Van Harem laarzenmode in leer. De mensen van de Auto Bank maken'! u zo makkelijk mogelijk. Alle laarzen uit deze advertentie zijn van echt leer. llAMR0BANf< 1 PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PZC 22 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Dochtervoorlrisen Ben van Wijk. „Is 't geen schat van 'n dochter?," vraagt Ben van Wijk (32) trots, als we 'n dikke stapel foto's van moeder Iris (28) en dochter Lilian (41) (dagen) bewonderen. Laatstgenoemde slaapt nog, maar zal straks, ter gelegenheid van haar vijfde voeding van iiv, mis. van die dag, in levenden lijve getoond worden. Ons gesprek neemt 'n aanloop door terug te blikken op de enerverende dagen rond de geboorte. En langzaam maar zeker komen we op 't eigenlijke doel van ons bezoek: hun financiële reilen en zeilen. Want dat is iets, dunkt ons, waar je met name naar aanleiding van zo'n geboorte uitvoerig bij stilstaat. „Nou en of," beaamt Ben spontaan. „Maar laat ik bij 't begin beginnen. Toen we deze driekamerflat 5 jaar geleden kochten, werkten we allebei. Door dat dubbele inkomen konden we in 't begin net rondkomen met de hypotheekrente en de aflossing, maar veel luxe was er niet bij. Gelukkig gingen onze salarissen aardig omhoog, met name dat van mij. Daardoor kwamen we wat ruimer te zitten. We konden zelfs wat gaan sparen en van haar eigen salaris kon Iris 't afgelopen halfjaar allerlei zaken voor de baby aanschaffen: de uitzet en leuke spulletjes voor de kinder kamer en zo." „En dat spaargeld waar Ben 't over heeft," haakt Iris in, „daar hebben we net vorige week 't ziekenhuis van betaald. Da's ook niet niks, hoor." Toen Iris met werken stopte, zo vertelt ze, had ze eigenlijk al alles in huis voor 't kind. En toen was er nog zo'n f 4.500,-op hun rekening over. En omdat ze begrepen dat 't onverstandig was om dat bedrag daar maar gewoon op te laten staan, zijn ze naar de Amro gestapt. „Kijk maarzegt Iris. Ze staat op, loopt naar de boekenkast nemingen. Kan iedereen aan mee doen. Deskundigen nemen u 't beheer volledig uit handen en zoeken uit waarin 't best be legd kan worden. Ter illustratie: u opent zo'n rekening. Daarop kan elk bedrag boven f 50,- wor den ingelegd (en ook opgenomen). Amro zet dan dat gestorte geld om i n „participaties" in het Amro-Pierson Fund. Na elke storting ontvangt u 'n reke ningafschrift thuis. Daar staat ook de waarde op. (Staat trou wens ook op de bcurspagina van veel kranten.) U houdt dus keurig overzicht. En zodra u 't wenst, kunt u uw participaties geheel of gedeeltelijk door de Amro van de hand laten doen, tegen de dan geldende koers. N.B.: een zelfde systeem wordt ook gebruikt bij de Amro Obligatie beleggingsrekening. JANNEKE HEEFT OPWINDBEERTJE TOCH MINSTENS EEN KWARTIER Risicoverzekering Bij overlijden van de man blijven vrouw en kinderen niet onverzorgd achter. Daarvoor zijn er het Weduwen- en Wezen pensioen (AWW). En is er vaak ook nog een aanvullend pensioen van 't bedrijf en/of de bedrijfs tak waarin de man werkte. Ter wijl mensen met 'n eigen huis meestal zo verstandig zijn om ook een risicoverzekering op 't leven van de man af te sluiten ter grootte van de hypotheekschuld. Het huis wordt daardoor schuldvrij voor de vrouw. Maar wat als de vrouw, de moeder komt te overlijden? De man zal dan zélf gezinshulp moeten bekostigen. Een gezins- OPWINDBEERTJE HEEFT LANGSTE TIJD AL WEER GEHAD BIJ JANNEKE. hulp kost f 15.000,- per jaar. Daarom raadt de Amro iedereen met kinderen aan zich tegen dit financiële risico in te dekken door 't afsluiten van een risicoverze kering op het leven van de vrouw. Ter illustratie een paar pre- mievoorbeelden. Bepalend voor de hoogte van de premie is de leeftijd van de vrouw op het moment dat de verzekering ge sloten wordt. De looptijd van de verzekering is steeds 20 jaar, het verzekerde bedrag bedraagt f 40.000,-. Leeftijd Premie vrouw, per maand. 25 jaar f 10,60 I I I I 30 jaar -13,70 I 35 jaar - 18,- E 40 jaar - 25,- Statiefoto met Lilian en trekt demonstratief onze pocket W'ikken en Wegente voorschijn. Jullie kunnen wel boven de adver tentie zetten: Van Wijks oriënteren zich uitstekend," grijnst Ben. „En tot welke conclusies kwamen jullie na 't lezen?," vragen we even voldaan als hoopvol. „Nou, dat geld is er vooral voor bestemd om in de toekomst 'n ander huis te voort i,-/u m onto Amro Ba„b. kopen, iets met een tuin, dat moet vooral ook voor Lilian fijn zijn over 'n paar jaar." Het blijkt dat ze samen na lezing van,Wikken en Wegen' terug zijn gegaan naar de Amro en daar in 'n vrij uitvoerig gesprek hebben besloten om een Eigen Huis Spaarplan te openen. Er ging gelijk f 3.000,- van de salarisrekening op en 'O volgens 't AmrOrnaat systeem laat Ben er nu voortaan elke maand f 300,-van z'n salaris op bijschrijven. „En toen ik die man van de Amro vertelde dat ik graag ook met 'n spaarpotje voor 't kind wilde beginnen," vervolgt Iris, „kwam hij met de suggestie van een aandelen-beleggingsrekening. Daar moesten we eerst wel 'n beetje om lachen, maar 't is natuurlijk heel zinnig, 't Is per slot echt lange- termijn-werk." Wat gaan ze doen met die aandelen- beleggingsrekening? „Elk kwartaal de kinder bijslag erop, wordt ook automatisch via de Amro gedaan, 't Is ruim f 160,- per keer, geloof ik." „Van Wijks dochter in effecten, dat kan er ook boven komen te staan," mijmert Ben weer. Als we nog wat doorpraten - Ben heeft inmiddels 'n flesje wijn opengetrokken en Iris presenteert lekkere stukjes oude kaas - blijkt dat hun Amro man ook nog op een risicoverzekering heeft gewezen. Ben zegt daar zeker bij de bank op terug te willen komen; ,Je moet er niet aan denken, maar als Iris iets zou overkomen, dan zou zo'n verzekering erg goed van pas komen." „Vrolijker onderwerp, heren," roept Iris. „Pak de camera, we gaan madame op 'n zeer culinaire maaltijd trakteren." Wikken en Wegen Titel van Amro pocket a f 1,50. Samengesteld voor "n ieder die zo verstandig mogelijk wil omspringen met geld dat hij kan overhouden. Geeft daar 'n reeks mogelijkheden voor. Van spaarrekeningen t/m aandelen. Van onroerend goed t/m goud. Niemand anders dan uzelf kan daar een weloverwogen keus uit maken. Maar de mensen van de Amro kunnen u wegwijs maken. Door voor- en nadelen systematisch af te wegen. Door naar waardevastheid te kijken, naar de fiscale kant, naar op neembaarheid en in hoeverre je er verstand van moet hebben, etc. .Wikken en Wegen' helpt u daarbij. Ook doordat u aan de hand van 'n vaste rij uitgangs punten de diverse mogelijk heden zinnig kunt vergelijken. Waardoor u gemotiveerd een be- leggingsbeshssing kunt nemen. Eigen Huis Spaarplan Unieke Amro spaarvorm om snel aan geld voor 'n eigen huis en bijkomende kosten te komen. Geeft thans 84 rente (rentewijziging voorbe houden), zonder vastzetten. Stok achter de deur: er wordt 2% op namekosten berekend over op namen binnen cën jaar of voor 'n ander doel dan koop van eigen huis. Extra-voordeel: h% minder afsluitprovisie bij 't nemen van een Amro hypotheek (met als maximum de totale bijgeschre ven rente). JANNEKE HEEFT OPWINDBEERTJE 5 MINUTEN AmrOmaat systeem Afspraak met de Amro om elke maand automatisch geld opzij te laten zetten van uw salarisreke ning naar een willekeurige Amro spaar- of beleggingsrekening. Kan zowel met een vast als met een wisselend bedrag per maand. Bijv. ook met 't bedrag dat u aan 't eind van de maand op uw reke ning overhebt. AmrOmaat is 'n uitstekende methode om met regelmatig spa ren snel effect te bereiken. Stop pen of veranderen is natuurlijk altijd mogel"" Wat vindt u nou het leukst vooreen jongen, Piet, Willem, of Hiéronymus Aandelen- beleggingsrekening Officiële naam: Amro Aan delen-beleggingsrekening APF. Beleggingsfonds gebaseerd op het Amro-Pierson Fund. Waar bij beleggingen - dus ook risico's en winstkansen - internationaal gespreid worden over aandelen in 'n zeer groot aantal onder AANBESTEDING Namens gedeputeerde staten van Zeeland zal op dins dag 7 december 1976. te 11.00 uur op het kantoor van de hoofdingenieur-directeur van de provinciale waterstaat, het Groene Woud 1 te Middelburg, overeenkomstig het U.A.R. openbaar worden aanbesteed het onderhouden enz. van de provinciale wegen met bijbehorende werken gedurende het jaar 1977: bestek no. 1, wegen op Schouwen-Duiveland; bestek no. 2, wegen op Tholen; bestek no. 3. wegen op Noord- en Zuid-Beveland: bestek no. 4, wegen op Walcheren; bestek no. 5. wegen in West-Zeeuwsch-VIaanderen; bestek no. 6, wegen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De bestekken zijn. zolang de voorraad strekt, tegen een bedrag van 45.- (incL b.t.w.i per stuk verkrijgbaar: a. door rechtstreekse toezending per post van een inge vulde en ondertekende girokaart ten name van de provincie Zeeland (d. en f.).postrekenïngno. 296000. te Middelburg. Enveloppe adresseren: St. Pieterstraat42: te Middelburg. b. na ontvangst van het verschuldigde bedrag op de onder a. vermelde postrekening c. tegen contante betaling ter provinciale griffie. St. Pie terstraat 42 te Middelburg. De bestekken liggen van tenminste eenentwintig dagen voor de dag der aanbesteding ter lezing ter provinciale griffie van Zeeland. St Pieterstraat 42 te Middelburg, bij ae hoofdingenieur-directeur voornoemd en voor wat de bestekken afzonderlijk betreft op de kantoren van de provinciale waterstaat: te Zierikzee, Havenpark 27, bestek no. 1; te Tholen, Molenvlietsedijk 3, bestek no. 2; te Goes, Kloetingseweg 46, bestek no. 3; te West-Souburg, Nwe Vlissingseweg 27. bestek no. 4: te Zuidzande, Dorpsplein 1, bestek no. 5: te Axel, J. F. Kennedvplein 1, bestek no. 6. De nota's van inlichtingen liggen vanaf woensdag 1 de cember 1976 ter inzage op de kantoren voornoemd. De betaling van de aannemingssom geschiedt in maan delijkse termijnen. De gestanddoeningstermijn van de inschrijvingen be draagt 30 dagen na de dag waarop de aanbesteding plaats heeft. Voor de kinderen een leuke Van Haren sticker. "Young look" style van Van Haren dit herenlaarsje uit prachtig zwart of lichtbruin nappaleer. Met leren zool Prachtig half hoog herenlaarsje met geraffineerd sierstiksel in voorblad. In zwart of beige nappaleer Originele "Western look" laars van echt Mexicaans naturel leer. Met leren zool Prima herenlaars met moderne hoge hak. In zwart nappaleer Uitstekende heren laars in zwart nappaleer

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 22