,,/|larm!''sjirpt de haring. Nederlands-Belgische vereniging Zeeland wil nieuwe activiteiten Hoofdwegennet in Z.-Vlaanderen sterk op België gericht Wethouder Gillissen Verschage nam windorgel in ontvangst Gs: Milieu-maatregelen gebaseerd op wat in de praktijk mogelijk is KROON WIL SNELLER BE VLOEIING IN DUINEN HAAMSTEDE Vestiging in Goes blijft nog GOESE GROOTHANDEL WITZENBURG GAAT FUSIE AAN MET BEDRIJF IN EMMEN Uniek dierenboek voor nieuwe Amro spaarders. DINSDAG 2 NOVEMBER 1S76 UITWISSELING OP GEBIED CULTUUR, ECONOMIE EN MILIEU VEEL WIJZIGINGEN IN HET BESTUUR MIDDELBURG - De 'Nederlands- Belgische vereniging Zeeland' wil tot nieuwe activiteiten komen. Deze in 1961 opgerichte vereniging leed de laatste jaren een sluimerend bestaan. De oorzaak van het teruglopen van de activiteiten, zo lichtte maandagmid dag vice-voorzitter drs. P. A. Wolters - burgemeester van Middelburg - toe, moet men zoeken in te drukke werkom standigheden van verschillende be stuursleden. De vereniging, vergaderend ln het Sta tenzaalcomplex. koos daarom gister middag verschillende nieuwe bestuurs leden Zo neemt gedeputeerde A. L. van Geesbergen het voorzitterschap over van gedeputeerde mr. J. F G. Schlin- gemann en neemt de heer J. J. de Reij de functie van eerste secretaris over van de heer J. Parent, beiden werkzaam ter provinciale griffie. De heer Parent blijft als tweede secretaris deel uilmaken van het bestuur Het penningmeesterschap van de ver eniging wordt overgenomen door de heer A Korstanje te Middelburg, de vroegere middenstandsconsulent, die daarmee de heer V. Laban - gemeente secretaris van Tholen - opvolgt, die zich niet herkiesbaar stelde Drs. Wolters werd als vice-voorzittei herkozen. In een toelichting op de impasse- Voor tien mille schade bij brand in hobbykamer OOSTERLAND - Bij een brand in de hobbykamer van de woning van A. van den B in de S. M Loncquesstraat te Oosterland is voor 10.000 schade aan gericht. In de hobbykamer, die op zolder was gevestigd, stond een kast met brandbare inhoud Deze inhoud is waar schijnlijk gaan smeulen. De brandweer was spoedig na alarm ter plaatste. Men had de brand betrekkelijk vlot onder de knie. Na anderhair uur kon de brand weer inrukken. Tijdens de blussings- werkzaamheden liep ondercomman dant H Beije snijwonden op. IN SLOEGEBIED 110 HA GROEN MIDDELBURG - In het beheersgebied van het havenschap Vlissingcn wil men in totaal honderdtien hectare groen in planten. Daarvan ligt vijftig hectare binnen het beheersgebied van het ha venschap zelf, zestig hectare ligt op grondgebied van de gemeente Vlissin- gen en Borsele. Dat blijkt uit de beantwoording doort gs van vragen over de groeninplantin het Sloegebied, die schriftelijk uit de staten zijn gesteld. Het college laat weten, dat dit totale plan wordt vastgesteld m het bestemmimsplan voor het hele gebied. Van de 50 hectare binnen het beheers gebied van het havenschap zelf is nu 15 hectare ingeplant en zal op korte ter mijn nog eens 11,5 hectare bij Nieuw- dorp de grond ingaan. situatie zette drs. Wolters, die de bij eenkomst leidde, uiteen, dat de vereni ging startte met een succesvolle han delstentoonstelling in Antwerpen en verschillende andere activiteiten. Maar de laatste jaren liepen de activi- tejten op bedenkelijke wijze terug, al dus de vice-voorzitter, die betoogde dat de activiteiten moeten worden voort gezet. „Of dit blijvend is, hangt van de 'respons', aldus de heer Wolters. '1976- 77 is voor ons een test-case. Als bestuur zijn wij van mening dat wij wel moeten doorgaan met de zaak." Een eerste activiteit staat voor a s. vrij dag 5 november op'de rol' Dan is er een lunchbijeenkomst in de schouwburg te Middelburg, waarvoor als sprekers zijn uitgenodigd de heer G Gyselen, direc teur van de dienst voor cultuur te Brugge en dr P K, van Daalen. de direc teur van het Zeeuws museum te Mid delburg. Het onderwerp van hun tafel rede zal verband houden met de gebeur tenissen rond de beeldende kunst in Zeeland en de Belgische provincie WestrVlaanderen sinds 1950 Niet alleen de cultuur zal echter onder werp van de uitwisselingsactiviteiten zijn. aldus drs Wolters. In de toekomst wil men over en weer ook aandacht schenken aan de economische ontwik keling. het milieu en de milieubelieer- sing. De bedoeling is vooral, bij de ko mende activiteiten grotere bevolkings groepen te betrekken voorzitter, de heer Van Geesbergen. wees er in een korte toe spraak op. dat er al jarenlang uitwisse lingsactiviteiten met vooral West- Vlaandcren bestaan. Dit wil men op nieuw en frequenter ter hand nemen. Zo is op korte termijn een optreden te ver wachten van het Reizend Vlaams Volk stoneel in Zeeland en wordt bekeken ol het organiseren van een tentoonstelling van het werk van Gustaaf Dienckx in Zeeland mogelijk is. Begin maart 1977 geelt een Belgisch toneelgezelschap een voorstelling in de Middelburgse schouwburg, een gezelschap dat dan als het beste uit de bus gekomen is bij een landjuweel. In het bestuur werden gisteren herko zen de heren ir M A. Geuze en drs. M. C. Verburg. In de plaats van de heren mr. L. A. Kakebeeke. H. C Vel. mr. J. Moolen- burgh en C A. Kammeraad, die niet herkiesbaar waren, werden - en daar mee is het bestuur tevens uitgebreid - gekozen de heren mr H P. J van den Beid, burgemeester van Sluis. mr. A. J Peeck. raadslid te Middelburg. A. Ver- hage. gemeentesecretaris van Oost burg, en de heren Vermeulen en Blok. resp. notaris te Sluis en cultureel amb tenaar van de gemeente Goes. Omdat men voorts graag het VVV-wezen en de Kamers van Koophandel in het bestuur vertegenwoordigd wilde zien werden voorts in het bestuur gekozen de heren mr. H. Bruin te Middelburg, de voorat ter van de provinciale Zeeuwse VVV en F de Vos te Hulst, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Drs. Wolters richtte zich in een dan kwoord tot de scheldende bestuursle den. waarbij hij de scheidende pen ningmeester de heer Laban een ge schenkbon aanbood GS ANTWOORDEN OP VRAGEN TERHOLE-SPUI BELANGRIJKSTE VERBINDING MIDDELBURG - Degeputeerde staten van Zeeland vinden, dat de hoofdver bindingen voor Zeeuwsch-Vlaanderen 'in sterke mate' gericht zijn op het net van hoofdwegen in hel aangrenzende Belgische gebied. Bij de beantwoor ding van de schriftelijke begrotings- vragen zegt het college, dat het streek plan voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen goed aansluit bij de Belgische gewest plannen. Tegen die achtergrond be schouwt het college de weg Perkpolder-Terhole-Spui-Zelzate-Gent als de belangrijkste doorgaande ver binding, inclusief de aansluiting op de toekomstige autosnelweg Brussel- Knokke. In antwoord op de vraag of g s een al ternatief wegenstramien willen uitwer ken, waarbij de vierbaansweg Knokke-Antwerpen als hoofdontslui ting fungeert. betoogt he t. college, dat de dubbelbaansweg Antwerpen-kust vrij dicht ten zuiden langs Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen loopt en 'ongetr wijfeld' voor dit gebied van belang zal zijn. Als centrale verbinding in Oost- ANTWOORDEN STATENVRAGEN MIDDELBURG - Gedeputeerde sta ten zeggen in de beantwoording van de schriftelijke begrotingsvragen uit de staten, dat de milieu-criteria van de provincie in het algemeen zijn gebaseerd op het principe van de in de praktijk meest doelmatige middelen, dat wil zeggen, dat die middelen ter bestrijding van veron treiniging worden toegepast, die technisch en economisch realiseer baar zijn." Dat is een reactie op de vraag of g.s. kunnen aangeven om welke redenen zij menen stelling te moeten nemen tegen of geen medewerking te moe ten verlenen aan duidelijk op een goed leefmilieu gerichte maat regelen van de milieu-inspectie in Zeeland. Het college betoogt, dat bij haar op vatting 'tevens liet effect van een eventuele restverontreiniging m be schouwing wordt genomen" en 'dat een en ander past in het afwegen van de betrokken belangen. Hierbij zul len naast milieufactoren vaak ook nog andere factoren een rol spelen, zoals de werkgelegenheid'. De milieu-inspecteur - aldus g s. - heeff een meer gespecialiseerde taak: de bewaking van de hygiëne van het milieu. Zijn doel is zo moge lijk alle verontreiniging te voorko men. Deze opstelling levert waarde volle bijdragen in de vorm van advie zen tot het afwegingsproces", aldus g.s., die betogen, dat zij deze advie zen toetsen aan de wettelijke moge lijkheden. aan het eigen uitgangs punt, waarbij men ook adviezen van de eigen diensten en instanties als de arbeidsinspectie in beschouwing neemt. Zeeuwsch-Vlaanderen wordt echter de weg Terhole-Spui 'blijvend als de be langrijkste' gezien. Daarbij tekent men ook aan, dat de voortzetting van rijksweg 60 van Hulst naar het zuiden in het gewestplan Sint-Niklaas-Lokeren wordt gezien als een snelweg. Een alternatief zoals uit de staten is gevraagd achten g.s. niet no dig, omdat de pronoses in het streek plan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zijn gebaseerd op het bestaan van de Belgi sche oost-westverbinding. Bebouwing Op het gebied van de ruimtelijke orde ningzeggen g.s. in antwoord op vragen nog, dat de provincie bij de goedkeu ring van gemeentelijke bestemmings plan nog niet uitdrukkelijk rekening houdt met de gedachten in de nota be- woningspatronen. Wel werd er bij die goedkeuring al een bepaalde beleids lijn gevolgd inzake de bevolkings spreiding, zo lichten g.s. toe. De voor stellen, waarin de visie van de nota bewoningspatronen per regio worden uitgewerkt zullen wel aansluiten bij de beleidslijn, die voor bestemmings plannen wordt toegepast De baten van een inspraakprocedure bij streekplannen zijn volgens g.s. lang niet altijd te onderkennen of in geld uit te drukken, zo blijkt uit antwoorden op vragen in die richting. Een reële winst verwacht men als door de inspraak minder bezwaren worden gemaakt, mdat dan minder werk door de ambte naren nodig is. Maar zaken als groter betrokkenheid van de burger, reële ver betering van de plannen, kweken van begrip en voorkomen van onlust gevoe lens bij de burger achten g.s. 'niet geld waardeerbaar'. GS: SLUIZEN HANSWEERT MOETEN MEER OOSTELIJK MIDDELBURG - Volgens gedepu teerde staten moet er rekening mee ge houden worden dat het sluizcncomplex met de voorhaven bij Hansweert in los- telijke richting verplaatst moet wor den. Het college schrijft dat in ant woord op vragen die ter oorbereiding van de behandeling van de provincie- begroting voor volgend jaar zijn ge steld. „Blijkens eerdere studies van de rijkswaterstaat is aan de westzijde van Hansweert niet voldoende ruimte aanwezig om een sluizencomplex met voorhaven tot stand tc brengen; bo vendien zou de kanaaluitmonding dan terecht komen in een minder stabiel geulgedeelte." zo schrijven gs. Gs merken op dat een sluizencomplex. dat meer gebruik maakt van het be staande kanaaltracé behalve beperkin gen voor de scheepvaart toch nog sloop van een groot deel van HansweertrOost met zich brengt. Nader onderzoek zal daarin volgens gs geen verandering brengen. Over de Oosterscheldewerken melden gs onder meer dat nog slechts met een eerste verkenning is begonnen om na te gaan hoe de situatie met de zeedijken bij Yerseke moet worden op gelost- „Daar zowel op de zeedijken als land- en zeewaarts van die dijken uitge breide bebouwing en andere werken voorkomen zal de voorbereiding van de plannen geruime tijd in beslag nemen," zo laten gs weten. Over de waterschap pen schrijven gs dat door aanpassing van de uitvoering van de deltawerken geen hogere kosten voor die schappen te verwachten zijn als de lozingen op de Oosteschelde moeten worden gewijzigd. Alleen staten kunnen afval-samenwerking Zeeuwsch- Vlaanderen nu opleggen MIDDELBURG - Een gemeenschappe lijke regeling voor de afvalverwerking met één centrale stortplaats in Zeeuwsch-Vlaanderen is voorlopig al leen mogelijk als provinciale staten een dergelijke regeling opleggen. Dat geldt als zo'n samenwerking in de streek niet vrijwillig tot stand komt en zolang de ontwerp-wetop de afvalstoffen nog geen rechtskracht heeft en de provincie daarop een provinciaal plan heeft vastr gesteld. Dat blijkt uit het antwoord van gedepu teerde staten op schriftelijke vragen over de kwestie van de centrale stortr plaats in Zeeuwsch-Vlaanderen. C S zet ten de hele gang van zaken rond de af valverwerking in Zeeuwsch-Vlaanderen en te komen tot streeksamenwerking uiteen en signaleren, dat gs nog steeds geen reactie hebben gehad op het ver zoek van april aan de gemeenten om te melden wat zij intussen hadden onder nomen. NAMENS GEMEENTE VLISSINGEN „UNIEK VOOR ZEELAND" VLiSSINGEN - Weihouder Ch. .1. Gil- lissen Verschage heeft maandagmor gen namens de gemeente Vlissingen het 'herborgen' wereld-windorgel op het Nollepunt in ontvangst genomen. Het lukte de wethouder vrij aardig om een voor deze gelegenheid losgemaakte bamboestok weer op zijn plaats te krij gen en het voetstuk op de bunker vast te schroeven. Enkele leden van Mass and Individual Moving uit Brussel MUZIEKSCHOOL KAN NIET MEER BEZUINIGEN MIDDELBURG - Gedeputeerde staten menen dat de Zeeuwse Muziekschool niet verder kan bezuinigen. Gs. schrij ven dat in antwoord op vragen die de staten hebben gesteld ter voorberei ding van de begrotingsbehandeling. Het college maakt duidelijk dat 89 pro centvan de kosten in de personeelssfeer ligt. Op het punt van huisvesting, in strumentarium en administratiekosten wordt volgens gs. bepaald niet op grote voet geleefd. Het omgekeerde is eerder het geval zo stellen gs. Volgens het col lege is het grote struikelblok dat het rijkssubsidiebeleid ontoereikend is. Onaanvaardbaar acht men het de kos ten van het individueel onderwijs, dat op de instelling gegeven wordt volledig op de ouders van de leerlingen of op de leerlingen zelf af te wentelen. Het groep- sonderwijs is landelijk in studie. In hun antwoorden stellen gs verder dat ook bij de huidige stand van de financiën de verhoging van provinciale bijdragen voor de bevordering van amateuristi sche (toneel)kunstbeoefening en dra matische vorming met ƒ20.000,- aan vaardbaar is. Het is naar het oordeel van gs goed mogelijk dat die verhoging on toereikend is om alle. binnen die sector levende wensen voor het komende be grotingsjaar tegemoet te komen. hielpen de heer Gillissen Verschage een handje en voltooiden het karwei. In Britannia richtte de wethouder en kele dankwoorden aan het adres van mensen van Mass and Individual Mo ving, Jeugd en Muziek Middelburg en de stichting culturele gemeenschap Vlis singen. elke drie gezamenlijk het kunstwerk de gemeente hebben aange boden. Hij zei dankbaar te zijn voor de inzet van deze mensen om het op 3 januari door hevige stormen geteisterde wereldwin- dorgel - dat toen in het kader van het Sound Stream-project door de toenge- heten kunstenaarsbeweging Mass Mo ving in de duingrond was geplaatst - weer te herbouwen en voegde daar aan toe- „Ik ben blij dat we zo iets unieks voor Vlissingen en Zeeland mogen be zitten." Zoals bekend was een gift van het Anjer fonds 5.000) destijds het startsein om het wereld-windorgel weer uit de as te laten herrijzen. De SCG deed er een be drag van zo'n 4000 gulden bij en Jeugd en Muziek gaf een bedrag van 2.000. De herbouw werd een week of twee gele den grotendeels uitgevoerd door de Brusselse 'beweging' Mass and Indivi dual Moving. Vanwege een aantal voor waarden is het project nu ook wat an ders opgezet dan in het allereerste be gin. Het aantal bamboes is van zo'n 50 teruggebracht naar 20, terwijl ze ook korter en dikker zijn. Daarnaast is veel zorg besteed aan de verankering (onder meer met ijzeren kokers waarin polyes ter werd gegoten). Wethouder Gillissen Verschage liet het gezelschap in Britannia weten, dat na der in overleg met de Brusselse groep wordt bekeken wat er zoal nog aan de bevestiging moet worden gedaan, wil die duurzaam kunnen worden genoemd Over het geluid dat de bamboes teweeg brengen wanneer er een stevig windje doorheen blaast, was men maandag over het algemeen dik tevreden. „Zeer goed hoorbaar," stelde men vast. Foto: Wethouder Gillissen Verschage (links) neemt het windorgel in ont vangst. Beroep tegen infiltratie afgewezen WMZ moet in '78 klaar zijn GOES - De infiltratie van oppervlak tewater uit het Haringvliet in de duinen nabij Haamstede, moet uiterlijk I juli 1978 een feit zijn. Door deze be vloeiing moet de natuurlijke grondwa terstand aangevuld worden, zodat er meer water kan worden onttrokken voor de openbare drinkwatervoorzie ning. Dit is beslist door de Kroon, die uitspraak heeft gedaan over beroep- Oorzaak is gebrek aan personeel GOES - De groothandel Van Witzen- burg uil Goes (vacuum verpakte voor gesneden vleeswaren) is per 1 novem ber 1976 gefuseerd met de firma Van Vollcnhoven uil Emen (salades, sau sen). liet nieuwe bedrijf'gaat Finefood BV heten, met als hoofdvestiging Em- men. De fabriek in Goes, waar gemid deld 20 personeelsleden werken, blijft volgens de directie voorlopig gehand haafd. Districlsbestuurdcr F. de Roo van de voedingsbond NVV zei dat er tevoren geen overleg gepleegd is met de vakbonden over de fusieplannen. Directeur C. Van Wïtzenburg noemde als voornaamste redenen voor de fusie en de verplaatsing van de hoofdzetel naar Emmen. het ontbreken van vol doende personeelsaanbod in Goes. „We hebben steeds contact met het arbeids bureau in Goes en vragen om personeel, 't Hoeft niet geschoold te zijn, want we leiden zelf op. We betalen ook een goed loon. maar de grooteste concurrent van mij is de WW", aldus de heer Van Wit- De heer Van Witzenburg verklaarde dat hij door het personeelsgebrek al enkele flinke orders (onder andere uit het bui tenland) heeft moeten afelaan. omdat hij geen volstrekte zekerheid kon geven over het afleveringstijdstip. ..En die grote bedrijven willen zekerheid. Je moet daar ook je handtekening voor zetten en eris een boeteclausule als je te laat bent", betoogde directeur Van Wit zenburg. „We zijn een gezond bedrijf en dat heeft groei nodig en dat kan alleen met meer orders en meer mensen. Die mensen zijn in Goes niet te krijgen." ADVERTENTIE, De taal van de haringen is zelfs enigszins ontcijferd. Deze scholen vissen laten een fijn gesjirp horen, dat de indruk geeft van een bericht in morse-code Dit is één van de wonderbaarlijke feiten uit het nieuwe dierenboek van de Amro Bank. „Van dier tot dier" heet 't. 120 Pagina's feiten en 60 schitterende kleurenfoto's over een uniek onderwerp: de „talen" in het dierenrijk. De taal van ;eluid, geur, kleur, gebaren en trillingen. Dierenkenner Prof. Dr. Anthonie Stolk heeft er begrijpelijke mensentaal van gemaakt en geeft boeiende uitleg. U krijgt deze verrukkelijke uitgave - zolang de voorraad strekt - voor één tientje als u nu een spaarrekening opent, de Amro stort op elke nieuwe rekening ook nog 'ns f 7,50. (Deze openingspremie I is 1 maand niet opvraagbaar.) De aktie loopt van 2 november tot 4 december. Nu bij elke Amro Bank. De heer Van Witzenburg deelde mee dat er bij de vestiging van Van Vollenhoven in Emmen (nu: Finefood BV) een nieuw gebouw met een oppervlakte van onge veer 6000 vierkante meter gebouwd zal worden. Hij verwachtte dat de werkge legenheid daar van 60 personeelsleden zal uitgroeien tot 120 en mogelijk in de toekomst 200 arbeidsplaatsen. De heer Van Witzenburg benadrukte dat het be drijf in Goes - dat pas 5 jaar bestaat - voorshands nog blijft. „Maar ais we niet meer mensen in Goes kunnen krijgen, dan zullen we wel wegmoeten, ook al is het jammer dat een jong bedrijf dat zo hard groeit, weg moet", meende de di recteur. Hij zei dat de vakbonden over een en ander ingelicht zullen worden. Districtsbestuurder De Roo vertelde dat hij 'bij geruchte' iets vernomen had van de plannen. „We gaan in ieder geval informeren wat er aan de hand is en zo nodig zullen we er als vakbonden wat aan doen", aldus de heer De Roo. Directeur W de Visser van het geweste lijk arbeidsbureau in Goes wees erop dat de groothandel Van Witzenburg vooral een seizoengevoeüg bedrijf is, dat met name in de zoemrmaanden meer personeel nodig heeft dan in de rest van het jaar. „In de zomer is het ook elders druk: fruitteelt, conservenindustrie, re creatie. horeca, en dergelijke. Van Wit- zenburg heeft net op het moment van de piek in andere sectoren, ook meer men sen nodig", stelde de heer De Visser. „Dat geeft dan problemen. Wij zitten in een seizoengevoeüg gebied en het is al tijd problematisch om aan de piek te voldoen." De directeur van het arbeidsbureau zei dat er geen ontslagaanvragen voor het Goese bedrijf zijn binnengekomen. „We hebben wel een paar maanden geleden gehoord dat ze in Emmen wilden begin nen. Het bedrijf veryacht daar een rui mere arbeidsmarkt aan te treffen", be toogde de heer De Visser. „Ik heb over igens niet het idee dat de vestiging in Goes al gesloten wordt." schriften die waren ingediend tegen het vergroten van de onttrekking van grondwater uit de duinen door de NV Watermaatschappij Zuid-West- Nederland (WMZ). De minister van volksgezondheid en mi lieuhygiëne verleende half 1975 aan de WMZ vergunning tot onttrekking van 2.5 mftjoen kubieke meter water per j aar uit de Schouwse duinen. Voorwaarde daarbij was dat de watermaatschappij uiterlijk 1 juü 1979 voor aanvulling van de watervoorraad zou zorgen door mid del van infiltratie van Haringvüetwater (een mengsel van water uit de Rijn en Maas). De winning van het natuurlijke grondwater zou dan tot 1,1 miljoen m3 per jaar temggebracht moeten worden en de rest van het benodigde drinkwater zou via infiltratie moeten worden ver kregen. Tegen de vergunning van de minister zijn vorig jaar enkele beroepen bij de Kroon aangetekend. De stichting het Zeeuwse Landschap vroeg, namens het Zeeuws coördinatieorgaan, een verbod tot infiltratie (omdat het natuurlijk evenwicht in de Westhoek verder ver stoord zou worden). Namens een groot aantal inwoners van de Westhoek pleitten de heren ir. H. J. Jimmink, mr. G. K. A. Roskott en A. Wolters voor een zo snel mogelijke infil tratie De Kroon heeft het beroep tegen de infiltratie verworpen en het beroep voor een spoediger uitvoering van de In filtratie overgenomen, door de uiterlijke datum met één jaar te vervroegen naar 1 juü 1978. De Kroon heeft voor wat betreft de ar gumenten tegen de infiltratie overwo gen dat binnen afeienbare tijd geen an dere oplossing voor aanvulling van de drinkwatervoorziening op Schouwen- Duiveland voorhanden is. Volgens de Kroon waarborgen de aan de vergun ning verbonden voorwaarden (onder andere het instellen van een begelei dingscommissie) dat de infiltratie zon der bezwaar zal kunnen gebeuren. „De aangevoerde argumenten geven geen aanleiding tot vernietiging of wijziging van het bestreden besluit", aldus de Kroon. Met betrekking tot het beroep van de drie inwoners uit de Westhoek overwoog de Kroon dat compensatie door infiltra tie geboden is, teneinde de mogelijk op tredende schade aan natuur en land schap te vermijden en te voorkomen door te grote grondwateronttrekking. De Kroon meende dat daarom uiterste spoed betracht moet worden met de in filtratie. De vergunning, waarvan de beroep schriften nu door de Kroon zijn behan deld, werd door de WMZ al in december 1970 aangevraagd. De verlening door de minister was in juli 1975, waarna er in november 1975 een hoorzitting door de Kroon werd gehouden. De WMZ had een tijdelijke vergunning voor onttrekking van 1,9 miljoen m3 water per jaar en een definitieve vergunning voor 1,1 miljoen m3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4