Werkgroepen stedelijke raad in '7 7 met meer zelfstandigheid Culturele Raad over subsidie-voorstellen Opper J. Kloosterman afscheid rijkspolitie ZATERDAG 30 OKTOBER 1976 WENS IN BELEIDSPLAN: DIRECTE WERK VOOR BESTUUR EN BEROEPSKRACHTEN VLISSINGEN - be beleidsgroep un stedelijke raad voor maatschappelijk elzijn te Vlissingen vindt het 'wense lijk' dat de diverse werkgroepen het komgnde jaar een grotere zelfstandig heid verkrijgen en duidelijker be voegdheden. Deze wens is neergelegd in het beleidsplan en de begroting voor 1977, waarin de beleidsgroep zich heeft gebogen over structuur en werkwijze van werkgroepen en bestuur. De beleidsgroep stelt: „Gesignaleerd kan worden dat de ontwikkelingen bin nen diverse werkgroepen zo snel gaan dat, alhoewel de informatie voor alge mene bestuursvergaderingen uitvoerig en compleet is. het voor de doorsnee al gemeen bestuurslid onmogelijk is dui delijk een mening te vormen" Men vindt het dan ook juister elke groep af zonderlijk de lijn te laten aangeven waarlangs zij het komende jaar wil wer ken. „Aan de groep zelf de taak deze lijn, vastgelegd in het beleidsplan, te volgen en de marges waarbinnen van de lijn kan worden afgeweken grondig in de ga ten te houden". Het accent leggen op de werkgroepen is duidelijk een nieuwe op zet, met als uitgangspunt de werk kracht van bestuursleden en beroeps krachten zoveel mogelijk beschikbaar te laten komen voor het direct uitvoer ende werk. Daarbij heeft de steliing- name van de stedelijke raad ten op zichte van de welzijnsnota van de ge meente Vlissingen een rol gespeeld. En - niet in de laatste plaats - het al in het vorige beleidsplan geconstateerde sig naal. „Het is soms de vraag of een aantal instellingen of personen zo bij het werk betrokken is. dat een optimale inzet tot de mogelijkheden behoort". In dat zelfde beleidsplan waarin over igens het zelfstandig functioneren van de werkgroepen bij het aankondigen van plannen duidelijk naar voren treedt, deelt de beleidsgroep verder mee, dat 'een sterkere vertegenwoordi ging vanuit de wijken in 1977 gereali seerd dient te worden". Wat dat betreft zal in de algemene bestuursvergadering van 8 november als het beleidsplan plus begroting wordt behandeld, een moge lijk op te richten wijkcomité in de wijk Paauwenburg ongetwijfeld punt van discussie worden. Momenteel is een werkgroep uit de stedelijke raad bezig met de voorbereiding voor een wijkco mité en heeft men daarvoor een vijftal open avonden op het programma staan. Blijkens uitlatingen na de eerste open avond (geringe belangstelling) zal een en ander geforceerder verlopen dan verwacht werd. De beleidsgroep .merkt in het beleidsplan op, dat de door de ac ti viteitencommissie aangegeven werkzaamheden voor 1977 weinig heb ben te maken met opbouwwerk. De be leidsgroep is dan ook van mening dat de bemoeienissen - 'die in feite louter op het financiële vlak liggen' - dienen te worden afgebouwd. Zo snel mogelijk - aldus de beleidsgroep - moet in overleg met de activiteitencommissie bekeken worden op welke wijze de diverse posten voor rekening kunnen komen van an dere instellingen. „Het geld dat op deze wijze vrijkomt kan worden besteed aan de activiteiten van het wijkcomité Paauwenburg. mits dit comité hiertoe een verantwoord programma opstelt". Veel aandacht zal volgens het wijkco mité binnenstad worden gegeven aan renovatie en rehabilitatie; het voorzie ningenpakket in de binnenstad, met name op het sociaal-culturéel terrein, zal eveneens een belangrijk aandacht spunt zijn. Dat wijkcomité schrijft verder in het beleidsplan, dat 'ontwik kelingen rond het Oranjekwartier nauwlettend zullen worden gevolgd vanuit het ingenomen standpunt, dat het Oranjekwartier behouden moet blijven". Stadsvernieu wi hg De werkgroep stadsvernieuwing zal zich met name bezighouden met het onder zoeken van de mogelijkheden om in Vlissingen een verantwoorde beroeps matige ondersteuning te verkrijgen. Slaagt dat streven, dan zal de stadsver nieuwing een onderdeel gaan uitmaken van het takenpakket van de stedelijke raad. maar indien deze punten op niets zouden uitlopen ziet de werkgroep haar taak tot een minimum beperkt. Gezien deze stellingname lijkt het de werk groep juist de toegezegde medewerking - op verzoek van de Vereniging tot ver betering van de Volkshuisvesting - aan de sociale begeleiding van de bewoners van de Verkuyl Quakkelaarbuurt in te trekken. Men tekent er bij aan, dat dankzij de op cjat moment beschikbare extra mankracht medewerking is kun nen verlenen aan de renovatie van de woningen van de woningbouwvereni ging St.. Willibrord. Opbouwwerker Leo Vonk deelde vrijdag mee, dat zeer bin nenkort met staatssecretaris Schaeffer van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening een gesprek wordt gehouden over de mogelijkheden van een derde beroepskracht, speciaal voor de stads- vemieuwingsproblematiek. Zoals bekend heeft cnn onlangs laten weten daarvoor niet over de financiële middelen te beschikken. In de be stuursvergadering van 8 november hoopt Vonk over de nu te volgen proce dure nadere mededelingen te kunnen doen. Een nieuw aspect in het categoriaal op bouwwerk is het werk voor de woonwa genbewoners. De coördinatiecommissie van het woonwagenkamp Midden- en Noord-Zeeland heeft de stedelijke raad verzocht behulpzaam te zijn bij het op zetten van een project voor woonwa genbewoners in Vlissingen. Vanaf eind'76 is de werkgroep categoriaal op bouwwerk bij deze zaak betrokken. Na dere uitwerking van plannen is tijdelijk gestremd, omdat nog te weinig gege vens bekend zijn. In het beleidsplan wordt gedacht om een bestuursplaats voor de werkgroep voor Surinamers, Profosoe, beschikbaar te stellen. Deze werkgroep hoopt in het begin van 1977 de beschikking te heb ben over een ontmoetingscentrum, waarvoor een aanvraag is ingediend voor de huur van enkele ruimten in de voormalige Willem-Hl kazerne Als heL ontmoetingscentrum isgerealiseerd, zal het grootste deel van de activiteiten in dit centrum worden samengebundeld. Wat betreft de begrotmg wees opbouw werker Vonk er op, dat voor het ko mende jaar veel aandacht is besteed aan kostenbewaking. Met name is er naar gestreefd om het 'werkgreld' zo goed mogelijk te bewaken. In vergelijking met de begroting van 1976 klopt dar aardig. Het 'werkgeld' is maar met 3.000 verhoogd en dat voor nieuwe za ken en niet voor reeds bestaande. Profo soe komt met een aparte begroting, die nog voor de vergadering van 8 novem ber, aanvang 19.30 uur. wordt opgesteld. OPENBARE BIBLIOTHEEK IN MIDDELBURG VRAAGT 1 MILJOEN VOORSTELLEN VOOR 1977 MIDDELBUKG - De openoare biblio theek in Middelburg heeft voor vol gend jaar ruim een miljoen gulden sub sidie gevraagd aan de gemeente. Bur gemeester en wethouders van Middel burg zijn bereid deze subsidie te verle nen. Ongeveer de helft van de subsidie- ruim een half miljoen gulden - krijgt de gemeente overigens weer terug van het rijk. B. en w. stellen de raad daarom voor de bibliotheek in het exploitatietekort 875.000 gulden bij te dragen en daar naast voor de reservering van de nieuw bouw - er zijn plannen voor een nieuw gebouw in de Geere - ruim 158.000 gul den bij te dragen. Dit voorstel komt woensdag 3 nober ZATERDAG AXEL - De Halle, 20 uur: film 'Moon over the alley'. BRESKENS - Vismijn, 10-22 uur: vogel tentoonstelling GOES - Wilhbroduscollege, 20.30 uur: concert Duitse musici. Ziekenhuis De Bevelanden Noord en Zuid. 20-21.30 uur- uitzending Nomen Nescio Zaal 'Vodago'. 11 uur: volksdansdag. 's-HEER ARENDSKERKE - Trefpunt. 14.30-17 uur en 19-21 uur: tentoonstel ling handwerken, oude ansichtkaarten en doe-het-zelf-artikelen. HULST - St. Liduinaziekenhuis, 19.35- 21 uur: uitzending radio Nightingale. MIDDELBURG - Molentheater, 15 uur: poppentheater 'Kartoen. Schouwburg, 20 uur: Een vrouw als Be- ppie. Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- wa. Concert- en Gehoorzaal, 12 uur: Mu ziekconcours. VLISSINGEN - Vestzaktheater, 20.30 uur Kees Hazevoet sextet. Bethesda-St. Josephziekenhuis. 10-12 uur: uitzending Rawa. ZONDAG BRESKENS - Vismijn, 10-20 uur: vogel tentoonstelling. HULST - St Liduinaziekenhuis, 15.05- 17.30 uur. uitzending radio Nightingale. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph ziekenhuis. 9,30-11.45 en 15.30-18.30 uur: uitzending Rawa. IJZENDIJKE - Rk kerk, 10.30 uur: Utrechts Byzantijns koor. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy. zat. 18.45 en 21 15 uur en zondag 16.18.45 en 21.15 uur: The Poseidon adventure, 14 j; zat. 14 en zon. 14 uur- Hugo de hippo, a.l. Luxor, zat. 20 uur: Black Emanuelle, 18 j; 23.30 uur: De maagden zijn rijp, 18 j; zondag 14 uur. Morgan de Piraat, 14 j: 16.30 en 20 uur: Skyriders. GOES - Grand, zat. en zondag 20 uur: The mean machine. 14 j; zondag 2.30 uur. De zoon van de Piratenhoofdman. a.l. HULST - De Koning van Engeland, zat. 18.45 en zondag 14.30 en 18.45 uur: Dia monds are forever, 14 j: zat. 21 en zondag 21 uur: Taking off, 18 j; zat. 21 en zondag 21 uur: Geen genade voor rivalen, 18 j; zat. 23 en zondag 14 en 23 uur: Het Deense sleutelgat, 18 j. MIDDELBURG - City, zat. 20 uur: The killer is on the phone, zondag 14.30 uur: Eiland aan het eind van de wereld. 20 uur- De hel van Duinkerken, OOSTBURG - Ledel. zat. en zondag 20 uur: De tien geboden, a.l.; zondag 14 uur: Zeven mannen zonder vrees, a.l.: 16.30 uur: Tiroler sex festijn, 18 j. TERNEUZEN - Luxor. zat. 19 uur en zondag 16.30 uur: Shout at the devil, a.l., zat. 21.15 uur: Tarzoon de schande van de jungle, 18 j; zondag 20 uur: Het ver borgen geweer. 18 j; zat. 15 en zondag 14 uur- Belloen dejachtop de diamant, a.l. VLISSINGEN - Alhambra. zat. en zon dag 19 en 21.45 uur: One flew over the cuckoo's nest, 14 j, zondag 15 uur: Hugo de hippo, a.l. TENTOONSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC expositie, 13.30-18 uur: werken acht Belgische leraren. GOES - Lunchcafé Stadhuis, zat: kleu- renluchtfoto's Slagboom en Peters. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. zat. 10-12 en 13.30-17 uur: foto's De Zeeuwse Molen en expositie Drieluik. IIEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-19 uur: Oude landbouwwerktuigen. Restaurant 'De Schaapskooi": werken Ben Bonte. HULST - Galerie Van Gey t: werken Jan van Heel, Roland Montijne en Yves Rhave. MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum. zat, 10,30-12 uur: werken Ern est Joachim. Kunstzaal Van Ben them en Jutting, zat. 9-18 uur: werken L. P. Boone. Vleeshal. 10-20 uur: De Oriënt. Galerie Contrast, zat. 10.30-17.30 uur: Geschenken ontworpen door kunste naar. Rijksarchief: RPA tentoonstelling: Kweekmosschen en paedagogen. Kuiperspoorttheater: Jazzfoto's Wim Riemens. Galerie 'De Mooie Staak', 9-20 uur: wer ken van de heer Messemaker. TERNEUZEN - Museum, zat. 14-17 uur: grondstoffen, weven, breien, Galerie Des Beaux Arts. 14-18 uur: te keningen Rien Timmers. WESTDORPE - Galerie Troutzaerte, zat. 9-18 uur en zondag 14-18 uur: wer ken Paula Thies. IJZENDIJKE - Galerie M 4, zat. 14-18 uur: tekeningen Wim Smorenburg. Streekmuseum 'West-Zeeuwsch- Vlaanderen', 14-17 uur: Amateuristi sche Kunst. HULPCENTRA ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Terneu- zen, tel. 01150-4444. THOLEN - Tel. 0011. Orgelconcerten De gemeente wil verder een subsidie van 3000 gulden beschikbaar stellen voor de zomerorgelconcerten in de Nieuwe Kerk. De kerkvoogdij van de hervormde gemeente wil deze concer ten - eventueel in samenwerking met de gemeente - opnieuw weer organise ren. De stichting orgelccntrum Arnhem die de organisatie dit jaar van de her vormde gemeente overnam, ziet om fi nanciële redenen geen kans dit voort te zetten. Aan de verschillende muziekkorpsen in de gemeente willen b. en w. volgend jaar ruim 19,000 gulden subsidie verlenen. Buiten een vast bedrag is deze subsidie gebaseerd op de activiteiten van ieder van de korpsen. Voor de drumbands, tamboers- en pijperkorpsen stelt de ge meente 580 gulden beschikbaar. Deze subsidie is gebaseerd op een vaste bij- drae en het ledental van deze korpsen. Verder wil de gemeente volgend jaar 1750 gulden subsidie verlenen aan de openluchtspelers, 9500 gulden aan de stichting Werktheater en 180 gulden aan het Nederlands centrum voor ama teurtoneel, waarbij 6 Middelburgse to neelverenigingen zijn aangesloten. Conferentie van studieclubs SGP in Middelburg MIDDELBURG - Zaterdag 6 november wordt in de Zuiderkerk in Middelburg door het landelijk verband van staat kundig gereformeerde studievereni gingen een studieconferentie gehouden over het onderwerp 'theocratie en/of democratie'. Over dit onderwerp worden inleidingen gehouden door de voorzitter van de SGP. het tweede kamerlid ds. H. G. Abma en de voorzitter van het landelijk verband van studieverenigingen, bur gemeester G. van den Berg van St.- Philipsland De studieconferentie, die 's morgens om half elf begint, wordt 's middags na de inleidingen voortgezet met een forum discussie. Naast de inleiders hebben hierin zitting de heer G. R. J. van Heuke- lom uit Nieuwerkerk en de heer C. M. Uyl uit Vlissingen. ERE MEDAILLE VERBONDEN AAN ORDE VAN ORANJENASSAU eerst aan de orde in de vergadering van de culturele adviesraad. Deze behandelt dan ook de andere culturele subsidies voor 1977. De vergadering, die openbaar is. wordt gehouden in hef stadhuis en begint om acht uur 's avonds. Aan destichtingcultuurspreiding(SZC) wil de gemeente voor volgend jaar een subsidie van 85.500 gulden verlenen. Dit is iets lager dan de subsidie.waarom de SZC heeft gevraagd, maar 10 procent hoger dan de subsidie die de gemeene vorig jaar beschikbaar stelde. Het voorstel omvat verder een subsidie van 107.000 gulden voor het Zeeuws Mu seum. Dit bedrag ligt 10 procent hoger dan de subsidie van vorig jaar. Aan het Zeeuws Kunstenaarscentrum wil de gemeente volgend jaar een subsi dievan 8250 gulden beschikbaar stellen. Deze subsdie ligt 50 procent hoger dan vorig jaar toen men 5500 gulden ver leende. Volgend jaar vervalt voor het kunstenaarscentrum echter de provin ciale subsidie. Voor volgend jaar wil de gemeente het- Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming een subsidie van 60.000 gulden verlenen, De iehgelijk bijdrage van de gemeente bedraagt iets meer dan 58.000 gulden, maar omdat men de ervaring heeft dat de ramingen van het instituut- in het verleden te laag uitvielen, heeft men dit bedrag naar boven afgerond. NA 36 JAAR TROUWE DIENS1 WESTKAPELLE - Na een diensttijd van ruim 36 jaar nam de opperwacht meester J. Kloosterman te Westkapclle vrijdagmorgen afscheid van de rijks politie wegens het hem verleende func tioneel leeftijdsontslag. Dat gebeurde tijdens een door de gemeente aangebo den feestelijke bijeenkomst in het ge meentehuis. Hoogtepunt was de mede deling van de overste W. D. Lantïng, commandant van het district Middel burg, dat aan de scheidende opper de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver is toege kend. Nadat, de luitenant A. M. Haers het be treffende koninklijk besluit had voorge lezen en de overste de medaille had op gespeld wees de heer Lanting er op dat de opper een voortreffelijke staat van dienst, heeft. Hij herinnerde daarbij aan de levensloop van Kloosterman die in 1940 in diénst trad van de marechaussee en daarna verschillende standplaatsen had in Noord-Brabant waarna hij in 1952 naar zijn geboorteland Zeeland te rugkeerde en in 1956 Westkapelle als standplaats kreeg. De overste zei dat Kloosterman in de oorlog zeer actief is geweest. „Uw car rière ging niet o ver rozen", aldus de heer Lanting, die in herinnering bracht dat de heer Kloosterman in 1963 in verband met zijn gezondheid voor de buiten dienst werd afgekeurd waarna luj admi nistrateur werd van de groep De over ste stelde dat hij zijn dienst met veel verve en voortvarendheid heeft ver richt. Hij reikte hem een enveloppe met gratificatie uit. Ook burgemeester L. M. Moermond van Westkapelle die mede als gastheer op trad. merkte op dat de opper veel standplaatsen heeft gehad en dus di kwijls is verhuisd. Hij zei dat Klooster man een zeer gewaardeerd politieman was die naast zijn politiewerk ook op kerkelijk gebied actief is omdat hij ou derling en scriba is van de gerefor meerde kerk. De burgemeester noemde hem een politieman die uit het goede hout is gesneden. Namens het gemeen tebestuur bood hij een tinnen bord aan met een afbeelding van Westkapelle. De heer A de Haan uit Aagtekerke sprak namens de afdeling Middelburg van de bond van christelijke politie ambtenaren waarvan Kloosterman een trouw en actief lid is die zelden op ver gaderingen ontbreekt en intens mee leeft met het bondswerk. Hij overhan digde namens het bestuur een envelop met inhoud en aan mevrouw Klooster man bloemen. De adjudant F. Burgier voerde het woord als commandant van de groep Valkenisse waartoe Kloosterman be hoort. De adjudant tekende hem als een onder alle omstandigheden plichtsge trouw politieman die in de oorlog veel hulp heeft verleend aan onderduikers, joden en geallieerde piloten, waarover hij ook enkele bijzonderheden vertelde. De groepscommandant roemde de ac curatesse en het enthousiasme van de scheldende politieman die. naar zijn zeggen, wel eens afgeremd moest wor den. Namens het personeel van de groep bood hij een draagmedaille aan van de verleende onderscheiding en als af scheidsgeschenk een polshorloge. Me vrouw Kloostrman werd ook door hem in de hulde betrokken en ontving bloe- Tenslotte bedankte de heer Klooster man voorde tot hem gesproken lovende woorden en aangeboden geschenken- Hij zei dankbaar en blij te zijn dat hij deze dag mocht beleven en mede omdat behalve zijn echtgenote en kinderen, ook zijn ouders aanwezig waren. De bijeenkomst werd bijgewoond door hel voltallige personeel van de groep en een aantalgenodigden waarbij burge meester S. Francke van Valkenisse. we thouder L Wouters en gemeentesecre taris W. J. K. Dieleman. Wethouder J. Lous en burgemeester C. G. Boender van Mariekerke waren verhinderd, naar burgemeester Moermond mededeelde. KOUDEKERKE - Notaris H. van den Briel te Middelburg heeft vrijdagmid dag in café Dorpszichf te Koudekerke het woonhuis mei schuurtje en tuin aan de Middelburgsestraat 20 te Koudd- kerke publiek bij opbod verkocht. Ned. Hervormde Kerk: Aagtekerke 10 ds, Otte, 19 ds. Bergkolte: Arnemuiden 9 30-2.30 ds. Post; Bïggekerke 10 ds. v. d. Wind. Domburg 10 ds. Buunk. 19 her- vormingsdienst: Gapinge 2 ds. de Wil; Grijpskerke 10 ds. De Wit, 14.30 ds. De Boer; Kleverskerke 9.30 ds. Hoogen- kamp: Koudekerke 9-10 30 ds. De Jong: Meliskerke 10 ds. Van TuijU. Middel burg. Oostkcrk 9 30 ds. Iedsma, ds. De Bakker, 7 ds. Post(GB). Nieuwe Kerk 10 ds. Van Woerden; Koorkerk 10 ds. Hage, 7 ds. Delbeek, jeugddienst, Ontmoe- tingskerk 10 ds Fagel; Zuiderbaken 10 ds Delbeek: Stad Nassaulaan 10.15 dhr. Murre, Stromenwijk: Ontmoe- tingskerk 10 dhr. v. d. Heide-Schol: Eg- lise Wallonne 10 past. Ie Gras; Nieuw- en Sint Joosland 9.30 ds. Kraay, 7 avond gebed; Oostkapelle 10 ds. Richard, 7 jeugddienst ds. v. d School: Sint- Laurens, 10 ds. Fox Oost- Souburg 9.30 ds. v. d. Heide, 5 ds. Dorge- lo; West-Souburg 9 ds. Dorgelo. Rit- them 11 ds. Kraay; Serooskerke 10 ds. Rutgers. 14.30 ds. Otte; Veere 11 ds. Hoogenkamp. Vlissingen: St- Jacobskerk 10 ds. De Liefde: Johannes- kerk 9.30 ds. Pettinga. 19 ds. De Liefde; Ter Reede 18.30 kapt. De Meijere; Bethesda/SLJoseph 10 ds Köther: Open Hof 9.30 ds. Hoogerwerf, 17 ds. Den Heet,en; Vrouwenpolder 10 ds. Dp Boer; Westkapelle 9.30-18 30 ds. Beze- mer; Zoutelande 9.30 ds. Bergkotte, 14.30 ds. Rutgers. Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 9.30 ds. Bijman, 2.30 ds Arensman. Dom burg 10 ds. Suurmond. 19 ds. Bijman (in N-H Kerk); Gapinge 10 ds. Hofstra, '2.30 kand. Ootjens, Grijpskerke 10 dhr. v. Leerdam, 7 drs. Hopstra, Koudekerke 9.30 ds. v. Stam, 7 ds. De Jong en ds. v. Stam. Meliskerke 10 ds. Van Pijkeren. 14.30 ds. Bruijn; Middelburg: Hofplein- kerk 9.30 ds. Joosse, 2.30 ds. v. Eijk, 5 ds. v. Til; Oostkerk 9.30 ds. Ytsmaen ds. De Bakker; Getuigeniskerk 9.30 ds. v Til, 5 ds. Joosse; De Hóeksteen 9.30 ds. v. Eijk, 5 ds. De Bakker; Oost-Souburg 10 ds. Bossche, 17 ds. Dorgelo; West-Souburg 9 ds. Dorgelo; Oostkapelle 10 ds Bruijn. 5 ds, Ytsma, Serooskerke 10 ds. Ytsma, 2.30 ds. v. Pijkeren; St-Laurens 10 ds. De Craene, 2.30 ds. Hofland; Veere 10 ds. Streefkerk, 2 30 ds. Hofstra; Vlissingen. Petruskerk 9 30 ds. Den Heeten, 5 ds. Hoogerwerf, Open Hof 9.30 ds. Hoogen- werf, 5 ds. Den Heeten; Vrouwenpolder 10 ds. Hofland, 2.30 ds. De Craene; Westkapelle 9.30 ds. Noordhof, 2.30 ds. Suurmond. Geref. Gemeente: Aagtekerke 9.30-7 ds. v. Vliet, 2 leesdiensl, Meliskerke 9.30- 2.30 ds. Boogaard; Middelburg- Centrum 9.30-6.30 (H D i ds. Zijderveld, 2 leesd Middelburg-Zuid 9.30-2 lees- dienst, 7 ds. Boogaard. Oostkapelle 10- 2.30 ds. Driessen, 5/11 7.30 ds. Vergunst; Centrale Veiling Kapellc-Terneuzen. 29 ok tober 1976. Kroetappelen 16.10. Doyenné du Cornice: 1180 50-53.1175 57-60.1170 56-65. 1165 47-56. 1160 37-46. 1175 NOZ 60. II70NOZ 54-55. 1I65NOZ 43-45. 1160 NOZ 28.10-32. 11X70 34. Conference IIG5 66.1160 67-68,1155 58. Beurré Alexander Lucas: 175 50,165/75 53,116029-30. 1175 37. IIG5 37-43. Saint Rémy. 170/80 70. 160/70 66. 1180 65 1170/80 70, 1160/70 63, JID50/60 43. Illgrof 29. IIIGjn doordraai. Legi- pom. 1165 36.1160 36,1155 17 60-24 Comtesse de Paris: II65 27.116024,11-55 11.90,1155/65 24. Gieser Wildeman 165 1 71 1160 1.41-1.66. 1155 1 32-1 53,11501.05-1.19. IID 52-66, Ulgrof40-88, lllfijn 24-37 Pondsperen: 1165 29-45, 1155 26- 27, Illgrol' doordraai. Golden Delicious Geel 180 65. 170/80 43.10-45.50, 165 36.80. 160 25 1170/8032, II6529,1160 17 50. IIB70/S025. IIB65 17.50, IIB6017.50. Ulgroflö 10. Rode Goudre- nette; 185118,195 88.175 1.28.165 92, IIIgrof38 Goudrenette-185 99.1751 13.16576-80.1175 1 - 111. IIG5 66-72.1160 31-32, XI60 mgrof 16.10-25, 11X75 74-77,11X65 47-55.11X60 26. Jonathan. 170/80 51.165 38, 160 24-27.1170/80 46.1165 32. 1160 16.10 Cox's Orange Pippin 175 1.21. 170 112-116.165 85-1.02.160 57-65.160 57-65.11X75 1 02. 11X70 94-1.09, 11X65 90. 11X60 58, 1175 98,1,-, 1170 1.03. 1165 68. 1160 46-54. 1155 28, 11X75 66. 11X70 77, 11X65 44-45. 11X60 28. Spencer: 180 68. 170/80 48-67, 165 3654. 160 16.10. Zoete Ermgaard: 1170 1 70, 1165 1.49- 1.63.1160 1.36-1.48. 1155 89-1.14, IID 26-44, Ill- grof 25 Sterappelen 1165 1 05,1160 81.1155 47. Noten per stuk 2,5. aardbeien per doos 11X31, 1130. aardappelen 170. drielingen 21, kriel 11. Groenten: bloemkool 28-1.17. prei 82. uien 67, rode kool 19-21, savoye kool 36. Tesselschade hield bazaar Vlissingen 9.30-J.30 ds. Snoep: Westka pelle 9.30-2-6 ieesdienst; Zoutelande 9.30 Ieesdienst. 2 30 (H.D.i ds. v. Vliet. Gereformeerde Kerk (BV): Middelburg (Engelse Kerk) 9.30-5 kand. Van Leeu wen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt): Middelburg 9-4 ds. Schelling: Souburg en Vlissingen (de Lannoystr.) 9.30-16.30 ds. Kamphuis; Vrouwenpolder 9 ds. Woudt, 14 30 ds. Kamphuis. Chr. Geref, Kerk: Vlissingen 9-30-5 ds. Den Hertog. Ver. van Vrijz. Hervormden en Re- monstr. Kring: Middelburg (Koorkerk) 10 ds. Hage. Vlissingen Ophiri 10.15 ds. De Kievïd. Evang. Luth Gemeente: Middelburg 11 ds. Nierop; Vlissingen 10 da. Stol. Hersteld Apostolische Zcndingsge- meente: Vlissingen (Bakkersg.) 1Ó-4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk: Vlissingen (Kasteelstraat) 10-5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10-7.30 kapt. Meulenbelt; Vlissingen 9.30-7.30 samenkomst. Bethel Pentecostal Temple: Middel burg 3 dienst, wo. 7.30 dienst. Vergadering van Gelovigen: Souburg (Rode Kruisgeb.) 10-5 dienst. Anglicaanse Kerk: Vlissingen-Oost (Kapel zeemanshuis Schcldcpocrt) 10.30 morning Prayer, 7.30 Holy Com munion. Zevendedags-Adventisten (zaterdag): Vlissingen (Doopsgez. Kerk) 11.15 Vic. van Doornik; Middelburg (Doopsgez. Kerk) 11 Vic Van Doornik. Evang. Baptisten Zend. Gemeente: Middelburg iKlavenbeek LTS) 16 dhr. Van Berghem. Pinkstergemeente: Vlissingen 2.30 dienst. Volle Evang. Gem.: Middelburg (de Wijngaard, Dam 6) 10 ds. v. d. Zanden; Vlissingen (Vrouwenstraat 29) ÏM5 dienst. Ger. Gem. in Ned.: Middelburg iHoog- straat29)9.45.2 30 en 7 Ieesdienst; Arne muiden 9.30. 2 en 6 Leesdienst. Evangelische Gemeente: Westkapelle (gebouw Herrijst) 9.30 dhr. De Jong. Kristen Zuid-Molukse Kerk in Neder land: OosUSouburg 11.30 dhr. Turume- iia, Koudekerke 12 dhr. Siwabessy. Orthodox Oosterse Kerk: Middelburg (Engelse Kerk) 11 dienst. R-K Kerk: Middelburg zat. 19, zon. 10.15-19; De Hoeksteen zon. 11.30; Sou burg zat 19. Parochiekoor, zon 10.30; Vlissingen Singelkerk zat. 19, Vlissings Oratonumkoor, zon, 9.30 samenzang, 12 jeugdkoor; Open Hof zat. 19samenzang, zon 11 eigen zanggroep; Bethesda-St. Joseph zon. 11, Ter Reede vrijdag 9; Maandag (allerzielem 19 dameskoor Singelkerk (Vlissingen. Veilingberichten Terneuzen. 29 oktober 1976. per stuk: sla 2 18. bloemkool 2:100. b2: 63-65. c2:66. afw.: 66; pr. komkommers: 39-43. per bos. peterselie 26. per kg: bintjes kriel 18-19. andijvie 41-49. breekpeen 32-44. princ. bonen 234-252; tomaten. a2 107-122. b2 109-119. c2 74-84; sav. kool 49, spruiten 3840. witlof: a 295-302, a2 239-268, aIto. 184. Bloemkool c2 37-38 zijn in plaats van 66. VEILING MIDDELBURG 29 oktober. Aardappelen: bintje: bonken 89, grote 56, koopmans blauwe grote 88. kriel 9; rode star drilelingen 22, kriel 8: tomaten: I en II: a 42-132, b 90-131, c 42-75: golden delicious II: 75-80 49-53, 70-75 35-50, 65-70 29-35, 60-65 26: goudrenet II: 75-85 91,65-75 54-55.55-65 24: cox II. 70-75133,60-7084; jonathan DL' 70-7542. 65-70 35.60-65 28: doyenne du cornice IL 65-op 66; paprika perkg276-306; groente' sla 16-31; andijvie 43-63; snijbonen' 414-483. krom 50-191: prei 57-59; sav kool 17-29: witte kool 24-29; rode kool 24-41; boerekool 28-38: veldsla 156-258: waspeen 61-73; uien 71-75: blauwkoprapen 36-44; knolselderij per stuk 36-40: selderij per kg 32-36. selderij per bos 19-24: brekpoeen 34-40; ramenas per bos 41-51: peterselie per kistje 104-211. bloem kool II: 3 104, 4 54-91. 6 60-79, 8 28-45. 10 28: spruiten: a 91-120, b 47-55, d 105-111; witlof: all 335-333, b 294-335, afw. 199-211, stek 160: komk.: 51-61 02. 41-51 45-57. 31-36 27-36, stek/grof 79-89. Centrale Veilingvereniging Goes- Krabbendijke. 29 oktober 1976. Groentenper stuk: komkommers 38-95, kropsla I 20-37, II 9.5. Bloemkool 3 per kr. 98.4 per kr. 99-125, 6 per kr. 39-111. 8 per kr 53. per bos, selderij 15-19, per kg. tomaten A 113-135. B 121-150. C 37-68. CC 21, groene sav kool 15-29. rode kool 10-26. witte kool 54. prei 153-63, II43. kassnij- bonen 420. andijvie 17-27. kroten 27-44. kom kommers 107. aardappelen bonken 79, drie lingen 17-20. spruiten AI 36-44. IB 20. MARKTWEZEN GOUDA 18 oktober. Veemarkt. 1.379 biggen per stuk /an 100.- - tot 112,-; magere varkens 113.- - 175,-; 26 slchtvarkens geslacht gewicht per kg 3,89-3,91, levend gewicht 3,13-3,15.2 kg tarra, nel. btw. Kaasmarkt: 38 partijen kaas" le en extra kwa- itiet per 100 kg: 600,-- 635.-, 2e kwaliteit 575,-- 599.-. zware kwaliteit 620.- - 680,-. handel salm. AARDAPPKLTERMIJNMARKT 29 oktober. Consumptieaardappelen bintje klei 40 mm opwaarts, laten; nov. 57.00, april 56.00; bieden, april 55,70; slot: nov. 57,00, april 57.50: stemming: nov. en april flauw; och- tendd call; april: h.p. 58,50.1 p. 55.90, laatste zaken 9 x 56,00; middag call; nov. t.wv. 1 x 58.00. 31 x 57.00; dagomzet nov 32. april 194; weekomzet: nov 115. april: 503, maandomzet nov- 569. april 3.039 50 mm: lateen- april: 66,50: bieden: april 66.10: slot: april: 67,00: stemming: april flauw; och tend call: h.p 67,00. l.p. 66.40. laatste zaken. 5 x 66.40: dagomzet: april 51: weekomzet; april 135; maandomzet: april: 1.245. MIDDELBURG - De algemene Neder landse vrouwenvereniging 'Tesselschade-Arbeid Adelt', afdeling Walcheren en De kBevelanden, hield deze week twee bazaars. In Vlissingen, waar de kbazaar dinsdag werd gehou den in Grandhotel 'Britannia', was de opbrengst 1985,05. Vrijdag werd in Middelburg de Lwede bazaar gehouden ten huize van mr. J. A. ITeyse aan het Molenwater. Hier werd een brutobedrag van 2105,80 verkocht. Met deze gelden worden vrouwen ge holpen die moeite hebben om geldelijke onafhankelijkheid te verkrijgen of te behouden. De vereniging, die reeds in 1871 werd opgericht, heeft 45 afdelingen in Nederland. Lid zijn vrouwen die an dere vrouwen helpen om voor zichzelf te blijven zorgen of te gaan zorgen. Vrou wen met onvoldoende pensioen of ali mentatie of zij die op een leeftijd zijn die voor een werkkring niet meer aan vaardbaar is. kunnen onder leiding van het bestuur van de vereniging hun be schikbare uren thuis benutten met het maken van verschillende soorten handwerken, dat in diverse depots van de vereniging of op bazaars wordt ver kocht. Ook worden door Tesselschade uitkeringen gedaan aan jonge vrouwen voor uiteenlopende studienchtingen: van universiteiten en conservatoria tot hotelschool en hondentrimmen toe. Naast de gelden uit bazaars en depot verkoop komen de financiële middelen ook uit de contributies van dej ledenn. De afdeling Walcheren en De BBevelan- den heeft ongeveer 130 lieden. De beide bazaars die de -afgelopen week zijn ge houden, genoten een goede belangstel ling. Van onze adverteerders HOTEL-PENSION BOS, VLISSINGEN WERD HEROPEND VLISSINGEN - Het hotel-pension Bos aan de Spuistraat in Vlissingen is vrij dagmiddag tijdens een druk bezochte receptie heropend. Na een twee maan den durende verbouwing kon de eige naar, de heer J. A. M. Bos, zijn gasten ontvangen in een geheel opgeknapte ontbijtzaal en een nieuw gebouwde Vertegenwoordigers uit de industrie, gemeente en pensiongasten maakten van de gelegenheid gebruik om het op geknapte hotel-restaurant, dat reeds zeven in het jugendstïel achtige pand in de Spuistraat is gevestigd, te bezichti gen. De huisbar is niet alleen toegankelijk voor inwoners van het pension. De eige naar benadrukt dat ook het publiek welkom is in nieuwe bar. „We hebben getracht te mikken op een wat ouder publiek. Ik hoop dat de zaak goed zal draaien", aldus de heer Bos. Hij vertelt in de met vele bloemstukken versierde ontbijtzaal dat hij bewust heeft gekozen voor twee gescheiden ruimten. „Als mensen 's avonds televi sie willen kijken hebben ze niets aan die muziek uit de bar", vertelt hij. In het hotel-pension Bos zijn veel vaste gasten maar ook regelmatig, en dan voornamelijk in het seizoen, tijdelijke bezoekers. „We hopen ditzo te houden", aldus de heer Bos Van onze adverteerders AUDI-SHOW BIJ AUTO POPPE WALCHEREN VLISSINGEN - Id de showroom van Auto Poppe Walcheren BV te Vlissin gen is vanaf vandaag (zaterdag) de nieuwe Audi 100 te zien. De serie be staat uit drie modellen, waarvan er twee te zien zijn. Het zijn de 85 DIN-pk met een 1600 cc motor en de 115 DIN-pk met een 2000 cc motor. Helderde model, een vijf-cilinder lijnmotor met inspuitsysteem, komt be gin volgend jaar op dc markt Dat wordt een 136 DIN-pk met 2200 cc motor. In januan wordt het automaat-type lever baar. De show is geopend van 10.00 tot 18.00, uur tot en met zaterdag 6 november. Vergadering welzijnsraad MIDDELBURG De welzijnsraad in Middelburg houdt dinsdag 2 november een vergadering, waarin onder meer de activiteiten van de verschillende be- wonersgroepen op het punt van de ver keersproblematiek in de binnenstad aan de orde komen. In de bijeenkomst, die vanaf 8 uur in het gebouw van de welzijnsraad aan de Dam wordt gehouden, komt verder de conceptr brief voor de aanvraag van een tweede opbouwwerker aan de orde als mede ontslag en benoeming van leden van het algemeen en dagelijks bestuur. WALCHEREN 30 en 31 oktober CENTRAAL ALARMNUMMER: 001100-14441 Ambulance bij ongevallen: 01184-12323 Vlissingen: za. 0.00-24 uur. D. C. Bom, Badhuisstraat 81. tel. 12233.. zo. 0.00-24 uur: R. M.Thiadeus, Westerzïcht269 tel. 01183-64633. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len: 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Middelburg: za. 0.00-24 uur: M. Reyerse. Seisweg 29 tel. 13456. zo. 0.00-24 uur. J. de La Hayze. Seisdam 22 tel. 14305. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringede gevallen: 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Middelburg-Zuid: Patiënten van dr. Jansen, dr. Perquin en dr. Kodde, zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: •za. 09.00-zo. 24.00 uur: G. A. v. Bockel, Kanaalstraat 89, Souburg tel. 01183- 61500. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Gapinge. Grijpskerke, Oostkapelle. Se rooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: J. P. Bekker. Dorpsstraat 2 Oostkapelle. tel. 01188-1276. Westkapelle, Zoutelande. Koudekerke en Domburg: vr. 18-24 uur: B. Vaan drager, Weststraat 7. Domburg, tel. 01Ï88-1271. Tandarts: Spreekuur: za en zo 11-12 uur: G. H. P. J. Miljoen. Eemstraat 5. O-Souburg tel. 0183-61530. Dierenarts: Consult alleen na telefonische afspraak: visites aanvragen van 08.00-09.00 uur: L Jobse. Grijpskerke tel 01189-1389. Apotheken: De dienst van elke apotheek vangt aan te Middelburg om 18.00 uur en te Vlis singen om 17.30 uur en eindigt vrijdag morgen daaropvolgend Middelburg; A. Ringeling, Lange Delft 133. tel. 12538. Vlissingen; D. H. v. d. Kleine Mulder. Singel. 9. tel. 12730. Wijkverpleegsters: C. Wapenaar. Sloehavenstr. 17. Nw. en St-Joosland tel. 01182-1474. Domburg. Aagtekerke. Oostkapelle. Grijpskerke. Serooskerke. St-Laurens. Vrouwenpolder. Veere en Gapinge: G. v. d. Ende. Vroonstraat li, Serooskerke. tel. 01189-1226. Kruisvereniging Vlissingen. B. v. d. Meer. Middelburgsestr 66. tel. 01183- 64893. Kruisvereniging Souburg en Ritthem: W. Verhagen. Burg. Stemerdinglaan 119. Souburg tel. 01183-61541. Koudekerke. Meliskerke, Bïggekerke, Zoutelande en Westkapelle: vr. 19-ma 08.00 uur: P. A. de Back. Weststr. 17. koudekerke tel. 01185-1318. Verloskundige: Vlissingen, P. J. van Ginkel, Pr. Roos- eveltlaan 232, tel, 12775.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5