Overleg snellere hulpverlening van ambulances op rijksweg 58 BEGRAFENISSEN EN CREMATIE VIER SLACHTOFFERS TREINRAMP PZC/p r Mevrouw De Koster-Vreke in Vlissingen 100 jaar Fanfare-orkest NLS Klaaswaal wonKNF-concours Middelburg Politie onderschept forse partij hasj Wedgwood almanak Onder zeer grote belangstelling MAANDAG 1 N0VEM8ER 1976 OP INITIA TIEF RAAD EN INSPECTIE VOLKSGEZONDHEID provincie MIDDELBURG - In de komende weken zullen de ambulancedien sten van Walcheren, de Bevelanden en de regio Bergen op Zoom. In samenwerking met verkeersdiensten van de politie, nagaan welke afspraken mogelijk zijn om het ambulancevervoer van verkeers slachtoffers op de midden-Zeeuwse rijksweg ce- te verbeteren. Het gaat er daarbij met name om het tijdverlies, dat ontstaat door de ononderbroken middenbermbeveiliging, zoveel mogelijk te be perken. litge- Het initiatief tot dit overleg is gaan van de provinciale raad volksgezondheid en de geneeskundige inspectie van de volksgezondheid in DUITS SCHIP OP STREKDAM KATTEND1JKE - Zaterdagmorgen omstreeks kwart over tien is op de Oos- terschelde ter hoogte van Katendijke Zeeland. Gepoogd zal worden om af spraken te maken voor het verdelen van rijkswet 58 in weg vakken, waar van de zuidelijke en de noordelijke weghelften door verschillende ambu lancediensten worden bestreken. Na het onderlinge overleg zal worden na gegaan of de voorgestelde afspraken aanleiding geven om hierbij nog meer instanties te betrekken. De provinciale raad voor de volksge- het Duitse motorschip 'Gustavbiirpop zondheid en de geneeskundige inspectie i strekdam gelopen. Later op de uag werd het schip (geladen met 1200 ton parelcokes) weer vlotge- trokken door drie sleepboten van de firma Polderman in Hansweert. De 'Gustavburg' was op weg van Duis burg naar de Sloehaven bij Vlissingen. toen hei op de Oosterschelde in dichte mist op de strekdam voer. Door de klap waarmee het voorschip de stenen.van de dam raakte ontstond een lek. Het voor schip stond binnen korte tijd gedeelte lijk onder water. De sleepboten Tijger- haai. Zeehond en het bergingsvaartuig Inktvis van Polderman. Hansweert. wa ren spoedig ter plaatse, maar konden vanwege het afgaand water weinig uit richten. Wel pompte men het voorschip leeg en dichtte het lek provisorisch. La ter in de morgen begon het schip door het afvallend water te plooien Twee lekken die hierdoor in het middenschip ontstonden werden eveneens proviso risch gedicht. Bij opkomend water lukte het de drie sleepboten de 'Gustavburg' weer vlot te trekken. De slepers brach ten de beschadigde boot vervolgens, onderwijl volop pompend, om het nog binnenlopende water te keren, naar de haven van Kats. Vandaag - maandag - wordt de 'Gustavburg' naar de Sloeha ven in Vlissingen gebracht Hier wordt de lading uil de ruimen van het schip gehaald. Tevens komen vandaag ex perts aan boord om de schade aan de 'Gustavburg' te ramen. Het was zondag nog niet bekend op welke scheepswerf het beschadigde schip zal worden gere pareerd, Schade bij botsing Clinge CLINGE - Zaterdagmorgen zijn bij een botsing op de Gravenstraat te Clinge twee auto's beschadigd. Toen de auto bestuurder FN. uit Sint-Niklaas <Bi over de Gravenstraat te Clinge reed botste hij tegen de geparkeerd staande auto van G de K -van de H, uit Nieuw- Namen. Aan biede auto's ontstond schade. ADVERTENTIE i Zet dit eens heel overmoedig op uw verlanglijstje. MOERMAN fl/alstr 94 - Vlissingen ZEEUWSE Geld De geldontwaarding dreigt uit de hand te lopen Dat is duidelijk Alles wordt zo ongeveer met de dag duur der Je zou d'r een punthoofd van krijgen. Zo ook die Walciierse jon geman: staande aan het begin van een bloeiende carrière en daardoor behept met een karig loontje Op zeer prille leeftijd had hij. beladen met grote hoeveelheden overmoed, het ouderlijk huis verlaten. ..Ik red me wel", had luj zijn tegenstrevende ou ders toegevoegd. Maar alras bleek dat-ie zich op de wereld had verkeken In nauwe sa menhang mei een steeds groter wor dende financiële nood werd zijn on afhankelijkheid minder. En zo voelde hij het ook. Zijn gangen naar de brievenbus werden frequenter. En zijn vrienden verbaasden zich erover dat hij plotseling zulke stevige ban den had met zijn ouders: luj sclireej immers bijna elke dag een lange briej aan hen. Maar er kwam geen ant woord. En op zekere dag werd de jongeman gesignaleerd m het post kantoor bij het loket 'telegrammen Hij was bezig aan de dienstdoende lokkettist de tekst van een telegram voor te lezen Mensen achter hem m de lange rij wachtenden namen zo doende kennis van deinhoud: „Waar blijft geld", zo luidde het. Hij zond het naar zijn vader. Nog diezelfde dag kreeg hij het antwoord: „Geld blijft hier, pa", stond er in. Een harde va der. an de volksgezondheid hebben al enige tijd geleden contact opgenomen met de directie Zeeland van Rijkswaterstaat over de bemoeilijking van snelle hulp- Politie in hoogste staat van alarm door 'ontvoering' VLISSINGEN - De politie in Zeeland, West-Brabant en de Rijkswacht in de omgeving van Putte (B) zijn zaterdag nacht in de hoogste staal van paraat heid geweest vanwege een 'ontvoe ring'. Van de ontvoering werd zaterdagoch tend melding gemaakt bij de politie van Vlissingen door een Duitser die nabij Putte (Bi een Belgische auto met vijl inzittenden had zien rijden. Drie achte- rinzittende meisjes die waren geblin- doekt en hadden een pleister voor hun mond. Enkele uren nadat cle politie in Vlissingen de politie in Zeeland. West- Brabant en de Rijkswacht te Putte had gealarmeerd en de gegevens van de auto waren verspreid kwam uit Putte de me dedeling dal het slechts om een 'spel' ging Een sportclub hield in de buurt van Putte een dropping waarvoor de meisjes geblindoekt moesten worden vervoerd. De pleisters op hun mond was bedoeld om het spreken te beletten verlening door ambulances. De onder broken middenbennbeveihging staat een optimaal snelle hulperlening in de weg. door de vrij grote afstanden lussen de thans bestaande op- en afritten lltdlenland In de loop van september vond een be spreking plaats tussen rijkswaterstaat, enkele ambtenaren van het ministerie van verkeer en waterstaat, de inspectie volksgezondheid en een delegatie van de provinciale raad voor de volksge zondheid. Hierbij werd erop gewezen dat in het buitenland - met name in Bel- gie en Duitsland - op regelmatige af standen van ongeveer drie kilometer onderbrekingen in de iniddenbermbe- Inbraak radio- en tv-zaak opgelost met aanhouding broers Eindhoven MIDDELBURG - De Middelburgse re cherche heeft in het afgelopen wee keinde. in samenwerking met de ge meentepolitie te Eindhoven, de in de nacht van donderdag op vrijdag ge pleegde inbraak bij de radio- en tv- liandel Van 't Weslende in Middelburg kunnen oplossen. Bij deze inbraak werd voor .f 12.000.- aan apparatuur buit gemaakt. De Middelburgse recherche kreeg m de loop van vrijdag een tip. Het spoor liep in de richting Eindhoven. Tegen de avond hield de Eindhovense politie de broers G C. S. i26) uit Breda en R W. S. (231 uit Eindhoven aan Zij reden in een auto waarin zich nog een deel van de gestolen apparatuur bevond. Het an dere deel werd bij onderzoek aangetrof fen in de woning van de Bredanaar. Hel tweetal werd overgebracht naarhet Middelburgse politiebureau en heeft inmiddels een bekentenis afgelegd. De broers zijn in verzekering gesteld en zul len dezer dagen worden voorgeleid voor de officier van justitie in Middelburg, De gestolen apparatuur kon vrijwel volle dig aan de eigenaar worden teruggege ven, Het betrof onder meer drie portable-kleuren-tv's drie tuner versterkers, een video-recorder en een platenspeler. veiliging zijn aangebracht, waarvan po litic brandweer en ambulances gebruik kunnen maken om op de andere weg- hellt te komen, zonder grote afstanden to moeten omrijden Van de zijden van Rijkswaterstaal isdaarbij gesteld dat in Nederland, zowel om redenen van veili- gehcid voor de weggebruikers als om technische redenen, is gekozen voor liet systeem van ononderbroken midden bermbeveiliging. na overleg met alle daarvoor in aanmerking komende in stanties. zoals politie, brandweer en ambulancevervoerders Tijdons deze bespreking kwam wel naar voren dat beu als gevolg van de vol tooiing van rijksweg 58 aanbeveling verdiende om tol afspraken te komen tussen de ambulancediensten, gemeente- en rijkspolitie De provin ciale raad voor de volksgezondheid en de geneeskundige inspectie namen hiertoe het initiatief. Dit resulteerde in een bespreking op 20 oktober, waarbij de Stichting Ambu lancevervoer Walcheren, de Ambulan cedienst De Bevelanden, de Ambulan cedienst regio Bergen op Zoom. het commando van de verkeersdienst rijkspolitie te Driebergen, de verkeers- groep Middelburg van de rijkspolitie, de verkeersgroepen van de gemeente politie Goes en Middelburg en alge vaardigden van rijkswaterstaat waren vertegenwoordigd. Op deze bespreking werd liet besluit genomen om tot na dere afspraken te komen. Onbekenden reden met Biggekerkse brandweerauto door het dorp BIGGEKERKE - Enkele, tot nu toe on bekende, personen hebben in de nacht van zaterdag op zondag niet een brandweerauto door het dorp gereden. Zij waren in de brandweergarage bin nengedrongen. hadden de deuren geopend en nadat ze de auto aan de gang hadden gekregen er mee vandoor gegaan Toen de politie bij de garage arriveerde stond de auto op zijn vaste plaats geparkeerd en waren de illegale rijders verdwenen. IN TER REEDE GEHULDIGD GELUKWENSEN VAN DR. BOERTIEN EN DRS. WESTERHOUT VLISSINGEN - In liet bijzijn van vooral veel familieleden heeft me vrouw M. E. de Koster-Vrebc zondag in liet Vlissingse bejaardencentrum Ter Reede haar 100-ste verjaardag gevierd. Onder de velen, die haar gelukwensen aanboden, behoorden de commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien en Vlissingpns burgemeester drs. Th. J. W'esterhout, beiden vergezeld van hun echtgenotes. In een feestelijk versierde" ontspan- ningsruimte in Ter Reede werd er op gewezen dat Ter Reede een bijzonder gezond huis mag worden genoemd Im mers. in Ter Reede woont al enige jaren de oudste inwoner van de Scheldeslad. de heer Buys <103 jaar) en nog een hon derdjarige De gemiddelde leeftijd in Ter Reede is 84 jaar. ruim 40 bewoners zijn ouder dan 90 jaar. Mevrouw De Koster, zo vertelde zij, is een geboren Middelburgse en woont in Vlissingen vanaf 1914. Vanaf december 1968 woont zij in Ter Reede in een vleu gel, die in die tijd officieel werd geopend. De toenmalige bürgemeester Roemers' begeleidde haar toen naar haar onder komen, Mevrouw De Koster maakt een nog krasse indruk, zeer hij de tijd nog. „Ik kan allen nietzo goed wennen aan al die moderne dingen van tegenwoordig", zei ztj. Tijdens de bijeenkomst in Ter Reede ontving de 100-jarige zondag vele ca deaus en bloemen. Op de foto v.l.n r. mevrouw Westerhout. mevrouw Boertien. de heer Boertien, mevrouw De Koster en de heer Wester hout. ACCELERANDO SINT-ANNALAND BESTE ZEEUWSE ORKEST BRABANTS ORKEST WERD TWEEDE MIDDELBURG - Het tanfareorkest 'Na lang Streven' uit Klaaswaal is eerste geworden op het nationaal federatief muziekconcours van de 'Zeeuwse Bond-KNF-afdeling Zeeland', zaterdag in de concert- en gehoorzaal te Middelburg. Tweede werd 'Andels Fanfare Corps' uit An- del. Eerste van de Zeeuwse orkesten werd de kon. fanfare 'Accelerando' uit Sint Annaland, die zich als derde van het gehele concours klasseerde. De jury, bestaande uit componist Henk van Lijnschooten. componist prof. Henk Badings en arrangeur dirigent Piet Stalmeier kende aan het in de hoogste klasse, de vaandel-afdeling spelende 'NLS' uit het Zuidhollandse Klaaswaal 336.5 punt. toe. een eerste prijs met lof voor de onder de vaardige leiding van di rigent Dirk Koster traai klinkend uitgevoerde 'Plechtige Ouverture' van Gerard Boedijn (het verplichte werk) en het keuze werk 'Dionysos' van Marcel Poot. Het uit het Brabantse Andel ko mende fanfareorkerst 'Andels Fan fare Corps', dat zich onderscheidde door een markante, orkestrale ko perklank. werd gedirigeerd door de jonge dirigent H. Klerx en verdiende zijn eerste prijs met lof (335,5 punt) met de uitvoering van de 'Plechtige ouverture' en 'A Moorside Suite' van Holst. Dirigent Ko den Toonder redde de eer van Zeeland met de fanfare 'Acce lerando' uit Sint Annaland. Het werd het hoogst geklasseerde Zeeuwse or kest dank zij de sterke interpretaties van het verplichte werk en het keu- zewerk 'Othello' van Rimmer, resul taat 303 punten, een eerste prijs. In dezelfde vaandel-afdeling verdiende ook het fanfareorkest 'Con Affezzio- ne' uit Kwadendamme, dirigent A. v. d. Cingel een eerste prijs (2l}8 pti. Hoog in de punten kwam ook het in de eerste afdeling B spelende fanfa rekorps 'Con Amore' uit Hoede- kenskerke. dat, gedirigeerd door Jan Kruis-Voorberge met 301.5 pnt, een eerste prijs bij elkaar speelde. Dat gold ook voor de in de tweede afde ling uitkomende Kortgeense fanfare EMM, dirigent Foort Smit, die met 297,5 punt, een eerste prijs, uit de bus kwam. Eerste prijzen gingen verder nog in de eerste afdeling B naar de harmo nie 'Volhardmg'-Zaamslag, dirigent J. de Witte, (288.5 pnt). de brassband 'Apollo'-Domburg. dirigent Bram van Wallenburg i288 pti. en in de eer ste afdeling A naar de fanfare 'Onder ling Genot' uit Strijen-Sas, dirigent J. Schilt (292 pt.>. Tweede prijzen werden behaald in de Vaandelafde ling door de fanfare 'Euterpe'- Heinkenszand. dirigent Ko den Toonder (297 pt.en in de eerste afde ling B door de harmonie 'de Ver enigde Vrienden'-Sas van Gent. diri gent J. de Witte (280.5 pt.i en de mu ziekvereniging 'Excelsior'-Cadzand. dirigent C. v. d. Bulck (271 pt.i. In de tweede afdeling behaalde de Ritthemse brassband 'Onda'. ka pelmeester Cees Cevaal. een tweede prijs (279.5 pt.). Dat gebeurde in de derde afdeling met de fanfarekorp sen 'St.CaeciIia'-'s-Heerenhoek. diri gent C. Traas (278 pt.) en 'Witte van Haamstede', dirigent L. Horseling (264 pt). De voorzitter van de Zeeuwse KNF tevens concourscommissaris de heer Jac. Uittcrhoeve dankte in een hartelijk speechje tijdens de prijsui treiking de muzikanten, dirigenten en juryleden voor dit naar zijn oor dcel geslaagde concours. Voor dit muzikaal gebeuren was vooral later in de middag en avond een grote belangstelling. Op de foto: Excelsior uit Cadzand in de concert- en gehoorzaaL Binnenvaartschip aan de grond BORSSELE - De Duitse binnenvaart- tanker MK 32 is zaterdagmorgen om streeks kwart over tien op de Wester- schelde ter hoogte van de steiger van Total in Borssele omhoog gevaren op de Suikerplaat. De tanker, die ongeladen was, kreeg kort daarvoor een balk in de schroef, waardoor de motor blkkeerde. Stuur loos dreef het schip vervolgens uit de vaarroute en liep tenslotte vast op de zandbank Kort nadat bekend was ge worden dat de MK 32 vast zat waren de sleepboten Temi 4 en Temi 1 van de Vlissingse bergingsfirma Dijkhuizen tei plaatse Het beschadigde schip werd 's middags om ongeveer vijf uur bij opkomend wa ter vlotgetrokken door de Temi 1. De tanker is vervolgens naar de Sloehaven gesleept. Hier zullen experts een onder zoek instellen naar de aard en omvang van de schade aan de MK 32. Brand pand Sas van Gent SAS VAN GENT - Zaterdagmiddag om 13.45 uur werd de brandweer van Sas van Gent gealarmeerd voor een brand in een woonhuis aan de Prinsenkade 12 te Sas van Gent. Bij aankomst van de brandweer bleek, dat de buren de brand al redelijk onder controle hadden, zodat het brandweerpersoneel zich kon bezig houden met het nablussen en het naar buiten brengen van de inboedel. De brand is ontstaan in de huiskamer door een verplaatsbaar brandend olieka cheltje om te stoten. De huiskamer werd geheel zwart geblakerd. Ook gingen en kele meubelstukken verloren. De schade wordt op zo'n 5.000 a 6.000 geschat. Dc weduwe Tovaar-Jongeneel is tegen brandschade verzekerd. MIDDELBURGS ECHTPAAR GEARRESTEERD DUITSERS IN DE VAL BIJ ROUTINE CONTROLE RIJKSWEG MIDDELBURG - De recherche van de Middelburgse gemeentepoli tie heeft, in samenwerking met de groep Kruinin- gen van de rijkspolitie, beslag weten te leggen op een partij van bijna vier kilo hasj, waarvan de waarde wordt ge schat op ongeveer 10.000 gulden. In verband met deze 'vangst' is in Middel burg een echtpaar aangehouden, C. W. M. W. (30) en zijn echtgenote L.S.K. (32). De man W., is op het politiebureau in Middelburg in verzekering gesteld. Zijn echtgenote is na verhoor op vrije voeten gesteld. De zaak kwam vrijdagmiddag aan het rollen bij een routinecontrole op de Bromfietster bij botsing met auto gewond GOES - Tijdens een botsing met een auto op de kruising Rimmeland- spleïn/Boutstraat I Spiegelstraat te Goes is zondagmiddag de bromfietser K.S. uit Goes gewond geraakt en per ambulance overgebracht naar zieken huis de Bevelanden-Noord in Goes. S. Verleende op de kruising geen voorrang aan een auto bewtuurd door J.A.K. uit Borsele. rijksweg bij Kruiningen door de groep Kruinïngen van de rijkspolitie. In een personenauto, bestuurd door de 20- jarige Duitser T. S. uit Middelburg, werd anderhalve kilo Hasj aangetroffen. In de auto bevonden zich voorts nog de Duit- i sers H. H. en H. S. belden 21 jaar en af komstig uit Grosch-Heubach. Het drie- I tal werd aangehouden en overgebracht naar het groepsbureau xn Kruiningen. Bij het verhoor bleek dat zij de hasj hadden gekocht bij mevrouw W. K. in Middelburg. Daarop volgde vrijdaga vond een huiszoeking in de wonmg van het echtpaar W. in Middelburg, waai nog eens tweeêneenhalve kilo hasj werd gevonden. W. en zijn echtgenote werden aangehouden en overgebracht naar het j Middelburgse politiebureau. Mevrouw W. K. bekende dat zij in dit geval de hasj aan de Duitsers had verkocht. Zij werd nog dezelfde avond vrijgelaten. W. werd nader aan de tand gevoeld in verband met het verdere onderzoek naar de her komst van de partij hag. De in Kruinin gen aangehouden Duitsers werden za terdagmiddag in vrijheid gesteld. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. PLECHTIGHEDEN WAREN SOBER Yerseke, Roosendaal, Rotterdam - Za terdag zijn er vier van de zeven slacht offers van het treinongeluk woensdag bij 's Heer Arendskerke. begraven dan wel gecremeerd. In Yerseke werd Ma- rinus Francois Pekaar begraven. In Roosendaal werden machinist J. Schijven en NS-storingsmonteur A. van de Vrede ter aarde besteld en in Rotterdam was dc crematie van Jolian Schoonen uit Zierikzee. Onder bijzonder grote belangstelling is zaterdagmorgen op de begraafplaats te Yerseke het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de 19-jarige Maii tigheid had een bijzonder sober karak- Rotterdam ter Er waren geen bloemen en op ver zoek van de familie weiden er geen toe spraken gehouden Alleen de heer J. C. Waverijn. voorganger van een van de ge reformeerde gemeente afgescheiden groepering, voerde hel woord Na afloop van de begrafenis was er gelegenheid tot condoleren in het verenigingsgebouw te Yeiseke. waarvan velen gebruik maak ten. De plechtigheid op de algemene be graafplaats werd bijgewoond door naar schatting driehonderd mensen Er was een afvaardiging van de MTS uit Vlis singen (bij wie oud-directeur Van Doorn), waaraan de overledene leerling was Ook de Nederlandse Spoorwegen Francois Pekaar De begrafenispleeh- was vertegenwoordigd Meer dan honderd belangstellenden hebben zaterdagmorgen in Rotterdam de crematie bijgewoond van de 24-jarlge Johan Schoonen uit Zierikzee. Johan Schoonen was op de bewuste woensdag op weg naar de Hr. Ms. Rhenen. een van de marineschepen in de haven van Vlis singen waar hij sinds ongeveer een jaar werkzaam was als machinist. In het crematorium aan de Maelerlinck- weg te Rotterdam-Zuid waren behalve familieleden en bekenden enkele tien tallen mariniers aanwezig, onder wie personeel van de Rhenen. Degenen die het woord voerden brachten de versla genheid in herinnering die op de mari neschepen had geheerst toen het be richt kwam dat Johan Schoonen be hoorde tot de slachtoffers van de trein botsing. De overledene werd omschre ven als een collega inet wie net altijd bijzonder prettig samenwerken was. Een vertegenwoordiger van de Neder landse Spoorwegen bracht de mense lijke machteloosheid bij deze treinramp tot uitdrukking: „De vraag of de botsing nou het gevolg is van een menselijke of technische fout. is hier in feite niet meer van belang. Het verlies van mensenle vens is het allerergste Materiële schade is nog wel te herstellen, het ontstane leed is echter niet te vergoeden door niemand". De NS-vertegenwoordiger bood de na bestaanden alle mogelijke hulp en bij stand aan. De rouwbijeenkomst werd besloten door ds K Schaap, hervormd predikant te Zierikzee. Hij las psalm 23 en ging voor in het Onze Vader. Roosendaal Onder grote belangstelling vond zater dagmorgen de uitvaart plaats van de 2 Roosendaalse NS-mensen. de 44-jarige machinist J. Schijven en de 51-jarige stonngsmonteur A. van de Vrede. On der de ongeveei 1100 aanwezigen in de stampvolle Moeder Godskerk. de plaats van waaruit beiden werden begraven, waren naast familie en bekenden bij zonder veel mensen van de Nederlandse Spoorwegen Namens de directie van dit bedrijf was de leiding van het rayon Roosendaal aanwezig. Verder waren ei vertegenwoordigers van de vervoers- bond NKV en de mensen uit het vereni gingsleven. De beide overledenen van wie de baren gedragen door collega's zijn begraven op de begraafplaats aan de Bredaseweg. Weinig bekeuringen bij regionale alcoholcontrole VLISSINGEN - In het afgelopen wee keind zijn tijdens een regionale alco holcontrole in Zeeland ruim negen honderd automobilisten aangehouden. Het aantal proeessen verbaal was ge ring. Van de 222 voertuigen die in Vlis singen op het Betje Wolffplein en bij het Woo ld luns voor de politie moesten stoppen werd slechts één automobilist bekeurd. In Middelburg moest van de 25 automo bilisten slechts een de auto laten staan. Hier werd op diverse plaatsen gecontro leerd. Op de invalswegen van Terneuzen moesten twee van de 79 staande gehou den automobilisten blazen Zij konden allen doorrijden. De gemeentepolitie van Goes maakte tijdens de normale politiesurveillance twee en tijdens de regionale controle éen proces-verbaal op. De dne betrokkenen mochte niet verder rijden. Een van hen weigerde zowel blaaslest als de bloedproef De rijkspolitie had zeven patrouilles op de weg die op diverse plaatsen contro leerden Zij hielden in totaal 658 auto's en 18 andere voertuigen aan. Achttien besluu rders moesten de eerste en zeven bestuurders de tweede blaas lest afleggen Vier bestuurders moesten een bloedproef ondergaan. Bij de erste blaastest werd één rijver bod, bij de tweede twee rijverboden op gelegd. Verder werd er zeventien keer proces verbaal opgemaakt voor andere over tredingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2