VORMDE RENE VAN DE KERKHOF Arbiter staakt duel KLAPPEN VOOR ARBITER KNOBEL TERUG Al COACH? ROTTERDAM - Letterlijk en figuurlijk, had doelman Pirn Doesburg van Sparta het zwaar te verduren van Feyenoord-spits ROTTERDAM - Het ging er soms heet aan toe in deze Rotterdamse derby en niet alleen tussen de spelers onderling. Nico Nico Jansen, die niet alleen goed ivas voor twee doelpunten, maar hier tevens duidelijk voelbaar zijn aanwezigheid laat Jansen van Feyenoord. verliest zijn controle en belaagt scheidsrechter Berrevoets, die naar de achterzak grijpt en hel geel voor blijken. Links gaat Visser met de bal aan de haal de ogen van Jansen tevoorschijn tovert. ROTTERDAM - Ondanks de overwinning van 3-1 op stadgenoot Sparta had Feyenoord zondagmiddag na afloop geen reden tot juichen. De Rotterdamse koplopers handhaafden weliswaar hun eerste plaats op de ranglijst, maar raakten twee spelers kwijt, die naar alle waarschijnlijk volgende week niet zullen aantreden in het duel tegen Ajax. Spitsspeler Nico Jansen, weer eens goed voor twee doelpunten, ontving even voor rust de gele kaart van scheidsrechter Berrevoets, wegens kritiek op de leiding in woord en daad en het vastpakken van de scheidsrechter. Feyenoords trainer Vujadin Boskov hield er zondag dan ook terdege rekening mee dat Nico Jansen voor één wedstrijd zal worden geschorst. De andere tegenslag incasseerde Feyenoord al na zeven minuten spe len in de eerste helft. Michel van de Korput raakte geblesseerd aan de enkel en moest worden vervangen door Joop van Daele. Boskov heeft nauwelijks hoop hem in de wedstrijd tegen Ajax te kunnen opstellen. in staat was verder te spelen. Sparta's oefenmeester Cor Brom vond die bles sure echter helemaal geen tegenslag voor Feyenoord. ..Van de Korput speelde onzeker, in tegenstelling tot Van Daele, die hem verving. Ik had lie ver gezien dat Van de Korput de hele wedstrijd had gespeeld. Dan hadden De tegenslagen kwamen voor Feye noord hard aan, hoewel Boskov dat niet onmiddellijk wenste te erkennen. „Er zijn genoeg andere spelers die ik tegen Ajax kan opstellen", verkon digde de Rotterdamse oefenmeester. Maar even later vervolgde hij: „Ik zal Nico Jansen natuurlijk wel missen. Hij is dc laatste weken zeer goed op dreef ROTTERDAM NIET TEVREDEN OVER BELEID KNVB ROTTERDAM - De algemene verga dering van de KNVB (afdeling Rotter dam) zal een duidelijk bewijs van onge noegen laten horen over het gevoerde beleid van de grote bond in Zeist. Het Gnanciële verslag werd weggestemd, waarbij vooral de 'kwestie Burgwal' als een niet te verteren zaak werd be schouwd. en scoort vreselijk gemakkelijk. Het is jammer voor hem. maar die gele kaart valt niet goed te praten". Een minuut voor rust maakte Feye noord zijn derde doelpunt, maar dat werd door scheidsrechter Berrevoets terecht wegens buitenspel afgekeurd. Doelman Pim Doesburg van Sparta was al gepasseerd toen de bal naar Vcr- heyen werd gepasst. Weliswaar bevor.d zich nog een Spartp-verdediger op de doellijn, maar omdat Doesburg al was gepasseerd stond Verheven in buiten spelpositie. De heftige protesten van Nico Jansen leverden hem de gele kaart op. Teleurstelling Al in het begin van de wedstrijd in het uitverkochte (33.000 toeschouwers) Kasteel van Spangen moest Feyenoord de eerste teleurstelling incasseren. Mi chel van de Korput, erg onzeker ge start. kwam in botsing met een Sparta-aanvaller en raakte zodanig aan zijn enkel geblesseerd dat hij niet MIDDELBURG - De wedstrijd Mid delburg 6 - Luctor 4, 3e klas zonda- galdclingsvoetbal, is 18 minuten na dc rust gestaakt door scheidsrechter J. A. van leeuwen uit Vlissingen. De stand was op dat moment 2-1. Wegens natrappen moest toen de Middelburg-speler Matulessy uit het veld Hiertegn werd nogal geprotes teerd. Er ontstond enig geharrewar rond de Vlissingse arbiter, die toen ook Van Sabben van Middelburg uit het veid stuurde en Middelburg speler Dick Swint een officiële waar schuwing gaf. Op het moment, dat men verwacht te. dat hij de wedstrijd zou hervatten verliet Van Leeuwen het veld en wilde ondanks aandringen van de partijen niet meer verder spelen. we wellicht een beter resultaat be reikt". Sparta had het duel gedurende het eer ste kwartier goed in de hand. Met name de middenvelders Michielsen en Lees konden diep in de defensie van Feye noord doordringen. Een van hun acties gaf vleugelspeler Weerdenburg de kans de score voor Sparta te openen, maar doelman Treytel onderschepte de bal vakkundig. Sparta hield het initiatief, totdat aanvoerder Meutstege een blun der beging. Feyenoordor Verheyen nam de bal op het middenveld op en ste vende op het doel af. Alleen Meutstege stond hem nog in de weg, maar de Spar taan liet zich zonder slag of stoot passe ren. Verheyen kon de bal dan ook ge makkelijk voortrekken op de voet van Theo de Jong. die niet aarzelde en Feyenoord op 1-0 bracht. Geen 5 december „Het was een cadeautje", meende Cor Bom na afloop, „en dan te bedenken dat het nog lang geen 5 december is". Sparta bleef gul voor Feyenoord. want drie minuten later verkeek Meutstege zich weer volledig op Verheyen. die de bal zonder moeite kon voorzetten. De aanstormende Nico Jansen kon met een haarzuivere kopstoot Feyenoord op 2-0 brengen. „Wij hadden geluk", glunderde Boskov. ..dat Meutstege zo zwak was. We konden daardoor snel op een ruime voorsprong komen en dat was nodig, omdat de Feyenoorders voor de wed strijd erg nerveus waren". Niet alleen door de beslissende voorzet ten. maar ook door zijn goede spel drukte Verheyen in de eerste helft een stempel op het spel van Feyenoord. „Hij is een talent, een goede voetballer", sprak Boskov na afloop. „Verheyen is een toekomstige spitsspeler. Er moet aan hem echter nog wel wat gesleuteld worden. Hij heeft bijvoorbeeld nog wat moeilijkheden met balbezit. Maar ik zie hem een grote voetballer worden". Feyenoord leek een beslissende voor sprong te hebben genomen. Daar kwam echter snel verandering in. toen Rijs- bergen na een half uur twee maal achte reen blunderde. Eerst speelde hij de bal in de voeten van de verbaasde Weer denburg. maai- deze vergat de mogelijk heid uit te buiten. Nog geen minuut la ter legde Rysbergen. niet helemaal noodzakelijk, de Engelsman Clarke in het strafschopgebied neer. Berrevoets gaf tot woede van Feyenoords aanhang een strafschop Koel knalde Clarke de bal inde hoek en verkleinde daarmee de achterstand voor Sparta tol 2-1. De spanning in de toch al sensationele eerste helft was teruggekeerd, maar weer vergrootte Feyenoord de voor sprong. die nu wel beslissend was. Nog geen minuut nadat het doelpunt van Verheyen wegens buitenspel was afge keurd. sloeg Nico Jansen opnieuw toe. Weer gaf Sparta een cadeautje weg. Vis ser speelde te nonchalant de bal terug op zijn doelman Pim Doesburg. Nico Jansen reageerde uiterst snel, onder schepte de bal en scoorde gemakkelijk Feyenoords derde treffer. „Toen was het voor ons voorbij", gaf Cor Brom later als commentaar. „Feyenoord domineerde, vertraagde in de tweede helft liet spel en gaf de zege niet meer uit handen. Ik had echt ge hoopt op een gelijkspel. Dat had erin gezeten. Maar ja. wat wil je als je Feye noord drie cadeautjes gaat geven". Na de rust hield Feyenoord het voor ge zien. EINDHOVEN - Het verschil zaterda gavond in Eindhoven tussen lands kampioen PSV en Nederlands (even eens uitgeschakelde) Europaeup-II vertegenwoordiger Roda Juliana- Combinatie was slechts één speler: Renë van de Kerkhof. De momenteel in een glanzende vorm stekende Eindho- vense rechterspits leverde voorin - ditmaal overigens voornamelijk op links - dermate veel steorwerk dat dc Limburgers noodgedwongen hun de fensie moesten versterken en Roda JC- topscorer Dick Nanninga helpende handen en voeten moest toesteken. Bo vendien was Renë van de Kerkhof indi rect - tien minuten voor tijd - verant woordelijk voor de uiteindelijke 2- 1-overwinning van PSV door als een ha zewind achter een door Steen Zicgler gespeelde bal aan te hollen om zich ver volgens op een bijzonder professionele manier in het strafschopgebied door Bram Geilman onderuit te laten halen. Waarna Willy van der Kuilen (die een uitstekende eerste helft afwisselde met een mindere tweede speelhelft) uit de toegekende strafschop erg simpel kon Het is trouwens een merkwaardig ver schijnsel bij de Eindhovenaren. de in het verleden zo gemakkelijk scorende voorhoede heeft de laatste weken steeds strafschoppen nodig om doelpunten te produceren. In de laatste vijf wedstrij den (inclusief de twee tegen St-Etienne) werd vier maal gescoord: drie treffers ontstonden uit strafschoppen. Roda JC-trainer Bert Jacobs: „Ik kan me voorstellen dat een scheidsrechter voor iets dergelijks een strafschop geeft, maai" ik betwijfel, gezien de afstand waarop De Bruyn zich bevond, of hij precies heeft kunnen waarnemen wat er allemaal gebeurd is. Ik althans kon het vanuit de dug-out niet zien. hoewel ik er dichterbij zat dan de scheidsrechter". De Bruyn. die zo af en toe toch wat on begrijpelijke beslissingen nam. kende de strafschop toe omdat Geilman Van de Kerkhof gehaakt zou hebben. De in druk vanaf de tribune was echter dat Van de Kerkhof de bal te ver voor zich uit speelde, zijn scoringskans verloren had zien gaan en toen de uitgestoken ai-men van Geilman op zocht om zich vervolgens met donderend geraas ter aarde te laten storten. Kees Rijvers, schouderophalend. „Laat ik het zo stellen, dat het ene misver stand het andere heeft opgeheven" Rij vers doelde daarmee op het doelpunt van Roda JC. toen de voor de falende Toonst.ra ingevallen Pierre Vermeulen een defensieve blunder van Poortvliet en Van Kraay met een voor Van Beveren onhoudbaar schot afstrafte en daarmee de in de eerste helft opgelopen 1- 0-achterstand (een schitterend doel punt van Posthuma uit een dito pass van Van der Kuylen) ongedaan maakte. ALKMAAR - Sterk oprukkende ploeg in de eredivisie is AZ'67, dat nu de vierde plaats deelt met Haarlem. In Alkmaar won AZ met4-l van De Graaf schap, dat vervangers moest opstellen voor Hazelhekke, Overgoor, Marijt (al len geschorst) en Van Londen (gebles seerd). AZ had het niet gemakkelijk en kwam pas op winst toen de lang ver guisde Limburgse spits na rust in de ploeg werd gebracht. Smeets vond de openingen en zo werd het mede door de uitblinkende Van Marwijk toch nog een hoge score van 4-1. De Deen Krysten Nygaard scoorde het 400e doelpunt van AZ in de competitie sinds de oprich ting. Attractie Hughes In Haarlem zorgde Barry Hughes, de trainer van Haarlem, weer voor speciale attracties. Ditmaal vanaf het balkon netje aan de hoofdtribune, waar nor maal de televisiecamera's staan. Hug hes was door de tuchtcommissie voor twee wedstrijden geschorst. Aanvanke lijk probeerde Hughes met schreeuwen zijn spelers te bereiken, maar toen dit niet lukte werd hij dirigent van de toe schouwers bij de communitysinging. Overigens misten de Haarlemmers hun trainer op de bank wel. want ze konden NEC niet verslaan. Melgers had de thuisclub diep in de tweede helft wel de leiding gegeven, maai" vlak voor tijd leidde Jan Peters de gelijkmaker in. De kleine middenvelder, die werd uitgeflo ten ondanks dat hij een uitstekende partij speelde, nam een vrije schop heel onzuiver, waarna Hulshoff met zijn buik kon scoren. 1-1. Twente los In de onderste regionen is FC Twente zich eindelijk aan het loswerken. Na de overwinning op VW werd Eindhoven met duidelijke cijfers verslagen. Wild schut, Thijssen (2) en Pahlplatz scoor den. Twente heeft nu negen punten uit dertien wedstrijden, twee meer dan Tel star. De Graafschap en FC Amsterdam, die de laatste plaats delen. NAC meer 'punch' Geen van deze drie ploegen kon tot de verovering van een of meer punten ko men. Telstar verloor bij NAC. speelde daar niet zo slecht, maar de thuisclub had meer kracht en 'punch'. De Bredase schutter Groeneweg scoorde. Telstar, dat zich overigens mocht verheugen in de terugkeer van Dick Helling, die an derhalf jaar geleden naar Ajax vertrok, kon de Bredase verdediging niet open breken. Slechte wedstrijd FC Amsterdam verloor in een slechte wedstrijd bij het wisselvallige FC Den Haag. De stand bleef lang 0-0. ook al omdat Mansveld voor de Hagenaars vlak na rust een strafschop miste. In het laatste kwartier kon Den Haag, dat tweemaal met geluk en dankzij doel man Thie aan eenachterstand was onfc- snapt, het veldoverwicht in treffers uit drukken. Daarvoor tekenden yan Leeuwen (2) en Swanenburg. VVV: moeilijk Ook in moeilijkheden verkeert FC VW. dat voor het eerst sinds twaalf jaar weer in de eredivisie speelt De competitie werd veelbelovend gestart, maar de laatste tijd is het mis. Zondag werd de thuiswedstrijd tegen FC Utrechtmet 1-5 verloren. De Venlonaren hadden nog ge luk dat de Utrechters zo slordig met de vele kansen omsprongen. NIEUWDORP - De topwedstrijd nieuwdorp-GPC in de eerste klas v a n d e Zeeu wse zaterd agcompetitie is inderdaad een topper geworden, maar met een schandalig slot. Scheidsrechter Frans van Haaste ren uit Zoutelande moest toen door van alle kanten toesnellende be stuursleden en officials beschermd worden tegen boze Nieuwdorp- supporters. Voorkomen kon niet worden, dat hij enkele klappen kreeg. Later bleek, dat ook twee spelers bij de aanslag betrokken warenBaas en Schrier van Nieuwdorp zullen zich bij de strafcommissie moeten verdedi gen wegens het bedreigen van de scheidsrechter. De aanleiding tot het incident vond drie minuten voor tijd plaats. De nieuwdorp-speler Smak viel of werd ten val gebracht in het GPC- strafschopgebied Arbiter Van Haas- teren zag ei geen slralscnop m en be sloot tot een vrije schop. Dat viel duidelijk tegen, zoals het wedstrijd- verloop na rust al het nodige van de Nieuwdorp-spelers had geësï. Vijf minuten na de rust was de thuis club op 1-0 gekomen door Gerrie Baas. Nieuwdorp was meer in de aanval, maar GPC de gevaarlijkste ploeg en dat bleek bij de counters, waarin Rein van Boven (dit jaar voor het eerst bij GPC, daarvoor speelde hij in Nieuwdorp lsteeds succes vol was en tweemaal scoorde: 1-2. Teleurstellend dus. De ploegen speelden na de rust te hardToen dan ook de strafschop, waarop Nieuw dorp hoopte, uitbleef, bereikte de ir ritatie een hoogtepunt met boven vermeld gevolg. Aan het begin van deze wedstrijd werd één minuut stilte in acht geno men in verband met de vrijdag om het leven gekomen GPC-speler Cij- vat. 1MB I—PM^piip— ll— AMSTERDAM - Ruud Geels scoort het eerste doelpunt, doelman Endeman en Stef Walbeek kansloos achterlatend. AMSTERDAM - Tomislav Ivic, de coach van Ajax, lachte breeduit na de triomf (4-0) van zijn ploeg op Go Ahead Eagles. ,.lk had angst voor dit duel", zei hij. „Enkele spelers waren niet fit. Grieperig, verkouden, zoals Suurbier. Krol. Dusbaba en Van Dord. De laatste moest er toch in, omdat Hulshoff abso luut niet mocht spelen. Maar het is voor ons gelukkig allemaal goed gegaan". Een week voor het treffen in Rotterdam tegen koploper Feyenoord liep Ajax verbluffend gemakkelijk langs Go Ahead Eagles, dat overigens bijzonder teleurstelde. Het leek allemaal wel aar dig maar er zat geen enkele organisatie inde Deventer ploeg. De Deventemaren werkten hard, met veel overgave, maar het ontbrak totaal aan kwaliteit. Be grijpelijk derhalve dat trainer Wiel Coe- ver na afloop niet te spreken was. Blijk baar was hij te ontgoocheld over de on voldoende prestatie van de aan zijn zor gen toevertrouwde pupillen. Doelpunten verloop: 22e Geels 1-0, 27e Geels 2-0.37e Geels 3-0,65e Schoenaker 4-0. scheidsrechter: Van Dijken, toe schouwers: 11.000. ZEIST - Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB overweegt sterk de mogelijkheid om MW- trainer George Knobel weer in te huren als interim-coach voor het Nederlands elftal. Het bondsbes- tuur heeft zich zaterdagmiddag tijdens een besloten vergadering akkoord verklaard met deze maat regel. Het sectiebestuur betaald voetbal zal voor de vriendschap pelijke interland Engeland - Ne derland op 9 februari op Wembley in Londen en voor het belangrijke kwalificatieduel op 26 maart In Brussel tegen België opnieuw een coach inhuren. Het sectiebestuur betaald voetbal voelt het meest voor Knobel. Niet dat men op het persoonlijke vlak erg gecharmeerd is van de MW- coach. maar hij vormt om tweeërlei redenen de geschiktste figuur voor deze functie. Nu een verlenging van het tijdelijke contract van Jan Zwartkruis bij de luchtmacht (de werkgever van de ex-bondscoach) op te veel (financiële) problemen stuit, is het onmogelijk om een bui tenlander in te huren. Knobel staat nog het dichtst bij dit werk, zodat hij een acceptabele keuze lijkt. Bovendien krijgt Johan Cruijff. die altijd heeft gewedijverd voor een elegante oplossing in de 'affaire-Knobel', dan wèer zijn zin en dat kan met de vitale WK- voorrondeduels in het vooruitzicht tenslotte ook geen kwaad. Voordat de KNVB volgend jaar een defini tieve bondscoach zal benoemen, zal eerst overleg worden gepleegd met de spelersdelegatie en de clubs die de meeste spelers voor Oranje leveren. Het bondsbestuur heeft zaterdag middag voorts besloten dat er een onderzoek moet komen naar gebruik van doping door beroeps voetballers. Een medische com missie van de bond moet de zaak. in samenwerking met de artsen van de betalende clubs, grondig onder zoeken om tot sluitende controle mogelijkheden te komen. MAANDAG 3 NOVEMBER 1976

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11