Raad Vlissingen ingenomen met plan 'beschermd stadsgezicht' Samenwerking op Zuid-Beveland na de herindeling niet beter PZC/s Opper J. Kloosterman afscheid rijkspolitie Bejaarden ontvangen in nieuwe 'De Weiie' ZATERDAG 30 OKTOBER 1976 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN DISCUSSIE OVER HORECA BEVRIEZING MENINGEN OVER INRICHTING BELLAMYPARK VERDEELD VLISSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen liet vrijdagmiddag duide lijk blijken ingenomen te zijn met het bestemmingsplan 'beschermd stadsge zicht'. dat in grote trekken het aanzien van de binnenstad regelt. Het bestem mingsplan werd dan ook algemeen aanvaard, zij het, dat op één enkel on derdeel stemming nodig bleek. Burge meester drs. Th. J. Westerhou t zei blij te zijn met de positieve beoordeling van het plan door de raad. Dat er een lange periode mee gemoeid was geweest vond mede zijn oorzaak in de inspraak, die men van diverse kanten had kun nen plegen. Het PvdA-raadslid W. Wisse, de eerste spreker over dit onderwerp, conclu deerde dat de raad nog steeds in grote lijnen achter het beleid in deze staat Hij wilde evenwel toch wel weten waarom in het uiteindelijke plan. dat nu na de nota's 'binnenstad' en 'beschermd stadsgezicht' aan de raad wordt voorge legd de aanbeveling voor terrassen aan de oostzijde van het. Ballamypark was verdwenen Burgemeester Westerhout, antwoordde hem dat terrassen daar toch wel in de nieuwe vorm passen. De heer Wisse haakte in op de suggestie, gedaan bij de tekeningen over de vorm geving van 't Bellamypark. die zouden zijn gebasseerd op het aansluiting zoe ken bij de vroegere toestand: „Maar net lijkt me dan wel. dat er toch meer oplos singen mogelijk moeten zijn, oplossin gen waarbij auto-files geen dienst gaan doen als rijen zeilschepen", aldus dit raadslid, dat het Ballamypark niet wilde laten fungeren als een barïère voor voetgangers tussen twee binnenstads- gebieden. Hij zag niets in een verkeersrace-baan op het Ballamypark en verlangde van het college dat- het verschillende ontwrpen over de vorm geving zou voorleggen aan de raad. De burgemeester was niet zo bevreesd als de heer Wisse voor een race-baan en noemde het Ballamypark 'een belang rijke verkeers-as voor het achterlig gende gebied' Hij wilde wel toezeggen voor meer dan één schets te zorgen, afhankelijk dan van de deskundigen. De heer Wisse sneed ook de bezwaar schriften aan. die er tegen het bestem mingsplan 'beschermd stadsgezicht' zijn binnengekomen. Het bezwaar schrift van rijkswaterstaat - die nog steeds pleit voor een negen meter hoge dijk en afsluiting van de Vissershaven - zag de spreker als een ingreeD, die Vlis singen ernstig in het hart zou raken Hij INLEIDING OVER BEDRIJFSGENEES KUNDIGE DIENST GOES - De heren dr. J. Stumphius en dr. J. G. W Gipsen, beiden bedrijfsarts bij 'De Schelde' te Vlissingen. houden op 16 november in restaurant 'De Ko renbeurs' te Goes een inleiding over de opzet en werkwijze van een bedrijfsge neeskundige dienst. Dit. in verband met de plannen binnen de gemeente Goes om toteo'n dienst te komen. De bijeen komst wordt gehouden in het kader van de maandelijkse contactbijeenkomsten tussen vertegenwoordigers van de ge meente Goes en het bedrijfsleven. Aan vang is 16.30 uur. Tafeltennisclub Stavenisse speelde tegen Sint-Annaland STAVENISSE - In het gymnastieklo kaal te Stavenisse werd een tafelten- niswedstrijd gespeeld tussen het dit voorjaar opgerichte team MASS uit Stavenisse en het team SMASH'76 uit Sint Annaland. De uitslagen zijn als volgt: Team 1- Wiin Slager- Pim Potappel 21-6. 21-14 (1-0): Wim Slager - Koos Moerland 21-16. 21-9 (1-0): Wim Slager - P. Moer land 21-4. 21-7 (1-0); Adrie Fase - Pim Potappel 18-21. 21-19, 15-21 (0-1), Adrie Fase - Koos Moerland 21-5, 21-11 (1-0); Adrie Fase - P. Dingemans 21-8,21-7(1- 0); Sjaak Vroegop - Pim Potappel 21-16, 15-21,18-21 (0-1); Sjaak Vroegop - Koos Moerland 17-21.14-21 (0-1); Sjaak Vroe gop - P. Moerland 19-21.14-21 (0-1). Dubbelspel team 1: Wim Slager/Adrie Fase - Pim Polappel/Koos Moerland 21-10,21-13(1-0). Team 2: Jaap v. d. Klooster-Leen West dorp 21-15. 15-21, 21-14 (1-0): Jaap v. d. Klooster - Peter de Moed 21-10, 21-4 il- 0); Jaapv. d. Klooster-Wim de Vos 21-9. 21-14 (1-0); Jos Kodde - Leen Westdorp 16-21. 18-21 (0-1); Jos Kodde - Peter de Moed 21-17,22-20 1-0); Jos Kodde - Wim de Vos 11-21,13-21 (0-1): Adri Menheere - I^een Westdorp 18-21. 19-21 (0-1Adri Menheere - Peter de Moed 21-11. 21-10 11-0); Adri Menheere - Wim de Vos 21-16. 21-18(1-0). Dubbelspel team 2: Jaap v d. Kloos- ter/Adri Menheere - Wim de Vos/Leen Westdorp 21-9, 21-14 (1-0). Team 3: Sander Westdorp - Johan Smits 18-21, 21-10, 21-15 (1-0); Sander West- dorp - Wim Moerland 21-5, 21-11 (1-0); Sander Westdorp - Dingemans 21-7, 21- 14 (1-0); Huib v d. Klooster - Johan Smits 22-20, 19-21, 21-10 (1-0); Huib v. d. Klooster - Wim Moerland 21-15. 21-19, (1-0); Huib v d. Klooster - Dingemans 51-16.21-19(1-0); Witte van Oudenaarde Johan Smits 12-21.20-22 (0-1); Witte van Oudenaarde - Wim Moerland 22-24.21-5, 21-18 (1-0); Witte van Oudenaarde - Gert Smits 21-3.21-6 (1-0). Dubbelspel team 3; Sander West- dorp/Huib v. d. Klooster - Johan Smits/Wim Moerland 21-13, 21-19 (1-0). Totale uitslag: Team 1: SMASH'76 - MASS 6-4; team 2: SMASH'76 - MASS 7-3; team 3: SMASH'lZe - MAAa-a-i. Horeca Uitgebreid werd crgediseussieerri over het door de gebroeders Van den Berg ingediende bezwaarschrift. Dit be zwaarschrift hield een afwijking in van het bevriezingsplan voor de horeca, door de raad in mei 1974 aangenomen. De heer Wisse was het namens de meer derheid van zijn fractie niet eens met het standpunt van b. en w. dal in 'het gebiedje' van het Bellamyplein waar hel pand van de gebroeders Van den Berg ligt, thans wel ruimte is voor een horeca-vestïgïng. „Waarom wilt u nu afwijken van de twee jaar geleden vastgestelde beleidslijn; bevriezing van het aantal horeca- vestïgingen aan het Bellamypark?" De heer C. J. van der Weele (repu) vond dat er nu wel een horecavestiging paste op de plaats, verdedigd in het bezwaarschrift-Van den Berg. De Nieuwstraat zag hij liever als woon straat. Bedrijfjes vond hij minder pas send achter de gerestaureerde geveltjes. Wethouder F. G Smit zei hem dat het met rijkssteun inderdaad mogelijk zou kunnen zijn deze bedrijfjes later te ver plaatsen. Evenals de vorige sprekers uitte me vrouw J. Punt-van Osnabrugge icda) zich positief over het bestemmingsplan 'beschermd stadsgezicht'. „Een mijlpaal Ik ben ook blij met het bomenplan. Maar wacht er nou geen bunkervoorraad aan plannen0" We thouder Smit kon haar geruststellen. „De plannen zijn met medewerking van erm en vro al in uitvoering gekomen". De heer G. Huizinga (vvd) noemde de vaststelling van het bestemmingsplan sedert de eerste zitting van de raad hier over op 2 mei 1974 'een historisch mo ment', en 'de uitwerking uitstekend'. „Wij willen voorkomen dat de uitspraak van de raad overeen open Vissershaven geweld wordt aangedaan", zei hij doe- Contactbijeenkomst in Baarland BAARLAND - Dindag 9 november houdt het gemeentebestuur van Bor- sele zijn periodieke contactbijeen komst met de bevolking. Ditmaal is de dorpskern Baarland aan de beurt. I)e bijeenkomst is in liet verenigingsge bouw aan de N'icuwewcg en begint om half acht. Zij geldt speciaal voor de inwoners van Baarland en het daarbij behorende bui tengebied lend op het bezwaarschrift van Rijkswa terstaat Daar waar het horeca gelegenheid aan het Bellamypark be trof wilde hij wel met het. standpun t van b. en w. meegaan en het bezwaarschrift Van den Berg ten gunste van een horeca-gelegenheid aan het Bellamy- park wel steunen (roede richting Burgemeester Westerhout zei bij de beantwoording dat in 1974 raad en col lege uitdrukkelijk hadden gekozen voor bevriezen van de horecavestigïn- gen in de binnenstad in verband met uitwassen. „Maar na de omwikkeling van de pro menade is er een trend waaruit blijkt dal, de horeca in de goede richting gaat Werken met de binnens tad is werken als met een levend wezen. Wc moeten de horeca-sïtuatie bekijken in het licht van het ogenblik. Aan cie oost-kant van het Bellamy-park is uit toeristisch oogpunt een horeca-bedrijf niet onaantrekkelijk en in het pand Van den Berg wel op zijn plaats", aldus de burgemeester. „Van uitwassen heb ik niets in de nutu- len van de raadszitting van mei 1974 ge lezen". zei de heer Wisse, „het gmg om een algehele bevriezing". Mevrouw Punt kruiste haar degen met de heer Wisse; .Ik zat toen nog niet in de raad. maar vanaf de publieke tribune heb ik gehooixl dat liet toen wel om uitwassen in de horeca ging" Slem men De lieer Wisse stelde voor te stemmen over het voorstel van b. en w. om hel bezwaarschrift Van den Berg ten gun ste van een horecavestiging aan het Bellamypark in het kader van liet be stemmingsplan ontvankelijk te ver klaren. B i. ii w. wonnen het met 15 stemmen vóór en 9 stemmen tegen. Voor stemde ook de PvdAi'PPK-lcden G van Nijf. W. de Wolf en P. I-I. v. d. Ven. Tegen stem den de W'D-ers J Verkerk en J Lust. Het 'wijkcomité binnenstad' dat had verzocht de behandeling van dit be stemmingsplan nog op le schorten, zal bij de verdere uilwerking worden inge schakeld. zei de burgemeester tot me vrouw M. Scheepers-Voet en de heer Wisse Wethouder Snul deelde nog mee dat er nu 400 woningen in het gebied 'Be schermd stadsgezicht' aanwezigzijn. dit naar aanleiding van een vraag van de heer Wisse. Opening expositie Rien Timmers TERNEUZEN- Ongeveer 50 bezoekers hebben vrijdagavond de opening van de expositie van Rieti Timmers uit Roos endaal ln galerie Des Beaux Arts te Ter- ne-uzen bijgewoond De Brabantse kunstenaar leidde zelf zijn werk in. Hij deed dit op een wijze, die surrealistisch genoemd kan worden. Tot 17 november zijn de pen- en potloodtekeningen van Timmers dagelijks ibehalve 's maan dags" te zien van 14 00 tol 19.00 uur in Des Beaux Arts Winkels in Luxortheater Vlissingen VLISSINGEN' - Het voormalige Luxor theater aan het Vlissingse Bellamy park zal worden verbouwd tot winkel ruimte (op de begane grond) en enkele (op de verdiepingen). streek 10 Dit bleek uit een mededeling vrijdag middag van het Vlissingse raadslid W. Wisse (pvrla/ppr) tijdens de behandeling van het bestemmingsplan 'beschermd stadsgezicht'. Uit het antwoord van we thouder F. G. Smit bleek, dat b. en w. nog geen bouwvergunning hebben ver leend. maar dat dit binnenkort wel zal gebeuren. Vrouwenbond vergaderde 36 JAAR ERE MEDAILLE VERBONDEN AAN ORDE VAN ORANJE-NASSAU Schieting OVEZANDE - De handboogvereniging 'Zcelandia' uit Ovezandegaf bij dc heer J. Doene te Ovezande een schieting op dc liggende wippen. Van 14 verenigin gen waren 62 schutters aanwezig. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel Jac. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande: 1ste zijvogel J. Huige van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek; 2e zijvogel A v Loo van Doel naar Hoger uil Wolphaartsdijk. bij loting, 1ste bo venka! J Hoondert van Spes-Noslra uit Ovezande. 2e bovenkal E. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande. beiden bij loting; 1ste onderkal P. Paree van Eensgezindheid uit. 's-Heerenhoek; 2e onderkal P. Vette van Concordia uit 's- Heerenhoek: 1ste klep L de Kraker van Vios uit 's-Heerenhoek; 2e klep P Oost- dijk van Willem-Teil uit Ovezande: 3e klep Math Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. Meeste kleine vogels B Ver- meule van Zeelandia uit Ovezande. zes vogels. De vliegende vogelprijzen waren voor J Hoondert van Spes-Noslra uit Ovezande en B. Vermeule van Zeelan dia uit Ovezande Uilslag van de tweede wip: 1ste hoofd vogel Sj. v. Eykeren van Vrije-Schutiers uit 's-Heerenhoek; 2e hoofdvogel C. Lous van Edele-Handboog uit Oude- lande: 1ste zijvogel Joh. Repkens van Victoria uit Kwadendamme: 2e zijvogel F. Koens van Spes-Nostra uit. Ovezan de; 3e zijvogel J Huige van Eensgezind heid uil 's-Heerenhoek; 4E zijvogel J. Rijk van Eensgezindheid uil 's-Heerenhoek: 1ste kal M. Repkens van Victoria uit Kwadendamme. 3e kal P. Oostdijk van Willem-Teil uit Ove zande; 4e kal L. de Kraker van Vios uit 's-Heerenhoek. Meeste kleine vogels R. de Meester van St-Andries uit Wemel- dinge. vier vogels. Hengelwedstrijd COL1JNSPLAAT - Zaterdag hield dc Noord-Bevelandse hengelsport vereni ging in de Oosierscheïde bij Colijn- splaal haar 6e competitiewedstrijd van dit jaar. Aan deze wedstrijd namen slechts 50 personen deel. Na afloop bleek dat er 140 bovenmaatse en 35 on dermaatse vissen gevangen waren. Zij leverden in totaal 25.735 Wedstrijdpun- tcn op. Er waren ruim 18 kg boven maatse vissen gevangen. De prijswinnaars waren. 1 C. P. v d Moere. Colijnsplaat 1690 punten: 2 W J. Mennes. Bergen op Zoom 1510: 3 J. Bouterse. Colijnsplaat 1370. 4 Ph. Leen- dertse, Kamperland 1170: 5 P. M. Kas telein. Geersdijk 1120, 6 S. Branden- horst. Kamperland 1100: 7 C. van Oos terhout. Eindhoven 1100:8 Johs Lamse. Colijnsplaat 1020; 9 L. de Visser, Kam perland 990; 10 J. C. Th. de Kam, Kam perland 940; 11 L. Meulenberg, Kamper land 870; 12 P. J. v. d. Moere, Kamper land 860; 13 M. G. de Smit, Kamperland 820; 14 J. B. v Gilst, Cohjnsplaat 790; 15 J Minnaard, Wissenkerke 780; 16 J. P. Minnaard, Wissenkerke 770. In café Juliana te Colijnsplaat reikte voorzitter P. van de Vreugde uit Kam perland de prijzen uit Hij had voor deze wedstrijd wel iets meer belangstelling verwacht doch zei tevreden te zijn met de vangsten van de middag. Hij hoopte dat deze bij de volgende wedstrijd op zaterdag 6 november weer net zo goed zijn. Er wordt dan weer op dezelfde plaats gevist vanaf 13 30 uur tot 16.00 AXEL - Vrijdagmiddag werden de be jaarden van het bejaardencentrum 'De Vurssche' ontvangen in de, verleden week door staatssecretaris K. de Jong Ozn. officieel geopende, school voor christelijk mavo 'Dc Welle'. 'De Vurssche' slaat naast de nieuwe school Ze werden onthaald op koffie met gebak en tijdens een gezellig sa menzijn in de aula van het gebouw wel kom geheten door mavo-directeur J. T. H. Klein. Een speciaal applaus was be stemd voor mevrouw Van de Welle, één van de bewoonsters van 'De Vurssche' die toevalligerwijs dezelfde naam draagt, als de meuwe schooL 's Avonds was het eerst de beurt van de andere buurtgenoten waaronder de PTT en de centrale dienst voor bouw en woningtoezicht om de school te bezich tigen. waama om 20.00 uur de deuren werden geopend voor de gehele Axelse bevolking. Enkele honderden personen maakten van deze gelegenheid gebruik. Vandaag, zaterdag, wordt een reünie gehouden vooroud-leerlingen en docen ten van de oude mulo en mavo. SOUBURG - De Vrouwenbond NVV af deling Souburg hield voor de eigen le den en de leden van de Industriebond NVV een avond met, als onderwerp 'De linquentie en Samenleving'. De heer J. Cowvée. voorlichtingsambtenaar van de reklassering, werkzaam bij Humani- tas te Rotterdam en mr J de Groot uit Rotterdam, gaven een uitvoerige inlei ding, waarna er nog vragen gesteld wer den en er nog gediscussieeerd kon wor den. De volgende bijeenkomst van de vrouwenbond zal gehouden worden op dinsdag 23 november a.s. met als on derwerp 'Reclame'. Film in 'Open de Beuk' Vlissingen VLISSINGEN-In het jongerencentrum 'Open de Beuk' in Vlissingen wordt vanavond -zaterdag-defilm 'Lafemme aux bottes rouges' gedraaid. De film is van Juan Louis Bunuel. De film gaat over het subtiele machts spel tussen een rijke kunstverzamelaar en een jonge schrijfster, waarbij haar gave van helderziendheid op den duur doorslaggevend blijkt. De voorstelling begint om tien uur. 'Veronica' won van vc 'De Berk' SINT-MAARTENSDIJK - De volley balclub 'Veronica' le Sint- Maartensdijk speelde een wedstrijd legen VC 'De Berk' uit Putte. Veronica won de eerste set mei 15-13. De 2e set eindigde met een gelijkspel; 7-7, zodat deze wedstrijd een overwinning werd voor Veronica met 15-15. HOEDEKENSKERKE - De knutsel club te Hoedekenskerke zal ook dit win terseizoen weer beginnen met activitei ten. In een ledenvergadering is besloten dat de eerste avond gehouden zal wor den 10 november. Dit jaar zal nog twee avonden worden geknutseld- op 1 december en 15 de cember. Mevrouw Gelok zal de leiding op zich nemen en de avonden voorbereiden. De avonden beginnen om 20.00 uur in het verenigingsgebouw de 'Grind'. BURGEMEESTER MR. F. G. A. HUBER VAN GOES: CENTRUMFUNCTIE VAN GOES WORDT NIET AANVAARD GOES - Volgens burgemeester mr. F. G A. Huber van Goes is de onderlinge sa menwerking tussen de gemeentebestu ren op Zuid-Beveland er na de herinde ling van 1970 bepaald niet beter op ge worden. „Met 4 gemeentebesturen in plaats van 24 gemeentebesturen is de samenwerking niet vlotter geworden en in sommige gevallen zelfs moeilij ker". zei de heer Huber vrijdagmiddag tijdens een inleiding over de herinde ling van de gemeenten op Zuid- Beveland in het stadhuis van Goes. ..De vroegere gemeenten aanvaardden de centrumpositie van Goes in prak tisch alle opzichten, omdat Goes in ver houding zoveel groter was", betoogde mr. Huber. ..Nu ook de andere nieuwe gemeenten een stuk groter geworden zijn en in verhouding tot Goes niet zo klein meer. aanvaardt men minder ge makkelijk in alle opzichten het over wicht van Goes met haar bijna 29.000 inwoners". De Goese burgemeester sprak voor een gezelschap Belgische ambtenaren. De heer Huber vertelde dat er eenmaal in hel kwartaal een gezamenlijk beraad van de 4 gemeentebesturen op Zuid- Beveland en de 2 gemeentebesturen op Noord-Beveland plaatsvindt, waar ge meenschappelijke problemen worden besproken. „De verschillen worden niet altijd weggenomen, omdat men ver schillende uitgangspunten of prioritei ten heeft aldus burgemeester Huber „Het stereven is er wel op gericht om zoveel mogelijk een gemeenschapDeliik standpunt in te nemen". In dit verband wees de heer Huber er nog op dat de vereinging van Nederlandse gemeenten VNG) sterk pleit voor grotere en krach tige gemeenten, die hun bestuurlijke taak beter aankunnen De Goese burgemeester ging uitvoerig in op de voorgeschiedenis van de herin deling. daarbij aantekenend dat er vooral vanuit de kleinere gemeenten veel protesten tegen de plannen kwa men. Hij vond dat begrijpelijk, gezien de vergroting van de afstand besluur- burgers die de herindeling met zich mee bracht Wel wees de heer Huber erop dat zoveel mogelijk gedaan is om de afstand tussen dorpsbewoners en gemeente te overbruggen. Hij stlede dat één en ander na 6 jaar goed verwerkt is. mede dank zij de vorming van functionele raden voor sport, cultuur en samenlevingsopbouw, 'waarin men bij het gemeentebestuur aandrang kan uitoefenen om een be paalde voorziening in een dorpskern vlugger gerealiseerd te krijgen'. Burge meester Huber benadrukte dat van de vorming van wijkraden in de dorpen is afgezien, uit vrees voor een verdere ver zelfstandiging van de kernen. Gevolgen De burgemeester van Goes vertelde uit gebreid welke gevolgen de herindeling voor de ambtenaren van de gemeenten met zich meevoerde en op welke wijze hier wat aan gedaan is. „Het is thans wel zo. mogelijk met uitzondering van de oudere generatie, dat men naar kleinere gemeenten niet meer terug zou willen, omdat er in steeds grotere mate kennis en ervaring wordt gevraagd, die alleen in beter betaalde functies verlangd kunnen worden", meende de heer Hu ber. „Men kan ook grotere objecten ge makkelijker aan". De eerste burger van de Ganzestad con stateerde dat ook de raadsleden zich duidelijk als behartigers van de belan gen van de hele gemeente opstellen en niet als de belangenbehartigers van een dorpskern. „Dat is niet altijd eenvoudig tegenover de achterban en in de eerste jaren gebeurde het weieens dat men te veel naar het eigen dorp keek. doch de laatste jaren haast niet meer, althans niet in de raadsvergaderingen, mis schien wel in de fractiebijeenkomsten", zei de heer Huber. Hij herinnerde ook aan het vele werk dat op administratief en financieel gebied vanwege de herin deling verricht moest worden: straat- naamgeving. verordeningen, gemeen schappelijke regelingen, belastingbepa- iingen, subsidieregelingen en begrotin gen. De heer Huber zei dat de beëdiging van de nieuwe gemeenteraad van Goes op 2 januari 1970) eigenlijk fout was gegaan, omdat er geen burgemeester was om de raadsleden te installeren, waardoor de (zelf ook niet beëdigde) nestor van de raad die taak op zich nam. Ook bracht de burgemeester naar voren dat de poli tiek een grote rol gespeeld heeft bij de benoeming van de gemeentesecretaris. „Dit geldt ook voor de burgemeester, waarover in Goes nogal wat te doen is geweest, evenals in Borsele. Enkele maanden is er een vacature geweest. Dat was niet ten voordele van de nieuwe gemeente", aldus de heer Huber. De Belgen, vafn de oudleerlingenbond school voor bestuursrecht West- Vlaanderen, stelden na afloop van de, inleiding vele vragen. Daarbij werden vergelijkingen getrokken met de her indeling die in heel België op 1 januari 1977 staat te gebeuren. TROUWE DIENST WESTKAPELLE - Na een diensttijd van ruim 36 jaar nam de opperwacht meester J. Kloosterman tc Westkapelle vrijdagmorgen afscheid van de rijks politie wegens het hem verleende func tioneel leeftijdsontslag. Dat gebeurde tijdens een door de gemeente aangebo den feestelijke bijeenkomst in het ge meentehuis. Hoogtepunt was de mede deling van de overste W. D. Lanting, commandant van het district Middel burg, dat aan de scheidende opper de erc-medaille verbonden aan de Orde van Oranjc-Nassau in zilver is toege kend. Nadat de luitenant A. M. I-Iaers het be treffende koninklijk besluit had voorge lezen en de overste de medaille had op gespeld wees de heer Lanting er op dat de opper een voortreffelijke slaat van dienst heeft. Hij herinnerde daarbij aan de levensloop van Kloosterman die in 1940 in dienst trad van de marechaussee en daarna verschillende standplaatsen had in Noord-Brabant waarna hij in 1952 naar zijn geboorteland Zeeland te rugkeerde en in 1956 Westkapelle als standplaats kreeg. De overste zei dat Kloosterman in de oorlog zeer actief is geweest. „Uw car rière ging nietover rozen", aldus de heer Lanting. die in herinnering bracht dat de heer Kloosterman in 1963 in verband met zijn gezondheid voor de buiten dienst werd afgekeurd waarna hij admi nistrateur werd van de groep. De over ste sielde dat hij zijn dienst met veel verve en voortvarendheid heeft ver richt. Hij reikte hem een enveloppe met gratificatie uit. Ook burgemeester L. M. Moermond van Westkapelle die mede als gastheer op trad. merkte op dat de opper veel standplaatsen heeft gehad en dus di kwijls is verhuisd. Hij zei dat Klooster man een zeer gewaardeerd politieman was die naast zijn politiewerk ook op kerkelijk gebied actief is omdat hij ou derling en scriba is van de gerelor- meerde kerk. De burgemeester noemde hem een politieman die uit het goede hout is gesneden. Namens het gemeen tebestuur bood hij een tinnen bord aan met een afbeelding van Westkapelle. De heer A. de Haan uit Aagtekerke sprak namens de afdeling Middelburg van de bond van christelijke politie ambtenaren waarvan Kloosterman een trouw en actief lid is die zelden op ver gaderingen ontbreekt en intens mee leeft met het bondswerk. Hij overhan digde namens het bestuur een envelop met inhoud en aan mevrouw Klooster man bloemen. De adjudant F. Burgier voerde het woord als commandant van de groep Valkenisse waartoe Kloosterman be hoort. De adjudant tekende hem als een onder alle omstandigheden plichtsge trouw politieman die in de oorlog veel hulp heeft verleend aan onderduikers, joden en geallieerde piloten, waarover Vijftigjarig bestaan aannemersbedrijf De Bokx Terneuzen TERNEUZEN - Vrijdag heeft de firma De Bokx uit Tedrneuzen herdacht, dat Willem Bokx 50 jaar geleden de gronds lag legde voor het aannemingsbedrijf. In restaurant De Braakman te Hoek was er ter gelegenheid van het jubileum een re ceptie. waar velen de firmanten kwa men feliciteren. Een gewonde bij botsing SAS VAN GENT - Bij een botsing op de kruising Joostestraat-Anoystraat te Sas van Gent raakte een persoon ge wond. Er ontstond zware schade. Het ongeluk gebeurde doordat een persone nauto. bestuurd door H. F! C„ komende over de Anoystraat rechts de Joosten- straat insloeg en de bocht te ruim nam. Op het zelfde moment kwam een perso nenauto. bestuurd door H. J. A. uit Sas van Gent over de Joossenstraat aanrij den. Bij de daaropvolgende aanrijding raakte een inzittende van de auto. H. J. A. uit Sas van Gent gewond. Hij werd door een plaatselijke arts behandeld waama hij naar huis kon. 'Een vrouw als Beppie' in Terneuzen TERNEUZEN - Het Amsterdams Volk stoneel heeft vrijdag in Terneuzen nau welijks 200 belangstellenden getrokken met de opvoering van de musical 'Een vrouw als Beppie'. Met deze voorstelling viert Beppy Nooy op 6 november haar 35-jarig toneeljbileum in de Rotter damse schouwburg. 'Een vrouw als Be ppie' is een vertaling van de Ameri kaanse produktie 'Gypsy Rbse Leej. Aan de opvoering wordt meegewerkt door Beppy Nooy. Loeki Knol en Martin Brozius en een groot aantal andere ar tiesten. 'Een vrouw als Beppy' is van avond, zaterdag, te zien in Middelburg. hij ook enkele bijzonderheden vertelde. De groepscommandant roemde de ac curatesse en het enthousiasme van de scheidende politieman die, naar zijn zeggen, wel eens afgeremd moest wor den. Namens hetpersoneel van de groep bood hij een draagmedaille aan van de verleende onderscheiding en als af scheidsgeschenk een polshorloge. Me vrouw Kloostrman werd ook door hem in de hulde betrokken en ontving bloe men. Tenslotte bedankte de heer Klooster man voor de tot hem gesproken lovende woorden en aangeboden geschenken. Hij zei dankbaar en blij te zijn dat hij deze dag mocht beleven en mede omdat behalve zijn echtgenote en kinderen, ook zijn ouders aanwezig waren. De bijeenkomst werd bijgewoond door het voltallige personeel van de groep en een aantalgenodigden waarbij burge meester S. Francke van Valkenisse, we thouder L. Wouters en gemeentesecre taris W. J. K. Dieleman. Wethouder J. Lous en burgemeester C. G. Boender van Manekerke waren verhinderd, naar burgemeester Moermond mededeelde. Motor viel uit tijdens inhalen: auto zwaar beschadigd SAS VAN GENT - Op rijksweg 252 ter hoogte van de weg Sluis te Sas van Gent werd bij een botsing een personenauto flink besdchadigd. Dit gebeurde nadat een personenauto, bestiurd door H. F K. uit Westdorpe een tractor met twee aanhangwagens gepasseerd had. Bij het invoegen naar rechts viel de motor van de auto stiL De tractor bestuurd door M. J. F. D. uit Temeuzen, kon niet tijdig meer remmen. Er waren geen persoon- j lijke ongelukken. Tesselschade hield bazaar MIDDELBURG - De algemene Neder- j landse vrouwenvereniging 'Tesselschade-Arbeid Adelt', afdeling Walcheren en De kBevelanden, hield deze week twee bazaars. In Vlissingen, waar de kbazaar dinsdag werd gehou den in Grandhotel 'Britannia', was de opbrengst 1985,05. Vrijdag werd in Middelburg de twede bazaar gehouden ten huize van mr. J. A. Heyse aan het Molenwater. Hier werd een brutobedrag van 2105.80 verkocht. Met deze gelden worden vrouwen ge holpen die moeite hebben om geldelijke onafhankelijkheid te verkrijgen of te behouden. De vereniging, die reeds in 1871 werd opgericht, heeft 45 afdelingen in Nederland. Lid zijn vrouwen die an- I dere vrouwen helpen om voor zichzelf te blijven zorgen of te gaan zorgen. Vrou wen met onvoldoende pensioen of all- I mentatie of zij die op een leeftijd zijn die voor een werkkring niet meer aan- j vaardbaar is, kunnen onder leiding van het bestuur van de vereniging hun be- schikbare uren thuis benutten met het maken van verschillende soorten handwerken, dat in diverse depots van de vereniging of op bazaars wordt ver kocht. Ook worden door Tesselschade uitkeringen gedaan aan jonge vrouwen voor uiteenlopende studierichtingen: van universiteiten en conservatoria tot hotelschool en hondentrimmen toe. Naast de gelden uit bazaars en depot verkoop komen de financiële middelen ook uit de contributies van dej ledenu. De afdeling Walcheren en De BBevelan- den heeft ongeveer 130 lieden. De beide bazaars die de afgelopen week zijn ge houden. genoten een goede belangstel ling. Bevestiging drs. Bosscha tot predikant geref. kerk Souburg OOST-SOUBURG - Donderdag slaagde drs. H. A. F. M. Bosscha voor de classi- kale examens, zodat hij beroepbaar, werd gesteld. De gereformeerde kerk van Oost- en West-Souburg bracht dit beroep uit, hetgeen door ds. H. A. F. M. Bosscha werd aangenomen. Zondag 14 november zal drs. H. A. F. M. Bosscha bevestigd worden als predi kant van de kerk van Oost- en West- Souburg, tijdens een kerkdienst, die om 10.00 uur aanvangt en waarin ds. M. J. C. Bosscha uit Hoogeveen hoopt voor te gaan. VERKOPING VLISSINGEN - De bejaardnengroep 'Open Hof te Vlissingen houdt dinsdag 16 november een verkoping. Alle spulle tjes die de bejaarden tijdens de soos- middag hebben gemaakt worden dan te koop aangeboden. De verkoping is in gebouw 'Open Hof te Vlissingen en be gint om 14.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 38