Voor heling kleuren-tv's twee maanden gevangenisstraf geëist 3 Twee weken voor rijden met promillage van 2,70 Overste Sturm beëdigde 13 officieren in Berghuyskazerne PZC/p Duitse loc voor 'hulpstoom9 bij PZEM-centrale Vlissingen Eis zes weken voor ongeval wielerkoers 'Club van Kapelle' wil aantonen dat voedselproduktie kan worden opgevoerd ZATERDAG 6 NOVEMBER 1976 AFKOMSTIG VAN DIEFSTAL IN SINT-JANSTEEN provincie JONGE BELG: „IK HEB ER HELEMAAL NIETS MEE TE MAKEN" MIDDELBURG - Heeft de in Terneuzen wonende Belg G. de B. zich aan heling van kleurentv's en andere kostbare ap paratuur schuldig gemaakt, heeft hij ze zelf gestolen of heeft hij met de zaak, zoals hij zelf zegt, helemaal niets te maken? Toen De B. vrijdagmiddag voor de arrondissementsrechtbank in Middelburg stond, liet officier van jus titie mr. A. P. Besicr duidelijk uitko men dat hij het'in het achterhoofd' niet uitgesloten achtte, dat de jongeman in de nacht van 14 oktober j.l. zelf de in braak heeft gepleegd bij Wcemaes in Sint-Jansteen. De buit bestond uit ze ven kleurentv's, drie stereo-ra ïocassetterecorders, twee radio's, drie stereocombinaties en twee recorders. Het was de officier van justitie echter niet mogelijk hiervan het bewijs te leve ren Maar wel had hij De B. schuldheling tenlaste kunnen leggen. De Belgische jongeman had namelijk diezelfde 14e oktober de partij verkocht aan de Hul stenaar J. L. W. Tegen W. - al eerder voor zijn aandeel in deze zaak veroordeeld - had De B. ge zegd dat hij 'een partij handel' had. Een partij handel, van diefstal afkomstig en zo moest de officier van justitie de rol van De B. beperken tot een 'schakel' in de keten tussen degene die de goederen gestolen heeft en W die het uiteindelijk aan de man probleerde te brengen. De Hulstenaar bevestigde gistermid dag als kroongetuige in deze zaak voor de rechtbank, dat De B. de partij bij hem had afgeleverd. Zijn zoon R. W., eveneens getuigen, kon dit onder schrijven. De jonge Belg had zelfs zijn bestelwagen gebruikt om de zaak tot in de omgeving van zijn huis te rijden. Voor het partijtje apparatuur was een bedrag van ƒ1100 direct voldaan, het geld dat W. in huis had, aangevuld met 4.000 dat mevrouw W. van de bank haalde en een bedrag van 1900 dat W. om de zevenduizend gulden rond te ma ken, korte tijd later van een eigen reke ning opnam. Maar De B. had een geheel andere visie. „Ik heb er helemaal niets mee te ma ken." hield hij staande, „ik heb ruzie ge had met de W.'s, ze wilden iels terug doen." Toen W. als getuige had verklaard, de partij voor 7.000 van De B. te hebben gekocht, vroeg rechtbankpresident mr. P. van Empel. De B. naar zijn visie op deze getuigeverklaring. Bankafschrij vingen „DAT LIEGT IE." was zijn commen taar, maar de officier van justitie zou later in zijn requisitoir aanstippen, dat alles in het verhaal van W. klopt. Men had de bankafschrijvingen bekeken en daarbij waren op de juiste datum de bedragen van 4.000 en ,f 1900 uit de bus gekomen. Uit het requisitoir bleek voorts, dat De B. bij zijn transactie geholpen is door een tweede jongeman. „Maar tegen deze andere verdachte ontbreken helaas de wettige bewijsmiddelen," aldus de offi cier, die de diefstal 'in hetmidden' wilde laten. De officier kon niet verder gaan dan de opzetheling bewezen te achten, het ver voer van de goederen en het verkopen. Zo had De B. „zich niet behoorlijk van de herkomst van de voorwerpen verge wist'en moestde officier de rol van De B. beperken tot 'een schakel in de keten'. Voorde opzethelingkwam de officier tot een eis van twee maanden gevangenis straf. Voor de raadsman van De B., mr. E. de Rechter uit Hulst, bleef er voldoende 'speling en ruimte' over om te denken dat W. zelf met zijn auto op pad is ge weest. Hij signaleerde tegenstrijdig heden in de verklaringen van vader en zoon W. „Mogelijk is W. zelf dichter bij de bron geweest," aldus de raadsman, die tenslotte vrijspraak vroeg. De rechtbank zal vrijdag 19 november uit spraak doen. Riek Een gevangenisstraf van vier maanden hoorde gis teren R. S. uitGoes tegen zich eisen voor een poging t,ot inbraak in PleinkenszandDat gebeurde op 11 april, toen S. het afgelegen huis van de alleenwonende man aan de Oude Ka- merseweg wilde binnendringen. Hij had gehoord dat de bejaarde man nogal wat geld en antiek in huis moest hebben. Hij had zich echter nogal vergist in de kracht en moed van de heer R. toen hij een ruit insloeg kwam de bejaarde man gewapend met een riek op hem af. S. werd teruggedreven tot bij zijn auto, waai" de heer R. de riek krachtig op zijn borst plaatste. Alleen door een snelle beweging kon S. zich vrijmaken en er in de auto vandoor gaan. De Goesenaar moest zich voorts verantwoorden voor diefstal van een deel III van een kente kenbewijs in januari van dit jaar in een garage te Kruiningen. Hoewel de hoop bestaat, zo bleek uitliet requisitoir van officier van justitie mr. Tli. Lebret, dat dit het slotbedrijf is in de 'carri'ere' vein de man uit Goes was de recidive te bedenkelijk om lager te gaan dan een eis van vier maanden. Gezien de mogelijkheden van herstel en een betere toekomst toonde raadsman mr. E. Tak zich geschrokken van deze els. Het ging om een strooptocht onder invloed van alcohol, maar thans lijkt er een keer in hel leven van S. gekomen te zijn. Ook m deze zaak zal de rechtbank vrijdag 19 november uitspraak doen. BETROKKENE REED TEGEN EEN HUIS EN GING VERVOLGENS NAAR DE BIOSCOOP EN 18 MAANDEN NIET RIJDEN MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft donderdag een au tomobilist, die terecht stond voor het rijden in een auto met het hoge alcohol-promillage van 2,70 veroor deeld tot twee weken gevangenis en 18 maanden niet-rijden. Debetrokkene K. A. M. W. uitHulstreed op 2 juli in zijn woonplaats onder in vloed van de drank tegen een huis aan. Zonder zich om de aangerichte schade, te bekommeren, parkeerde W. zijn auto verder in de straat om vervolgens een bioscoopje te pile ken. W. vond met dat hij was doorgereden. Op een vraag van politierechter mr. P. van Empel in deze rich ting zei hij dat hij in de bioscoop op de tegenpartij wacht- te. Toen dat onwaarschijnlijk over kwam, noemde hij zijn toevlucht in de bioscoop 'een schrikreactie'. Als achtergrond voor zijn grote alcohol-promillage noemde W. privë- moeilijkheden. Mr. Van Empel: „Dat rechtvaardigt nog niet om dan ook nog in een auto te gaan rijden". Gezien het hoge promillage vonniste de politie rechter W. conform de eis van de officier Haags gerechtshof: 50,- boete voor diefstal van een 'passagierende kip' DEN HAAG - „We kunnen er grappen over maken, maar in feite blijft het toch een diefstal waaraan verdachte zich heeft schuldig gemaakt", zo conclu deerde de procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof. Het betrof de 26- jarige verdachte R. A. uit Axel, die te recht stond wegens in vereniging ge pleegde diefstal van een kip. De politierechter in Middelburg had beide kippedieven een geldboete van 50 gulden opgelegd, van welk vonnis A. in hoger beroep kwam bfj het Haagse ge rechtshof. Zijn bezwaar: de kip liep op de weg. „Maar de kip zal wel van iemand in de buurt zijn geweest", opperde de president van het hof. Dat zag ver dachte nog zo niet zitten. Het was een gewone asfaltweg waarop de kip aan het 'passagieren' was. „In dat landelijk gebied van Zeeland zullen weieens meer kippen zo maar op de weg lopen", waagde de procureur- generaal te veronderstellen. Volgens verdachte was er geen boerderij in de buurt en dus had hij en zijn vriend zich over de kip ontfermd. „Maar de kip kwam in de pan", stelde de president, hetgeen door verdachte werd bestreden. „Ik heb de kip terugge bracht", deelde hij mee. De boeren in de omgeving van de wan delende kip wisten van niets, hadden uiteraard ook de kip niet gemist. „En u dacht, kip ik heb je", verweet de procureur-generaal." Mei. alle gekheid op een stokje, vond de procureur- generaal de diefstal toch wel bewezen en het vonnis van de Middelburgse politie rechter juist, zodat bevestiging werd geëist van de 50 gulden boete. Het hof zal over 14 dagen uitspraak doen. Jubileumconcert Souburg OOST-SOUBURG - In het kader van het 30-jarig bestaan geeft het Hervormd Kerkkoor van Souburg onder leiding van de heer A, Goedegebure dinsdag 23 november een jubileumconcert. Aan dit concert wordt meegewerkt door het in 1966 als onderafdeling opgerichte meisjeskoor onder leiding van mevrouw M. Franke-Davidse, het Souburgs Man nenkoor onder leiding van de heer Goe degebure, Bram Beekman, orgel en piano en Johnny de Rooy, trompet. De uitvoering is in de hervormde kerk en begint om 20.00 uur. tot 2 weken en 18 maanden met rijden, „Hoe moet ik met dan verder verplaat sen", was het enige waar W. na de uit spraak mee inzat. „Dan zou 'k eens kij ken naar een mooie tweede hands fiets", gal' mr. Van Empel hem te verstaan. W. de P. uit Hoek werd voor het rijden onder invloed veroordeeld tot een geld boete van 400 gulden en 3 maanden niet rijden voorwaardelijk. Bij P. was geen bloedproef genomen omdat de politie op de avond van zijn aanhouding geen arts bereid vond om de bloedproef af te nemen. Het alcohol-gebruik van De P. kwam uit doordat Iiij tegen een vrachtauto aan reed. Volgens zijn eigen verklaring ge beurde dat omdat er iets in zijn auto was gevallen dat hij - al rijdende - wilde op- pakkea Omdat het om een licht geval ging, hield mr. Van Empel de straf be perkt. H. P. G. uit Zaamslag werd op 9 mei in zijn woonplaats aangehouden. Een sterke dranklucht verraadde een over matig drankgebruik. Een bloedproef wees vervolgens een promillage van 1,84 uit. Conform de eis kreeg hij hiervoor 2 weken De rij-ontzegging bleef beperkt tot 4 maanden voorwaardelijk. R. L. P. N. uit Hulst werd op 23 mei in zijn woonplaats aangehouden bij een gerichte controle. Bij hem kwam een promillage van 1,4 aan het licht. Hij ontkwam daarmee nog net aan gevan genisstraf. Het vonnis was 750 gulden boete en 2 maanden niet rijden. De Fransman J. C. werd bij verstek ver oordeeld tot, een boete van 1500 gulden. De man werd op 25 juli in Terneuzen aangehouden onder invloed van de drank. Automobiliste A. A. B. S. uit Groede werd bij verstek wel veroordeeld voor doorrijden. In haar geval werd bewe- zengeacht dat ze op 14 juli in Sluis was doorgereden na een aanrijding tegen een hekwerk. Het vonnis was 200 gul den. L. J. D. uit Breskens werd bij verstek veroordeeld voor het rijden onder in vloed in een auto waarvoor hij geen ken tekenbewijs had en die bovendien ern stige gebreken vertoonde. Het vonnis was 1 week gevangenisstraf en 3 boetes van 50 gulden. E. R. 'L K. uit Terneuzen kreeg bij ver stek een boete van 50 gulden opgelegd voor het rijden in een auto met een ver keerd kenteken. Automobist H. T. uit Hontenisse werd veroordeeld tot een geldboete van 250. gulden en 3 maanden nier rijden voor waardelijk. Die kreeg hij voor een aan rijding op 25 juli in Sas van Gent. Voor het veroorzaken van de aanrijding kreeg hij 50 gulden. Twee weken cel IJzendijkenaar voor rijden onder invloed DEN HAAG - Het Haagse gerechtshof heeft de 38-jarige G. M. B. uilIJzendijke veroordeeld tot twee weken gevange nisstraf en zes maanden voorwaarde lijke intrekking van het rijbewijs met een proeftijd van 2 jaar, wegens het be sturen van een auto. terwijl hij onder in vloed van drank verkeerde. De politierechter te Middelburg had hem in eerste instantie veroordeeld tot 20 dagen gevangenisstraf, waarvan 10 dagen voorwaardelijk en voorwaarde lijk 6 maanden intrekking van het rijbe wijs, met een proeftijd van 2 jaar, van welk vonnis verdachte in hoger beroep kwam. Toen de monteur met de door hem be stuurde auto over de provinciale wegm zijn woonplaats reed werd hij door de politie aangehouden. De bloedproef gaf een promillage in zün bloed aan van 2.44. bfina vijfmaal meer dan maximaal toegestaan is. De procureur-generaal bij het hof had eenzelfde straf geëist als nu door het hol opgelegd, omdat verdachte zijn rijbewijs moeilijk kon missen voor zijn beroep. 'BIG LIFT' VOLBRACHT KARWEI MET GEMAK VLISSINGEN - De oude Duitse stoomloc staat sinds vrijdag op zijn plaats bij de electriciteïtscentrale van de PZEM te Vlissingen. Vrij dagmorgen tekelden 2 kraanwagens (bij elkaar goed voor zo'n 200 ton) de 132 ton wegende stoomlocomotief van het spoorwegemplacement in Vlissingen op een 300 ton zware plat formwagen. Onder politiebegelei ding ging het vervoer daarop over de weg naar de eleclriciteitscentra- le, waar de 37 jaar oude loc is ge plaatst om in het geval dat in de cen trale de eigen ketels zijn gedoofd de gebouwen te verwarmen. Een woordvoerder van 'Big Lift' zei vrijdag, dat de werkzaamheden waarmee vroeg :n de morgen was be gonnen, naar wens waren verlopen. Er werd bovendien iets vooruit op het, schema gewerkt. De stoomloc, voor 35,000 in Duits land aangekocht waar hij jaren dienst heeft gedaan bij de Bundes- bahn, zorgt onder een overkapping voor de noodstoomvoorziening (en heeft ook als taak de stookolie op temperatuur te houden), waardoor de PZEM een half miljoen gulden verwacht te besparen. De tien-asser is door de PZEM met behulp van de heer R. Stolk van de stoomtram Goes-Borsele als beste exemplaar uit 50 stoomlocomotie ven uit een depot in het Duitse Rheine (Westfalen) gezocht. De loc, destijds gebouwd bij Krupp. vertrok donderdag om 12.22 uur uit, Bentheim en arriveerde 's avonds tegen achten in Vlissingen. Op de meeste trajecten werd een rijsnel heid van 7 0 km per uur aangehouden. Foto: De stoomloc wordt op het spoorwegemplacement te Vlissingen door enorme kraanwagens van 'Big Lift' van de rails getakeld. Nutsspaarbank had goede oktobermaand MIDDELBURG - In de maand okto ber, de wereldspaarmaand. is er goed gespaard bij de Zeeuwse Nutsspaar bank. Zo blijkt uit een persbericht van de spaarbank. Ingelegd werd 32,6 mil joen (vorig jaar 29,8) en terugbetaald ƒ30,7 miljoen (vorig jaar 29,6 miljoen) waardoor een overschot kon worden ge boekt van 1.9 miljoen (vorig jaar 0,2 miljoen. Over de maanden januan toten met oktober bedroeg het overschot 23,1 miljoen, (vorigjaar 19.5 miljoen). Per eind oktober bedroeg het totaal van de toevertrouwde gelden 259,6 miljoen (vorigjaar 227,5 miljoen). ONGEVAL IN SAS VAN GENT (Slot van pag. I) met name ook aandacht besteed wordt aan tropische en sub-tropische gewas sen, een terrein waarop de BV Van der Have zich nietbeweegt. Een neveneffect zal, naar de mening van de initiatiefne mers zijn. dat de studie voor de toe komst richting zal geven aan de weg die in het eigen bedrijf wordt ingeslagen. De BV Van der Have. kweekbednjf en zaadhandel, bestaat voor het grootste deel bij het wetenschappelijk werk dat in Rilland wordt verricht. Over de uitkomsten van de studie zegt de heer Hendriksen. bijna twee jaar voordat een afronding kan plaatsvin den: „We denken dat de wereldvoedsel- produktie door plantenveredeling van landbouwgewassen, zeker kan worden opgevoerd. Een voorbeeld: in West- Europa wordt per hectare gemiddeld ongeveer 4.000 kilo tarwe geoogst. In Iran is dat 600 kilo. Met weinig geld kan door plantenveredeling de produktie zeer sterk, worden opgevoerd. De stap naar 1.000 kilo per hectare is in een jaar te maken." In destudie zal niet alleen aan de plan tenveredeling op zichzelf, maar ook aan bijvoorbeeld het vraagstuk van distributie aandacht worden besteed. De heer Hendriksen: „We willen met deze studie de aandacht vestigen op de plantenveredeling voor de landbouw met een groot aantal daaraan verbon den aspecten. Het ziet ernaar uit, dat we zullen kunnen aantonen dat zonder grote investeringen de wereldvoedsel- produktie kan worden vergroot." TWAALF OFFICIEREN VAN VAKDIENSTEN, EEN OFFICIER VAN DE KMA „EED OF BELOFTE EEN GARANTIE VOOR ANDEREN" MIDDELBURG - Luitenant-kolonel M. Sturm, commandant van de OCMA te Middelburg, beëindigde vrijdagmor gen twaalf tot eerste luitenant be noemde vakofficicrcn en één KMA- officier tot tweede luitenant bij het dienstvak der militaire administratie. Vak der militaire administratie. Dit gebeurde op de binnenplaats van de generaal-majoor Berliuiskazerne. in tegenwoordigheid van de familieleden en voor het front van dc in carré opge stelde militairen. Na de beëindiging hield de overste een toespraak waarin hij deze dag voor de officieren van vakdiensten een belang rijke noemde omdat het, voor hen een erkenning betekent van hun kwaliteit en inzet gedurende de afgesloten car rière als onderofficier. „Uw vakbe kwaamheid en ervaringen is in belang rijke mate afhankelijk van de door u als onderofficier beklede functies," stelde de overste. Hij wees de tweede luitenant Slagers er op dat aan zijn deskundigheid in de mi litaire organisatie grote behoefte be staat, en dat van hem een bijdrage wordt verwacht, in het tot stand brengen van een mentaliteitsverandering ten aanzien van de introductie van nieuwe management- technieken. Vooraf gaf de overste een beschouwing over de waarde van eed of belofte waar bij hij enkele woorden wijdde aan de drie elementen daarvan, namelijk trouw aan de koningin, gehoorzaamheid aan de wetten en onderwerping aan de krijg stucht. In zijn toespraak wees hij er ook op dat de aanwezigheid van de vele dienst plichtige militairen bij een dergelijke plechtigheid zeker geen decorstuk is omdat de eed of belofte niet in eerste instantie voor zichzelf wordt uitgespro ken of afgelegd, maar juist als garantie voor anderen In dit verband zei hij dat de aanwezigheid van vele collega's en belangstellenden onderstreept dat het ook nu nog een zinvolle gebeurtenis is. „In het kader van de zogenaamde ver maatschappelijking van de krijgsmacht wordt ook onze werksituatie beïnvloed door tendenties als een afnemende ac ceptatie van het formele gezag, een toe nemende tendens tot specialisatie, het centraal stellen van de zelfontplooing van de mens en de roep naar democrati sering." zo sprak de overste die benad rukte dat er een afnemende bereidheid is tot het voteren van gelden voor de defensie, wat hij thans een zeer actueel politiek vraagstuk noemde. „Op defen sie wordt meer bezuinigd dan op andere departementen, De relatie met de uit te voeren taken wordt dan ook steeds minder reëel. Dit is schrille tegenstel ling tot de situatie in de Sovjevunie, waar in de afgelopen jaren de reële de fensieuitgaven met drie tot vijf procent zijn toegenomen. Deze sombere ont wikkelingen zullen u ook in uw toekom stige functies niet bespaard worden, waarbij ook van u een bijdrage wordt verwacht om de schaarse middelen doelmatig af te stemmen op de te ver richten taken," hield hij de nieuwe offi cieren voor. Na deze toespraak speelde met Genie fanfarekorps uit Vught, dat de plechtig heid muzikaal opluisterde, het Wilhel mus. Paradecommandant was de ma joor N. Felius. ..a afloop was er een gezellig samenzijn in de kantine, waar velen hun gelu kwensen kwamen aanbieden aan de nieuw beëindigde officieren en hun fa milieleden. De plechtigheid werd bijge woond door de brigadegeneraal J. A Hartman en de provinciale militaire commandant, tevens garnizoenscom mandant de luitenant-kolonel P. J. van Splunter. Tot eerste luitenant werden beëdigd: S. Palmhof, M. van der Geest, J. van Kem pen. C. Stekelbos, T A van der Vlist. M. de Jager, W. J. van Middelkoop, G. Vuu- rens, B. H C. C Sloot, D. Swinkels. C. Kortlang, G. S. Olthofen tot tweede lui tenant H. G. E, M, Slagers. Foto: Overste Sturm tlinks) neemt een van de officieren van valcdiensten der militaire administratie de eed af. OOK TWEE JAAR ONTZEGGING GEVORDERD MIDDELBURG - Voor het na teveel drankgebruik veroorzaken van een ernstig ongeluk tijdens een wieler ronde in Sas van Gent is vrijdag op de zitting van de arrondissementsrecht bank te Middelburg een gevangenis straf van zes weken geëist tegen de in het Belgische Evergem wonende Ne derlander A. van V. Naast deze gevan genisstraf vroeg de officier van justitie een rij-ontzegging voor de tijd van twee jaar op te leggen. De rechtbank zal vrij dag 19 november uitspraak doen. Het ongeluk gebeurde op 15 mei, toen Van V. met zijn auto op het circuit iets teveel links hield - hij kwam juist over de as van de weg - en toen de wielrenner M. Nieuwenhuize uit Hansweert schep te. De wielrenner liep een hersenschud ding op, een shock, een diepe wond met nierletsel, een gecompliceerde boven- GRONDTRANSACTIE MOSSELBANKEN KOMT IN ZICHT TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen staat op het punt de reusachtige grondtransactie af te wikkelen die no dig is bij de aanleg van een industrie terrein en een haven op de 'Mosselban- ken' bij Terneuzen. Het gaat in totaal om bijna 337 hectare land en water, voor het grootste deel eigendom van de staat der Nederlanden (307 hectare) en voor de rest van de waterschappen 'Het Vrije van Sluis' en de Verenigde Braakmanpolders. Omdat het project wordt uitgevoerd ten behoeve van Dow Chemical in Terneu zen, betaalt dat bedrijf alle kosten van de grondtransacties. „Een bedrag van ƒ3.926.260,-. daarnaast heeft het con cern zich verplicht om nog eens 2,695,000,- bij te dragen aan het fonds stadsuitleg. Hoewel Dow Chemival opdraait voor alle kosten, krijgt het bedrijf 'maar' 150 hectare in eigendom. De gemeen te Ter neuzen verkoopt de rest door aan het havenschap Terneuzen t de kraakmanhaven-2 hectare), 'De Ver enigde Braakmanpolders' (53 hectare zeewering) en 'Het Vrije van Sluis' (2 hectare zeewering). De verkoop aan die drie instanties vindt plaats tegen de symbolische prijs van een gulden de massa. De gemeentelijke commissies voor openbare werken, ruimtelijke ordening en fincncien behandelen het voorstel van b. en w. in de vergaderingen van donderdag 11 november. In een toelich ting wijst het college op de aan dow chamical opgelegde verplichting om aan Zuid- en westzijde van het toekom stige industrieterrein een Groenstrook van 150 meter breed aan te leggen, r wordt ook aan herinnerd dat inmiddels met alle grondeigenaren en erfpachters overeenstemming is bereikt. B. en w. zijn gelukkig met de toewijzing van een landbouwbedrijf in de Fievopolder aan een van de drie landbouwers die pacht grond moesten afstaan. Muziekconcours gaat niet door MIDDELBURG - In verband met de ge ringe deelname gaat het voor vandaag - zaterdag - aangekondigde muziekcon cours voor duo's en trio's inde 'Kloven iersdoelen' te Middelburg niet door. beenfractuur en diverse breuken in het onderbeen. Getuigen van het ongeluk konden later verklaren, dat de wielrenner, hoewel enigszins op het midden van de weg rjj- dend, toch-nog op de eigen weghelft zat. De wielrenner heeft wel bijna tegen de wegas gereden, maar Van V. kwam over de as heen, zo benadrukte officier van justitie mr. W. G. C. Mijnssen in zijn re quisitoir; de officier vond dat er sprake was van 'aanmerkelijke schuld'. Na het ongeval reed Van V. nog even door. La ter zou de politie bij hem een dranklucht waarnemen; de bloedproef gaf een bloe- dalcoholpromillage van 1,93 aan. Bij de behandeling van de zaak hoorde men rechtbankpresident mr. P. van Empel opmerken, dat wielrennen op de openbare weg gevaren met zich meeb rengt, een opmerking waarop de raads man van Van V., mr. J. F. M. van Erp. in zfjn pleidooi zou inhaken. De toestand rond de wedstrijd, aldus de raadsman, was niet verkeersveilig. De begelei dendepolitieauto's voerden geen zwaai licht of werkende clignoteurs. „Waar coureurs passeren dient het verkeer te worden stilgelegd", zo betoogde de raadsman, die vond dat in deze zaak 'het borreltje' van zijn cliënt niet de oorzaak hoeft te zijn. Het college van gedepu teerde staten van Zeeland, dat de ver gunning voor de koers verleende, had strengere veiligheidseisen moeten stel len, zo vond de raadsman, die er voorts op attendeerde dat zijn cliënt mogelijk door een flauwe bocht in de weg over de weg-as is gekomen. Tekort Wegschap Walcheren bedraagt bijna 2 miljoen MIDDELBURG - Het Wegschap Wal cheren moet blijkens de ontwerp begroting voor 1977 rekenen op een bedrag van 1.884.000,- aan ongedekte uitgaven. De begroting komt aan de orde in een vergadering van het college van beheer op woens dag 17 november in het stadhuis te Middelburg. Dit tekort zal moeten worden omgesla gen over de deelnemende Walcherse gemeenten en het Waterschap Walche ren. Het dagelijks bestuur stelt het col lege van beheer voor dit bedrag als zó danig vast te stellen. In deze (openbare) vergadering (aan vang 14.00 uur) komt verder een voorstel aan de orde om over te gaan tot aankoop van negen pick-up-vrachtauto's ten be hoeve van de kantonnïers. Hiermee is een uitgave van 75.000,- gemoeid. De jaarlijkse lasten voor deze negen auto's gezamenlijk worden op ƒ75.700,- ge raamd. Aanleiding tot dit voorstel is dat het dagelijks bestuur met de wegkan- tonniers van mening is dat de 'Setswa gentjes', die al sinds twin tig jaar worden gebruikt, moeten worden afgeschaft. Behalve dat voor de oudere kan tonniers het gebruik van deze wagentjes be zwaarlijk is geworden en een aantal van hen, zonder vergoeding in hun privé- auto voor hun werk gebruiken, levert het langzame transport veel tijdverlies op. Het dagelijks bestuur verwacht dat door het gebruik van auto's de produk- tiviteit aanzienlijk zal stijgen. Het col lege van beheer wordt voorts gevraagd de rekening over 1975 vast testellen, die sluit met een nadelig saldo van 127.598,71. Het dagelijks bestuur vraagt het college ook machtiging tot het aangaan van kasgeldleningen tot 1.145,000,- en tot het aangaan van vaste geldleningen ter financiering van kapitaalsuitgaven tot maximaal 5.665.000.-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7