Veerse Meer betaalt niet mee aan landbouwwegen Minister Van Agt tekent de abortuswet niet Gemeenten terughoudend controle sociale wetten B. en w. Goes komen meer en meer met verdeelde meningen CULTURELE TENTOONSTELLING OVER INDONESIË EN MALEISIE GEOPEND Veerse Meer wil oplossing voor problemen woonwagens In Vleeshal stadhuis Middelburg: VRIJDAG 29 OKTOBER 1976 SCHADE DOOR RECREATIE VOOR BEHEERDER WEG WATERSCHAP HAD BIJDRAGE GEVRAAGD KORTGENE - Het recreatieschap Veerse Meer is niet van plan een bij drage te leveren in de onderhouds- en verbeteringskosten van de wegverbin ding tussen de oude rijksweg 258 bij Lewedorp en het Veerse Meergebied. Het schap vindt dat de kosten moeten worden betaald door de wegbeheerder, liet waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland. Voorzitter gedepu teerde A. L. van Geesbergen deelde dit donderdagmorgen mee tijdens een ver gadering van het algemeen bestuur te Kortgene. In een brief had het waterschap er op gewezen dat de verkeersbelastng op de Nieuwe Kraaijertsedijk en de Meer- koetweg nabij Lewedorp de laatste ja ren in belangrijke mate is toegenomen. Vooral in de zomermaanden maken veel dagrecreanten gebruik van deze weg verbinding om naar het gebied de Piet te gaan De weg had van oorsprong het karakter van een landbouwweg. De toe genomen verkeersdrukte heeft volgens het waterschap zijn weerslag op de on derhoudskosten. T>e weg voldoet in zijn huidige staat niet meer aan de verkeerseisen en zou der halve een grondige verbetering behoe ven'. aldus het waterschap De Brede Watering. 'Waar de noodzaak daartoe direct voortvloeit uit het intensieve re- creatieverkeer en bij een grondige weg- verbetering de recreatiebelangen wor den gediend, zijn wij van oordeel dat de reconstructiekosten behoren te worden gedragen door een instelling, welke in het bijzonder de belangen van het recreatie-zoekend publiek behartigt, namelijk het rechtspersoonlijkheid be zittend lichaam het Veerse Meer. Geen taak Voorzitter Van Geesbergen stelde dat het recreatieschap in deze geen taak ziet liggen. „In de eerste plaats gaat het om een algemeen probleem. Van hoeveel landbouwwegen wordt immers geen re creatief gebruik gemaakt. Daarbij staat het voor ons niet vast. dat juist door het recreatieve gebruik de onderhoudskos ten zouden stijgen", aldus de heer Van Geesbergen. Hij erkende dat het bevor deren van de bereikbaarheid van de re creatiegebieden voor het wegverkeer een taak is van het waterschap. "Maar dathoudt niet in. dathet recreatieschap dan maar de reconstructiekosten van landbouwwegen moet betalen. Dót is juist een zaak van de instantie, die met het beheer en onderhoud belast is", be toogde de gedeputeerde, die onder streepte dat er op het punt van bereik- KORTGENE - In de afgelopen zomer hebben zich in een aantal Zeeuwse re creatiegebieden problemen voorge daan met groepen woonwagenbewo ners. die hun caravans naar de dagre creatiegebieden hadden gebracht. Met name rond de Grevelingendam en het Veerse Meer waren er moeilijkheden. Het dagelijks bestuur van het recrea tieschap Veerse Meer heeft gedepu teerde staten van Zeeland gevraagd om de problematiek bij de verschillende ministeries die ermee te maken heb ben, aan te kaarten. Bedoeling is dat er beleidsafspraken komen, die waarbor gen dieden voor de toekomst. Voorzitter van het recreatieschap, ge deputeerde A. L. van Geesbergen, deelde een en ander mee tijdens een on derdag gehouden vergadering van het algemeen bestuur van het recreatie schap. Hij vertelde dat er op verzoek van de rentmeester der domeinen een ge sprek gevoerd is, waarbij ook de sit- trictscommandant van de rijkspolitie Zeeland aanwezig was. Geprobeerd is om tot een oplossing te komen, zo beelk uit de toelichting van de heer Van Gees bergen. maar dat lukte niet. Daarom heeft het schap gevraagd om de kwestie 'op hoger niveau' te bespreken. baarheid van het Veerse Meer geen klachten, zijn. Het algemeen bestuur ging zonder opmerking accoord methet afwijzende standpunt. De Brede Wate ring zal er een bericht over krijgen. De heer Van Geesbergen vertelde dat aan de staatssecretaris van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk (crm) toestemming gevraagd is om met 75 subsidie van het rijk de drijvende stei ger aan de Goudplaat door een vaste steiger te vervangen, terwijl het schap ook enkele voorzieningen bij het recrea tiecentrum de Schotsman wil uitvoeren. Deze werken moeten in de plaats komen voor het maken van een verpozingsstei ger bij het vluchthaventje Spieringpol der (gemeente Wissenkerke). waarvan de grondverwerving nog niet rond is. Verdeelsleutel Het algemeen bestuur ging akkoord met het voortzetten van de verdeelsleu telvoor de bijdragen die de provincie en gemeenten aan het Veerse Meer moeten betalen: provincie 25%. Goes 23% en Arnemuiden. Kortgene. Veere en Wis senkerke elk 13%. Ook werd de begro ting voor 1977 goedgekeurd. In de be groting is sprake met een stijging van de uitgaven met ruim 10% ten opzichte van 1976. Voorzitter Van Geesbergen zei - naar aanleiding van opmerkingen van de heer P. J. Bom, Kortgene - dat met de nieuwe hoofdingenieur-directeur van rijkswaterstaat in Zeeland gepraat zal worden over wijziging van het water peil in het meer. De heer Van Geesber gen maakte duidelijk dat het recreatie schap ieder jaar opnieuw het tijdstip van zomerpeil op winterpeil apart wil vaststellen, „waarbij we de daling zo lang mogelijk moeten uitstellen", meende de gedeputeerde. Een overzicht van de tentoonstelling. Afscheid MEERDER- EN MINDERHEID OVER BELANGRIJKE ZAKEN OOK OVER HET VEERSEMEER GOES - Het college van Durgenieesi.ct en wethouders van de gemeente Goes raakt steeds verder verdeeld over be langrijke gemeentezaken. Sinds de af gelopen zomervakantie, is het college van b. en w. bij vrijwel elk ingrijpend voorstel aan de gemeenteraad met een meerderheids- en minderheidsstand punt gekomen. B. en w. kregen er tij dens de behandeling van de begro- I ADVERTENTIE) CARAVANS Karaat - Dethleff 3.30 mtr. (nieuw) JS9SC- 7195.- 3.90 mtr. (nieuw) .3003^ 8295.- 4.50 mtr. (nieuw) 9995.- 5.10 mtr. (nieuw) 17995^10995.- Karaat-Fendt - Saffier 3.90 mtr. (nieuw) 9595^ 8695.- 4.50 mtr. (nieuw) "U095"-10595.- Karaat - Fendt - Diamant 3.80 mtr. (nieuw) 12895'- 12195.- 4.25 mtr. (nieuw)l424S^ 12195.- 4.60 mtr. (nieuw) 15895'- 14295.- 5.25 mtr. (meuw)l£09ST- 15295.- Karaat - Hehn 3.60 mtr. (nieuw) 2703^ 7145.- Tabbert - Kornet! 4.00 mtr. S390< 7790.- 4.60 mtr. 10960^ 8890.- Tabbert - Comtesse 3.80 mtr. 11803^ 9490.- 4.60 mtr. UMT 13290.- OOK HEBBEN WIJ NOG ENKELE HEEL MOOIE OCCASIONS ting'77 al een 'gele kaart' voor uitge reikt Bij de vergadering van het alge meen bestuur van het recreatieschap Veerse Meer - donderdag te Kortgene- trad een nieuw verschil van inzicht aan het licht Wethouder J. P. Lindenbergh van Goes deelde mee dat een minderheid van het college van b. en w. achter het beleid staat dat het dagelijks bestuur van het recreatieschap voert inzake uitbreiding van het aantal ligplaatsen. Een meer derheid wil dat op dit beleid een uitzon dering wordt gemaakt, teneinde het voor een Goese watersportonderne- mong mogelijk te maken zich aan de boorden van het Veerse Meer te vesti gen. De opmerking van de heer Linden bergh: „Ook nu weer een meerder- en minderheid", ontlokte enige hilariteit aan de leden van het recreatieschap- bestuur. De laatste tijd kwamen er meerder- en minderheidsmeningen van het college bij zaken als de uitbreiding van de Agrimarkt in Goes-zuid, de verbouw en financiële steun daarvoor van de schouwburg 'De Prins van Oranje', de eventuele bouw van een evenementen hal in het stationsgebied, het lidmaat schap van ambtenaren in functionele commissies, de aanwijzing van een ter rein voor verkoop aan de consument door groothandelsbedrijven buiten de binnenstad en de vervanging van de be- jaardensoos aan de Dam. Vrijwel alle maal zaken die - blijkens de belangstel ling - de gemeenschap in de Ganzestad ter harte gingen. Verder bleek het col lege over een aantal 'kleinere zaken', die niet in de openbaarheid kwamen, onder ling van mening te verschillen. De verschillende standpunten hebben meestal een 3-2 stemverhouding. De we thouders J. Dijkgraaf, J. H. Roose (bei den cgg) en L.indenbergh (vvdt vormen vaak de meerderheid, terwijl wethouder L. H. de Leeuw (pvdai en burgemeester mr. F. G. A. Huber de minderheid ver tolken. Bij de stemmingen in de ge meenteraad worden de standpunten door de gemeenteraad dan doorgetrok ken. Burgemeester Huber verklaarde onlangs over de scheiding der geesten: „De leden van het college zijn bereid te streven naar een collegiaal beleid. Over en weer bestaat de bereidheid om naar elkaar te luisteren, Mijn persoonlijke ervaring is, dat de onderlinge persoon lijke verhoudingen tussen de wethou ders goed zijn. Maar zakelijke verschil len zullen er altijd blijven. Daarvoor zijn we een afspiegelingscollege". Over eén zaak nam het college van b. en w. de afgelopen periode geen meerder- en minderheidsstandpunt in: de verhoging van de gemeentelijke belastingen. Aan het einde van de vergadering werd afscheid genomen van de heer Bom, we gens zijn vertrek als raadslid van Kort gene. Voorzitter Van Geesbergen herin nerde eraan dat de heer Bom het laa tste bestuurslid van het schap is dat aan de wieg heeft gestaan. Hij noemde de heer Bom de 'laatste der Mohikanen' en dankte hem voor de inbreng en kame raadschappelijke wijze van omgaan. In een kort weerwoord zei de heer Bom dat de ontwikkeling in en om het Veerse Meer 'formidabel' is geweest. Hij vond dat de wijze waarop het recreatieschap Veerse Meer bestuurd wordt, een voor beeld kan zijn voor de opzet van een schap voor - zoals hy zei - het Zeeuwse Meer. De heer Van Geesbergen vertelde nog dat de eerste vergadering van de technische adviescommissie van de stuurgroep Oosterschelde vandaag, vrijdag, plaats vindt. De heer G J. Es- huis (Goes) vroeg of het dagelijks be stuur alsong wil bekijken of de watersport- en botenhandel Beekman uit Goes een plaats kan krijgen aan de oever van het meer. Eerder was een ver zoek afgewezen. Gedeputeerde Van Geesbergen zegde een gesprek met de betrokken ondernemer toe, teneinde de mogelijkheden te bekijken voor vesti ging aan de waterkant, maar dan op een andere plaats dan het Veerse Meer De heer Van Geesbergen benadrukte dat het schap uiterste voorzichtigheid be tracht met uitbreidng van het aantal ligplaatsen langs het Veerse Meer en al enkele verzoeken om uitbreiding van jachthavens heeft afgewezen. De heer J. P. Lindenbergh (Goes) verklaarde nog dat een minderheid in het Goese college van burgemeester en wethouders het standpunt van het dagelijks bestuur van het recreatieschap deelt. Georganiseerd door 'Sinar' MIDDELBURG- In de Vleeshal van het Middelburgse stadhuis is donderdag middag een culturele, tentoonstelling, onder de titel 'De Oriënt', van kunst- en gebruiksvoorwerpen uit Maleisië en Indonesië geopend. De tentoonstelling, die loopt tot 8 november, wordt geor ganiseerd door de cultuur-, recreatie- en sportvereniging 'Sinar 75'. een ver eniging voor Indonesische Nederlan ders. De offieële opening werd verricht met het doorknippen van een lint door de Maleisische consul A. W. Dharmapalla uit Den Haag, die werd vergezeld door nog drie medewerkers van deze ambas- en gebruiksvoorwerpen, gewaden en sieraden, ook een grote hoeveelheid do cumentatiewerken en lectuur met Nederlands-Indische achtergrond te vinden. De vereniging 'Sinar 75' is begin dit jaar opgericht en telt momenteel een 150 le den. Doel van de vereniging is in de eer ste plaats de Indische Nederlanders op het gebied van cultuur, recreatie en sport samen te brengen. Men had name lijk geconstateerd dat vooral de oudere generatie van Indische Nederlanders in dat opzicht, door hun achtergrondmin of meer geïsoleerd zijn geraakt. „Dat wil niet zeggen dat ze worden buitengeslo ten", zegt bestuurslid E. van Toll uit Middelburg, „maar het is een feit dat er voor hen weinig te doen is dat te ma ken heeft met hun gemeenschappelijk verleden". Daarnaast wil de vereniging - zoals met deze tentoonstelling - bij de andere Nederlanders meer belangstel ling en begrip kweken voor de Indische Nederlanders en de cultuur die door hun verblijf in Nederlands-Indië een deel van hun leven is geworden. Achterin de Vleeshal is gelegenheid geschapen voor filmvertoning. Op verzoek en bij vol doende belangstelling kunnen de nieuwste films over Indonesië en Malei sië worden vertoond. Na de officiële opening kregen de genodigden een film over Maleisië te zien. De organisatoren hebben uitnodigingen naar een groot aantal scholen gestuurd. Bij bezoeken in groepsverband wordt voor rondleiding gezorgd. Aanstaande vnjdag en zaterdag zal de ten toons tel ling worden verlevendigd met demon straties van een batik-kunstenares uit Nijmegen.Ook is onder meer nog een Oosterse dansgroep uit Londen uitge nodigd. Deze zou ook de officiële ope ning opluisteren, maar heeft om onbe kende redenen verstek laten gaan. De openingstijden van de tentoonstel ling zijn: van maandag tot en met vrij dag van 14.00 - 21.00 uur en op zaterdag en zondag van 10.00 - 20.00 uur. Behalve de Maleisische ambassade ver lenen ook het Volkenkundig Museum uit Tilburg, dat een grote collectie kunst- en gebruiksvoorwerpen afstond, en de luchtvaartmaatschappijen Sin gapore Airlines en Malaysian Airline System medewerking aan deze ten toonstelling. De officiële opening werd van de zijde van de gemeente Middel burg bijgewoond door het hoofd van de culturele dienst, de heer J. Vuijk en later ook door burgemeester drs. P. A. Wol- ters, die daarbij een boekwerk over Ma leisië kreeg aangeboden. Op de tentoonstelling is. naast de kunst- TAXATIE TWEEDE KAMERLID DRS. M. BEINEMA: KAMPERLAND - ..Als taxatie zou ik zeggen dat minister Van Agt de abor tuswet, gebaseerd op de voorstellen van de PvdA en de VVD, mocht deze in de eerste kamer worden aangenomen, niet ondertekent. Dat zou dan verre gaande consequenties hebben voor het Jan van Riebeeckweg 2, tel. 152066 (Schiedamse spaansepolder achter de Manometerfabriek). Rijdend van Kleinpolderplein naar Beneluxtunnel de afslag Schiedam-Centrum nemen en daarna Gabaro pijlen volgen. 'Caecilia' koos nieuw bestuur VLISSINGEN - De brass- en drumband 'Caecilia' te Vlissingen koos in een tus sentijdse ledenvergadering een nieuw bestuur. Voorzitter werd de heer P Al ders uit Middelburg en secretaresse me vrouw A. Disseldorp uit Vlissingen. (Slot van pag. 1 sporingsbevoegdheid, maar ook wel een sociaal werker". Directeur Bongenaar vertelt dat de nieuwe ambtenaar van de Goese sociale dienst in het kader van de w.w.v. naast de behandeling van gevallen ook met controle en hercontrole zal worden be last, alsmede met extra sociale onder zoeken. Voorts ook met meer uitge breide rapportage en 'adequater infor matie', die overigens niet alleen de werkloze, maar ook zijn voormalige of aanstaande werkgever betreffen kan. Twee mameren De heer Bongenaar legt uit dat men op iwee manieren kan controleren of ie mand van de sociale wetgeving mis bruik maakt of niet: 'negatief en 'posi tief. „Je kunt van achter een auto of bosje iemand gaan beloeren, ergens plotse ling binnenvallen, bij de mensen naar binnen gluren, iedereen trachten te pakken. Dat is negatief. Dat wijzen wij af. Er is misbruik van de sociale wetge ving, niet zoveel als 'politiek rechts' zegt, maar erger dan 'politiek links' denkt. Ik weet dit uit ervaring. Controle is dus nodig. Maar die kan ook worden uitgevoerd naar aanleiding van vreemde voorvallen, die men ter ore krijgt: bij zaken, die duidelijk niet goed zitten, bij het doorlichten van het be stand. Dat is positieve controle, daar moeten we nu meer gespitst op zijn", aldus de Goese directeur van de ge meentelijke sociale dienst, die zegt zijn eigen mening te geven en niet namens het college van b. en w. te spieken. ,.De nieuwe ambtenaar zal ook meer aandacht aan de contacten kunnen be steden, ook meer een rol kunnen spelen bij de motivatie van de werkloze, het rijper maken voor het arbeidsproces", zo besluit de heer Bongenaar. Directeur O. Jacobs van de gemeente lijke sociale dienst in Tcrneuzen noemt de betiteling 'sociaal rechercheur', die men bij de bond Mercurius aan de on- derzoeksambtenaargeeft'overdreven': „In Zeeland zijn we aan sociale recher cheurs niet toe. In de grote steden in het land ligt dat misschien anders,", aldus deze directeur, die zegt dat het bij de ministeriële regeling gaat om een betere behandeling van de w.w.v.-gevallen en om meer mogelijkheden tot huisbezoek, „kortom, om een secuurdere uitvoering van de wet". „Uiteraard zullen we hier dankbaar gebruik maken van de verho ging, die het rijk biedt, maar er vindt hier geen personeelsuitbreiding plaats, en ons systeem blijft ongewijzigd", al dus de directeur van sociale zaken in Temeuzen, Geen rechercheur „Wij voelen niets voor een sociale re- cheurcheur. Als die ooit al zou moeten komen, dan niel alleen voor een ge meentelijke sociale dienst, maar dan voor hel geiieel van instellingen met de sociale wetgeving belast", vindt direc teur B. H. Bongaars van de gemeente lijke sociale dienst in Midelburg. Hij is wel blij met de nieuwe financiële regeling van het. ministerie: „Het rijk eist op grond van de wet werkloosheids voorziening op tijd rapporten, op tijd hercontrole. Wij zeggen 'best', ihaar daarvoor is personeel nodig, zeker nu we worden overspoelt door eer. vloed van aanvragen om uitkering op grond van de w.w.v. en de onder de bijstandswet vallende 'rijksregeling werkloze werk nemers' Wellichtstellen we b. en w. voor nu wat personeel te mogen aantrekken. We weten zeker, dat er wel eens iemand is, die de zaak flest. Daarom is er natuur lijk controle en hercontro.e nodig, maar dat hoeft geen heksenjacht te beteke nen". aldus de Middelburgse directeur. /ie "77 J. L. Ostennan gemeentelijhke sociale dienst in Vlis singen neemt de vakbondsbestuurder van 'Mercurius' zijn nogal straffe taal niet zo erg kwalijk: „Die verontrusting begrijp ik wel. Ik kan het wel plaatsen. Het is dan ook een zeer delicate zaak. In Vlissingen zien we nog geen aanleiding de dienst uit te breiden, Naast opvang, gesprekken en begelei ding kennen wij ook de periodieke con trole. We gaan dan na of degene, die w.w.v.-uitkering geniet, ingeschreven is als werkzoekende bij het gewestelijk ar beidsbureau en of hij zelf ook initiatie ven ontplooit om werk te vinden. Maar dat gebeurt tijdens gesprekken tussen de betrokkenen en de ambtenaren op ons kantoor, enkele uitzonderingen in bepaalde gevallen daargelaten". 'Niet aan toe' Directeur Osterman zegt dat men in Vlissingen nog niet toe is aan de invoer ing van 'een nieuw instituut van controle-ambtenaar of een soort 'so ciaal rechercheur' om dit woord nu even gemakshalve over te nemen". „Da t is punt van overleg in de landelijke vereniging van diensten voor- sociale zaken Divosa. Dan moet de zaak ook nog in de provinciale Dlvosa-afdelingen worden besproken. De invoering van een dergelijke straffer controle-regiem is een delicate aangelegenheid Er moe ten waarborgen zijn zowel voor de sa menleving als voor de betrokkene. Werkloosheid is één van de ergste zaken veroorzaakt door deze maatschappij, die de betrokkenen ook in het immate riële vlak veel schade berokkent. Op grond daarvan, gezien dus de mense lijke consequenties, moeten we zeer voorachtig zijn met het invoeren van nieuwe maatregelen. Daarom kan ik dus de verontrusting van die vakbonds bestuurder wel begrijpen", zo besluit di recteur mr. Ostennan. kabinet. Het hangt er vanaf of dit voor de verkiezingen zal gebeuren of niet, anders sluit ik een kbinetskrisis niet uit", aldus drs. M. Beinema, tweede kamerlid voor de ARP, donderdaga vond tijdens de jaarvergadering van de keisvereïngiging Kamperland. De heer Beinema reageerde met dit antwoord op een vraag van één van de aanwezigen op deze vergadering, die wilde weten waarom er zo wordt ge schipperd met het abortusvraagstuk. „Het moet voor Van Agt en het CDA toch een uitgemaakte zaak zijn. Het draait om principes, zodat men toch duidelijk kan zijn in deze", aldus de vraagsteller. Voorafgaand aan het vragenrondje hield drs. Beinema een redevoering over de actuele politiek. Voornaamste punt, dat hij hierbij naar voren bracht was de concept-resolutie van de PvdA/PPr over de regeereisen. Ook over de vraag met wie het CDA zou gaan samenwer ken deed de heer Beinema concrete uit spraken. „Wij laten ons niet drijven op de golven van de politieke bedrijvigheid. Onze po litiek heeft een diepere grondslag. De PvdA en de WD hebben dit gemmen, dat ze beide geloven in de autonomie van de mens. hij kan zelf regeren en wet ten stellen, zonder iemand boven zich. Ik geloof, en ik onderstreep daarmee de woorden van Andriessen, Aantjes en Steenkamp, dat de PvdA de meeste kans maakt op onze steun'", aldus de heer Beinema, die echter wel nadrukke lijk stelde dat de onenigheid binnen de PvdA dan eerst uit de wereld moet zijn geholpen. „Het kabinet heeft het volgens mij in de afgelopen vier j aar niet opvallend slecht gedaan. Dit is één van de redenen waarom onze principiële en practische voorkeur uitgaat naar de PvdA. Een tweede reden is het feit dat voor een rus tig arbeidsklimaat de huidige combina tie volgens mij een gunstige invloed heeft op de vakbonden. Iets wat ik van de VVD niet kan zeggen", betoogde de heer Beinema tot de aanwezigen. De heer Beinema wilde overigens niet uisluiten dat een samenwerking met de VVD als toekomstbeeld kan worden overwogen. „Ik zeg nooit nooit. In de politiek is dat een gevaarlijke uitspraak. Maar de voorkeur gaat voor mij, trou wens ook van onze lijsttrekker minister Van Agt, uitnaar de PvdA", benadrukte hij. Als geschilpunt met de VVD noemde de heer Beinema de tijdens de politieke be schouwingen rond de begroting voor het jaar 1977 ingediende VVD-begroting. „Bij narekenen van deze begroting, die volgens de VVD een besparing op zou leveren van 3 miljard gulden, blijft na enig schrappen een reële bespraing van nog geen miljard gulden over. Dit ziln boekhoudkundige foefjes van de WD. Verder staan we lijnrecht tegenover de voorstellen van de WD om te intensief te gaan besnoeien in de collectieve uit gaven", verklaarde de heer Beinema. Tijdens de rondvraag werd, naast de reeds genoemde vraag, ook de vraag ge steld wat de nieuwe onderwijswet voor gevolgen heeft voor het christelijk on derwijs. „De MO-aktes gaan eruit. Dit betekent dat er in Nederland geen en kele leraren-opleiding is op christelijk niveau. Wordt daar iets aan gedaan", zo wilde één van de aanwezihgen weten. In zijn antwoord verklaarde de heer Beinema dat op het moment een aan vraag in behandeling is op het ministe rie van onderwijs om een christelijke hogeschool in Zwolle te stichten. „Ver der heeft de kamer onlangs een motie aangenomen dat de nieuwe onderwijs wet niet voor 1980 in gebruik zal worden genomen. Het CDA zal in die tijd al het nodige doen om onze zaak te bepleiten" aldus de heer Beinema. t ADVERTENTIE) verkrijgbaar bij o.a. Fabery De Jonge bv Lange Kerkstraat 30 Goes P.M.J. Hackenberg Juweliers Eerste zaak vanaf de Markt Burgpromenade 4 - Middelburg 't Geschenkenhuis Noordstraat 75 Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9