Burgemeester Schipper opende vogeltentoonstelling Breskens ■i PZC/, Gemeente Hulst wil verbod op storten van vuil aan Liniedijk Binnenkort verbetering weg Zandberg-Graauw Bejaarden ontvangen in nieuwe 'De Welle' A. KOSTER 25 JAAR AAN LTS HULST ZATERDAG 30 OKTOBER 1S76 RECORD AANTAL DEELNEMERS AAN INTERNA TIONALE MANIFEST A TIE BRESKENS-Vrijdagavond werd in de nieuwe bovenzaal van de vismijn aan de haven te Breskens een internatio nale vogeltentoonstelling geopend. De opening werd verricht door burge meester A. Schipper van de gemeente Oostburg. Op deze door de Breskense vogelhoudersvereniging 'De Vink* georganiseerde expositie zijn een re cord aantal van 950 vogels te zien. on derverdeeld in 250 verschillende soor ten. Niet alleen Nederlandse maar ook Bel gische en Duitse kampioenen zijn te be zichtigen. Voorzitter I. de Jonge be dankte het gemeentebestuur van Oost- burg voor het beschikbaar stellen van de zaal. Burgemeester Schipper sprak lovende woorden over de organisatie. Hij was verheugd, dat er mensen zijn. die liefde voor de natuur kunnen opbrengen. ..Diepe bewondering heb ik voor het grote aantal inzendingen", aldus de burgemeester. Districtsvoorzitter voor Zeeland, de heer J. van de Walle. sprak lovende woorden uit voor het bestuur en vond het een unicum voor de afdeling Bres kens. dat zoiets tot stand gebracht werd. Tijdens de opening voerde namens de basisscholen het hoofd van de rooms- katholieke lagere school, de heer A. Maas, het woord omdat ook de jeugd bU de expositie is betrokken. Vrijdag al brachten alle Breskense lagere scholen een bezoek aan de tentoonstelling. Voor iedere klas is er een prijs in de vorm van een vogel beschikbaar gesteld. Twee ex tra prijzen worden uitgeloofd voor de moiste tekenine. Stands van bedrijven en winkeliers vormen de omlijsting van deze exposi tie. Secretaris A. Morel: ..De standma kers maken de halve show". Tenslotte voerde de heer A. van Hane- gem namens het zakenleven het woord. Om het geheel aantrekkelijk te maken zorgen een gezellig zitje en een rad van avontuur voor de nodige ontspanning. De expositie, waarvan de toegang gratis is. is vandaag, zaterdag, geopend voor het publiek van 10.00 tot 22.00 uur en morgen, zondag, van 10.00 tot 19.30 uur. Op de foto: burgemeester A. Schipper, wethouder J. Vergouwe en een aantal bestuursleden van 'De Vink' kijken naar een kampioen. Pierre Smetz, Zeeuwse deelnemer NEDERLAND WINT OLYMPISCHE SPELEN KOKEN GOER - De Olympische spelen 'ko ken', die afgelopen week in de Messe Halle in het Duitse Franfurt zijn ge houden hebben een overwinning opgeleverd voor de Nederlandse ploeg. Van de Nederlandse equipe maakte onder anderen deel uit de chel-kok van het hotel-restaurant Le Baron Chasse in Middelburg. Pierre Smetz. De Nederlandse ploeg - m totaal vijf chef-koks - behaalde de gouden me daille voor de ploeg van Zwitserland. De derde plaats werd gedeeld door Zweden en Finland. De Olympische Spelen koken, die om de vier jaar worden gehouden, werden georgani seerd door de Federatie Koches Ver band Deutschland. Het geheel stond onder supervisie van de Federation Mondial des Qulsiniers in Genève Aan de spelen in Frankfurt deden 23 landen, uit alle delen van de wereld mee. Pierre Smetz: „Behalve de gouden olympische medaille hebben we een groot aantal andere prijzen gewon nen. Zo kreeg de Nederlandse ploeg de grote prijs van de stad Frankfurt en de gouden kok. Dat is een soort Oscar, beschikbaar gesteld door Amerika". Overigens heeft de Nederlandse equipe keihard moeten werken voor het behalen van het Olympisch kampioenschap. „Behalve een aan tal Individuele opdrachten moesten we als ploeg onder meer een koud buffet maken en 17 koude schotels. Het geheel werd dan twee dagen uit gestald en beoordeeld door een in ternationale jury", aldus Pierre Smetz. Overigens zaten de 23 deelnemende ploegen die in Frankfurt om Olym pisch goud streken allemaal al in de flnale. Om in de finale te komen moesten de ploegen eerst door een voorselectie komen Die werd twee jaar geleden al gehouden. streek MEDEDELING WETHOUDER J. H. STOLTE VOORSTEL TOEGEZEGD 'JAMMER DAT MEN GEMEENTE NIET WAARSCHUWT HULST-„Er is nog maaréén mogelijk heid. Dat is een oplossing zoeken waar door storten van vuil op de Liniedijk onmogelijk wordt. De gemeente werkt momenteel aan deze zaak, om vuil stor ten onmogelijk te maken". Dat zei vrij dagavond wethouder J. H. Stolte van openbare werken in de gemeente Hulst in de raadsvergadering. De reconstructie van en de vervuiling op en om de Liniedijk in Hulst heeft tijdens de raadsvergadering de gemoederen van een aantal raadsleden - met name mevrouw F. Z. Z. M. van Gemert-Koch (vrouwenlijst)en mr. E. N. J. H. de Rech ter (lijst De Rechter) - flink beziggehou den. De Liniedijk vormt een steeds terugke rende bron van ellende voor de ge meente Hulst. Wethouder J H. Stolte van openbare werken vertelde dat de gemeente al drie keer puin heeft ge ruimd. „Er zijn nu 33 wagenladingen verwijderd", zo zei hij. Mevrouw Van Gemert vond het geen stijl dat de gemeente niet tegemoet is gekomen aan een belofte aan het Zeeuws Coórdinatie-orgaan gedaan, Die belofte in 1974. zo betoogde het raadslid, om de Liniedijk van 'rommel' te ontdoen, resulteerde erin dat het coördinatie-orgaan zijn bezwaarschrift tegen de gemeente introk. En burge meester P. J. G. Molthoff en wethouder Stolte en het raadslid G. A. van de Voorde (lijst Stolte) wezen er in dit ver band op. dat er onderscheid moet wor den gemaakt tussen reconstructie van de dijk en het ruimen van puin. Raadslid De Rechter zei zich niet te kunnen onttrekken van het feit dat de laatste activiteiten van het college - de derde puinruiming - tot stand is geko men als gevolg van druk van buiten at Wethouder Stolte: „Het ruimen is niet onder druk van buitenaf gebeurd". Raadslid H. Th. D. M. Vercauteren (ei- ACTIECOMITÉ SCHRIJFT BRIEF AAN DE RAAD HULST - De gemeenteraad van Hulst krijgt binnen zeer korte tijd een voor stel. waarin verbetering van het weg- vak Zandberg-Graauw zal worden voorgesteld. Die toezegging deed we thouder J. H. Stolte vrijdagavond tij dens de Hulster raadsvergadering. De wethouder wees erop dat de gehele verbetering van de weg van Hulst via Zandberg naar Graauw zeker drie mil joen gulden gaat kosten. Reconstructie is de enig afdoende maatregel, zo stelde de heer Stolte. Enkele raadsleden stonden tijdens de rondvraag stil bij de problematiek rond de - zeer slechte - weg Hulst-Graauw. Raadslid P. G. E. Staal (lijst Martens) zei dat er binnenkort slachtoffers op de weg zullen vallen als de situatie niet wordt veranderd. „Momenteel hebben kinderen en bejaarden angst om van de weg gebruik te maken", zei het uit Graauw afkomstige raadslid. Hij ver wonderde zich over het feit dat de brief van het actiecomité dat zich inzet voor een zo spoedig mogelijke verbetering van de weg, niet bij de ingekomen stuk ken van de raadsvergadering lag. Bur gemeester P. J. G. Molthoff antwoordde dat de brief te laat bij de gemeente was binnengekomen. Burgemeester Molthoff ging uitgebreid in op het betoog van de heer Staal. Dat raadslid had gezegd dat het actiecomité niet bij de pakken zal gaan neerzitten en zal proberen in de publiciteit te komen. Zo zal geprobeerd worden om radio en tv voor de slechte staat van de weg te interesseren. Burgemeester Molthoff vertelde dat het college met de betrokkenen van mening is dat de weg in zeer slechte toestand verkeert. „Het zou zo moeten zijn dat hun doelstelling ook de onze is. Samen optrekken, zeker naar buiten uit. Be stuur en bewoners moeten op een lijn staan". De eerste burger van Hulst legde uit dat b. en w. al lange tijd proberen de verbe tering van de weg op de lijst tertiaire wegen van de provincie te brengen, „wy proberen met alle list. macht en kracht om van de regelingen te profiteren", zo zei hij tot mevrouw F. Z. Z. M. van Gemert-Koch. die had vernomen d.at de 'pot' voor de verbetering van secundaire en tertiaire wegen een 'extraatje' heeft gehad. Gs hebben verbetering van de weg niet zo urgent gevonden, bleek uit de woor den van de burgemeester, en daarom nog niet op de lijst geplaatst. „We moe ten samen een weg uitstippelen om daar waar de centen zitten indruk te maken. Zorgen dat de weg op die ur- gentielijst komt zover de burgemees ter. Wethouder Stolte deed hierna het plan uit de doeken, dat de gemeente Hulst verbetering van de weg in vier delen klaar hebben. De verbetering van een deel zal dus binnenkort aan de ge meenteraad worden voorgesteld. AXEL - Vrijdagmiddag werden de be jaarden van het bejaardencentrum 'De Vurssche' ontvangen in de. verleden week door staatssecretaris K. de Jong Ozn. officieel geopende, school voor christelijk mavo 'De Welle'. 'De Vurssche' staat naast de nieuwe schooL Ze werden onthaald op koffie met gebak en tijdens een gezellig sa menzijn in de aula van het gebouw wel kom geheten door mavo-directeur J. T. H. Klein. Een speciaal applaus was be stemd voor mevrouw Van de Welle, één van de bewoonsters van 'De Vurssche' die toevalligerwijs dezelfde naam draagt als de nieuwe school. 's Avonds was het eerst de beurt van de andere buurtgenoten waaronder de PTT en de centrale dienst voor bouw en woningtoezicht om de school te bezich tigen. waama om 20.00 uur de deuren werden geopend voor de gehele Axelse bevolking. Enkele honderden personen maakten van deze gelegenheid gebruik. Vandaag, zaterdag, wordt een reünie gehouden voor oud-leerlingen en docen ten van de oude mulo en mavo. Veel publiek bij raad Hulst HULST - De publieke tribune van de Hulster raadszaal was vrijdaga vond te klein, om de vele bewoners van Zandberg en Graauw, die spe ciaal voor de verbetering van de weg van Hulst naar Graauw naar het stadhuis waren gekomen, te be rgen. De problematiek rond de verbetering van de weg stond niet in de raadsa- genda. Raadslid P G. E. Staal uit Graauw probeerde tijdens de behan deling van de ingekomen stukken al op de wegverbetering te springen. Een collega raadslid had woorden als urgent, subsidie. AcCW en recon structie gebezigd. Dat vormde voor het raadslid van de lijst Martens ge lijk aanleiding om op die woorden verder te gaan, met betrekking tot de weg van Hulst naar Graauw Burgemeester P. J. G. Molthoff wees hem er echter op. dat die problema tiek voor de rondvraag bewaard moest blijven. Tot spijt van de vele aanwezigen op de publieke tribune, die de aanzet van de heer Staal met handgeklap begeleidden. Opening expositie Rien Timmers TERNEUZEN- Ongeveer 50 bezoekers hebben vrijdagavond de opening van de expositie van Rien Timmers uit Roos endaal in galerie Des Beaux Arte te Ter- ne-uzen bijgewoond. De Brabantse kunstenaar leidde zelf zijn werk in. Hij deed dit op een wijze, die surrealistisch genoemd kan worden. Tot 17 november zijn de pen- en potloodtekeningen van Timmers dagelijks (behalve 's maan dags) te zien van 14.00 tot 19.00 uur in Des Beaux Arte. Belgisch motorschip vastgelopen op de Westerschelde VLISSINGEN - Vrijdagmorgen, om streeks kwart voor tien, is nabij boei 17 op de Westerschelde het Belgische mo torschip 'Camus' vastgelopen. De 'Camus'. eigendom van de firma Olieslagers te Gent, was geladen met 1200 ton lood en was onderweg van Vlis- singen naar Hoboken. Het schip werd omstreeks kwart voor vier 's middags vlotgetrokken door de sleepboot 'zee land'van de firma Muller uit Temeuzen. ADVERTENTIEI Vijftigjarig bestaan aannemersbedrijf De Bokx Terneuzen TERNEUZEN - Vrijdag heeft de firma De Bokx uit Tedmeuzen herdacht, dat Willem Bokx 50 jaar geleden de gronds lag legde voor het aannemingsbedrijf, in restaurant De Braakman te Hoek was er ter gelegenheid van het jubileum een re ceptie. waar velen de firmanten kwa men feliciteren. Een gewonde bij botsing SAS VAN GENT - Bij een botsing op de kruising Joostestraat-Anoystraat te Sas van Gent raakte een persoon ge wond. Er ontstond zware schade. Het ongeluk gebeurde doordat een persone nauto, bestuurd door H. F." C„ komende over de Anoystraat rechts de Joosten- straat insloeg en de bocht te ruim nam. Op het zelfde moment kwam een perso nenauto. bestuurd door H. J. A. uit Sas van Gent over de Joossenstraat aanrij den. Bij de daaropvolgende aanrijding raakte een inzittende van de auto, H. J. A. uit Sas van Gent gewond. Hij werd door een plaatselijke arts behandeld waama hij naar huis kon. 'Een vrouw als Beppie' in Terneuzen TERNEUZEN - Het Amsterdams Volk stoneel heeft vrijdag in Terneuzen nau welijks 200 belangstellenden getrokken met de opvoering van de musical 'Een vrouw als Beppie'. Met deze voorstelling viert Beppy Nooy op 6 november haar 35-jarig toneeljbileum in de Rotter damse schouwburg. 'Een vrouw als Be ppie' is een vertaling van de Ameri kaanse produktie 'Gypsy Rose Lee'. Aan de opvoering wordt meegewerkt door Beppy Nooy, Loeki Knol en Martin Brozius en een groot aantal andere ar tiesten. 'Een vrouw als Beppy' is van avond. zaterdag, te zien in Middelburg. Looncontroleweek van NW- jongerencontact VLISSINGEN - Het NVV- jongerencontact in Midden- en Noord- Zeeland en de KWL in Zeeuwsch- Vlaandcren houden volgende week een controle actie tegen de ontduiking van het minimum-jeugdloon en tegen ont duiking van de cao's voor wat wer kende jongeren betreft. Het NVV-jongerencontact, dat deze controleweek landeljk organiseert, heeft in Zeeland voor volgende week vier meldingsposten ingericht: in Vlis- singen, Middelburg, Oost-Souburg en 's-Heerenhoek. Daar zullen dagelijks tussen zeven en negen uur 's avonds ka derleden van het NVV-jongerencontact aan de telefoon zitten om werkende jon geren met klachten over hun loon en hun arbeidsomstandigheden te woord te staan. Het KWJ-kantoor aan De Blokken te Temuezen zal de komende week open staan voor Jonge werknemers, die van mening zijn, dat ze worrden onderbe taald, vragen ofproblemen hebbeh waar het hun loon betreft of hun loonstrookje willen laten controleren. Het KWJ- kantoor is dagelijks van negen uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds geopend. De actie van het NVV-jongerencontact richt zich bijzonder de wat kleinere be drijven en volgens Annemarie de Ruy- ter en Berry Offermans van het district Zeeland van NNV-jongereencontact zeggen, dat acties als deze een sterke preventieve werking hebben, omdat al lerlei bedrijven kort voor de controle- week komen informeren aan welke eisen ze moeten voldoen. Met behulp van affi ches, pamfletten en brochures heeft men gepoogd werkende jongeren op de actie attent te maken. gen lijst) wees er op dat de opruiming van pum en het weghalen van het asfalt al enkele Jaren loopt. Hij vroeg zich af of de gemeente niet beter zelf had kunnen handelen en puin en afval voor eigen re kening had weggehaald. Wethouder Stolte vond van niet. Hij wees erop dat een aanvraag is ingediend bij de AC W en een aanvraag bij erm - de Liniedijk fun geerde vroeger als standplaats voor woonwagens, bij gereedkoming van het nieuwe kamp heeft de gemeente ver zocht reconstructie van de dijk ook voor rekening van het ministerie te laten komen. „De minister heeft onlangs be richt dat de reconstructies van de dijk niet onder de kosten voor het nieuwe kamp vallen", vulde de wethouder aan. Raadslid P. Leeraert (eigen lijst) haalde uit naar dc mensen die zien dat perso nen vuil storten op de Liniedijk. „Het is fout dat de mensen die het zien, de ge meente niet waarschuwen", betoogde hij. Mevrouw Van Gemert bleef vol harden in haar standpunt, dat het geen stijl is om een belofte aan het Gouden huwelijksfeest KOEWACHT - Onder grote belangstel ling vierde Florimond Gijsel en Anna Gijsel-Schalkens vrijdag hun 50-jarig huwelijksfeest. Het feest begon in de namiddag in de parochiekerk van de Heilige Philippus en Jacobus te Koe wacht. waar pastoor A. van Wezel voor ging in een eucharistieiviering en ook de predikatie hield. Later op de dag volgde een druk bezochte receptie in zaal 'De Anjer" te Koewacht. Onder de vele aan wezigen waren burgemeester en me vrouw De Kam uit Axel als mede oud burgemeester en mevrouw Dlerick uit Koewacht Daar de heer en mevrouw Gijsel-Schalkens lid zijn van verschil lende verenigingen waren er ook afge vaardigden van de besturen zoals van de schuttersvereniging St-Sebastiaan, de plaatselijke bejaardenbond, de kaartclub. De gouden jubilarissen mochten veel gelukwensen in ontvangst nemen, die vergezeld gingen van bloe men en geschenkene. Na de receptie werd het feest in familiekring verder voortgezet. coördinatie-orgaan zo lang uit te stel- len. Burgemeester Molthoff: „De naam van het gemeentebestuur, althans op pa pier. komt in het geding. Op de Liniedijk stond vroeger het woonwagenkamp. De mensen leefden daar in erbarmelijke omstandigheden. Voor die mensen werd een nieuw kamp gemaakt en daarbij werd gesteld dat de Liniedijk gerecon strueerd kon worden. Dat voordeel was er. om de Liniedijk in oude staat te her stellen. Wij hebben gezegd", stelde de voorzitter van het college, „dat de kos ten van het woonwagenkamp en de dijk bij elkaar horen. Deze zaak heeft ander halfjaar gelopen Onlangs heeft de mi nister beslist dat de reconstructie van de dijk er niet bijhoort". Op een opmerking van mevrouw Van Gemert ('de pot voor DACW is leeg) rea geerde de burgemeester: „Gelukkig wel, een pot vol geld ls niet gunstig. Dat be tekent dat van een in het leven geroepen regeling veel gebruik wordt gemaakt en I dat is gunstig". De heer Molthoff tekende daarbij aan dat als het helemaal niet lukt om subsi die te krijgen, het werk uit eigen midde len zal moeten worden uitgevoerd. „De raad krijgt dan een voorstel en zal de prioriteit moeten vaststellen. Bijvoor beeld naast de reconstructie van de weg Hulst naar Graauw". Op een vraag van de heer De Rechter werd van de zijde van het college meegedeeld, dat in de volgende raadsvergadering plannen over de dijk en kosten zullen worden overlegd. Motor viel uit tijdens inhalen: auto zwaar beschadigd SAS VAN GENT - Op rijksweg 252 ter hoogte van de weg Sluis te Sas van Gent werd bij een botsing een personenauto flink besdchadigd. Dit gebeurde nadat een personenauto, bestiurd door H. F. K. uit Westdorpe een tractor met twee aanhangwagens gepasseerd had. Bij het invoegen naar rechts viel de motor van de auto stil De tractorbestuurd door M. J F. D. uit Temeuzen, kon niet tijdig meer remmen. Er waren geen persoon lijke ongelukken. Overkapping vernield HULST - Aan een benzinepomp aan de Abdaalseweg te Hulst ontstond grote 1 schade toen een vrachtwagen, bestuurd door A. G. D. uit Vogelwaarde, donder dag bij het wegrijden, bekneld raakte onder de overkapping. De overkapping werd gedeeltelijk meegetrokken en kwam in een gevaarlijke positie te han gen. Om instorting te vermijden werd met behulp van enige kraanwagens en een heftruck de vernielde overkapping ver wijderd. Geld en cheques weg bij inbraak TERNEUZEN - Bij een inbraak in het kantoor van de firma Bravenboer en Scheers aan de Mr. Haarmanweg in Temeuzen is in de nacht van donderdag op vrijdag een fors geldbedrag en een aantal travellers-cheques ontvreemd. De nog onbekende daders waren het pand binnengedrongen door een kla- praampje aan de achterzijde. Ze door zochten het hele gebouw en forceerden de deur naar de administratieruimte,' waar het geld werd bewaard. Een voor raad sigaretten en drank bleef onaange roerd. HULST - Ter gelegenheid van het feit dat hij 25 jaar bij de lagere technische school 'Sint-Bernard' te Hulst werk zaam is, werd de heer A. Koster vrij dagmiddag in de recreatiezaal van de school uitgebreid gehuldigd. De heer Koster is leraar elektrotechniek aan de Huls ter lts. Nadat leraar P. Th. A. M. R. Apers de bijeenkomst had geopend, sprak de heer J. F. Munu, vice-voorzitter van het schoolbestuur. Hij wees er op dat de heer Koster zijn leerlingen niet alleen heeft opgeleid tot goede vakmensen maar ze ook geleerd heeft mens te zijn. „Daar zijn wij u zeer dankbaar voor", zei de MUnu. Nam'ens het schoolbestuur steldse hij de Jubilaris een fotoreportage van de vie ring van het jubileum met geluidsband aan. Directeur J, van Maasakker deed uit de doeken dat de heer Koster - na in 1951 aan de avondschool te zijn begonnen - in 1953 deasfdeling elektrotechniek aan de lts heeft opgebouwd. Eerst in het oude schoolgebouw en thans in het mo derne gebouw. De mens en leraar Koster werd belicht door de heer H. van Dam me, eens oud-leerling van het eerste uur en thans collega-leraar elektrotechniek. Hij betrok ook mevrouw Koster in zijn toespraak. Zeven leerlingen van de school voerden hierna een spel op. waarin een persiflage werd gegeven op de heer Koster en zijn wijze van lesgeven. Dit spel eindigde toen een van deleerlingen de jubilaris een drukknop overhandigde. Nadat de heer Koster de knop had ingedrukt, kwamen achter een gordijn twee hang lampen te voorschijn. De heer Koster sprak nog een dan kwoord, terwijl ook nog een heildronk op hem werd uitgebracht

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 40