Kamer: in 1977 oeververbinding beslissen over Westerschelde PZG/provIncle 6 DETAILHANDEL BUITEN BINNENSTAD VAN GOES GEEFT GROTE SCHADE Cuba zag mannen Smit Salvor als gevaarlijke elementen ACTIECOMITÉ ZANDBERG WIL MET DR. BOERTIEN OVER WEGVERBETERING PRATEN Minderheid b. en w. in nota: Gastvrouwen Terneuzens Zuidlandtheater bezorgd over hun positie DONDERDAG 4 NOVEMBER 1976 VELE NADELEN TE VERWACHTEN GOES - Het aanwijzen van een terrein buiten de binnenstad van Goes, rechtstreekse verkoop aan de ci ment door groothandel en andere be drijven, zal leiden tot grote economi sche schade voor de bedrijvigheid in de binnenstad. Dit schrijven burgemees ter mr. F. G. A. Huber en wethouder L. H. de Leeuw (ruimtelijke ontwikke ling) van Goes in een reactie op de plannen voor het inrichten van een de tailhandelsterrein buiten het centrum. De plannen zijn ingediend door twee raadsleden van de christelijke groepe ring en worden ondersteund door de meerderheid van het college van bur gemeester en wethouders. De heren Huber en De Leeuw verwachten - als zo'n terrein er zal komen - vele nadelen voor de binnenstad. Zij noemen' het wegvallen van de druf en bereidheid om nieuwe winkels in te richten, verminder ing van de werkgelegenheid in de bin nenstadswinkels, minder geld van rijk en provincie voor de ontwikkeling van de binnenstad, schade aan de sociaal- culturele functie van het centrum en een rechtsonzekerheid en schade voor groothandelsbedrijven die zijn inge steld op zuivere levering aan de detail handel In een uitvoerige notitie, voorzien van de nodige bijlagen van rijk en provincie Zeeland, gaan de twee collegeleden in op het beleid dat de afgelopen jaren ge voerd is voor de binnenstad en de vesti ging van detailhandelsbedrijven „e enorme toename van het gemotoriseerd verkkeer (zowel in hoeveelheid als in grootte), de groei van de kleine ambach telijke bedrijfsjes tot industrieën, de ruimte opslokkende groei in de kanto rensector, enzovoort, hebben de laatste tientallen jaren geleid tot een uittocht uit vele oudere binnensteden naar het maagdelijk buitengebied. Eerderal was de woonfunctie van de binnensteden ernstig in gevaar gekomen, ook al om dat buiten de stad bouwen probleemlo- zer en goedkoper was dan in de hogere eisen stellende oude stad," aldus de he ren Huber en De Leeuw. Zij wijzen erop dat in Goes een reeks maatregelen ge nomen is. om de neergang van de bin nenstad terug te dringen, met als be langrijkste het aannemen van de struc tuurschets voor de binnenstad (1974) en het beperken van detailhandelsbezig heden op terreinen buiten het centrum (1973). De collegeleden benadrukken dat deze besluiten met instemming van de gemeenteraad genomen zijn. „Het beleid is er de laatste jaren sterk op ge richt op versterking en verfraaiing van de binnenstad, onder meer door bevor dering van een zeer afwisselend winke lapparaat van goede kwaliteit. Een bij komstig voordeel is, dat men door een dergelijk beleid tevens de positie van de kleine zelfstandige - die toch allerwegen wordt bedreigd - kan verstevigen en daarmee kan bevorderen dat mensen, die enige ondernemingsgeest in zich Bromfietser brak been bij botsing in Terneuzen TERNEUZEN - De bromfietser M. van B. uit Hengstdijk is woensdagmiddag met een open beenbreuk naar het Ter- neuzense Julianaziekenhuis gebracht, nadat hij op de Axelsestraat was aan gereden door de automobilist M. de F. uit Terneuzen. De F. wilde vanuit de Dokweg de straat inrijden, maar verleende geen voorrang aan de bromfietser dragen, de kans krijgen met weinig middelen en veel arbeidsvreugde een bestaan op te bouwen," stellen de heren Huber en De Leeuw. i- Structuurschets De burgemeester en de wethouder mel den'met grote nadruk'dat het vaststel len van de structuurschets voor de bin nenstad en het bevriezen van detail handel in het buitengebied, belang rijke aanzetten hebben gegeven voor gunstige ontwikkelingen in de gemeen te Zij geven als voorbeelden: de structuurschets is een belangrijke basis voor diverse bestemmingsplan nen, die thans voor verschillende stads delen worden uitgewerkt het bedrijfsleven heeft een stuk ver trouwen gesteld in het overheidshande len en belangrijke investeringen ver richt (en zal dat in de toekomst nog doen), waartoe ook gerekend worden de bijdragen voor de promenades de rijksoverheid en adviserende pro vinciale instanties hebben zoveel ver trouwen in het beleid van Goes tot nu toe gehad, dat zij reeds aanzienlijke subsidies ter ondersteuning van het be leid heeft gegeven en/of toegezegd. Bij voorbeeld: subsidie aankoop groenvoe- derdrogerij Timmerman; subsidie ver betering St-Adriaans traat: subsidie José Franse, Goes wint tweede prijs op nationale huishoudscholendag Van onze Haagse redacteur) ALPHEN AAN DE RIJN - José Frans uit Goes, leerlinge van de scholen gemeenschap voor hno „De Vak school" heeft woensdag de tweede prijs gewonnen tijdens de dertiende nationale huishoudscholendag, die in Alphen aan de Rijn werd gehou den. Ze kreeg haar prijs omdat ze erin slaagde een fraaie vleeswaren- schotel op te maken. De nationale huishoudscholendag werd georganiseerd door het Bedrijf schap Slagersbedrijf. dat weer zes tien huishoudscholen uit het hele land had uitgenodigd om in competi tieverband smaakvolle en originele vleesschotels te bereiden. Uit Zee land waren er behalve deelnemers van „De Vakschool" nog vlees- opmakers van „De Leeuwtjes" uit Temeuzen. De wedstrijd werd ge houden in het parkrestaurant van het vogelpark „Avifauna" en de prij zen gingen naar scholieren uit Utrecht, Boxtel, Veenendaal, Mep- pel, Slochteren en Arnhem. gevoerd voor detailhandel buiten het centrum, aan duidelijkheid niets te wensen overlaten. Zij erkennen dat niet iedere detailhandel goed in de binnen stad past, maar zijzen erop dat de be drijven die zich niet buiten de binnen stad mogen vestigen, met name ge noemd worden: kleding, meubilair, voedings- en genotmiddelen, hobby- en doe-het-zelfartikelen, radio- en televi sietoestellen en andere elektrische en huishoudelijke artikelen. „Andere de tailhandelszaken kunnen zich derhalve wél buiten de binnenstad vestigen. Als voorbeeld kan genoemd worden de ves tiging van garagebedrijven, caravan- bedrijven en botenbedryven," betoogt de minderheid van het college van b. en w. Het tweetal is het 'volstrekt oneens' met de gedachte dat Goes een belang rijke handelstak afsnijdt als er geen mo gelijkheden voor detailverkoop door groothandel en andere bedrijven buiten het centrum komen. De meerderheid van het college van b. en w. (de wethouders drs. J. Dijkgraaf, J. P. Lindenbergh en J. H. Roose) schaart zich achter het voorstel van de CGG. Zij willen de totstjandkoming van een de tailhandelsterrein buiten de binnenstad bevorderen. Over de plaats waar zo'n terrein moet komen, wil de meerderheid pas later een uitspraak doen. In het voorstel van de CGG is als mogelijke aanpassing Grote Markt. Het njk staat plaats genoemd het gebied nabij de An- positief tegenover verdere bijdragen, nodig voor verdere stadsvernieuwing. In hun notitie gaan de twee leden van het college uitvoerig in op het voorstel van de twee raadsleden van de CGG. Zij ontkennen onder andere dat er sprake is van een vervaging tussen groot- en kleinhandel: „Hetisjuistzó.datdankzij de waarschuwingen aan de gemeente besturen en onder druk van rijk en pro vincie een sterke rem is gezet op de ver koop van de groothandel aan de consu ment, voorzover die buiten de winkel- thony Fokkerstraat in Goes-Zuid. De gemeenteraad van Goes zal zich in de december-vergadering over het meerderheids- en minderheidsstand- puntén het voorstel van de CGG buiten. Daarvoor wordt er in verschillende raadscommissies over gepraat. De commissie voor handel, ambachten en diensten zal de plannen eveneens be handelen. Foto: het gebied rond de Anthony Fok kerstraat in Goes, genoemd als moge lijke vestigingsplaats voor groothandel gebieden plaatsvindt." De heren Huber en andere bedrijven die rechtstreeks en De Leeuw vinden ook dat de beper- kingen die de gemeente in 1973 heeft in- PA CHTO VEREENKOMST HORECA NOG STEEDS NIET GEREGELD DRS. REKVELD: „ZAAK VOOR 1 JANUARI ROND" TERNEUZEN - De b part-time- gastvrouwen van het Terneuzense Zuidlandtheater maken zich bezorgd over hun toekomst, nu nog steeds niet duidelijk is wie straks het horecage deelte van de schouwburg gaat exploi teren. Het dagelijks bestuur van de schouw burgcommissie heeft de huidige ex ploitant, de firma Standaert, nog tot 1 januari de tijd gegeven om zich te be zinnen op een nieuwe pachtovereen komst. Het is de bedoeling, dat de gast vrouwen straks niet langer meer in dienst zijn van de schouwburgcommis sie, maar van de horeca-exploitant. Drie van de gastvrouwen woonden woensdagavond de vergadering van de commissie bij, in de hoop wat meer te vernemen over hun toekomstige positie. Voorzitter drs. A J. Rekveld kon echter geen opheldering geven. Hij vond dat de huidige exploitant even de tijd moet hebben om met deskundigen over een nieuwe opzet te praten. Leidt dat niet tot resultaten, dan komst er een open inschrijving voor het theaterbuffet. De bestuursleden mevrouw M. M Coster-de Krijger en J. M Doppegieter-Thiel verweten het dage lijks bestuur in de kwestie nogal laks te zijn opgetreden. Mevrouw Doppegieter; „De mensen die er werken zilten met vraagtekens Komen ze op wachtgeld, wat gebeurt er met hen-5 Ik heb in de vergadenng van juni al tot speod ge maand. Als erzo gewerkt wordt, glipt de factor tijd volkomen uit de hand Mevrouw Coster was het met haar eens. Ze herinnerde eraan, dal de overeen komst aanvankelijk per 1 september 'rond' had moeten zijn. „We zijn straks even ver als in 't begin", aldus het be stuurslid, dat overigens begrepen had dat het schouwburgpubliek best te spreken is over de wijze waarop de firma Standaert het horeca-gedeelte van het Zuidlandtheater verzorgt Ir. J. C. van der Tas: „Het is maar watje goed noemt. De exploitatie kan dan wei goed zijn. maar de kostenontwikkeling baarde ons zorgen" Hij vond overigens dat in deze zaak niet overhaast te werk moest worden gegaan en dat er ruimte moet zijn voor een zorgvuldige benader ing en hoor en wederhoor. Deze procedure is naar zijn mening eer der in het belang dan in het nadeel van de gastvrouwen. De heer Rekveld betoogde, dat het da gelijks bestuur de opmerkingen van mevrouw Doppegieter als een 'steuntje in de rug' beschouwde om te komen tot een afronding. Uitgangspunt blijft, dat de gastvrouwen in dienst treden bij de horeca-exploitant. Hij vond het, gelet op de langlopende verbintenis, terecht dat de firma Standaert bedenktijd krijgt. „We willen niet in een situatie be landen van slikken of stikken". Aan het begin van de vergadenng deelde hij mee. dat gs zich bereid heb ben getoond om tot een herverdeling van evenementssubsidies te komen voor die regio's of plaatsen die volgens het nieuwe subsidiesysteem op basis van het inwoneraantal beduidend min der zouden ontvangen dan onder de oude regeling. Zeeuwsch-Vlaanderen zou er op die ma nier zeker 20.000.- bij inschieten. Het subsidiëntenoverleg zond daarover in dertijd een protestbrief aan gs. DIRECTEUR KLEPKE VAN SMIT INTERNATIONALE NA GOED AFGELOPEN AVONTUUR VAN SLEEPBOOT: „ONZE MENSEN WAREN IN OVERTREDING" ROTTERDAM - Kapitein Jan Kley- wegt (33) en zijn 21 bemanningsle den van de sleepboot Smit Salvor zijn op Cuba lange tijd aangezien voor „CIA-agitatoren". Daarom werden zij behandeld als staatsge vaarlijke elementen. „De sfeer in het land", aldus de heer Klepke, direc teur van Smit Internationale, „was bijzonder gespannen, doordat kort tevoren een Cubaanse DC 8 was neergestort, naar men vermoedde als gevolg van sabotage door de CIA. Vandaar dat onze mensen, die in derdaad in overtreding waren, on middellijk in voorarrest genomen werden en het schip aan de ketting werd gelegd". Het avontuur van de Smit Salvor, die gestationeerd is in Kingston op Ja maica, begon op zaterdag 9 oktober. De sleper arriveerde toen bij de Libe riaanse tanker „Stolt Ar go", die een SOS had doen uitgaan vanwege een brand aan boord. Kapitein Kleywegt zette een rubberboot uit met twee man erin om te weten te komen wat er precies met de tanker aan de hand was. Deze was inmiddels gestrand op een eiland voor de Cubaanse kust. Even later werden de mannen in de rubberboot gearresteerd door officie ren van een Cubaans marinevaar tuig. dat vervolgens de Smit Salvor opbracht naar de havenplaats Isa bella de Sagua. Stomme streek Het bleek, dat de sleepboot zonder toestemming van Havana de terri toriale wateren was binnen geva ren. Volgens de heer Klepke berustte deze fout op een communicaties toornis. „Het duurde allemaal zo lang, dat de kapitein aannam dat het hoofdkantoor in Rotterdam inmid dels de benodigde „permit" had ontvangen". Klepke erkende dat de gezagvoerder „een stomme streek" had uitgehaald. „Maar ja", zei hij, „het is een jonge kerel, die maar een doel voor ogen had: het redden van de tanker". Eenmaal in Isabella de Sagua werd de gehele bemanning van de Smit Salvor in voorarrest genomen en op gesloten in een naburige militair op leidingskamp. Na enige dagen moch ten allen terug naar him schip be halve kapitein Kleywegt die afkom stig is uit Rockanje en eerste- stuurman Harm Jongman (27) uit het Overijsselse Vollenhoven. Over de behandeling in het opleidingscen trum was de heer Klepke vol lof. „De bemanning sliep in barakken, die speciaal daarvoor ontruimd waren door de kadetten; en Kleywegt en Jongman kregen ieder een kamer in het hoofdgebouw, een verbouwde vil la. Hun eten en drinken was hetzelfde als dat van de aanwezige militairen". De hechtenis van de kapitein en de stuurman duurde drie weken, het geen volgens de heer Klepke veroor zaakt werd doordat alle voor de rechtszitting benodigde documen ten eerst in het Spaans moesten wor den vertaald. Afgelopen zaterdag was het vooronderzoek eindelijk vol tooid en moesten de 22 opvarenden van de Smit Salvor voor het plaatse lijk volkstribunaal verschijnen. De aanklacht luidde: illegale grensover schrijding. Een voudige zeelui „Voor ons lijkt dat een simpele over treding, maar voor de Cubanen was het dat bepaald niet. Dat blijkt ook wel uit de straf die je ervoor kunt krijgen: één tot vier jaar gevange nisstraf', aldus directeur Klepke. Dat het vonnis toch betrekkelijk mild is uitgevallen - alleen de kapi tein, de stuurman en de twee man nen in de rubberboot werden schul dig bevonden en veroordeeld tot een (gezamenlijke) boete van omgere kend in Nederlandse valuta 35.000 gutden - verklaarde de Smit directeur uit de kwaliteit van de verdediging. „Onze advocaat wist de president van de rechtbank ervan te overtuigen, dat het hier ging om eenvoudige Nederlandse zeelui, die alleen maar hun werk hadden wil len doen". De bemanning van de Smit Salvor verblijft op dit ogenblik in Willem stad op Curacao, waar hun schip een onderhoudsbeurt ondergaat. De heer Klepke verwacht niet dat een van hen eerder dan volgens schema naar huis zou willen. „Ze zijn allemaal weer over de sehrik heen". Op de vraag of de verhouding tussen het Smit-concern en Cuba nu aanzienlijk verslechterd was, antwoordde Klepke langs een omweg: „De Cuba nen zeiden bij ons vertrek: dit onge lukkige incident heeft de banden tussen ons verstevigd. En daar hou den we het dan maar op". JAN KLEYWEGT DIRECTEUR A. H. KLEPKE VERZOEK OM GELD UIT DE TERTIAIRE WEGENPOT G. de Waardt onder grote belangstelling begraven VLISSINGEN - Onder bijzonder grote belangstelling is woensdagmiddag het stoffelijk overschot van de afgelopen vrijdag op 63-jarige leeftijd overleden heer G. K. de Waardt. economisch- directeur van het Gasthuis in Middel burg. in Vlissingen ter aarde besteld. Vooral vele mensen uit de Zeeuwse zie kenhuiswereld gaven van hun belang stelling blijk tijdens de korte, sobere plechtigheid op de Vlissingse algemene begraafplaats. Op verzoek van familie werden geen toespraken gehouden. Ds. F. C. M. Roodenburg ging voor in gebed, waarna de vele aanwezigen een ogenblik stilte in acht namen ter nagedachtenis van de overledene. Voorafhad erin de Ontmoe- tingskerk te Middelburg een rouwdienst TVypp 7pp|lWWP plaatsgevonden, onder leiding van ds. A fCCUTUJC Roodenburg. Na de teraardebestelling bestond er gelegenheid de familie in die zelfde kerk te condoleren. De heer De Waardt, Vlissinger van ge boorte, vervulde zijn functie van economisch-directeur van het Middel burgse Gasthuis sinds 1 januan 1970. Hij heeft in zijn leven tal van functies vervuld. Onder andere was de heer De Waardt bestuurslid van het Zeeuws Op leidingscentrum voor fysiotherapie, penningmeester van het astmafonds Zeeland en secretaris van de Zeeuwse vereniging van economische directeu ren. Hij genoot tevens grote bekendheid als docent bij de gemeentelijke stichtig voor voortgezet economisch onderwijs. Per bus naar Middelburg om handtekeningen te overhandigen ZANDBERG - Het actiecomité Zand berg, dat zich inzet voor een zo spoedig, mogelijke reconstructie van de weg van Hulst naar Graauw, zal aan com- kruisverenigingen krijgen bijdragen uit opbrengst kinderpostzegels missaris der koningin dr. C. 'Boertien schriftelijk om een onderhoud vragen. Het actiecomité zou ook de gedepu teerden A. L. van Geesbergen en A. J. Kaland graag bij het gesprek aanwezig zijn. „Zij behren de pot", zo werd woensdagavond tijdens een vergader ing van het actiecomité in Zandberg verteld. Het ligt in de bedoeling om, las het ge sprek met de commissaris wordt toege zegd, met een voole bus of met bussen) den van de schoolgaande kinderen, met alle consequenties van dien De nieuwe lijst met handtekeningen - de eerste bracht 800 mensen op de lijst, die werd ingediend bij de gemeente Hulst - zal volgende week worden ver zameld. Daarvoor zal in Graauw, Zand berg en omliggende polders en buurt schappen een stencil huis-aan-huis worden verspreid om de belanghebben den van de nieuwste ontwikkelingen op de hoogte te stellen. Als het comité in Middelburg wordt uit- naar Middelburg te rijden. Daar zullen genodigd zullen handtekeningen, be- Inbraak in Jan Ligthartschoól te Vlissingen VLISSINGEN - In de Jan Ligthartr school aan de W. van de Veldestraat te Vlissingen is in de nacht van dinsdag op (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Twee Zeeuwse kruisver enigingen hebben een deel gekregen van de opbrengst uit de verkoop van kinderpostzegels. Het zijn de Vereni ging Het Groene Kruis te Groede, die 7500 gulden ontving als bijdrage in de kosten van de inrichting van een kin- derhygiënisch gedeelte van het. consul tatiebureau, en de Kruisvereniging „Platteland Walcheren". De laatste, kreeg 2000 gulden als bijdrage aan de kosten voor de verbetering van de wachtkamer in het wijkgebouw van de afdeling Veere. Voor projecten over het hele land was er 5.2 miljoen gulden beschikbaar. De nieuwe kinderpostzegelactie begint 16 woensdag ingebroken. Men kwam bin- november officieel. Een jubileumactie. nen via een raam. Er wordt niets i mist. De politie heeft de zaak in onder zoek. want sinds 1924 zal voor de vijftigste keer een beroep op het Nederlandse volk worden gedaan. handtekeningen van bewoners van Zandberg en Graauw worden overhan digd. evenals het resultaat van een opin ieonderzoek dat onder gebruikers van de weg wordt ingesteld. Dat onderzoek zal zaterdagmiddag 13 en zondagmid dag 14 november in Zandberg worden gehouden. Middels grote borden zullen weggebruikers op de activiteit van het Zandbergse actiecomité worden gewe zen. Er werd tijdens de vergadering van het actiecomité nog eens gesteld dat de provincie voor het tertïare wegenfonds een extraatje van 32.4 miljoen heeft toe gewezen gekregen. Het actiecomité zal er in het gesprek met de commi mmsaris en de twee gedeputeerden op aandrin gen, om met een deel van dit geld de weg van Graauw naar Hulst te verbeteren. Ook zullen de heren woden uitgenodigd om zich eens op de hoogte te komen stel len van de slechte staat waarin de weg verkeert. Het actiecomité vindt een termijn van een jaar voor de verbetering redelijk. Zou echter gezegd worden dat de eerste twee a drie jaar van verbetering niets kan komen, dan zullen andere actie worden gevoerd. In een eerder stadium werd al eens gewezen op het thuishou- vindingen van weggebruikers en een aantal foto's aan de delegatie van gs worden overhandigd. Uit een gesprek dat actiecomité-lid J. Willems deze week met burgemeester P. J. G. Molthoff heeft gehad, is hem duide lijk geworden dat de gemeente het stre- fen van het comité voor de volle honderd procent ondersteunt. Naar de woorden van de heer Willems zal het college van b en w in de ko mende raadsvergadering komen met een voorstel om voor reconstructie van het wegvak van Graauw naar Zand berg grond te gaan onteigenenm (Slot van pag. 1) bruikclijke fractieberaad nog niet worden prijsgegeven. Ondertussen was dal idee ook opgekomen in de fractie van DS'70. Fractieleider Drees maakte even voor de commissievergadering bekend dc indiening van een dergelijk amendement te overwegen. Uit „poli tieke beleefdheid" leek het hem echter gunstiger de eer te laten aan de KVP, omdat uit die kring vorig jaar ook de motie-De Bekker was gekomen. Drees- „Een dag nadat ik aankondigde een dergelijk amendement te overwe gen. hebben mijn fractiegenoot Ko- rnngh en ikzelf contact opgenomen met de KVP. Wij hebben gezegd: jullie mo gen het indienen en wij willen er in elk geval onze steun aan geven. Doen jullie het niet, dan doen wij het. De KVP heeft toen besloten het te doen. In de Haagse politiek is het de gewoonte, da t de partij die als eerste initiatieven heeft genomen in een bepaalde zaak ook het eerste recht krijgt om met een vervolg daarop te komen". Övertuige Comelissen legt er de nadruk op, dat zijn fractie met de indiening van het amendement heeft willen wachten to- dat minister Westerterp zich duidelijk had uitgelaten over de vaste oeverver binding. „Toen de bewindsman tijdens de commissievergadering meedeelde ervan overtuigd te zijn, dat de regc- ringsbeslissing in 1977 zal worden ge nomen, en hopelijk nog door het hui dige kabinet, is in onze fractie besloten het de regering ook alvast formeel mo gelijk te maken". Het feit dat DS'70 eerder dan de KVP aankondigde met een voorstel tot wetswijziging te komen, becommenta rieert Comelissen met: „Voor een oppo sitiepartij is het over het algemeen wat eenvoudiger om in een vroeg stadium voornemens met betrekking tot het re geringsbeleid bekend te maken dan dr. M. C. Verburg was verheugd over de Het is plezierig dat de tweede kamer het initiatief heeft genomen en dat de rege ring hiermee vrijheid van handelen heeft en geen rekening hoeft e houden met bezwzren van financiële aard van uit de kamer. Er is blijkbaar in de tweede kamer grote belangstelling voor het project. Zeer verheugend vind ik daarbij dat regeringspartijen en opposi tie zich zo eendrachtig opstellen achter wat impliciet een pleidooi genoemd mag worden voor de aanleg van de vaste oeververbinding". Ook de voorzitters van de Stichting Vaste Oeververbinding Westerschelde. voor een regeringspartij". Zowel Come lissen als Drees toonden zich na afloop van de stemming woensdagmiddag in de Tweede Kamer bijzonder ingenomen met het resultaat Drees: „En nu is het maar te hopen dat minister Westerterp er iets mee kan bereiken." Ingenomen De directeur van de aannemerscombi natie, die de vaste verbinding wil bou wen, ir. J. P. Korbee toonde zich woens dag ingenomeq met de aanvaarding van het amendement door de kamer. iTHet is opnieuw een kleine stap in de goede richting", zo reageerde hij. aanvaarding van het wijzigingsvoorstel door de kamer. „De kamer blijkt toch vasthoudend te zijn. Men erkent wel de theorieën van de minister van financiën over de begrotingsruimte, maar men ziet blijkbaar, en gelukkig, geen termen, daaraan in dit geval zo sterk vast te houden. De bezwaren worden geleide- lijkaan overwonnen. Uiterst verheu gend is, dat er zo'n grote meerderheid voor is en dat ook de PvdA. die aanvan kelijk nogal tegen de zaak aankeek, voor het amendement gestemd heeft. Het is jammer, dat in de kamer nog wat tegenstand is. De tegenstanders hebben ten onrechte het idee dat het gaat om een soort Zandvoortcircuit". Reserve De heer A. J. Kaland, lid van gedepu teerde staten van Zeeland gaf een meer gereserveerde reactie. Hij toonde wel waardering voor de poging van de tweede kamer het project dichter bij uitvoering te brengen en hij hoopte dat de antwoorden v; die pogingen resultaat zullen hebben. „De oppositie van de minister van ver keer en waterstaat is door aanvaarding van het amendement wel gesterkt, maar als hij daar binnen het kabinet geen gebruik van maakt is in formele zin geen stap vooruit gedaan", zo zei de heer Kaland. Hij meende dat de tweede kamer k-ach- tiger taal had gesproken ais geëist was dat de vorig jaar aanvaarde motie, waarin een positieve beslissing werd verlangd, zal worden uitgevoerd. De hewer Kaland: „Ik heb de moed nog niet verloren, maar over de houding van de kamer bestond toch al geen twijfeL Uit die overweging was er voor de regering geen reden te aarzelen om het licht op groen te zetten. De aanvaarding van het amendement houdt in dat de regering wel mag. maar niet moet. En de houding van de regering is de laatste jaren aarze lend en uitstellend geweest". KUNSTENAARS OP EXPOSITIE MIDDELBURG - Op de culturele ten- toonstellling over Indonesië en Maleisië in de Vleeshal in Middelburg komen morgen, (vrijdag), en zaterdag en zon dag een drietal kunstenaars. Zondag is er verder nog een optreden van de dans groep van de organiserende instelling, Sinar. Margriet Pelen, beoefenaarster van het batikken, het bedrukken van kleding zoals dat in Indoesië gebeurt, geeft die dagen een demonstratie. Twee houts- nijwerkers uit Indonesië demonstreren 'Wajang Golek', de Indonesische houts nijkunst. Het optreden van de dans groep, zondag, begint om half zeven 's avonds. De tentoonstelling 'De Oriënt' sluit zondagavond.. Opnieuw contact over kantoor in Van Dishoeckhuis VLISSINGEN - Er zijn tussen de ge meente Vlissingen en de minister van verkeer en waterstaat opnieuw ge sprekken aan de gang met name over de mogelijkheden een kantoor te vestigen in het 'Van Dishoeckhuis', dat opnieuw opgebouwd moet worden. Dat blijkt uit a b. en w. op schrifte lijke raadsvragen bijde begroting 1977 over het succes van de pogingen om in de binnenstad administratieve werk gelegenheid te krijgen. In antwoord op die vraag verwijst het college ook naar de vestiging van de Rabo-bank in Lange Zelke, begin 1976, op het kantoor-in-aanbouw voor de ha ven van Vlissingen aan het stadhuis plein, op de plannen om daar verder kantoren te bouwen op de plaats van het plantsoen en op de vestiging van de rijksgeneeskundige dienst in het vroe gere kantoor van het ziekenfonds Wal cheren. Op het terrein van de ruimtelijke orde ning zeggen b. en w. van Vlissingen, dat het de bedoeling van de stichting Win kelcentra Vlissingen Is om nodg dit Jaar een plan voor een winkelcentrum Lam- merenburg aan de gemeente te zenden. De architect legt nu de laatste hand aan het project.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 6