KEES RIJVERS: WE HEBBEN ONS PLAFOND BEREIKT Ontketend cupk®@rts Feyenoord brengt de weer In Rotterdam Club Brugge wipte gedemoraliseerd Real Madrid: 2-0 PSV kon tegen St Etiënne prestige niet redden PZC/s Borussia MG-Torino: voetbal was oorlog Uitslagen i-duels Cup- Disk Helling fiuifen Nederland vaster aan de leiding DONDERDAG 4 NOVEMBER 1976 sport 15 (Van onze speciale sportverslaggever EINDHOVEN - PSV heeft zijn prestige niet kunnen redden. Op een alles bij elkaar genomen toch nog verrassend simpele manier werd woensdagavond in Eindhoven - tegen een decor van druile rige regen en een rood-groen deinende massa op de tribunes - de Nederlandse landskampioen door de Franse titelhouder, Saint-Etienne, in de Europa-Cupcompetitie ter zijde geschoven. Opnieuw met een O-O-gelijkspel, dat weliswaar halverwege de tweede helft door het surplus aan conditie van de Eindhovenaren aan het wankelen werd gebracht, maar nooit met fatale doelpunten tot een totale ineenstorting leidde. Niet alleen voor Saint-Etienne was de plaatsing voor de volgende ronde van kapitaal belang (al was het alleen maar om de enigs zins gespannen sfeer bij „Les Verts" voorlopig blijvend te kunnen camoufleren), ook voor PSV was een overwinning in het duel met de Franse landskampioen enorm belangrijk, om de in het elftal geslopen twijfels resoluut te verwijderen. Twijfels die alleen nog maar door Kees Rijvers werden vergroot toen de Brabantse coach onomwonden aan de vooravond van dit duel verklaarde, dat zijn selectiegroep op zo kort mogelijke termijn met ten minste twee onmiddellijk in te zetten spelers uitgebreid diende te wor den^ hand had gewezen, bleek toch weer vrij De PSV-ers wilden revanche nemen en het bewijs leveren dat met het huidige materiaal resultaten kunnen worden behaald. Na amper 35 seconden, leek PSV dat bewijs al te gaan leveren, toen Guy Francois - op het allerlaatste mo ment aangewezen als vervanger van Paul Postuma - Gérard Farison op rechts uitspeelde en Edstrom de bal in de voeten speelde. De Zweed was ech ter zó beduusd van die snelle en onver wachte kans, dat bij de bal van de voe ten liet rollen in de handen van eurko- vic, die meteen daarop een kopbal van Van der Kuylen kreeg te verwerken. Maar daar bleef het voorlopig toch bij. PSV ontplooide offensief - uiteraard - meer actie, maar bijzonder gecontro leerd ging het beslist allemaal niet. Hoewel Rijvers tevoren nog de term „Angstgegner" als pure onzin van de ervaring van vier en een half uur voetbal achter de rug, zou PSV echter moeten weten dat Saint- Etienne dan pas op zijn sterkst is. Zoals bewezen werd door Ba- thenay. die halverwege de eerste speel- helft uit een bij Santini vertrokken aan val rakelings naast schoot, terwijl een kopbal van Christian Synaeghel Van Beveren eveneens tot enig athletisch keeperswerk dwong. Te gehaast Verdedigend kwamen de Fransen - die de Oostenrijkse arbiter Franz Wohrer beslist niet op de hand hadden - er snel, dat de Eindhovenaren in het ont> steeds vrij gemakkelijk uit en in deze plooien van initiatieven enige voorzich- fase van de wedstrijd - hoewel PSV tighcic. aan de dag legden Wat Samt voortdurend, zij het veel te kort en te Ktienne de mogelijkheid gaf /elf bij her haling naar vorer. te trekken. Met een krampachtig, aanvallende adspiraties bleef koesteren - zou een voorsprong van 1-0 voor Saint-Etienne beslist geen surpirse zijn geweest (een afstands schot van Santini, bijvoorbeeld, kon Van Beveren maar moeilijk onder con trole krijgen). De Eindhovenaren speelden veel te gehaast om „Les Step- hanois" in de eerste helft - uitgezon derd in de allereerste minuut dan - ook maar één keer uit te spelen. Rijvers: „Vóór rust werd er veel te veei over links gespeeld. Er had snel een spelverplaatsing moeten volgen, maar dat lukte niet. B allen in de diepte spelen had op deze gladde grasmat totaal geen zin. We hadden meer moeten variëren". Met het inzetten van Nick Deacy voor de falende Guy Frangois trachtte Rijvers PSV aanvallend na rust meer variatie en meer body te geven. Het beoogde effect werd maar gedeeltelijk bereikt: de Eindhovense gretigheid nam weliswaar in intensiteit toe, maar het totale spe linzicht werd er beslist niet beter op. Ed strom: „Inderdaad, er kwamen te weinig hoge ballen vanaf de zijlijn. Er werd al maar door het midden gespeeld". Meedogenloos bleef PSV stuwen. Ed strom verslikte zich opnieuw voor Cur- kovic in de bal: Deacy kopte over nadat de Franse doelman een schot van Lubse niet onder controle had kunnen krijgen, terwijl Lopez wat paniekerig een corner moest prijsgeven. De weer eens vrijwel onzichtbare Van der Kuylen leek het aanvallende gewoel van de PSV'ers in de 63e minuut met een eerste doelpunt te bekronen, toen hij uit een vrije trap (veroorzaakt door Santini) via het Franse muurtje achter Curkovic knal de. Wohrer keurde de treffer echter af. omdat St.-Etienne te vroeg zou zijn in gekomen,.. Onbegrijpelijk DEN HAAG (ANPi - De resultaten van de wedstrijden in de drie Europese bekertoer nooi zijn als volgt. Tussen haakjes staan de uitslagen uit de wedstrijden van twee weken geleden. LANDSKAMPIOENEN: FC Brugge - Real Madrid 2-0 (0-0); FC Liverpool - Trabzonspor 3-0 (0-1): PSV - St. Etienne 0-0 (0-1); Dynamo Dresden - Ferenevaros 4-0 (0-1); Bayem Mün- chen - Banik Ostrava 5-0 (1-2); Borussia Mönnchengladbach - AC Torino 0-0 (2)1); PAOK Saloniki - Dynamo Kiev 0-2 (0)4); TPS - Turku - FC Zurich 0-1 (0-2). Voor de kwartfinale plaatsten zich. FC Brug ge, FC Liverpool. St-Etienne, Dynamo Dres den, Bayern München, Borussia Möncheng- ladbach, Dynamo Kiev, FC Zurich. BEKERWINNAARS: FC Southampton - Garrick Rangers 4-1 (5-2); MTK Boedapest - Dynamo Tiflis 1-0 (4-1); Levski Spartak - Boa vista Posto 2-0(1-3); Galatasaray - Anderlecht 1-5 (5-1), Heart of Midlothian - Hamburger SV 1-4 (2-4); Bohemians Dublin - Slask Wroclaw 0-1 (0-3): SC Napoli - Apoel Nicosia donderdag (1-1); Hajduk Spilt - Atietico Madrid donder dag (1-1). Voor de kwartfinales hebben zich geplaatst: Southampton, MTK. Levski Spartak, Ander lecht, Hamburger SV en Slask Wroclaw. UEFA-BEKER: Honved Boedapest - Tsjach- tor Donetzk 2-3 (0-3); Grasshopper - FC Köln 2-3 (0-2). RWD Molenbeek - Wisla Krakau 1-1 na verlenging (1-1); Oesters Vaexjoe - Hiber nian 4-1 (0-2); Feyenoord - Kaiserslautem 5-0 (2-2); AC Milan - Akademik Sofia 2-0 (3-4); Queens Park Rangers - Slovan Bartislava 5-2 (3-3); Atheletic de Bilbao - FC Basel 3-1 (1-1); Dinamo Zagreb - FC Magdenburg 2-2 (0-2); Rijvers: „Onbegrijpelijk dat die man dat doelpunt afkeurde. Door opnieuw een vrije trap te gelasten speelde hij precies in de kaart van de partij die de overtreding had begaan". Die geannuleerde treffer verschafte St.-Etienne overigens net voldoende tijd om zich enigszins te reorganiseren, omdat PSV die tegenslag niet meteen wist te verwerken. Edstrom: „Het mag allemaal spectacu lair hebben geleken, echt sterk hebben we niet gespeeld. Sterker nog: wanneer die Fransen rustig warenllijven spelen en zich niet door ons hadden laten opja gen, zou het beslist niet denkbeeldig zijn geweest dat ze nog met 2-0 gewonnen hadden ook". Rijvers vond overigens wel dat PSV er uit heeft gehaald wat er onder deze om standigheden mogelijk was. „Daarom kan ik niet zeggen dat ik nu persé tele urgesteld ben. PSV kan op dit moment niet beter. We hebben ons plafond be reikt. St.-Etienne heeft verstandiger, beter en rustiger gespeeld dan wij. en dan kun je achteraf maar moeilijk kri tiek hebben op het feit dat wij het dit keer opnieuw niet hebben gehaald". 7i duel met de voor Real spelende BRUGGE- Georges Leekens van de FC Bruggen Deen Henning Jensen. (Door Peter Verhage) BRUGGE - De Belgische landskam pioen Club Brugge heeft in feite zonder veel moeite een vooral na rust volledig EINDHOVEN - Scheidsrechter Woehrer keurt ee. Lubse. Van der Kuylen. Janvion, Synaeghel. Piazi uit een vrije trap ontstane PSV-goal af wegens te vroeg schieten. V.l.n.r.: René van der Kerkhof, Bathenay. Lopez. Woehrer en doelman Curkovic. DÜSSELDORF (SID) - Ais Borussia Mönchengladbach in Europees ver band tegen een Italiaanse club moet .spelen gebeurt er altijd wel wat bij zonders. Een paar jaar geleden moest de wedstrijd tegen Intema- zionale overgespeeld worden. In de tweede ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioe nen, woensdagavond voor b'8.069 toeschouwers in Düsseldorf, kon er haast gif worden ingenomen dat er gekke dingen gingen gebeuren. Bo russia had twee weken geleden in Turijn zeer verrassend de eerste wedstrijd tegen de Italiaanse kam pioen AC Torino met 2-1 gewonnen. De tweede wedstrijd leverde nog meer moeilijkheden op. De Italianen gaven zich beslist nog niet gewonnen en gebruikten echter terreuracties om het spel van de Duitse kampioen- sploeg te ontregelen. De Belgische scheidsrechter Delcourt trok in de eerste tien minuten al twee gele kaarten uit zijn zak voor grove over tredingen van Caporale en Pulici. Daar bleef het niet bij. Delcourt trok in het verdere verloop van de oorlog nog vier gele en bovendien drie rode kaarten... Op slag van rust toonde Delcourt de eerste rode kaartaan libero Caporale van Torino. In de tweede helft ging Zacarelli als libero spelen. Hij deed het net zo hard als zijn collega en hij moest dan ook in de 68e minuut het veld verlaten. Een minuut later zag doelman Castellini bij de zoveelste aanval van Borussia geen andere mogelijkheid dan hard uit zijn doel rennen om Del Haye tot staan te brengen. Castellini schopte de Belgi sche spits gewoon tegen de grond en kon daarop ook de kleedkamer op zoeken. Daar bleef het bij. Ondertussen werd er gevoetbald, al was het meer een schopperij. Opvallend was dat Bo russia, dat gedurende de gehele speeltijd veel te gehaast speelde, zelfs me t drie spelers meer in het veld nog geen doelpunt kon produceren. Nodig was het niet. want de overwin ning met 2-1 in Turijn stond borg voor kwalificatie in de kwartfinale. (Door Joop van den Berg) ROTTERDAM - Een niet te beteugelen Feyenoord heeft woens- ran'rïr.ht/R^n^in^wp^rh1'?6?!-°'vi'riprvnndagavond maar één speelhelft nodig gehad om eindelijk heel Rotterdam en wijde omgeving weer volledig in de roes van de Europese cupkoorts te brengen. In de afgelopen seizoenen was de interesse van het Rotterdamse legioen voor de avonturen van Feyenoord in het Europa-Cupvoetbal bijna volledig verdwenen, maar woensdagavond kolkte plotseling het enthousiasme weer door de kuip toen de formatie van trainer Vujadin Boskov stor machtig Kaiserslautem onder de voet liep. Na één speelhelft al waren de Westduitsers volkomen kansloos: een onaantastbare 4-0-voorsprong prijkte op het scorebord en het mocht nog een wonder heten dat de schande voor Kaiserslautem ten slotte be- qaat fluiten perkt bleef tot een 5-0-nederlaag. Voor de Westduitsers betekende het bovendien een mentale dreun voor de krachtmeting die zij zaterdag moeten leveren tegen Bayem Munchen. Einracht/Braunsweich 2-0 (1-2); Videoton Wacker Innsbruck 1-0 (1)1); ïfodc Ster Bel grado - Austria Salzburg 1-0 (1-2); Juventus - Manchester United 3-0 (0-1); Schalke'Q4 - Sportul Boekarest 4-0 (1-0); Lokeren - Barce lona, donderdag (0-2). Voorde achtste finales hebben zich geplaatst: Tjsachtor, FC Köln, Molenbeek, Oesters. Feyenoord,1 AC Milan, Queens Park Rangers,' Athletic dc Bilbao. FC Magdenburg. AEK. Espanol, Videoton, Rode Ster, Juventus en Schalke. ZAANDAM (ANP) - Ajaeied Dick Hel ling gaat het voetballen van de andere kant bekijken. De oud-Telstar speler, die onlangs verkondigde terug te wil len naar zijn oude club, omdat hij bij Ajax nauwelijks een kans krijgt, slaagde woensdag voor het diploma scheidsrechter KNVB afdeling Noord-Holland. Helling fluit aanstaande zaterdag al zijn eerste wedstrijd. Een duel tussen twee bedrijfselftallen in Zaandam. Voorlopig gaat hij op zaterdagmiddag fluiten, zo dat hij zondags gewoon beschikbaar is. DERKS LEIDT FEYEN00RD-AJAX ROTTERDAM (ANP) - Frans Derks is woensdag door de sclieidsrechters- commissies van de KNVB aangewezen voor Feijcnoord - Ajax van zondag 14 november. DE JONG SCOORT 150-STE EUROPESE FËYENÖOKD-TREFFER ROTTERDAM (ANP) - In zijn 25e wedstrijd in een toernooi om een Eu ropese beker heeft Theo de Jong Feijenoords 150e Europesedoel punt gescoord. Het was het derde doelpunt van de Rotterdammers tegen Kaiserslautem. Feijenoords totaal is nu 152. Aardige vergelij king: het totaal van Ajax bedraagt 145. Deze ovationeel bejubelde 5-ö-zege was de triomf van het collectief. Feyenoord deed inderdaad wat trainer Vujadin Boskov bevolen had: strijdën met een alles vergende inzet van de eerste tot de laatste minuut. Met een verbluffend elan kwamen de Rotterdammers on middellijk uit de startblokken en slo ten in die eerste helft de Westduitsers bijna voortdurend op rond hun eigen strafschopgebied. Kennelijk was de formatie uit Kaisers lautem zonder al te veel hoop naar Rot terdam gekomen. Bewust zochten de Duitsers massaal de verdediging. Ho pend op een snelle counter via hun enige ster-speler, de snelle Zweed Roland Sandberg. Maar met uitzondering van een minieme kans in het eerste kwartier werd de Zweed volledig uit de wedstrijd gespeeld door Wim Rijsbergen, die als een klit aan hem kleefde. Kaiserslautem maakte bovendien de onvergeeflijke fout bewust het midden veld volkomen prijs te geven. De West duitsers kozen voor de tactiek om de Rotterdammers op de rand van hun ei gen zestienmetergebied met veel man kracht op te vangen. Maar pijlsnel op komende verdedigers en middenvelders van Feyenoord sneden zo vaak door die verdediging heen dat de kansen wel moesten komen voor vrijwel alle Rot terdammers. Grote verdienste De grote verdienste van Feyenoord was dat het geen moment verslapte en voortdurend de Westdpitsers onder grote druk hield. Met een tomeloze in zet joegen op het middenveld Wim Jan sen. Willy Kreuz en vooral de razends nelle Theo de Jong op iedere bal en de snel bewegende Nico Jansen werd een steeds groter schrikbeeld voor de Duitse defensie. De 38.000 toeschou wers voelden het: het succes kon niet uitblijven en steeds furieuzer joegen de aanmoedigingen over het veld. Ten slotte heerste chaos alom in de ver dediging van Kaiserslautem omdat niet alleen Nico Jansen, Van Deinsen en Vreijsen in de frontlinie opdoken, maar ook alle Rotterdamse middenvelders en van de verdediging vooral Dick Schnei der. Daarom was het nog verbazing wekkend dat de eerste treffer pas gerea liseerd werd in de 15e minuut. Maar toen was het direct ook goed raak. Een voor de zoveelste maal opkomende Dick Schneider joeg de bal sprintend naar Wim Jansen die onbelemmerd in de vrije ruimte kon duiken. Via het lichaam van Scheer knalde hij de bal langs de volkomen kansloze Zweedse doelman Ronny Hellstrom: 1-0. Het tactische concept van Kaiserslautem was daar mee volledig vernietigd: spelen op de nul en hopend op succes uit een zeld zame counter was er nu niet meer bij! Kaiserslautem bleef verdedigen, wen ste er niet uit te komen maar hand haafde steeds minder organisatie in die defensie. Nog geen twee minuten later was het dan ook opnieuw raak. Verdedi ger Ritschel en vleugelspits Wilhelmi begrepen elkaar volkomen verkeerd, verspeelden de bal simpel aan Nico Jan sen die onmiddellijk meedogenloos toe sloeg, naar het doel sprintte en uit een zeer moeilijke hoek scoorde: 2-0. Maar weigerde Kaiserslautem het spelpa- troon te veranderen. Opvallend veel spelers bleven gegroepeerd rond het ei gen strafschopgebied en nog altijd wen sten de Westduitsers niet te kiezen voor de aanval. Fouten Trainer Ribbeek van Kaiserslautem was er nauwelijks verbaasd over dat zijn team na die twee voltreffers volle dig in elkaar stortte: „We waren opti mistisch naar Rotterdam gekomen. We wilden ons zeker niet sparen voor de strijd tegen Bayern Munchen maar als je dan plotseling twee zulke voltreffers te incasseren krijgt door eigen fouten dan is het bijna vanzelfsprekend dat je meer fouten gaat maken", analyseerde hij. En die fouten kwamen er. Het le verde Feyenoord een regen van kansen op en Kaiserslautem mocht zich ge lukkig prijzen een klassedoelman als Ronnie Hellstrom te hebben die een keiharde kopstoot van Theo de Jong, een schot van Nico Jansen en een boog- bal van Vreijsen onschadelijk maakte. Maar het Rotterdamse overwicht was zo overweldigend dat er nog meer treffers móesten komen. Vijf minuten voor rust sloeg Nico Jansen opnieuw meedogen loos toe: met de bal aan de voet vocht hü zich door een legertje verdedigers heen en trok zoveel Westduitsers naar zich toe dat Theo de Jong ten slotte met een de basisopstelling in het veld versche nen. Trainer Ribbeek verklaarde; „Ik voelde er niets voor Topmoller op het middenveld te zetten en zowel Briegel als Sandberg in de spits te laten spelen" ziedend schot Hellstrom kansloos kon Toch moest Ribbeek in de tweede helft passeren; 3-0. Er was nu bijna sprake van radeloosheid in de verdediging van Kaiserslautem en in de 42e minuut lie pen aanvoerder Diehl en middenvelder Scheer elkaar zo jammerlijk in de weg dat Nico Jansen de bal opnieuw kon veroveren en Van Deinsen een niet te missen kans gaf: 4-0. Vujadin Boskov mocht dan enkele da gen voor de wedstrijd gezegd hebben: „Als we met 4-0 voorstaan en we kunnen met 7-0 winnen moeten we dat doen ook", toch bekende hij na de wedstrijd dat hij in de rust opdracht had gegeven in de tweede helft maar enigszins krach ten te sparen. Daarom was het over wicht van Feyenoord in de tweede helft minder overdonderend, maar nog altijd hielden de Rotterdammers Kaiserslau tem in een ijzeren houdgreep. Het baatte Kaiserslautem ook niet om sprinter Hans Peter Briegel in het veld te brengen. Verrassend genoeg was Briegel niet in uitgebluste Sandberg vervangen door Briegel, die echter ook geen ljjn kon brengen in het spel van het mid delmatige Kaiserslautem. De Duit sers ontsnapten aan een grotere achter stand omdat Hellstrom bikkelharde schoten en kopballén van vooral Van Deinsen en Theo de Jong uit zijn doel ranselde. Maar ten slotte kwam Feye noord toch op 5-0 toen Nico Jansen voor de zoveelste maal onderuit werd ge haald door aanvoerder Diehl. Dick Schneider benutte de penalty: 5-0. De Italiaanse scheidsrechter Miche- Iotti haalde zich de woede van het Rot terdamse publiek op de hals door voor rust Theo de Jong de gele kaart te laten zien na een charge op Diehl. Bij de Westduitsers kreeg aanvoerder Diehl de gele kaart. Feyenoord won meer dan de volgende ronde van dit Europese Cupgebeuren. Het won met deze schit terende zege ook het pubiiek weer vooi zich terug. gedemoraliseerd Real Madrid uit de Europa-Cup voor landskampioenen gewipt. Een doelpunt in eigen doel had de Spanjaarden kennelijk zó aangegre pen, dat ze na de hervatting weinig ver zet meer boden en alleen maar blij mochten zijn dat de veel sterkere Bruggelingen zo slordig met ettelijke kansen omsprongen. FC Brugge was zonder meer de betere ploeg. Hetgeen eigenlijk al duidelijk werd na het 0-0-gelijkspèl in Madrid in de eerste wedstrijd. De pupillen van trainer Ernst Happel legden bijzonder gevarieerde spelpatronen op de gras mat en waren ook veel vinniger dan de Spanjaarden. Ze zochten veel meer de ruimte dan de Madnlenen, die hun te kortkomingen slechts konden maske ren met ruwe charges. Het was dan ook volkomen begrijpelijk, dat scheidsrech ter Kenneth Bums José Camacho de gele kaart liet zien toen deze Spanjaard halverwege de tweede helft de Brugse favoriet Raoul Lambert tegen de gras mat smeet. In paniek Nadat de gevechten in het fraaie Brugse Olympiastadion om de plaatsen wat waren geluwd (omdat er minstens 4000 kaarten te veel waren verkocht) maakte Brugge zijn bedoelingen al snel duide lijk. Geen bang optreden, zoals in Mad rid. veertien dagen geleden, maar snelle acties die de Spaanse defensie geregeld in paniek brachten. Nadat Paul Courant in de 15e minuut het doel van Maquel Angel te hoog had gezocht, schoot de Deen Ulrik Lefèvre in de 21e minuut plotseling raak na een comer. Real vocht even fel terug, maar in het laatste kwartier van de eerste helft nam Brugge het heft weer in han den. Vooral Courant kreeg ettelijke kansen, maar hij had het vizier slecht gesteld. Vlak voor rust kreeg Real de genadeslag toen Benito Rubinan een comer van Renë van der Eijcken in ei gen doel kopte Na rust had de Belgische kampioen geen kind aan de Spanjaarden, die we liswaar in Paul Breitner een speler had den die openingen kon forceren, maar Roberto Martinez hopeloos alle moge lijke kansen zagen verprutsen. Kans op kans Brugge kreeg kans op kans, maar Cou rant, Lambert of Cools zagen geen kans ze te verzilveren. Zelfs een strafschop werd geen treffer nadat de doorgebro ken Cools gevloerd werd. Lambert knalde via de handen van doelman Gonzales hoog over. In de slotfase schoot Vincente del Bosque nog tegen de paal buiten bereik van de voortreffe lijke Brugge-keeper Jensen. Madrid's trainer Miljanic, die dank zij de 2-0-zege in de competitie op Valencia af gelopen week In Brugge geen hindernis meende te zien, erkende nu ruiterlijk zich in Brugge schromelijk vergist te hebben. „In Madrid verdedigden de Belgen erg bang maar hier In Brugge gaven ze onze ploeg met gevaarlijke aanvallen direct te verstaan wie de sterkste ploeg was. Ik denk dat de jonge Real-ploeg nog wat moet groeien". Ernst Happel was een volmaakt tevre den man; „Ons plan was niet te jagen maar wel zo snel mogelijk de leiding proberen te nemen. Dat is gelukt. Real viel me erg tegen ROTTERDAM - Het vierde doelpunt voor Feijenoord iverd gescoord door Van Deinsen, die hiermede tevens zijn eerste zelfs na die vrijwel kansloze achterstand doelpunt voor Feijenoord maakte. Op de achtergrond loopt doelman Hellstrom nog toe. HAIFA - In de negende ronde van de schaakolympiade had Nederland het gelukje te moeten spelen tegen Chili, een land dat-zoals dat in wedstrijden volgens het Zwitsers systeem wel meer gebeurt, hoger was gekomen dan gezien zijn speelkracht verwacht zou mogen worden. Nederlad maakte van de gele genheid goed goed gebruik en kwam door een 3,5-0,5 overwinning vaster aan kop. De nige remise kwam op naam van Donner. De uitslagen van de negende ronde zijn; Chili - Nederland 0,5-3,5, Israël - Engeland 1-2 (1 af gebroken). West-Duitsland - Verenigde Sta ten 0,5-0.5 (3), Argentinië - Iran 1-0 (3). Zweden Philippijnen 3-0 (1), Zwitserland - Spanje 2-1 (1). Canada - Australië 2-1 (1). Noorwegen - Columbia 0-1 (3), Oostenrijk - Schotland 2.5- 0.511), IJsland - Finland 1-1 (2). Ierland - Italië 0.5-0.5 (3), Wales - België 1,5-0.5 (2), Bolivia - Luxemburg 2-2, Paraguay - Uruguay 2-1 fl). Dominicaanse Rep. - Frankrijk 0,5-2,5 (1). Nieuw-Zeeland - Denemarken 1-0 (3). Ven ezuela - Thailand 1-211). Costa Rica - Hondu ras 3,5-05. Guatamala - Japan 2-0 (2), Hong Kong - Guersnsey 1.5-2,5, Andorra - Monca 2-2, Britse Maagdeneilanden - Faroer 05-3.5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15