hoort-ziet-seA/ï/ff Kopje koffie straks om te stelen? Zuiveringsheffing in de toekomst nog hoger Weststrate ziet flatbouw helemaal niet zitten Afijn, afijn... Siemens mat ontvangst buitenlandse tv invia/76 LEEUWTJE BLIJFT ZITTEN WAAR HET ZIT Drie slachtoffers ramp Goes gecremeerd respectievelijk begraven DINSDAG 2 NOVEMBER 1976 onderredactie van Jacques Gats Als die prijsverhogingen nog even aanhouden zullen we de pak ken koffie die we in huis halen straks meteen achter slot er grendel moeten opbergen. Want zo'n luxe artikel kun je natuur lijk niet zo maar voor het grijpen in de keukenkast leggen. Dit pakken stop je goed weg. In de kluis bijvoorbeeld. Of achter de stapel handdoeken in de linnenkast. Want vijfentwingtig jaar televisie we buitenshuis gebruiken. Is al duur- maken mag dan wel een dure grap. der? Wordt ie nog duurder? Drinken zijn, wat te denken van onze alsmaar de mensen een bakje minder? Enkele prijziger wordende dagelijkse har- vragen voor mensen in het horecawe- tige slok, waar we toch niet buiten kunnen. Denk uw leven maar eens in zon der koffie. Inderdaad, dat zou geen leven zijn. He t bedrijfsleven zou er niet door op gang kunnen komen. Laat ik op deze plaats nog maar even bij wijze van illustra tie dat voorbeeld aanhalen van die jubilerende koffiejuffrouw ten provin ciehuize in Middelburg, die vertelde dat de amtenaren 's morgens pas driftig in de stukken beginnen te bla deren als rond negen uur de koffie is geserveerd. Vóór die tijd is er-geen land met ze te bezeilen laat staan dat er een provinvie met ze te besturen is. Goed. we hebben het dus over die duurdere bak van dat bruine vocht. In een restaurant zullen we straks ook moeten uitkijken. Het zal je maar ge beuren dat je net op het moment dat de koffie wordt geserveerd een drang voelt die je naai- het toilet drijft. Daar staat dan die bak met troost: onbe heerd op tafel. Tien tegen een dat die kop koffie spoorloos verdwenen is. Of u ziet nog net iemand nasmakkend en zijn mond afvegend het etablissement uit ijlen. Op je tafeltje vind je dan een leeg kopje met naast het bordje em- kele gemorste druppels koffie, sporen van een haastig naar binnen geslokte bakkie leut. Ik moet er niet aan denken. Hoe zithetnu eigelijk met de koffie die Koffieshophouder Bert Brood van 't Hoekske uit Hulst ziet in de laatste prijsverhoging nog geen aanleiding om zijn klanten een duurdere bak voor te zetten. Hij heeft de prijs van een kop koffie een tijd geleden al verhoogd van 1,05 naaar 1.15. Die prijsverhoging drukt toch maar een paar cent op een kopje koffie. Ik wil het graag redelijk hpuden". zegt Brood. Daarom houdt hij het bedrag voorlopig zoais hetnu is. Wel bespeurt de man van 't Hoekske' een kleine verandering in het drink- beeld van zijn consumenten. Er wordt vooral door de jongeren eens een keer meer naar thee gevraagd. Die kost bij Brood vijf cent 'minder dan een kop koffie. Exploitant Rinus Filius van de statio- nsreatruratie in Goes is niet van plan om de prijs van de koffie die weken geleden bij de voorlaatste prijsverho ging van vijfennegentig cent per bakje naar 1.05 ging. nog eens een keer op te schroeven na de laatste verhoging, ..Koffie is een artikel met een hoog winstpercentage voor ons. Hoeveel is dat? Nou, 75 procent. Daarom ben ik bereid om ter wille van de consument onze omzet een paar procent te laten dalen". Ook eldêrs langs de Zeeuwse spoorlijn blijft men 1,05 voor een kop koffie rekenen. Als alternatief voor de duurder wordende koffie gaan de ge zamenlijke restauratie-exploitanten langs de Zeeuwse lijn binnenkort ap- pararaten installeren die hete choco lade produceren. „We merken het de laatste tijd al dat er meer vraag is naar chocolade. Vooral bij AMZ-chauffeurs. die veel bij ons komen", zo meldt Fi lius. Ik heb ook nog geprobeerd om met het schenken van thee een alter natief te bieden, maar dat serveren ligt bedrijfstechnisch nogal moeilijk." In de stationsrestauratie van de RTM in Zierikzee wordt nog overwogen om deprijs van de koffie die onlangs van een gulden naar 1,10 per kop ging, te verhogen. „Maar het enigzins mogelijk is houden we het op de oude prijs, zo vertelde de bedrijfsleider. Hij dacht niet dat de mensen zich bij het koffiedrinken laten afschrikken door de steeds hogere prijs." Als de bak smaakt nemen de mensen toch wel die tweede kop. of het nou een gulden kost of tien cent meer." In het Nederlands Koffiehuis in Mid delburg blijft de prijs van een kop kof fie die bij een vorige verhoging al werd opgetrokken van 1.35 naar 1,50 ge handhaafd. „En daarmee zitten we De heer J. A. van Leeuwen is niet van plan om het leeuwtje dat hij sinds kort op zijn huurflal aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen houdt, weg te doen. Dat schrijft hij aan de plaatselijke ver eniging tot verbetering van de volks-i huisvesting, die de flats in beheer heeft. Van Leeuwen spreekt tegen dat het leeuwtje voor de medebewoners in het fiatportiek een angstaanjagend toch nog een stuk gunstiger dan het buitenland", zegt eigenaar-exploitant Ko Goossen. „In het buitenlanfl vra gen ze voor de koffie al gauw 1.75 en die is dan meestal nog niet te zuipen, om het maar platweg te zeggenEr zijn wel plaatsen waar de koffie f 1.50 kost maar dan heb je wel de helft minder in je kopje dan watje in Nederland krijgt, In een restaurant langs de Duitse snelwegen betaal je ook anderhalve Mark voor een kopje koffie. En dat moet je dan nog zelf halen ook. Een koekje krijg je er niet eens bij. En de suiker komt uit zo n lawaaipot die op tafel staat." Vijftien cent prijsverhoging per kopje hebben de vraag in het Nederlands Koffiehuis niet doen dalen. „Maar", zegt de heer Goossen, „al heb ik er zelf dan geen last vanik geloof wel, dat de mensen meer alert worden op de kwa liteit van de koffie." Hoe zit het op de boot Vlissingen Breskens en Kruiningen-Perkpolder? Daar kost een bakkie leut nog steeds vijfentachtig cent. Maar er hangt een prijsverhoging in de lucht, zo verneem ik van de heer Regeling. Persoonlijk denkt hij aan een nieuwe koffieprijs van negentig cent. Op de lijn Kruiningen - Perkpolder wil men zelfs naar een gulden toe. Rege ling vindt datnietnodig. „Wij zitten op een bevoorrechte plaats wat de om- zetsnelheid betreft. Daar moeten we het publiek ook wat van laten profite- Partieulieren die zicli verzetten tegen bepaalde gemeentelijke plannen hebben iiun bezwaren meestal geba seerd op hun eigen situatie. Zij vech ten bijvoorbeeld voorliet behoud van een stuk van hun tuin, voor een vrij uitzicht of voor handhaving van een zonnig hoekje dat door het optrekken van een groot gebouw in de directe omgeving dreigt weg te vallen. Met de. Vlissinger P. L. Weststrate ligt dat anders. Hij voert- en dat tot in hoogste instantie: de Kroon - een actie tegen een plan, dat voorziet in de bouw van een fiat met 64 appartementen. Echt hinder heeft hij er niet van. Ze komen niet bij hem voor de deur. Hij woont zelfs zover van de te bouwen flats vandaan dat hij geen weigerings- gronden voor de bouwvergunning heeft kunnen aandragen. Weststrate, die ambtenaar is ten ge meentehuize in Vlissingen en dus met zijn bezwaren in opstand komt tegen een plan dat uit eigen keuken komt. vindt de flatbouw echter in strijd met het algemeen belang: Wat heeft hij er tegen? Dit: de huidige voorraad flat woningen in Vlissingen is toereikend om te voldoen aan de vraag. Door de bouw van fiats zal het verkeer toenemen, terwijl de filosofie van de stedebouwkundlge er toch op is ge richt om de auto zover mogelijk van de woningen vandaan te houden. Voorts -vergemakkelijken open ruimten de ontmoeting van de bewoners. En ten vierde zouden door de bouw van fiats de vele mutaties in het gebied nog meer gaan toenemen, met alle gevol gen van dien. De heer Weststrate stelt: bij de presen tatie van de nieuwe wijk Bossenburgh in Vlissingen werd gesproken over het zover mogelijk van de woningen van daan houden van de auto, over het op nemen van speel- en wandelgebieden rond de huizen en over de vormgeving en inrichting van open ruimten. Als er in bestaande wijken verbeteringen mogelijk zijn moet men vanuit die zelfde gedachtengang te werk gaan. 'Als je iets kunt herstellen moetje dat proberen. Maar nu gaat men op de oude voet verder'. dier zou zijn. 'De mensen vinden het zelfs wel aardig', zo vindt de eigenaar van het leeuwtje. De in de brief van de beheerder geponeerde stelling dat er inde groeiperiode van het leeuwtje een zeker moment komt dat het beest niet meer te handhaven is, beantwoordt de heer van Leeuwen met de mededeling dat, 'die stelling voorlopig de eerste vijftien maanden nog niet van toepas sing is'. President Ford heeft dinsdag een wetsontwerp getekend op grond waarvan George Washington gepro moveerd wordt tot zes- sterrengeneraal, opdat de eerste pre sident van de V.S. verheven zal zijn boven 'alle andere rangen van het le ger. in het heden zowel als in het verle den'. Het commentaar van de democrati sche afgevaardigde Lucien Nedzi uit Michigan op deze maatregel luidde, dat hij 'overbodig en onnodig' is.Het is alsof de paus het voorstel doet. Christus tot kardinaal te verheffen'. De nieuwe radio-zender die de BRT. de Belgische Nederlandstalige omroep, enkele weken geleden in ge bruik genomen heeft, zorgt voor uit erst merkwaardige effecten. In een straal van 10 km rond Wolvertem, in Brabant, de plaats waar de zender staat, horen mensen de zender niet al leen over hun radio, maar ook over allerlei andere apparaten. Het is zelfs al voorgekomen dat gelovigen, in de 'Ik heb trouwens niemand gehoord, die zegt dat die flats er moeten komen', stelt de Vlissinger vast. Ik vraag me nu af: als iedereen het met me eens is. wie wil het dan wel. Maar het probleem zit 'm dacht ik hierin: de grond is gekocht, er zijn voorbereidingskosten gemaakt, op een bepaald moment kan of wil men die zaak niet meer terugdraaien'. kerk van Londerzeel, toen hun pas toor even zweeg, liet nieuws van de BRT over de geluidsinstallatie van de kerk hoorden. Nieuws, muziek en andere zaken die de BRT uitzendt kan men ook in zijn huiskamer krijgen via de babyfoon, de platenspeler, de televisie, de tele foon en de cassetterecorders. Het sig naal van de nieuwe zender blijkt zo sterk te zijn dal het 'opgepikt' wordt door allerlei electronische appara tuur. Een woordvoerder van de BRT, een man van de technische diensten, heeft inmiddels verklaard dat zulks min of meer normaal is voor een krachtige zender en dat de BRT de klachten al op voorhand had verwacht. 'Ons per soneel staat klaar om de mensen van advies te dienen', aldus de BRT-man. DIJKGRAAF GELUK VAN WATERSCHAP SCHOUWEN-DUIVELAND: „ZUIVERING EEN KOSTBARE ZAAK" MIDDELBURG - Volgens dijkgraaf A. M. Geluk van het waterschap Schouwen-Duiveland zal de ingsheffing op Schouwen in de toe komst nog hoger komen te liggen. Dit vanwege de grote investeringen die met de bouw van zuiveringsinstalla ties zijn gemoeid. De zuiveringstaak is een kostbare zaak", stelde hij. De heer Geluk zei dit maandagmiddag- op het provinciehuis in Middelburg bij de behandeling van beroepsschriften tegen de zuiveringsheffing over 1975. Vorig jaar werd deze heffing, waaruit de verontreiniging van het oppervlaktewa ter wordt bestréden, in Zeeland voor het eerst opgelegd. Om te voorkomen dat de zuiveringshef fing te hoog op gaat lopen wil men bij het waterschap Schouwen-Duiveland bij het rijk aankloppen voor een bijdra ge. Deze bijdrage zou volgens dijkgraaf Geluk verleend moeten worden aan ge bieden waar de hoogte van de zuiver ingsheffing boven het landelijk gemid delde komt. Om een beeld te geven van de kosten die in Schouwen met de zuivering van het oppervlaktewater zijn gemoeid, somde de heer Geluk de verschillende voorzie ningen die nodig zijn op. Alleen met het aanbrengen van een biologische zuiver ing op de installatie in Westerschouwen en het leggen van een verbinding met het station in Zierikzee is al een bedrag van 12 a 13 miljoen gemoeid. De dijkgraaf bracht deze gegevens naar voren als tegenargument op de bezwa ren van vier tweede woningbezitters tegen het betalen van een volledige hef fing. De betrokkenen, van wie er over igens niemand op de zitting verscheen, achten een volledige aanslag voor bezit ters van een tweede woning die maar een deel van het jaar gebruikt wordt, niet billijk. Het waterschap stelde daar tegenover dat door de aanwezigheid van 2e wonin gen (en recreanten) installaties ge bouwd moeten worden met een grote capaciteit dan voor de vaste bevolking nodig is. Men zou het juist onbillijk vin den dat de vaste bevolking de meerkos ten van de grotere installaties voor de recreanten souden moeten betalen. Als voorbeeld noemde dijkgraaf Geluk de situatie op het westelijk deel van Schouwen. In een gebied waar maar 4.000 mensen permanent wonen, moet door de aanwezigheid van de tiendui zenden recreanten in de zomer een in stallatie gebouwd worden die berekend is op de aanwezigheid van 94.000 inwo ners. In totaal behandelden gedeputeerde staten maandagmiddag acht beroeps schriften. Van de appellanten versche nen er overigens maar twee op de zit ting. In augustus dienden al een groot aantal bezwarén tegen de zuiveringshef fing. Deze werden vorige maand allen afgewezen. ;J Geen diivering Als een van de twee bezwaarden die verscheen, voerde de heer J. W. Bartels uit Grijpskerke bezwaren aan tegen de heffing omdat op het ogenblik nog geen zuivering van het water wordt toege past. „Ik zou liever betalen als er in derdaad wordt gezuiverd wordt. Daar is de wet toch voor", zei hij. Naastdijkgraafjhr, mi'. G. C. D. Rutgers van Rozenburgvan het waterschap Walcheren wees gedeputeerde rar. J. F. G. Schlingemann hem erop dathet waterschap bezig is methet aanbrengen van voorzieningen en alles niet tegelijk uitgevoerd kan worden. Overigens is de zuiveringsheffing ook bedoeld voor de financiering van de zuiveringsinstalla- ties, benadrukte de dijkgraaf. Voorts verscheen ook de Duitser P. Tilch op de zitting. Als eigenaar van een tweede woning aan het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk maakte hij bezwaar tegen een volledige aanslag. De heer Tilch voerde daarvoor zijn waterver bruik aan. Hij stelde dat de verontrein iging in de enkele weken per jaar dat hij de woning gebruikte zeer beperkt is. Om deze redên achtte hij vermindering van de aanslag gewenst. Namens het waterschap De Brede Wa tering van Zuid-Beveland wees griffier J. C. M. Glerum op de kosten die tweede woningen voor het zuiveringsbeheer BB Z.-Vlaanderen geeft minder uit aan opleidingen AXEL - De Bescherming Bevolking A-kring Zeeland (Zeemvsch- Vlaanderen) zal in 1977 aanmerkelijk minder besteden aan de opleiding dan in voorgaande jaren het geval was. Dal zei districtshoofd W. I. Catsman maan dagmiddag tijdens de vergadering van de kringraad jn het Axelse stadhuis. De heer Catsman zei dat de bezettings graad vari de BB in Zeeuwsch- Vlaanderen momenteel '86 procent is. Dat percentage is voldoende en der halve wordt er in 1977 minder aan de opleiding gedaan. Burgemeester C. Oc- keloen van Terneuzen is de nieuwe' voorzitter van de kringraad (bestaande uit alle burgemeesters van Zeeuwsch- Vlaanderen) geworden. Hij werd gis termiddag gekozen met algeméne stemmen. De heer Ockeloen volgt de voormalig burgemeester van Terneu zen, J. C. Aschoff'op. met zich meebrengen. Hij wees erop dat degelijke belasting van zomerwoningen met permanente woningen in feite in middels door een uitspraak van een Hoge Raad is bekrachtigd. Voor het waterschap Tholen verscheen dijkgraaf H. van Gorsel in de beroeps zaak van de heer L. M. Niemandsver driet uit Scherpenisse, die zelf niet was verschenen. De heer Niemandsverdriet was in beroep gegaan tegen een aanslag voor zijn bedrijf omdat hij zijn bedrijf- safvalwater op de mestput loosde. Vol gens het waterschap komt het water dan toch indirect op het oppervlakte water en is er dus reden om een heffing op te leggen. Bromfietser gewond na botsing met auto KLOOSTERZANDE-Maandagmorgen liep de bromfietser G. C. uit Klooster- zande een beenbreuk op, toen hij in Terhole op een auto botste. De heer A. S. uit Graauw kwam met zijn auto uit de richting Kloosterzande gereden en sloeg in Terhole linksaf, richting No- tendijk. Hij had de bromfietser C. uit Klooster zande niet bemerkt, die eveneens uit richting Kloosterzande kwam. maar rechtdoor in de richting Hulst wilde rij den. Bij de botsing liep C. een been breuk op en moest naar het r.k. zieken huis 'SinLLiduina' te Hulst worden overgebracht. Auto en bromfiets wer den beschadigd. Plattelandsjongeren Tilburg vergaderen TILBURG - De Katholieke Platte landsjongeren. gewest Tilburg, waartoe ook Zeeland behoort, houden op zater dag 13 november een algemene verga dering in de studiozaal van de stads schouwburg te Tilburg. Deze vergader ing begint om 10 uur. Bonden eisen via kantonrechter meer winstuitkering TERNEUZEN - De industriebonden NVV en NKV willen de Terneuzense scheepsbouwmaatschappij (TSM) via de kantonrechter bewegen om over '75 alsnog een winstuitkering van 5 pro cent te betalen. De werf gaat niet ver der dan 3 procent. Op naam van de voorzitter van de be- drijfsledengroep bij de T.S.M. hebben de bonden de kwestie inmiddels voorge legd aan de kantonrechter in Terneu zen. Ze wijzen erop. dat de T.S.M. sinds '70 steeds 5 procent aan de werknemers uitkeerde. Dat gebeurde ook toen het bedrijf geen winst boekte. Toen dat in '75 wel het geval was (de bonden mochten de boeken inzien) be paalde de directie de uitkering op 2 en na rumoer binnen het bedrijf op 3 pro cent. De industriebonden eisen over vorig jaar alsnog het volle pond. De directie van de TSM heeft steeds volgehouden dat de situatie waarin de werf verkeerde een volledige uitkering niet toeliet. ALLEN LEERLINGEN VLISSINGSE MTS IN GOES, DEN HAAG EN ROTTERDAM GOES-De laatste drie slachtoffers van de treinramp van vorige week woens dagbij Goes zijn maandag gecremeerd, respectievelijk begraven. In Rotter dam vond de crematie plaats van R, C. Bosselaar uit Wilhelminadorp. in Den Haag werd H. J. de Wee uit Kruiningen gecremeerd en in Goes werd het stoffe lijk overschot van A. J. Quaak uit Goes ter aarde besteld. De zeventienjarige Adriaan Jacob Quaak overleed binnen '24 uur na de ramp. in het Dijkzichtziekenhuis in Rotterdam, aan zijn verwondingen. Aan de teraardebestelling op de algemene begraafplaats in Goes was een huis- dienst voorafgegaan onder leiding van de gereformeerde predikant ds. J, C. Seegers. Een groot aantal belangstel lenden, onder wie leerlingen en leraren van de MTS in Vlissingen. vertegen woordigers van de Nederlandse spoor- wegen en burgemeester mr. F. G. A. Hu- ter van Goes, woonden de begrafenis bij. Aan de groeve las ds. Seegers de ge loofsbelijdenis Vervolgens betuigden directeur M. A. P. Verhoeven van de MTS en de heer H. van de Heuvel, chef exploitatie rayon Roosendaal van de Nederlandse Spoorwegen, hun medele ven. Ds. Seegers bad tenslotte het Onze Vader. Maandagmiddag om twaalf uur vond in Den Haag de crematie plaats van het stoffelijk overschot van de 18-jarige Henk de Wee uit Kruiningen. Bij deze plechtigheid in 'liet crematorium 'Oc- kenburg' bestond, naast de aanwezige familieleden, een ruime belangstelling van de burgerij, uit het verenigingsleven en de vriendenkring van de overledene uit Kruiningen. De rouwdienst werd ge leid door ds. H. Bossenbroek. Neder lands hervormd predlkanl,te Kruinin gen. Als onderwerp voor de dienst had hij gekozen de geschiedenis van Lazarus uit Johannes 11:35: 'En Jezus weende'. Van de MTS uit Vlissingen, waarvan de overledene leerling was, waren aanwe zig: directeur Verhoeven, alle leraren van deafdelingwerktuigbouwkunde, de AVO-leraren en de klasgenoten van de overledene. De directeur bracht pos- thuum dank aan de omgekomen leer ling voor diens collegialiteit en voor de IN OMGEVING GOES, MIDDELBURG EN TERNEUZEN sfeer die hij onder zijn mede-leerlingen had gebracht, van wie hi het vorige jaar klassevertegenwoordiger was. Van de zijde van de NS was eveneens een vertegenwoordiger aanwezig. Na de rouwdienst bestond in de aula van het crematorium gelegenheid tot het condoleren van de nbestaanden van de overledene. Onder grote belangstelling is dinsdag morgen in Rotterdam het stoffelijk overschot gecremeerd van de 16-jarige Ronnie Bosselaar uit Wilhelminadorp. De bijeenkomst werd ondr anderen bij gewoond door leraren en leerlingen van de mts in Vlissingen waar Ronnie op school zat. Veel belangstelling was er ook uit Wilhelminadorp. Domina A. M. Attema, Nederlands her vormd predikant uit Kats, haakte in haar overdenking in op de lievelings muziek van de overledene over het thema 'Ik zoek de ruimte'. De heer Ver hoeven, directeur van de mts. voerde het woord namens de school en er werd ook nog gesproken door een vertegen woordiger van de Nederlandse Spoor wegen en mevrouw Bosselaar. De lijk kist lag bedolven onder een enorme hoeveelheid bloemen. OPTIMISME OVER DE ONTVANGST VAN ENGELSE TV-PROGRAMMA'S MIDDELBURG - Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden heeft het bedrijf Siemens Nederland BV maandag met behulp van een helikop ter en een in een bus geplaatst grond station metingen verricht naar de ont vangstkwaliteiten van buitenlandse zenders in de omgeving van Goes, Ter- neuzen en Middelburg. De metingen worden uitgevoerd in verband met de aanvraag van voornoemde gemeenten voor meer informatie over het zoge naamde mini-sternet. De eerste resultaten, direct na de me ting, waren volgens de inspecteur van de service-afdeling van Siemens, de heer C. Stroeve en de adjunct-directeur van Siemens, de heer H. E. E. Bik. positief te noemen. Volgens de heer Bik is het niet zo dat men met het aanleggen van kabeltelevi sie. en dan met name het mini-sternet, alleen maar de beeldkwaliteit verbe terd. „We willen en kunnen meer bieden. Zo zullen er naar verwachting ruim elf televisie-stations met een mogelijk heid op een twaalfde kunnen worden overgebracht na de aansluiting van ka beltelevisie", aldus de heer Bik. Deze stations zijn dan België met drie sta tions (volgens jaar komt er een Belgi sche zender hij)-. twee Franse zenders en, de voornaamste redenen van de maan dag gehouden metingen, drie Engelse zenders. „Het controleren van de beeldkwalitei ten van de Engelse televisie is wel de hoofdzaak geweest vandaag", vertelt de heer Stroeve. Ondanks het feit dat de helikopter zowel in Goes als in Middel burg geen beeld ontving van de drie En gelse zenders is er reden tot optimisme. ..In het grondstation kunnen we Enge land wel krijgen omdat er een kanaal versterker zit ingebouwd en een ster kere antenne dan die in de helikopter", aldus de heer Stroeve. Duitsland be hoort volgens de beide vertegenwoordi- gesrs van Siemens niet tot de mogelijk heden. Maar niet alleen de televisie zal met de aanleg van kabeltelevisie verbeteren. Ook de radio, het FM-kanaal stereo, zal met een aantal zenders worden uitge breid. Drie Engelse, drie Franse, zes Belgische en drie Nederlandse zenders kan men op de FM-band in de huiska mer halen. Ook Duitsland behoort niet tot de reële mogelijkheden- Het grote voordeel van hetzogenaamde mmi-stemet is dat er vanuit het kopsta- tion. of lokaal centrum, plaatselijke programma's kunnen worden uitgezon den. Als voorbeelden noemt de heer Bik het attenderen op rampen, het geven van schooltelevisie enzovoorts. In Zoe- termeer worden dergelijke experimen ten ai ruim een jaar met succes genomen. Het ministernet wordt op het ogenblik al in verschillende plaatsen in Nederland aangelegd, onder andere te Rotterdam. Demetingenwordennietuitsluitendver- richt met de helikopter of met de 'bus'. In Terneuzen werd onder andere een schrijfmeting gehouden. Een meting, die ruim een maand duurt. De resultaten van deze schrijfmeting heeft Siemens ertoe aangezet verder onderzoek te plegen. Ledenvergadering NOB wegtransport GOES - Het NOB-wegtransport Zee land houdt woensdagavond te Goes een- ledenvergadering. Behalve enkele huishoudelijke zaken zal door de heer O. Kouer vasn het NOB-hoofdkantoor te Rijswijk gesproken worden over: „Wat staatn er te veranderen ten aan zien van het sociaal beleid in het weg vervoer. Dit onderwerp is actueel in verband met het rapport Bakkenist, Spits en Co. in zake structuurverandering CAO'. Ver der komt aan de orde de huidige gang van zaken in de vergunningverlening. De vergadering begint om 19.30 uur en wordt gehouden in hoitel 'Terminus'. Twee auto's beschadigd bij botsing OOSTERLAND - Bij een botsing op de Burgemeester Van der Havestraat te Ooslerland zijn twee auto's beschadigd. De botsing ontstond toen M. van de H. met zijn auto moest uitwijken voor een vballend kind. Hij botste daar bij tegen de geparkeerd staande auto van S. er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. ADVERTENTIEi vakbeurs voor het woens interne goederentransport, Al -opslag en-distributie J 3-4-5-6 eil 8-9-10-tl november A Dag. 9.30-17.00 uur Al JAARBEURS-UTRECHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7