U0 ESTENDE Uitdeuken en spuiten is specialistenwerk ZATERDAG 6 NOVEMBER 1976 Dienstplichtigen in Berghuyskazerne zijn ook maar gewone mensen Open brief aan alle jongeren lussen de 17 en 25 jaar te Middelburg. Wij, een groepje van 10 dienstplichti gen, die net als jullie 17 tot 25 jaar oud zijn, zouden gewoon wat kontakt met jullie willen krijgen. Om ergens te beginnen hebben we schriftelijke uitnodigingen verstuurd, aan de Christelijke en Rijks Pedagogi sche Academies, de Katholieke Jeugd raad en de Verpleegsters van Middel burg. Verder heeft de PZC op zaterdag 30 ok tober j.l. een berichtje gepubliceerd on der het streeknieuws op pagina 8, onder de titel 'Contactavond militairen'. Onze bedoeling was geweest, op dinsdag avond 2 november om half negen, na Top Pop, minstens een afvaardiging van jullie gastvrij te ontvangen, om eens van gedachten te wisselen over het een en ander. De plaats van ontmoeting zou zijn ons K.M.T. aan de Blindenhoek, ge legen in het centrum van Middelburg. Géén van jullie is komen opdagen of heeft de moeite genomen een afbericht te sturen. Belangstelling hebben wel ge toond de legerpredikant en de welzijns zorg uit de kazerne. Verder was aanwe zig een reporter van de PZC die belang stelling voor onze zaken toonde. We hadden niet gedacht dat het nu met- een storm zou lopen, maar waren toch wel diep teleurgesteld, dat niemand van jullie enig respons gegeven heeft. Wij zijn echter vastbesloten uit ons isole ment te raken, en daarom gaan we rus tig door We hebben a gezegd en gaan desnoods door tot z. Wie zijn wij....? Jonge mensen, beho rende tot de 33% van de mannelijke be volking die de dienstplicht moeten ver vullen en in ons geval een opleiding moeten volgen in jullie stad Middel burg, die voor vijf en een halve maand ook voor een groot deel van de week onze verblijfplaats is. Wat hebben wij voor mogelijkheden...? Een mooie kantine binnen de kazerne en twee militaire tehuizen buiten de poort Het P.M.T. aan de Zuidsingel en het K.M.T. aan de Blindenhoek. De militaire tehuizen zijn onze enige mogelijkheid om mensen die niet in dienst zijn te ontvangen. Met name het K.M.T. zet uitdrukkelijk in zijn doelstelling, dat onder tehuis vooral het meest wezenlijke van dit woord verstaan dient te worden, n.l. ruimte waar men zichzelf kan zijn. Onder militair in de naamgeving dient alléén verstaan te worden, dat het K.M.T. in eerste instantie voor ons. die zichzelf na deze ervaring toch een beetje paria's zijn gaan voelen, bestemd is. De doelstelling geeft ook aan wat er on der katholiek in de naamgeving ver staan dient te worden. Het gaat er niet om, om zieltjes te winnen. Wel om een eigen bijdrage te leveren, uitgaande van het Evangelie, menselijk welzijn en waarachtig geluk te bevorde ren. Wij zetten dit er even bij omdat vol gens insiders dit hier ter plaatse, on danks vervlakking, nog wel degelijk meespeelt. Uitgaande van het gegeven, dat het K.M.T. ons aanreikt, n.l. dat het de be doeling is, dat wij hier onszelf mogen zijn en daardoor de dienst in het tehuis mogen uitmaken, hadden wij gedacht jullie hier uit te nodigen om dit met jul lie te participeren Het eerste plan was op 11 november een knalfeest te organiseren en jullie hier voor uit te nodigen. Ton Bruin, de be heerder van het K.M.T., stelde echter voor, daar hij al een paar jaartjes in Middelburg werkt, eerst eens te polsen of daar wel belangstelling voor was on der onze leeftijdgenoten in Middelburg. Het K.M T. is in de loop der jaren uitge groeid tot een accommodatie die nogal wat mogelijkheden biedt tot allerlei ak- tiviteiten. We hebben er de beschikking over een bar. voor een gezellig praatje. Alles is er te verkrijgen goede koffie en thee, maar daarnaast een uitgebreid as sortiment andere dranken. Kortom in het K.M.T. is een bar, maar daarnaast nog veel meer. De ruimte is te gebruiken voor grote feesten, door een en ander even te verplaatsen. Normaal wordt deze ruimte benutom te biljarten, tennissen, enz. Verder zijn er de nodige bijvertrekken. zoals een tv.-zaal. ook goed te gebruiken als discussieruimte en een studeerkamer Al deze mogelijkheden staan tot onze beschikking. Om geheel onszelf te kun nen zijn. zouden we deze schitterende gelegenheid met jullie willen delen. Wij willen ui t ons isolement en verder niets. Na gisteren zou je toch haast geneigd zijn te zeggen dat de kroeg ons enige alternatief is. De meesten van ons zijn geen perma nente kroeglopers, maar als er verder geen mogelijkheden zijn moet je wel eens wat Afijn, hopelijk zijn er onder jullie ook die vinden dat er in Middelburg buiten deze gelegenheden, weinig mogelijkheden zijn. Kom ons eens opzoeken in het K.M.T Het staat aan de Blindenhoek. een zij straat van de Lange Noordstraat. Ach ter het P.T.T.-kantoor is het te vinden. Iedereen is welkom. Ook jongerenlei- ders, pastores en predikanten Laat ons niet in de kou staan. Indien het mogelijk is willen wij alsnog Zeehonden en wintersport Groot was mijn ontzetting bij het lezen van een verslag in de PZC van 19 okto ber j.l. over een skikledingshow van- Sporthuis Roovers. gehouden op 18 ok- itober in hotel Bntannïa te Vlissingen. waarin melding wordt gemaakt van het feit datgenoemd Sporthuis o.a. warme vachtlaarzen van zeehondevel te koop aanbiedt. Dit aanbod is ronduit onzedelijk, daar imomenteel niet één mens zich kan be roepen op ich habe es nicht gewusst'. Dankzij de publiciteitsmedia dient een ieder op de hoogte te zijn van de hoe veelheid dierenleed die vooraf gaat aan dat zo nodig moeten bezitten van 'war me' vachtlaarzen. Hiervoor toch reclame maken is zozeer in strijd met morele overwegingen, dat niet één weldenkend mens zich door een dergelijk aanbod zal laten mislei den. W. J. Ch. v. d Werff-Hoencamp. Londensekaai 21. Middelburg. proberen, samen met jullie, de elfde no vember tot een spectaculair startpunt te maken. Voorlopig zouden we het ech ter zeer op prijs stellen een aantal van jullie, of een afvaardiging, te ontvangen, hier in ons K.M.T., ons pied a terre bui ten de kazerne. Wij zijn ook net als jullie doodgewone jonge mensen uit alle hoe ken van Nederland. Het K.M.T. is van maandag t/m donder dag 's avonds geopend van 18.00 uur tot minstens 24.00 uur. Laat ons niet in de kou staan! drikx, Frans Hoogerheyde, Huizinga Thei Knops. Peter van Rheenen. Oscar Sweep. Kees Bokhorst. Ton Bruin, be heerder K.M.T. Zelden of nooit een dominee of pastoor In de P.Z.C. van zaterdag 16 oktober was een grote reportage te vinden over de opvang van Sunnamers in het St. Jo- sephgebouw. Daarin viel o.m. te lezen, dat er zelden of nooit een dominee of pastoor in het gebouw op bezoek komt. Daar sta je dan. Terecht? Natuurlijk heb ik dat ook aan de heer De Vries, de directeur, persoonlijk gevraagd. Maar ik wil. zij het door omstandigheden wat laat. toch ook wel graag publiekelijk reageren. Toen vorig jaar. tegen het Kerstfeest, de eerste Surinamers arriveerden, heb ik wel degelijk contact gezocht, en ik kon dat doen namens de plaatselijke Raad van Kerken. Ik heb gevraagd, of er mis schien een christelijke kerstviering in het gebouw moest worden gehouden Daaraan was geen behoefte, evenmin als aan persoonlijke contacten met een predikant of pastoor Er was - werd mij gezegd - onder de Surinamers geen en kele christen Wél heb ik doorgegeven welke rooms-katholieke en protestant- sekerst vieringen er in de stad zouden zijn. Op zeer korte termijn waren spellen no dig om de kinderen wat gezelligheid te bezorgen. Eén van de kerkelijke instan ties heeft daar nog vóór de kerstdagen in voorzien. Een jong echtpaar werd bereid gevonden op tweede kerstdag met de kinderen op te trekken in de voor hen volslagen vreemde omgeving. Verder zou een werkgroep van. naar ik meen. de Stedelijke Raad voor Maatschappelijk Welzijn voor activiteiten zorgen. Eén keer heb ik een vergadering van deze werkgroep bijgewoond, maar men bleek wat verwonderd over mijn aanwezig heid Het leek me toen het beste mijn adres achter te laten met het uitdrukke lijke verzoek mij te waarschuwen, wan neer er christenen zouden komen, die contact zouden wensen met één van de Vlissingse kerken. Het adres is geno teerd. maar ik heb nooit meer iets ge hoord. En dat wil ik op deze plaats toch wel kwijt, in de hoop dat een mogelijke verkeerde indruk bij deze is weggeno men. G den Heeten. Gereformeerd Predikant. Vlissingen. SKW Na zoveel hoofdstukken S.K.W. is er nu eindelijk eens geschreven, dat leuk was. n.l. in de PZC van 2-ll-'76 van de hand van ene heer Labruyère. Ik denk dat de heer Labruyère ergens een kleermaker weet. waar je nog een maatkostuum voor 15,- kunt laten maken. Dat moet wel, want hoe kan hij anders aannemen, dat zijn kerk meteen bijdrage aan het S.K.W. van 1000,- per jaar recht heeft op méér dan een 'kijkg las'? Verder vond ik het grappig te lezen, dat de heer Labruyère 'kerkelijk gebonden' vertaalt met 'Links en ultra-links'. Met de inhoud van het gewraakte schrijven van de heer Willemse was ik het roerend eens. Dus ook aan mij luidt de raad van de heer Labruyère, niet te beginnen met door 'gevulde' democra tie de democratie om hals te brengen. Ik wil elke raad overwegen, maar deze begrijp ik gewoon niet, want: 1. Wat is 'gevulde' democratie? 2 Wat ik graag om hals zou willen zien kan ik met de allerbeste wil geen 'demo cratie' noemen. Corrie Beenhouwer-De Kort Oost-Souburg S.K.W. Naar aanleiding van het 'Weerwoord over S.K.W.' van dhr. P. Labruyère in de PZC van 2.11.76, moet ik zeggen, dat de argumentatie van de heer Labruyère wel zeer zwak is. Wat betreft zijn opmerking over de bij dragen van de kerken, deze zijn, voor wat betreft de kosten van het geheel, nog niet eens een druppel op een gloeiende plaat. Realiseert de heer La bruyère zich niet eens dat met de door hem bedoelde bijdragen van de in de stichting S.K.W. deelnemende 3 kerk genootschappen in Vlissingen. welke samen nog geen 5000.- bedragen, hoogstens een symbolische steun wordt gegeven? Als u alleen eens rekent, dat de stichting S.K.W. 8 full-time beroeps krachten in dienst heeft, dat weet u dat, alleen aan salarissen en sociale lasten voor deze mensen een bedrag van veel meer dan 100.000,- is gemoeid. Voeg hierbij nog de kosten van huur/onder houd van de in gebruik zijnde panden plus de kosten van de daarin gehouden activiteiten, kosten speelstad Vlissin gen en zomerkampen, dan begrijpt u dat dus zeker veel meer dan 500.000,- per jaar nodig is. Het komt er dus op neer, dat deze 3 kerkgenootschappen samen minder dan 1% opbrengen, de subsidies van erm en gemeente Vlissingen samen 99% van het benodigde bedrag verschaf fen. Hieruitvolgtdus, naarmijn mening, dat de heer Willemse het geheel bij het rechte eind heeft, als hij stelt dat de stichting SKW draait op geld van de gemeenschap. Verder vindt, de heer Labruyère schijn baar dat ieder die niet is aangesloten bij één van de christelijke kerkgenoot schappen dan dus links of ultra-links is. Dit is natuurlijk een vrij kinderachtige verdachtmaking, waar ik dan ook ver der niet op inga. Wat de initiatiefnemers van de bewuste open brief aan de stich ting S.K.W. willen is niet (zoals de heer Labruyère veronderstelt) de kerken eruit, maar, naast de kerken, ook de niet-kerkelijk gebondenen erin, zodat de gehele gemeenschap niet alleen voor de kosten van de stichting S.K.W. op draait. maar ook in de leiding is verte genwoordigd. Ch. G. Landré Poortugaalstraat 12 Souburg Stop de 'Stress' Stop de spanning van alle dag Leer sauna baden en blijf gezond Z1E20. IKHEB WEER.' 3048. kRANTBN SE2,Otob. Weer wêteis vvAr ee. /NLE WERELD 7K KOOP IS VLISSINGEN Edisonweg 35 Telefoon (01184) 2961 RADIO MIDDELBURG; Markt 73 01180-12587 VLISSINGEN, Walstraat 4 01184-12814

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8