l l BASF gaat afvalwater biologisch zuiveren Aannemer uit Groede krijgt 750,— boete voor overtreden woningwet Burgemeester opent in Axel gereformeerde basisschool PZC/s 'Eensgezindheid nodig over renovatie witte wijk Sas van Gent Bazaar dienstencentrum bejaarden in Terneuzen FAMILIE BERICHTEN VRIJDAG 29 OKTOBER 1976 Wissel Zeeuws-V laanderen- AXEL - Met behulp van een grote schuimplastic sleutel heeft burgemees ter A. de Kam van Axel donderdagmid dag op unieke wijze de streekschool voor gereformeerd basisonderwijs de Gaspar van der Heijdenschool, offi cieel geopend. Na de officiële openstel ling werd er. alvorens het gezelschap naar binnen ging, door de schoolkinde ren een psalm gezongen. De vrijge maakt gereformeerde streekschool, die momenteel 143 leerlingen heeft, was tot donderdag gehuisvest in vier noodlo- kalen. Schoolbestuur-voorzitter de heer J Putter sprak zijn dank uit aan allen die mee hadden geholpen aan de totstand koming van de school Hij richtte spe ciaal een woord van dank tot wethouder Apersvan onderwijs: „Uw medewerking èn vriendschap is reusachtig geweest". De voorzitter sprak verder de hoop uit. dat de integratie tussen het gerefor meerde kleuteronderwijs en basison derwijs in Axel snel gerealiseerd zullen worden Burgemeester De Kam plaat- ste in zijn toespraak enkele kritische kanttekeningen. ..Uw verzoek in 1971 om een nieuw gebouw te knjgen. werd dooreen deel van de raad betreurd. Men vreesde, dat de pas gestichte protes tante basisschool niet voldoende zou worden benut. Ook trok men de leven svatbaarheid van uw school in twijfel". De levensvatbaarheid is, volgens de Geslaagd HULST - Aan de technische hogeschool te Delft slaagde aan de afdeling civiele techniek voor het ingenieurs-examen de heer G J. E. M. de Schnjver uit Hulst. Axelse burgemeester, sindsdien wel bewezen. Later onderwijsinspectnce mevrouw M. Bouma zei in een kort toe spraakje dankbaar en blij te zijn met de school. Zij wees op de mogelijkheid het basis- en kleuteronderwijs te koppelen. Met de wens. dat alle handelen ten goede zal komen aan de kinderen, be sloot zij haai- speech. Gistermiddag werd ook het door de heer J. Kollaard vervaardigde en op de bijbel geïnspi reerde drieluik, dat in de centrale ruimte van de school hangt, onthult. 's-Avonds konden de ouders, leerlingen en oud-leerlingen kennis maken met de nieuwe school Op de foto: burgemeester De Kam neemt de sleutel in ontvangst Trimfietsactie Sport Real te Sas van Gent SAS VAN GENT - Van 8 tot en met 13 november is er in het kader van de actie- Sport-Real van de afdeling Sas van Gent. een trimfietsweck te Sas van Gent. De deelnemers te Westdorpe kunnen voor liet afhalen van hun route-beschrijving terecht in café 'Het Oude Raedhuys'. tijdens de fietsweek vanaf 's morgens negen uur. Zij die perse zaterdags willen fietsen kunnen de routebeschrijving diezelfde morgen afhalen. De trimtocht op zaterdag 13 november wordt gezamelijk verreden en begeleid door de leden van de tourclub 'Sas van Gent'. Die dag vertrekken de deelne mers toten met 16jaar, zowel te Sas van Gent als Westdorpe. 's morgens om hall tien. De deelnemers boven de 16 jaar gaan om tien uur van start. In West dorpe wordt vertrokken vanaf 'Het Oude Raedhuysin Sas van Gent vanal cafe 'Engelenroos' Voor beide groepen bedraagt de afstand 25 kilometer. Na af loop ontvangen de deelnemers een mooie herinnering, ook zij. die door de week de fietstocht hebben volbracht. Streekvergadering NCVB in Terneuzen TERNEUZEN - Woensdag hield de Ne derlandse Christen Vrouwenbond (NCVBl een streekvergadering in de Opstandingskerk in Terneuzen. Als gastvrouwen traden op de bestuursle den van de afdelingen Terncuzen- Centrum en -Zuid. Verder waren aanwezig de NCVB- afdelingen uit Axel, Hoek, Sluikil en Oostburg. Ds. Kleijne uit Gent hield voor een talrijk gehoor een lezing over Israel, verleden, heden, toekomst' Aan de avond verleende verder het koortje van de afdeling Temeuzen-Centrum medewerking met vaderlandse en gees telijke liederen. streek Sluis-Hoek OPROEP RAAD AAN TWISTENDE PARTIJEN' B. EN W. KUNNEN STIMULEREN SAS VAN GENT - De gemeenteraad van Sas van Gent vindt dat het bestuur van de woningbouwvereniging 'Sas van Gent Vooruit' en de werkgroep re novatie het snel eens moeten worden over de renovatie van de Witte Wijk in Sas van Gent. B. en w. zouden daarbij een stimulerende rol kunnen spelen. Die mening kwam donderdag naar vo ren tijdens de raadsvergadering in een discussie naar aanleiding van het verz oek van de werkgroep renovatie aan b. en w. en de raad om zich uit te spreken over het al anderhalf jaar slepende con flict. Door het meningsverschil tussen de werkgroep en het bestuur van de bouwvereniging is de vernieuwbouw in de Witte Wijk praktisch nog geen stap dichterbij gekomen. De werkgroep aaakt zich sterk voor het zogenaamde wetplan, de bouwvereni ging houdt het op het 'halfsteensplan' De raad zag het donderdag niet als een taak voor zichzelf om nu al knopen door te hakken, maar men drong wel aan op spoed. 'De Witte Wijk is door deze kwes tie geestelijk aangetast Geen van de betrokken partijen mag zich onttrekken aan de verantwoordelijkheid daarvoor', zei namens de confessionele groepering de heer J. de Braai. Hij wilde een oproep laten uitgaan aan de elkaar bekam- pende partijen om te zoeken naar een oplossing 'in goede harmonie'. Het ge meentebestuur kan daaraan volgens hem bijdragen door iets extra's te doen voor zeventien particuliere eigenaars in de wijk. PvdA-er W. Garskamp had ernstige twijfels over een schrijven van b en w waarin wordt gewezen op de grote zelf standigheid van de woningbouwvereni ging en de geringe bevoegdheden van het gemeentebestuur Volgens hem kan de gemeente wel degelijk ingrijpen als de nood aan de man komt, maar hij wilde niet zover gaan om maar meteen van die bevoegdheden gebruik te ma ken. Zijn voorstel: b en w. moeten de bouwvereniging een brief sturen en het bestuur wijzen op de plicht om snel met een renovatieplan voor de Witte Wijk te komen. De heer J. Rijnders (gem bel) nam het nadrukkelijk op voor de bewoners. ..die zich door allerlei manipulaties in een hoek gedrukt voelen'. „Het gaat nu niet meer om de juridische kant van de zaak, De benadering had wat meer sociaal bewogen moeten zijn", aldus de heer Rijnders. „We mogen niet op de stoel van het be stuur van de woningbouwvereniging gaan zitten waarschuwde wethouder A C deBeleirde raad. Hij ontkende dat de renovatie nog altijd verkeert in net stadium van 'praatplan' Vooreen grote opknapbeurt in de Burgemeester Hoef nagelstraat is volgens hem binnenkort officiële goedkeuring te verwachten. „De Witte Wijk ligt inderdaad heel wat moeilijker, maar het bestuur wil ook daar op korte termijn de zaak uit de doeken doen". Reactie van de heer G arksmap: „Als de bouwvereniging dan is. dan moeten ze maar doorgaan met de plannen Er is al an derhalfjaar lang in feite niets gedaan De heer J. Bockstael en burgemeester drs W R. V Dusarduyn ontkenden dat: „Er is steeds aan gewerkt. Maar men had gewoon verschil van inzicht over het plan", zei de burgemeester. Schoolzwem men Het schoolzwemmen voor Sasse kinde ren inhetoverdekte zwembad in Zelzate wordt niet afgeschaft De raad besloot daartoe donderdag unaniem. B. en w hadden eerder laten weten van het schoolzwemmen af te willen omdat de lessen door de steeds groeiende animo op steeds grotere praktische en finan ciële bezwaren stuiten. De raad wilde daar echter niets van weten. Burge meester Dusarduyn verwees tevergeefs naar een op handen zijnde 'zwemnota' en had ook geen succes met zijn opmer king 'dat de kosten moeten worden af gewogen tegen het nuttig rendement'. De raad vond de beslissing van het col lege 'erg ongelukkig en niet in het be lang van de kinderen' en besloot daarom om de zwemlessen in Zelzate in ieder geval nog het komende wintersei zoen voort te zetten. De suggestie om de discussie uit te stellen tot de begro tingsbehandeling in november werd verworpen onder het motto dat 'we op moeten passen de ruimte in het bad niet te verspelen' TERNEUZEN - Door het opdraaien van een klein zonnescherm heeft donderdagmiddag de echtgenote van de Temeuzense burgemeester, mevrouw G. Ockelo'en, in het dien stencentrum Te Veste officieel de bazaar van het open bejaardenwerk Terneuzen geopend. Achter het rol luik bevond zich een bord. waarop in dichtvorm het doel van de bazaar vermeld stond. De opbrengst gaat open bejaardenwerk gebruiken om zonneschermen voor Te Veste aan te schaffen. Secretaresse van de stichting open bejaardenwerk. mevrouw G. Diköt- ter. zei in een kort woordje tot. alle aanwezigen, dat men het hele jaar met, de voorbereidingen bezig is ge weest. „Ieder naar eigen kunne. Het is vemjkend te zien hoe actief de be jaarden zijn", aldus de stichtingsse cretaresse Ook over de samenwer king met de ongeveer 120 vrijwilli gers, die het open bejaardenwerk telt, was mevrouw Dikötter zeer te spreken. „Er is onderling een band gegloeid die erg sterk is". De eerste dag is een groot succes geworden. De organisatoren konden nog geen schatting maken, maar men ver wacht. dat het totale bedrag vol doende zal zijn om het gestelde doel, de zonneschermen, te halen. Van daag. vrijdag, is de bazaar in Te Veste van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur geopend. Om half negen zal notans Van der Stee uit Terneuzen de trekking ver richten van de grote loterij. Heden werd, tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, zacht en kalm, van onze zijde weggenomen, mijn geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgroot vader, broer, behuwdbroer en oom JAN MAAS echtgenoot van Jacomina Kempe, in de ouderdom van 79 jaar. Zaamslag: J. Maas-Kempe Hoek. J. de Ritter-Maas J de Ritter Terneuzen: j. Maas M. Maas-de Bruyne Biezelinge: C J. Maas H. Maas-van Haaren Terneuzen lOthenei. p Maas T. Maas-Hofman M. Maas P F. Maas-de Feyter Klem- en achterkleinkinderen De begrafenis zal plaatshebben op maandag 1 november a.s„ om 14.45 uur op de algemene be graafplaats te Zaamslag, na voorafgaande rouwdienst vanuit het rusthuis 'De Molenhof aanvangende om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in 'De Molenhof. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij in ons leven heeft betekend, delen wij u mede. dat na een kortstondige ziekte, uit ons midden is weg genomen. mijn lieve man. onze zorgzame vader, opa, broer, zwager en oom, de heer JACOB IZAAK DUBOIS echtgenoot van mevrouw A. Varekamp, eerder weduwnaar van Maria Pijck, op de leeftijd van 70 jaar. Oostburg A Dubois-Varekamp Nieuwvliet: E M Dekker-Dubois D Dekker Ulestraten I. J. Dubois I. C. H. Dubois-Sluitman Eric en Maryse Fam, Dubois Fam. Varekamp De crematie zal plaatshebben op maandag 1 no vember 1976. om 11.30 uur in het crematorium Ockenburg. Ockenburghstraat 21. Den Haag. Zij die de overledene de laatste eer willen bewij zen worden verzochtom 11.15 uur in het crema torium aanwezig te zijn. (RIJ 10 01 it <S£ weel Jderl) iandt Met droefheid geven wij u kennis van het over lijden van onze geliefde vader, behuwd-, en grootvader GEERAARD PLEIJTE weduwnaar van Maria Seen, in de hoge ouderdom van 94 jaar Breskens: M. J. de Kok-Pleijte Jac. de Kok G. J. de Kok Oostburg, 27 oktober 1976 Langestraat 47 Correspondentieadres: Weymanlaan 8, Bres kens. De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 30 oktober a.s. om 11 30 uur op de algemene be graafplaats te Breskens. na voorafgaande rouw dienst in gebouw Immanuel in de VVeijkman- laan, welke aanvangt om 11.00 uur. Liever geen bezoek. SLUIS - De voetbalclub S.V. Sluis speelde een vriendschappelijke wed strijd tegen Hoek. J. Ras maakte hier mee zijn entree in het eerste elftal van Sluis. Voor de rust speelde Sluis een goede wedstrijd en dit resulteerde in een fraai doelpunt van P. Vercouteren Na de rust werd Sluis steeds sterker. Doelpunten kwamen van H Vercouteren A Smits en M. Lensen. De eindstand was 5-0 INSTALLATIES OVER TWEE JAAR KLAAR PROEFIN STA LLA TIE NU IN BEDRIJF iVan één onzer redacteuren» ANTWERPEN (B> - Bij de Belgische vestiging van BASF te Antwerpen wordt momenteel hard gewerkt aan het biologisch zuiveren van afvalwa ter. De bouw van een centrsal biologi sche zuiveringsinstallatie staat op het programma. Bij BASF Antwerpen wordt verwacht dat het afvalwater op de Schelde van deze grote chemische industrie (60.000 hectare) over zo'n twee jaar gereinigd zal zijn volgens de laatste gegevens van de moderne tech niek. Het biologisch zuiveringsproces wordt al langer toegepast voor het afvalwater van gemeentelijke rioleringen, die al leen sanitair afvalwater bevatten met steeds dezelfde samenstelling. BASF gaat dit proces van biologische rein iging nu aanwenden voor de zuivering van chemisch afvalwater. „De micro-organismen, die de afvalstof fen afbreken, zijn gevoelig voor de min ste toxische effecten van bepaalde che mische stoffen die nu en dan kunnen worden geloost. Het controlesysteem spoort deze effecten in het afvalwater op. dat naar dit biologisch proces loopt", zo vertelde de heer K. Goethals, die waakt over de kwaliteitsbeheersing van het afvalwater, donderdagmiddag tijdens een persconferentie over de milieu-activiteiten van BASF Antwer pen N.V. Het hoofd van de dienst watercontrole deed uit de doeken dat momenteel een proefinstallatie loopt, waarvan de resul taten dienen voor het definitieve ont werp van de grote biologische installa tie De heer Goethals: „Biologisch reinigen van industrieel afvalwater is niet alleen een kwestie van financiën: het vergt on derzoek en tijd, waarbij een intensieve samenwerking noodzakelijk is van meerdere disciplines: techniek, chemie en biologie. Het resultaat zal dan ook zijn. dat het afvalwater van BASF Ant werpen over twee jaar gereinigd zal zijn volgens de laatste stand van de mo derne techniek. De restvervuiling zal gereduceerd zijn tot zeer geringe hoe veelheden. Nu is he t zo dat het chemisch afvalwater schde doet aan het leven in het water. In de toekomst zal het zo zijn dat het afval als voedsel zal dienen." Bij de fabriek wordt momenteel de laat ste hand gelegd aan een verbrandings installatie voor alkalisch afvalwater BASF kan na voltooiing per jaar onge veer 100.000 ton alkalisch afvalwater verwerken, zo bleek uit de toelichting die de heer P Rijmenants, hoofd van de alkalische verbrandingsinstallatie, gaf De afvalstoffen zullen bij gereedkomen Bowlingclub 'De Vlaanderen' start leaque SAS VAN GENT - Zondag begint de bowlingclub 'De Vlaanderen' uit Sas van Gent voor de tweede maal met de nationale league. Het AMC-team, bestaande uit de heren Th. Neve, V. Neve, W. Dïjsselinck, J. Timmerman en E. Ranschaert. heeft vorig jaar reeds bewezen een behoor lijk spelpeil te hebben ontwikkeld. Men eindigde toen op de tweede plaats in de 3e klasse en miste op een haar de promotie naar de 2e klas. Het tweede team heeft enkele wijzigin gen ondergaan en bestaat nu uit de da mes E. Ranschaert, Thea Neve, E. Neve, R Dijsselinck en H. de Wagenaere. De competitie, die bestaat uit 6 x 3 ron den. wordt gespeeld te Maastricht en Heerlen. Het AMC-team uit Sas van Gent krijgt te Maastricht als eerste tegenstander het eigen damesteam en vervolgens SBC Heerlen 2 en BB Kerkrade Het 'De Vlaanderen'-team speelt be halve tegen het AMC-team. tegen 'Kota Radja' en BC Ramblers uit Heerlen. oven worden omgezet in tun soda. kooldioxyde en water. Uit. terug-j,^ winning wordt 22.000 ton soda als ver-|je. koopbaar produkt gehaald „Met deL,-,, uitgewerkte produküeprocdé's vanLn[ deze nieuwe verbrandingsinstallaties isjinti men er voor het eerst in geslaagd eenjgei milieuvriendelijke behandelingswijzqeV6 voor 100.000 afvalwater te vinden". zOjiec zei de heer Rijmenants. \ie De uitstoot van S02 is in 1974 en 1975 (n hetzelfde gebleven bij BASF Antwer- Sn pen. De heer E. Graauwmans, hoofd van »ui de dienst luchtcontrole, voegde hieraan an toe dat het bedrijf de normen van de jiü Centrale lucht- en waterverontreiniging brt (CPWi niet overtreedt. De eisen van en CLW zijn dezelfde die het Nederlandse gr ministerie van volksgezondheid en mi- vei lieuhygiëne aanlegt. Volgens de woord- voerder van BASF blijft de S02 die op Nederlands grondgebied wordt geme- je ten en afkomstig van het Belgische in- »k dustriegebied onder de - door Neder- fijv land aangelegde - waarden voor agra- jpel risch gebied. jan pal Tegemoetkoming H BASF zal dit jaar een tegemoetkoming lier ontvangen in kosten gemaakt voor de nel milieubescherming. De Belgische rege- Vei ring zal 45 procent van die kosten dek- gei ken. Dit geldt echter met voor nieuw te eet bouwen installaties. Die moeten bij in- bij gebruikname voldoen aan de wettelijke Pfl eisen In de volgende jaren wordt van de zijde van de Belgische overheid een bij- pof drage van 30 procent verwacht voor het P aanpassen van installaties. Sinds de fabriek is gaan draaien (1968) [e heeft BASF Antwerpen ongeveer 1,3 sta; miljard Belgische Francs uitgegeven s voor milieubescherming Wat betreft de p investeringen voor volgend jaar wordt t rekening gehouden meteen bedrag van 1 twee tot. 2.5 miljard franc. Tot en met e 1981 zal dit bedrag twaalf miljard franc e bedragen. Hieraan zal ongeveer twaalf poe procent voor de zaken het milieu betref- I fende worden besteed. Bij BASF wordt Iq, tot em met 1981 met een uitbreiding van C de werkgelegenheid met duizend ar- beidsplaatsen gerekend. WERKLOODS GEBOUWD ZONDER VERGUNNING OVERTREDER VAN HINDERWET: „IK KOM HIER NOOIT WEER" OOSTBURG - Voor het kantongerecht in Oostburg moest zich donderdag de aannemer J. v. W. uit Groede verant woorden wegens overtreding van de woningwet. Hij had zonder vergunning op een hem toebehorend terrein aan de Barendijk een werkloods gebouwd- Dat was in strijd met de agrarische be slemming maar Van W. vertelde dat het besluit om dit bestemmingsplan te wij zigen in die zin dat het industriegebied wordt, „nog in de lucht hangt." Officier mr. W Mijnssen merkte hierbij op, dat aaan Van W. tot tweemaal toe een bouwvergunning was geweigerd Hij verwierp dan ook het beroep op onbe kendheid met de bestemming van bo vengenoemd terrein waarbij Van W naar voren bracht dat de hoofdwerk zaamheden van zijn bedrijf zich afspelen op waterbouwkundig gebied. De eis was een boete van 1.000 gulden, waarop Van W loyaal liet horen „Ik moet dit accepteren Kantomrechter mr. C. van Hees hield er rekening inee. dat deze zaak voor Van W gevolg kan hebben dat de loods die overigens met adgebouwd werd, geheel moet worden afgebroken en legde hem 750 gulden boete op. Nadat E, B uit Oostburg bekeurd was wegens het overtreden van de hinder wet. maakte hij korte metten met de voorraad benzine bestaande uit drie. niet geheel volle vaten die hij op zijn erf had staan: „Ik heb ze aan een arme don der verkochtzei hij B vond het niet netjes dat hij - althans volgens zijn zeg gen - verraden was bij de politie. Kan tonrechter „Ja maar. dat kunt u omwo nenden niet kwalijk nemen: ze zijn er direct bij betrokken als er iets gebeurd" In elk geval wilde B. na de uitspraak van 75 gulden, die de kantonrechter, reke ning houdend met de financiële strop van B. hem na een eis van 150 gulden oplegde, niet in hoger beroep gaan „Ik kom hier nooit weer", liet hij weten. Met F. de G. uit Breda zat het fout toen hij vanaf een camping te Cadzand wat spulletjes voor een feestje wilde gaan '"alen. Hij maakte rare capriolen met zijn auto op de weg. zo erg zelfs, dat hij tegen een boom reed en even buiten be wustzijn was. Het herinneringsvermo gen had De G. daarna totaal m de steek gelaten, zodat hij de kantonrechter weinig inlichtingen kon verschaffen over het hoe en waarom Wel wist hij dat zijn auto totaal vernield was na de bot sing Hij kreeg 100 gulden boete voor het in gevaar brngen van het verkeer. C. de N. uit Waterlandkerkje moest 150 gulden betalen omdat hij op de provin ciale weg te Biervliet onvoorzichtig met zijn auto naar links was afgeslagen en hierdoor een botsing met een motor had veroorzaakt. Motorrijder en zijn duo- passagiere werden hierbij gewond. Als verontschuldiging voerde De N. aan dat er een tegenligger waarbij hij zijn aan dacht moest bepalen en de motor van achter een gepaerkeerde auto kwam. G- de B. uit Maldegem (B i vroeg kwijt schelding van boete wegens te hard rij den omdat hij hiervoor voor de eerste maal een bekeuring had opgelopen. Bo vendien voerde hij aan dat hij achtereen Nederlandse auto aanreed toen hem een snelheid van 123 km werd verweten. De officier verlaagde het schikkingsbedrag van 130 gulden tot85 en de kantonrech ter liet het zo. De niet verschenen Belg R. B. uit Rousse kreeg een boete van 75 gulden plus de kosten van civiele vordering: groot 158 gulden. De officier had dit laatste tot een bedrag van 58 gulden be perkt R. was bij het achteruitrijden op de Grote Markt in Sluis tegen een an dere auto aangereden Augustus 1974 Tegen J. G uit Eede diende een zaak die dateerde uit augustus 1974 en enkele malen aangehouden was voor het horen van getuigen, Ook nu weer bevestigde de verbalissant dat G. destijds, samen met een vnend vlak voor de door de po litieman bestuurde dienstauto m de bewuste nacht onverwachts vanaf het trottoir in het Eenhoomplantsoen de rijweg was opgelopen. Stoppe n was onmogelijk zei de politieman. G. liep wel enkele kwetsuren bij de lichte aanrij ding die hierop volgde op. Hij vloekte en gaf met. groot misbaar zijn ongenoegen te kennen tegenover de politiemanen die hem meenamen naar de post om hem de nodige verzorging te bieden en te bekeuren. De officier achtte G. wel schuldig aan de aanrijding, doch gezien het grote tijdsverloop en G's kwetsuren vond hij een schuldigverklaring zonder strafoplegging op zijn plaats. De kan tonrechter slot zich hierbij in zijn oor deel aan. De zaak tegen J. C. uit Oost-Souburg werd aangehouden om uit te zoeken hoe het zat met een ontheffing voor het rijden in verboden richting. C. had dit gedaan toen hij als verzorger meereed in een colonne die dienst deed gedu rende een wandelmars van een sport vereniging in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Financiële aktie voor Sluiskilse St. Anthoniusparochie SLUISKIL - Afgevaardigden cn be stuursleden van alle r.-k. verenigingen, organisaties en stichtingen in Sluiskil hebben in een gesprek met pastoor Breuer cn enkele leden van de paro- j chievergadering besloten een voorlo- j pig organisatiecomité te vormen om de kerk financieel te steunen. Het is de bedoeling dat dit comité een aktie gaat houden onder het motto j 'Samen sterk en werk voor je kerk'. Het j is namelijk gebleken dat de begroting j van de St. Anthoniusparochie een te- j kort heeft van 10 000,-. Men wil een aantal aktiviteiten houden zoals een loterij, een fancy-fair, een olie- j bollenaktie en een rommelmarkt. j Gavin MacDonald in 'Disco Poly Pam' WESTDORPE - In 'Disco Poly Pam' te i Westdorpe treedt zaterdag 6 november dc Schotse folk-zanger Gavin MacDo- nald op. Verder treedt die avond ook het Franse trio 'Roma' op. Eerder alhad 'Poly Pam' de groep 'finch' j laten komen die een zeer geslaagd op treden verzorgde. Voor april volgend 1 jaar staat op het programma een optre den van de groep 'Manfred Man's Earthband'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 34