Van inwoners Terneuzen zoekt 18 procent een ander huis Bouw scholengemeenschap Middelburg vertraagd door afkeuring bouwmateriaal r Inwoners Sint-Anna:„Onsdorp is maar heel gewoontjes"... Stuk uit schilderij in de basiliek te Hulst gesneden Wedgwood DINSDAG 2 NOVEMBER 1976 WONINGMARKTONDERZOEK NATIONALE WONINGRAAD WIJST UIT: TOT 1980 1570 WONINGEN BOUWEN TERNEUZEN-In de gemeente Terneuzen wil 18, procent van de inwoners binnen de 5 jaar naar een ander huis. Van die 'door stromers' woont 70 procent in de stad Terneuzen. De gemeente zou tot medio 1980 1570 woningen moeten bouwen, gemiddeld 314 per ja^r. an die nieuw te bouwen woningen zou 63 proicent in de koop-en 37 procent in de huursector moeten worden gerealiseerd. De behoefte aan flat- en etagewoningen ligt tussen de 18 en 4 procent. De vraag bestaat alleen in de stad Terneuzen. NIEUWBOUW: 63 PROCENT IN KOOP 37 IN HUURSECTOR De bewoners met klachten zijn liet meest ontevreden over de technische kwaliteit (tocht, lekkages, vochtige muren) en de afwerking van hun wo ning en woonomgeving. In de kern Ter neuzen is men naar verhouding het minst tevreden over de speelgelegen- heid voor kinderen., groenvoorzienin gen en parkeerruimte in de straat. In Biervliet en de buitengebieden vormt vooral de afstand tot het openbaar ver voer een probleem. In de buitengebie den is een vrij grote groep voorts onte vreden over de nabijheid van winkels voor de dagelijkse levensbehoeften. Deze gegevens zijn ontleend aan een woningmarktonderzoek van de natio nale woningraad, uitgevoerd in op dracht van de gemeente Terneuzen en de woningbouwvereniging Het onder zoek probeert een antwoord te vinden op de vraag hoeveel woningen er ge- -bouwd moeten worden, welke, waar en wanneer In mei en juni 1975 is er een steekproefs gewijze enquete gehouden in Terneu zen, Hoek. Biervliet. Zaamslag. Sluiskil en de buitengebieden. Van de 1243 steekproefadressen kwamen 1067 vra genlijsten terug, een respons van 36 pro cent. Het woningmarktonderzoek komt tot de slotsom dat de totale kwantitatieve woningbehoefte van Terneuzen tot me dio 1980 bepaald kan worden op 3360 huizen, maar dat daarvan 1790 wonin gen (het netto-aanbod uit de bestaande voorraad) dienen te worden afgetrok ken. Het aantal woningen dat nog ge bouwd moet worden komt dan op 1570. gemiddeld 314 per jaar De "doorstromers', de groep bewoners die binnen de 5 jaar van huis wil veran deren, behoort voor het merendeel tot de categorie tot 29 jaar. In Terneuzen zijn deze doorstromers vooral te vinden in wijken als Oudelandse Hoeve (33 pro cent), Oudevaart, industrieterrein, Driewegen en zuid (36 procent). Zuid- polder neemt 12 procent van de door stromers binnen de kern Terneuzen voor zijn rekening. Ze zitten vooral in flat- en etagewoningen (44 procenti en eensgezinsrijwoningen (36 procenti, De i ADVERTENTIE i Zet dit eens heel overmoedig op uw verlanglijstje. MOERMAN Walstr. 94 - Vlissingen Roeiboot Dat jonge gezin uit het Zuidbeve- landse was zeer gehecht aan het ge bied en toen het bedrijf waar de man werkte hem tijdelijk overplaatste naar Zeeuwsch-Viaanderen ging de verhuizing niet van harte. Dat kicam ook. omdat de vrouw in tussen in verwachting was geraakt en een kleine berekening leerde, dat de koter weieens in het Zeemvs- Vlaamse geboren zou kunnen wor den. En overkanten - die scheiden nog al tijd hoor. ook in het Zeeland van 1976 „Dat nooit riep de man dan ook krachtig. ..Al moet ik persoonlijk met een roeiboot overvaren mijn kind wordt in Beveland geboren' De avond, dat de baby zich langza vierhand meldde, was de man in ver band met werkzaamheden, die het bedrijf hem had opgelegd in het noorden van dit gewest bezig. Hij werd telefonisch van de nader ende blijde gebeurtenis op de hoogte gebracht en repte zich haastig naar huis - tóch nog denkend aan de mo gelijkheid een roeiboot te versieren. Maar tussen droom en daad staan soms geen wetten, doch uitsluitend praktische bezwaren. Toenhijin Vlissingen aankwam, was de laatste veerboot daar juist ver trokken. En toen hij via Antwerpen naar Zeeuwsch-Viaanderen was gesneld was het te laat voor die roeiboot. overgrote meerderheid van de door stromers (80 procenti is werkzaam in een beroep Bewoners van vrijstaande eensgezinswomngen en woningen van hel type 'twwe-onder-een-kap' zijn veel minder geneigd naar een ander onder komen te zien. Eensgêzi ris won irtgen Volgens hot onderzoek bestaat de wo ningvoorraad van dc gemeente Ter neuzen voor 80 procent uit eensgezins woningen. voor 14 procent uit flats, voor 2 procernt uit boerderijen en tuinderswoningen en voor 3 procent uit bedrijfswo ingen. Het aantal huur- en koopwoningen is onmgeveer gelijk, zij het dat in de stad Terneuzen 57 procent huurwoningen voorkomen en in de bui tengebieden 83 procent koopwoningen. De huurwoningen zijn voor het meren- R uilbeurs in raadhuiskelder SLUIS - In de Ra dhuiskelder wordt zaterdag 20 november een ruilbeurs ge houden Er kan dan onderling geruild worden met ondermeer postzegels en ansichtkaarten Medewerking wordt hierbij verleend door de ruilclub uit Temeuzen SECRETARIS MR. J. VAN DER HOEVEN: „Koningin vertrouwt op aandacht gemeente voor het Oranjekwartier" VLISSINGEN - „De koningin heeft de stellige indruk gekregen dat aan uw belangen, verlangens en sugges ties door het gemeentebestuur alle aandacht wordt geschonken". Dat heeft de particulier secretaris van koningin Juliana, mr. J. van der Hoeven, in een brief aan het Vlïs- singse Comité Behoud Oranjekwar tier geschreven. De brief, die is gericht aan comitélid E'.'T" J. R'eindersma. luidt: „HareMa jesteit de Koningin heeft mij ver zoent u naar aanleiding van uw - tij dens haar recente bezoek aan Vlis singen - gericht telegram te bevesti gen daL Hare Majesteit zich bij haar ontmoeting met de gemeenteraad over de kwestie van de mogelijke af braak m verband met de beoogde versterking van de zeewering heeft, laten voorlichten. Uit de daarna nog door Hare Majesteit ingewonnen in lichtingen is de koningin gebleken, dat het college van b. en w. van Vlis singen voornemens is in de maand december een informatieavond te houden" Bij de gemeente Vlissingen ant woordde men desgevraagd dat de folder waarin alles omtrent deze pro blematiek nog eens op een rijtje wordt gezet, in een eindfase verkeert. Zodra die definitief klaar is wordt de folder huis-aan-huism de betreffende wijk verspreid en wordt een datum vastgelegd, tijdens welke gemeente, bewoners, rijkswaterstaat en mo numentenzorg met elkaar over deze zaak van gedachten wisselen. deel (69 procent) eigendom van de wo ningbouwverenigingen. een situatie die hoofdzakelijk is veroorzaakt door het feil dat de bouwvereniging in de stad Temeuzen een aandeel in de huursector heeft van 78 procent In Biervliet Zaamslag en Sluiskil beheren bouwver enigingen resp. 63, 62 en 56 procent van de huizen, maar in Hoek en de buiten gebieden zijn de huurwoningen voor namelijk in handen van particuliere personen, instellingen en bedrijven. In het dorp Hoek geldt dat zelfs voor 70 procent Bij 62 procent van de woningen in de gemeente Terneuzen ligt de huur bene den de ƒ200,- per maand In Sluiskil Biervliet, Zaamslag en de builrengebic- den komen relatief veel woningen voor met een huur beneden de 101- in dc maand. De kern Hoek kent relatief de meeste duurdere huurwoningen. Ruim een kwart van de huizen ligt er boven de 250,- per maand Na-Oorlogs Van de gemeentelijke voorraad bestaat ongeveer tweederde uit naoorlogse woningen. Naar verhouding komen in de kernen Terneuzen en Hoek veel nieuwe huizen voor: 45 a 50 procent is na '65 gebouwd. In Zaamslag en de bui tengebieden staan relatief veel voor oorlogse woningen. Van de vooroor logse huizen bestaat het overgrote deel (84 procent) uit koopwoningen, de naoorlogse woningen zijn voor het me rendeel gerealiseerd in de huursector. Vooral in de jaren '65 tot '69 zijn er in Temeuzen veel huurwoningen ge bouwd. 77 procent van de in die periode van de grond gekomen huizen. In de ja ren '70 en later wordt het aandeel van de huurwoningen in de nieuwbouw, aldus de enquetegegevens, tot 67 procent te ruggebracht. Bij de woningen die wer den gebouwd in de jaren '45 tot '54 over heersen zeer sterk de eengezinswonin gen. Na 1954 neemt het aandeel van de eensgezinsrijwoningen af ten gunste Meisje (3) gewond bij oversteken TERNEUZEN - Het driejarige meisje A.V. uit Temeuzen is maandagmiddag lichtgewond toen ze op de ventweg van de Guido Gezellestraat werd aangere den door de auto van R. van S uit Ter van de flatbouw. De woningen gebouwd in de periode 1955 tol 1964 bestaan in de kern Terneuzen voor 65 procent uil een gezinswoningen in rijenbouw en voor 23 procent uit flat- en etagewoningen Ten opzichte van de jaren '45 tol 54 neemt het aandeel van de vnjstaande eengezinswoningen in de voorraad toe. Hetzelfde geldt voor de woningen van het type twee-onder-een-kap. Bij de in de periode 1965 tot 1969 gebouwde wo ningen neemt het aandeel van de eens gezinsrijwoningen verder af en het aan tal flat- cn etagewoningen toe. Naar verhouding worden er in die penode minder woningen van het type twee onder-een-kap aan de voorraad toege voegd. Na 1969 daalt het aandeel van de flat - en etagewonmgen voor de kern Terneu zen ten opzichte van de voorgaande vijf jaar met 10 tot 27 procent. Zowel in de stad als in de gemeente Terneuzen leidt dit tot een hoger aandeel van de drie onderscheiden soorten eengezinswo ningen in de woningvoorraad vanaf 1970. Het meisje kon, nadat eerste hulp was verleend door de arts' Van Herk naar huis Terneuzen moet voorzichtig zijn met flatbouw" TERNEUZEN - De Nationale Wo ningraad, die voor de gemeente Ter neuzen en de woningbouwvereni ging een woningmarktonderzoek heeft uitgevoerd, raadt Terneuzen ten stelligste al' om in de toekomst meer dan 5 procent van de nieuw bouw uit flats te laten bestaan. De vraag naar flats beloopt tussen de 4 en 18 procent De Woningraad gaat er vanuit, d at er alleen een tekort aan flats is als er gelet op de maximale vraag. Terneuzen zou dan nog be hoefte hebben aan 5 procent van zulke huizen. Bij een minimale be hoefte ontslaat er een overschot van circa 300 flat woningen. Het onder zoek. „Ook indien een middenpositie wordt ingenomen moet rekening worden gehouden met een leegstand in de flats van circa 110 woningen. Gezien de grote voorkeur van de doorstromers voor de eengezinswo ning zal de gestapelde bouw maxi maal 5 procent van de nieuwbouw mogen uitmaken. De kans op leeg stand in de flats is dan echter be paald nog niet denkbeeldig" BEROEPSSCHRIFT BEREIKT NA NEGEN JAAR DE RAAD VAN STATE FLINKE SCHADE AAN 17e-EEUWS SCHILDERSTUK DADER(S) ONBEKEND HULST - Onbekenden hebben in de Willibrordbasiliek te Hulst een stuk van ongeveer 40 bij 50 centimeter ge sneden uiteen schilderij dat boven het altaar hangt. Dit werd zaterdagavond ontdekt tijdens een eucharistieviering in de basiliek. Het schilderij hangt 1.50 nieter boven het altaar, vóór in de kerk. Het stuk is uitgesneden uit het schilde rij dat voorstelt: „Jezus ontmoet Maria en enige vrome vrouwen op weg naai Golgota'. Het is een schilderij uit de zeventiende eeuw en is vermoedelijk gemaakt door een schilder uit de school van Rubens De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat het schilderstuk een onderdeel is ge weest van een statie van een oude kruisweg. Het schilderij hangt met enige andere voor in de basiliek en wie het stuk er tut sneed, heeft dit alleen kunnen doen door op het altaar te staat te staan. Daar het schilderij nooit ge schat is, kan men over de financiële waarde weinig zeggen. Het is echter wel een stuk met historische waarde. Ruin- een jaar geleden is in de basiliek even eens een schilderij uiteen van de kruis wegstaties gesneden. Tot nu toe is ook de dader daarvan onbekend gebleven. De basiliek, is behalve voor de diensten voorlopig gesloten. Rijkspolitie en re cherche stellen een onderzoek in. BEZWAREN TEGEN BESTEMMING BESCHERMD DORPSGEZICHT DEN HAAG - Tien inwoners van Sint Anna ter Muidcn, het bestuur van de plaatselijke Nederlandse hervormde kerk en een inwoner van het naburige Sluis zijn iu Den Haag ten strijde ge trokken tegen de ministeriële beschik king waarin staat, dat Sint Anna ter Muiden met omgeving moet worden aangemerkt als beschermd dorpsge zicht. Met elkaar vinden ze hun kleine Zeeuws-Vlaamse dorp pal aan de Bel gische grens maar gewoontjes. Zeker niets bijzonders vergeleken met ande re, op het eerste gezicht innemende his torische dorpjes cn steden. Ze zijn tegen de beschikking in beroep gegaan bij de koningin. De Raad van State, die de koningin van advies dient, maakt volgende week vrijdag tijd vrij om mondelinge klachten van de bezwaar den aan te horen. Of het erg druk zal worden in het statige gebouw in de residentie waar het advie scollege van de Kroon zetelt, valt echter sterk te betwijfelen. Immers, de be schikking van de gezamenlijke be windslieden van CRM en volkshuisves ting en ruimtelijke ordening dateert al van 7 september 1967 en blijkens mede delingen van de appellanten zijn de scherpe kantjes van hun verongelijkte gemoedsstemming na meer dan negen jaai wel ruimschoots versleten. Een van de klagers van weleer, de heer J. P. de Bruyne - behalve boer ook kerkvoogd- vertolkt de mening van de meerderheid: „Er bestaat nu niet veel belangstelling om er flink tegenaan te gaan. We zien er met z'n allen maar weinig heil meer in om er nog veel werk van te maken. Stil zwijgend is in Sint Anna ter Muiden be paald. dat we de zaak nu maar op z'n beloop laten. We ondervinden nauwe lijks hinder van die beschikking". Van de hoorzitting van de Raad van State weet hij wel af, maar hem over kwam hetzelfde als de meeste anderen die eertijds besloten het er allerminst bij te laten zitten: hij was verrast door de aankondiging van de hoorzitting in Den Haag. die recentelijk in zijn brievenbus dwarrelde Ook anderen bevestigen dat er nauwelijks enige animo meer bestaat om voor de zaak te vechten. .We waren het allang vergeten", reageert de echt genote van een andere klager uit Sint Anna ter Muiden. de heer J. J. Verhage. Beroepschrift Blijft het beroepschrift, dat volgende weck aan dc orde zal worden gesteld: It. Plasschaert, S. A. van Hal, K. Th. van dc Vijver, Iz. Focke. P. Bodderij, C. van Espen, P. A. de Badts, Ach. E. de Badls. J. J. Verhage, Fr. A. de Kacstecker, het kerkbestuur van de Nederlands her vormde kerk alle te Sint Anna ter Mui den en A. Plasschaert en de nu wijlen Iz. de Bruijne uit Sluis. Ze zijn het niet eens met twee ministers, die vinden dat Sint Anna ter Muiden en directe omge ving moet worden aangewezen als be schermd dorpsgezicht in de zin van dc monumentenwet. De beweegredenen worden als volgt samengevat: „Dorp en omgeving vormen samen een beeld, dat van belang is wegens de schoonheid en hel karakter van het geheel..." De vurigheid van degenen die het daar niet mee eens waren in 1967 hebben er in het licht van hun huidige opvattingen een dimensie van betrekkelijkheid bij gekregen. Het papier, dat geduldig is, meldt uit naam van de tegenstanders van het regeringsbeleid: „De toelichting op de ministeriële beschikking geeft ons niet de overtuiging, dat een meer dan gewone bescherming van dit pleintje noodzakelijk zou zijn. Elke kern heeft zo zijn eigen min of meer bijzondere histo rie. Die van Sint Anna ter Muiden is ze ker met meer bijzonder dan die van tal loze andere kernen. De topografische zinsneden over het dorpspleintje, de en tree en de kerk en de opmerkingen over de bouwtrant, het gebruik en de ouder dom zijn evenmin overtuigend" .Aardig dorpspleintje En verder in de stukken: „De huisjes worden geschetst als zeer eenvoudig, met daarlangs gelegen straatjes en stoepen in een grote verscheidenheid van materiaal. De toelichting kan hoogstens de indruk wekken, dat sprake is van een aardig dorpsplein! je, zoals er zovele zijn. Die indruk wordt des te gemakkelijker gevestigd waar in de toelichting wordt gerept van de minder mooie tot lelijke elementen in het geheel. Naar onze mening is den gewekte indruk overigens juist". Vervolgens: „De bescherming vloei: voort uit een tamelijk willekeurige keu ze. die allerminst dringend en overtui gend is. Als Sint Anna ter Muiden moe: worden gekozen, moeten ook vele hon derden andere dorpsgezichten dit li gaan delen". In de stukken wordt verder uiteengezet, dat men fel tegenstander is van de kos ten die aan de status „beschermd dorpsgezicht" zijn verbonden, dat n ertegen gekant is dat de landbouw gronden in de beschermende planner, van de ministers vallen, want dat da: meer weg heeft van landschapsbe scherming dan van monumentenbe scherming. Ook nog. dat hel bescher men van Sint, Anna ter Muiden met de omgevende landbouwgronden tevens' diverse boerderijcomplexen omvat: „Die kunnen alleen bruikbaar en in stand blijven indien zij kunnen worden aangepast aan nieuwe landbouwtecb- nische en economische eisen". Het beroepschrift eindigt met de veron derstelling dat het etiket „beschermd! dorpsgezicht" op zichzelf de mogelijk heid tot verandering wellicht niet uit-! oiuit, maar dat het wel het vooruitzicht geeft van een grotere beperking dan on- 1 der normale omstandigheden. Uit de reacties van de inwoners van Sint Anna I ter Muiden die hun handtekening aan het beroepschrift gaven, blijkt van een echt voelbare beperking geen sprake te zijn. MOGELIJK GEEN TOESTEMMING VOOR HANDHA VING GEBOUW SINT-PIETERSTRAAT Twee gewonden bij botsing TERNEUZEN - Twee automobilisten zijn maandagmiddag gewond toen hun wagens op de kruising Mr. Haarman- weg - Provinciale weg Terhole-Hoek in Terneuzen in botsing kwamen. De aanrijding ontstond doordat de Ter- neuzenaar A.B.. komend vanaf de Haarmanweg, geen voorrang gaf aan mevrouw M. van G. uit Sas van Gent-, die op de provinciale weg in de richting van de kruising Sint Anna reed. Mevrouw Van G. moest na de botsing met hoofdletsel naar het Julianazie- kenhuis in Temeuzen worden vervoerd, de Terneuzense bestuurder liep een her senschudding op. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Geslaagd Aan de technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kandidaatsexamen scheikunde de heer P. J. C. ter Weer uit Middelburg. Voor het kandidaatsexa men wiskundig ingenieur slaagde de heer P. J. C. Haartsn uit IJzendijke. Voor het propedeutisch examen civiel ingenieur slaagde de heer P J. Huijsse uit Middelburg en de heerC. Kempe uit Terneuzen. MENINGSVERSCHIL OVER PROGNOSES LEERLINGFNTAU MIDDELBURG- Het is thans niet zeker of de nieuwbouw voor de stedelijke scholengemeenschap in Middelburg volgens plan op 1 augustus volgend jaar in gehruik kan worden genomen. Middelburgs wethouder van onderwijs M. A. L. Hubregtse zette maandagmid dag tijdens een vergadering van de raadscommissie onderwijs vraagte kens bij deze streefdatum. Er is name lijk bij de nieuwbouw in de wijk Kla- renbeek vertraging ontstaan doordat de geleverde gevelelementen voor hel gebouw zijn afgekeurd. Een deel van deze ondeugdelijk bevon den prefab-wanden is reeds aange bracht en zal moeten worden vervan gen De elementen zijn afgeleverd met een dermate ruwe structuur, dal de on derhoudskosten tot een onaanvaard baar peil zouden oplopen, zo bleek uit mededelingen van de wethouder Alles zal in het werk worden gesteld om de vertraging na de levenng van nieuwe platen in te lopen. Naar verwachting van de wethouder zal pas medio februari blijken of dit lukt. wat mede afhankelijk is van hel aantal werkbare dagen in de komende wintermaanden. De heer Hu bregtse tekende hierby nog aan dat deze kwestie voor de gemeente als opdracht geefster geen financiële consequenties heeft Tijdens deze vergadering van de raads commissie kwam nog een tweede pro bleem rond de nieuwbouw voor de scho lengemeenschap aan dc orde. Het is namelijk nog maar de vraag of het mi nisterie van onderwijs toestemming zal verlenen lot handhaving van het hoofd gebouw aan de Sint-Pieterstraat als huisvesting voor een kleine driehonderd leerlingen van de scholengemeenschap. De gemeente acht dit wenselijk en noodzakelijk omdat het nieuwe scho lencomplex in Klarenbeek bij de inge bruikname al te klein is. Dit was reeds bij de voorbereidingen bekend. De ac commodatie van het nieuwe complex is - op aanwijzingen van het ministerie - berekend op een aantal van 910 leerlin gen. terwij! dit jaar al een aantal van 1147 leerlingen werd bereikt Prognoses Volgens de bij de gemeente beschikbare prognoses zal dit. aantal nog gestaag op lopen tot bijna 1450 in het jaar 1981 Deze prognoses worden bij het ministe rie aangevochten, zo bleek uit opmer kingen van de wethouder, „omdat men in Den Haag aanneemt dat de huidige geboortedaling al in de komende jaren in de leerlingenaantallen tol uiting zal komen." Men houdt er daarbij geen re kening mee dat Walcheren in dit opzicht een uitzondering vormt en hier het aan tal leerlingen op de lagere scholen (waarvan de prognoses voor de scholen gemeenschap zijn afgeleid) nog steeds belangrijk toeneeemt. aldus de heei Hubregtse. .vie- natie wetnouder is uit bespit...;, gen met vertegenwoordigers van het ministerie gebleken dat men daar uit- gaat van een tijdelijk karakter van het hoge leerlingenaantal. De gemeente zou deze tijdelijke situatie moeten opvan gen doornoodlokalen op het terrein van het nieuwe complex. De kans bestaat, aldus de wethouder, dat het ministerie geen toestemming zal verlenen om een van de huidige in gebruik zijnde schoolgebouwen (be halve de Sint-Pieterstraat ook de mavo-school aan de Dwarskaai, het gymnasium aan de Latijnse School straat en de dependance in Dauwen- daele) na de nieuwbouw nog voor de scholengemeenschap te bestemmen. Wat betreft de dependance in Dauwen- daele, heeft het ministerie al definitie! laten weten dat dit onderkomen komt te vervallen. hetnjk volgens de wet op het voortgezet onderwijs wel zeggenschap over de schoolgebouwen heeft. „De zaak ligt bij het departement met gemekkelijk", al dus de wethouder ierde 'poot Eigendom De gemeente wil echter bij voorkeur het gebouw aan de Sint-Pieterstraat hand haven voor het onderbrengen van een twaalftal brugklassen. Dit gebouw wordt het meest geschikt geacht door de aanwezigheid van vaklokalen, een gymlokaal en een conciërgewoning. De gemeente Middelburg v raagt zich nu af in hoeverre het ministerie zeggen schap heeft over het gebruik van dit ge bouw. Men is het er namelijk niet over eens wie de eigenaar is. „Daarover zijn we nog steeds met het rijk aan het wor stelen". aldus wethouder Hubregtse in antwoord op een vraag van het raadslid W P Rentier isgpi. Wethouder Hu bregtse moest daarbij concluderen dat In antwoord op vragen van het WD- raadslid mr. D. F. Vos antwoordde de wethouder dat dc gemeente nu mis schien inderdaad van een vierde 'poot' of een vierde verdieping bij het nu in aanbouw zijnde complex serieus moet gaan overwegen. Met deze uitbreiding zou dan het nu al bereikte aantal van 1200 leerlingen kunnen worden opgevangen. Gerekend met de verwachte toename van leerlin gen tot 1450 in 1981. zou dan toch hand having van het gebouw Sint- Pieterstraat nodig ajn, zo tekende de wethouder aan. Een volledige concen tratie van leerlingen in het nieuwe com plex acht men bovendien niet gewenst. Gevreesd wordt voor de nadelige gevol gen voor de leerlingen van een derge lijke 'mammoetschool'. „Tegen dit ideaal van destijds, alles in een school, wordt nu gewaarschuwd", zo stelde de heer Hubregtse De wethouder zei. op een vraag van de heer Visser, ook geen mogelijkheden te zien voor de stichting van een tweede scholengemeenschap 'beneden' het kanaal. R ijksleerschool Tijdens deze vergadering bleek uit me dedelingen van wethouder Hubregtse voorts dat de Rijksleerschool, verbon den aan de Rijkspedagogische acade mie aan de Noordstraat, mogelijk zal worden opgeheven bij de verhuizing van de RPA naar de nieuwbouw in Dauwendaele. waarmee thans een be gin is gemaakt. Het ligt in de bedoeling van de gemeente om deze school in dat geval toch voort te laten bestaan, ech ter als gemeentelijke lagere school en deze te vestigen in het vrijkomende ge bouw van de rooms-katholieke school aan de Bachten Steene. Het is dan tevens de bedoeling om in de directe omgeving ook een openbare kleuterschool te vestigen, namelijk in het eveneens vrijkomende gebouw van de huidige r.-k. kleuterschool aan de Burggang. Daartoe zal de kleuterschool 'De Kleuterhoek', nu gehuisvest in de Gravenstraat, worden verplaatst De door de verplaatsing van de njksleer- school vrijkomende gebouwen achter het RPA-gebouw aan de Noordstraat, zijn betrokken bij de plannen voor con centratie van belastingdiensten in de Noordstraat. De vergadering van de raadscommissie onderwijs stond maandagmiddag in het teken van de voorbereidende behande ling van de gemeentebegroting 1977, die eind november in de gemeenteraad wordt behandeld. Bij de voorbehande ling van de begroting in de commissie vergaderingen wordt dit jaar voor het eerst een systeem van schriftelijke vra gen toegepast, die - voor zover mogelijk - nog tijdens de commissievergaderin gen mondeling worden beantwoord. De definitieve beantwoording door b. en w. zeschiedt eveneens schriftelijk. I ADVJSRTENTIEi 'n beste Borrel fj>; Puur of als basis van een K;5 longdrink. JONGE en VIEUX E-S voor rond de twaalf gulden. 1 BESSEN en CITROEN voor I rond een tientje te koop bi) 600 "DELCAVE" slijters en

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2