Winst voor Zeeuwse damteams Middelburg en Lammerenburg is hoogst belangrijk Jan Raas tekent bij Frisolploeg Feyenoordtrainer blij met Espanol: Spaanse voetbal is op zijn retour Via winst op VC Terneuzen weer Vlissingen kan meedoen aan top VANMIDDAG STRIJDEN REGIONALE HOOFDKLASSERS TEGEN ELKAAR Schakers in Haifa 21/2 punt voorsprong Kalender MRTZ- evenementen Belgische selectie MRTZ TWEEDE IN BELGIE JANSMA EN FLIPSE: KNAPPE INDRUK IN AH0Y ROTTERDAM ZATERDAG 6 NOVEMBER 1976 VLISSINGEN - In het VCB-gebouw aan de Gerbrandystraat te Vlissingen brandt vanmiddag (zaterdag) de strijd los tus sen de twee sterkste Zeeuwse damtientallen, Lammeren- burg en Middelburg, uitkomend in de regionale hoofdklas. Het is een bijzonder belangrijke ontmoeting: als de Lamme- renburgers verliezen dan moeten ze er ernstig rekening mee houden, dat hun tweejarig verblijf in de regionale hoofdklas eindigt met een degradatie naar de Zeeuwse competitie. Het kan dus niet anders dan spannend worden: zowel Lamme renburg als Middelburg wint, zowordt van beide kanten hef tig verzekerd door Middelburgspeler Evert Wiskerke en Lammerenburgsecretaris Izaak Vinke. De Vlissingse formatie heeft in de huidige competitie nog geen enkel succesje kunnen bereiken: alle vijf gespeelde wedstrijden werden ver loren. „In twee gevallen waw het een ongelukkig verlies", maakt de heer Vinke duidelijk. „Tegen Char- lois hadden we zeker met 10-10 ge lijk kunnen spelen en tegen RDG II uit Den Haag waarvan we vorig sei zoen uit met 12-8 wonnen, verloren we nu thuis met dezelfde cijfers". De Lammerenburgsecretaris basseert de winstclaim verder op het feit, dat zijn ploeg voor de eerste maal in deze competitie op volle sterkte kan aantreden en dat Middelburg tegen dezelfde clubs, waartegen Lamme renburg speelde, grotere nederlagen heeft geleden. De sterkst mogelijke opstellin van de Vlissingers komt tot stand dankzij de aanwezigheid van de twee jonge broers Francke: Piet laat de korfbal deze middag met rust en broer Joost zal niet op het voetbalveld bij VCK Koudekerke verschijnen. Vinke: „Ik kan er volledig inkomen, dat ze tij dens de weekeinden met deze veld- sporten bezig zijn, maar ik ben reuze blij, dat ze voor belangrijke wedstrij den zoals deze met de damclub mee willen spelen. Verder hebben we ge luk, dat Jan Koppejan, die in een winkelbedrijf werkzaam is, vrij kan krijgen, en hopen we dat Jan Boone, die deze week in militaire dienst is gegaan, deze zaterdag geen wacht behoeft te lopen". Volgens insiders gaat Middelburg als favoriet van start Evert Wisker ke: „Ik geef wel toe, dat we favoriet zijn, maar de Lammerenburgers zijn erg taai, ze willen Middelburg graag een punt afhandig maken". Later wil de hoofdstedelijke speler wel stellen: „Als we van Lammerenburg verliezen, dan zou Middelburg falen. Overigens moeten we er wel van uitgaan, dat de onderste helft spe lers van beide tientallen tegen el kaar fellerzullen spelen dan ze tegen de tegenstanders van de clubs uit het westen gewoon zijn te doen". Slagzetlen Wiskerke verduidelijkt, dat zowel de spelers van Middelburg als die van Lammerenburg in de competitie wedstrijden tege de westelijke ploe gen opkijken tegen hun tegenstan ders. „In Zeeland wordt over het al gemeen", laat Wiskerke weten, „po sitioneel gespeeld, maar in de lande lijkecompetitiejuistop combinaties. De Zeeuwse landelijke clubs verlie zen dan ook veel wedstrijden tegen de westelijke formaties op slagzet- ten, omdatde westelijke spelers snel ler de combinatie doorzien. Daarom wordt er bij Middelburg momenteel grotendeels op de combinatie ge traind door die spelers, die in aan- WISKERKE merking komen voor de tweede helft van het eerste tiental". De eerste vier Middelburgse bord spelers trappen minder in de combi- natievallen van de 'westelijken'. „Dat komt", maakt Wiskerke duide lijk, „omdat die vier, Arie Kamme- raat, Bram Goedhart, Peter Schun- selaar en ikzelf, eerder ervaring heb ben opgedaan in westelijke ploegen. Kammeraat bij Leiden, Goedhart bij Dordrecht en Goes, toen deze Zeeuwse club landelijk speelde, en Schunselaar en ik bij Constant". Deze vier Middelburgers zorgden dan ook merendeels voor de punten (behalve Goedhart, die zes punten uit vijf wedstrijden scoorde hebben de anderen 50 procent) terwijl de an dere hoofdstelingen er vaak bij voor baat van uitgaan, dat de eerste vier winnen, zodat ze zelf al met een re mise genoegen nemen. Als de beide opponenten deze Zeeuwse derby zouden verliezen, dan is het degradatiegevaar groot (ook voor Middelburg dus, dat tot nu toe drie punten vergaarde) maar ook dan nog zijn er kansen om de dans te ontspringen, omdat alle clubs uit de degradatiezone (ook DOS Delft, Den Burch uit Voorburg en RDG II uit Den Haag) nog tegen elkaar moeten spelen. De spelers die Lammerenburg voor deze derby opstelt zijn: Willem Heyd- ra, momenteel erg sterk spelend, Wim Koppejan, Jan Koppejan, Bram de Buck, Henk de Vlieger, Jan van Strien, Joost en Piet Francke, Jan Boone en Gerrit Blom. Middelburg beschikt over de volgende spelers: Arie Kammeraat. Peter Schunse laar-, Evert Wiskerke, Bram Goed hart, Jan Baaijens, David Davidse, Evert Wiskerke VINKE De spelers, die Lammerenburg voor deze derby opstelt zijn: Willem Heyd- ra, momenteel erg sterk spelend, Wim Koppejan, Jan Koppejan, Bram de Buck, Henk de Vlieger, Jan van Strien, Joost en Piet Francke, Jan Boone en Gerrit Blom. Middelburg beschikt over de volgende spelers: Arie Kammeraat, Peter Schunse laar, Anton Baaijens, Jan Baaijens, David Davidse. Evert Wiskerke, Bram Goedhart, PietTange, Jan van Horssen en Marien de Jonge. Tactische opstelling Het is niet de bordrangschikking van beide teams. Wiskerke: „We houden de opstellingen zo lang mogelijk ge heim. Vroeger moest j e naar Zeeuwse gewoonte het tiental opstellen zoals het vooraf opgegeven was, maar in de s>f°-ploDen jaren volgen veel teams een tactische opstelling. Hoewel bij voorbeeld Aagtekerke en Souburg nooit van de normale opstelling af wijken". Ondanks de precaire positie op de ranglijst ziet Lammerenburgsecre taris Vinke toch wel een lichtpuntje: „Mochten we zelfs degraderen, dan garandeer ik, dat we volgend jaar weer terugzijn in de regionale klas, omdat we dan de beschikking heb ben over Evert Schuitema en Kees van Rijswijk". Evert Wiskerke maakt tenslotte nog duidelijk: „Als we de tien sterkste spelers van Zeeland in één club konden laten spelen, dan zouden we zelfs in de nationale hoofdklas spe len, de op één na, de ereklas, hoogste afdeling van de nationale damcom- petitie". HAIFA - Na het uitspelen van de afge broken partijen voor de tiende ronde van de schaakolympiade in Haifa heeft Nederland op de ranglijst de leiding met een voorsprong van 2,5 punt. op Engeland en de Verenigde Staten. Dat werd veroorzaakt door de winst van Frans Kuypers in zijn afgebroken par tij tegen de Zweden. De Verenigde Sta ten kwam naast Engeland door de wed strijd tegen Isaraêl uiteindelijk met 3,5-0,5 te winnen. Engeland bereikte tegen Canada een resultaat van 3-1. De uitslagen van de aanvankelijk afgebroken wedstrijden voor de tiende ronde zijn: Ver enigde Staten - Israël 3,5-0,5; Argentinië - Oostenrijk 3-1. WestDuitsland - Iran 4,-0, Zwitserland - Columbia 3-1, Chili - Spanje 2,5-1,5; IJsland - Noorwegen 2-1 voorlopig. Australië - Italië 2.5-0.5 voorL:. Wales - Fin land 2,5-1,5; Phillppinen - Paraguay 2,5-1,5; Schotland - Frankrij k 2-2; Thailand - Uruguay 2,5-1,5; Costa Rica - Bolivia 2,5-1,5: Densnar- ken - Dominicaanse rep. 3,5-0,5; Bermuda - Guernsey 2,5-1,5: België - Far. Eil 4-0; HondUr ras Nederlandse Antillen 4-0; Monaco - Pa poea 3,5-0,5; Andorra - Amerikaanse Maagde- neilanden3-l; HongKong-BritseMaagdenei- landen 2,5-0,5; Venezuela - Japan 3-1. De stand aan de kop is: 1 Nederland 29 pun ten, 2 En geland en de Verenigde Staten 26,5,4 Argentinië 25,5 en 1 afgebroken partij. 5 West-Duitsland 25,5, 6 Israël, Zwitserland, Zweden en Chili 22,5,10 Australië en IJsland 22 en 1 afgebroken partij; 48 Ned. Antillen 6,5. Stand dames: 1 Israël 9,5,2 Verenigde Staten en Nederland 7, 4 Spanje en Engeland 5,5,6 West-Duitsland 5,7 Australië 4,5,8 Denemar ken 3,5. VLISSINGEN - Tijdens de in Utrecht gehouden kalendervergadering van de KNMV zijn de data vastgesteld voor in Zeeland te houden motorsporteven ementen. Op 28 en 29 januari wordt in de veiling- hallen te Goes de tweejaarlijkse speedshow gehouden. Verder ziet de ka lender er als volgt uit: 11 april: motor cross Vlissingen; 30 april: motorcross Axel; 19 mei: motorcross Vrouwenpol der; 30 mei: motorwegraces (waarschijn lijk Kapelle); 31 juli: sprintwedstrijden, Vlissingen. ROTTERDAM - Trainer Vujadin Bos- ikov vindt het geen bezwaar dat hij op dit moment nauwelijks over gegevens beschikt over Feyenoords volgende tegenstander in het UEFA- Cuptoernooi, Espagnol uit Barcelona. Real Madrids oefenmeester Mil janic en de technische Leider van het deze week door Espagnol buiten spel gezette Ein- tracht Braunschweig, Zebec, zullen hem ongetwijfeld in de komende we ken van de nodige documentatie voor zien: „Het komt wel goed uit dat ik juist bij die ploegen vrienden uit Joegosla vië heb zitten. Vooral mijn landgenoot Zebec kan voor mij belangrijk zijn". Naast het aanspreken van die bronnen zal Boskov ook enkele Spaanse compe titiewedstrijden gaan volgen: „Eeri van de komende weekends zal er nog wel wat ruimte zijn om naar Barcelona te gaan. Ik ken Espagnol alleen maar dank zij de flitsen die ik op de Duitse tv heb gezien van de wedstrijd tegen Eintracht. Mijn indruk werd toen wel bevestigd dat het Spaanse voetbal enigszins afglijdt. Technisch is het allemaal in orde. er lo pen bij Espagnol enkele knappe voet ballers rond, maar geef je die niet te veel ruimte dan zit je goed. Het is allemaal wat statisch", zei Boskov. die met Es pagnol een van de clubs kreeg die hij na het succes tegen Kaiserslautern afgelo pen woensdag op zijn verlanglijst had gezet. In dat wensenpakket kwamen ook de namen voor van andere Spaanse verte genwoordigers als Atletico Bilbao en Barcelona, dat donderdagavond in het duel tegen Lokeren nog door de Rotter damse trainer werd bekeken: „Nog maals, het had mij niet uitgemaakt welke van deze Spaanse verenigingen we hadden geloot. Het Spaanse voetbal is op zijn retour. Ik vind het belangrijk dat we Schachtjor Donetzk uit Rusland niet hebben getroffen of FC Magden- BRUSSEL - De Belgische bondscoach Guy Thijs heeft vrijdag de selectie van de Belgen bekend gemaakt voor de wedstrijd tegen Noord-Ierland op woensdag 10 november in Luik in de voorronde van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal. In verge lijking met de selectie voor de wedstrijd tegen IJsland eveneens voor drie nieuwe mensen gekozen. Twee daarvan, Raoul Lambert en Roger van Gooi, zijn na een korte afwezigheid in he t Belgisch elftal teruggekeerd om de aanval te ver sterken. De derde nieuweling is Walter Meeuws. Opvallend is het ontbreken van Martens, Van Binst en Wellens. De zestien geselecteerden zijn: Hugo Broos, Ludo Coeck, Eiwin van den Daele en Francois van der Eist (allen Anderlecht), Julien Cools, Paul Courant en Raoul Lambert (allen Club Brugge), Eric Gerets, Christian Piot en Michel Renquin (allen Standard), Jan Ceule- mans (Lierse), Walter Meeuws (Beer schot), Jean-Marie Pfaff (Beveren Waas), Jacques Teugels (Molenbeek) René Verheyen (Lokeren) en Roger van Gooi (FC Köln). burg uit OosLDuitsland. Daar hadden we op 24 november in de sneeuw kunnen spelen, terwijl het in Spanje om die tijd nog 14, 15 graden is". Boskov vertolkte daarmee in grote lij nen de mening van een groot deel van de Feyenoorders, die alleen met betrek king tot Barcelona een ander standpunt innamen. Logisch, omdat Cruijff cs twee jaar geleden, toen Boskov nog werk zaam was bij FC Den Haag, Feyenoord uit het EC 1-toemooi wipte door na een gelijkspel in Rotterdam (0-0) thuis met LOTING VOOR UEFA-BEKER ZURICH (RTR) - Feyenoord heeft voor de derde ronde in het toernooi om de UEFA-beker geloot tegen Es panol Barcelona (Spanje). De loting, die vrijdag in Zurich plaatsvond, wees uit dat de eerste wedstrijd op 24 november in Barcelona wordt ge speeld. De tweede ontmoeting is op 8 december in Rotterdam. Het volledige resultaat van de loting is: RWD Molenbeek (Bel) - Schalke '04 (WD1), Espanol Barcelona (Spa) - Feyenoord (Ned), FC Magdeburg (ODI) - Videoton Szekesfehervar (Hon), Queens Park Rangers (Eng) - FC Köln (WD1), Aek Athene (Grie) - Rode Ster Belgrado (Joe), Oesters Vaxjoe (Zwe) - FC Barcelona (Spa), Atletico Bilbao (Spa) - AC Milan (Ita), Juventus Turijn (Ita) - Schachtjor Donetzk (Sov). 3-0 te winnen. Hoewel Espagnol alge meen als een gelukkige loting wordt be schouwd, wordt de formatie van de voormalige Real Madridster Santa Ma ria bepaald niet als een onbeduidend tussenstation op weg naar de kwartfina les gezien. Ook al verloor de in de „scha duw" van Barcelona levende club, afge lopen weekend kansloos met 5-1 van Be- tis. Liever Duitse club Doelman Eddy Treytel, die zelf liever weer een Duitse club als tegenstander had gehad („Schalke spreekt mij erg aan") vergelijkt. Espagnol met Atletico Bilbao, waartegen Feypnoord enkele malen een toernooi heeft gespeeld. „Ik verwacht hetzelfde speltype: techniek, weinig snelheid en wat gemene trucs. Het voordeel is dat we eerst uit spelen, zodat we ons rustig kunnen richten naar het spel van Espagnol. Op papier is het een van de zwakkere ploegen waardoor er voor ons niet zoveel eer te behaler zaï zijn. We moeten er daarom vooi wanen dat we niet minder geconcentreerd zijn dan normaal". Wim Rijsbergen, die woensdagavond vanwege een voetblessure geen risico wilde nemen en in de slotfase zijn plaats afstond aan Van Daele („Tegen Sparta ben ik er zonder twijfel weer bij") vindt het vreemd dat Feyenoord de beker wedstrijd tegen Eindhoven op 21 no vember in de Kuip niet „naar voren haalt": „Waarom spelen we woensdag tevoren al niet tegen Eindhoven? Het lijkt me belangrijk dat we tijdig in Bar celona arriveren om te wennen aan de omstandigheden. Tegen die tijd zal het verschil in temperatuur tussen Neder land en Spanje vrij groot zijn. Daarbij komt nog dat we de komende weken een zwaar programma hebben met een uit wedstrijd tegen Sparta en thuiswed strijd tegen Ajax en dan die bekerwed strijd. Voor die ontmoeting tegen Es pagnol zouden we wel wat extra rust kunnen gebruiken". NIJVEL - Het Motorracing Team Zee land (MRTZ) is in het Belgische Nijvel als tweede geëindigd tijdens clubkam pioenschappen. Aan deze strijd namen tachtig clubs deel. In de 125 cc behaalde het Belgische MRTZ-lid Julian Van Zeebroeck een overwinning en in de 500 cc-klasse be haalde Marc van de Endt uit Baarland de zege. In totaal veroverde het MRTZ zeven bekers. In de raceklasse, onder deel van hel totale kampioenschap ,werd het Zeeuwse team eveneens twee de. ROTTERDAM - In een uitverkocht Ahoy-sportpaleis in Rotterdam (ruim zevenduizend toeschouwers) hebben de Zeeuwse atleten NiekFlipsevan AV'56 Goes en Jan Jansma van Zeeland Sport Vlissingen een uitstekende indruk ge maakt tijdens wedstrijden ter opluis tering van de mini voetbalwedstrijden. In één van de twee series over tien ron den (2 km) passeerden deze beide Zeeu wen als eersten de finish en anderhalf uur later maakten ze in de finale over vijftien ronden (3 km) eveneens eeen voortreffelijke indruk Bijzonder verras send was, dat het koningskoppel Pieter Vos en olympiër Evert Hoving (Neder lands 800-meter kampioen) het niet konden bolwerken. Ze werden niet al leen verslagen door de winnaars van de race, Chris Samplonius en Kees de Ruy- ter, maar ze moesten ook de Zeeuwen in een spannende eindrush langs zich la ten gaan. Eerst maakte Jansma de helft van een achterstand van tien meter goed, Flipse liep tegen Vos de andere vijf meter meer dan goed. Jan Eversdijk van AV '56 en Gerard Verhulst van Zeeland Sport kwamen in de serie niet verder dan een derde plaats en werden zodoende uitgeschakeld. TERNEUZEN - Vorige zondag speelde Terneuzen in St. Willebrord tegen kop loper Rood Wit zonder twijfel zijn beste wedstrijd van het seizoen. Het 1-1 ge lijke spel was zelfs een te karige belo ning voor het voortreffelijke veldspel van de Zeeuws-Vlaamse tweedeklasser in deze zeer zware uitwedstrijd. Na de op karakter behaalde overwinning de week daarvoor tegen Dongen een dui delijk bewijs, dat Terneuzen herstel lende is van een matige start en dat het zeer zeker nog niet moet worden afge schreven voor de strijd om de bovenste plaats. Met de thuiswedstrijd morgen (zondag) tegen Vlissingen en de topper tegen Axel de week daarop komt Ter- i of meer in een beslissend stadium van de competitie. Na deze twee zware thuiswedstrijden weten Han van der Hooft en zijn mannen hoe de kaarten er voor de rest van deze competitie voor liggen: uitgeschakeld voor de titel of niet. Iian van der Hooft realiseert zich dit terdege en beseft, dat er gewonnen moet worden. „Willen we nog mee blijven draaien in deze competitie, dan is winst zonder meer noodzakelijk. Zo simpel is dat. Gebeurt dat ook, dan zijn we bij en als we de week daarna van Axel zouden kunnen winnen tellen we zeker weer mee". Over de wedstrijd van morgen hult Han van der Hooft zich wat in vaagheden. Het wisselvallige optreden van zijn for matie in deze competitie weerhoudt hem in ieder geval van een prognose. „Ik vins het moeilijk", zegt hij. „Je weet het bij ons nooit. De ene week spelen we enorm sterk en de week daarop gaat het uitgesproken slecht. Het verschilt bij ons van week tot week. Ik heb daar zelf geen verklaring voor. Het enige waar ik me van overtuigd ben is dat het knap lastig gaat worden. Iedereen die afgelo pen zondag Vlissingen heeft zien spelen, roept wel dat het niks voorstelt, dat het een slechte ploeg is, maai- wie ons in de competitie bezig heeft gezien zegt dat ook. Daarbij komt, dat het voor Vlissin- DIEREN (ANP) - Wegkampioen Jan Raas heeft vrijdag zijn handteke ning gezet onder het contract, dat hem per I januari bindt aan de Fri solploeg. Piet Liebregtsheeft nu zijn équipe voor het nieuwe seizoen bijna compleet: hij probeert naast Louis Ocana nog een tweede Spanj aard, José-Louis Viejo, aan te trek ken. Indien geen overeenstemming kan worden bereikt, zal Liebregts vrijwel zeker terugvallen op Gerard Kamper. In zijn, als Belgisch geregi streerde ploeg, rijden behalve Jan Raas nog drie Nederlandse wegren ners, namelijk Theo Smit, Cees Priem en Fedor den Hertog plus stayer Fred Rompelberg. De bijna 24-jarige Nederlandse weg kampioen meende dat hij in het nieuwe seizoen iets meer vrijheid van handelen zal hebben dan hij had in het gezelschap van Peter Post, zijn vorige werkgever. Raas: „Bij Post, die overigens ook wel overleg met zijn renners pleegde, lag in de klas siekers de verhouding tussen kop mannen en knechten erg ongunstig. Bij Frisol zullen Priem, ik en moge lijk Rosiers beschermde renners zijn, waardoor ik er iets beter voor kom te staan." Het verlangen een trcedje hoger te klimmen in de ploeghièrachie was voor de Zeeuwse landskampioen de aanleiding naar een andere fabriek uittezien. „Ik wasom die red en toch van plan bij Post weg te gaan, dat Ik er nu financieel iets beter van ben geworden, was niet de oorzaak van de overstap." De Zeeuw, die zowel bij amateurs als" profs nationaal kampioen op de weg werd, wil zich in het nieuwe seizoen zowel op de één- als meerdaagse wedstrijden richten. Raas vertelde „Er zijn voor mij drie belangrijke pe rioden. Ten eerste de vooi iaarsklas- siekers, vervolgens het Nederlands kampioenschap met daarop de Ronde van Frankrijk en tot slot de najaarsklassiekers Parijs- Brussel en Tours-Versailles." „Ik heb veel geleerd in de tour van 1976 en ik geloof daarom in het nieuwe jaar behoorlijk mee te kun nen doen. Voor een dagsucces bedoel ik, niet voor het algemeen klasse ment, ik kan wel een behoorlijk gemiddelde rijden, maar ik vind mij zelf nog te licht voor de zware bergen. Het zal in de toekomst wat moeten verbeteren en ik geloof ook dat het kan. Je kunt namelijk beter leren klimmen en daarmee wil ik beginnen in het trainingskamp voor het. sei zoen, hoewel de wedstrijden natuur lijk de hardste en de beste school zijn." DIEREN - Wegkc mpiuen Jan Raas heeft vrijdag zijn handtekening gezet onder het contract, da: hem per bindt aan de Frisolploeg. Na de ondertekening bekeek Raas de fabriek van Gazelle, medesponsor van midden ploegled!er Florent Vaerenberg en rechts Fred Rompelberg, wereldrecordhouder achter de zu>< 1 januari a.s. Frisol. In het are motoren. gen tijd wordt om weer eens te winnen! Al die nederlagen op een rij werken be slist niet in ons voordeel. Laten we het beste er maar van hopen". Belangrijk voor Terneuzen is wel of Leo Koch speelt. Tegen Rood Wit moest hij in de tweede helft geblesseerd aan de kant blijven en het meespelen van deze spelbepalende middenvelder is om morgen erg twijfelachtig. De Temeuzen-trainer: „Donderdagavond kon hij nog nauwelijks lopen en dat is echt geen smoes. Het wordt afwachten of Koch kan spelen. Vooral voor het publiek zijn de presta ties van Terneuzen dit seizoen onder de maat gebleven. De hoge verwachtingen van vorig seizoen en van de vriend schappelijke wedstrijden zijn er niet he lemaal uitgekomen. Toch zegt Han van der Hooft, dat het hem nog niet is tegen gevallen: „Er werd enorm veel van ons verwacht en ik weet best, dat we aan die verwachtingen niet hebben voldaan. Toch ben ik niet ontevreden, omdat voor die mindere prestaties een aantal goede redenen zijn te vinden. In verge lijking met vorig j aar zijn we Frank Dey, nu naar VUssingen, Peter Dey, die ver trok naar Zurich, en Paul van der Hooft (naar PSV) kwijt geraakt. Vooral het wegvallen van Peter Dey is een enorm verlies gebleken. Op het middenveld missen we iemand met ervaring. Kijk maar eens naar Middelburg, wat daar van terecht zonder Henny Wijs?. Afge zien daarvan hebben we nog geen wed strijd compleet gespeeld. JanRietdijkis er twee zondagen niet bij geweest, dat heeft ons drie punten gekost. Maarten van der Staal is geblesseerd geweest, evenals Alex Dehulster en Jan Kolijn, terwijl Eugene Lauret een wedstrijd heeft moeten missen vanwege een schorsing. Daar komt dan ook nog bij dat Jan de Block pas tegen Rood Wit voor de eerste keer goed heeft gespeeld in deze competitie nadat hij eerder al een week in het tweede had gespeeld". „Wekomen nueindelijkeen beetje rond met al die blessures. Jan Kolijn en Maarten van der Staal zijn er ditmaal weer bij. Het wordt nu alleen afwach ten hoe het met Leo Koch gaat. Kan hij ook spelen, dan zijn we voor de eerste keer echt compleet. Daarom, als ik dit alles incalculeer ben ik voor mezelf tot nu toe niet ontevreden. Met een beetje geluk hadden we een punt of drie, vier meer gehad en hadden we net als Axce! boven aan gestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25