P. C. Manneke in St-Maartensdijk^—™ «- vierde honderdste verjaardag Zeeuws-Vlaams CNV wil volgend jaar stukje loon inleveren Gemeente Westerschouwen gaat praten met bewoners en bezitters van tweede woningen DE ARNEMUIDSE RAAD EN DE 'ONHELDERE HELDERSE' KRITIEK DINSDAG 2 NOVEMBER 1976 EERSTE SMERDIEKER HAALT EEUWFEEST Feestdiensten SINT-MAARTENSDIJK - Pieter Comelis Manneke heelt maandag als eerste inwoner van Sint- Maartensdijk de eeuw vol gemaakt. Hij noch andere oude Smerdieke- naers kunnen zich herinneren dal er ooit een honderdjarige in de smal- stad is geweest. Genietend van een sigaartje nam de heer Manneke maandagmiddag en -avond in ge- houw Calvijn de felicitaties in ont vangst van onder anderen burge meester J. E. van Boeijen met zijn echtgenote en van mevrouw Boertïen-Velema, echtgenote van de commissaris der koningin in Zee land. Bloemen, fruitmanden en andere ge schenken ontbraken natuurlijk niet. bij dit bijzondere jubileum. De heer Manneke is 1 november 1876 in de Blauwstraat te Sint-Maartensdijk geboren Na de lagere school werkte hij op de boerderij van de heer P Westerweel. Op 36-jarige leeftijd, zes weken na zijn huwelijk, weid hem een oog uitgestoken bij werkzaam heden op een mesthoop. De heer Manneke verbleef toen zes weken in het ziekenhuis te Rotterdam, maar overigens weet de honderdjarige niet wat ziek-zijn is. Hij heeft alleen de mazelen gehad. Na nog een tijd aan de Zuidsingel gewoond te hebben, kocht de heer Manneke in 1927 een huis aan de Oostsingel, waar hij nu nog woont met zijn enige dochter en schoon zoon. Do enige zoon van de heer Manneke is zeven jaar geleden over leden. Mevrouw Manneke overleed reeds op 53-jarige leeftijd in 1936 De enige dochter heeft zo al heel wat jaren voor haar vadei gezorgd, maar de heer Manneke is een gemakkelijke baas. Het is al gauw goed bij hem Ondanks zijn hoge leeftijd kan hij ook nog veel zelf wassen, scheren en naar bed gaan. Zijn benen willen niet meer zo best, zodat hij veelal in z'n stoel in de keuken zit. Ook is hij wat doof. maar toch is de eerste honder djarige in Sint-Maartensdijk nog goed bij de tijd. Familieverbanden kan de heer Manneke zich nog prima herinneren Twee keer per zondag luistert hij nog naar de kerktelefoon. De honderdjarige houdt ook nog van een borreltje en een sigaartje. Heel veel plezier heeft de heer Manneke ook met; zijn achterkleinkinderen. Op clc foto: Burgemeester J. E van Boeijen van Tholen feliciteeri de heer Pieter Comelis Manneke in Sint- Maartensdijk met zijn 100-ste ver- iaardag. Goes POSITIEF RESULTAA T ENQVETE TER WILLE VAN VERVROEGDE PENSIONERING TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse leden van de industriebond CNV zijn bereid iets van hun loonsverhoging in '77 af testaan om vervroegde pen: ring van werknei mogelijk te maken. Dat bleek maand; gavond op een vergadering van de bond in dc Opstandingskerk in Terneuzen, waar men het arbeidsvoorwaardenbe leid voor volgend jaar besprak. Het in leveren van een stukje loonsverhoging terwille van vervroegde pensionering (en het zodoende vrijmaken van ar beidsplaatsen voor jongeren) isêèn van de voorstellen uit de nota arbeids voorwaardenbeleid van het CNV. Tijdens de vergadering in Terneuzer leerde een enquête dat van de enkele tientallen opgekomen leden een grote meerderheid met d at voorstel instemde Wel verbond men daaraan tijdens de discussie een aantal duidelijke voor waarden. Zo zou de vervroegde pensio nering moeten gelden voor iedereen, met alleen de laagstbetaalden, maar bijvoorbeeld ook directeuren. En waar een werknemer vervroegd opstapt, wil len de CNV-ers ook zekerheid dat de ar beidsplaats die hij opgeeft, beschikbaar komt voor een jongere collega. „De ver vroegde pensionering mag niet leiden tot het afbouwen van arbeidsplaatsen." zei men. De vergadering beschouwde medewer king van de bedrijven als een vereiste. Zo liet men een kritisch geluid horen over bedrijven die 'voor een paar cent' gebruik maken van 65-plussers. Derge lijke praktijken zouden niet- meer mo gen voorkomen. In het kader van het arbeidsvoorwaar denbeleid kwamen ook andere zaken aan de orde. zoals de nivellering. De Zeeuws-Vlaamse leden van de indus triebond CNV vonden dat in de afgelo penjaren de middengroepen wat te veel de dupe zijn geworden van de nivelle ring. Om dat tegen te gaan bepleitte men onder meer het opnemen van meer categorieën werknemers in een cao Via districtsbestuurders. Jorritsmadie de vergadering voorzat richtte men een oproep aan de landelijke overheid om matig te zijn met allerlei tariefsverho gingen, „Ook de overheid moet inkrim pen," meende men. Veel aandacht vroe gen de CNV-ers voor invoenng van een vijf-ploegensysteem voor conlinue- werkers. Een goed vijf-ploegenstelsel kan volgens hen leiden tot een mense lijke ploegendienst Verdeeldheid In het algemeen werd maandagavond de verdeeldheid binnen de vakbewe ging (tussen FNV en CNv) hetreurd. Men vond dat de vakbeweging in z'n totaliteit de belangen van de werkne mers moet behartigen, waarbij ook het CNV een woordje kan meespreken. De FNV mag geen monopoliepositie opei sen. zo stelde men in Terneuzen vast. Overigens stelt de industriebond CNV in Zeeland deze week het arbeidsvoor waardenbeleid nog driemaal aan de or de. Dat gebeurt vandaag (dinsdag) in Goes, om 20.00 uur in de 'Opril', donder dag om 10.00 uur in 'De Schakel' in Mid delburg en eveneens donderdag, om 10 00 uur. opnieuw in Terneuzen. dan in lunchroom 'Van Assche'. De ochlend- vergaderingen zijn belegd om ook alle sectoren/ werknemers in ploegendienst de gele genheid te geven mee Le praten. De opmerkingen van de Zeeuwse CNV- ers worden doorgespeeld aan hel CNV- hoofdbestuur Uitslagen Veloeitas OUD-VOSSEMEER - De Oud- Vossemeerse tafeltennisvereniging Ve loeitas speelde in het terungebouw zo wel met de senioren als junioren voor de c ompetitïe. De uitslagen luiden luiden: Senioren: Gerrit Vis - Kees Droogers 21-0.21-11Ad Vis - Kees Droogers 21-14. 21-12. Junioren Piet Bevelander - Hans Vogel 21-13. 21-17. Bart Voortman - Je roen V roege 21-13 21-10. Annelies Quist - Lilian de Leeuw 21-0 21-7. Karin Thole- naar- Rian de Leeuw 21-13 21-18, Karin Tholenaar - Jeroen Vroege 21-12 21-4, Rainne Quist - Jeroen Vroege 21-5 21-6. Annemarie Timmermans - Lilian de Leeuw '21-8 21-4. Rian de Leeuw - Lilan de Leeuw 21-6 21-6, Wihnar Hofman - Leo Polderman 21-16 21-15. Karin Tho lenaar - Yolanda Tholenaar 21-5 21-13. Collin Ha vermans - Bart Voortman 14- 2121-1918-21. Geslaagd ROTTERDAM-De heer C.J J.Janssen uit Hansweert is aan de Erasmus Uni versiteit te Rotterdam geslaagd als doc tor in de medicijnen Want ik schaam mij het evangelie niet' organiseert. Youth For Christ voor het tweedejaar een aantal bijzondere dien sten. De reactie op soortgelijke bijeen komsten. die vorig jaar werden georga niseerd was zo groot, dal het thema bin nen Youth For Christ is blijven leven. De bijzondere diensten zijn bedoeld voor ouderen zowel als jongeren. Ze zijn voorbereid door de plaatselijke Youth For ChrisL-groepen in samenwerking met plaatselijke predikanten De 'blijde diensten', zoals Youth For Christ ze aankondigt, worden gehouden in een vijftigtal plaatsen m ons land. Na afloop is er veelal gelegenheid voor ontmoeting tussen hongeren en oude ren. De actie wordt ondersteund door affi ches. strooil'olders en stickers. De dien sten in Zeeland worden gehouden op: woensdag 10 november om half acht in degercf. kerk te Krabbendijke. met me dewerking van ds. Blaauw en het jeugd koor Ichthus uit Goes dat aan alle diensten medewerking verleent, zondag 14 november om half drie in de her vormde kerk te "s-Gravenpolder met medewerking van ds. Carp, woensdag f 7 november om half acht in de 'Hoek steen' te Middelburg met medewerking van ds. Hofsti a. en op zondag 28 novem ber om vijf uur in de vrije evangelische kerk te Wemeldmge met medewerking van ds. Delbeek. Werkgroep wil jeugdwerk in opnieuw bestuderen GOES - De werkgroep Kattendïjke vindt dal er in Goes een nieuwe com missie moet komen, die de herverkave ling van liet jeugdwerk moet gaan op zetten. De werkgroep schrijft dit in een brief aan de raad voor hel opbouwwerk van de gemeente, waarin kritiek wordt geuit op de activiteiten van een werk groep herverkaveling, die onlangs rap port uitbracht. De werkgroep Kattendijke meerit dat deze werkgroep niet zorgvuldig genoeg tewerk is gegaan en dat er teveel naar het beroepshalve verrichte jeugdwerk is gekeken. De brief van de werkgroep Kattendijke. alsook een brief van de stichting buurt,werk Goes-zuid over helzlefde onderwerp, wordt besproken tijdens een vergadering van de raad voor het opbouwwerk, dinsdag 9 no vember 1976. aanvanag 19.30 uur in het stadhuis van Goes. De vergadering is openbaar. Ledenvergadering De Vogelvrienden OUD-VOSSEMEER - De Oud- Vossemeerse vogelkwekersvereniging de Vogelvrienden heeft in café Saparow een ledenvergadering gehouden. Voor zitter K. Hommel, bleek in zijn ope ningswoord tevreden over de grote op komst van de leden. Hij kon mededelen dat de bond voor volgend jaar 11 en 12 oktober had toegewezen aan de Vogel vrienden voor het houden van de jaar lijkse tentoonstelling. Hierna kregen de leden gelegenheid om in te schrijven voor de tentoonstelling van dit jaar en dit, bleek een groot succes te worden daar men dertig vogels meer dan vorig jaar ten toon kan stellen met, een totaal van 260 vogels, hetgeen duidelijk boven de verwachting is. Bij de bespreking van het financieren van deze besloot men voorts om via hel rad van avontuur te trachtten de vele kosten te bestrijden.. Collecte DRIEWEGEN - De collecte van de ver eniging tot steun aan de Nier Stichting Nederland heeft in Driewegen 124,17 opgebracht. In «Ie rubriek 'Lezers schrijven' van vrijdag 22 oktober jl. lieeft een zekere lieer G. Grootjans uit Den Helder ge meend de SGP-lïactic in liet algemeen en raadslid C. Marijs in liet bijzonder eens al te kraken. Of het hem dat echter ook gelukt is. is weer een andere zaak. Polemiekenen politiek voeren in 'Lezers schrijven' vinden wij m het algemeen niet op zijn plaats Maar toch willen wij. leden van de SGP-kiesvereniging. rea geren op bovengenoemde brief. Wij la ten onze vertegenwoordigers niet voor alles en nog wat uitmaken. Zij doen niet meer dan hun dure plicht, op te komen voor de belangen van land en volk. De meest geëigende plaats om over poli tiek te discussiëren zijn de raadsverga dering en de kiesvereniging. Maar de heer G. Grootjans acht de frac tie van de PvdA schijnbaar niet capabel genoeg en gaat diverse zaken, die in de raadsvergadering van 18 oktober ter ta fel kwamen, nog eens in ogenschouw nemen. Bepaald met. erg vleiend voorde vertegenwoordigers van de socialisten in de raad van Arnemuiden. Echter in dit geval en bij wijze van uitzondering, is veel te vergeven. Wat is namelijk het geval, de anti-SGP- er G Grootjans is een zoon van het so cialistisch raadslid de heer C. Groot jans Dus het bloed kruipt waar het niet gaan kan De bekende dichter Jacob Cats dichtte al: 'Zo de ouden zongen, zo piepen de jongen' Wat een ontroerende gedachte. Vader in de raad, zoon staat hem trouw ter zijde, als een edelknaap bij een ridder. Ter verduidelijking schiet pa te kort. zoon springt hem bij via een ingezonden stuk Er verschijnen dan stukken in de krant, waar je u tegen kunt zeggen. In Arnemuiden houden de introverte knopentellers (spottende uitdrukking over Arnemuiden in een VARA- ui tzending op 2/10/1976) elkaar op straat tegen en zeggen dat ze steeds meer be wondering krijgen voor de socialisehe Grootjansen. Straks gaan ze aan de oe- Lezing over De Ruyter voor Gezinscontact Zeevarenden VLISSINGEN - De lieer C. L. Koster hield maandagavond voor de Stichting Gezinscontact Zeevarenden een lezing over Michiel Adriaanszoon de Ruyter. Circa dertig belangstellenden woon den de bijeenkomst in wijkcentrum 'Open Hof te Vlissingen bij. De heer Koster, publicist en oud- journalist. ging voor de pauze in op de historie van hetzeewezen en Walcheren en gaf een chronologisch overzicht van het leven van de Ruyter in de periode 1607-1676. Vervolgens vertelde hij óver een reis naar Marokko van De Ruyter. Ter verdere informatie had de heer Kos ter vele foto's en informatiemateriaal meegenomen naar het wijkcentrum. Na de pauze vervolgde hij de lezing met meer feiten over de reizen naar Marok ko. De Stichting Gezinscontact voor Zee varenden houdt dergelijke bijeenkom sten tweemaal per maand. Deze bijeen komsten bestaan uit een zogenaamde 'doe-morgen' en een informatie-avond. Deze maand wordt tijdens de 'doe- morgen' aandacht besteed aan het ma ken van kerstkaarten. Extra dienst ARNEMUIDEN - Woensdag houdt de gereformeerde zendtngsbond in de her vormde kerk te Arnemuiden een extra dienst Voorganger is ds Oodée. De dienst begint om 19.30 uur. Inwoner Colijnsplaat bij kroon in beroep tegen vergunning voor pompstation DEN HAAG - De heer A- Tazelaar uit Colijnsplaat is bij de Kroon in beroep gegaan omdat hij van mening is, dat zijn plaatsgenoot J. D. de Koster zich hiet houdt aan de voorwaarden die B en W van Kortgene hebben gesteld aan zijn vergunning voor bel exploiteren van een garage en een benzinepompin stallatie. Met name de leiding voor het pompstation is naar zijn mening niet in overeenstemming met een van de voorwaarden. De voorwaarde waar het om gaat. luidt letterlijk: .De uitmonding van de ont- luchlingsleiding moet zich ten minste vijf meter boven de begane grond be vinden en op een zodanige plaats, dat het uit deze leiding ontwijkende gas mengsel zich niet; kan verzamelen in een besloten ruimte, noch uitstromen nabij schoorstenen, ramen of andere openin gen van gebouwen, het boveneinde moet zodanig zijn omgebogen of T-vormig zijn uitgevoerd of door een kap zijn afgedekt, dat. inregenen niet. mogelijk is; aan het uiteinde moet een vlamkerend rooster zijn aangebracht". De heer Tazelaar heeft zijn bezwaren tegen de leiding B en W al duidelijk ge maakt. in een bl ief van 6 april 1976 Hel college heeft hem daarop laten weten, dat aan zijn bezwaar tegemoet kon wor den gekomen door het stellen van voor waarden. De vergunning werd op 4 juni 1976 met voorwaarden verleend, maai de heer Tazelaar blijft bij zijn klachten. NIVE-Zeeland MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de Nederlandse vereniging voor management (NIVE) houdt dinsdag 16 november een bijeenkomst in de kan tine van de Vitrite Fabriek in Middel burg. Op deze bijeenkomst spreekt tlrs. D. van der Lelie, organisatie-adviseur uit Groningen. Deze spreekt onder de titel 'De Z-waarde als continuïteitsratio. externe en interne invloeden op de overlevings kans' -over een methode waarmee de kredietwaardigheid van een onderne mingkan worden bepaald. De lezing be gint 's middags om half vier NA VERONTRUSTE BRIEF OVER RECREATIEVE ONTWIKKELINGEN RAAD WACHT GESPREK AF HAAMSTEDE - Het gemeentebestuur van Westerschouwen zal binnenkort gaan praten met de bewoners en eige naars van tweede woningen in Wester schouwen, die zich ongerust maken over de recreatieve ontwikkelingen in en rond bun woonplaats. Naar aanlei ding van een brief aan het college en de raad stelde het college de raad voor om die brief nog nietin de raadsvergader ingvan maandagmiddag te behandelen maar er eerst nog eens met de onderte kenaars al dan niet in een openbare bij eenkomst over te gaan praten. De raad was het daarmee eens, al wilde mevrouw A. G. J. Hogen boom- Land egent nu de zaak in de publiciteit was gekomen er toch nog wel een en an der over zeggen. Ze washetmeteen aan tal punten uit de brief eens: geen ver bredingvan de Kraayesteinseweg, geen uitbreiding van het strandbezoek in verband met de mogelijkheden langs het. Grevelingenmeer en een geringere verlichting van het kruispunt Kraayes teinseweg. Met de teneur van de brief was ze het echter met eens, Daaruit bleek, vond ze. dat de ondertekenaars niet. op de hoogte waren van de situatie en daarom ook juichte ze het initiatief van het college toe. Hoewel de heer J. Lustig (PvdA) het onjuist vond dat me vrouw Hogenboom nu al haar mening over deze zaak zei voor het college haar standpunt had bepaald, liet de voorzit- ter ha3r toch haar zegje doen. De over ige raadsleden wilden eerst het gesprek met de ondertekenaars en het college voorstel aftvachten. Gedeputeerde staten van Zeeland, zo deelde voorzitter H P. Everwijn tijdens de behandeling van de ingekomen stukken mee. hebben in principe hun instemming betuigd met het raadsbes luit van de gemeente Westerschouwen om de Oostenrijkse woningen in Nieuw-Haamstede aan de huidige be woners te verkopen. B en w zullen met een voorstel in de raad komen over de voorwaarden waaronder dit zal moeten gebeuren. Subsidie De stichting Kerk en Recreatie zal al leen nog over het jaar 1975 een subsidie krijgen van de gemeente Wester schouwen. De raad was bet eens met het college-voorstel om daarna niet meer te subsidïeèren omdat de stich ting maar een camping bedient De Pvd A-fractie was tegen subsidie over 1975 omdat men de stichting al eerder had aangespoord ook subsidies van de campings te vragen. Dat was niet gelukt en intussen was de stichting al weer vo lop aan het werk B en w vonden dan ook dat voor 1975 hel tekort door de ge meente moet worden aangevuld. WD- en PCG-fractie waren het daarmee eens Uitvoerig ging de raad in een besloten vergadering in beraad over een toekom stig oefenterrein voor de motorcross club 'De Koppeling'. Zowel gemeente bestuur als vereniging zijn daar al vele jaren naar op zoek en de motorclub had een terrein van 10 ha t.e koop gevonden. Omdat de eigenaar naam en prijs ge heim wilde houden werd dit punt met openbaar behandeld. Na alloop deelde voorzitter Everwijn mee. dat de raad de vraagprijs voor het terrein veel te hoog vindt en .dat men nog steeds meer voelt voor het gebied van de voormalige vuil nisbelt. in de buurt van de Plompe toren. De kwestie zal echter, omdat de vereni ging ook leden uit andere gemeenten op het eiland heeft eerst worden besproken met de colleges van b. w en s (burge meesters, wethouders en secretarissen) van Schouwen-Duïveland en de provin ciale planologische dienst. De raad besloot verder in te stemmen met een voorstel van b en w om in de Bemhardstraat in Haamstede, waar de kleuterschool is. een stopverbod in te stellen. Dit om de lot nu toe beslaande gevaarlijke situatie door het ophalen en wegbrengen van kinderen ui t te bannen. De ouders van de kinderen kunnen hun wagen op het parkeerterrein bij het postkantoor parkeren. Ook na aan dringen van de schoolleiding wilden de ouders niet meewerken", vertelde de heer J Hendrikse (PvdAi, ..ook al was het voor de eigen kinderen gevaarlijk. We moeien hel nu wel op deze manier doen". De beheer- en belaggmsmaatschappij Haasgroep BV kreeg van de raad toe stemming om het perceel aan de Weste- renbanweg bouwrijp te maken. Het is de bedoeling dat daar een klein aantal wo ningen en zomerhuizen kon worden ge bouwd. stuiptrekking van zijn schrijven, pro beert de heer Grootjans in enkele slui tende en niet onaardige volzinnen te appelleren op de gevoelens van de Ar- nemuidenaars om raadslid Marijs nog een trap na te geven. Maar een recht geaarde Arnemuidenaar zal dat wel on derkennen. De raadsleden der SGP be hartigen de stoffelijke en geestelijke be langen van Arnemuiden. En wij hopen datzij op die weg voort mogen gaan. Om te spreken naar de wet en tot de getui genis. Anders zal het geen dageraad hebben. Laten de honden maar blaffen, de karavaan trekt verder Wel is het be paald teleurstellend dat door de pers aan de zakelijke belangen die de SGP voorstaat weinig aandacht besteed wordt. De inwoners krijgen zodoende wel eens een vertekend beeld. Dat is be paald jammer. De pers is uiteraard vrij. Maar misschien willen zij deze zaken ook eens onder de aandacht van de le zers brengen. We gaan afscheid nemen van dhr Grootjans. Dat u uw vader bij staat in zijn politieke aspiraties, kunnen I wij positief waarderen. Maar uw verre kijker was ditmaal toch verre van hel der. Wij hopen van harte dat uw lust krijgt om studie te maken van de begin selen der SGP. die in Gods woord vervat liggen. En dan gaat het niet meer om mensen, want die vallen weg Maar Gods woord blijft altoos. Daar zijn de SGP-beginselen op gegrond. Op die rots zal eenmaal het socialisme zich te plet ter lopen. Twee leden der SGP-kiesvereniging. I H. v. Belzen. Tuindorp 58. j J. Passchier. Arnemuiden, Wijkvereniging Zuid contra 2 medewerkers Onder deze kop is in de PZC van vrijdag j 22 oktober j.l. verslag gedaan van het kort geding dat door de wijkvereniging I was aangespannen tegen twee oud medewerksters. Hoewel het bedoelde artikel aan duide lijkheid weinig te wensen overlaat, wil ik toch. om te voorkomen dat de indruk zou ontstaan dat hier sprake is van op financieel gebied frauduleus handelen, reageren door wat feiten öp een rijtje te zetten 0111 zodoende de verkeerde in druk die er zou kunnen ontstaan, weg te nemen. 1. Beide dames waren zowel in 1975 als j 1976 belast en gemachtigd door de pen ningmeester tot het innen van de con tributies. Betreffende 1976 is dit te lezen in de wijkkrant van januari j.l. 2. Door moeilijkheden in de vereniging hebben de damesop 26 januari 1976 hun- activiteiten gestaakt; en hiervan op de zelfde datum schriftelijk mededeling gedaan aan het bestuur. 3. Alle gelden over 1975 waren reeds eind 1975 afgedragen aan de toen prak tiserende penningmeester H. v. d Heu vel. Hiervoor ontvingen de dames kwi tanties welke uiteraard nog in hun bezit zijn. Tevens werden alle gegevens in het daarvoor bestemde kaartsysteem ver- 1 werkten door de penningmeester goed- gekeurd. 4. Geïnde gelden over 1976 en kopieën van de bescheiden over hetzelfde jaar zijn op26januari ingeleverd bij dhr. J. P. Maas. welke inmiddels aangesteld was als penningmeester. 5 Inseptember 1976 zijn alle originelen van voornoemde bescheiden ingeleverd bij dhr. J. P. Maas. 6 Beide dames waren geen lid van het bestuur en hadden dus niets le maken met het financiële beleid. Mocht er dus werkelijk sprake zijn van een kastekort dan is. gezien het hierbo- venstaande. het bestuur l.c. de toenma- lige praktiserende penningmeester hiervoor verantwoording schuldig aan het bestuur en moeten we duidelijk stel len dat beide dames hiermede niets te maken hebben. Wat de HoQorettekleding (niet majoret te) betreft, door dhr. C, van Koetsveld was al vóórdat een kort geding was aan- i gespannen tegen mw, v. d. Heuvel, een j afspraak gemaakt met de voorzitter der Wijkvereniging dhr. Burgmeijer over de j inlevering van materialen en kleding i van deze Hofj orettes. zodat deze zaak al Wpprwnnrd nvpr opgelost had kunnen zijn vóór dat deze I TT CC1 TTUVI U UVC1 0£V TT ,n dereChtzaalkwam De heer Wïllemse schrijft in zijn inge- Kortom een onverkwikkeliike zaak zonden stuk op 23-10-'76 over S.K.W. een onveikwikkeiijke zaak o.m.: Nu komen deze gelden uit de CRM-pot. dus wordt er met gemeen schapsgelden gewerkt. Heer Willemse, uit de notulen van de geref. kerk vergadering, gehouden op I0-6-'76, blijkt dat S.K.W. bij deze kerk aan klopte voor een bedrag van f 2.000.- en dat de kerk bereid is f 1000.- perjaaraan bijdrage te verstrekken. Wat naast deze kerk de andere kerken in Vlissingen vo teren is mij niet bekend, maar op grond van bovenvermeld gegeven attendeer ik u: wil u voortaan houden aan een juiste weergave van zaken. Ter oplossing van moeilijkheden bij S.K.W. lanceert u een visie met leuk lui dende volzinnen, maar kort en bondig naar inhoud stelt u het zo: Lever het tot nu toe opgezette en gehandhaafde S.K W. uit aan die bevolkingsgroep welke zich links en ultra-links in onze gemeenschap opstelt. Voor u zou dan rechts in de toekomst t.a.v. S.K W. nog een 'kijkglas' mogen behouden Wie streeft naar een gezond stukje sociaal kultureel werk in onze Vlissingse ge meenschap, beginne niet met door 'ge vulde' demokratie de demokratie om hals te brengen'. P. Labruijere, Vlissingen ver der Arne nog een protestmeeting houden. Heel Arnemuiden voor Den Uyl. weg met. de SGP Maar het schijnt er echter met. de socialisten niet zo best voor le staan, als we het NIPO/VARA- onderzoek mogen geloven. Dan zullen ze met de aanslaande tweede- kamerverkiezingen beslist, een kopje kleiner gemaakt worden. Maar. als er nog zulke talenten sluimeren als we in de persoon van de heer G. Grootjans te aanschouwen krijgen, dan is alles nog niet verloren We zouden bijna zeggen' Waarde Grootjans jr.. uw vader wordt een dagje ouder. Kom naar Arnemuiden en treedt toe tot de gelederen der socia listen in uw dorp. U maakt best een goede kans in 1978. Want in u, zou eens een groot raadslid verloren kunnen gaan. Nu terzake. Waarde Grootjans jr. het wast het water van de Noordzee niet af. dal ze in Arnemuiden f 85.000.- per jaar neertellen voor de sport Nu wordt dc subsidie voor de zaalsporten met 900 procent verhoogd. Voor de veldsportcn zoveel, dan kan die andere tak van sport ook niet achterblijven. Maar afgezien van de veel gewraakte SGP-bezwaren. Waar komt dat geld vandaan? Niet van de sportmensen zelf. Die dragen zoveel met bij. Daar kan de gehele bevolking voor opdraaien Een volgend punt. Met al die sportver- afgodingen toenemende belangstelling voor sport, wordt het gedrag van de jeugd niet, bepaald beter in het alge meen. Integendeel vernielzucht en bal dadigheden nemen toe. De SGP voert een destructief beleid volgens u. Inder daad, maar in 'n andere zin dan door u bedoeld. Destructief (Van Dale heeft: vernietigd, afbrekend). Tegen de afgo den van deze eeuw hoopt de SGP steeds le ageren, anders gaat ons land een de sastreus (rampspoedig) einde tegemoet. Volgend punt. Als raadslid schoten voor de boeg geeft in verband met vanda lisme en SGP aan het adres van we thouder Van Belzen. gaat onze Helder- mans twijfelen aan de integriteit van eerdergenoemd raadslid, (Van Dale heeft Voor integriteit: onkreukbaarheid, onomkoopbaarheid) meneer Grootjans. kijk toch eerst eens in uw woordenboek, want dit slaat toch als een tang op een varken. Volgende zaak. Raadslid Marijs heeft bepaalde eigenschappen en onhebbe lijkheden volgens de diagnose van de Helderse politikus, die er niet om liegen. Even op een rijtje: Bedilzuchtig-bestrijd persoonlijke vrijheid-eigen rechtertje spelen-doordrammerige mentaliteit. Wat heeft het raadslid dan op zijn gewe ten? Hij wees b en w. op artikel 119 van de APV Die etalage-uitstalling was. naar het oordeel van het raadslid daar mee in strijd. Magdata.u b.? Volgens de Helderse auteur niet. want zijn redene- ringluïdt: Nieuwsgierigheid moetjeniet prikkelen. Want dan loopt het hele dorp uit en zelfs hoe bestaat het, niet- inwoners ook nog, Middelburgers en Vlissingerssoms? Och, man houdt toch a.u.b. op. Om het kwade te weren. moet. men het. dus laten voortwoekeren. Dus volgens het recept 'het doel heiligt de middelen? Wij behoeven ons ook nog geen illusies te maken, wat de mensen op de tv allemaal kunnen zien. Dan is dat in Arnemuiden misschien nog wel een stichtelijke vertoning bij wijze van spreken. Want op dit gebied is er een snelle afloop als der wateren. Decaden tie (verwording) allerwege. Nu de climax van de heer Grootjans' mentaliteit. Zo lang alles nog niet open en bloot is, na melijk de geslachtsdelenis er niets aan de hand. Nu dat weten we dan ook weer en geheel Arnemuiden met ons. We we ten dan in welk gezelschap we ons be vinden en zo ongemerkt krijgen we de ware aard van iemand te zien. Een ieder zijn smaak natuurlijk, ja.ja, ook van wege de al eerdergenoemde persoon lijkevrijheid. Maar er isook een vrijheid, die uitloopt in losbandigheid. In de waarbij twee dames door verkeerd den ken of lezen bij de lezers in een verkeerd daglicht zouden kunnen komen te staan. Mogelijk dat zij door dit schrij ven, indien nodig, in eer zijn hersteld. J. Vermeulen. Vine, van Goghlaan 219 Vlissingen. oud-bestuurslid Wijkverg. Zuid, ideeën? wensen? klachten? kom naar: buro voorlichting stadhuis (kamer 34) schrijf: antwoordnummer 2 ideeên-inspraalcbus of bel: 15100 toestel 333 of GEMEENTE VLISSINGEN KLEDINGMAGAZIJN BELLAMYPARK 42 VLISSINGEN TELEFOON 12968

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 18