Opnieuw bezwaren raad Domburg tegen plannen Badhotel-project N. II. Lysen na 41 jaar weg als hosopziener Westerschouwen VUIL KANAALWATER OORZAAK VAN SASSE STANKOVERLAST CSM investeerde in Sas 5 miljoen in milieumaatregelen STICHTING ZEELAND WIL MEER DOEN OP EIGEN INITIA TIEF Contactraad van de NMB geïnstalleerd <§alerit Contrast Notitie directeur BRINK Luchtverwarming lm ZATERDAG 30 OKTOBER 1976 ZOWEL BIJ CHR. GROEPERING ALS BIJ PVDA AANVANKELIJK ENTHOUSIASME BEKOELD DOMBURG - Bij leden van de Dom- burgse gemeenteraad zijn opnieuw be zwaren tegen de-gewijzigde - plannen van de Ilotelmaatschappij Domburg het Badhotel te restaureren en - in oude stijl - uit te breiden en combinatie met de bouw van een vrij groot aantal (maximaal 150) appartementen. Bij de presentatie van dit plan, waarmee de Hotclmaatschappij tegemoet kwam aan de bezwaren tegen de aanvanke lijke opzet van sloop en bouw van hote laccommodatie in de vorm van toren flats, was er onder de raadsleden een wat werd genoemd 'redelijk enthou- saisme' te signaleren. Nu men echter blijkbaar wat meer heeft verdiept in de nieuwe opzet is dit enthousaisme bekoeld. Men vindt, dat het plan door het bebouwingsopper vlak en de bouwhoogte- twaalf meter- indruist legen de uitgangspunten van de vrij recentelijk door de gemeente raad vastgestelde recreatienota. In deze nota slaat, dat de opnamecapaci teit van Domburg de grenzen heeft be reikt. De plannen voor het nieuwe bad hotelcomplex betekenen een drasti sche overschrijding van die grenzen. Dit werd vrijdagmiddag door zowel le den van de fractie van de christelijke groepering als van de PvdA-fractie uit de gemeenteraad naar voren gebracht, toen in een vergadering van de gemeen teraadscommissie voor ruimtelijke or dening de behandeling aan de orde kwam van hef 'ontwerp- bestemmingsplan Badhotel'. Tegen overgestelde geluiden kon men beluis teren van de zijde van de fracties van VVD en gemeentebelangen maar bij de huidige verhoudingen in de raad kan een d ergelij ke tegen kan ting v an de zij de van de christelijke groepering en PvdA impliceren dat de nieuwe plannen voor het Badhotelcomplex andermaal niet zullen worden uitgevoerd. Burgemeester P. A D H. Diepenorst at tendeerde er gistermiddag op, dazt bij een dergelijke ontwikkeling de kans zelfs groot is, dat de hotelmaatschappij geheel van de plannen afziet. De maat schappij moet namelijk een bepaald aantal apparementen kunnen verkopen wil het project financieel te realiseren zijn. HÖt hotel moet daarbij verzekerd zijn van een bepaalde toeloop uit de ap partementen Moet men dit aantal te rugschroeven. dan zal het hotel niet meer exploitabel zijn. Eindconclusie van burgemeester Diepenhorst was vrijdag, dat de meerderheid van dê commissie vindt dat het project te groot is opgezet en dal daarmee het college van b. en w. nu nog eens moet gaan pra ten met de hotelmaatschappij of een kleinere opzet mogelijk is. De mist in „Maar het zal er op neerkomen", aldus de burgemeester - tevens commissie voorzitter - 'dat een project van toch landelijke allure de mist ingaat. Het is jammer dat de raad, toen het plan op tafel kwam, enthousaist reageerde. Ik had liever gezien dal u dit toen had ge zegd. Allccijfers waren in destukken te vinden. U hebt gezegd we zijn redelijk enthjousaist en op basis daarvan zijn we doorgegaan". Aan het slot van de behandeling van dit agendapunt, nadat de heer L. (Vattel Iclir. groepering) had opgemerkt. „We willen vasthouden aan de uitgangspunten van de recreatieno ta' moest de commissievoorzitter ver zuchten: „Dan vrees ik dat u het niet meer zult beleven, dal daar wat ver rijst'. In het plan, met een kostenraming van veertig miljoen gulden, was voor de uit breiding - de appa ra temen ten - de ge velhoogte van het bestaande Badhotel als maatgevend aangehouden. Voor nemen van de maatschappij is. nog voor 1 januari 1978 met de bouw te beginnen. Bij het begin van de behandeling van dit agendfapunt wees burgemeester Die- poenhorst er op, dat men nu al tien jaar bezieg is met plannen om het voor Domburg zo karakteristieke Badhotel te verbeteren. Belangrijk voorDomburg is daarbij thans, dat in het nieuwe plan het aanzien van dit Palace-hotel - de 'frontpassage' - niet wordt aangetast. Met de uitbreiding beoogt men ook een seizoenverlengde werking; het is de be doeling het geheel gedurende elf maan den per jaar te laten functioneren. Als belangrijk punt noemde de commissie voorzitter verder nog, dat de hoogte van de nieuwe bijgebouwen geringer zal zijn dan die van het oude hoofdgebouw. Als eerste bracht, de heer A. Schuiling (pvda) bezwaren naar voren. Hij vond dat bij het opstellen van het bestem mingsplan is uitgegaan van het hotel plan en dat dit omgekeerd had moeten zijn Hij werd daarin bijgevallen door de heer W. Warners (chr. groepering), die onder meer naar voren bracht dat men de uitgangspunten van de recreatienota moet aanhouden. Enthousiasme Over het 'enthousaisme' van de raad bij de presentatie van het nieuwe plan zei de heer Warners laten „Het sprak ons aan, geen torenflats meer en handha ven van de bestaande beplanting. Maar de bouwhoogte en het aantal apparte menten komt uit boven wat in de re creatienota is gesteld. In die nota staat dat de opnamecapaciteit van Domburg de grenzen heeft bereikt. Door bebou wing, bouwhoogte en het bebouw ings- oppervlak betekent dit een drastische overschrijding daarvan". De heer Schuiling: „Denota zegt twee of hooguit drie bouwlagen". De lieer Wattel; „Wat de heer Wamers zegt is terecht. Het is een drastische overschrijding, zowel voor wat de bouwblokken als de hoogte betreft. De bebouwingsoppervlakte is te massaal". Nadat burgemeester Diepenhorst er op had geattendeerd dat de recreatienota geen 'wet van Meden en Perzen' is brak de heer C. den Hollander igemeentebe- langi een lans voor de plannen van de hoielmaatschappij. ..Deze maatschap pij". zo fonnuleerde hij, „heeft een po ging gedaan om aan de wensen van do bevolking van Domburg tegemoet te komen In vergelijking met vorige plan nen is dit een enonne verbetering" Wethouder E. B Ockels attendeerde er op, datjuist wel vanuit de recreatienota is gewerkt. ..De hotelmaatschappij heeft zich daarbij enonn aangepast" Over het terugbrengen van de omvang vanhet complex zei hij: ..Wie iserzogek iets neer te zetten wat zichzelf niet kan bedruipen". Burgemeester Diepenhorst over het zelfde onderwerp: „Als wij zeggen te rugdringen kan het niet. Dit is het mi nimale aantal appartementen op het Statenvragen over kruiswerk op Tholen-Flipland THOLEN/SINT-PHILIPSLAND - De statenleden L. A. M. Elenbaas (VVD). G. v. d. Berg (SGP). R. Meijering (GPV) en P. de Jonge (BP) hebben g.s. vragen gesteld over de problemen, die dreigen te ontstaan voor het kruiswerk op Tho- len en Sint-Philipsland. aks daar als gevolg van subsidie nieuwe normen bepaalde vacatures moeilijk of niet meer vervuld kunnen worden. Daarbij wijst men erop, dat in deze regio de kruisverenigigingen al zijn gefuseerd - vooruitlopend op de nieuwe ontwikke lingen-en dat de vereniging nu 'de zorg heeft voor een uitgestrekt plattelands gebied.' De statenleden vragen of g.s 'op zijn van mening zijn, dat het kruiswerk op het platteland' op zijn minst moet kunnen blijven functioneren zoals dat tot nu toe geschi'edde Voorts vragen zij of g.s. be reid zijn eraan mee te werken, dat er in de gebieden met grote afstanden en 'niet ideale openbaar vervoer' niet wordt uitgegaan van nonnen, die voor stedelijke gebieden gelden. Voorts in formeert men of bij 'onaantastbare normen' het college bereid is een soe pele hantering van de nonnen te helpen bewerkstelligen. hotel tc laten draaien. Met minder ap partementen is het niet te realiseren. L' laat alle andere punten die in het voor dcel van van de plannenmakers buiten beschouwing". GOES - In het kantoor van de Neder landse Middenstands Bank (NMB) tc Goes is donderdagmiddag de regionale contactraad voor Zuidwest-Nederland geïnstalleerd. Dat gebeurde door de heer H. A, F. Velu. namens de raad van bestuur van de NMB. De contactraad heeft tot doel het geven van adviezen en het 'doorvertalen' van het bankbeleid naar de achterban. In de raad hebben vooral vertegenwoordigers uit het midden- en kleinbedrijf zitting, ove rigens op persoonlijke titel. De voorzitter van de regionale contac traad, de heer H Pors, zei in een toe spraak dat het de NMB ernst is mét het streven aan het midden- en kleinbedrijf inspraak te geven in het te voeren be leid, Hij noemde het belangrijk dat het hoe en waarom' van het beleid verdui delijkt wordt voor degenen tot wie de bank zich met name wil richten. De heer Pors wees erop dat vla de contactraad jok wensen, suggesties, en dergelijke, doorgegeven kunnen worden. Hij be nadrukte dat de taak van de raad duide- ijk adviserend is. „We moeten in werk- oesprekingen de koers nog uitzetten, maar de samenstelling van de raad is sodanig dat we er goed mee uit de voe- :en kunnen", aldus de heer Pors. die ook nog kort herinnerde aan de moeilijke nositie die het midden- en kleinbedrijf neeft en de bemiddelende en steunende •ol die de NMB daarbij wil hebben. !n de contactraad hebben zitting de he ren mr. J. Oggel (secretaris van de ZLM). Goes. M. C. Doeleman (wethouder), Zie- :ikzee; mr R. de Blij (assistent- secretaris kamer van koophandel), Middelburg. W. D. M. Kayser (detail- ïandelaar). Hulst; A. de Munck i expedi teur/vervoerder). Slikkerveer, drs. G. P. Heetman (rijksconsulent handel, am- nacht) en M Sinke (textielhandelaar!. Middelburg. Naast de heer Pors heeft namens de NMB zitting districtsdirec- ;eur J. C. Huigen, terwijl de heer Lotge- ing als secretaris optreedt. De lieer Lysen, i links op de foto i ontvangt van ing. L. Eelkema een geschenk. BOSSEN WESTERSCHOUWEN (Slot van pag. 1) toekomst niet meer zouden kunnen zerchloride) aan om bij onverwachte ontwikkelingen tijdig te kunnen ingrij pen. Hoogstwaarschijnlijk zullen deze maatregelen trouwens als voorwaarden worden opgenomen in de hinderwetver gunning van het berdrijf. Naar aanlei dingvan de stankoverlast besloten b. en w. van Sas van Gent (daartoe aange spoord door milieu-inspecteur dr. A Adriaanse) die vergunning zo te wijzi gen dat dergelijke problemen zich in de VOLGEND JAAR BOUW HOGE SCHOORSTEEN NIEUW SYSTEEM WATERZUIVERING IN ONDERZOEK SAS VAN GENT - In de suikerfabriek van de CSM In Sas van Gent is in de afgelopen jaren voor zeker vijf miljoen gulden geïnvesteerd ter bestrijding van milieu-overlast. In het rapport dat het bedrijf heeft uitgebracht over de recente stankhiiwler is het hoofdstuk waterverontreiniging het langst, maar ook geluidshinder en luchtvervuiling krijgen enige aandacht. De directie meldt dat tot nu toe in Sas van Gent ruim 3 ton is geinvesteerd in maatrege len ter vermindering van het fabrieks- lawaai. Wat de luchtvervuiling betreft wordt de bouw - volgend jaar - aange kondigd van een hoge schoorsteen. De overlast, veroorzaakt door het stoken van olie, zou daardoor aanzienlijk minder moeten worden. De CSM moet een schoorsteen bouwen nu men geen toestemming heeft gekregen om aard gas in plaats van olie te gebruiken als brandstof. Om de hinder nu al te beper ken wordt in de campagne van dit jaar lichtzwavelige olie gestookt. Met name de Zeeuwse milieu-inspecteur dr. A Adriaanse heeft sterk aangedrongen op de bouw van een hoge schoorsteen. Het rapport herinnert eraan dat het wassen (en daarbij beschadigen) van de bieten,- waardoor suiker vrij komt, au tomatisch leidt tot waterverontrein iging „Deze natuurlijke verontreiniging is echter geheel afbreekbaar zonder enige achterlating van giftige chemica- Klassièke middelen De directie geeft toe lange tijd te heb ben gedacht de stankoverlast te kun nen bestrijden met 'klassieke midde len' (kaki, soda, extra beluchting). Een staking in België, waardoor de kai- kaanvoer stagneerde, werd zelfs aan vankelijk genoemd als de oorzaak van dc problemen. Toen men weer poeder- kalk kon doseren (twee dagen nadat stankoverlast was begonnen) dacht de CSM 'al het noodzakelijke en mogelijke te hebben gedaan om aan de hinder een einde te maken'. Hoewel de klachten daarna eerder toe- da'nafname en bleef men vertrouwen op de klassieke middelen. Die indruk werd bevestigd op de zondag dat de stank al ruim een week aanhield. Ir. R. Glaser van de inspectie volksgezondheid zou toen de directie van de CSM hebben la ten weten dat inentingen door het rijks- insti tuut voor de volksgezondheid (RIV bij de beluchtingsvijver 'geen veron trustende H2S-waarden' opleverden. Later waren die metingen voor milieu inspecteur Adriaanse echter aanleiding om vast te stellen dat de gemeten waar den vijf tol tien maal hoger lagen dan liet aanvaardbare maximum. Acherteraf kan ook de CSM-directie slechts concluderen dat pas de toevoe ging van ijzerchloride een afdoende maatregel bleek De sluiting van de sui kerfabriek. waannee hetSasse gemeen tebestuur had gedreigd voor het geval de stankhinder zou voortduren, werd daardoor op het laatste nippertje. In een apart hoofdstuk wijst de CSM op alle milieuvriendelijke investeringen werken met een goed fuctionerend sys teem. 'geconfronteerd met onvoorziene omstandigheden en dat deze zich nu openbaarden, betreurt de CSM ten zeer ste'. Over de in Sas van Gent. aange richte schade (met name verf en meta len werden aangetast door de zwavel waterstof) schrijft de directie: „De ont vangen klachten zullen serieus en nauwgezet worden behandeld", ineen reactie zei de heer Adriaanse: „De mening van ir Glaser zoals weergege ven in het rapport op pagina 6 en pagina 12. berust niet op feitelijkheden. In tegendeel, zo zei hij, 'de maatresultaten van zondag brachten de heer Glaser tot de conclusie, uitgesproken tegenover de heer Van Loon, dat de gemeten waarden onacceptabel waren voor de omwonen den. Voor het ovenge onthoudt de in spectie zich voorlopig van commentaar. 'PIONIER IN MOEILIJKE TIJDEN' BURG - Na 41 jaar heeft de heer N. TI. Lysen vrijdagmiddag afscheid geno men ais opziener van de bossen in Wes terschouwen. Dat afscheid in Burgh ging gepaard met een stroom van dan kwoorden van een groot aantal spre kers, veel cadeaus en bloemen. I)e heer Lysen had er zelf een passend antwoord op. Na een toespraak bood bij alle aan wezigen een wat hij noemde 'geïllus treerde opwelling' aan. een met teke ningen van Henk Doornekamp geïllus treerd boekwerk, dat een versla is van 41 jaar Westhoek. Het wordt opgedra gen 'aan de vele honderden medewer kers, zonder hen zou er op Schouwen- Duiveland thans een ander klimaat heersen'. Opvolger van de heer Lysen wordt de heer S. Roos. Hij verwelkomde de vele aanwezigen: vrienden van de familie Lysen, vertegenwoordigers van ex- werkgever de Domeinen en werkgever Staatsbosbeheer, medewerkers en oudmedewerkers, het college van b. en w. van Westerschouwen. de brandweer, gemeentewerken en vele andere vereni gingen. De enorme reeks sprekers werd geopend door de hoofdingenieur directeur van de landinrichting ing. L Eelkema. die namens de diverse dien sten sprak. Hij zei er van overtuigd te zijn. dat het 'rust maar lekker uit' niet van toepassing zal zijn op de heer Lysen. die nu ze ter zijn énergie, creativiteit en inventiviteit zal verplaatsen van de honderden hectaren bossen naar de halve hectare die zijn eigen gebied om vaten zijn vele hobby's. Voer mevrouw Lysen had hij een bloemetje bij zich. Een unieke situatie noemde hij dit afscheid van een man. die een groot werk ver richtte, dat zeker geen gemakkelijke taak was, waarbij hij ook het gebied van vormgeving en natuurgegeleiding ge slaagd pionierswerk leverde. „Hetiseen echt,Zeeuws werk geweest", zei hij, „het was geen wordtelen tegen de zee maar wordtelen boven NAP tegen de wind". D aarbij had de heer Lysen. aldus de heer Eelkema. de flexibiliteit om het mede gebruik ten behoeve van de recreatie goed te ontwikkelen. Pionier „Een pionier in moeilijke tijden; een trendsetter in deze tijd", noemde hij hem dan ook. Houtvester ing, P. de Wit van staatsbosbeheer wees erop, dat het staatsbosbeheer nu de moeilijke taak heeft om het werk van de lieer Lysen voort tezetten. Hijsprak daarbij ook de hoop uit, dal er nog vaak op zijn deur geklopt mag worden wanneer dat no dig is. Mevrouw Lysen noemde hij een onbezoldigd medewerkster. De heer C. van Erp. districtambtenaar van staalbosbeheer, vergeleek de heer Lysen met Jac. P. Thijsse. Hij noemde hem een man met stijl en dankte hem voor zijn medewerking, zijn humor en de tochten door de boswac.hterij. Daarbij leerde de heer Lysen hem. dat. een bos geen kwestie van cijfers is. Mr. J. Tielen, wachlinspecteur van de domeinen, her innerde er aan. dat de verhoudingen in de ruim 20 jaar van samenwerking altijd bijzonder goed zijn geweest ook al was er een meningsverschil over jachtbe- heer en bosbeheer. Hij noemde hem een onbevangen, open man, die ronduit en rechtop zegt waar het op staat. Me vrouw Lysen bedankte hij voordejaren- lange gastvrijheid. Opvolger S. Roos dankte hierna nemens medewerkers en IADVERTENTIE liën" stelt men voorop. In het opsporen van de oorzaken en het tegengaan van de watervervuiling is door de CSM in Sas van Gent in totaal al meer dan 4.5 miljoen gulden geïnvesteerd. Dit heeft, volgens het rapport, effect ge sorteerd, temeer omd at veel aandacht is besteed aan de recirculatie, van het wa ter De lozing van afvalwater is daardoor tot een minimum beperkt. Zeven jaar geleden koos de CSM de beluchtingsvij ver voor alle fabrieken als het meest doelmatige zuiveringssysteem. Omdat het t>ecli-ijr in de afgelopen jaar" dat feilbaar is gebleken, is inmiddels ge- zochtnaareen nog betere zuivering. Dat gebeurt in samenwerking met de land bouwhogeschool in Wageningen, de Technische Hogescholen in Delft en Eindhoven, de rijksagrarische afvalwa- terdienst en het ministerie van volksge zondheid en milieuhygiëne. Het onder zoek van al die instanties richt zich op de zogenaamde anaerobe zuivering, een systeem gebaseerd op methaangisting. Een proefinstallatie heeft zulde gun stige resultaten opgeleverd dat de on derzoekers verwachten 'een geavan ceerd waterzuiveringssysteem te kun nen ontwikkelen dat in vele agrarische industrieën kan worden toegepast'. Volgens de CSM-directie trekt het pro ject de aandacht in binnen- en buiten land. evenals andere CSM-studies op het gebied van afvalwater, die voorna melijk op rekening van de milieu deskundige van het concern, ir. R. de Vletter komen. De directeur-generaal voor milieuhygiëne heeft onlangs nog de heer De Vletter benoemd tot voorzitter van de stuurgroep 'bestrijding water verontreiniging bij de bron'. heeft gedaam. Men concludeert dat e 'consciëntieus milieubeleid' wordt ge voerd. 'Onze research en grote investe ringen hebben reeds tot goede en merk bare verbeteringen geleid. De les ontwikkeling was dan ook een enorme tegenvaller' De CSM-Lechnici. werden volgens het rapport, na ruim zeven jaar Geschenken ontworpen door kunstenaars 23 oktober t/m 6 november 10.30 - 17.30 uur 's zondags gesloten balans 13 middelburg tel. 26775 Licht gewonde bij botsing te Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - Bij een botsing te Sint-Jansteen werd een persoon licht gewond en twee auto's zwaar bescha digd. Het ongeval gebeurde toen L. de V. uit Clinge op de kruising Oude Drijdijck- Burgemeester IJsebaertstraaLPrins Hendrik geen voorrang verleende aan de autobestuurder L. P. uit Heikant. Zeeland Park in Israël wordt op 23 maart geopend VHSSINGEN - Op 23 maart van het volgend jaar wordt in Israël het Zee land Park geopend. Het 'Zeeland Park' wordt aangelegd op initiatief van de Zeeuwse wërkgToep"'Steun aan Israël'. Het park dat nu al meer dan 1000 bomen omvat ligt bij de nederzet ting Nit Etzion, ongeveer 10 kilometer ten zuiden van Haifa. Ter gelegenheid van de opening organi seert 'Steun aan Israël' van 12 tot 26 naart een veertiendaagse rondreis door Israël. De reis is volgens de werkgroep jericht op contact met bewoners van Is rael en kennisname van specifieke Is raëlische culturele waarden. Op 23 ■naart verblijven de deelnemers!sters) jan de reis dan in de kibboets bij Nir Etzion. De werkgroep houdt op 13 de cember in Middelburg een Israëlavond met informatie over - en gelegenheid tot aanmelding voor de reis. oud-medewerkers voor de leiding, het medezeggingsschap en de vriendschap. „De jongere generatie", zei hij, „zal moe ten zorgen dat 'de parel van de Wes thoek' zo blijft" Namens alle mensen van Staatsbosbe heer, de dienst der Domeinen en oud medewerkers bood hij hem daarna een kruiwagen met tuingereedschap en boompjes aan. Met demieboompjes als symbool van het heden en eiken als symbool van de toekomst, omdat nu ook in de bossen van Westerschouwen ollfhout zal worden aangeplant. „U bent de enige ambtenaar, die met een krui wagen eindigt", aldus de heer Roos, „de meesten beginnen er mee". Burgemeester H. P. Everwijn dankte de heer Lysen voor de goede samenwer kingen prees hem voor alles wat hij voor de Westhoek heeft gedaan. De burge meester overhandigde de heer Lysen een reversinsingne bhorende bij de pla quette die de heer Lysen voiig jaar bij zijn veertig-jarig jubileum kreeg aange boden. Hierna voerden achtereenvolgens het woord de heren J. P. van de Broeke. technische hoofdambtenaa, die 36 jaar met de heer Lysen samenwerkte, de heer F. Jansen namens de natuur- en vogelwacht die de heer Lysen heeft hel pen oprichten en drs. H. J. van Zuylen namens de streek1>WV. Dochter Jojjet bood tot slt namens de familie een schrijfmachine aan. De heer en mevrouw Lysen bedankten tot slot de aanwezigen voor hun komst en de vele cadeau's en toespraken. Andere verdeling van werkzaamheden iADVERTENTIE fenssassBsasïEssaessrasS Uw installateur: H MAASAIR B.V.-THOLEN Ampèrestraat 1, Postbus 24, Telefoon (01660) 21 50 MIDDELBURG - Het provinciaal op- bouworgaan stichting Zeeland wil in de toekomst meer op eigen initiatïel onderzoeken en andere projecten ter hand nemen, Daardoor zal minder tijd beschikbaar blijven voor de uitvoering van opdrachten die nu door gemeenten en andere instanties worden gegeven. Deze verschuiving van werkzaamhe den komt ter sprake in een discussieno ta, die de directie van de stichting heeft gemaakt en waarin een aantal elemen ten voor een beleids- annex werkplan voor dc komende twee jaar wordt op gesomd. De nota moet naa van de stichting, drs. A. J. H. M. Mut- saers. verklaart 'onrijp is en uitslui tend als een aanloop tot discussie' wor den gezien. In een toelichting op hei stuk zei de heer Mutsaers vrijdag: r: „Wc vragen ons af of onze manier van werken - in springen op de vraag en verder nergens aan toekomen - wel optimaal is. Wij hebben de indruk dat veel dingen, waarom niet gevraagd wordt, ten on rechte blijven liggen Je zou je kunnen- voorstellen dat we in de toekomst 50 tot 60 procent van de tijd besteden aan het uitvoeren van opdrachten en de rest van de tijd nut tig maken voor andere zaken, die we op eigen initiatief aanpakken In de notitie wordt een serie voorbeel den genoemd van zaken, die de stich ting op eigen initiatief zou kunnen aan pakken. „Te denken is aan de perma nente educatie, het accommodatiebe- leid, de ijeugdiwerkloosheid, de onder wijsachterstand, de minderheidsgroe pen, de samenwerking bij de hulpverle ning in de eerste lijn. samenwerking in zwakzinnigenzorg, beleid met betrek king tol bovenplaatselijke voorzienin- -gen. beleid ten aanzien van achter standssituaties. In de sector ruimtelijke ordening is onze inbreng in de gemeentelijke bestem mingsplannen nog onderontwikkeld", schrijven de samenstellers van de nota. In de notitie wordt ook ingegaan op de mogelijke verandering van de positie van de Stichting Zeeland in de toe komst. Als de nieuwe welzijnswet in werking treedt, en het kabinet streeft ernaar het zover te krijgen in de huidige regeringsperiode, zullen alle gemeenten en provincies moeten beschikken over een orgaan dat zich bezighoudt met de voorbereiding van de planning op het terrein van de welzijnsvoorzieningen. In Zeeland zou het provinciaal opbouwor- gaan daarmee belast kunnen worden. Het zou dan mogelijk een andere status krijgen. De notitie wordt op 18 november be handelt in een openbare bestuursver gadering van de Stichting Zeeland. Kerkelijke mutaties NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Klooster-Ter Apel (buiten gewone werkzaamheden); J. B. Duk te Hoogezand; Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar: B. W. Dankers, Dorp straat 4, Doeveren; Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar: mej T de Nie. Frans Halskade 18, Rijswijk (ZH); Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar: dr. C. H. van Rijn van Alkemade. Ericalaan 195. Den Haag; Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar: P. Schalk, Courtine 25, Gorkum; Beroepbaarstelling. H. Onderstal, vrij- evangelisch predikant, leraar godsdien stonderwijs te Hattem. Bedankt voor Nieuw Lckkcrland: J. van Catsburg te Katwijk aan Zee. GEREF. KERKEN VRIJGEM, Beroepen te Ommen: A. den Broeder te 't Harde-Wezep. GEREF. KERKEN Beroepen te Thesinge: H. Hessels, kan didaat aldaar, die dit beroep heeft aan genomen; Beroepen te Leens in combinatie met Hoomhuizen-Kloosterburen: H. Boiten te Vroomshoop; Beroepbaar: H. Hessels. Kerkstraat 9 in I Thesinge; Beroepen te Boven Hardinxveld; D. J. de Lange, kandidaat aldaar, die dit be roep heeft aangenomen. Aangenomen naar Leiderdorp: Tj. Doesburg te Bovensmilde. Beroepbaarstelling door de classis Go- rinchem is prep, en per. geëxamineerd en beroepbaar gesteld: D. J. de Lange. Albert Cuypstraat 14 in Hardinxveld- Giessendam. GEREF. KERKEN VRIJGEM. BUI TEN VERBAND Beroepen te Haarlemmermeer (Oostzij de); J. Schelten te Zalk en Veecaten. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Herkingen; A. Bregman te Rijssen, die bedankte voor Genemui- den. Bedankt voor St. Philipsland: J. Karens te Opheusden. Bedankt voor Meliskerke; J. W, Verweij te Hendrik-Ido- Ambacht. Tweetal te Herkingen: J. W. Verweij te Hendrik-Ido-Ambacht en A. Bregman te Rijssen. EVANG. LUTHERSE KERK Beroepen te Amsterdam: K. Berveling te Rotterdam. BAPTISTENGEMEENTEN Benoemd tot geestelijk verzorger aan het hervormd diaconessenhuis te Am- hem (parttime); H. Ploeger te Scheven- ingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7