Azvv in aantrekkelijke derby meerdere van Hoek Tjoba alleen aan leiding in eerste klas korfbal STRAFMINUTEN EN STRAFWORPEN BESLISTEN DUEL GSC-0LYMPUS WALCHEREN GAF WINS1 IN BLESSURETIJD NOG UIT HANDEN:10-10 EERSTE WINST VOOR DE HEREN VAN R0EL0FS/SCHELDESP0RT GEHANDICAPT HOEK VERLOOR MET 2-0 Minneboo heer en meester De fabrikant van Peter Stuyvcsant Extra Mild maakt bekend, dat het MINISTERIE van VOLKSGEZONDHEID in zijn mededeling van 29.9.76 heeft gepubliceerd dat Peter Stuyvesant Extra Mild de allerlaagste in teergehalte is van de 152 onderzochte sigarettenmerken. MAANDAG 1 NOVEMBER 1976 NEDERLAND LEIDT SCHAAKOLYMPIADE HAIFA - De belangrijke wedstrijd uit de zesde ronde van de schaakolym piade lussen Nederland en de Ver enigde Staten is in de eerste zitting gunstig voor Nederland verlopen. Timnian won bijzondersncl van Byrne. De koningsaanval die hij in en Sici- opening kreeg besliste de partij nog voor de veertigste zet. De andere drie partijen werden afge broken. Sosonko heeft met een pion nieer behoorlijke winstkansen. Donner st ond met wit tegen Tarjan de hele par tij beter. Ree start iets slechter. De Ne derlandse schaakploeg klom door een •1-0 overwinning op Noorwegen in de vijfde ronde op tot een gedeelde tweede plaats, nu staat ons land voorlopig eer- Uilslagen zesde ronde: Nederland Ver enigde Staten 1-0 '3i parijen afgebro ken!. Engeland - Filippijnenl-0 (3). Is rael - SPanje 1-0 (3). West-Duitsland - Argentinië 1-2 (1). Schotland - Zweden 1-1 12». Italië - Iran 0-1 (3l. Australië - IJsland 0.5-0.5 (3i Canda-Wales 2-0 <2i. Chili-Zwitserland 3,3-0,5, Denemarken - Oostenrijk 0.5 - 1.5 (2). Finalnd - Noor wegen 0.5-0.5, (3). Paraguay - Colombia 2-0 i2, Venezuela - België 0-0 (4). Frank rijk - Guatamala 2-1 (I). Luxemburg - Thailand 1.5-0.5 (2). Ierland - Costa Rica 2-0 12Nieuw-Zeeland - Dominicaanse Republiek 1,5-0.5 (2), Guernsey - Japan 1-0 (3). Bermuda - Hongkong 2-1 (li. Honduras - Urugay 0.5-1.5 (2). Faroer Eil Moncao 3-1. Bolivia - Andorra 2-0 <2i. De kop van het klassement na zes ron den: 1 Nederland 15.5 plus 3 afg.. 2 en 3 Verenigde Staten. Engeland 15 plus 3 arg 4 Israël. Filippijnen 14.5 plus 3 afg.. 6 Argentinië 14,5 plus 2 afg., 7 Spanje 14 plus 3 afg.. 8 West-Duitsland. Chili 14 plus 1 afg.. 10 Iran 13 plus 3 afg. DEN HAAG- Hel damesteam van Wal cheren heeft in blessuretijd de winst tegen het Haagse Athene uit handen gegeven. Hoewel de elcctronische tijdwaarneming aangaf dat de wed strijd afgelopen was, besliste de lijd- waarnemor dat er nog een halve mi nuut blessuretijd bijgetrokken moest worden. In die dertig seconden begin gen de Vlissingse dames een overtre ding op de cirkel en dat leverde Athene een strafworp op. Die werd in een doel punt omgezet en de minimale voor sprong van de formatie van Wini Geer- lings werd omgezet in een 10-10 gelijk spel. Walcheren met Nel Geerlings als uit blinkster. speelde een goede wedstrijd tegen het gelijkwaardige Athene. De ploeg nam een snelle voorsprong, die echter voor het ingaan van de rust al teniet was gedaan. De 4-4 ruststand gaf overigens wel een juist beeld van de krachtsverhoudingen Na de hervatting was Walcheren iets sterker en namen de Vlissingse dames een voorsprong van twee punten. Hoe hard Athene ook werkte meer dan één punt konden de Haagse meisjes met van de Walcheren- voorsprong afknabbelen Tot de laatste dert ig seconden toen een strafworp toch nog voor het gelijke spel zorgde. EMM verloor In de landelijke eersteklasheren moest EMM thuis de tweede nederlaag incas seren. Het Haagse Idem/Hellas zege. vierde met lli-12 na een ruststand van (i-fi. EMM kwam in deze wedstrijd bij zonder goed uit de startblokken en nam een verdiende 3-0 voorsprong. De Ha- i genaars, iels technischer en professio-' nelerc, kwamen echter goed terug en het spel van beide ploegen was dan ook i zonder meer waard. In de tweede helft was er nog me« spanning, maar ook meer vertwijfeling Idem/Hellas bleef met veel bravour dj EMM verdediging bestoken en hoewel dit in eerste instantie weinig succes op. leverde, hielden de Hagenaars er toch veel vrije worpen aan over die de nodige onrust brachten bij de EMM spelers. Hel toch al met sterk leidende scheidsrech ters duo Lemeer en Comelisse werd he lemaal kribbig toen de EMM aanhang de ploeg zodanig aanmoedigde dat het fluitsignaal van beide heren nauwelijkt hoorbaar was. Idem/Hellas profileerde van deze zwakheid en EMM kwam ach- ter te staan. De Middelburgse heren trachten nog wel de bakens te verzetten maar slaag den er niet in het inmiddels tot vier doelpunten opgelopen verschil goed te maken. Wel kregen de Middelburgers nog een presentje van het abritrale duo', toen een strafworp van Rob de Vos die via beide palen en de lat terug in het] veld kwam. als geldig doelpunt wenl aangetekend van Jan Kiel. maar toch weer tijdig diende tegengoal toen Joop van Donde- geweest. Beide ploegen hebben gepro- overeind was om de rebound van Pielde ren van dichtbij kon scoren Een tevre- beerd om er iets van te maken. Ik vind Koever te stoppen Een minuut voor het den Benny Pauwels na afloop: ..Het is dat vooral van Hoek toch wel een ver einde kreeg Hoek dan toch zijn ver- vandaag een leuke sportieve wedstrijd dienste." Doelman Pladdet kan hier nog lachen nadat een AZVV-schot via de paal naast gaal HOEK - De trainers van Hoek en AZVV hadden vooraf gesteld dat ze beiden voor een aanvallend concept zouden kiezen in het onderlinge duel. Ze heb ben in ieder geval woord gehouden en uiteindelijk trok AZVV mei 2-1 aan het langste eind. Een uitslag die gemakke lijk 5-4 had kunnen zijn voor een van beide ploegen, want zoveel kansen ont stonden er in deze wedstrijd. Door die vele scoringskansen kreeg de wedstrijd een aantrekkelijk karakter, ook al gin gen er dikwijls veel fouten aan de sco ringskansen vooraf. Niet alleen door de nederlaag kwam Hoek als de grote verliezer uit de strijd Trainer Ronnie Bouchaute moest het al voor de wedstrijd zonder de geschorste Jan Meertens en Jan Remijnsen doen. terwijl ook Peter Koole ziek langs de kant moest blijven. Middenvelder Jan Hamelink begon ziek aan de wedstrijd en Benny de Weerdt moest reeds na tien minuten geblesseerd het veld verlaten en zich laten vervangen door Leo van Driel. Al deze tegenslagen waren voor Hoek duidelijk teveel omdat dan duide lijk naar voren komt dat de groep spe lers waarover Ronnie Bouchaute kan beschikken gewoon veel te klein is en het verschil tussen de top en de andere elftallen veel te groot is. Toch kreeg dit zwaar gehandicapte Hoek binnen vijf minuten de moelijk- heid om de score te openen en mogelijk zelfs de weg naar winst te creëren Piet de Koeyer. die na een afwezigheid van acht weken tegen RinusScheclc nauwe lijks een kans kreeg, lanceerde Ad Dey. Hij schoot, van een meter of vijf tegen de voet van doelman Roose aan en de te rugspringende bal belandde voor de voeten van Piet de Koeyer. maar de scheidsrechter floot voor buitenspel. Ad Dey kreeg in dat eerste kwartier, waarin Hoek duidelijk sterker was. nog een tweede kans maar andermaal redde Jan Roose. De eerste de beste serieuze sco ringskans voor AZW was wel raak. Ge- rrit Viveen schoot eerst tegen Kees Piaddet aan. maar de springende bal werd door Nico Bouman hard ingescho ten. Na die goal kreeg AZW echtei steeds meer vat op het Hoek-spel. Steeds nadrukkelijker ging men op jacht naar een tweede en beslissende goal. Die kwam er na vijfentwintig mi nuten spelen toen Jan van Nierop uit een pass van Theo Hann.v kon scoren. Na die tweede goal is Hoek een kwart iei lang vrijwel volledig overspeeld en slaagde men er nauwelijks nog in om enige dreiging te vormen. Heel anders was dat in het eerste kwartier na de rust Jan Hamelink was toen ziek in de kleedkamer gebleven en vervangen door Joop van Donderen In de twaalfde minuut kreeg Ad van Dey zijn derde fraaie scoringskans van de wedstrijd. Een corner van Peter 't Gilde werd dooi Jan Roose gemist en Ad Dey had maai voor het intikken. Hij kreeg de bal ech ter verkeerd op de schoen en meteen was ook deze kans weer verkeken. Angst voor herhaling Een vroege Hock-goal had in de wed strijd in feite nog wat meer spanning kunnen brengen, maar hoe fel Hoek ook op de treffer uit was, men slaagde et niet in. Ook al omdat Rinus Scheele zoals gezegd Piet de Koeyer volledig uitschakelde en alle gevaar zaterdag van de uitstekend spelende Jan Kiel moest komen. Bij AZVV leefde duide lijk de angst voor een herhaling van vorig jaar toen men ook de hele wed strijd beter was. maar in de vijftigste minuut toch het schip inging. Welis waar ging Hoek steeds meer risico's nemen en kreeg AZVV in de counter mogelijkheden genoeg om nog meer af stand te nemen. Vooral op links kreeg Dries Wieland alle vrijheid om iets goed met de bal te doen en dat deed hij dan ook maar al te graag. Zo trof na twintig minuten Nico Bouman nog een keer de paal en was er een sublieme reactie van Kees Pladdet nodig om een schot van Frans van de Broeke onscha delijk te maken. Datzelfde gebeurde ook aan de over kant toen Jan Roose gestrekt naar de benedenhoek moest op een vrije trap VLISSINGEN - In tic derde divisie F van de landelijke volleybalcompetitie hebben de heren van Roelol's/Schel- desport uit Terneuzen hun eerste overwinning behaald. In de thuiswed strijd tegen Set Up zegevierden de Ter- neuzenaren met 3-1. De dames van Ardilo werden eveneens een puntje rijker door de nederlaag tegen Lekkerkerk beperkt te houden tot 2-3 De heren van Herstaco/EVVC leden een teleurstellende nederlaag tegen Odulp- hus. De cijfers 1-3 deden de volle drie punten naar Odulphus gaan. De dames van Marathon verloren met 3-1 in de uitwedstrijd tegen Geevers/P en P. GEEVERS/P EN P - MARATHON De Marathon-dames hebben tegen Geevers/P en P een redelijke wedstrijd gespeeld. Marathon beschikt, nog steeds niet over een voldoende harde aanval en ook in deze wedstrijd gafdit de doorslag.- Tegen Geevers/P en P boden de Marathon-dames uitstekende tegen stand. hoewel dat niet voldoende uit de cijfers blijkt. In de eerste set bijvoor beeld had Geevers/P en P. een half uur nodig om met de ruime cijfers 15-5 te winnen. In de tweede set speelde Mara thon zeer afwisselend en kon tegen de aanvallen van Geevers een goed blok stellen, waardoor deze set in een Vlis singse zege eindigde. De setstanden. 15-5. 7-15. 15-7 en 15-8. HERSTACO/EVVC - ODULPHUS Herstaco/EVVC heeft tegen het Til- burgse Odulphus een 3-1 nederlaag ge leden. De Vlissingers verloren voorna melijk doordat te vaak de pass mislukte en ook door gebrek aan geloof in eigen kunnen. Herstaco/EVVC liet soms prachtige aanvallen zien. waartegen Odulphus geen enkel verweer had. De zwakke momenten waren echter te talrijk bij de Vlissingers om de overwinning te kun nen behalen Voor hei publiek was er veel spanning, mede gezien het feit. dat de wedstrijd in de vierse set werd beslist meteen 16-18 stand. De setstanden: 11- 15.9-15. 17-15 en 16-13. De voor dit duel aangewezen scheids rechter kwam niet opdagen. Tweede scheidsrechter Klaas Sijp nam nu de leiding op zich en deed dat voortreffe lijk. ARDITO - LEKKERKERK Ardito - Lekkerkerk was een wat rom melige wedstrijd, waarin uiteindelijk de ROTTERDAM - Gaby Minneboo heeft weer een titel aan zijn erelijst toege voegd. Zondag op de wielerbaan van het sportpaleis Aliov ut Rotterdam werd de 'motor achter de motor' Neder lands kampioen achter de derny van Joop Zijlaard. Het betekende de tiende nationale titel voor Minneboo. de vierde achter dernios. Op duidelijke af stand won Gcr Slot de strijd om het zilver van Mathc Pronk. Minneboo achter de motor heeft onder de amateurs in Nederland geen tegen stander van gelijke kracht. In het bui tenland eigenlijk ook niet, hetgeen zijn twee wereidtilels achter grote motoren bewijzen. De Spaanse bokser Miguel Velazquez is in Segovia zijn wereldtitel lichtwel- tergewicht (volgens de WBC-versie) kwijtgeraakt aan uitdager Saensak Moeangsboering uit Thailand. De partij werd beslist door interventie van de scheidsrechter in de tweede ronde grotere ervanng en het technisch wat betere spel van Lekkerkerk de doorslag hebben gegeven op de grote vechtlust van het Souburgse team. Ardito won met redelijk spel. waarbij goed werd overgeschakeld van aanval op verdedi ging, de eerste en derde sel. In de tweede set waren de Souburgse dames helemaal van slag en zij hadden geen enkel verweer tegen de vele takti- sche ballen van Lekkerkerk In de vierde set liep Ardito een 2-13 achter stand op. Met. een enorme inzet wisten de Souburgse dames terug te komen tot 3-13. maar hierna kon Lekkerkerk toch doordrukken. De setstanden: 15-11. 3-15. 15-13, 8-15 en 9-15. ROELOFS/SCHELDESPORT - SET UP Roelofs/Sclieldesport heeft tegen Set Up con 3-1 overwinning behaald. Het was voor de Terneuzenaren de eerste zege in deze competitie. De winst kwam totsland dankzij een betrekkelijk een voudig spel. waarbij voornamelijk met hoge ballen de hoofdaanvallers aan het werk werden gezet en men alle franje achterwege liet. Roelots had daarmee veel succes, waarbij nog kwam dat het. achterveld in deze wedstrijd goed sloot. Alleen in de tweede set stokte het spel van Roelofs De opslag werd verkeerd beoordeeld en aan aanvallen kwam men te weinig toe. De setstanden: 15-9.11-15. 15-5 en 15-6 OOST-SOUBURG - Tjoba uit 's-Heer Hendrikskindcren dat vorig jaar onder aan de ranglijst van de eerste klas vcldkorfbal zwabberde, is dit jaar een topper. Zaterdag kwam Tjoba alleen aan de leiding van de eerste klas. Zeil won de ploeg met 8-6 van SMS en Per- nix verloor. Aanvankelijk ging SMS heel hard van stapel, wat Tjoba niet goed kon bijbe nen. maar dit brak de Utrechters toch la ter weer op. Pas na een half uur spelen, toen de stand 1-3 was in het voordeel van SMS. wist Tjoba het initiatief naar zich toe te trekken en ging met een ge lijke stand (3-3) rusten. Na de hervatting nam Tjoba twee maal een voorsprong, die echter twee maal door SMS teniet werd gedaan door het benutten van pen strafworp. Hierna bleek echter, dat de groen-witten wat meer inhoud hadden dan hun tegenstanders en zij liepen dan ook uit naar een riante 8-5 voorsprong. Pas in de laatste fase van de wedstrijd wist SMS nog eenmaal te scoren, maar verder kwamen zij niet meer Doelpun ten Ger Philipse r2 x). Hans de Schipper (2 x). Piet de Schipper. Johan Harinck, Carla Grim, Margot Philipse. Swift-VES Ondanks een bijna constante voor sprong in de eerste helft, is het de Mid delburgers niet gelukt om de punten in eigen huis te houden, zodat zij nu moe derziel alleen op de laatste plaats staan en het moet voor Swift anders gaan lo pen. In de eerste vierentwintig minuten van de wedstrijd gebeurde er vrij weinig, waarna Swift, op 1-0 kwam. Hierna volg den de doelpunten elkaar snel op en de rust. werd bereikt met een kleme 4-3 Swift-voorsprong, die vlot in de tweede helft al weer teniet werd gedaan. Swift nam nog eenmaal een voorsprong, die door VES werd omgebogen in een 5-6 achterstand, wat voor de Hagenaars de eerste, maar later zou ook blijken de be ste voorsprong was. Nadat Swift nog drie strafworpen had gemist en VES één. werd de 6-7 eindstand in de laatste fase van de wedstrijd bereikt. Doelpun ten: Hoge Krijger (2 x). Ton Neve. Jan Geldof. Piet van Keulen, MargreetGast. Animo-0ns Huis Een wat verkrampt spelend Animo heeft in de tweede klas beide punten moeten afstaan aan hekkesluiter Ons Huis. De Rotterdammers speelden wat vrijer, waardoor zij al vlot konden uitlo pen lot 0-4, voordat Animo wat kon te rugdoen. Even leefde de hoop weer op in de Souburgse harten: toen -zij net wat waren teruggekomen tol 2-4 kregen zij een strafworp te nemen, die echter ge- GOES - Strafpunlcn en strafworpen hebben dc Zeeuwse derby in de tweede klas van het landelijk zaalhandbal he ren tussen GSC en Olympus beslist. GSC moest acht minuten met een nummericke minderheid spelen en kreeg niet minder dan zeven strafwor pen tegen waarvan Olympus er zes be nutte. De Vlissingse heren wonnen met 13-11. Sensatie was er genoeg te beleven in de Goese sporthal De Bevelanden. Via 2-2 kwam GSC door scholen uit de tweede lijn op een 4-2 voorsprong, maar Olym pus zette de voorsprong' om in een 5-4 voovsprong omdat twee Goese spelers naar de strafbank verdwenen. De rust stand was 6-4 in het voordeel van Olym pus. In de tweede helft slaagde GSC er niet in het initiatief over te nemen en alleen door aan de noodrem te trekken konden de Goesenaren het snellere Olympus onderbreken Vooral dankzij Peter Eeman en Bert de Jonge lueld GSC de stand enigszins in evenwicht, maar toen de ploeg in de laatste minu ten manverdediging ging spelen was het verkeken. Olympus won verdiend met 13-11. Groene Ster-Volharding Volharding heeft in Zevenbergen twee kostbare punten verspeeld in de wed strijd tegen nieuweling Groene Ster In een rustig gespeelde wedstrijd was Vol harding te statisch, waardoor Groene Ster alle gelegenheid kreeg om tijdig in te grijpen. Verdedigend werd er niet sterk gespeeld met uitzondering van doelman Wies de Witte die in zeer goede vorm was. In het veldspel waren beide ploegen zeker gelijkwaardig Groene Ster ging rusten met een 8-6 voorsprong In de tweede helft wist Groene Ster de twee punten voorsprong goed te conso lideren en zegevierde met 15-13 Olympus-Uno Animo (dames) In de landelijke 2e klas D dames heeft Olympus dames de eerste competitie wedstrijd met 9-6 winnend afgesloten Het bezoekende Uno Animo, dat beslist geen topploegis. draaide stug en fanta sieloos. Bij Olympus liep het ook stroef en vielen er een aantal ongelukkige doelpunten. Via een i-0 en 2-2 kon Olympus gaan rusten met een 5-3 voorsprong. In de tweede helft een beter spelend Olympus dat echter niet voldoende stootkracht opbracht om Uno Animo op de knieën te krijgen. De bezoeksters kwamen terug tot 6-6. waarna Olympus met een goed slotoffensief de eindstand op 9-6 wist te bepalen en daarmee de eerste punten binnenhaalde. mist werd. Na rust kwamen de zebra's wel dichterbij, maar Ons Huis rook de overwinning en liep uit tot 3-6. zonder dat Animo echt een vuist kon maken. Ongeveer een kwartier voor tijd werd het 4-6 en het leek erop, dat er vooi Animo nog wel een puntje in zat, maar het laatste aanvalsvak had veel moeite om zijn vorm te vinden. Verdedigend en in het middenvak werd er goed gebro ken, waardoor ook Ons Huis niet meer aan doelpunten maken toekwam. In dit laatste kwartier is Animo dan ook aan vallend ontzettend veel aan de bal ge weest, zonder zich echter reèele sco ringskansen te verwerven. Zuidwesters-Bermen Het is De Bermen gelukt om ook in deze wedstrijd ongeslagen aan de kop van de derde klas te blijven. Tegen een lang niet slecht spelend Zuidwesters be haalde de ploeg een 4-9 overwinning! De Souburgers hielden in het eersti\ halfuur de verdediging goed gesloten, want pas na 29 minuten wist De Be rmen de score te openen: 0-1. De groen zwarten hadden daarvoor al de leiding kunnen nemen uit een strafworp, welke werd gemist. In het laatste kwartier volgden de doel punten elkaar snel op. zodat de rust aanbrak bij een 0-4 stand. Zuidwesters speelde in de tweede helft de kansen be ter uit wat de wedstrijd aantrekkelijker maakte. Binnen een minuut liep De Be rmen nog uit tot 0-6, waarna Zuidwes ters ook eens ging denken aan scoren: via 1-6 werd het uiteindelijk een royale 4-9 zege voor koploper De Bermen. Bij de Souburgers is wel een opgaande lijn te constateren, maar het spel is niet constant en er worden te vaak goede pe rioden afgewisseld met slechte. Nog een wedstrijd moet er gespeeld worden vóór de micro-competitie en die dient door Zuidwesters gewonnen te worden, wil len zij met verder achterop raken. Doel punten: Chiel van Sehijndel t2x), Rolf Kamphuis, Peter Wisse. Sagitta-Stormvogels In de laatste wedstrijd voor de micro competitie was een over alle linies fa lend Stormvogels een gewillig slachtof fer voor Sagi tta. In Ridderkerk werd een duidelijke 9-3 nederlaag geleden. Di verse spelers en speelsters kampen momenteel met een vorm-crisis, waar door de ploeg totaal niet draait. In de aanval werden de mooiste kansen toch nog om zeep gebracht, terwijl men zich in de verdediging te gemakkelijk liet passeren. Een en ander kwam voorna melijk, doordat er te ongeconcentreerd werd gespeeld cri er ook helemaal geen tempo werd gemaakt. Tijdens de eerste helft ging de strijd in het veld nog lange tijd gelijk op, met het grote verschil, dat Sagi tta doelpunten produceerde en Stormvogels niet. Na een 5-2 ruststand werd de score in de tweede helft regel matig opgevoerd naar 9-3. Doelpunten: Paul Pouwelse, Wim Roelse en Wira Wouters, Een mislukte scoringskans van Hans Schuitema (Olympusi. IZMIR iSID) - De Turkse nationale voetbalploeg heeft zondag in Izmir de eerste wedstrijd in groep drie van de voorronden voor het toernooi om het wereldkampioenschap 1978 tegen Malta met 4-0 gewonnen. Bij de rust leidden de Turken reeds met 1-0. I ADVERTENTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 12