Eigenaar massagehuis in Hulst vraagt opheffing van sluiting geniet zovaaku wiltvan'n kopje koffie want mag! Nieuw: Floxil de keelpijnstiller. KOFFIE HAG „Bij ruimtelijke ontwikkeling minder randstadnormen hanteren" Ing. H. Minderhoud: Man die Middelburg van nabij zag groeien en veranderen POLITIEKORPSEN IN ZEELAND WERKEN VOORTDUREND SAMEN Opgave ministers aan tweede kamer: DONDERDAG 28 OKTOBER 1976 CIVIELE PROCEDURE VOOR RECHTBANK MIDDELBURG MIDDELBURG - De meervoudige ka mer voor burgerlijke zake van de ar rondissementsrechtbank te Middel burg heeft zich woensdagmiddag gebo gen over een civiele procedure, die de heer H. A. J. Speelmans uit Putte heeft aangespannen tegen de gemeente Hulst. De heer Speelmans vordert de opheffing van de sluiting van het pand Tivoliweg 81a te Hulst. Op 1G maart van dit jaar gingen b. en w. tot sluiting over toen bleek dal hierin bedrijfsma tig sauna's werden gegeven, gekoppeld aan massage. Uit met name in België verspreide pamfletten kwam duidelij ker naar voren, dat men hier met een bordeel te maken had. De gemeente Hulst is wel bereid de sluiting op te heffen, indien de heer Speelmans de gehele inventaris met sauna, massage tafels en een voor een woonhuis gerief lijk groot aantal canape's verwijdert. De eigenaar van het pand is wel bereid de sauna-oven en de massagetafels te verwijderen, maar vindt de ingreep om de 'inpandige' sauna te slopen te kost baar. Aan deze zaak zitten nogal wat juridische haken en ogen. Zo werd woensdagmiddag namens de gemeente Hulst door mr. J. J. van der Weel uit Middelburg gesteld, dat de zaak eigenlijk niet bij de 'gewone rech ter' thuishoort maar in de rechtsgang van de AROB-wet, de administratieve rechtsgang overheidsbeschikkingen. De tegenpartij stelt daar tegenover, dat deze wet. op 1 juli j.l. in werking is getre den en dat de sluiting dateert van maart en dus nog door de 'gewone rechter' be handeld kan worden. Dat zijn de formele punten uit het juri dische steekspel; kern van de zaak is, dat de gemeente Hulst niet het ver trouwen heeft, dat eiser Speelman zoals hij mondeling heeft verklaard van het pand een 'normale woning' wil maken door deze te verhuren aan een Belgische dame. De procureur van de gemeente Hulst zei hierover gisteren dat de gemeente 'niet het vertrouwen heeft dat opheffing van de sluiting goed zou aflopen'. De procureur wees daarbij op andere ac tiviteiten van eiser in zijn woonplaaati sPutte, waar hij naast de woning van de burgemeester een soortgelijk bedrijf heeft als in Hulst moest worden geslo ten. Over de adspiranhhuurster was niet meer bekend dan dat het zou gaan om 'een onduidelijke dame' die in de re creatiesector op free-lance basis werk zaam is. Het voornemen aan het pand een woonbestemming te geven wordt door de gemeente niet geheel serieus genomen. De gehele situatie zou veran deren. indien de heer Speelmans een adspirant-huurder naar voren schoof, die in Hulst te goeder naam en faam be kend staat, zo bleek uit de toelichting van de procureur van de gemeente. Burgemeester P J. G Molthoff van Hulst, op de zitting aanwezig, knikte in stemmend toen de procureur opmerkte, dat men in een dergelijk geval de eis tot verwijdering van de sauna zou laten val len; er zijn mensen te vinden, die een sauna voor privé-gebruik in hun huis la ten bouwen. Als eerste beluisterde men gistermid dag de procureur van de heer Speel mans, mr. P. W. H. M. Haans uit Bergen op Zoom. die in zijn pleitnoties stelde dat het gaat om een inbreuk, die de ge meente op het eigendomsrecht van zijn cliënt maakt. De sluiting, zo ging de procureur na, gebeurde op grond van het 'sauna-artikel' en omdat een derge lijk bedrijf strijdig was met het be stemmingsplan Dullaert-polder, dat voor deze panden een woonbestem ming aangeeft. Mr. Haans stond vervolgens stil bij een proces-verbaal, dat. de rijkspolitie op maakte. maar dat door de officier van justitie op 25 mei voorwaardelijk werd geseponeerd, met een proeftijd van een jaar. De officier van justitie vond geen termen om tot vervolging over te gaan. aldus de procureur van eiser, die be klemtoonde, dat zijn cliënt het pand slechts als woonhuis wil gebruiken en dat de Belgische adspirant-huurster niet het voornemen heeft de bepalingen te overtreden. De procureur herinnerde er vervolgens aan, dat de gemeente Hulst op 17 augus tus een tweedee bevel tot sluiting faf op grond van een verbodsartikel een bor deel te houden. De sluiting werd toen 'mede bevolen op grond van artikel 110 van de algemene strafverordening van de gemeente Hulst.. Hiertegen is een be zwaarschrift. ingediend. Deze procedure staat overigens los van wat gisteren voor de rechtbank in Middelburg werd behandeld Mr. Haans vond de vorder ing van S.. die stoelt op het eigendoms recht toewijsbaar en hij achtte zijn cliënt ook 'ontvankelijk in zijn vorder ing". 'De huurster wil het huis als woning ge bruiken. De officier seponeert, desal niettemin handhaaft de gemeente het besluit en laat het huis gesloten'. Waar om, zo vervolgde hij. blijft de gemeente volhouden aan de eis, eerst de gehele inventaris te verwijderen? De eis 'alles weg1 vond mr. Haans te ver gaan en in druisen tegen het gebruiksrecht Nor male bewoning, zo stipte hij aan. is door toedoen van de gemeente eenvoudig weg onmogelijk geworden. In dit verband attendeerde procureur er op, dat de gemeente zijn cliënt ver boden heeft in liet pand familieleden en vrienden, 'wier tegenwoordigheid daarin niet noodzakelijk is', te ontvan gen. .Een regelrechte inbreuk op het ei gendomsrecht, een inbreuk op diens privacy, een inbreuk op diens gebruik van het aan hem in eigendom toebe- hordene pand', zo hoorde men mr. Haans opmerken, die vond dat de ge meente alleen op grond van de ver wachting van het gebruik persisteert bij de sluiting. De buurt oefent controle uit, zo ver volgde hij, en de gemeente heeft de mo gelijkheid onmiddellijk weer in te grij pen. Speelmans, die zich aan de woon bestemming wil houden, wordt zoveel mogelijk in discrediet gebracht, zo be sloot de procureur van eiser, die het handelen van de gemeente Hulst 'over trokken' noemde. Mr. van der Weel ging namens de ge meente Hulst allereerst in óp het for mele punt, van de rechtsgang via de AROB. Voor toetsing van een over- heidébeschikking is een rechtsgang ontworpen, die met behoorlijke rechts voorwaarden is omkleed, aldus deze procureur, die er vervolgens, aan de hand van een citaat van prof. Steen beek. op attendeerde dat de 'gewone rechter' niet pleegt op te treden als de mogelijkheid van een AROB-beroep be staat. En in dit geval, zo vervolgde hij over dit formele punt, gaat het niet om de beslissing van de sluiting van 16 maart, maar om een nieuwe beslissing, waarom Speelmans op 19 juli - na het inwerkingtreden van de AROB-wet - zelf heeft gevraagd. 'Formeel gaat het om de weigering een besluit-op te heffen dat van na 1 juli dateert en daarom on der de AROB-procedure valt', zo voerde de procureur van de gemeente aan. die er in dit verband op attendeerde dat de AROB-rechter, zo een burger schade heeft geleden, zelfs vergoedingen kan toekennen. Sexy Zich tot de feiten bepalend stipte de procureur aan. dat eiser in België pam fletten in kleurendruk liet verspreiden, waann werd gesproken over 'jonge, pit tige sexy masseuses die u verwennen en een totale relax geven' Eiser ontkende daar iets mee te maken te hebben, zo vervolgde hij. maar even later vond men wel drie pakken met dergelijke pamflet- ten in zijn auto. In het pand vond men naast de sauna en zeven canapé's een bar met spoelbak, drank en kamers met bedden en nog eens bedden', 'Geen dingen', zo werd namens de ge meente gesteld, 'die je in een gewoon woonhuis, althans niet in die mate. ver wacht'. De procureur wees ook op de verklaring van een Belgische getuige, die op 17 maart 1800 franc voldeed na een bezoek. De verklaring van eiser tegenover de po litie stond 'bol van de leugens', aldus de procureur van de Gemeente. Zo had ei ser laten relateren: 'De drie vrouwen zijn hier op bezoek en wonen hier niet' en 'di t is de inrichting van m'n woning, zoals ik die wil'. Bordeel Laten we de zaken maar bij de naam noemen' zo vond de procureur,er was sprake van een bordeel in de zin van het ontuchtartkel'. Tegen de gehele achtergrond van deze affaire is ook contact geweest tussen de gemeenten Hulst en Putte, zo onthulde de procureur. 'Als de gemeente Hulst mondeling de goede voornemens van eiser hoort, is er aanleiding die kritisch te bekijken. Daarom is het van belang wat er in Putte gebeurde en ook nu nog in Putte gebeurd'. De beschrijving van de bedrijver daar, die rijker bloeien dan in Hulst, laat niets aan duidelijk heid te wensen over. zo werd gesteld. De burgemeester van Putte ontving op 13 oktober j.l. nog een brief met een kaartje voor de sauna in Putte, door een Belg voorzien van een bijschrift: 'Houdt u gespuis bij u in Holland'. De reclameteksten op het kaartje waren agressiever geworden: de masseuses werden nu aanbevolen als 'onstuimig' en 'temperamentvol'. De procureur van de gemeente moest derhalvaststellen.dater ln Putte van de goede bedoelingen van eiser nog niets blijkt Daarom ook plaatste hij vraagte kens bij de zeven canapés die in Hulst bij een 'beperkter ontruiming' zouden achterblijven en kan de gemeente geen genoegen nemen met loezeggineen. Over het punt van de ontvangst van fa milie en vrienden in het pand aan de Tivoliweg merkte de procureur op. dat het hem 'wat theorie leek. dat de heer Speelmans in dit pand zijn vrouw zou willen ontvangen' Procureur kon de eis van de gemeente tot verwijdering van de complete inventaris niet anders dan redelijk zien. 'hoewel het niet om het .laatste bankje of een onschuldig kastje gaaf. Alles overziende kon de procureur on mogelijk bet standpunt delen, dat hier van eigendomsinbreuk sprake zou zijn. De officier van justitie zo besloot hij. had twee motieven om eiser niet verder te vervolgen. Het was slechts korte tijd gebeurd en de gemeente was intussen al tot sluiting van het pand overge gaan. De rechtbank zal 8 december uit spraak doen. iADVERTENTIEi Flóxil zuigtablelten helpen snel. vóórdat Uw keelpijn erger wordt. Twee krachtig werkende antiseptica bestrijden uitbreiding van keel-en iüondholte-infecties. U kunt weer slikken en praten zonder pijn. Floxil. Aangenaam zacht van smaak. 24 Zuigtabletten in handige doordrukstrips. f 3.95. Uitsluitend bij uw drogist en apotheek. H. EVERSDIJK, VOORZITTER CD A-STATENFRACTIE: PLEIDOOI VOOR MEER DORPSBOUW GOES - „Bij de ruimtelijke ontwikke ling in Nederland wordt veel te veel uitgegaan van 'randstadnorinen'. Een voorbeeld daarvan is dat in de rand stad het probleem van de suburbanisa tie en het volledig uit de krachten groeien van kleine gemeenschappen een groot probleem is. In Zeeland ken nen we in plaats van de suburbanisa ties veel meer het probleem van de kwijnende dorpen: een situatie, die men ook in Groningen en Friesland heel duidelijk kent". Dat zei de heer H. Eversdijk, voorzitter van de CDA- slatenfractie. Hij sprak over de 'Nota Bewoningspatronen', woensdagavond tijdens een bijeenkomst van het ver band van CDA-gemeente- en provin ciebestuurders in Zeeland, in dc Prins van Oranje te Goes. De CDA-fractieleider hield een pleidooi voor meer 'dorpsbouw' dan voor 'stede- bouw'. en vond dat 'alle Zeeuwse kernen enige marge moeten hebben'. Consoli date ekemen wees hij af Hij was begonnen met te constateren dat de nota bewoningspatronen al op 26 april in de statenzitting is behandeld, waarbij enkel de PvdA zich zonder meer achter de nota stelde. Het voorstel van gedeputeerde staten de nota te aan vaarden als uitgangspunt voor het be leid voor het bewoningspatroon voor de kernen van Zeeland, werd niet aan- vaard._De.npta werd voor kennisgeving aan genomen, 'en dat is maar goed ook', vond de heer Eversdijk. die zei dat de CDA-fractie vrij is opnieuw haar stand punt te bepalen bij de behandeling van de deelnota's Hij had nogal wat bezwaren tegen de nota, die hij meereen discussiestuk dan een beleidsnota vond, en was blij dat 'dankzij onze interventie in de staten de nota niet als uitgangspunt, voor het be leid is aanvaard, maar als kennisgeving is aangenomen'. Eenvoudiger „Niet uitgaan van randstadnormen in Zeeland", stelde de heer Eversdijk. Hij meente dat men bij dc beoordeling van de situatie in Zeeland een eenvoudiger indeling kan volgen dan dc typologie van vijf groepen die dc nota bewo ningspatronen aangeeft. Volgens de heer Eversdijk kan men hier wel met drie typen volstaan: Stedelijke gebieden met verzorgende functie voor de wijde omgeving, groeikernen op het platteland met autochtone en alloch tone groei en verzorgingsfuctie boven de direct lokale, en plattelandskernen met in ieder geval de mogelijkheid voor au tochtone groei. Van het begrip 'consolidatiekem' uit de bewoningsnota wilde de CDA- fractieleider niet veel weten: „Ik versta daar bevriezing onder en dat betekent achteruitgang. Dat mag voor geen en kele kern uitgangspunt zijn. Consolida* tiekemen zijn voor Zeeland niet aan vaardbaar". aldus de heer Eversdijk. die overigens niet wilde zeggen dat bevrie zing doel was van G.S. of PPD. 'maar de term is wel als zodanig door het. Zeeuwse publiek en de Zeeuwse politici opgevat'. De heer Eversdijk wilde wel erkennen dat er kenien zijn die niet verder meer kunnen groeien doorliet aanbreien van grote nieuwe bestemmingsplannen en dat woningwetbouw in de kleinste dorpen vrijwel onmogelijk is en soms ongewenst om het karkter niet te ver knoeien. Hij pleitte er voor in de sfeer van de wo ningwet 'dorpswoningen' te bouwen, zonder dat de dorpen werden 'verrijkt' met kleine stadswijken. De heer Ever- sdijkhad in de nota bewoningspatronen wel de leefbaarheidsgedachte gevon den. „Maar die gedachte moet ook wor den doorgetrokken in de groep, die men onder 'consolidatiekemen' wilde bren gen. De CDA-Fractieleider zag de stimule ring van deze kernen niet in grote aan tallen woningwetwoningen, maar wel doormiddel van renovatie, rehabilitatie en restauratie, groenvoorzieningen ('die om het Sloe duurt veel te lang'), het te rugdringen van de tweede woning, op vullen van de gaten die in de dorpen zijn ontstaan en een klein bestemmingsplan voor particuliere bouw ..Aan grote groei van kleine kernen denkt niemand, maar verpaupering, verschraling moet worden voorkomen. Daarom geen con solidatiekemen in Zeeland!" De heer Eversdijk was wel benieuwd of in het beleid van gedeputeerde staten al wel rekening wordt gehouden met datgene wat in de nota bewoningspa tronen wordt gesteld. De Zeeuwse gemeenten hebben al een brief ontvangen van de voorzitter der commissie verdeling rijkssteun wo ningbouw in Zeeland, de gedeputeerde Boersma. waarin ondermeer staat: „Dit programma (voor 1977) is mede geba seerd op de in de provinciale Staten be handelde nota bewoningspatronen en de concept gemeentelijke/regionale uitwerking van deze nota, voor zover deze voor de betreffende regio gereed is". De heer Eversdijk' „Maar ...cr is nog een enkele regionale uitwerking vastgesteld! En nou daar toch al een bouwprogramma op baseren? Ik vraag mij af of dat juist is. Bij de algemene beschouwingen in de stalen zullen we daar vragen over stellen". Tot slot van zijn betoog wees de CDA- fractieleider ook nog op een aantal posi tieve punten van de nota De discussie is op gang gebracht, de leefbaarheid krijgt meer aandacht, door de regionale uit werking komt. er meer duidelijkheid, en stad en platteland krijgen meer aan dacht. Na de inleiding van de heer Eversdijk volgde er discussie. VRIJDAG AFSCHEID HOOFD WEG- EN WATERBOUW LOOPBAAN VAN BIJNA 34 JAAR BIJ GEMEENTE MIDDELBURG - In hel Middel- burgse stadhuis wordt morgen - vrijdag-afscheid genomen van een 'topman' van de dienst gemeente werken: ing. H. Minderhoud, hoofd van de afdeling weg- en waterbouw. Het ishetafsrheid vaneen all-round vakman, die waarschijnlijk als geen ander de stroomversnelling van groei- en veranderingsprocessen in het na-oorlogse Middelburg heeft zien voltrekken en daarin zelf een belangrijke rol heeft gespeeld. Op bijna 64-jarige leeftijd zet ing. Minderhoud er nu een punt achter, gewoon „omdat het nu lang genoegis geweest". ,AIs je zo lang in de running bent geweest, ga je toch merken dat je gaat verjaren, je krijgt behoefte aan wat meer vrije tijd en ook m'n vrouw verlangt er zo langzamerhand weieens naar om minder alleen te zijn", zo motiveert ing. Minderhoud zijn vrijwillig ontslag, dat hem door zijn collegae van harte wordt gegund. Ing. Minderhoud is een van die vele Westkappellaars die, opgegroeid en zelfs 'vergroeid' met het water, overal in den lande hun draai hebben ge vonden bij waterstaatsiristanties. In het geval van mg. Minderhoud is het iels anders gelopen. Na de am bachtsschool in Middelburg werkte hij zes jaar in de bouw bij het West- kapelse aannemersbedrijf Roelse. Na de lange werkdagen wierp hij zich 's avonds en 's nachts op de studie weg en waterbouw voor het zogenaamde 'diploma Zeeland', dat hij in 1932 behaalde. Door de malaise van die tijd kwam hij de eerste drie jaar niet aan deslag in zijn vakrichting en bleef noodgedwongen bij het aan nemersbedrijf. Eind 1935 kreeg hij tijdelijk werk bij de 'Polder Walche ren' als opzichter-tekenaar voor de bouw van een nieuw poldergemaal bij Ritthem, z'n eerstegrote werk. Opzichter Na enkele maanden solliciteerde hij bij de 'polder' naar een in Westka- pelle vacant gekomen functie als op zichter in vaste dienst voor de onder houdswerken aan de zeedijkl maar het hoofd van dienst was van mening dat dat nooit goed kon gaan: een Westkappelaar als opzichter van de 'polder" bij de eigenzinnige West- kappelse dijkwerkers moest wel tot moeilijkheden leiden. Na ontslag, door gebrek aan werk. bij de 'polder', kwam een onverwachte wending in zijn verdere loopbaan, doordat ing. Minderhoud in contact kwam met een topfunctionaris van het Rijks In stituut voor de Zuivering van Afval water (RIZA). de onlangs overleden ir. Hopmans. Deze leerde hij kennen toen hij in opdracht van de gemeente Westkapelle werd belast met het uitwerken van een rioleringsplan. In 1937 werd hij aangesteld als tech nisch ambtenaar bij het RIZA. een overstap van het 'schone water' naar het 'vuile water'. Hij werd belast met het uitwerken van zuiveringsprojec ten voor tal van gemeenten, onder meer voor de gemeente Enschede, waar een voor die tijd gigantische zui veringsinstallatie moest worden ge bouwd. Door de oorlogsjaren kwam hier de klad in. Op 1 januari 1943 kwam ing. Minder houd m dienst bij gemeentewerken in Middelburg. Een familielid had de Middelburgse Courant naar En schede opgestuurd waarin sollicitan ten werden opgeroepen. Dat was het begin van een bijna 34-jarige loop baan in Middelburg. In die eerste ja ren moest hij geheel alleen de weg- en waterbouw, maarook hetonderhoud van rioleringen, gemalen, bruggen, wegen, groenvoorzieningen en open bare gebouwen voor zijn rekening nemen. In de loop der tientallen jaren is de afdeling weg- en waterbouw uit gegroeid tot een twaalf man. De on derhoudsdienst is smds 1965 een aparte afdeling. Wederopbouw Ing. Minderhoud herinnert zich die eerste periode als de drukke tijd van noodherstel en wederopbouw. Door de inundatie van Walcheren in ok tober 1944 moest er eerst hard ge werkt worden aande aanleg van nooddljken en waterkeringen, wijzi gingen van het rioolstelsel en bema lingssystemen. Na de drooglegging kwam de bouw van noodwoningen, op gang, terreinen moesten bouwrijp gemaakt worden en het groen moest worden hersteld. Allemaal zaken waar ing. Minderhoud in zijn functie bij betrokken was. Daarna de pe riode van opbouw en groei, woning bouw. het ontwikkelen van nieuwe bestemmingsplannen, de aanleg van nieuwe wegen en andere 'infrastruc turele' voorzieningen, de ontwikke ling van het Industrieterrein en dat alles in een steeds sneller tempo tot aan de dag van vandaag. Geen won der dat een man als ing. Minderhoud sterk aan de ervaring onderhevig is hoe snel alles verandert - wat van daag wordt uitgedacht, is morgen alweer achterhaald - en met een tikje weemoed terugkijkt naar het Mid delburg van vroeger. Het zou te ver voeren een opsomming te geven van de vele projecten die in de loop der jaren door ing. Minderhoud en zijn medewerkers zijn begeleid en die te- samen nu het aanzien van Middel burg bepalen. Het meest gecompliceerde werk waar de afdeling weg- en water bouw mee te maken heeft gehad, noemt ing. Minderhoud de water- staatstechnische en infrastructu rele voorzieningen rond de aanleg van de nieuwe Schroebrug over bet kanaal door Walcheren. Het was een enorme klus. waarbij een ongeloof lijk aantal instanties met elkaar moest samenwerken en 'plannen'. Het is allemaal gelukt, de brug kon in 1972 in gebruik worden genomen, dankzij een voortreffelijk samen werken tussen alle instanties, dien sten en bedrijven, concludeert ing. Minderhoud. Inwoners Behalve met de talloze instanties en diensten heeft de heer Minderhoud in zijn functie ook steeds veel overleg moeten voeren met de inwoners van Middelburg, de laatste jaren in toe nemende mate door de vele in spraakprocedures. Dat dergelijke procedures remmend kunnen wer ken op de uitvoering van met veel moeite voorbereide projecten, heeft ing. Minderhoud niet als frustrerend ervaren: „Het is nu eenmaal de tijd en het belangrijkste is dat er uitein delijk een wijs besluit wordt geno men". De periode bij gemeentewer ken, die hij nu afsluit om zich aan zijn vele hobby's te kunnen wijden, heeft ing. Minderhoud als zeer veelzijdig en 'bijna altijd plezierig' ervaren: „Er zit natuurlijk weieens een zure dag tussen, maar over het algemeen is het zeer plezierig geweest". Coördinatie op allerlei gebied iVan onze Haagse redacteuri DEN HAAG - In de provincie Zeeland bestaan voortdurende en incidentele vormen van samenwerking tussen ge meentepolitie en rijkspolitie, tussen de verschillende groepen van de rijkspoli tie en tussen de politiekorpsen van de verschillende gemeenten. De samen werking bestaat onder meer op het ge bied van de surveillance, de gelichte verkeerscontroles, recherche, verbin dingen. werving, opleiding en vorming en op het terrein van het overleg. Dat blijkt uit een opgave van de ministers van binnenlandse zaken en van justitie aan de tweede kamer. De groepen van de rijkspolitie in het dis trict Middelburg werken samen in een zogenaamde kring-surveillance, waar voor zes kringen zijn geformeerd. In de eerste wei ken Aardenburg. Oostburg en Sas van Gentsamen: in de tweede Axel. Hulst en Hontenisse; in de derde Rei- merswaal. Kapelle en Borssele: in de vierde Kortgene. Veere en Valkenisse: in dé vijfde Westensciiouwen en Zierik- zee en in de zesde Tholen en Sint- Philipsland. Op het gebied van de verkeerssui veil- lance op rijksweg 58 werkt de rijkspoli tie lalgemene verkeersdienst en ver- keersgroep district Middelburg i samen met de gemeentepolitie van Vlissingen en Middelburg. Bij het verkeerstoezicht op wegen werken de gemeentepolitie Goes. Vlissingen en Middelburg samen met de verkeersgroep rijkspolitie van het district Middelburg, terwijl er bij begeleidingen incidenteel wordt sa mengewerkt door de rijkspolitie van het district Middelburg en de gemeentelijke korpsen De rijks- en gemeentepolitie korpsen werken ook samen bij gerichte verkeerscontroles op provinciaal en landelijk niveau. De recheieheurs van rijks- en gemeen tepolitie van het arrondissement Mid delburg nemen deel aan het recherche bijstandsteam in de regio Zuid-Holland (Rotterdam) van het ressort 's- Gravënhage. De gemeentelijke politie korpsen en de rijkspolitie in Zeeland wisselen eikaars ïechercherapporten uit De gemeentepolitie Rotterdam fun geert als vuurwapencentrale ten be hoeve van de rijks- en gemeentepolitie in het airondissement Middelburg Er bestaat een regeling tussen gemeente politie van Middelburg en Vlissingen die het mogelijk maakt dat recheicheurs in eikaars gemeenten onderzoeken kun nen Verrichten. Ook bestaat er een i'ij- wielcentrale waarin de gemeentepolitie van Goes. Middelburg. Terneuzen en Vlissingen en de rijkspolitie district Middelburg gegevens uitwisselen over vermiste fietsen en bromfietsen Rampen Bij rampen verlenen de gemeentepoli tie van Goes. Middelburg en Vlissingen onderling bijstand. Tussen de gemeen tepolitie Vlissingen en de rijkspolitie district Middelburg is een regeling ge maakt voor onmiddellijke hulpverle ning. Een dergelijke regeling bestaat ook tussen de gemeentepolitie van Goes. Middelburg. Terneuzen en Vlis singen en de rijkspolitie district Mid delburg voor bijstandsverleningen bij ordeverstoringen. In de grensgebieden van de rijkspolitie- gemeenten Borssele en Valkenisse kan de gemeentepolitie van Vlissingen op treden als er behoefte is aan spoedei sende actie. De Zeeuwse politie be schikt over een interlokale radioverbin ding en de mobilofoons en portofoons die in gebruik zijn. maken onderling ra diocontact mogelijk tussen de gemeen tepolitie van Middelburg. Vlissingen én Terneuzen. Tussen de gemeentepolitie van Middel burg en Vlissingen zijn afspraken ge maakt over het onderling gebruik van voertuigen bij bijzondere gelegenheden, zoals een koninklijk bezoek. De ge meentepolitie van Goes. Middelburg. Terneuzen en Vlissingen en de rijkspoli tie in Middelburg lenen eikaars afze- thekken. De rijks- en gemeentepolitie in de pro vincie werken samen op het gebied van voorlichting en werving. De gemeente lijke politiekorpsen van Goes Middel burg. Terneuzen en Vlissingen verzor gen gezamenlijk de opleiding voor het politiediploma-B. De rijkspolitie van het district Middelburg maakt gebruik van de schietbaan van de gemeentepoli tie van Middelburg De gemeentelijke politiekorpsen werken samen bij oefe ning en opleiding van mohiele eenhe den. Tenslotte zijn er op alle mogelijke manieren vormen van overleg tussen het openbaar ministerie, de burgemees ters. de politie, de procureur-generaal, de commissaris der koningin, met Bel gische functionarissen en politiemen sen uit Zuid-Holland. Grote sluis te Vlissingen tijdelijk gestremd "VLISSINGEN - De #rote sluis in het Kanaal doer Walcheren te Vlissingen is van dinsdag 9 november 's morgens om half acht tot donderdag 11 november 's avonds om zeven uur gestremd voor de scheepvaart in verband met het ver wisselen van de binnendeuren. In deze periode is er gelegenheid tot schutten van ongeveer 1,5 uur vóór tot ongeveer 1,5 uur na het tijdstip van hoogwater, vallend na 19.00 uur en voor 07.30 uur. Tijdens het in de periode van 9 tot 11 november plaatsen van beide deuren op de deurenbergplaats langs het Kanaal door Walcheren nabij Veere moet de doorgaande vaart met enige vertraging rekening houden in verband metde dan dwars in het kanaal liggende bok. iADVERTENTIE coffeïnevrije Rik- en wipconcours OUD-VOSSEMEER - De ontspanning^ commissie van de VV Vosmeer houdt zaterdagavond het eerste rik- en wip concours van dit seizoen in de kantine op het sportpark te Oud-Vossemeer. De' aanvang is half acht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7