TAPIJTCENTRUM ZEELANDbv 160.- en tóch. bUjft C&A tóch voordeliger mist z'n nieuwe pakken: Raad Valkenisse voteert extra krediet verbouwing stadhuis 8 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 29 OKTOBER 1976 lilt kumm tófa webM/totöbZt Alles wordt duurder maar wij handhaven de oude prijzen nog hoe dat kan geeft niet maar het is toch waar, bij ons vindt u tapijten tegen absolute bodemprijzen met vijf jaar garantie, gratis leggen en naservice. Want de tapijtjongens weten hoe het moet. Wij brengen alle soorten tapijt zowel in nylon als in wol. U kunt bij ons terecht voor tapijt van 39,- maar ook van 478,- per mtr. Als u uw kamer en/of slaapkamer wilt vernieuwen, brengt u dan een bezoek aan het Tapijtcentrum Zeeland waar u altijd terecht kan. Wij brengen u deze week een tapijt in de kwaliteit die er mag zijn, een nylon tapijt op 400 breed in vier prachtige kleuren, pletvrij en anti-statisch wel. Normaal kost 159,- maar ter kennismaking 129,- en gratis gelegd. Dit tapijt is zeer geschikt voor kamers kantoren en trappen enz. Een pracht van een wollen berber in 100% zuiver wol nu voor 189,- per meter. Een mooie wollen tapijt gedessineerd een juweel van een tapijt waarmee u van uw kamer een oase maakt en dat voor 189,- per meter en gratis gelegd. De Windsor, een zuiver wollen tapijt met eigentijdse dessinering, nu voor 198,- per meter en gratis gelegd. De Ankara van de Veneta 100% zuiver wol, hoogpolig, nu nog voor de oude prijs van 189,- per meter en gratis gelegd. Zoekt u iets voor de slaapkamers, wij hebben voor u een tapijt op 400 breed voor slechts 39,- maar dat is dan wel zelf leggen. Een pracht van een Velourstapijt in vier kleuren nu voor het prijsje van 69,- en gratis gelegd. Keukentapijt in de nieuwste dessins nu voor 49,- per mtr. en gratis gelegd. Tegels te kust en te keur van Van Heugten hebben wij voor u de Heugaiux van 10,74 nu voor 7,90, de Flor van 12,90 nu voor/ 8,90. Een mooie tapijttegel op 40/40 nu voor 3,98, de plaktegel nu voor 1,-. De biezentegel vanaf 0,89 en 1,79 maar ook de palmbladtegel nu voor 2,39. Novilon voor de keukens in veel verschillende kleuren en dessins vanaf 29,- en gratis gelegd. Speciale aanbieding van de week een zuiver wollen tapijt, normaal kost dit tapijt 380,- nu voor de prijs van 198,- per mtr. En als extra reclame een ronde stromat met een winkelwaarde van 29,75 bij aankoop van 300,- of meer krijgt u er gratis bij. Zo ziet u, er is weer veel te snuffelen in het Tapijtcentrum in Goes waar u van harte welkom bent en graag tot ziens in de Wijngaardstraat 5 in Goes. Goes tel. 01 BEDENKINGEN OVER EERSTE KOSTENRAMING 2-Delig blazeipak in zwart polyester wol. Allernieuwste snit, met opgesneden revers, ta illeaanduiding en zijsplitten. Voordelig uit. Modieus en stijlvol in het krijt streep pak. 100% Zuiver Scheerwol, feilloos gesneden in de juiste slanke belijn ing met opgesneden revers. En dat voor... S*5 opgesneden revers. M HffiF Êwdat voor... iiw lUUr 'n Nonchalante allure heeft het jeugdige bruine blazeipak. 3 Vlotte opgestikte zakken, fraaie sierstiksels. Uitstekende polyester/wol kwaliteit. Da 's meegenomen. C&A u tbcA \hntifde£i^eA.! F 37.500 AAN DE HOGE KANT ZOUTELANDE - De gemeenteraad van Valkenisse heeft woensdagavond met bedenkingen ingestemd met een aan vullend krediet van 237.500,- voor de verbouw van het gemeentehuis in Koudekerke. Bedenkingen hadden sommige raadsleden vooral over de 'weinig waterdichte manier' waarop de dienst gemeentewerken de eerste be groting 615.000,-) had opgesteld. De heer H. J. Vader (gem. bel./vvd) ant woordde het zo: „Van een dergelijke dienst mag je toch wel verwachten dat ze een begroting bij benadering de juiste kosten weergeeft". De heer Vader zei het 'bureauwerk' te vinden, dat de dienst gemeentewerken de grondmoeilijkheden niet tijdig heeft onderkend. Omdat hij zich ervan be wust was, dat vaak 'te gemakkelijk wordt omgesprongen met aanvullende kredieten', zei het raadslid voorts in het vervolg bij dit soort zaken meer defini tieve cijfers op tafel te willen zien. De verhoging is - zoals b. en w. lieten weten - deels een gevolg van een wijzi ging van de constructieve aanpak De gehele uitbreiding wordt gefundeerd op een constructieve plaat. De kostenstij gingen hebben een belangrijke rol ge speeld. maar ook willen b. en w. 36.000.- besteden aan parkeerplaatsen achter het gemeentehuis Burgemeester S. Francke bracht nog als aanvulling naar voren dat voor voorzieningen aan de muren rondom het stadhuis en aan de gevel van een aangrenzende woning nog eens een bedrag van 16.000.- moet worden uitgetrokken. Hij stelde voor - waarmee de raadsleden eensgezind in stemden - om de werken voor het par keerterrein uit te laten voeren door 'ei gen mensen', zodat kosten worden uit gespaard waarmee die voorzieningen ten bedrage van 16.000.- kunnen wor den uitgevoerd. Op vragen van de heer A. Lampert (ar/chu) antwoordde de Valkenisser burgemeester, dat de belangrijkste post in de kostenverhoging wordt veroor zaakt door de grondslag. „De dienst gemeentewereken is - denk ik - er van uit gegaan, dat de grondslag wel goed was. Overigens was die eerste begroting wel een globale kos tenraming. waarin de dienst had aange geven dat de cijfers niet helemaal be trouwbaar waren". Nadat de heer Lam pert er op had gewezen, dat de dienst gemeentewerken in het vervolg nauw keuriger te werk moet gaan. schaarde de raad zich achter het voorstel. De raad schaarde zich evenaans achter het voorstel om de toeristenbelasting te verhogen van 0.25 tot 0.35 per over nachting Sedert de invoering van deze belasting in de gemeente Valkenisse in 1971 werd deze niet meer verhoogd. Aan de hand van uitgaven uit de reserverin gen van toeristenbelasting en kustriole- ring wist wethouder K. Wouters de he ren W. Janse (ar/chu). Ch. B. Landré (pvda/ppr/psp) en Vader (en hun frac ties) te overtuigen, dat de verhoging be slist noodzakelijk is. „willen we in de toekomst de mogelijkheid hebben iets te doen". Met 6 stemmen vóór en 5 tegen nam de raad ook het voorstel van b en w. over om de heer C. de Witte te Zoutelande een bijbetaling van 33.97 per m2 zal moeten doen over de volle oppervlakte van de oppervlakte grond aan de Noordstraat/Oranjeplein wanneer zijn bouwplan (bouw van een garage) wordt gerealiseerd. In een vorige vergadering staakten de stemmen omtrent het - (toen mondelinge - voorstel van b. en w. Zonder moeilijkheden ging de raad ak koord met voorstellen om voor de in richting van een gymnastiekzaal te Zoutelande 40.000.- uit te trekken en voor enige parkeerruimte bij die zaal 17.500.-. Men stemde verder in met het voorstel om ƒ231.180.- uit te trekken voor de aanleg van een aanvoerriool van de Dorpsstraat te Biggekerke naar het te bouwen gemaal aan de Oostweg in die plaats. Burgemeester Francke deelde tevens nog mee. dat van crm een subsidie kan worden verwacht tot 75 procent in de kosten van verbetering van de trap bij camping Vos. Hij zei te verwachten dat voor het volgende seizoen de trap is ver beterd Collecten NCVB bijeen OUDELANDE - De collecte voor* de unie 'School en Evangelie' onder de le den van de school met de bijbel te Oude- lande bracht dit jaar 646.50 op. GOES - De nationale collecte voor gees telijk gehandicapten, gehouden in de week van 18 toten met23 oktober, heeft in Goes en Kloetinge bedragen opge bracht van 1973,10 en 756. KVP Reimerswaal vormt één afdeling REIMERSWAAL - Op een vergadering in zaal 'Thalia' te Hansweert werd be sloten tot de oprichting van één afde ling van de KVP in Reimerswaal. Op deze vergadering waren aanwezig de afdelingen van de KVP uit Hansweert, Rilland en Yerseke. Dit besluit werd genomen in het kader van de op handen zijnde samenwerking in het CDA-verband. De onderhande lingen zullen naar alle waarschijnlijk heid medio november plaatsvinden. Schieting OUDELANDE - De handboogvereni ging 'Edele-Handboog' uit Oudelande gaf bij de heer J. F. de Rijke te Oude lande een schieting op de liggende wippen. Erwaren 40schutters, die voor dit concours inschreven. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel J. C. v. Antwerpen van Eendracht uit Vlis- singen; 1ste zijvogel P. de Jonge van Vooruitgang uit Kwadendamme: 2e zij vogel eveneens P de Jonge: 1ste boven- |kal B. Vermeule van Zeelandia uit Ove- zande; 2e bovenkal M. de Blieck van Diana uit Yerseke; 1ste onderkal L. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme; 2e onderkal J. Goetheer van Juliana uit Oudelande; 1ste klep Sjacco. Lijnse van Eendracht uit Vlissingen; 2e klep P. Oostdijk van Willem-Teil uit Ovezande; 3e klep C. D Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme Meeste kleine vogels J. Goetheer van Juliana uit Oudelande, zeven stuks Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel P Oostdijk van Willem-Teil uit Ovezande: 2e hoofdvo gel K Schipper van StrAndries uit We- meldinge; lste zijvogel Sj. Lijnse van Eendracht uit Vlissingen; 2e zijvogel H. A Mol van Jacoba van Beieren uit Goes; 3e zijvogel P. Daalman van ADLM uit Kwadendamme: 4e zijvogelP. Verheyke vanZorgvlietuitEllewoutsdijk. lste kal P. v. Hekken van Juliana uit Oudelan de; 2e kal André Schouwenaar van liana uit Oudelande; 3e kal P. Steketee van Diana uit Yerseke: 4e kal J F. de Rijke van Edele-Handboog uit Oude lande. De vliegende vogelprijzen waren voor A. Clarijs van ADLM uit Kwaden damme, en P. de Jonge van Vooruitgang uit Kwadendamme. Meeste kleine vo gels C. Baas van Juliana uit Oudelande, en C Bek van ADLM uit Kwadendam me. elke zes vogels. Activiteiten in De Jeugdhoeve 's-HEERENHOEK - Op zaterdag 30 ok tober 1976 wordt er in de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek weer een bingo-avond gehouden. De avond begint om 20.00 uur. Er is ook gelegenheid tit dansen. Voor de jeugd iser zondag31 oktober '76 in de Jeugdhoeve een kinderfilmvoor stelling. die om 14.30 uur aanvangt. OOSTDIJK - De NCVB afdeling Oost dijk hield dinsdag haar maandelijkse vergadering onder leiding van presi dente mevrouw C. Harthoorn-Balier. Als spreekster van de avond was uitge nodigd mevrouw Van Herk uit Kruinin- gen. Zy sprak over 'Het betikken van stof en andere oude gebruiken op Java'. Ouderavond OOSTERLAND - De oudercommissie van de openbare kleuterschool te Oos- terland houdt dinsdag een ouderavond. Deze is in de gemeenschapsruimte van de openbare lagere school en begint om 20.00 uur. Op het programma staan on der meer een bestuursverkiezing en een lezing over speel- en leermateriaal. Hetgaatomuw charme in deze tijc 'Mozart' houdt bazar YERSEKE - De muziekvereniging 'Mo zart' te Yerseke houdt zaterdag haar jaarlijkse bazaar in het verenigingsge bouw 'De Haven'. De aanvang is om 16.00. Er zijn vele prij zen te winnen. Ook iser weer een schiet tent. rad van avontuur en voor de aller kleinsten de grabbelton. HUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 32