GROTE BELANGSTELLING VOOR BYZANTIJNS KOOR IJZENDIJKE Carillon kerk IJzendijke gerestaureerd Ambtenarensporttoernooi spofthal in Terneuzen C MAANDAG 1 NOVEMBER 1976 IJZENDIJKE - Naar schatting zeven honderd mensen hebben zondagmor gen het optreden van het Utrechts By zantijns koor onder leiding van dr. N. Antonowijze in de rooms-katholieke kerk bijgwoond. Door dit succes overwegen de organi sa- toren dit koor om de drie jaar naar IJ- zendijke te halen. Tijdens een ruim twee uur durende dienst nam het Utrechts koor dat is opgericht om de officiële plechtigheden van Apostolaat der Heeniging op te luisteren, de begelei dende Byzantijnse gezangen voor haar rekening. Het bijzondere van dit koor i dat alle leden, behalve de dirigent, Ne derlander zijn. Tekenend voor het in drukwekkende optreden in de kerk was het spontane applaus dat het koor na afloop van de dienst van de kerkgangers kreeg. Zuidlandtheater kost Terneuzen over '75 ruim 190.000,— TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet over 1975 ruim 190.000,- bij dragen in de exploitatiekosten van het Zuidlandtheater. In 1974 ging het om bijna 164.000,-. Dit blijkt uit balans en exploitatiere kening van het theater, die woensda gavond worden behandeld in het alge meen bestuur van de schouwburg- Kantonnier H. P. F. van Troost met pensioen 11ULAT - Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de lieer II. I'. van Troost ontslag gekre gen als kantonnier van het waterschap Hulster Ambacht. Tet gelegenheid van het afscheid was er een bijeenkomst in liet café van de dochter van de heer Van Troost in Heikant. De heer Van Troost is vanaf 1937 werk zaam bij het polderwezen. Tot 1965 werkte hij voor de Kruispolder. Na de herindeling van de ploders en de water schappen kwam hij in dienst van het Hulster Ambacht Dijkgraaf baron A J Collot d'Escury sprak een woord van dank aan hetadres van de kantonnier. Ing. K J J. Brand, hoofd van de technische dienst, sprak waarderende woorden over de werk zaamheden van de gepensionneerde. als tegelzetter bij dijken toen hij nog werkte voor Kruispolder en als hulp-machinist voor de gemalen Kruispolder en Wal soorden in dienst van het waterschap. De heer Brand roemde ook nog de inzet van de heer Van Troost tijdens de wa tersnoodramp van 1953. Voornaamste kostenposten zijn het schoonhouden van het gebouw (ruim 30.000,-), onderhoud van het theater en de inventaris (bina 23.000,-), verwar ming, verlichting en waterverbruik 18.375,-1 en administratie- en verifica- tiekosten (bijna 11.000,-1. Voor 'overige uitgaven' is bijna ƒ77.000,- gereser veerd. De schouwburgcommissie zal zich woensdag ook bezighouden met het be noemen van de heer R. v. d. Bosch in de vacature die is ontstaan door het ver trek van mevrouw W. Maartense- Glaser. Oostburg wil met verordening regelend optreden bij café-vestiging OOSTBURG - Om regelend te kunnen optreden bij de vestiging van cafébed rijven willen b. en w. van Oostburg een drank- en horecaverordening in het le ven roepen. De gemeentelijke midden standscommissie buigt zich over een concept-verordening in de vergadering van maandag 29 november. Het college wijst er nadrukkelijk op dat het niet de bedoeling van de wetgever is om een maximum aantal horeca bedrijven per wijk vast te stellen. Als motief voor de vaststelling van een drank- en horeca-verordening kan wel geleden de bescherming van de open bare orde. Lezing over Van Eijck AXEL - Op vrijdag 5 november zal de heer A. Dierick uit Gent in de aula van de Axelse MAVO 'De Welle' een inlei ding houden over 'Van Eijck in het brandpunt', aanvang acht uur. Deze le zing wordt georganiseerd door de ZVU en zal zijn gewijd aan Jan van Eijck een van de hoofdfiguren van de Vlaamse primitieven. GOES - Huize Den Berg, 16 uur: uitzen ding Nomen Nescio. Ziekenhuis De Bevelanden Zuid, 15.30- 16.30 uur: uitzending Nomen Nescio. MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.15 uur: uitzending Rawa. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenliuls, 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. BIG3COPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: The Poseidon adventure, 14 j. Luxor, 20 uur Skyriders. GOES - Grand, 20 uur: The mean ma chine, 14 j. HULST - De Koning van Engeland, 15 en 20.30 uur: Het Deense sleutelgat. 18 j; 20 uur. Nobody is back, 14 j. MIDDELBURG - City, 20 uur: De hel van Duinkerken. OOSTBURG-20 uur: De tien geboden, a.l. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Tarzoon de schande van de jungle. 18 j. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: One flew over thé cuckoo s nest, 14 j. TENTOONSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC expositie, 13.30-17 uur: werken acht Belgische leraren. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. Restaurant 'De Schaapskooi': werken Ben Bonte. HULST - Burgerzaal Stadhuis: Kunst uit Zeeland IIL Galerie Van Geyt: werken Jan van Heel, Roland Montijne en Yvesi&ave. MIDDELBURG - VletittttW»» Uft* De Oriënt. Galerie Contrast, 10.30-17.30 uur Ge schenken ontworpen door kunstenaar. Rijksarchief: RPA tentoonstelling 'Kweekmosschen en paedagogen'. NISSE - Galerie 'De mooie staak', 9-20 uur: werken van de heer Messemaker. VLISSINGEN - Hal Stadhuis, 8-12.30 en 13.30-17 uur: NKS Kijkmap: grafische werken. IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10-17 uur Amateuristische kunst. HULPCENTRA NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Temeu- zen, tel. 01150-4444. THOLEN-TeL 0011. IJZENDIJKE - Na een jarenlange stilte liet zaterdagmorgen het carillon van de hervormde kerk te IJzendijke weer een melodie horen. Het carillon, dat grondig is gerevi seerd, was kort tevoren op symbolische wijze door wethouder J. Vergouwe van Oostburg in werking gesteld tijdens een bijeenkomst in het streekmuseum te IJzendijke. De IJzendijkenaren zul len van 8 uur 's morgens tot 8 uur 's avonds elk kwartier hun carillon kun nen beluisteren. Wethouder Vergouwe verrichtte zater dag ook de opening van de tentoonstel ling van de 18 amateurkunstenaars uit Zeeuwsch-Vlaanderen die tot 13 fe bruari 1977 in de bovenzaal van het streekmuseum is ondergebracht. Museum-bestuurslid P. van de Vijver sprak bij die gelegenheid enkele woor den tot de ongeveer 30 aanwezigen: „Het passieve ligt. ons als streekmu seum niet zo. We zijn om die reden met de folkloristische dag begonnen. Elk jaar weer merken we dat de bezoekers van de folkloristische dag gebiologeerd zijn door wat er midden op de markt te zien is. Het boeit hen een kunstwerk te zien geboren worden. Met deze tentoon stelling willen we die sfeer in de winter prolongeren." Vervolgens zette de IJ- zendijkse dierenarts de beheerder en schoonmaakster van het streekmu seum. de heer J. Klaver en mevrouw L. Poppe in het zonnetje omdat ze zich volgens hem de afgelopen jaren prima van hun taak hadden gekweten. De spreker brak tot slot een lans voor het Cadzandse dialect dat volgens hem dreigt te verdwijnen. Tentoonstelling over archeologie in Kloosterzande KLOOSTERZANDE-Van2 loten met7 november is de tentoonstelling 'Onder je voeten vandaan en vlak voor je neus' te zien in het gemeentehuis van Honte- nisse- in Kloosterzande. De expositie wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis. Op werkdagen is de raadzaal geopend, van half negen tot half vijf, zaterdags van tien tot twaalf uur en zondags van tien tot twaalf en van twee totvieruur. Van 9 tot en met 14 november 'Onder je voeten en vlak voor je neus' te zien in de voormalige raadzaal van Vogelwaarde (kantoor gemeentewerken). Hier gelden dezelfde tijden als te Kloosterzande. De expositie heeft tot doel deschool- gaande jeugd tussen de tien en zestien jaar kennis te laten maken met, emeen inzicht te geven in de wijze waarop ar cheologische monumenten worden ontdekt, bewerkt, beschermd en onder houden. Ook niet-schoolgaande be langstellenden zijn welkom in Klooster zande en Vogelwaarde. TERNEUZEN Met een ouderwetse punter heeft wethouder L. van tier Plas-Tanis zaterdag het sporttoernooi voor gemeente-ambtenaren in de Ter- neuzense sporthal geopend. De ope- ningsdaad van de Terneuzense we thouder was nodig om een papieren wand van een van de goals te doorbo- Het zaalvoetbaltoernooi van za terdag was het eerste onderdeel van een reeks evenementen die er de ko mende wintermaanden op het pro gramma staan. Aan hel zaalvoetbaltoernooi werd door 6 teams deelgenomen en het was uitein delijk de ploeg van onderwijs die beslag legde op de eerste plaats. Ze behaalden uit vijf wedstrijden negen punten en moesten alleen tegen openbare werken een gelijkspel toestaan. Op de tweede plaats eindigde de politie met acht pun ten. Deze twee teams waren duidelijk de st.erksLe van het toernooi. Behalve zaalvoetbal komen de afdelin gen deze winter ook nog tegen elkaar uit in volleybal, tafeltennis, schieten op de liggende wip, bowlen en verder sjoelen, kaarten, vogelpiek en home-trainer wedstrijden. Eindstand van het zaalvoetbaltoernooi: 1 onderwijs 9, 2 politie 8, 3 openbare werken 5, 4 financiën 5, 5 sociale dienst 3, 6 algemene zaken 0. Op de foto. wethouder Va>i der I'las seine/, hei toernooi 'open' 3 EHBO hield fietsrally SINT-JANSTEEN - Zaterdag hield de EHBO-vereniging van de afdeling Sint-.Jansl.een een fietsenrally, waaraan 61 personen meededen. De wedstrijd leidde over een- circuit, dat liep over Sint-Jansteen. Heikant. Absdaie en het. waterleidinggebied met ais start en fi nish hot voormalige gemeentehuis van Sint-Jansteen. Aan de wedstrijd kon men deelnemen als individueel, duo. of trio. De gemiddelde snelheid was be paald op 10 km. De uitslag luidde: 1 de heer en mevrouw Smet, 2 L. van Cam- penhout en J. Weemaes, 3 mevrouw Piersens en F. van Campenhout. 4 J. Pi eters en A. de Viiegher. 5 Ex-aequo: mevrouw M. Valke met mevrouw C. de Dreu en mejuffrouw Savooy met mejuf frouw Stevens. 7 mevrouw E. Saman en mevrouw L. Warrens. 8 P. Pieters en W d'Hooge 9 E. van den Broecke, 10 E. MangnusP. Nagelkerke en de Kesel en 11 mejuffrouw J. Dankaert en mejuf frouw K, Ivens. SINT-JANSTEEN - Onder leiding van de her A. de Kind uit SintrJansteen hield de Vogelwacht* De Steltkluut Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zondag een fietsenexcursie vanaf Sintr Jansteen, via de Liniedijk en 't Jagertje te Hulst naar de bossen van de Water leiding te Clinge. Onder de deelnemers waren er ook uit Terneuzen en Klooster zande. Als zeldzaamheid' ontmoette men een buizerd, die zijn prooi aan het verslinden was. Ook vielen op. bruine kiekendief, boom- en torenvalk, groen- pootruiter. witte en gele kiekenstaart, bonte specht. Verder zag men veel kie vitten lijsters, mezen en leeuweriken. De volgende excursie is zondag 28 no vember. Men vertrekt per fiets vanaf de kerk te SintrJansteen om half tien en rijdt dan richting Liniedijk, Jagertje om uit te komen op het Eiland. 'De Vrede' begint winterprogramma SAS VAN GENT - De duivenmaat- schappij 'De Vrede' te Sas van Gent, begint zondag 7 november met het win terseizoenprogramma. Dit seizoen wordt geopend met een hoktentoon- stclling van de kampioen generaal de heer Th. van Zeele. Deze tentoonstel ling is in het duivenlokaal van me vrouw Snelders te Sas van Gent. Maandag 22 november wordt, eveneens inzaai 'Reseda' te Sas van Gent, de na jaarsvergadering gehouden. Aanvang 19.30 uur. Voornaamste agendapunten zijn: uitreiking van de kampioenschap pen 1976 en het overzicht van 1976. Zaterdagen zondag 11 en 12 december is de jaarlijkse pnjstentoonstelling. De jaarlijkse grote kampioenendag is zondag 19 december. Al deze activiteiten zijn in het duivenlo kaal van zaal 'Reseda'. Schade bij botsing in Kapellebrug KAPELLEBRUG - Bij een botsing op de Gentsevaart te Kapellebrug ont stond zaterdagmiddag schade aan twee auto's. De autobestuurster, G.B. uit Antwer pen reed over de Gentsevaart en zag te laat, de voorhaarrijdendeau to, bestuurd door R.O. uit Hoboken (B), stopte. De botsing beperkte zich tot schade aan beide auto's. Auto zwaar beschadigd HULST - Zondagmiddag is bij een ongeval aan de Zoutestraat te Hulst de personenauto van mejuffrouw E.W. uit Hulst zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen mejuffrouw W. op de Zoutestraat de liiachtover het stuur verloor toen zij uitweek voor een auto die haar tegemoet kwam. De wie len van de auto kwamen in de berm van de weg en de wagen kwam vervolgens in een sloot terecht. Persoonlijke onge lukken rieden zich niet voor De wagen werd zwaar beschadigd. Eucharistie viering HULST-Zaterdagwerdin de basiliek te Hulst een Eucharistieviering gehouden, waaraan het jongerenkoor vn Hulst on der leiding van A. de Kort meewerkte, het eigen combo zorgde voor de begelei ding van de liederen. De celebrant was kapelaan J. Hulshof."Het thema van de dienst stond in het teken van het leven en de betekenis van dit leven van Fran- ciscus van Assisi, vriend van de natuur en profeet van een geweldloze revotie.' Lectuurtafel in 'Het Trefpunt' AXEL - Het dienstencentrum 'Het Trefpunt' te Axel is nu ook voorzien van een lectuurtafel. Met ingang van 1 no vember zullen de bezoekers hierop een dagblad, enkele tijdschriften en diverse hobbybladen aantreffen. Op 24 novem ber wordt de jaarlijkse Trefpuntbazar gehouden. Tijdens deze bazaar zal ook een veiling worden gehouden van arti kelen uit grootmoeders tijd. Collecte KLOOSTERZANDE - ue collecte, die in de parochiekerk van Kloosterzande werd gehouden voor 'Wereldmissiedag', bracht 1940,97 op. Zeer bedroefd, omdat wij hem moeten missen, maar erg dankbaar voor zijn liefde en zorg, is zacht en kalm overleden, na voorzien te zijn van de H.H., Sacramenten der Zieken, in het St- Liduinaziekenhuis te Hulst, onze zorgzame va der en opa, de heer CAMILLUS THEODORUS HERMANS weduwnaar van Maria Paulina Maas, op de leeftijd van 89 jaar- Walsoorden: E van de Kinderen- Hermans A. van de Kinderen Adrie en Heiman Nistelrode: J. A. Hermans D, Heimans van der Smissen en kinderen Hulst: Th. R. Hermans M. Hermans-de Booij en kinderen Hulst: A. D. Hermans. A. Hennans-Cammaert en kinderen Clinge. wed. G. Goosen-Selten Mart)en en Marijke Walsoorden- A. Hermans E. M. C. Hermans- Asselman en kinderen Walsoorden: C-. A. Heimans Walsoorden: P J. Heimans M, E. Hermans-Bisschop en kinderen Walsoorden. 29 oktober 1976 Walsoordenstraat 32, De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de begrafenis, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op dinsdag2 noven-bera.s om 10.00 uur, in de parochiekerk van de H Martinus te Groenendijk. Gebedsdienst maandagavond om 19.00 uur in voornoemde kerk. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Sc-Liduinaziekenhuis te Hulst. Samen komst aan de kerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis tegenover de kerk bij F. Morcus. Zij. die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, dienen deze aankondiging als zoda nig te beschouwen. i Met diepe droefheid geven wij u kennis van het overlijden, in volle overgave aan Gods H. Wil. en voorzien van de H. Sacramenten der Zieken, van mijn innig getierde man. broer, schoonbroer, oom en neef. de heer PETRUS BERNARDUS TAELMAN echtgenoot van geboren te IJzendijke op 6 maart 1896 en overle den te Oostburg in het St-Antoniusziekenhuis op 30 oktober 1976. IJzendyke: M. H. Taelman-de Paw Den Haag: A. Gerritsen J. Gerritsen-Taelman Kinderen en kleinkinderen Eindhoven: W. Taehnan Aardenburg: C. van Schoonacker J. van Schoonacker-Hennekam Kinderen'en kleinkinderen Tilburg: J. de Paw L. de Paw- van Wijnsbergen Kinderen en kleinkinderen IJzendijke. 30 oktober 1976 Waterpoortstraat 20. De plechtige uitvaartdienst, waartoe u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op woens dag 3 november a.s., om 10.30 uur, in de paro chiekerk van O.L, Vrouwe ten Hemelopneming te IJzendijke. waarna de crematie zal plaats hebben om 15.30 in het crematorium te Rotterdam-Zuid, Maeterlinckweg 101. Voor zijn zielerustzal er dinsdagavond 2 novem ber a.s., om 'ïülfo uur. een vigiiiedienst worden opgedragen m bovengenoemde kerk. Samenkomst woensdagmorgen om 10.15 uur Walerpoortstraat 20, IJzendijke. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zoda nig te beschouwen. gemeente^ 7 IhlsU GEMEENTE TERNEUZEN Tijdelijke verkeersmaatregel Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter openbare kennis, dat met ingang van heden, in verband met de uitvoering van herbe- stratingswerkzaamheden. het gedeelte van de Aert van Nesstraat tussen de Frans Naerebout- straaten de Dorus Rijkersstraat afgesloten wordt voor alle verkeer behalve voetgangers, in beide richtingen. Deze maatregel zal gelden toten met 5 november 1976 of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk zal zijn in verband met de uit te voeren werkzaamheden. Temeuzen, 1 november 1976. C. Ockeloen, burgemeester A. J. van Pagee, secretaris. XE Hazevoet-Quintet in waardeloos concert Kees Hazevoet sextet, met Kees Ha- zevoet-piano. Har Bermink-klari- netten. Peter Brótzman-rieten. Pe ter Bennink-riten en doedelzak, en Johnny Dyani-Demen-Bas. De oplettende lezer zal uit het boven staande een tegenstelling concluderen. Het is niet zo dat een naam is vergeten. Hetsextelwaszaterdagavondeen quin tet. Niet dat het er veel toe doet dat drummer Louis Moholo Engel er niet bij was. Het was een waardeloos concert, niet waard de afsluiting van de serie concerten in het kader van 'oktober- jazzmaand' te zijn. Een serie concerten die Jeugd en Muziek in de provincie heeft doen geven. Over het geheel ge nomen een succesvolle cyclus. Zaterda gavond was eigenlijk geen afsluiting, het was een aanfluiting. Het was vervelende muziek van deze avant-garde musici. Een voervloed aan geluiden - op zich is daar niets op tegen, integendeel - wat tot helemaal niets leidde - en daar is wel wat op tegen. Het zou voor de commissie die de mogelijk heid van een beroepsleger in ons land bekeken heeft, misschien nuttig zijn het Hazelvoetrensemble eens te beluiste- een zo afschrikwekkend Bezwaarschriften bestemmingsplan Kloosterzande ongegrond DEN HAAG - De Kroon heeft beroepen van G. J. 't Hooft en E. J. Wullems, bei den te Kloosterzande tegen het besluit van g.s. van Zeeland, waarbij goedkeu ring is verleend aan het bestemmings plan 'Kloosterzande-Noord' der ge meente Hontenisse ongegrond ver klaard. Met dit plan wordt in de eerste plaats een uitbreiding van de woonvoorzienin gen te Kloosterzande alsmede een rege ling ten aanzien van de bebouwing. Het plan is de Kroon aanvaardbaar voorgekomen. In verband met bezwaren van de appel lanten. acht de Kroon in dit geval de hjer geregelde beperking tot aan de grond gebonden agrarische bedrijven en tot voortzetting van mogelijk be staande niet grondgebonden bedrijf sonderdelen krachtens de bij het plan behorende regeling van overgangsrecht niet vrijuit. De Kroon wijst erop, dat in gevolge 't gejdende uitbreidingsplan int hoofdzaak, herziening 1958. de terreinen van de appellanten zijn opgenomen in het tot de bebouwde kom aangewezen gebied met uitzondering van eeri in het noorden gelegen strook met een be stemming tot agrarische doeleinden, terwijl G. J. 't Hooft zijn bedrijf eerst in 1969 heeft gevestigd. Op grond van één en ander heeft de Kroon onvoldoende aanleiding kunnen vinden de belangen van de appellanten te laten prevaleren boven die, welke met dit bestemmingsplan worden gediend. Mr. Keuning griffier gerechtshof Leeuwarden BURGH-HAAMSTEDE - In het bericht in de PZC van zaterdag over de benoe ming van mr. K. A. Keuning uit Burgh-Haamstede tot griffier van het Gerechtshof in Leeuwarden is een ver gissing gesloepen. In het bericht staat abusievelijk vermeld dat de heer Keu ning in juni 1970 in gedeputeerde staten van Zeeland werd gekozen. Dat moet zijn provinciale saten. Boete geëist tegen Scharendijkenaar die bomen inkortte DEN HAAG - P.B.V. uit Scharendijke, die door de politierechter te Middelburg was veroordeeld tot 200 boete waar van 100 voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar, wegens opzettelijke ver nieling, heeft van de procureur-generaal voor het Haags gerechtshof bevestiging van dit vonnis horen eisen.. De man had van 32 populieren en 26 elzen die in de tuin van zijn buur man stonden, de toppen van 3-4 meter hoog, tot 2.5 meter afgezaagd, zonder daarvoor toestemming te hebben Verda< Hij beriep zich erop aan bet rokken eigenaar toestemming te heb ben gevraagd. Er was getracht tot een regeling te komen met betreffende eige naarvan de bomen, maar dat lukte niet. Volgens verdachte is het niet bewezen, dat de bomen voorzover de takken over de grond van verdachte hingen, eigen dom waren van de ander. Verdachte had omtrent een en ander een uitge breide literatuur meegebracht ter zit ting, maar de procureur-generaal was van oordeel, dat verdachte zelf rechter was gaan spelen. Inderdaad kunnen overhangende takken in andermans tuin hinderlijk zijn, maar het gaat niet aan om die dan af te zagen. „Die man knikte me altijd vriendelijk toe", wierp verdachte tegen. Hij had zelfs dia's meegebracht teneinde 't hof omtrent de situatie in te lichten, doch tot een dia-vertoning kwam het niet. Volgens verdachte gaat het allemaal over het welzijn van de mens waarvoor hij zich inspant en hij beriep zich op een gewoonterecht en vroeg vrijspraak. Daar kon de procureur-generaal niet mee akkoord gaan en vorderde bevesti ging van het vonnis van de politierech ter te Middelburg. Het hof zal op 9 no vember arrest wijzen. geheel - qua geluid dan - dat mogelijke belagers zeker op een afstand van onze grenzen zouden blijven, als de heren daar post hadden gevat. Dat is een persoonlijke meining na tuurlijk. Maar na de pauze was de helft van het publiek - dat in flinke getale was opgekomen - niet meer op de tribune van het vestzaktheater aanwezig. Een veeg teken. Enkele zaten inde foyer van het theatertje, te mokken. Ik ook. De muziek was daar ook hoorbaar, erg goed hoorbaar, jammer. Waarderende woorden heb ik dan altijd nog wel voor de Duitser Peter Brötz- mann, die zijn verschillende saxofoons goed bespeelde. Van bassist Dyani heb ik me geen oordeel kunnen vormen. Hij was nauwelijks te horen op bas. Ritme gevoel heeft hij wel getuige de luidruch tige danspasjes die zo nu en dan al spe lend werden uitgevoer. Ook vocaal was de Afrikaan soms aanwezig. Hij riep dan een verbasterd: hiep. hiep hoeraVol- komen in strijd met het muzikaal ge beuren, die uiting van blijheid. Het leukste voor de pauze was het begin en het einde van het nummer dat ge speeld werd. Eerst Dyanmi en later Han Bennink lieten wat Afrikaanse geluiden horen, slaand op een houten doos met een deksel en een pot in het begin. Be nnink besloot zo ook het nummer. Na de pauze was dat er zelfs niet bij. Wat nog wel te prijzen is aan de musici is hun veelzijdigheid. Han Bennink als blazer van ritinstrumeriten. terwijl hij van huisuit slagwerker is. Nu dus multi- instrumentalist. Pianist Hazevoet be speelde ook klarinet en trompet (nog aardig wat te leren). Johnny Dyani ging in de tweede set aan de vleugel zitten en POeter Bennink greep vaak naar de doedelzak. Als de overheid mocht be sluiten om de heren in te lijven als een soort van super-beveiliging der staat is het toch ook leuk om er een doedelzak bij te hebben, een Schots tintje. Kortom, van mij hoeven dergelijke con certen niet. Het is nietszeggend. Geen mij dan maar het optreden van de Savoy Jazz Men in Porgy en Bess in Terneuzen vrijdagavond en -nacht. Rechttoe-rechtan oude stijl jazz. Niet eens zo bijster goed. maar wel sfeervoL En als Millie Schot dan nog binnenstapt om enkele nummertjes mee te zingen, nou ja, dan is dat leuk. P.B. 'Een vrouw als Bepple' - een voorstelling als een repetitie SCHOUWBURG, MIDDELBURG Het Amsterdams Volkstoneel met 'Een vrouw als Beppie'. Beppie Nooy, Loeki Knol. Martin Brozius, Wim Wama, Bert BoLterman, Willy Zuidema, Conny Franken, Wim de Meijer, Maroesje Lacunes, Bill van Dijk, Bram Biesterveld, Frank Roemers, Mady Misset. Amica El- sendoom, Joke Mittelmeijer, Da nielle Ulinski. Milly Scott, Hannah de Leeuwe. Algemene Kunstkring Middelburg. Dat de Middelburgse uitvoering van Beppie Nooys Iübileumvoorstéfflnê 'Een vrouw als Beppie' zaterdagavond een half uur te laat begon, kon rond hall negen nog als een incident worden be schouwd: stagnatie bij het bevestigen van inderdaad omvangrijke licht-, geluids- en decorinstallaties. Het bleek drie uur later méér te Wezen: een vin gerwijzing naar een nog volstrekt groe ne, onrijpe produktie Het enige name lijk dat in die tussentijd redelijk tot uit stekend verliep waren de zeer talrijke decorwisselingen. Wat er in die decors ten tonele werd gebracht moest een voorstelling zijn van de Nederlandse 'transcriptie' van de Engelse musical 'Gypsy'. Dat was het niet. Ik kan best billijken, dat het Amsterdams Volksto neel in 'eigen huis' met een jubileum voorstelling voor Beppie Nooy wil ko men, die klinkt als een klok en dat men daartoe eerst de provincies afreist- men hoeft die provincies echter niet af te schepen met een voorstelling, waarvan het resultaat die van een matige repeti tie niet te boven komt Dat het verhaal gaat over een groepje de kunst minnende amateurs, die het in de theaters jammerlijk niet maken, hoeft nog niet te betekenen, dat men op vrij wel alle fronten in de voorstelling zeil diliettantisch te werk gaat. Goed - de teksten bevatten geen parels, maar het gebrek daaraan is in een musical te overspelen. Met sprankelende actie bij voorbeeld, maar dat gaat waarschijnlijk alleen als iedereen die tekstjes wél kent en op elkaar ingespeeld is. En hetzou de verstaanbaarheid van de liedjes ten goede komen, als regisseuse Beppie Nooy en muzikaal leider Martin Kesse- ler eens serieus met elkaar van gedach ten wisselden, over de sterkte van het orkest als er acteurs of actrices zingen, wier stemvolume dan bescheiden is, zoals Beppie Nooy zelf en Maroesje La cunes. Het zou aardig zijn ais Martin Brozius dan zou bedenken, dat bij een beter evenwicht tussen orkest en zan gers het luisterplezier van de bezoekers groter wordt naarmate er op het toneel zuiverder wordt gezongen. Vier of vijf taferelen kwamen zaterdag - in ieder geval in aanzet - wel succesvol over: de scene met Goudvis, met het striptrio, en de taferelen, waarin Loeki Knol het voor het zeggen - en zingen - heeft: "Lief konijn' bijvoorbeelden haar strip-scene, de oom Flippie van Wim Wama en de slotrscene van Beppie Nooy. Als geheel staat 'Een vrouw als Beppie' echter nog nauwelijks in de grondverf. We hebben vrijdag de voor stelling in Terneuzen niet gezien. In Middelburg was de schouwburg - in ie der geval vóór de pauze - geheel bezet De thuisblijvers hadden niettemin ge lijk. Ik hoop vurig, dat het in Amster dam niet meer zal gelden. NAP -NAP Dinsdag 2 november uur cm uur cm cm cm Vlissingen 10.46 139 23.21 171 4.38 125 17.27 165 Terneuzen 11.12 156 23.52 188 5.04 138 17.53 178 Zierikzee 12.04 111 5.42 114 18.06 144 Hansweert 11.41 174 5.33 153 18.22 192 Wemeldinge 12.31 135 5.42 129 18.18 16S

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 17