Acht afdelingen, een clubhuis, maar nog geen echte vereniging Badmintontoernooi Soumokilstichting Fraude bij NK-wielrennen binnenkort voorrechter VOORZITTER SCHEFFER: HET LOOPT UITSTEKEND GOUDZWAARD: MARATHON KAN DOMEIN AFSTANDLOPERS WORDEN J VVCSIN ACTIE TEGEN DOPINGBESCHULDIGING MARATHON BEGINT NA PERIODE VAN VERVAL AAN WEDEROPBOUW //CITROËN* MEMO goed nieuws Okker in Parijs uitgeschakeld Schaakteam: alleen hoop op gelijkspel Burgwal nog niet bij AZ Voetballende politie won VRIJDAG 29 OKTOBER 1976 VLISSINGEN - Twaalfhonderd leden, acht afdelingen, drie vice-voorzitters, één clubhuis, maar toch op geen stukken na een echte vereniging. Dat lijkt het grootste probleem van de Vlis- singse sportvereniging Marathon. Na enkele jaren van verval is begonnen met de wederopbouw van de club. De belangrijkste punten daarbij zijn de fouten uit het verleden te voorkomen en van die acht afdelinkjes één hechte club te maken. Fouten zijn er in het verleden heel duidelijk gemaakt. Marathon^estaat sinds 1929 en heeft tot de zestiger jaren drie takken van sport (atletiek, handbal en volleybal) gehad. In een korte periode was de vereniging een zoete inval voor nieuwe sporttakken. De Vlissingse club werd in een kort tijdsbestek Zeelands' grootste sportvereniging, waarin maar liefst elfsporten een goed onderdak vonden. Tot vorig jaar. Toen bleek dat de vereniging eigenlijk niet op die groeistuip was ingesteld. De 'mastodont' begon af te brokke len. Honkbal, duiksport en kempo haakten af. Er ontstond tumult bij de basketballers en onlangs verdween ook de afdeling volleybal heren. Een dergelijke aftakeling kan niet op louter toeval berusten. ADVERTENTIEi van de Citroën agent ïh géén prijsverhoging 2CV nog steeds vanaf 6.999,- GS nog steeds vanaf 13.180,- modellen 1977 maak een proefrit a la Citroën MONDELINGE BEHANDELING VAN 'AFFAIRE-BLATTER' ZEIST (ANP) - De strafzaak tegen Jef Blatter de Roda-speler, die zondag j.I. de rode kaart kreeg in de wedstrijd tegen AZ'67 zal vanavond mondeling worden afgehandeld. Dan komen even eens ter sprake de gele kaarten, die werden uitgereikt aan FC Den Haag speler Aad Mansveld (tegen Go Ahead Eagles) en AZ-speler Hovenkamp (tegen Roda). Bij de schriftelijke behandeling van donderdag werd Helmondsport-speler G. van Berlo, die in de wedstrijd tegen Excelsior eerst een gele kaart opliep en vervolgens uit het veld werd gestuurd, drie wedstrijden onvoorwaardelijk en een beotevan honderd gulden opgelegd. Loek Poerstamper, die twin tig jaar lid is geweest van Marathon en tot voor kort deel uitmaakte van de inmiddels opge doekte volleybalploeg, stelt dat een to taal verkeerde instelling van het hoofd bestuur daaraan ten grondslag ligt. De structuur van Marathon ls naar zijn me ning fout, of kan in ieder geval onvrede in de hand werken. Iedere afdeling heeft een technische commissie, die met uit zondering van financiële zaken auto noom is. Het hoofdbestuur wijst gedele geerden aan. die de financiële zaken en andere niet technische aangelegenhe den voor twee of drie afdelingen moeten regelen. Wanneer zo'n zaakwaarnemer (een functie die momenteel bekleed wordt door drie vice-voorzitters) zich echter niet zo erg om een bepaalde sporttak bekommert, kan dat een enorme bron van onvrede vormen, meent Poerstamper. Bovendien heeft hethoofdbestuur zich de laatste jaren te veel met de bouw van het clubhuis be ziggehouden, meent hij. Kritischer Voorzitter J. Scheffer en vice- voorzitter (een van de drie) A. J. van der Weiden vertonen enkele argwanende trekken, om vervolgens - met de feiten geconfronteerd - een pijnlijke grimas op hetgezicht te toveren. Het wordteen gemoedelijk gesprek, waarin aanvan kelijk alle fouten worden afgewimpeld naar de tc's en het hoofdbestuur van alle blaam wordt gezuiverd. Tot voor zitter Scheffer erkent: „We willen men sen die 'woningzoekend' zijn een on derdak bicden. Dat hebben we in het verleden steeds ged aan. Maar we zul len in de toekomst wel kritischer moeten zijn." Even later rolt ook de volgende beken tenis over tafel. Aanvankelijk betoogt Van der Weiden dat het clubhuis geen enkele i vloed heeft gehad op de belang stelling van de hoofdbestuursleden voor de afdelingen. „Die opmerkingen vind ik niet relevant. De klachten waren er vroeger ook en dit soort onvrede ligt erg in het emotionele vlak. Alleen hadden ze nu een stok ach ter de deur." Vervolgens herroept hji die uitlatingen een beetje wanneer hij zegt: „Eigenlijk hadden we in die periode een wat groter bestuur moeten hebben. Een aantal hoofdbestuursleden heeft na de bouw te kennen gegeven de functie te willen neerleggen. Daar was onder an deren voorzitter Dijkstra bij. Die men sen waren door al dat werk aan het clubhuis volledig afgeknapt." Reorganisatie Inmiddels blijkt wel dat men de fouten van het verleden heeft ingezien Mara thon is weer begonnen met de wederop bouw. Niet van nieuwe afdelingen, maar van de vereniging. Omdat volgens de reglementen alleen de voorzitter - en bij afwezigheid zijn vervanger - de be langen van de afdelingen mag beharti gen werden er drie vice-voorzitters be noemd. Naast de heer Van der Weiden zijn dat,L. J. Rienstra en J. Krijger. Van der Weiden over zijn functie: „Het is mijn taak op te komen voor de belangen van de afdeling en verder de representa tie te verzorgen. En als er financiële punten zijn komen die ook via mij. Het grote voordeel is d at het niet over zoveel schijven loopt." Voorzitter Scheffer voegt er aan loe. „Het loopt nu uitstekend. Het gevaar dat een afdeling wegzwemt is minder groot. Ook zal een afdeling niet zo snel wegkwijnen als bij een kleine vereni ging. Wij hebben een buffer om een der- LOTTO DEN HAAG (ANP) De lotto van week43 heeft één deelnemer ruim een half mil joen gulden rijker gemaakt. De deel nemer die de zes getallen goed invulde, krijgt 589.423 bruto. De lotto en toto cijfers van de vorige week zijn: Lotto week 43" Aantal deelnemers: 843.536. Inleg: 3.373.483.- Prijzenbedrag: 1.630 678,02 le prijs: 1 winnaar, die bruto 589.423,- ontvangt, 2e pnjs: 4 winnaars, die elk bruto 40.048,- ontvangen. 3e prijs: 478 winnaars, die elk 502,- ontvangen, 4e prijs: 9.806 winnaars, cüe lek/' 32,- ont vangen. 5e prijs: 13.383 winnaars, die elke 23,- ontvangen, Toto week 43: Aantal deelnemers: 228.819 Inleg: 698.221,- Prijzenbedrag: 331.654.98 le prijs: 139 winnaars, die elk 954.- ontvangen. 2e prijs: 2316 winnaars, die elk 55.- ontvangen, 3e prijs 16649 win naars. die elk 6.- ontvangen gelijke stoot op te vangen." Financieel wordt die buffer gevormd door de zoge naamde huisvrouwengymnastiek, een afdeling die maar liefst een derde van het totale ledenbestand omvat. „Als we de recreatiesport niet hadden zou het onmogelijk zijn voor Marathon om zon der sponsor te draaien", stelt de heer Scheffer. Op de vraag of de huisvrouwen niet in opstand komen tegen het feit dat ze een financiële melkkoe zijn, zegt hij; „Ach, ik ben vroeger trimmer geweest en je ging er van uit dat wanneer Mara thon er niet was, het rimmen ook niet bestond." Van der Weiden: Iedere afdeling moet zich als een deel van een grote familie met zeven broers gaan voelen En dan zo. dat de een boven de ander wil uilsle- ken." Scheffer. „Je bedoelt, een soort compe titie tussen de afdelingen onderling?" Van der Weiden (opgetogen): ..Precies. Zo vanwij spelen landelijk tweede klas. dat moeten jullie ons maar eens na doen." tief voor staan? Van der Weiden: „Ach, Vice-voorzitter A J. van der Weiden als de naam Marathon in de krant staat, tlinkS) en voorzitter J. Scheffer: Mara- komt de buurvrouw hel me altijd snel thon moet één grote familie worden. laten zien." Foto PZCI OOSTBURG - In de 'Voorborch'- sporthal te Middelburg werd een bad mintontoernooi gehouden door de mr. dr. Soumokolstichting. Het hoofdzake lijk door Ambonezen bezocht toernooi stond op een goed kwalitatief niveau. Daar zorgden onder meer Riupassa van Artisto voor en mevrouw H. Paats uit Twello. In de finale won Riupassa van de ge blesseerde Simmon Latuheru. Simon was tijdens het toernooi gekwetst ge- rraakt aan een dijbeen en dat was er Krap beleid Jeugdplan Een van de grote voordelen van een omni-vereniging (een club, die meer dere sporten heeft) is wel het feit dat er uit een grote groep sportbeoefenaars geselecteerd kan worden. Marathon heeft in dat kader een jeugdplan ont wikkeld. „Door de bouw van het club huis zijn we nog niet aan de uitvoering toegekomen", zegt Van der Weiden. Het jeugdplan houdt in dat alle nieuwe jeugdleden eerst enkele maanden ken nis kunnen maken met alle sporten. Er mag daarna natuurlijk wel zelf een keus gemaakt worden, maar men hoopt er op dat de jeugd de sport kiest die ze het meest ligt „Bovendien is het een voordeel dat ze al vroeg contact met elkaar hebben en elkaar kennen, ook al gaan ze naar verschillende afdelingen. Op die manier kunnen we de prestaties verhogen en werkelijk één vereniging worden", vat Van der Weiden het doel van het revolutionaire plan samen. Voortfilosoferend over die gedachte ontstaat er een leuke samenspraak tus sen de voorzitter en vicevoorzïtter: Ook het clubhuis moet een stoot in de richting van die familie-gedachte geven. Een omstreden clubhuis, overigens. Niet alleen omdat de aandacht (tijdens de verbouwing van de boerderij) minder was voor de afdelingen, maar zeker ook financieel. Het kostte ruim een ton. Het gebouw, dat nu best dienst zou kunnen doen als een meer middenklasse restau rant, is voor een miljoen verzekerd. ,,Ei is veel energie in de bouw van het club huis gestoken", geeft voorzitter Schep per toe, „en we hebben een krap finan cieel beleid moeten voeren. Maar dat is niet ten koste gegaan van een afdeling. De rumoerige periode lijkt achter de rug. Het clubhuis staat er, de vereni ging is wat gekrompen, maar de stem ming is vredig. „Het systeem waarmee we zijn gestart had wat kinderziektes", zegt Van der Weiden. Nu zou alles op rolletjes moeten lopen, maar het is zeer de vraag of de hoofdbestuursleden zich wel zo interesseren voor de verrichtin gen van hun afdelingen. Voorzitter Scheffer, noch vice-voorzitter Van der Weiden blijken zich via de regionale pers op de hoogte te houden van de prestaties van hun ploegen en een clubblad is er ook niet. Hoe komen ze dan toch te weten hoe de zaken er snor- OISTERWIJK (ANP) - Een menings verschil over een openstaande tele foonrekening van de somma 706 gulden en 92 cent. heeft tot gevolg dat binnen kort voor de kantonrechter te Bergen op Zoom de fraude, die twee jaar gele den tijdens de Nederlandse kampioen schappen wielrennen op de weg te Hoogerheide-Woensdrecht werd ge pleegd, uit de doofpot komt. Wat is het geval? In het voorbije wee keinde werd bekend dat de gemeente Hoogerheide-Woensdrecht oud- wielerploegleider Ton Vissers uit Ois- terwijk voor de kantonrechter te Bergen op Zoom wil dagen, omdat hij tot nu toe weigerde een openstaande telefoonre kening te betalen. Vissers was in '74 or ganisator van de Nederlandse titelstrijd in samenwerking met- een plaatselijk comité. Woensdagavond heeft de ge meenteraad inderdaad tot gerechtelijke stappen tegen Vissers besloten. Christiaan van Kaam, gemeente secretaris te Hoogerheide-Woensdrecht verklaarde donderdag desgevraagd: „Destijds is met Vissers afgesproken dat de gemeente de telefoon-rekening zou betalen aan de PTT. Dat is inderdaad gebeurd, Hij zou later met de gemeente afrekenen, maar dit is ondanks her- MIDDELBURG - Ondanks het feit dat Marathon de laatste jaren met enkele grote problemen te kampen heeft gehad, zijn er natuurlijk ook afdelingen die floreren. Niet alleeen wat leden aantal betreft, maar voornamelijk wat de prestaties aangaat. Badminton, damesvolley bal en atletiek zijn sprekende Ad Goudzwaard, sprotinstructeur bij de OCMA in Middelburg, is een van de succesvolste trainers van Mara thon. Hij bereikt klinkende resulta ten met zijn atleten en ziet nog steeds kans een damesteam in de landelijke tweede divisie volleybal te houden. „Dal is natuurlijk in de eerste plaats een prestatie van de at leten en meisjes", stelt hij beschei den. Toch heeft hij bij de volleybal met een smalle basis te maken. Voor de heren-afdeling betekende dat naar zijn mening de nekslag, maar de da mes houden zich staande. Ze spelen nu inmiddels al elf jaar op landelijk niveau. Aanvulling van de jeugd is er echter nauwelijks. „Volleybal is technisch zo'n moeilijke sport dal je pas jeugd kunt gaan aantrekken als ze 12, 13. 14 jaar zijn. Maar dan heb ben de meesten al kennis gemaakt met een andere sport"! zegt hij. „Mini-volleybal zie ik niet zitten ol het moet echt goed gebeuren met aangepaste afmetingen van het veld en dergelijke Anders ben ik bang dat er te weinig uitkomt." Niet voor ronselen Behalve de nadelen van georgrafi- sche aard iveel jeugdige talenten gaan buiten Zeeland studeren en bo vendien is het moeilijk om speelsters uit Zeeuwsch-Vlaanderen naar Vlis- singen te halen) stelt Goudzwaard dat het verschil tussen afdeling en derde divisie te groot is. In Zeeland is er naar zijn mening ook geen ruimte voor een promotieklas. omdat het aantal clubs te gering is," Er zijn ech ter te veel clubs in kleine plaatsen, Ik ben het met de handbaltrainer Ton Kienhuls eens als die zegt dat de trainers eens met elkaar rond de tafel zouden moeten gaan zitten en hun talent niet vast moeten houden, maar de weg naar hogere clubs moe ten wijzen. Ik ben niet voor ronselen, maar als je in de landelijke klas speelt vind ik het iets anders", stelt Ad Goudzwaard: standlopers. Goudzwaard, die het zinvol acht dat het district Zeeland van de Nevobo en verenigingsbesturen zich eens over deze materie gaan buigen. Voorlopig zal hij trachten met zijn team {Joke Swiers, Marlein van Rooyen, Erna Ramsteijn, Annie de Visser. Anke van de Bliek, Anneke Maquelin. Els van Does en Kitty Broosens) in de landelijke tweede di visie te blijven. „Maar ik weet zeker dat wanneer ik zou kunnen beschik ken over de beste speelsters van heel Walcheren er een eerste divisieclub zou ontstaan. Alleen is de bereidheid om lange reizen te maken niet meer zo aanwezig", zegt Goudzwaard. Bekende klank Ook op atletlekgebled heeft. Goudzwaard de naam van Marathon een bekende klank gegeven. Op ver zoek van enkele atleten ging hij zich met de training bezighouden De uit Sint-Philipsland afkomstige sport' instructeur heeft zelf atletiek be dreven en kon de verleiding niet weerstaan zich weer met die tak van sport te gaan bemoeien. In korte tijd bouwden de Marathon midden- en lange afstandlopers een uitstekende naam op. Opnieuw legt Goudzwaard er de nadruk op dat de atleten dat zeil' moeten waarmaken. Deskundige begeleiding is echter bijzonder belangrijk. „Je moet ver stand hebben van het. menselijk li chaam, want er gaat nogal wat om in deatletiek. In Nederland gaan echter veel midden- en lange afstandlopers, jeugd vooral, verloren door een slechte begeleiding Sommige clubs vinden het belangrijker dat jeugdat- leten In de competitie goede presta ties leveren te meerdere eer en glorie van de club Maar ze zijn niet bereid deskundig kader neer te zetten," Drie van de vijf Goudzwaard vervolgt zijn betoog met de krasse uitspraak: „Drie van de vijf atleten vallen af, omdat er geen deskundige begeleiding is en ze verkeerd worden opgevangen." Hij heeft voor al eziijn atleten een train ingsschema ontwikkeld voor de winter, waarij ze zelf (aan de hand van de polsslag) kunnen controleren wat ze goed of fout doen. Goud zwaard legt veel nadruk op tempo- enn intervaltraining. „Nederlandse atleten vallen af, zodra er versneld wordt. Alleen maar omdat ze te weinig aan tempo hebben gedaan". Met zijn methode heeft Goudzwaard al vele talenten bijgeschaafd en de weg naar de top gewezen. Johan Breel is al doorgebroken. Henk Lindner heeft de beste B-juniorentijd van Nederland op de 1500 meter (4.00.6) achter zijn naam staan. Een aanstormend talent als Rian van de Broeke. Onlangs stapte Johan Antheunisse over naar Mara thon. „Een vent met enorme capaci teiten". zegt Goudzwaard. „Een grove diamant, die bijgeslepen moet worden. Over enkele jaren kan hij zich meten met die jongens van Hulst. Hij kan een nationale toppr worden op de lange afstanden." Kro- tom. Goudzwaard heeft de naam van Marathon in de loop der jaren al flink opgevijzeld en het einde is nog in zicht. „Als we zo doorgaan worden we het domein voor midden- en lange af standlopers in Zeeland." haalde verzoeken, aanmaningen en het inschakelen van een deurwaarder, nooit gebeurd. Daarom werd goedkeuring van de raad gevraagd en inmiddels ver kregen. zodat de rechter straks gaat be palen wat er gebeurt". Het nieuws nu, dat hij binnenkort voor de kantonrechter moet verschijnen, heeft Ton Vissers - rond wie het de laat ste maanden stil is geweest - genoopt tot een reactie. Zijn relaas aangaande de telefoonrekening van 706,92 bracht de destijds gepleegde en door oud burgemeester Schram van Chaam be vestigde, fraude aan het licht. Ton Vissers zei donderdag: „Wat be treft die telefoonrekening kan ik zeg gen dat leden van het plaatselijk co mité die zouden betalen. Dat is afge sproken tijdens en na het kampioen schap toen bleek dat een aantal contro leurs entreegelden gestolen hadden. Ze namen wel entreegelden aan van toe schouwers, maar reikten geen kaartjes uit. Het geld staken ze in eigen zak. Oud-burgemeester Schram van Chaam. die zelf in het wielercomïte van de Acht van Chaam zit, is mij, verge- PARIJS (AFF) - Torn Okker is er don derdagavond niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van het internationale Indoor-tennistoernooi in Parijs. In de kwartfinales verloor titelhouder Okker, die als derde was geplaatst, in twee sets (4-6.3-6) van de als zesde ge plaatste Chileen Jaime Fillol. Eerder had de Brit Mark Cox zich in het stadion 'Pierre de Coubertin' gekwalificeerd voor de halve eindstrijd. Hij versloeg de Amerikaan Eric van Dillen in drie sets: 6-4. 1-6. 6-2. I ADVERTENTIE i 139$. Een orgel, waarop iedereen direct kan spelen, zonder enige notenkennis. alléén bij: mossel versteege S Lange Dellt 103-105 Middelburg I Tel. 01180-37684 I Lange Kerkstraat 41 Goes Tel. 01100-27258 zeld van een aantal mede-comitéleden, komen vertellen wat er gebeurde. En fin, we hebben de hele zaak uitgezocht. De betreffende controleurs bekenden en er kwam inderdaad achterover ge drukt geld op tafel. Dat was slechts een schijntje, maar om geen onnodige el lende te veroorzaken, besloot ik in overleg met het plaatselijke comité de zaak in de doofpot te stoppen. Dat plaatselijke, comité zou echter nog wat financiële zaakjes zoals bijvoorbeeld die telefoonrekening van 706,92 vol doen". Vissers meende dat alles wel geregeld zou worden, kreeg een keer een brief van zijn advocaat die de zaak verder afhan delde. maar werd erg boos toen zijn naam deze week in de pers werd ge noemd, omdat hij de bewuste rekening verzuimd had te betalen. Gemeente secretaris Christiaan Van Kaam van Hoogerheide-Woensdrecht daarover: „In onze papieren staat letterlijk dat die telefoonverbindingen in opdracht van en voor rekening van Ton Vissers zijn aangelegd". Fout gemaakt Reactie van Ton Vissers: „Ik heb de fout gemaakt dat ik die financiële af wikkelingmet in het protocol heb laten opnemen, maar desondanks vind ik deze ontwikkeling niet elegant en zal ik de rechter, als het zo ver is, volledig inlichten over de gebeurtenissen tij dens de kampioenschappen Mijn naam is weer aangetast en daar neem ik geen genoegen mee. Oud-burgemeester Schram van Chaam en nog een aantal anderen zijn mijn getuigen. Zij hebben de fraude ontdekt en mij gemeld. Des tijds hebben we het geval in de doofpot gestopt, maar die wordt nu openge trokken". Oud-burgemeester Schram van Chaam ontkende aanvankelijk alles. Hij ver klaarde eerst: „Het enige dat ik weet is dat ik op die kampioenschappen ge weest ben, omdat ik an wielrennen houd, maar verder weet ik nergens van. Vissers en ken ik alleen van vroeger toen hij renners van zijn,ploeg begeleidde op onze Acht van Chaam". Dit horende zei Vissers op zijn beurt: „Dit begrijp ik niet. Deze man is zelf naar me toe geko men om de fraude te melden. Hij zei erbij dat ik altijd op zijn getuigenis kon reke nen, wantbij de Achtvan Chaam had hij zelf een hoop problemen met frauder ende controleurs". Waarop de heer Schram zijn verklaring wijzigde: „Het is al weer zo lang geleden. Inderdaad heb ik toen gezien dat toeschouwers aan de kassa's betaalden, maar geen kaartje ontvingen. Ik geloof ook dat we dit ge meld hebben. Ja, en als Vissers mij als getuige wil hebben bij die rechtszaak, moeten we dat maar doen". mede oorzaak van dat hij in de finales - hjj haalde niet alleen de halve finale in het enkel - niet voluit kon gaan. De wedstrijdleiding bij dit toernooi was in handen van Nel Ririhena. Corrie Si- wabessy. Cees Outermans. Joop Tala- hatu. Rita Lakatompessy en Peter Titi- heru. De prijzen aan het eind van het toernooi werden uitgereikt door Ojang Patikawa. Na afloop van het toernooi was er voor de deelnemers en supporters van buiten Zeeland een diner, 's Avonds werd er een culturele avond gehouden in de concert en gehoorzaal te Middelburg, waar zo'n 500 belangstellenden waren. De uitslagen van de finales van het toernooi zijn: Herenenkel: C: MckeyTltaley-Rlupassa 6-15, 15-9.7-15. Herenenkel X: B. Tuhuleruw-Joop Talahata 3-15. 17-15. 15-17 Herendubbel C: Djan Hassim-Riupassa - Mickey Titaley- Simon Latuheru 15-9. 15-9. Damesenkel: H. Paats-Come Slwabessy 5-11, 11-8. 11-1. Da- mesdubbel: H. Paats-Latulola (Hoogeveen) - MiekeTalahatuw-Corrle Siwabessy 15-1.15-5. Gemengd dubbel C: P. Latulola-J. Watimena- A. en P Titiheru 15-12.11-15,17-14. Gemengd dubbel B. Nel Ririhena-Cees Outermans - H. Paays-H. Oldenhanhoff 11-15, 15-9,13-15. Het was de eerste keer dat een dergelijk toernooi werd gehouden. Het is wel de bedoeling dat het elk jaar wordt geor ganiseerd. ZAANSTAD - Het bestuur van AZ' 67 zal geen maatregelen treffen tegen clu barts Jimmy van Rompu. die enkele spelers van Roda JC heeft beschuldigd van doping-gebruik. Van Rompu wil dat de KNVB een dopingcontrole in voert. AZ-voorzitter Arie Ligthart: „Een der gelijke controle lijkt ons ook nuttig, maar het is niet de taak van AZ om dit by de KNVB aan te kaarten. Wij distan tiëren ons volledig van de uitspraken van Van Rompu". Het bestuur van AZ vindt dat dokter Van Rompu ontactisch heeft gehandeld door er tegenover journalisten over te beginnen. Nochtans blijft hij clubarts bij AZ. De Vereniging,Van Contractspe lers (WC® heeft ondertussen de proce dure op gang gebracht die moet uit monden in volledig eerherstel van de Roda JC-spelers Jef Blatter en Leo Eh- len De algemeen-secretaris van de VVCS. Kam Jansen, uet, weten dat 'Van Rompu zal worden aangepakt' Meteen nadat Jef Blatter en Leo Ehlen zich tot de WCS hadden gewend met het verzoek om advies en bijstand, is Karei Jansen begonnen met het verza melen van documentatiemateriaal. Dat materiaal gaat naar de juridische dienst van de WCS. die het zal bestuderen en zal concluderen welke stappen mogelijk zijn. Karei Jansen acht de uitlatingen van Jimmy van Rompu hoogst verwerpe lijk: „Een publiciteitsstunt. Maar moet zoiets nu over de ruggen van die twee jongens gaan? Wij zuilen Van Rompu hard aanpakken. Reken maar". De brief van de AZ-clubarts aan de me dische afdeling van de KNVB zal op korte termijn door de leden van de me dische commissie worden behandeld. Het bestuur van Roda JC heeft besloten dat het in de hele affaire geen verdere stappen zal ondernemen. HAIFA - In de vierde ronde liep Neder land voorlopig een achterstand van 0.5 1,5 op tegen Argentinië. De partij aan het eerste bord tussen Timman en Naj- dorf werd afgebroken, Donner speelde aan het tweede bord remise tegen Pan- no, de partij Res - Quinteros werd even eens afgebroken en Ligterink verloor van Bronstein. Nederland mag tegen het sterke Argen tinië hoogstens op een gelijkspel hopen. Timman speelde met wit tegen Najdorf een goede partij. Hij speelde een gam bietvariant van het Engels en kreeg een uitstekende stelling toen de Argentijnse veteraan de geofferde pion meteen te ruggat Misschien had Timman in de aanval snel kunnen toeslaan, maar zoals het ging was het ook heel bevredi gend. De partij werd afgebroken in een stelling die gewonnen is voor Timman. Ree behandelde met wit tegen Quinte ros de Pïrc-opening niet erg best. Na een pionoffer van de Argentijn moest Ree de gehele partij 'n koeizame verdediging voeren. De partij is afgebroken met een 'kreupel' paard voor Ree. Er zijn nog remisekansen. Frans Kuypers heeft zijn afgebroken partij voor de derde ronde tegen de Zwitser Huss zonder verder spelen gewonnen gegeven. Hierdoor werd de einduitslag van Nederland - Zwitserland 2,5 -1.5. Tijdens de damesolypiade heeft Neder land donderdag met 2.5 - 0.5 van Dene marken gewonnen. Over plaatsing in de finalegroep kan geen twijfel meer be staan. ALKMAAR - „Het klopt dat wij met Henk Burgwal wel hebben gesproken over de manier waarop hij zijn interna tionale voetbalervaring in dienst van AZ zou kunnen stellen. Maar dat is al weken geleden gebeurd. Een beslissing is nog niet gevallen, er is dus niets ver anderd". Aldus Arie Ligthart, voorzit ter van de stichting AZ, naar aanlei ding van het radiobericht dat de voor malige secretaris-penningmeester van de KNVB in dienst was getreden van de Molenaars-club. Arie Ligthart: „Wij kennen Burgwal als vriend en op onze uitnodiging is hij zon dag bij de wedstrijd geweest. Dan praat je uiteraard over voetbal, maar hij is niet bij AZ in dienst. Misschien komt dat er wel van, want vergeet niet dat directeur Bonewit bij ons weg is. Er is dus een vacature. Maar de komende vier weken, zolang Klaas Molenaar nog in de zie kenboeg is, valt daar nog geen besluit over". MIDDELBURG - Het voetbalelftal van de rijkspolitiesportvereniging Luctor district Middelburg, heeft zijn laatste wedstrijd in de eerste helft van de lande lijke. competitie Zuid van de Neder landse Politie Sportbond met een over winning af kunnen sluiten. Van het elf tal van de gemeentepolitie Breda werd thuis met 2-0 gewonnen. De tweede helft van de competitie begint weer op 1 maart 1977.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15