konraad Kreymborq fö Boete van ƒ275,- voor rijden in 'sloopauto' COATS UIT DE EREDIVISIE! EXTRA VOORDELIG DEZE WEEK 275, groen-335. TE KOOP GEVRAAGD BOUWGROND 150 m2 in Middelburg of omgeving. Uw reactie aan: FA. HENNING postbus 327. Middelburg Tel. informatie: 01180-13062 van 19 tot 20 uur. DONDERDAG 4 NOVEMBER 1976 KANTONGERECHT MIDDELBURG CAROSSERIE DOORGEROEST MIDDELBURG - Twee boetes met EEi totaal van f275 legde de Middelburgse kantonrechter mr. A. Veenhoven woensdagmorgen op aan W.C.M. uit Veere omdat hij in Middel burg heeft gereden met een auto die in een ondeugdelijke staat verkeerde. De in beslag genomen auto werd, overeen komstig de eis, aan het verkeer ont trokken. Bij het proces-verbaal waren een aantal foto's gevoegd die er, volgens de officier van justitie mr. A. P. Besier. niet om lo gen. Zo waren het stuur en de remlei ding niet in orde en waren kokerbalken en de carosserie doorgeroest. „Dit vehi kel moet niet meer op de weg komen" zei de officier die twee boetes eiste met een totaal van 300 en verbeurdverkla ring van de auto. M. gaf toe dat de auto wel slechte plekken had maar volgens zijn zeggen heeft de politie er met een schoevedraaier doorgestoken. „Er stond pas een nieuwe motor in en er wa ren goede banden omgelegd, zei M. Deze veranderingen verwonderden de kan tonrechter omdat het zo n slechte auto betrof. Mevrouw N.M.Q. uit Goes werd conform de eis veroordeeld tot een boete van 60 omdat ze in haar woonplaats geen voor rang had gegeven aan een bromfiets zo dat deze door haar auto werd aangere den. De bromfietser werd daarbij ern stig gewond en moest in een ziekenhuis worden opgenomen. De officier zei dat zij waardering verdient voor haar optreden na het ongeluk. Hij zei het niet uit te sluiten dat ook de bromfietser enige schuld had maar die in niet ver volgd in verband met zijn ernstig letsel. De kantonrechter verklaarde van deze schuld niet overtuigd te zijn. Mevrouw voerde aan dat ze de bromfietser door de drukte op het kruispunt te laat heeft ge zien. De Middelburger G. M. G. zou in zijn woonplaats Middelburg met zijn auto geen voorrang hebben gegeven aan een andere van rechts komende auto zodat een botsing is gevolgd met schade. Hij moet. gelijk aan de eis. een boete beta len van 50. L.F. uit Middelburg heeft in 2ijn woon plaats een bocht verkeerd genomen zo dat hij op de rechterhelft van het andere verkeer kwam waardoor hij op een an dere auto botste. Zijn auto liep daarbij een schade op van 3 mille. De andere auto kreeg minder schade. F. gaf zijn fout ruiterlijk toe. „U reed te snel door de bocht", hield de kantonrechter hem voor Hij verlaagde de eis van 75 tot een boete van 50. In de aangehouden zaak tegen F.M.V. uit Middelburg eiste de officier van ver hoor van de verbalisant J.S. een boete van 75 omdat hij de Schroeweg in zijn woonplaats door een rood verkeerslicht is gereden met zijn auto. V. ontkende dat het licht al rood was maar de agent legde een zeer positieve verklaring af. De uitspraak was een boete van 65. Gipsbeen De Goesenaar J.W.B. stond terecht om dat hij in zijn woonplaats met een auto zou zijn weggereden zonder dat hij in staat was het voertuig goed te besturen omdat zijn rechterbeen in het gips was verpakt. Dit kwam aan het licht bij een botsing die hij daarna veroorzaakte. Hij vertelde dat het een auto was met een automatische gangwissel maar hij moest zowel remmen als gasgeven met het linkerbeen en daarom kon hij niet snel genoeg reageren. „Ik had haast om weg te gaan", was zijn verweer. De officier eiste een boete van 100 om dat B. naar zijn mening niet de noodza kelijke gesteldheid bezat om de auto te besturen. De kantonrechter halveeerde de eis tot een boete van 50 met de mo tivering dat hij gevaarlijk zou hebben gereden. De schade bleek in dit geval nogal mee te vallen omdat de andere bestuurder snel reageerde. Gelijk aan de eis kreeg T. van P. te Vlis- singen een boete van 40 omdat hij daar met een gladde autoband zou hebben gereden. Tegen R.E.P. uit de Scheldes- tad eiste de officier een boete van 100 omdat hij aan een politieman een valse naam heeft opgegeven. Volgens mr Be sier hield de aanhouding verband met een winkeldiefstal. De kantonrechter reduceerde de eis tot een boete van 75 mede omdat P. geen inkomsten heeft Twee autobestuurders stonden terecht omdat ze hebben gereden met een auto waarop deel Hl van het kentekenbewijs niet op de vooruit was aangebracht. J.W. de V. uit Vlissingen vertelde dat hij het kenteken enige dagen na de bekeu ring heeft oritvangen. De toezending zou zijn vertraagd door een administratieve fout. De officier hield hem voor dat hij niethad mogen rijden en eiste een boete van 15 die de kantonrechter stelde op 10. De Middelburger P J. de M. was ook voor zo'n fout bekeurd in zijn woon plaats. De officier stelde dat hier de fout bij verdachte lag omdat hij een andere auto in gebruik nam nadat de vorige was vernield bij een botsing maar hij geen nieuw kentekenbewijs had aange vraagd. De eis was voor hem een boete van 100 die de kantonrechter terugge bracht tot 500.-. Conform de eis kreeg J. van S. uit Westkapelle een boete van 20 omdat hij in Vlissingen heeft gereden met een aanhangwagen die een ver keerd kenteken voerde. „Mijn baas zou de boete betalen maar hij heeft het zeker niet gedaan" zei Van S .Dan kan hij het nu doen", was het antwoord van de kan tonrechter. De autobestuurder G.J. van der L. uit Goes hoorde een boete van 40 tegen zich eisen omdat hij op de secundaire weg naar de Zeelandbrug in zijn woon plaats zou hebben ingehaald op een plaats waar dat verboden is. Hij had een toen naast hem zittende dame meege bracht die ook zei te menen dat ze al voor het verbodsbord hadden inge haald. De hoofdagent. A.D. gaf echter B. en w. Vlissingen: niet vooruitlopen op sociaal- vestigingsstatuut VLISSINGEN-B. en w. van Vlissingen vinden het 'niet doelmatig' om vooruit lopend op liet SER-advies over een so ciaal vestigingsbeleid voorlopig stap pen te nemen om voor Vlissingen-Oost tot een dergelijk statuut te komen. In principe beoordeelt het Vlissingse col lege een dergelijk statuut 'echter posi tief, zo zeggen b. en w. in antwoord op schriftelijke vragen naar aanleiding van de begroting 1977. B. en w. zijn verder van mening, dat het zaak is om voor de adviescommissie uit het bedrijfsleven zo snelmogelijk een reglement tot stand te brengen, dat de basis moet vormen voor een 'zodanige functionering van de commissie, dat er geen fundamentele meningsverschillen over haar taak zullen blijven bestaan'. Over de functie van de commissie zelf willen b en w. pas een uitspraak doen als het reglement is vastgesteld. In antwoord op vragen naar een verder gaande democratisering van het haven schap met name door benoeming van vertegenwoordigers in het d.b, zeggen b. en w. dat dit eerst, kan gebeuren als dat in de gemeenschappelijke regeling mo gelijk wordt gemaakt Daarvoor moet het rijk echter een wetswijziging toe passen. B. en w. laten nog weten, dat er geen plannen zijn om te komen tot de aanleg van eenspeciale houthaven; het grote aantal stammen bij de Buitenhaven is het gevolg van het feit. dat grote hoe veelheden hout in korte tijd zijn aange voerd en dat de afvoer daarmee geen gelijke tred kon houden. B. en w. zeggen, dat er nog steeds pogingen door de ha ven van Vlissingen worden gedaan om hel ladingenpakket uit te brengen, maar dat het moeilijk is informaties te geven zolang er nog onderhandelingen aan de gang zijn. Zierikzeeënaar kreeg 3Yi jaar wegens diefstallen (Van onze correspondent) 'S-HERTOGENBOSCH- Het gerechts hof in 's-Hertogenbosch heeft in dezaak tegen de zogenaamde Brabantse inbre kersbende de 35-jarige Gerardus F. uit het woonwagenkamp in Z-ierikzee, een zware straf opgelegd. Enige maanden geleden was deze medeplichtige door de rechtbank in 's-Hertogenbosch ver oordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek. Daartegen ging de officier van justitie, die vier jaar met aftrek had geëist, in beroep en kreeg de procureur-generaal van het gerechtshof aan zijn zijde, want die eiste veertien dagen geleden even eens vier jaar met aftrek van voorarrest. Het gerechtshof in 's-Hertogenbosch heeft aan Gerardus F. nu een straf van driejaar en zes maanden, met aftrek van voorarrest, opgelegd. Tegen de medeplichtige Gerardus O. uit Maastricht vonniste het gerechtshof van 's-Hertogenbosch een gevangenis straf van twee jaar met aftrek van voor arrest. hetgeen een bevestiging bete kende van het rechtbankvonnis. De 24-jarige Jacobus van K. uit Rucp- hen kreeg eveneens twee jaar gevange nisstraf met aftrek en ook dat was een bevestiging van het vonnis van de rechtbank in 's-Hertogenbosch. terwijl de 46-jarige Eduardus H. uit Oirschot één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest werd opgelegd en ook dat was een bevestiging van het vonnis van de rechtbank in 's-Hertogenbosch. De mannen hebben bekend te hebben deelgenomen aan inbraken in Terneu- zen, waar destijds een bijzonder grote buit van ongeveer 109.000 gulden aan juwelen, sieraden en dergelijke op de kop werd getikt, inbraken in Bergen op zoom. Sint-Anthonus en Beek en Donk. Alleen reeds de hoofddader Comelis F. had 54 vermogensdelicten gepleegd. Koplamp gestolen VLISSINGEN - Op de parkeerplaats bij het NS-station te Vlissingen is van de auto van de heer J. S. uit Vlissingen de linkerkoplamp gestolen. De politie heeft de zaak in onderzoek. een gedetailleerde verklaring over de si tuatie ter plaatse en verklaarde dat hij duidelijk zag dat er na het bord werd ingehaald al beweerde de verdachte dat hij dit. op een afstand niet heeft kunnen waarnemen. De kantonrechter stelde de boete een tientje lager dan de eis. De Vlissinger B de W. werd bij verstek veroordeeld tot een boete van 25 'eis ƒ40) omhij daar heeft gereden zonder een autogordel te dragen. Hij ver klaarde tijdens een vorige zitting dat hij zijn driepuntsgordel gebruikte als een tweepuntsgordel maar de agent H.J. van E. vertelde nu dat de gordel vast zat onder de zitbank en dus niet gebruilkt kon zijn. In de aanghouden zaak tegen C.D. uil Vlissingen eiste de officier na verhoor van de verbalisant B.J.S. twee boetes meteen totaal van 100 omdat hij bij de Keersluisbrug met zijn auto door een rood licht zou hebben gereden en de witte streep zou zijn overgereden. Ver dachte gaf toe dat hij een overtreding heeft begaan'maar verschilde van me ning met de hoofdagent ove zijn wijze van rijden. De kantonrechter maakte er twee boetes van met een totaal van 75. D. zei tegen dit vonnis in hoger beroep te zullen gaan. ZCR behandelt nota 'kunst en kunstbeleid' MIDDELBURG - De Zeeuwse Cultu rele Raad zal in een op 9 december a.s. te houden extra vergadering de nota 'Kunst en kunstbeleid' behandelen. Men wil dan tevens tol een besluit ko men over een eventuele reactie, be stemd voor de tweede kamer. Belanghebbende instellingen en groe peringen zijn tot 1 januari a.s in de gele genheid op de voorstellen die in nota gedaan worden te reageren. Ter voorbereiding van deze behande ling komt de Zeeuwse Culturele Raad dinsdagavond 30 november a.s. even eens bijeen. Voor Zeeland, zo schrijft de agenda commissie van de ZCA in de uitnodiging voor deze bijeenkomsten, heeft hetstuk voor het kunstbeleid belangrijke conse quenties. Dit zal in de toekomst worden ingepast in gemeentelijke en provin ciale welzijnsplannen. De verantwoor delijkheid voor bepaalde voorzieningen wordt dan duidelijker bij een over meer overheden gelegd. 'Tot Leeringhe ende Vermaeck' studeert nieuw toneelstuk in VEERE - De toneelclub 'Tot Leeringhe ende Vermaeck' te Veere heeft voor het komende winterseizoen, onder regie van de heer A. C. Caljouw. het blijspel in vier bedrijven 'Niets veranderlijker dan een mens' van P. J. Zonruiler in studie ge nomen. Naast de gebruikelijke opvoer ing te Veere verwacht de toneelclub met dit toneelstuk een toernee te kunnen maken. Jaarvergadering PvdA Middelburg op 12 november MIDDELBURG - De afdeling Middel- knopen met leeftijdgenoten in Middel burg van de Partij van de Arbeid houdt h(olH„n HinncEnUcht W militai- burg van de Parti j vrijdag 12 november in dc concert- en gehoorzaal dc jaarvergadering. Op deze bijeenkomst, die 's avonds om half acht begint, komt onder meer de ver kiezing van een aantal nieuwe be stuursleden aan de orde. De zittende bestuursleden E. J. Ph, van Essen. M A. L. Hubregtse, J Kollaard. W M Vermeulen en A. J. Wien stellen zich niet meer herkiesbaar. Als opvol gers worden voorgesteld mevrouw Me- rison en de heren A. Buys. M. C. de Kos ter, H. Gillissen en C. H. H. Wisse. Als bestuurrslid voor het vrouwencontact wordt mevrouw J J. van der Wel-Beije voorgedragen. Naast de behandeling van de jaarstuk ken en het jaarverslag van de gemeente raadsfractie zijn de aanwezigen in de ge legenheid wensen naar voren te brengen voor de gemeente begrotingsvergader ing van de gemeenteraad. Verder is er de kandidaatstelling voor leden van eerste en tweede kamer. Dialezing Nederlandse reisvereniging MIDDELBURG - De Nederlandse Reisvereniging houdt vandaag - don derdag - in gebouw 'De Schakel' een dia-avond over Egypte. Spreekster deze avond is mevrouw Stam-Harting uit Vlissingen. Zij zal tevens het onderwerp 'Moskeen in Perziê' behandelen. De bij eenkomst begint, om 20.00 uur. Corrtactavond militairen MIDDELBURG - Om contracten aan te burg hielden de dienstplichtige militai ren van de Generaal Majorr Berghuys- kazerne dinsdag ln het Katholiek Mili tair Tehuis in de Blindenhoek een ont moetingsavond. Naar verschillende jongerengroepen in de stad waren voor deze avond uitnodigingen gestuurd, maar geen van deze groepen heeft hierop gereageerd. Het KMT wil probe ren om hierin verandering te brengen door persoonlijke contacten met deze groepen te gaan leggen. Zij vrezen dat het KMT in Middelburg te weinig be kendheid geniet, en - zo het al bekend is - de naam verkeerd werkt. Het is name lijk niet alleen voor katholieken of mili tairen bedoeld. Door het organiseren van avonden met andere jongerengroe pen - waarvoor in het KMT ruimschoots de gelegenheid is - willen zij dan ook proberen uit het isolement van de mili taire dienst te geraken. Volgens week donderdag is er zo'n avond. School met de bijbel houdt ledenvergadering WESTKAPELLE - De school met <Je bijbel te Westkapelle houdt donderdag 11 november een ledenvergadering Inde hal van het schoolgebouw. Na de ope. ning zal de voorzitter, de heer H. Wou. ters een causerie houden over het leven van prof. dr. J. H. Gunning en zijn be-1 kentenis voor de kerk. Ook zal er een film worden vertoond over de bedrijven van Hoechst. waarbij men een indnfr zal kunnen krijgen van de rol die de chemie speelt bij het oplossen van pro- blemen, o.a. bij landbouw en vissery.'BI) voldoende tijd zal ook nog een film ver toond worden over de Zuidpool. De agenda bevat ook nog een bestuursver. kiezing en benoeming van een kascorv trolecommissie. Verkoping werkstukken van bejaarden Twee Vlissingers aangehouden wegens drugbezit ARNEMUIDEN - De afdeling Amemui- den van het Nederlandse Rode Kruis houdt de eerste verkoping van werk stukken die door bejaarden werden ge maakt. Dat gebeurt op dinsdag in de recreatiezaal van het bejaardentehuis van Arnemuiden. De aanvang is twee uur. VLISSINGEN - De heer J. M. M. (24) ujt Vlissingen is door de gemeentepolitie tt Vlissingen in verzekerde bewaring ge- steld. Hij werd aangehouden vanwege het in het bezit hebben van hard- en soft drugs. M. wordt morgen in Middelburg voorgeleid voor de officier van justitie. Wegens het in het bezit hebben van hard drugs werd tevens H. T. (27) uit Vlissin gen aangehouden. Nadat tegen hem proces verbaal was opgemaakt werd hij vrijgelaten. DEMONSTRATIE Aanstaande zaterdag op 6 novem ber. houden wij een demonstratie met deze houtbewerkingsmachine U kunt er mee bandschuren. figuur- en decoupeerzagen. lintzagen, schijfschuren. lipverbindingen en groefzagen en natuurlijk cirkelza- Bij aankoop tijdens deze demon stratie gratis hulpstukken t.w.v. 370,- Ook demonstratie met andere ma chines o.a de Ummat Metaal- draaibankjes. BLACK DECKER KLOPBOORMACHINE Zware boortol met 2 snelheden en klopmechanisme, type on 8 Nu van 189.- voor 149,— LADENKAST met 3-laden in fraai grenen kunst stof fineer 60 cm hoog. 50 cm breed en 40 cm diep nu van 98.50 voor 75,— GRENEN WANDSCHROTEN Mooie schroten in vallende lengtes 7 cm breed van 1.15 voor 89 ct p.m. Extra breed van 9.5 cm nu van 1.59 voor 1.39 P.M. VLISSINGEN. Lange Zelke 22. telefoon (01184) 12691 MIDDELBURG, Domburgs Schuitvloi 23, telefoon (01180) 12510 (pal naast Trefcenter) Heden 2 uur rund- en varkens vlees Abattoir Middelburg Nieuwdorp Lange Delft, Middelburg. Coat van zuiver scheerwol, met plaidvoering. Voorzien van 't bekènde Kynoch- etiket. Vage diagonale streep in bruin. 395, Coat van 65% wol/30% mohair/5% polyamide. Draagt 't beroemde San Giorgo-etiket. Plaidvoering. Bruin, grijs, groen of camel. Zuiver scheerwollen met plaidvoering. Mouw riempjes, achtersplit. In fraai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8