Vrijdag mogelijk beslissing over extra loontoeslag Vandaag gesprek over datum onafhankelijkheid Rhodesië BESLUIT TERLOUW IS 'IN PRINCIPE' DEFINITIEF Vakcentrales: geen staking donderdag voor Zuid-Afrika STRIJD AAN GRENS MET MOZAMBIQUE M=i het weer Westduitse luchtmacht top ontslagen Ziekteverzuim gemiddeld bijna tien procent Getuige zaak Frans H. geschorst na bedreiging Honderden verzoeken om te blijven D'66 royeert kamerlid Nooteboom FNV UIT TELEURSTELLING DINSDAG 2 NOVEMBER 1976 GENEVE - De leiders van de vier zwarte nationalistische delega ties op de Rhodesië-conferentie in Genève en de blanke premier Ian Smith komen vanavond bijeen met conferentievoorzitter Ivor Richard om te trachten het eens.te worden over een datum voor de onafhankelijkheid van Rhodesië-Zimbabwe. Richard vertelde maandag, dat hij de tijd rijp achtte voor een informele ontmoeting over de onafhankelijkheidsdatum, nu hij, na de eerste formele zittingen van de conferentie, achter de schermen met alle vijf dele gatieleiders heeft gesproken. Vooral de in het Patriottisch Front ver enigde zwarteleiders Joshua Nkomo en Robert Mugabe hebben er sterk op aan gedrongen dat de conferentie in Ge nève. allereerst een datum vaststelt voor de onafhankelijkheid. Zij hebben zelf 1 september 1977 genoemd, lan Smith, die nog steeds vindt dat de her vorming van het staatsbestel in Rhode sië moet plaatsvinden volgens de 1 i jnen van het plan-Kissinger, houdt vast aan de overgangsperiode van twee jaar, die in dat plan wordt genoemd. Het staat vast dat alle nationalistische leiders willen, dat de macht eerder wordt MHP: „KABINET PAKT WEER DE MIDDENGROEP let kritische bewondering hebben wij dit zevende deel van het oeuvre van De Jong gelezen. Kritisch omdat hij soms uitisop retoriek; zij is te goedkoop en in sommige gevallen ook pedant. Dat neemt echter niet weg dat de bewonder ing overheerst. Bewondering vooral voor de systematiek, voor de greep van de auteur op zijn stof. Daardoor blijft dit deel zeven onlosmakelijk verbonden aan de reeks die er voor is verschenen. Het werk van De Jong blijft eenheid. Een niet geringe lol. Opklaringen Zonnige perioden, maar ook plaatse lijk een bui. Matige lot krachtige wind uit zuidwest tot west. Maxima omstreeks 11 graden. Vooruitzichten voor woensdag en don derdag opgesteld door het KNMI. Af en toe buien en middagtemperatu- ren omstreeks 9 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot4 min. temp.; omstreeks 5 graden; max. temp.; omstreeks 10 graden: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 4; min. temp.: omstreeks 4 graden: max. temp.: omstreeks 9 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog et maal; 40 procent. overgedragen aan de meerderheid van de bevolking. Smith, die maandag nog een gesprek had met Ivor Richard, toonde zich enigszins verbitterd over het verloop van de conferentie. „Er wordt alleen om de zaken heen ge praat", zei hij. Ian Smith lunchte maandagmiddag, samen met zijn echtgenote en met zijn ministers David Smith en Peter van der Bijl, met een directeur van de Trade and Development Bank in Genève. Al- UTRECHT (ANP) - De Raad van Over leg voor Middelbaar en Hoger Perso neel heeft zich maandag in een verkla ring fel gekant tegen het wetsontwerp tot herziening van de kinderbijslag en kinderaftrek. „Onder het mom van bezuinigingen presenteert de regering opnieuw een staaltje van flardenbeleid ten aanzien van het vraagstuk van de inkomensver houdingen", zo stelt de raad MHP. Aan de hand van cijfermateriaal blijkt dat met name de inkomensgroepen van 30 tot 50 mille het slachtoffer worden, aldus de raad. Een werknemer met drie kinderen en 30 mille gaater0,3 pct(/ 76) op achteruit en de man met 50 mille al 1,2 pet 435). Maar de mensen met een inkomen van 150 mille gaan er ook 'maar' 1,2 pet. op achteruit en dat illus treert volgens de raad „de vreemdsoor tige en ondoordachte manier waarop deze regering nivellering bedrijft en de midden-inkomens het zwaarst pakt" De raad wijst erop dat thans algemeen wordt erkend dat de groep bovenmoda- len tot 50.000 de afgelopen jaren steeds meer in de problemen is gekomen door de cumulatie van ongecoördineerde maatregelen. Vervolg kantlijn wordt duidelijk dat ook hier allerlei so ciale verschillen binnen de joodse ge meenschap een grote rol speelden: de leiding van de raad voelde zich innerlij k verheven boven de tienduizenden arme drommels. de 'sinaasappelkar- mannetjes' zoals Asscher van de Joodse Raad hen noemde. Het uiteindelijk oor deel van De Jong is niet zonder meer negatief: „De kemfout was dat men meende dat de beste, ja de enige be scherming was gelegen in een nauwkeu- rigen accuraat opvolgen van alle Duitse bevelen, en dat men zich aan die con ceptie bleef vastklampen ook toen ge bleken was dat de bezetter een doel na streefde dat fundamenteel met elke be scherming in strijd was: deportatie. Dat men desondanks zijn werk toen voortr zette, betekende niet anders dan dat men in zijn angst, in zijn doodsnood, de vijand (het roofdier) brokken jodendom toewierp in de hoop d at andere brokken, in laatste instantie het brok waartoe men zelf behoorde, gespaard zouden blijven." Had het anders gekund? De Jongpoogtdatna te gaan. maar hij pro beert een antwoord te vinden op een onmogelijke vraag. Een vraag die velen heeft gekweld en kwelt to t op de huidige dag. Treffend in dit opzicht is De Jongs mededeling over zijn laatste gesprek in 1967 met professor Cohen, kort voor diens dood. 'Eerder duisterend dan dui delijk sprekend' bekende hij De Jong 'dat er geen nacht voorbijging waarin hir zich niet de nimmer-allatende, mar telende vraag stelde hoe hij had kunnen doen wat hjj gedaan had.' (Van onze correspondent) BONN - „Dit is dc hardste beslissing die ik heb kunnen nemen, dus u be grijpt hoe .hoog deze zaak is opgeno men". Aldus motiveerde de Westduitse minister van defensie. Georg Leber, maandag tijdens een persconferentie in Bonn het ontslag van de twee hoogste luchtmachtgeneraals. Omdat zij tijdens een vertrouwelijk ge sprek met journalisten uitspraken heb ben gedaan die „ver over de streep van het behoorlijke gaan en de naam van de Bundeswehr hebben geschaad" (Leber) zijn luitenant-generaal Walter Kru pinski. commandant van de lucht macht. en zijn plaatsvervanger generaal-majoor Karl-Heinz Franke met vervroegd pensioen gestuurd. Het betreft hier geen disciplinaire, maar een staatspolitieke beslissing, waarvoor Leber verantwoordelijk is. De twee ont slagen generaals hebben vorige week een aantal journalisten uitgenodigd om van gedachten te wisselen over de zoge naamde affaire-Rudel. De zaak draait om ex-kolonel-vlieger Hans Ulrich Rudel. de meest gedeco reerde Duitse officier uit de Tweede We reldoorlog die aanwezig was bij een „traditionele ontmoeting" van oud strijders van een Stuka-eskader. Rudel staat bekend als een extreem-rechtse fi guur. De generaals Krupinski en Franke ver klaarde tegenover journalisten dat er eigenlijk niets tegen de aanwezigheid van Rudel in een kazerne was in te bren gen. Waarom zou men het verblijf van Rudel in een kazerne veroordelen, aldus Franke, terwijl linkse extremisten en communisten die vroeger in de Sowjet-Unie hadden gezeten, nu.in de Bondsdag'zitten. Als voorbeeld noemde hij Wehner. die in de oorlog deel uit maakte van de Ulbricht-groep in Mos kou. Luitenant-generaal Krupinski sloot zich bij deze grove opmerking van Franke aan. Dit is de directe aanleiding tot het ont slag van de beide generaals geworden. Het besluit van Leber is binnen zijn ei gen partij, de SPD, met instemming be groet. De defensiedeskundige van de cdu-CSU-oppositie Manfred Werner heeft verklaard, dat Leber onder druk van de linkervleugel' in zijn partij naai' het uiterste middel heeft gegrepen. Vol gens Werner is het ontslag van de gene5 raals overtrokken en niet in overeen stemmingmet hun verdiensten voor het leger. bert Benezra. Deze bank, die verlak kingen heeft in Parijs, Sao Paulo en New Vork. is eigendom van de Libanees-Joodse bankier Edmond Safra en heeft in Geneefse hankkringen de reputatie zich bezig te houden met gewaagde transacties, vooral in ont wikkelingslanden. Noch de bank, noch Ian Smith wilden maandagmiddag zeggen waarover tijdens de lunch was gesproken. In Geneve wordt aangenomen dat de bank betrokken is bij de pogingen van hel regime-Smith de door de Verenigde Naties afgekondigde boycot tegen han del met Rhodesië te ontduiken. Dat wordt vergemakkelijkt door het feit. dat Zwitserland, hoewel het de zetel is van een aantal VN-organisaties, zelf geen lid is van de VN. Strijd Het Rhodesische leger heeft maandag bekend gemaakt dat ongeveer 30 raket ten van Russisschemakelijk vanuit. Mo zambique zijn afgevuurd op een theep lantage bij Umtall, Of bij deze rake- taanval ook slachtoffers zijn gevallen werd niet gezegdHet Rhodesische leger liet tévens weten dat in de afgelopen 24 uur vier blanken zijn gedood door zwarte nationalisatische guerrillastrij ders. Een woordvoerder van het. Rhodesische leger waarschuwde zondag voor een bombardement na de bekendmaking van. een achtervolgingsaktie door Rho desische veiligheidstroepen op Mozam- bikaans grondgebied. Huif Hel 'Patriottisch Front' van Rhodesië (waarin de bewegingen van Joshua Nkomo en Robert Mugabe samenwer ken)-heeft. Nederland gevraagd om hu manitaire hulp voor vluchtelingen uit Rhodesië die in Mozambique verblijven. Het verzoek om noodhulp voor een be drag van 280.000 dollar is maandag ge daan door de heer Kunbirai Kangai. die deel uitmaakt van Mugabe's delegatie bij de Rhodesiêconferentie in Geneve. Kangai. die in het centraal comité van Zanu (de Zimbabwe African National Union) belast is met sociale zaken, heeft op ambtelijk niveau een gesprek had op het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag. Daar is hem toegezegd dat. de regering het verzoek in overweging zal nemen. De Zanu-vertegenwoordiger heeft Nederland, als voorzitter van de EEG. ook gevraagd de hulpaanvrage ter kennis te brengen van andere EEG- landen. Volgens de heer Kangai is er een grote toevloed van vluchtelingen uit Rhode sië naar Mozambique, waar intussen al zo'n 50.000 vluchtelingen in kampen wonen. In dc kampen is gebrek aan voedsel en onderdak, zodat honger en ziekten dagelijks hun tol eisen. Er is op korte termijn behoefte aan medica menten, kleding, landbouwwerktuigen en voedsel. WEER ONR UST IN SO WETO AMSTERDAM-UTRECHT - De vak centrales FNV en CNV hebben de sug gestie van de Politieke Partij Radica len afgewezen om donderdag enkele minuten te staken uit solidariteit met de vijfdaagse staking in Zuid-Afrika. De kerngroep van de PPR sprak zater dag uit dat het partijbestuur inel de vakbeweging moest gaan praten over het organiseren van een dergelijke ac tie. Dat overleg is (telefonisch) maan dag vroeg al gevoerd. FNV's vice-voorzitter Spit zei: „Op zo'n korte termijn kun je in alle redelijkheid geen behoorlijk resultaat verwachten. Wij staan niet onverschillig tegenover dit probleem en zeker niet minder kri tisch dan de PPR slaan wij gade wat er in Zuid-Afrika gebeurt" Volgens Spit is het beter deze kwestie aan te kaarten op het internationale vlak. Dat zal deze week in Brussel ook gebeuren tijdens besprekingen van het Internationaal Verbond van Vakverenigingen iIWVi. De CNV-verbondsraad besloot even eens negatief op het PPR-verzoek. Van die zijde werd gesteld dat de opvattin gen van het CNV over Zuid-Afrika wel bekend zijn. „We hebben onlangs nog een brief aan premier Vorster geschre ven waarin we onze verontrusting uit spreken over de spanningen tussen blank en zwart en het apartheidsbeleid veroordelen". Op dit verzoek gaat het CNV niet in. omdat vanuit Zuid-Afrika de illegale zwarte vakbeweging geen op roep tot solidariteit heeft gedaan en ook omdat er in ons land een bredere poli tieke basis nodig zou zijn dan de PPR. Vandaag vertrekt een delegatie van drie personen uit Zuid-Afrika naar Neder land. Zij zijn uitgenodigd door de Nederlands-Zuidafrikaanse Werkge meenschap. een pro-Zuid-Afrikagroep in Nederland, met als doel de relaties tussen beide landen te verbeteren. De delegatie is samengesteld uit leden af komstig uit Zuid-Afrika en Namibië. Pax Christi De r.k. vredesbeweging Pax Christi heeft de regering verzocht om duidelijke richtlijnen aan het gehele bedrijfsleven om te voorkomen dat verdere economi sche en financiële steun wordt verleend aan Zuid-Afrika. Pax Christi heeft een brief aan minister-president Den Uyl geschreven. Aanleiding voor de brief zijn reakties op de boycotaktie tegen de Amrobank van de Wereldraad van Ker ken. Onrustig In Soweto is het weer onrustig. Rond 400 Afrikaanse studenten hebben maandag een Afrikaanse middelbare school in deze voorstad van Johannes burg bestormd om de toelatingsaxa- mens te verstoren. Er is brand gesticht en aanzienlijke schade aangericht. In het Afrikaanse woongebied Soweto wordt een schoolstaking gehouden. In andere delen van Zuid-Afrika doen de studenten examen onder politie toezicht. VICTORIA FALLS - In Geneve wo. den onderhandelingen gevoerd om tot een vreedzame oplossing ie ko men in de kwestie Rhodesië. terwijl in dat land, de guerrillastrijd voort duurt. Een gezin bekijkt de schade aan het dak van het motel waarin zij verblijven. Deze werd aangericht door mortiervuur Rechts zijn tal vc kogelgat en Ie zien. DEN HAAG (ANP) - In de eerste tien maanden van dit jaar heeft het ziekte verzuim gemiddeld 9,63 procent van het aantal mandagen bedragen, zo kan worden berekend aan de hand van de gegevens van het CBS. Dit betekent een stijging van ongeveer een half procent tegenover de eerste zeven maanden van het vorige jaar. toen het gemiddeld 9,07 procent bedroeg. Over geheel 1975 was het percentage 8.8 tegen 9.0 over 1974.8.5 over 1973 en 7.7 a 7.8 procent over de jaren 1970/72. In juli jl bedroeg het ziekteverzuim 7.9 procent tegen 7,2 procent in juli 1975. Het grootst is het zieketeverzuim onder de vrouwelijke werknemers: het steeg van 11 procent m de eerste zeven maan den van 1975 tot 11.5 procent van 1975. FNV-CENTRUM MIDDELBAAR EN HOGER PERSONEEL (Van onze redactie economie) AMSTERDAM - Met ingang van 1 ja nuari zal de Federatie Nederlandse Vakbeweging een eigen orgaan hebben voor middelbaar en hoger personeel. hoger personeel wordt de opvolger van de organen, die tot dusver bij NW en NKV op dit terrein bestonden: het Cen trum voor Middelbaar en Hoger Perso neel (NVV) en het Kontaktorgaan voor Middelbaar en Hoger Personeel iNKV). Hoeveel aangeslotenen deze beide heb ben is niet bekend. Het federatiebestuur heeft maandag de plannen voor deze samensmelting goedgekeurd. FNV-secretaris Van Ee- kert zei dat het centrum een landelijke adviesraad krijgt, die gevraagd en on gevraagd adviezen aan het federatie bestuur kan uitbrengen. DEMONSTRATIE VULLENSPUIT DEN HAAG - De beslissing van de D'66-fractieleider Jan Ter louw om bij de verkiezingen van mei volgend jaar niet als lijst trekker op te treden, is in prin cipe definitief. Ook wil hij niet terugkomen in de Tweede Ka mer. „Ik heb mijn besluit zeer weloverwogen genomen. Maar het congres krijgt natuurlijk de gelegenheid om tegen me aan te praten", aldus Terlouw. Terlouw heeft vorige weck 800 brieven en telefoontjes gehad. Alle reacties dringen er bij hem op aan op zijn be sluit terug te komen. Ook de oud staatssecretaris Glastra van Loon, die kandidaat is voor het voorzitterschap van D'66. wil het Terlouw zo moeilijk mogelijk maken om zijn besluit te handhaven. Terlouw gelooft dat het congres eind deze week niet zo makkelijk zal worden. „Ik zie niet in dat het congres mij nog kan overtuigen om op mijn besluit terug te komen", aldus Terlouw. Hij heeft ech ter nog geen andere baan aangenomen. Vara Het bestuur van de Vara heeft Terlouw en andere D'66-bestuursleden voor een gesprek uitgenodigd om de lucht te zui veren. Tussen de Vara en D'66. met name de heer Terlouw. zijn problemen gerezen als gevolg van een vraagge sprek van Vara-medewerker Hans Ja cobs in het TV-programma 'Haagsche Kringen' met de heer Terlouw, die van mening is dat hij op onplezierige wijze is ondervraagd. Van zijn ontstemming daarover heeft de heer Terlouw inmid dels in een brief aan de Vara blijk gege- De brief zal serieus en zorgvuldig in de beleidscommissie worden behandeld, aldus een Vara-woordvoerder maan dagmorgen. Op voorhand wordt in dit verband verklaard dat er geen sprake van is'dat, ideeën en opvatting van D'66 bij de Vara onder de tafel worden ge werkt. zoals in de brief van de heer Ter louw wordt gesuggereerd. Er wordt ook nog op gewezen dat D'66-voorzitter dr. J. Beekmans al jaren zitting heeft in de programmaraad van deze omroep. MAASTRICHT - Volkomen bij verras sing heeft e.\-hoofdverpleger Frans H. maandagmiddag in de Maastrichtse rechtszaal een injectiespuit in handen gekregen en deze zelfs mogen vullen met insuline. Deze vloeistof zou hij - volgens de beschuldiging van officier van justitie mr. Booster - hebben ge bruikt om niet-suikerzieke bejaarden het leven te benemen. Om de spuit had verdachte zelf gevraagd toen hij in een discussie met een van de getuigen wilde laten zien hoe hij gewend was een spuit te vullen. Het aanschouwelijk onderricht door verdachte bracht enige afwisseling in het verder niet bepaald boeiend verloop van deze vijfde zittingsdag. Bij de aan vang 's morgens had mr. Booster voor enige opwinding gezorgd door mee te ■delen, dat een van de belangrijkste ge tuigen door onbekenden was bedreigd en hij (de officier) er daarom van afzag deze man te ondervragen. Het ging om de 38-jarige A P. Jansen, hoofd van de verplegingsdienst in de Luckerheide- kliniek, vroegere chef en collega van Frans H. Verdachtes raadsman mr. J. Hermans vroeg zich hardop af of de bedreigingen wel serieus bedoeld zijn. Evenmin als zijn cliënt Frans H. wenste hij af te zien van de heer Jansen als getuige a dechar ge. Brief „Uw man was een goed collega, een goede verpleger en een waardevol mens. Hij zal bij ons altijd in goede herinnering blijven", die brief schreef de ziekenver- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Het hoofdbestuur van D'66 heeft het kamerlid drs. Govert Nooteboom van de ledenlijst wegge streept. Het royement kwam bijna een half jaar nadat Nooteboom had laten weten niet meer namens D'66 in de Ka mer te willen zitten. Hij bleef toen ech ter wel kamerlid. In een eerste reactie zei Nooteboom maandagavond dat hij van plan is voorlopig parlementariër te blijven. Het royement, dat per 1 november is in gegaan, komt een kleine week voor het congres van D'66. Als het hoofdbestuur nog niet had besloten Nooteboom te schrappen, was op het congres waar schijnlijk een motie ingediend waarin om dit royement was gevraagd. Het D'66-lid Ernst Bakker, fractiemedewer ker in de Tweede Kamer, had al metzo'n motie gedreigd. Hij was ook degene die in juli van dit jaar aan het hoofdbestuur in een brief vroeg om een royement. Overweging daarbij was dat Noot eboom wel in de Tweede Kamer bleef zitten, maar niet meer D'66 vertegen woordigde. Voorlopig zal Nooteboom als onafhan kelijke in de Tweede Kamer blijven zit ten. Hij heeft op het ogenblik vrij goede relaties met de politieke groepering Democratisch Actiecentrum. Maanda gavond zei hij dat hij nog niet wist of het DAC in staat zal zijn aan de verkiezin gen van mei 1877 mee le doen. zorgster Polly Haas-Vaessen (25) samen met drie collega's aan mevrouw H.. on geveer een maand nadat Frans H. gear resteerd was. „Wij besloten die brief te schrijven om dat er alleen negatieve punten opge somd werden. Het was een spontane brief', verklaarde Polly Haas, die gis termiddag als getuige a decharge door de rechtbank werd gehoord. Voor haar was Frans H. een goede leermeester ge weest. Met name met betrekking tot het gebruik van insuline had hij haar tot de grootst mogelijke nauwkeurigheid ge maand. Hoeveel goede dingen zij ook over haar vroegere baas vertelde, er waren ook za ken bij. die in zijn nadeel uitpakten. Frans, die steeds volhield dat hij bitter weinig van suikerziekte, hypoglycae- mieên en insuline wist. had haar ook die zaken bijgebracht. Dat was voor haar voldoende geweest om de symptomen van een hypoglycaemie te kunnen her kennen. Zij onthulde gisteren ook. dat de kliniek al in zijn beginperiode een slechte naam had bij de buitenwacht. „Omdat cr van de patiënten veel gestolen werdhadden de mensen in Kerkrade de indruk dat ér een roversbende zat". Kennis Op 30 april 1960 was Frans H. in Sittard geslaagd voor zijn A-diploma in de ver pleging, Een aantal medeleerlingen van de Kerkraadse hoofdverpleger uit die tijd was gevraagd naar de kennis, die zij in die tijd over insuline hadden opge daan. Dat bleek heel wat meer te zijn dan Frans altijd had verteld. Bijna unaniem waren de verklaringen van Frans' klasgenoten, dat het onzin was om insuline als een kalmerings middel te beschouwen en dat Frans had moeten weten, dat insuline wel dege lijk kwaad kan. „Ik weet het niet", was het enig verweer van de verdachte Kerkradenaar. „ik hoefde het alleen maar te spuiten". KRUPINSKI Van onze redactie economie) DEN HAAG-AMSTERDAM - De beslissing over het al dan niet toekennen van een loontoe slagof „tussentijdse prijscom pensatieis nog steeds niet ge nomen. Nog steeds bestaat de indruk dat het kabinet een. zij het klein, voorschot zal geven, al is daarover nog niet overlegd met de sociale partners. Dat zal de komende dagen gebeuren, waarna de regering vermoede lijk vrijdag een beslissing zal nemen, gebaseerd op de bevin dingen van minister Boersma (sociale zaken). Na afloop van de besprekingen van de Federatieraad zei maandagavond vice-voorzitter Spit van de Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV) het zeer te betreuren dat er nog geen rege- ringsbeslissing is. De FNV had ge vraagd om bruto 40 gulden per maand toeslag, op basis van het gestegen prijspeil. Het uitblijven van die beslis sing legt een zware hypotheek op de vergaderingen, waarin de leden van de FNV-bonden zich moeten uitspreken over het arbeidsvoorwaardenbeleid voor volgend jaar. Dat premier Den Uyl heeft gezegd het „overwegen" van zo'n maatregel ,een ondankbare taak" te vinden is een merkwaardige uitspraak, zei Spit. Want de regering heeft zelf een loon maatregel genomen en in de brief daar over de opening gemaakt naar een eventuele „extra" in het najaar. Mocht zo'n loonbeslag er niet komen dan, zei Spit. wordt het klimaat voor het overleg op centraal niveau „be roerder". Of er dan demonstraties zul len komen is niet bekend. De FNV-top heeft daarover maandag geen bespre kingen gevoerd. Omdat Boersma ken nelijk van het kabinet opdracht heeft gekregen met de werknemers en werk gevers te overleggen, wordt daarop nog gewacht. Maar de FNV weet van over leg verder niets. In Den Haag wordt wel aangenomen dat minister Boersma niet zal verder gaan met dit onderwerp zender nader dc partners te polsen. Het zit er nu in dat hij de komende dagen gaat polsen wal de gevolgen van het niet of wel ne men van een toeslagbesluit kunnen zijn. Bekend is dat de minister het ge ven van een toeslag sociaal- psychologisch wel van belang vindt. Na de contacten van Boersma zal wel licht vrijdag het kabinetsbesluit val len. Directie: F. van de Velde, K. Scherphuis en W. F. de Pagter. Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M. P. Dieleman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60, tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Terneuzen: Nieuwstraat 22, tel. (01150) 4457. Hulst: Steenstraat 6, tel. (01140) 4058. In de avonduren Is de centrale redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186)1584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur. Redactie: (01184) 14796. Voor klachten bezorging op za terdag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur. Expeditie; (01183) 63533. Overi. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen per kwartaal f 37,75;. franco per post 42,-; per maand f 12,75; losse nummers f 0,55 (inclusief? pet. btw). Advertentietarieven 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie 11,55; ingezon den mededelingen 2'/ix tarief. Vnnr brieven bureau van riit blad f 2,50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3