Positief besluit VOW gunstig voor begroting Dr. K. F. Vaas in Yerseke officier Oranje-Nassau Treinverkeer Goes-Middelburg vrijdagmorgen weer hersteld Werkeiland voor de Philipsdam wordt 30 november aanbesteed Zeeland bracht bijna vier ton op voor actie Vluchteling '76 siNceN almanak Drs. Verburg kandidaat voor Raad van State LEREN KLEDING Wedgwood Grensarbeiders betalen slechts belasting over francs in bankkoers ZATERDAG 30 OKTOBER 1976 MENING J. WAGENVOORT, HOOFD FINANCIEN ZEEUWSE GRIFFIE DINSDAG VOORSTEL WETSWIJZIGING IN TWEEDE KAMER l Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - „Als de regering nu posi tief beslist over de aanleg van de brug- tunnel in de Westerschelde, zou dat re sulteren in een niet onaanzienlijk fi nancieel voordeel voor de rijksbegro ting. Een dergelijke beslissing behoedt de overheid vervolgens voor ernstige problemen, door de bijdragen in de te korten van en de investeringen voor de veerdiensten op de Westerschelde. en ze zou tenslotte een belangrijke ver mindering betekenen van de uitgaven die worden getroost om de werkgele genheid te stimuleren". Het is de me ning van de heer J. Wagenvoort, hoofd van de afdeling financiën van de Zeeuwse griffie. De besparing op vrij korte termijn ligt besloten in de financiële opzet die voor de vaste oeververbinding Wester schelde is gemaakt. Deze is gebaseerd op de bouwsom nu. de prijsstijgingen in de loop van de bouwtijd en het aanloop verlies. Bij elkaar gaat het om een inves tering van ongeveer 1150 miljoen gul den. Volgens de opzet levert het rijk een bijdrage die overeen komt met 10 pro cent van de kosten van de varende dienst. Thans draagt het rijk 70 procent van die kosten bij. Bij het uitblijven van een positieve be slissing over de vaste oeververbinding zal dit percentage eerder toe- dan afiie- men Het budgettaire voordeel van groen licht voor de brug-tunnel tussen Zuid-Beveland en Zeeuwsch- Vlaanderen bedraagt zodoende 10 pro cent van de jaarlijkse rijksbijdrage aan het exploitatietekort van de boten die tussen Kruiningen en Perkpolder varen. Te verliezen De zuiver financiële en economische voordelen die de vaste verbinding de overheid op lange termijn oplevert, zijn volgens de financiële deskundige van de provincie veruit te verkiezen boven de lasten die blijvend en toenemend zullen moeten worden opgebracht voor de veerboten: „De vaste oeververbinding betaalt uiteindelijk zichzelf en zal vol gens de berekeningen in het begin van de volgende eeuw zelfs winstgevend zijn. Ik zie niet in waarom er nog uitge steld zou worden. Alle tekeningen en be rekeningen liggen bestekklaar. Het door laten varen van de veerboten zal steeds meer gaan kosten, terwijl erbo venop nog eens uitgaven zullen zijn in het kader van de werkloosheidsbestrij ding. De netto-investering die voor een vaste verbinding moet worden gedaan, ligt in feite belangrijk lager nog dan de 1150 miljoen gulden, als er rekening wordt gehouden met de tientallen mil joenen die jaarlijks kunnen worden be spaard op werkgelegenheidsprojecten. De VOW is een belangrijk werkgelegen heidsproject op zich...". Volgens de heer Wagenvoort staat de provincie Zeeland bijzonder sceptisch tegenover de huiver van minister Dui- senberg voor de leningen die op de kapi taalmarkt moeten worden aangegaan door de bouwers van de vaste oeverver binding. Zijn mening- „Een jaarlijks be roep van ongeveer 200 miljoen over vijf jaar is nauwelijks van enige invloed in ons land waar. gelet op het nationaal produkt. elk jaar tussen de 30 en 40 mil jard moet worden geïnvesteerd", ïn de tweede kamer komt dinsdag een voorstel tot wetswijziging in stemming. Het is ingediend door de KVP'er Come- hssen en wordt ondersteund door afge vaardigden van de WD. SGP. ARP en DS'70. Als het de steun krijgt die de in diener ervan verwacht, is het gevolg dat de begroting 1977 van het rijkswegen fonds wordt uitgebreid met een garan- tlepost voor de bouwers van de oever verbinding, die de leningen moeten aangaan. Cornelissen: „Het voorstel is in de eerste ZEEUWSE Bijdrage In één van de Zeeuwse steden woont een druk bezet man, die anderhalf jaar geleden van onze wakkere be lastingen een schrijven kreeg, waarin werd gemeld, dat hij tachtig florijnen terug kon krijgen wegens teveel betaalde balstingen. Daar de man de brief slechts achte loos bekeek, schreef hij een cheque uit en maakte een bedrag van S0 over aan de belastingen. Na enige maande ontving hij op nieuw een brief van de betreffende dienst met de mededeling, dat hij nu honderdzestig gulden terug kon ont vangen. En daar de man nog steeds een non chalante leze ivas van ambtelijke stukken, gireerde hij ditmaal f 160 ten name van de ontvanger der di recte belastingen. De dienst werkte nog steeds feilloos en zond hem na verloop van weer enige maanden een schrijven, waarin werd meegedeeld, dat hij f320 terug te vorderen had Toen de belastingen enige lijd later een bedrag van f640 werd overge maakt, vatte één van de beambten de telefoon en vroeg op overspannen tootn of de mevrouw van de meneer aan de lijn kon komen. Of zij haar man even duidelijk kon maken, dat hij f 1280 kon komen ophalen. En zo werd de zaak toch nog prettig geregeld. Maar als we dat allemaal eens een tijdje zouden doen? 't Zou vast een stevige bijdrage zijn aan de werkgelegenheid. Maar waarschijnlijk ook het ziekte verzuim bij de dienst der belastingen tot ongekende hoogte opjagen. plaats bedoeld om het de regering mo gelijk te maken in het komende jaar een positieve beslissing over het project te nemen Politiek gezien, dient het. ter on dersteuning van minister Westerterp van verkeer en waterstaat in zijn stre ven naar de totstandkoming van de verbinding". De KVP'er veronderstelt dat hel, wijzi gingsvoorstel de steun van een royale meerderheid krijgt. Hij verwacht dat minister Westerterp zich er voor de stemming en de artlkelgewijzé behan deling van zijn begroting nog over zal uitspreken. Bezwaar zal hij er volgens zijn partijgenoot Cornelissen niet tegen kunnen hebben, gezien de herhaalde uitspraak, deze week nog. dat hij ervan overtuigd is dat de beslissing in 1977 zal worden genomen, mogelijk nog door het huidige kabinet De heer Wagenvoort van de provincie is blij met deze recente uitspraken van de bewindsman van verkeer en waterstaat, maar voegt daar onmiddellijk aan toe ook wel eens wat meer geluiden uit het kabinet te willen horen. De mededeling van de heer Westerterp in de tweede kamer, dat men in Zeeland nog wel even kan wachten met een nieuwe, derde dubbeldeksveerboot, maakt bij de heer Wagenvoort de vol gende reactie los: „Die boot had er in feite al moeten zijn met het oog op de reservecapaciteit. Op dit moment gaat het nog nel met de boten en hun onder- houdsschema's. maar er moet ook be slist niets mis gaan. In de winter niet. maar in het zomerseizoen helemaal niet, want dan komen we danig in de knoei". VOOR DUWVAART- EN JACHTSLU1ZEN Val van tribune in circus ZIER1KZEE - Tijdens een voorstelling van circus Toni Bolt ini liep de zevenja rige J. A A. G uit Zierikzee bij een val van de tribune een schedelbasïsfractuur op. Zij werd opgenomen in het. Zeedse Rode Krulsziekenhuis tekZierikzee. Mr. K. A. Keuning uit Burgh-Haamstede griffier gerechtshof in Leeuwarden BURGII-HAAMSTEDE - Mr. K. A. Keuning uit Burgh-Haamstede is met ingang van 1 januari benoemd tot grif fier van het Gerechtshof in Leeuwar den. Mr. Keuning volgt in deze functie mr. H. Thesingh op. die benoemd is tot gerechtsauditeur aan het Gerechtshof. De heer Keuning werd op 9 september 1916 geboren in het Fnese plaatsje Oos- terwolde Hij werd in maart 1964 we thouder voor de PvdA in Zienkzee. Hij bleef dat ot december 1970. Gedurende zijn wethoudersperiode was mr. Keu ning tevens enige tijd loco- burgemeester. In juni 1970 werd de heer Keuning voor de PvdA in de gedepu teerde stalen van Zeeland gekozen. In 1970 werd hij lid van Ds '70. voor welke partij hij in 1971 zitting nam in de Tweede Kamer der Staten Generaal. Begin 1975 ontstond een breuk tussen DS'70-fractieleider dr. W. Dreesjr. en de heer Keuning. die daarop samen met enkele andere fractieleden de Tweede Kamer verliet In februari 1976 werd de heer Keuning daarop lid van de VVD. De heer Keu- ningzal voor de vervulling van zijn func tie als griffier van liet Gerechtshof in Leeuwarden een woning in Friesland betrekken. TER GELEGENHEID 65E VERJAARDAG VLISSINGEN - Op 30 november zal •worden aanbesteed de aanleg van een werkeiland. waarin twee duwvaart- sluizen en een jaehtensluis worden ge bouwd voor de toekomstige Philips dam. Dit is een zogenaamde compartï- meteringsdam in hel Deltagebied tus sen Sint-Philipsland en de Grevelin- gendain. Die zal ongeveer 5 km lang worden, (de andere compartiinente- ringsdam, de zogenaamde Oesterdam, komt in het oosten van de Oosterschel- de, langs het Schelde-Rijn-kanaal). Het werkeiland voor de Philipsdam krijgt een oppervlakte van 90 ha. De duw- vaartsluizen die in de bouwput zullen worden gebouwd, zullen 24 meter breed en 280 meter lang worden. De jaclitensluiskrijgtafmetingen van 9 bij 75 nieter. Het sluizcncomplex zal - zoals bekend - worden uitgerust met een zout/zoet bestrijdingssysteem. De kosten van het totale sluizencom- plex in de Philipsdam, inclusief de overbrugging en het zout/zoet bestrij- dingssysteem, wordt geraamd op on geveer 300 miljoen gufden; de Philips dam zelf is geraamd op circa 175 mil joen gulden. De compartimenteringsdammen (Phi lipsdam en Oesterdam) in de Ooster- schelde zijn nodig om de Schelde- Rijnverbinding van het getij af te slui ten. het oostelijk deel van het Ooster- scheldebekken (het Zoommeer) voor de waterhuishouding te kunnen verzoeten en de afmetingen van de stormvloedke ring te beperken Eën van de belangrijk ste functies van de Philipsdam is die van scheiding tussen de zout Oosterschelde enhetzoete Zoommeer. Ophetogenblik vindt uitgebreid onderzoek plaats naar de vraag hoe bij het. ontwerp van de slui zen zoveel mogelijk voorkomen kan Voor de werkschepen en de overslag van worden dat een zoubelasting op het Zoommeer en een zoetwaterbelasting op de Oosterschelde ontstaat. materialen zullen aanweerszijden van het Krammer bovendien twee werklia- vens worden gebouwd: één aan de noordzijde van het werkeiland en éen aan de Grevelingendam in de buurt van het restaurant. Het zand dat door het ontgraven van de werkhavens. de bouwput en de toekomstige voorhaven van de sluizen beschikbaar komt. zal worden gebruikt voor de aanleg van het werkeiland. in het totaal ruim 4 miljeon m3. De pijlerdam in de Oosterschelde en de compartimeteringsdammen moeten ongeveer tegelijkertijd in 1985 klaar zijn. Omdat het scheepvaartverkeer ook tijdens de bouw van de kabelbaan over hel Krammer doorgang moet vinden, moeten de sluizen in de Philipsdam al vóór 1985 klaar zijn. namelijk in 1983. Daarom moet er al dit najaar met de voorbereidingen voor de sluisbouw wor.den begonnen. Methetdroogmalen van de bouwputzal men begin 1978 aanvangen en met het eerste betonwerk voor de sluizen aan heteind van datjaar. Bij de bouw van de kunstwerken wordt ruimte overgehou den voor een eventuele derde duwvaart- sluis en een tweede jaehtensluis in de verdere toekomst. Het globale tracé van de Philipsdam en de situering van de sluizen op de Plaat van de Vliet is vastgesteld op grond van een nota van de Commissie Comparti mentering Oosterschelde. De provin ciale besturen van Zeeland. Noord- Brabant en Zuid-Holland hebben zich met de conclusies in die nota akkord verklaard. 475 miljoen Het tracé van het zuidelijk deel van de Philipsdam tussen het sluizencomplex en Sint-Philipsland is nog niet vastges teld. Hiervoor is nog nader onderzoek gaande. De vaststelling van dit tracé- gedeelte dient uiterlijk eind 1977 plaats te vinden. YERSEKE - Dr. K. F. Vaas, directeur van het Delta-instituut voor hydrobio- logisch onderzoek in Yerseke, is be noemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Deze koninklijke on derscheiding werd hem vrijdagmiddag in de kantine van het instituut ter gele genheid van zijn 65-ste verjaardag op gespeld door de waarnemend burge meester van Reimerswaal, de heer C. Slabbekoorn. Dr. Dr. Vaas legt zijn functie officieel per 1 november neer. Tot 1 februari blijft hij echter nog als wetenschappelijk hoofdambtenaar in dienst bij het instituut om zijn opvol ger dr. E. K. Duursma in te werken. De heer Slabbekoorn was vrijdagmid dag tijdens de bijeenkomst in het Delta-mstituut. die door de medewerker van het instituut en leden van het gezin Vaas werd bijgewoond, de eerste spre ker. „Namens het gemeentebestuur kom ik u feliciteren met uw 65-ste ver jaardag". zei de heer Slabbekoorn. na dat hij zijn kambtsketen had omgehan gen. En hij drukte de heer Vaas vervol- ADVERTENTIE GEMIDDELD F 1,19 PER INWONER A. J. POLDER BOVENAAN MET F 7,30 PER INWONER MIDDELBURG - De actieVluchteling '76 heeft vrijdagavond in de provincie Zeeland bijna 4 ton opgegebracht. Dc- voorlopige- eindtelling op het provin ciaal coördinatiecentrum in het pro vinciehuis te Middelburg wees giste ravond om kwart voor elf om precies te zijn een bedrag van ƒ396.120.82 aan. Dat komt. gerekend met een inwoner tal van ongeveer 330.000 neer op een gemiddeld bedrag van 1,19 per hoofd van de Zeeuwse bevolking. Deze uitkomst ligt iets lager dan het streefbedrag van ƒ1.25 per inwoner. „Maar we hebben goede hoop dat die zes cent er nog wel bijkomt", aldus een woordvoerdster op het provinciehuis. Vanuit verschillende gemeenten werd meegedeeld dat veel mensen niet thuis werden getroffen. Deze kunnen de ko mende dagen uiteraard hun bijdragen nog kwijl Voorts moet worden afge wacht hoeveel er nog via de giroreke ning binnenkomt. Met de vrijdagavond berekende op brengst kunnen in eik geval 792 vluchte lingen worden geholpen. ADVERTENTIE Auto in de slip: zwaar beschadigd SEROOSKERKE (SCH.)-Vrijdagmor gen rond negen uur werd op de Seroos- kerkseweg nabij de Prunjeweg de auto van de heer J. R. K. uit Zierikzee zwaar beschadigd, toen deze slipte, over de kop sloeg en in de sloot terecht kwam. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. VOOR DAMES EN HEREN kort en lang NIEUWE NAJAARSKLEU REN EN MODELLEN vanaf 265,- UlJS Lange Zelke 7 De gemeenten met de hoogste gemid delde opbrengst waren zDomburg met een gemiddelde van 2.96 per inwoner. Wissenkerke met 2.89 en Veere met 2.37. De slechtste gemiddelde op brengsten werden genoteerd in de ge meenten Vlissingen 0.57). Hulst 0,57) en Sas van Gent 0.60). Opval lend was het hoge bedrag van ƒ2170.- datwerd opgebracht m het nog geen 100 inwoners tellende Anna Jacobapolder, wat neerkomt op een bedrag van bijna ƒ7.30 per inwoner. De opbrengsten in de 30 Zeeuwse ge meenten (met tussen haakjes de gemid delde opbrangst per inwoner) luiden als volgt: Aardenburg 2.797.70 (0,72). Axel 11.045.91 (0.91), Borsele ƒ27.032.58 (1,65), Goes ƒ50.813.83 (1.78), Honte- nisse ƒ6.316.20 (0.81). Hulst 10.000.- (0,57), Manekerke ƒ5.440.84 (1.70), Oostburg 17,840,32 (0.97), Sluis 1780,- (0.64). Valkenisse 9738.43 (1,76). Veere 10.181.98 (2.37), Zierikzee 11.440,11 (1,29), Tholen 17.324.71 (1,-), Middel burg ƒ49.406,92 (1,32), Kapelle 12.668.65 (1,45), Reimerswaal (voorlo pig ƒ23 217.- (1,26). Temeuzen (voorlo pig) ƒ29.000,- (0,86), St. Philipsland ƒ2170.87 (1.03), Duiveland ƒ7495.66 (1,59). Kortgene 7320.08 (2,21). Wester- schouwen ƒ8801,15 (1.92), Vlissingen ƒ24.832.33 (0.57). Brouwershaven ƒ5100,23 (1.52). Amemuiden ƒ5424.95 (1.64), Westkapelle ƒ4787,58 (1,92), Midden-Schouwen ƒ3438,02 (1,52), Bruinïsse 5617,- (1,93), Domburg 10.873,85 (2,96), Wissenkerke 8629,39 (2,89) en Sas van Gent 5585,44 (0,60). gens hartelijk de hand, daarbij tot grote zolen tof mijn haren vervuld inet hilariteit de indruk wekkend dat hij het dankbaarheid", zei hij. „Ik ben nu olfi- daarbij zou laten. Maar de heer Slabbe- «er, een rang, die ik in het leger nooit koorn had nog meer te vertellen. Hij heb beriekt. Maar ik weet genoeg van stond stil bij de loopbaan van de heer bet leger om te kunnen stellen dat t Vaas en constateerde dat deze steeds uiteindelijk niet om de officier gaat, dezelfde was gebleven. „U hebt niet als maar om de troep. Ik zal deze onder een prikkebeen achter de vlinders aan scheiding dan ook altijd blijven be- gejaagd om roem en eer na te streven", schouwen als een waardering voor het Tenslotte maakte de heer Slabbekoorn totale werk van het instituut en voor bekend welke onderscheiding de heer a"e medewerkers". Vaas te beurt was gevallen. Nadat hij de versierselen behorende bij het officier- schap in de orde van Oranje Nassau bij de heer Vaas had opgespeld wees de heer Slabbekoorn erop dat de onder scheiding eigenlijk ook een beetje geldt voor mevrouw Vaas en als erkenning voor het werk op het instituut. Namens de commissie van beheer en de Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen, waaronder het Delta instituut ressorteert, voerde dr. F. Creutzberg het woord. Hij stelde onder meer dat dr. Vaas zijn taak op konin klijke wijze heeft vervuld en dat hij dan ook terecht voor dat werk een konin klijke onderscheiding heeft gekregen. Drs. C. Bakker vertelde namens de me dewerkers van het Delta-instituut dat dat het voor het personeel niet nodig was dat de betekeïns van de heer Vaas als directeur met een koninklijke onder scheiding. „Uw waarde was ons ook wel zonder die ondrsche'iding duidelijk". De heer Bak- ker herinnerde eraan dat in de komende drie maanden een periode van afscheid nemen aanbreekt voor de heer Vaas. Het officië.le afscheid kvindt plaats op 4 februari volgend jaar. Zet dit eens heel overmoedig op uw verlanglijstje. Nooit bereikt Als laatste spreker sprak dr. Vaas een dankwoord. „Ik ben van mijn schoen- MOERMAN Walstr. 94 - Vlissinger OP VERZOEK INDUSTRIEBOND CNV TE VEEL BETAALDE KAN WORDEN TERUGGEVORDERD GOES - Staatssecretaris Van Rooijen van financiën heeft de Industriebond van het CNV laten weten, dat de werk gevers van grensarbeiders in het ambtsgebied van de belastingen In spectie Temeuzen voortaan de gemid delde bankkoers van de Belgisch frank mogen hanteren in plaats van de wis selkoers. Dat betekent een belastingfa ciliteit voor de grensarbeiders, die hun loon in francs uitbetaald krijgen. BIJ 'AANVANG DIENST' Bij de omrekening in guldens telde tot nu toe de officiële wisselkoers. Die gold ook bij de inkomsten-belasting. En dat kon zeer nadelig uitpakken voor de grensarbeiders, die hun verdiensten aan dc belastingen in Nederlandse guldens moesten opgeven. Het district Zeeland van de Industrie bond CNV heeft de zaak bij het ministe rie van financieén aangekaart, met als resultaat dat de staatssecretaris begrip toonde voor soms financieel nadelige positie van de grensarbeider, die in Bel gië werkt en in Nederland woont. Werknemres, die te veel inkomstenbe lasting hebben moeten betalen omdat hun loon tegen de officiële wisselkoers is omgerekend m plaats van tegen de offi- I ciële bankkoers, kunnen nu bij de in specteur van de belastingen verzoeken nun aanslag te laten herzien, heeft de staatssecretaris aan de Industriebond CNV geschreven: „Dat betekent voor sommigen van onze mensen zelfs een te ruggave van om en nabij de 1200,-", aldus deistrictsbestuurder S. Jorritsma van de Industriebond CNV in Zeeland, die zich zeer ingenomen toonde met dit succesje van zijn bond. DEN HAAG - In Den Haag wordt bin nenkort de benoeming verwacht van drs. M. C. Verburg tot lid van de Raad vansState.Drs. Verburg isnu directeur van het Economisch Technologisch In stituut voor Zeeland. Hij is lid van de eerste kamerfractie van de PvdA. De benoeming stond gisteren - vrijdag - niet op de agenda van de mi nisterraad. In den Haag wordt aange nomen dat het kabinet de heer Verburg wel binnen afzienbare tijd zal voordra gen. HERDENKING IN MTS VLISSINGEN GOES - Het baanvak Goes- Middelburg is vrijdagmorgen vroeg bQ 'aanvang dienst', zoals dat in spoorwegtermen heet, voor het treinverkeer in gebruik gesteld. Biede sporen zijn weer bruikbaar voor zowel het perso nen als het goederenvervoer. De eerste dagen zal over het het- selde stuk bij Eindewege maximaal 60 km per uur gere den mogen worden, omdat de sporen daar nog ingereden moe ten worden. Vertrsagingen de den zich voor de reizigers niet meer voor. De gewonden gaan intussen goed voor uit, zeker die, welke in het ziekenhuis worden verpleegd. Omtrent het onder zoek naar de oorzaak van de teinramp zijn ook vrijdag geen bijzonderheden bekend gemaakt. Het seintechnisch onderzoek is inmiddels afgerond. Het mechanisch onderzoek naar onder meer het functioneren van de remmen van de stoptrein is nog niet klaar. Het zal pas kunnen worden voortgezet als de beide beschadigde rijtuigbakken naar de NS-wewrkplaats in Haarlem zijn ge bracht De sporwegrecherche en de re cherche van de Goese gemeentepolitie, die het onderzoek samen uitvoeren hebben vrijdag ook weer enkele getui gen gehoord. Maar ook over die verho ren werden geen mededelingen ver strekt. Even na middernacht in de nacht van donderdag op vrijdag was de NS zover klaar met het herstellen van de boven leiding en de aanleg van de nieuwe spo ren en wissels, dat een begin kon worden gemaakt met het testen van de baan en de beveiliging. Om ongeveer vier uur reed een eerste (proefltrein over de sporen. Eerst lang zaam en later wat sneller. Toen alles goed bleek te werken kon het baanvak voor het treinverkeer worden vrijgege ven. Naast de spoorlijn staan momen teel nog werktuigen en ook de beide ontspoorde rijtuigbakken en de wiel- slellen. dei van de tankwagons zijn los gebrand herinneren nog aan de trein ramp van woensdag. Maandag zal het opruimingswerk worden voortgeET. Herdenking In de MTS in Vlissingen is vrijdagmid dag een sobere bijeenkomst gehouden, waarop de vier bij de treinramp om het leven gekomen leerlingen van de school iM. F. Pekaar. R. C. Bosselaar, H. J. de Wee en A. J. Quaak) werden herdacht). In de aula van de school waren vrijwel alle leerlingen, leraren, directie, overig personeel en vertegenwoordigers van de oudercommissie en de commissie van advies. Ook wethouder Ch. J. Gillissen Ver- schage van onderwijs in de gemeente Vlissingen woonde de bijeenkomst bij. Directeur M. A. P. Verhoeven onder streepte de grote verslagenheid, waar mee de hele schoolgemeenschap de treinramp en zijn gevolgen had verno men. „Als je zo iets hoort, dan ben je je weer eens van je kleinheid bewust", zei hij. „Laten we ons bezinnen op de ge teisterde gezinnen en het geestelijk leed dat ze te verwerken hebben", Ook sprak ds. L. de Leifde, hervormd predikant te Vlissingen. Treinrampslachtoffers herdacht in Vlissingse raad VLISSINGEN - Burgemeester drs. Th. J. Westerhout van Vlissingen heeft in de raadszitting van vrijdagmiddag de vier leerlingen van de Vlissingse mts herdacht, die wonsdag op wegnaar hun school bij de treinramp onder 's Heer Arendskerke zijn omgekomen. Hij wenste de nabestaanden sterkte toe bij het te dragen leed. Ook aan de twee leerlingen van de Vlissingse mts, die ernstig gewond zijn en de onderwijzer van de openbare Pieter Louwerse- school besteedde de burgemeester in een kort speechje aandacht: „Wij wen sen oprecht beterschap toe aan alle ge wonden", zei drs. Westerhout.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2