GROTE BELANGSTELLING VOOR BYZANTIJNS KOOR IJZENDIJKE MAANDAG 1 NOVEMBER 1976 IJZENDIJKE - Naar schatting zeven honderd mensen hebben zondagmor gen het optreden van het Utrechts By zantijns hoor onder leiding van dr. N'. Antonowijze in de rooms-kathofieke kerk bijgwoond. Door dit succes overwegen de orgap. sa- toren dit koor om de drie jaar naar IJ- zendijke te halen. Tijdens een ruim twee uur durende dienst nam het Utrechts koor dat is opgericht om de officiële plechtigheden van Apostolaat der Heeniging op te luisteren, de begelei dende Byzantijnse gezangen voor haar rekening. Het bijzondere van dit koor i dat alle leden, behalve de dirigent, Ne derlander zijn. Tekenend voor het in drukwekkende optreden in de kerk was het spontane applaus dat het koor na afloop van de dienst van de kerkgangers kreeg. Twee gewonden bij botsing bij Zierikzee ZIERIKZEE - Zaterdagavond raakten bij een botsing op de kruising Kalandwcg-Scheepstimmerdijk bij Zierikzee mevrouw M. uit Zierikzee en haar zes maanden oud zoontje gewond. Het ongeluk gebeurde toen de heer W.A.M., met zijn auto komende, vanaf het Sas over de Kalandweg, linksaf de Scheepstimmerdijk op wilde rijden. Hij verleende hierbij geen voorrang aan de heer L.B. uit Zierikzee die over de Ka- landweg richting het Sas reed. Beide au to's werden geheel vernield. Mevrouw M„ die met W.A.M. meereed moest met een schedelbasisfractuur en een be kkenbeschadiging in het Zweedse Rode Kruisziekenhuis worden opgenomen. Haar zoontje kon, nadat enige lichte verwondingen aan zijn hoofd waren be handeld naar huis. Inbraken Goes met geringe buit GOES - In het afgelopen weekeinde zijn in Gles en Wolphaartsdijk enkele inbra ken ontdekt, waarbij de buit overigens gering was. In een woning aan de Kaal- dijk te Wolphaartsdijk werd zondag morgen, tijdens een korte afwezigheid van de bewoners ingegebroken. Het huis werd geheel doorzocht en een klein geldbedrag werd ontvreemd. Aan de Oude Veerdijk werd een huls vla het for ceren van een klapraam aan de achter zijde van de woning binnengedrongen Ook daar werd alles doorzocht, maar ei werd niets vermist, De Belg H. deed aangifte van een inbraak in zijn woning aan de Oude Veerdijk, waarbij elektri sche apparatuur ter waarde van 800 ontvreemd werd. De inbraak moet om streeks 22 oktober al gepleegd zijn. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd uit de openbare basisschool te Kloetinge radioapparatuur ter waarde van 600 weggehaald. Toegang verleende men zich via een raam boven een plat dak. Uiteen garage bij nieuwbouwwoningen aan de Vorrinkstraat in de Goese Poldei werden een onbekende hoeveelheid te gels gestolen. AUTO REED TEGEN BOOM GOES - In de nacht van zaterdag op zondag is de automobilist M.N. uit Goes op de Jacob Valkestraat met zijn auto geslipt en tegen een boom gereden. De auto werd aan de voorzijde zwaar be schadigd. De bestuurder is waarschijn lijk verrast door het gladde wegdek als gevolg van vogeluitwerpselen en geval len bladeren. De boom werd licht ont veld. GOES-Huize Den Berg, 16 uur: uitzen ding Nomen Nescio. Ziekenhuis De Bevelanden Zuid, 15.30- 16.30 uur: uitzending Nomen Nescio. MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.15 uur: uitzending Rawa. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM-Roxy, 20 uur: The Poseidon adventure. 14 j. Luxor, 20 uur: Skyriders. GOES - Grand, 20 uur: The mean ma chine, 14 j. HULST - De Koning van Engeland, 15 en 20.30 uur: Het Deense sleutelgat. 18 j; 20 uur: Nobody is back, 14 J. MIDDELBURG - City. 20 uur: De hel van Duinkerken. OOSTBURG - 20 uur: De tien geboden, a.l. TERNEUZEN - Luxor. 20 uur Tarzoon de schande van de jungle. 18 j. VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: One flew over the cuckoo's nest. 14 j. TENTOONSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC expositie, 13.30-17 uur: werken acht Belgische leraren. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur Oude landbouwwerktuigen. Restaurant 'De Schaapskooi': werken Ben Bonte. HULST - Burgerzaal Stadhuis: Kunst uit Zeeland III. Galerie Van Gey t: werken J an van Heel, Roland Montijne en Yves Rhave. MIDDELBURG - VleesduJifcr&Mtt uur De Oriënt. Galerie Contrast, 10.30-17.30 uur: Ge schenken ontworpen door kunstenaar- Rijksarchief: RPA tentoonstelling 'Kweekmosschen en paedagogen'. NISSE - Galerie 'De mooie staak'. 9-20 uur: werken van de heer Messemaker. VLISSINGEN - Hal Stadhuis. 8-12.30 en 13.30-17 uur; NKS Kijkmap: grafische werken. IJZENDIJKE - Streekmuseum. 10-17 uur: Amateuristische kunst, HULPCENTRA NOORD- en MIDDEN-ZEELAND Goes, teL 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDKREN - Temeu- zen, tel. 01150-4444. THOLEN - Tel. 0011. I. Lijnse uit Goes 25 jaar bij Heidemij GOES - Vrijdag 5 november is het 25 jaar geleden dat de heer I. Lijnse uit Goes in dienst trad bij de Heidemaat schappij. Voor zijn indiensttreding per 5 novem ber 1951 is hij van 1948 tot 1950 werk zaam geweest als meetarbeidér bij de Technische Dienst. Zijn eerste jaren bij dit bedrijf (van 1951 tot 1958) maakte hij vol bij de Technische Dienst Middel burg, daarna volgde Technische Dienst Goes en thans is hij werkzaam bij Tech nisch Bureau West dependance Goes, waar hij in 1964 werd belast met de al gemene leiding. Veel ervaring deed hijop in de ruilverkavelingen onder meer contacten onderhouden met de voorbereiding. Tot zijn pensioen wil hy graaf in Zeeland blijven. Ter gelegen heid van het jubileum van de heer Lijnse wordt vrijdag van 16.30 tot 18.00 uur een receptie gehouden in Het Trefpunt te 's-Heer-Arendskerke. G. Stobbelaar ontving gouden medaille Sint- Gregoriusvereniging GOES - Tijdens een eucharistieviering in de r-k Maria Magdalenakerk te Goes ontving zondag de heer G. Stobbelaar uit handen van pastoor F. W. J. Bas- tiaensen de gouden medaille van de St-Gregoriusvereniging. Dit vanwege het feit dat de heer Stobbe- laar veertig jaar lid is van het rooms- katholieke kerkkoor waarvan zeven en twintig jaar in Yerseke en 13 jaar in Goes. Op verzoek van de jubilaris werd tijdens de eucharistieviering de meer stemmige mis van Perosie en het lied Re joice in The Lord gezongen door het jongens- en mannenkoor van de Zeeuwse Koorschool onder leiding van EvertHeyblok. Na afloop van de viering was er in de voormalige rooms- katholieke pastorie een receptie. Na mens de Zeeuwse Koorschool bracht de heer Heyblok de gelukwensen over, waarbij hij de jubilaris een langspeel plaat aanbood. Namens de gemengde zangvereniging Excelsior uit Yerseke sprak de heer J. Filius. De heer Stobbe laar is al twintig jaar lid van Excelsior. Tot slot sprak de heer Stobbelaar zijn dank uit voor de hem verleende onder scheiding. Duitse musici te gast bij Zeeuwse koorschool Goes GOES - Voor een vrijwel volle kantine in het SL Willibrorciuscollege in Goes hebben zaterdagavond leden van de muziekschool uit het Duitse Attendorn (Sauerland) een muzikale avond ver zorgd, samen met de Zeeuwse koor school uit Goes. De Duitse muzikanten traden op met een strijdorkest. een blokfluitensemble en een typisch Sauerlandse accordeongroep. Tussen door zongen de jongens van de koor school liedren. „Een gezellige muzikale avond," noemde dirigent E. Heijblok het gebeuren na afloop. De muzikanten uit Attendorn waren in de loop van zaterdagmiddag in Goes aangekomen. De voorzitter van de Zeeuwse koorschool. G. H. E. M. van Waes. verwelkomde de leden van de muziekschool. Zondagmorgen werd medwerking verleend aan een hoogmis in de rooms katholieke kerk te Ove- zandeen zondagavond werd een concert gegeven in het bejaardentehuis de Kraaijert te Lewedorp. Vanmorgen, maandag, vertrekken de Duitse gasten weer naar huis. Onderwegzullen ze in de lagere technische school te Breda nog een optreden verzorgen. Reünie Kasporgo en Oranjevereniging in Colijnsplaat COLIJNSPLAAT - In het dorpshuis de Brug te Colijnsplaat was er een reünie van de leden van de volksdansgroep Kasporgo uit Goes en de Oranjevereni ging van Colijnsplaat. Na een ope ningswoord door de heer J. A. Pouwer werden er dia's en een film vertoond over het bezoek aan paleis Soest.di.jk op 30 april van dit jaar. Muziale medewer king werd verleend door de Belgische accordeonist Prudent van Hijfte. De heer W, C. Vervest. organisator van de volksdansgroep Kasporgo dankte de heer Van Hijfte voor het omzetten van de muziek ter begeleiding van de volks dansgroep door de boerenkapel de Dorschvlegels. Hij overhandigde hem hiervoor een attentie om de onkosten van deze avond te dekken werd een ver loting gehouden. Collecten 's-HEER ABTSKERKE - De collecte ten bate van de geestelijk gehandicap ten heeft in 's-Heer Abtskerke een be drag van 123.51 opgebracht. De eerder gehouden collecte ten bate van de Nier stichting bracht 148,20 op. Ds. J. Verhage deed intrede bij chr. geref. kerk Goes GOES - De nieuwe predikant van de christelijk fereformeerde gemeente in Goes. ds. J. Verhage, heeft vrijdaga vond tijdens een bijzondere kerkdienst in de gereformeerde Oosterkerk, zijn intrede gedaan. Daaraan voorafgaand werd dominee Verhage - opvolger van ds. A. Boersma - bevestigd. De liturgie van deze bevestiging was van een zwager van de heer Verhage. ds. W.P. de Groot. De prediking werd ver richt door ds. H. Toorman, die sprak over2 Corinthe 1. de verzen 19,20 en 21a. De intredepreek van ds. Verhage had betrekking op 2 Corinthe 2, de verzen 15 en 16. Hetzangkoor 'Lovende stemmen' van de christelijke gereformeerde kerk Goes/Biezelinge en de organist M. A. van Iwaarden verleenden hun mede werking. Aan het einde van de dienst werden twee toepsraken gehouden. Ouderling J. C. Fraanje sprak namens de kerke- raad en ds. J. A. Kompagner uit Bieze- linge voerde het woord namens de clas sis Middelburg en de moedergemeente Biezeiinge. Na afloop van de dienst was er gelegenheid kennis te maken met de nieuwe predikant, waarvan velen ge bruik maakten. Voor de dienst bestond grote belangstelling: er wafen ongeveer 450 mensen. V olksdansdag ging niet door GOES - De volksdansdag over Ierland, die de Nederlandse volksdansvereni ging zaterdag in het Vodago-gebouw te Goes zou houden, is niet doorgegaan. Ei was onvoldoende belangstelling voor. Tempo Doeloe startte seizoen VLISSINGEN - Met een feestavond in de Ruyterzaal van hotel Britannia te Vlissingen opende Tempo Doeloe za terdagavond het nieuwe seizoen. Een drukbezochte avond' met een pro gramma dat rijk was aan variatie. De Rambiin Steve Johnson-band zorgde voor de dansmuziek waarvan ook de zittenblijvers konden genieten. Ook bij hetoptreden van The Little Kalongs, de jeugdige gouden-stuiver-winnaars in het zaterdagse televisie-programma Stuif-es-in, kwamen dedanslustigen op de vloer. Veel waardering oogsten ook de jeug dige Tempo Doeloe Dancers, acht meis jes, die onder leiding van mevrouw Ro- tinsulu, naast een aantal Hawaiï- dansen ook authentieke Indonesische dansen, lieten zien. Voorts trad de Mid delburgse folkloregroep Medioburgum op. In een tweetal optredens liet. deze een aantal oud-Walcherse boerendan sen zien. Mister Bingo zorgde voor veel spanning bij het bingo-spel. De baten van de festavond komen ge heel ten goede aan het doofstommenm- stituut LPTB te Bandung, waarvan een bestuurslid de feestavond bijwoonde. Aan het begin van de avond werden de aanwezigen verwelkomd door Tempo Doeloe-voorzitter Rotinsulu. die hierbij stelde dat ondanks tegengestelde be richten, zijn vereniging nog springle vend is. In een stand achterin de zaal waren al lerlei warme en koude Indische gerech ten te verkrijgen en deze waren bij de talrijke aanwezigen zeer in trek. Succesvolle feestavond van Hoechster personeelsvereniging VLISSINGEN - Voor een groot aantal belangstellenden (zo'n 700 mensen be volkten de zaal werd zaterdagavond in het Vlissingsc Scheldekwartïer de jaarlijkse grote feestavond van de H.P.V. (Hoechster Personeelsvereni ging) gehouden. Hei programma van de feestavond werd om acht uur geopend met een 'arties- tenparade'. Achtereenvolgens traclen onder meer op: Johnny Kraaykamp, Rob de Nijs. De Kermisklanten en Cor- rie Konings. Vooral hel. optreden van Johnny Kraaykamp (hij bracht een one man showi werd door het publiek en thousiast omvangen Alle artïsten wer den muzikaal begeleid door hei orkest 'Lotusland'. Na afloop van de artiestenparade werd de feestavond besloten met een bal. Liefhebbers voor een dansje werden muzikaal begeleid door het dansorkest 'De Torpedo's'. Tijdens het bal werd ook nog een show gegeven door de buikdan seres Fatima. Cassettedeck gestolen VLISSINGEN - Uit de radio- en tv-zaak Van 't Westende te Vlissingen is een cas settedeck ter waarde van ƒ299 gestolen. Ouderavond van P. Louvverseschool OOST-SOUBURG - De openbare Pieter Louwersesehool voor basisonderwijs in Oost-Souburg heeft haar jaarlijkse ou deravond gehouden. Er bestond voor deze avond, die werd gehouden in de "Van Duyvenvoordezaal' aan de Donge- straat in Oost-Souburg, een goede be langstelling. Ruim 80 ouders gaven blijk van bun belangstelling voor het- school gebeuren Naast, ouders waren diverse leerkrachten van de andere openbare Souburgse kleuter- en basisscholen aanwezig. Tijdens het huishoudelijk ge deelte werden de dames Wijkhuis (voor zitster) en Van Boven (secretaresse) met algemene stemmen in de oudercommis sie herkozen. Na het huishoudelijk ge deelte kon men nog kijken naar de dia serie met geluid 'Vlissingen toen- Vlissingen nu' van het bureau 'Voorlich ting van de gemeenle Vlissingen en naar een serie dia's over gebeurtenissen op school. Een serie, die werd samenges teld door één van de leerkrachten van de Pieter Louwersesehool. Een film over het afscheid van de zesde klas. het vorig schooljaar, besloot de avond. Het filmpje werd opgenomen en afgedraaid door de vader van een ex-zesdeklasser. Gezien de vele positieve reacties, mag gesteld worden, dat de Pieter Louwerse sehool terug kan zien op een geslaagde ouderavond. NVV-vrouwen bijeen MIDDELBURG - De Vrouwenbond NV.V. afdeling Middelburg hield haar -maandelijkse bijeenkomst, in de •Bras serie te Middelburg. Namens het N.V V. waren de heren Blanker en Bliek aan wezig. Spreker was de heer J. Frank, op bouwwerker van de Welzijnsraad met het onderwerp 'Ruimtelijke ordening en Inspraak, Na de pauze was er gelegen heid tot vragen stellen, waar druk ge bruik van werd gemaakt. Na afloop dankte de voorzitster mevrouw S. Schuit-Mersie de heer Frank voor zijn uiteenzetting. 'Steun aan Israël' opent winkel VLISSINGEN - Op vrijdag 5 november opent de Zeeuwse werkgroep 'Steun aan Israël' officieel 'De ideële geschenken- winkel' te Nieuwdorp. Met deze winkel wil het comité steun geven aan de Mor- genlandzending. aan Israël en aan de kerk in communistische landen. In de winkel is te koop houtsnijwerk en zilver uit Israsël. handwerk uit Libanon en goederen uit andere gebieden, waar christenen bloot staan aan onderdruk king. Opening scholen aan Vromoldsland MIDDELBURG - Woensdag 10 novem ber om half drie 's middags zullen de nieuwe openbare kleuterschool 'De Blijehof en de openbare lagere school 'De Blijeburch' aan het Vromoldsland in de Middelburgse wijk Dauwendaele of ficieel worden geopend. De officiële opening wordt verricht door de heer J. Geleyns. inspecteur van het lager on derwijs in de inspectie Middelburg. Commissie ruimtelijke ordening Vlissingen vergadert donderdag VLISSINGEN - De vaste van advies en bijstand voor de ruimte lijke ordening van de gemeente Vlis singen vergadert donderdagavond on der meer over het treffen van een voor- bereidingsbesluit voor een gedeelte van bet bestemmingsplan Papegaaienburg-West. Dit is noodzake lijk om de Stichting rk schoolbestuur in de gelegenheid te stellen in dit ge bied een éénklassige kleuterschool en een drieklassige school voor gewoon lager onderwijs te kunnen laten bou- Voorts komt de vaststelling van het be stemmingsplan 't Wissel aan de orde. Dit plan betreft liet gebied langs de Nieuwe Vlissingseweg en de Vrijburg- straat ten noorden van de Steenhuis- straat. Dit plan legaliseert hoofdzake lijk de bestaande situatie. Er zijn geen bezwaarschriften ingebracht. Voorts delen b. en w. mee. dat garage houders hebben toegezegd die rem proeven die hinderlijk kunnen zijn voor de bewoners, niet meer op de Zuidbeek- sewegbij Westerzichlzullen worden ge daan. Om de wateroverlast in de voetgangers- en ibromifieistunnel bij de Vlissingse watergang te voorkomen, is opdracht gegeven om de al'voerleiding zodanig te wijzigen, dal dc uitmonding ervan boven het polderwalerpeil komt te liggen, zo laten b. en w. de commissie leden verder weten. Tenslotte deelt het college mee. dal, het thans nog verboden gedeelte van de Nieuwe Zuidbeekseweg voor het gemotoriseerd verkeer zal wordden opengesteld. De vergadering van de commissie be gint. om 19.30 uur. Ouderavond van de Sandenburch MIDDELBURG - Woensdagavond verd in de openbare school voor ge woon lager onderwijs 'De Sanden burch' te Middelburg de jaarlijkse ou deravond gehouden. In een vlot tempo werd het huishoudelijke gedeelte afge handeld. In de vacatures in de oudercommissie, ontstaan door het vertrek van de dames Cats en Kranen, werd voorzien door de benoeming vanf de dames David,se en Kosterman, terwijl mevrouw De Dreu als lid van de oudercommissie werd herkozen. Tevens werd de bijdrage ten behoeve van het ouderlbnds met alge mene stemmen aanvaard. Na het huishoudelijke gedeelte werd de rest van de avond gevuld met een zoge naamde werkavond, waarbij de ouders werden ingeschakeld bij het kaften van leerboeken en dergelijke: Postzegelbeurs VLISSINGEN - Op zaterdag 6 novem ber houdt, de postzegelvereniging Phila- telica. afdeling Vlissingen. in de Rijks scholengemeenschap haar najaarsruil beurs. Het evenement is van 10 uur tot 17 uur. Behalve ruilen, is er een postze gelverloting, een veiling (om 15.30 uuri en er zijn handelaren aangetrokken. Gezinsverzorging Walcheren bezorgd over lange wachttijden bij hulpaanvragen VLISSINGEN - ..De lange wachttijden met zeer urgente hulpaanvragen. dit door een tekort aan formatie-uren niei gehonoreerd kunnen worcen. baren om grote zorg. Dat staat te lezen in hef jaarverslag over 1975 van de Stichting Gezinsverzorging Walcheren. Volgens het bestuur van de stichting blijkt hel tot nog toe gehanteerde systeem van formatie-toewijzing voor liet werkge bied van de stichting onvoldoende ga rantie te bieden om de vereiste hulp te verlenen. „Het zoeken naar middelen om duide lijk geïndiceerde hulpaanvargen te kunnen honoreren, zal in de komende tijd veel aandacht vragen", aldus hel bestuur. Het bestuur stelt in het jaarverslag dat men na het vaststellen en bespreken van het beleidsplan 1975 op een groot aantal punten meer duidelijkheid heeft verkregen. ..Het omzetten van het be leidsplan in een werkplan zal een aantal veranderingen met zich meebrengen die een goede begeleiding vragen en ex tra energie eisen van alle leidinggeven den." Het bestuur erwacht dat de op gang te brengen veranderingsprocessen de uitvoering van de hulpverlening zul len beïnvloeden en ook een bepaald licht zullen werpen op enkele beleids maatregelen van de subsidiérende overheid. In 1975 werden door 279 bejaarden aan vragen voor verzorging/hulp ingediend bij de stichting gezinsverzorging Wal cheren. Ook voor '279 niet-bejaarden werd een aanvraag ingediend. Bij de be jaarden werden 230 van de aanvragen afgehandeld. 49 aanvragen bleven 'openstaan'. Bij de 'nietrbejaarden' werden 275 aanvragen afgehandeld. 4 aanvragen bleven nog openstaan. Wandeltochten van 't Zand MIDDELBURG - Ruim vierhonderd wandelaars en wandelaarsters gingen zaterdagmiddag van start voor de kringwandeltocht van de Ko nïnklijke bond voor lichamelijke opvoeding die de wandelsportvereniging 't Zand te Middelburg organiseerde. Een aantal deelnemers waarmee de organisatoren bijzonder tevreden waren, te meer om dat elders in de regio - Terneuzen en Halsteren - ook dergelijke wandeltoch ten werden gehouden. Er was een flexiblele start. Tussen twaalf en twee uur kon men vertrekken vanaf het clubhuis van de wijkvereni- ging 't Zand aan de Baarjesstraat te Middelburg. Ook het eindpunt was in dit gebouw. Er kon worden gelopen op de afstanden 5, 10 en 15 kilometer. De langste afstand ging via Sint-Laurens over de binnenwegen naar Veere: bij te rugkomst liep de route over de Middel burgse bolwerken. Aan het eind van de tocht kregen de deelnemers een herin neringsmedaille of een cijfer al naar ge lang het aantal malen dat deers aan de tocht werd deelgenomen. De afdeling Middelburg van de EHBO, die de wan delaars op hun tocht begeleidde, hoefde niet in actie te komen. Benzine gestolen VLISSINGEN - Uit de auto van R.M.N. uit Vlissingen is 70 tot 80 liter benzine gestolen. Verder werden, waarschijnlijk in een poging de beznzineleiding te vin den, enkele leidingen van de stuurbe krachtiging en de automatische ver snelling kapot gesneden. Inbraak school in Vlissingen VLISSINGEN - Bij een inbraak in de Sint Petrusschool te Vlissingen. die moetzijngepleegd tussen vrijdag 16.00- en zondag 13.00 uuv, is een enorme ra vage aangericht, TL-verlichtingsbuizen waren vernield, krijt kapotgetrapten de muren met inkt besmeurd. Voor zover bekend is er niets vermist. Inbraak in abattoir VLISSINGEN - Bij een inbraaak in het abattoir aan de Rijksweg te Vlissingen worden na een inbraak een aambeeld en een nieuwe kruiwagen vermist. De in brekers kwamen binnen door een ruit te vernielen. Tellers benzinepomp Vlissingen vernield VLISSINGEN - Aan een benzinepomp, eigendom van W. A. H. aan de Boule vard Bankert te Vlissingen werd voor ongeveer 500,- schade aangericht toen de tellers werden vernield. H. Kamphuis nam afscheid als badmeester VLISSINGEN - „Ik kan in de eerste 5 jaar geen bikini meer zien". Dat zei de heer H. Kamphuis vrijdagmiddag iet wat smalend bij zijn afscheid als bad meester bij de Vlissingse stichting re creatie, ontmoeting en ontspanning in het dienstencentrum Bachten Komme. Wegens het over 4 maanden bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer Kamphuis het komende zomer seizoen niet meer op het Vüssingse Bad- strand als badmeester aanwezig zijn. Reden voor collega's en medewerkers om hem vrijdag alvastin hetzonnetje te zetten voor bewezen diensten. Voorzitter J. W. van de Graaf benad rukte dat de heer Kamphuis de afgelo pen 5 jaar 'een goed stuk werk heeft ge leverd' en bood als dank daarvoor de scheidende badmeester een boekwerk aan. Voor diens echtgenote waren er bloemen. De heer A. Dijkstra, naaste medewerker van de heer Kamphuis, bood een foto van de Vlissingse boulevard aan. In zijn dankwoord bleek al weer snel dat dc heer Kamphuis over bijzonder veel spraakwater beschikt. Na het voltooien van een grappige anecdote, voegde hij er nog aan toe. dat hij voor het eerst op 6 mei van dit jaar een Zweedse dame top less aantrof op het strand. Tijdens het informele samenzijn in Bachten Komme kon de heer Kamphuis nog vele woorden van dank in ontvangst nemen. Hazevoet-Quintet in waardeloos concert Kees Hazevoet sextet, met Kees Ha- zevoet-piano, Han Bennink-klari- netten. Peter Brötzman-rieten, Pe ter Bennink-riten en doedelzak, en Johnny Dyarü-Demen-Bas. De oplettende lezer zal uit het boven staande een tegenstelling concluderen. Het is niet zo dat een naam is vergeten. Hetsextet was zaterdagavond een quin tet. Niet dat het er veel toe doet dat drummer Louis Moholo Engel er niet bij was. Het was een waardeloos concert, niet waard de. afsluiting van de serie concerten in het kader van 'oktober- jazzmaand' te zijn. Een serie concerten die Jeugd en Muziek in de provincie heeft doen geven. Over het geheel ge nomen een succesvolle cyclus. Zaterda gavond was eigenlijk geen afsluiting, het was een aanfluiting. Het was vervelende muziek van deze avant-garde musici. Een voervloed aan geluiden - op zich is daar niets op tegen, integendeel - wat tot helemaal niets leidde - en daar is wel wat op tegen. Het zou voor de commissie die de mogelijk heid van een beroepsleger in ons land bekeken heeft, misschien nuttig zijn het Hazelvoet-ensemble eens te beluiste ren. Ze vormen een zo afschrikwekkend Bezwaarschriften bestemmingsplan Kloosterzande ongegrond DEN HAAG - De Kroon heeft beroepen van G. J. 't Hooft en E. J. Wullems. bei den te Kloosterzande tegen het besluit van g.s. van Zeeland, waarbij goedkeu ring is verleend aan het bestemmings plan 'Kloosterzande-Noord' der ge meente Hontenisse ongegrond ver klaard. Met dit plan wordt in de eerste plaats een uitbreiding van de woonvoorzienin gen te Kloosterzande alsmede een rege ling ten aanzien van de bebouwing. Het plan 'is de Kroon aanvaardbaar voorgekomen. In verband met bezwaren van de appel lanten, acht de Kroon in dit geval de hier geregelde beperking tot aan de grond gebonden agrarische bedrijven en tot voortzetting van mogelijk be staande niet grondgebonden bedrijf sonderdelen krachtens de bij het plan behorende regeling van overgangsrecht niet vrijuit. De Kroon wijst erop, dat in gevolge 't geldende uitbreidingsplan int hoofdzaak, herziening 1958. de terreinen van de appellanten zijn opgenomen iri het tot de bebouwde kom aangewezen gebied met uitzondering van een in het noorden gelegen strook met een "be stemming tot agrarische doeleinden, terwijl G. J. 't Hooft zijn bedrijf eerst in 1969 heeft gevestigd. Op grond van één en ander heeft de Kroon onvoldoende aanleiding kunnen vinden de belangen van de appellanten te laten prevaleren boven die, welke met dit bestemmingsplan worden gediend. Mr. Keuning griffier gerechtshof Leeuwarden BURGH-HAAMSTEDE - In het bericht in de PZC van zaterdag over de benoe ming van mr. K. A. Keuning uit Burgh-Haamstede tot griffier van het Gerechtshof in Leeuwarden is een ver gissing gesloepen. In het bericht staat abusievelijk vermeld dat de heer Keu ning in juni 1970 in gedeputeerde staten van Zeeland werd gekozen. Dat moet zijn provinciale saten. Boete geëist tegen Scharendijkenaar die bomen inkortte DEN HAAG - P.B.V. uit Seharendijke. die door de politierechter te Middelburg was veroordeeld tot 200 boete waar van 100 voorwaardelijk met, een proef tijd van 2 jaar, wegens opzettelijke ver nieling. heeft van de procureur-generaal voor het Haags gerechtshof bevestiging van dit vonnis horen eisen.. De man had van 32 populieren en 26 elzen die in de tuin van zijn buur man stonden, de toppen van 3-4 meter hoog, tot 2,5 meter afgezaagd, zonder daarvoor toestemming te hebben Verda> Hij beriep zich erop aan bet rokken eigenaar toestemming te heb ben gevraagd. Er was getracht tot een regeling te komen met betreffende eige- naarvande bomen, maar dat lukte niet. Volgens verdachte is het niet bewezen, dat de bomen voorzover de takken over de grond van verdachte hingen, eigen dom waren van de ander. Verdachte had omtrent een en ander een uitge breide literatuur meegebracht ter zit ting, maar de procureur-generaal was van oordeel, dat verdachte zelf rechter was gaan spelen. Inderdaad kunnen overhangende takken in andermans tuin hinderlijk zijn. maar het gaat niet aan om die dan af te zagen, ..Die man knikte me altijd vriendelijk toe", wierp verdachte tegen. Hij had zelfs dia's meegebracht teneinde 't hof omtrent de situatie in te lichten, doch tot een dia-vertoning kwam het niet. Volgens verdachte gaat het allemaal over het welzijn van de mens waarvoor hij zich inspant en hij beriep zich op een gewoonterecht en vroeg vrijspraak. Daar kon de procureur-generaal niet mee akkoord gaan en vorderde bevesti ging van het vonnis van de politierech ter te Middelburg. Het hof zal op 9 no vember arrest wijzen. geheel - qua geluid dan - dat mogelijke belagers zeker op een afstand van onze grenzen zouden blijven, als de heren daar post hadden gevat. Dat Is een persoonlijke meining na tuurlijk. Maar na de pauze was de helft van het pubLiek - da t in flinke getale was opgekomen - niet meer op de tribune van het vestzaktheater aanwezig. Een veeg teken. Enkele zaten in de foyer van het theatertje, te mokken. Ik ook- De muziek was daar ook hoorbaar erg goed hoorbaar, jammer. Waarderende woorden heb ik dan altijd nog wel voor de Duitser Peter Brötz- mann. die zijn verschillende saxofoons goed bespeelde. Van bassist Dyani heb ik me geen oordeel kunnen vormen. Hij was nauwelijks te horen op bas. Ritme gevoel heeft hij wel getuige de luidruch tige danspasjes die zo nu en dan al spe lend werden uitgevoer. Ook vocaal was de Afrikaan soms aanwezig. Hij riep dan een verbasterd: hiep, hiep hoera.VoK komen in strijd met het muzikaal ge beuren, die uiting van blijheid. Het leukste voor de pauze was het begin en het einde van het nummer dat ge speeld werd. Eerst Dyanmi en later Han Bennink lieten wat Afrikaanse geluiden horen, slaand op een houten doos met een deksel en een pot in het begin. Be nnink besloot zo ook het nummer. Na de pauze was dat er zelfs niet bij. Wat nog wei te prijzen is aan de musici is hun veelzijdigheid. Han Bennink als blazer van ritinstrumenten, terwijl hij van huisuit slagwerker is. Nu dus multi- instrumentalist. Pianist Hazevoet be speelde ook klarinet en trompet (nog aardig wat te leren), Johnny Dyani ging in de tweede set aan de vleugel zitten en POeter Bennink greep vaak nsar de doedelzak. Als de overheid mocht be sluiten om de heren in te lijven als een soort van super-beveiliging der staat is het toch ook leuk om er een doedelzak bij te hebben, een Schots tintje. Kortom, van mij hoeven dergelijke con certen niet. Het is nietszeggend. Geen mij dan maar hetoptreden van de Savoy Jazz Men in Porgy en Bess in Temeuzen vrijdagavond en -nacht Rechttoe-rechtan oude stijl jazz. Niet eens zo bijster goed. maar wel sfeervoL En als Millie Schot dan nog binnenstapt om enkele nummertjes mee te zingen, nou ja, dan is dat leuk. P.B- 'Een vrouw als Beppie' - een voorstelling als een repetitie SCHOUWBURG, MIDDELBURG Het Amsterdams Volkstoneel met 'Een vrouw als Beppie'. Beppie Nooy. Loeki Knol. Martin Brozius. Wim Wama, Bert Botterman. Willy Zuidema, Conny Franken. Wim de Meijer, Maroesje Lacunes. Bill van Dijk. Bram Biesterveld. Frank Roemers, Mady Misset Arnica EP sendoom. Joke Mittelmeijer, Da= niëlle Ulinski. Mxlly Scott, Hannah de Leeuwe, Algemene Kunstkring Middelburg. Dat de Middelburgse uitvoering van Beppie Nooys jubileum voorstèffiffê 'Een vrouw ais Beppie' zaterdagavond een half uur te laat begon, kon rond hall negen nog als een incident worden be schouwd: stagnatie bij het bevestigen van inderdaad omvangrijke licht- geluïds- en decorinstatlaties. Het bleek drie uur later méér te wezen: een vin gerwijzing naar een nog volstrekt groe ne. onrijpe produktie. Het enige name lijk dat in die tussentijd redelijk tot uit stekend verliep waren de zeer talrijke decorwisselingen. Wat er in die decors ten tonele werd gebracht moest een voorstelling zijn van de Nederlandse 'transcriptie' van de Engelse musical "Gypsy". Dat was het niet. Ik kan best billijken, dat het Amsterdams Volksto neel in 'eigen huis' met een jubileum- voorstelling voor Beppie Nooy wil ko men, die klinkt als een klok en dat men daartoe eerst de provincies afreist- men hoeft die provincies echter niet af te schepen met een voorstelling, waarvan het resultaat die van een matige repeti tie niet te boven komt Dathetverhaalgaatovereen groepjede kunst minnende amateurs, die het in de theaters jammerlijk niet maken, hoeft nog niet te betekenen, dat men op vrij wel alle fronten in de voorstelling zeil dillettantisch te werk gaat. Goed - de teksten bevatten geen parels, maar het gebrek daaraan is in een musical te overspelen. Met sprankelende actie bij- voorbeeld, maar dat gaat waarschijnlijk alleen als iedereen die tekstjes wèl kent en op elkaar ingespeeld is. Enhetzoude - verstaanbaarheid van de liedjes ten goede komen, als regisseuse Beppie Nooy en muzikaal leider Martin Kesse- ler eens serieus met elkaar van gedach ten wisselden, over de sterkte van het orkest als er acteurs of actrices zingen, wier stemvolume dan bescheiden is, zoals Beppie Nooy zelf en Maroesje La cunes. Het zou aardig zijn ais Martin Brozius dan zou bedenken, dat bij een beter evenwicht tussen orkest en zan gers het luisterplezier van de bezoekers groter wordt naarmate er op het toneel zuiverder wordt gezongen. Vier of vijf taferelen kwamen zaterdag - in ieder geval in aanzet - wel succesvol over: de scene met Goudvis, met het striptrio, en de taferelen, waarin Loeki Knol het voor het zeggen - en zingen - heeft: "Liefkonijn' bijvoorbeelden haar strip-scene, de oom Flippie van Wim Wama en de slot-scene van Beppie Nooy. Als geheel staat 'Een vrouw als Beppie' echter nog nauwelijks in de grondverf. We hebben vrijdag de voor stelling in Temeuzen niet gezien, In Middelburg was de schouwburg - in ie der geval Vóór de pauze - geheel bezet De thuisblijvers hadden niettemin ge lijk. Ik hoop vurig, dat het in Amster dam niet meer zal gelden. *NAP -NAP Dinsdag 2 november uur cm uur cm uur cm uur cm Vlissingen 10.46 139 23.21 171 4.38 125 17.27 165 Terneuzen 11.12 156 23.52 188 5.04 138 17.53 178 Zierikzee 12.04 111 5.42 114 18.06 144 Hansweert 11.41 174 5.33 153 18.22 192 Wemeldinge 12.31 135 5.42 129 18.18 i 8S

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15