PRIJSPRIMEUR Kreméorq PRIJSPRIMEUR K. H00GERHEIJDE NIET WACHTEN MET BESTUURSSTRUCTUUR OOSTERSCHELDE A 5K Stom-mi KEURSLAGER SCHOUWENAAR as Politiehonden streden om kampioenschap 76 WOENSDAG 27 OKTOBER 1976 P. A. Roels (pvda): MINISTERIES MOETEN SAMENWERKEN Van onze Haagse redacteur DEN HAAG - De tweede kamer wil het de regering formeel mogelijk maken, dat volgend jaar wordt begonnen met de bouw van de vaste oeververbinding over en onder de Westerschelde. Daar toe is dinsdag voorgesteld op de begro ting van verkeer en waterstaat een post op te voeren, waardoor de leningen voor het project tot ten hoogste 1150 miljoen gulden worden gegarandeerd. Voor het amendement wordt gerekend op de steun van een royale kamermeer derheid. Het amendement is onderte kend door de KVP'ers Cornelïssen en De Bekker. de ARP'er Beinema. de VVD'er De Beer, de DS'70'er Koningh en de GSP'er Van Rossum. De tweede kamer heeft dinsdag bij de behandeling van de begroting 1977 van verkeer en waterstaat enerzijds begrip getoond door het argument van de regering om de beslissing over de aanleg uit te stel len in verband met de huidige financiële problematiek. Anderzijds is met name door de PvdA en de KVP gepleit voor een spoedige beslissing, mede met het oog op de omvangrijke investeringen voor de veerdienst die voor de deur staan. KVP-woord voerder Comelissen die. het amendement na zijn toespraak indiende, sprak over de werkgelegen heid, die naar zijn mening met een posi tieve beslissing over de vaste oeverver binding Westerschelde gediend zal zijn. Ook wees hij op het feit dat de begro tingspost er niet voor verhoogd hoeft te worden, terwijl de exploitatiekosten van de veerdienst aanmerkelijk kunnen afnemen. De KVP'er vond wel dat het argument van het beslag op de kapi taalmarkt sinds de indiening van de mil joenennota niet aan overtuigingskracht heeft gewonnen. PvdA-woordvoerder Roels zei met zijn fractie troost te putten uit. de positieve principeverklaring van de regering in de toelichting op de begroting. Hij be treurde hel nieuwe uitstel en stelde mi nister Weslerterp grote moeilijkheden voor Zeeland bij verder uitstel in het vooruitzicht: .Dan heeft Zeeland een derde dubbeldekker nodig, die 40 tot 45 miljoen gulden gaat kosten De bouw zal vier tot vijf jaar in beslag nemen en de voorbereiding twee tot 2.5 jaar Hij maande de regering snel positief te be slissen. En als dat niet gegarandeerd kan worden, toestemming om te begin nen met de tekeningen voor een derde dubbeldekker. Roels: ..Maar dat kost geld". Het ka merlid zei te vertrouwen op een spoe dige positieve beslissing en nodigde minister Westerterp uit nog eens pre cies aan te geven wat hij bedoelde met zijn mededeling van vorige week. De bewindsman zei toen dat hij ervan overtuigd is dat de beslissing in 1977 - mogelijk nog door het hudige kabinet - zal worden genomen. Collecte GRIJPSKERKE - De onlangs gehou den Unie-collecte heeft in Grijpskerke ƒ869.06 opgebracht. ARNEMUIDEN - De collecte t.b v. het geestelijk gehandicapte kind bracht in Arnemuiden 756.94 op. Lunchbijeenkomst MIDDELBURG - De Nederlands- Belgische Vereniging Zeeland en het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen houden vrijdag 5 no vember een gemeenschappelijke lunchbijeenkomst voor leden en intro- ducê's in de bovenfoyer van de Schouwburg te Middelburg. Gastsprekers zijn de heren G. Gyselen. directeur van de Dienst voor cultuui van de provincie West-Vlaanderen te Brugge en dr P. K van Daalen. direc teur van, het Zeeuws Museum te Mid delburg. Zij zullen vanuit hun eigen op tiek enkele gebuertenissen sinds 1950 aan een nadere beschouwing onderwer pen. De lunchbijeenkomst begint om 12.00 uur Middag bejaarden GRIJPSKERKE - Het comité vooront- spaiining van bejaarden te Grijpskerke organiseerde een gezellige middag als eerste activiteit in het nieuwe seizoen. De bijeenkomst werd geopend^ door voorzitter T. Dronkers De heer C Lie- ven.se uit Westkapelle maakte de aan wezigen deelgenoot van zijn ervaringen en indrukken van een reis naar Israël. Bewoners Molstraat en Koepoortstraat vergaderen over verkeersoverlast MIDDELBURG - Vanavond - woens dag - wordt een bijeenkomst belegd door en voor bewoners van de Middel burgse Koepoortslraal en Molstraat in verband met de door de bewoners on dervonden verkeersoverlast in deze straten, na de invoering van de gedeelte lijke afsluiting van de Middelburgse binnenstad. De bewoners zijn via een stencil opge roepen de bijeenkomst bij te wonen. De vergadering wordt gehouden in het ge- houw van de Wereldwinkel aan de Dam. Kwestie poltieke uitspraken van politieman in tweede kamer i Van onze Haagse redactiei DEN IIAAC» - Het PvcIA-lw eede kamerlid Fransen vindt bet niet in overeenstemming met deze tijd. dat de burgemeester van Aardenburg zich kennelijk heeft gericht tegen het doen van politieke uitspraken door de Pvd A-voorzitter West-Zeeuwsch- Vlaanderen. die ook politieman is. De lieer Franssen heeft met zijn standpunt steun gezocht bij de ministers van bin nenlandse zaken en justitie. Tijdens het politiedebal woensdagmid dag in de tweede kamer vestigde de lieer Franssen de aandacht op de kwes tie Zoals bekend beeft, de regionale PvdA-voorziller, K. Kramer uit Aar denburg. onlangs in de krant uiteenge zet dat burgemeester Lockefeer tegen politieke uitspraken van politiefunctio narissen gekanl is De eerste buigerzou dat kenbaar gemaakt hebben bij het districtsbureau voor de rijkspolitie in Zeeland en mogelijk ook in Den Haag. Het PPR-eerste-karnerlid Van Water schoot heeft er vragen ovei gesteld aan de betrokken bewindslieden. De heer Franssen. woensdag in de tweede ka mer ..Waarom zou Zeeland zijn hopelijk de opinie beïnvloedende mening moe ten ontberen?" Burgemeester opent gymnastieklokaal AAGTEKERKE - Burgemeester C. G. Boender van Marickerke zal vrijdag middag 5 november het nieuwe gym nastieklokaal in Aagtckcrke officieel openen. 's Avonds worden belangstellenden tus sen 19.00 en 20.80 in de gelegenheid ge steld om hel nieuwe gebouw te bezich- tingen. Tijdens deze uren zal de gym nastiekvereniging uit Grijpskerke een demonstratie verzorgen In deze schipperstrui zul je je een hele bink voelen! 100% Acryl. Zwart, marine of rood. Mt 128- 176 Normale prijs 15.- t/m a.s. zaterdag alle Lange Delft, Middelburg. Qjr Keurslager Schouwenaar maakt al ja renlang 'De Echte Boeren Rookworst'! Daar komt bij de bereiding geen kunst en vliegwerk aan te pas Het is een 'recht-op-en-neer-worst', van puur. eer lijk Zeeuws varkensvlees. Alléén wat zout en peper en gerookt met geurend zaagsel. Zo komt ze 'versuit de rookkast op onze toonbanken... al vele malen bekroond! Iedere vrijdag vers! WOENSDAG - GEHAKTDAG! 500 gr. gebakt ih.o.h.i 8.88 500 gr. nasi-bami 2.50 250 gr. bak-bloedworst98 150 gr. Berliner 1.28 DONDERDAG - IIACHEEDAG! 300 gr hacheevlees 3,45 250 gr. leverworst 1.88 150 gr. ontbijtspek 1,48 250 gr. gek. metworst 1.98 ALLEEN VRIJDAG 500 gr. mooie schouderkarbonade 4 stuks heerlijke vleeskroketten 4.18 1,78 VRIJDAG EN ZATERDAG! 1 kg mooie ribkarbonade 100 gr. Ardenner ham (de echtei 100 gr. gebraden keurgehakt 150 gr. garnalensalade 9.90 2.20 1,10 2.20 ALLEEN ZATERDAG 200 gr. zeer malse biefstuk 'n boeren rookworst (de echtei eigen fabr. 4.40 2.19 WIE KIESKEURIG KIEST... KIEST in het Bellamypark, Vlissingen Modern - pittig - fris - hygiënisch Bekendmaking openbare vergadering De gemeenteraad van Vlissingen vergadert vrij dag 29 oktober 1976 om 14.00 uur in het stadhuis De vergadering is voor iedereen vrij toegankelijk De agenda en de .stukken liggen op de volgende plaatsen ter inzage stadhuis Vlissingen. op werkdagen van 8.00 tol 12 30 uur en van 33.30 lot 17.00 uurInfor ms tiehoek 'Onder de Trap i: openbare leeszaal en bibliotheek. Spuistraat 22- 24. op werkdagen van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 12.30 uur: wijkcentrum 'Middenhof. Kanaalstraat 64, Oost-Souburg, maandag t m vrijdag van 8.30 tot 11.00 uur. t/m donderdag, boven dien nog van 19 30 tol 21.00 uur Tijdens de schoolvakanties is het centrum gesloten, wijkcentrum 'Open Hof, Alexander Gogelweg 59. maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 12 00 uur. en van 19 00 lot. 23.00 uur o rsi a. Bedrijfsvoorlichting start wellicht nog dit jaar GOES - Hel is de bedoeling dal nog dit jaar ook in Zeeland liet landelijk pro ject bedrijfsvoorlichting op gang wordt gebracht. Dit project, dat is op gezet door de ministeries van economi sche zaken en sociale zaken en de sociaal-economische raad, heeft als doel aan daarvoor in aanmerking ko mende bedrijven (met een werknemer saantal dat uiteenloopt van tien tot tweehonderdi de mogelijkheid te bie den door middel van voorlichting en adviezen hun bedrijfsvoering te verbc- Iu Zeeland zijn er honderd vijftig bedrij ven in de categorie van tien lot twee honderd werknemers. Dinsdag hield drs. H. M Geraedts, landelijk coördina tor van bel project, er in Goes een inlei ding over tijdens de maandelijkse ont moeting van vertegenwoordigers van de gemeentelijke overheid en het plaatse lijk bedrijfsleven. De achterliggende gedachte van het project is hei, behoud ,van de bestaande of mogelijke uitbreiding van liet aan tal arbeidsplaatsen. Het project is dan ook een onderdeel van het pakket maatrege len om destructuele werkloosheid tegen t e gaan. Per provincie, vertelde de heer Geraerdts. worden écn of meer begelei dingscommissies gevormd voor de uit voering van het project. Het feitelijke werk zal worden verricht door de zoge naamde 'persoonlijk benaderaars'. Dat zijn ervaren bcdrijfsbezoekers. die voor het project beschikbaar worden gesteld door onder meer de rijksmjverheids- diensl. de economlsch-technologische instituten en de branche-organisaties. Per provincie zal periodiek een plan worden gemaakt voor het bezoek aan de ervoor m aanmerking komende bedrij ven. De 'persoonlijk benaderaar' legt. het contact met de ondernemer, analy seert met hem de bedrijfssituatie en be spreekt met hem de mogelijkheden om tot een verbeterde bedrijfsvoering te komen Na de analyse wordt een actie plan geformuleerd. In samenspraak met de provinciale begeleidingscommissie wordt dan eventueel besloten om ge specialiseerde adviseurs in te schake len. De ondernemer heeft daann uiter aard de beslissingsbevoegdheid. Over igens is de deelname aan het project ge- haal op basis van vrijwilligheid. Vlissinger gewond na val van drie nieter VLISSINGEN - Bij een bedrijfsonge val. dinsdagmorgen omstreeks acht uur in de nieuwbouwwijk Bosschen- burg te Vlissingen is de Vlissinger I'. C. K. gewond geraakt. K was bezig met het verwijderen vanf de betonningsbckislmg op de eerste verdieping vail een in aanbouw zijnde woning. Daarbij stond hij op een steiger Het ongeluk gebeurde toen K. achteruit stapte en van de steiger viel. Hij maakte een val van ongeveer drie meter en moest met rugklachten per ambulance worden overgebracht naar het Vlis- singse Bethesda-Sint Josephzieken- huïs. De arbeidsinspectie is van het on geval in kennis gesteld. A. DE RUITER UIT RENESSE WON Nergens in Nederland kunt u deze echte originele AaBe jopper goedkoper krijgen dan bij ons! 70% Wol/30% viscose. Zwart of marine. Normale prijs 75.- t/m a.s. zaterdag Lange Delft, Middelburg. WEEK TIP kan (voor water - jus d'orange - melk) mond geblazen edelglas Lange Delft 50 Tel. 01180-13221 Middelburg OP VIER BANNEN BIJ OUWERKERK OUWERKKRK - Het distriet Zeeland van de koninklijke Nederlandse politiehond-vereniging heeft afgelopen weekeinde op het terrein 'de Vier Bun nen' te Ouwerkerk de kampioenschap pen 1976 gehouden. Eerste eindigde de lieer A. de Ruiter uit Renesse. tweede werd de heer F. Ehrentreich uit Hein- kenszand. Op de derde plaats kwam de heer J. Cappon uit Middelburg (zijn lioml is eigendom van de bewakings dienst van de kerncentrale Borsselc). Hel kampioenschap werd 's morgens vroeg ingezet met hel, zoeken van verlo ren voorwerpen. Toen de 8 honden allen een voorwerp uit het water moesten ha len. waren er zeker drie dieren die het voorwerp naar de verkeerde oever wil den brengen Een tijdig commando van de baas bracht de dieren terug; ze had den kennelijk weinig last van het koude water De volgende opdracht was het opsporen van een kist. die in het bos verstopt was. De honden werden een voor een alleen het bos ingestuurd om de kist, te zoeken en moesten daarna blaffen aan de baas kenbaar maken waa de vindplaats was. Vijfhonden vonde de kist. Twee honden blaften zomaar ergens en een hond ging achter de konijnen aan. De rest van de morgen konden de geleiders met hun dieren laten zien hoe goed ze waren in kleine dingen, zoals netjes naast de baas lopen, rustig blijven liggen tot de baas terugkomt, en dergelijke. BIJEENKOMST CPB MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de Christelijke Plattelands vrouwenbond hield een vergadering In de Getuigeniskerk onder leiding van vice-prcsidentc mevrouw M. Tnmpe- van Breuk. In haar openingsmeditatie ging dé presidente in op de komende vluchlelingenactie. Op deze bijeen komst gaf de heer J. Maas uit Middel burg een demonstratie, in bloemsier- kunsL De door de heer Maas zelf ge maakte bloemstukken werden in de pauze verloot. Na de pauze gingen de dames zelf aan hef werk met de meege brachte bloemen en potjes. Henpelclub viste op Noord-Beveland MIDDELBURG - Dc liengclsporlvcr- eniRing 'Middelburg' viste zaterdag de veertiende wedstrijd om het clubkam- piornseliap. Dat gebeurde aan dc So- piahavcn op Noord-Bevcland, De van gsten waren redelijk. De 53 deelnemers vingen met elkaar 199 vissen. De eerste prijs was voor de heer J. Neu- geglise met 13 vissen De tweede voor de heer C. Lampers met 8 vissen. Derde werd D. Bulls met 11 vissen, vierde P. L, Sleutel met 10 vissen en vijfde K. v. d. Gruyter met 9 vissen. Na deze wedstrijd delen J Neufeglise en C Wirtz de eerste plaats op de ranglijst voor het clubkampioenschap. Beiden hebben 9 punten. Derde is G. A. Stam- kot met 12 punten vierde K. v. d. Gruy ter met 15 punten en vijfde C. Lampers met 18 punten. De volgende wedstrijd, die eveneens meetelt voor het clubkampioen, wordt komende zaterdag gehouden op de Ous- terschelde. Modeshow voor huisvrouwen MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen hield in sa menwerking met 'Boutique Christien' voor haar leden een show van kleding en kapsels en'De Brasserie'. Voor een goed gevulde zaal toonden de mannequins pakjes, avondkleding en japonnen. Na afloop dankte de presidente, mevrouw Janse de Jonge. Boutique Cirstian'. voor de avond en bood een plant aan. Jubileumavond gereformeerd onderwijs in Middelburg MIDDELBURG - Het bestuur van dc Vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op gereformeerde grondslag in Middelburg houdt maan dag 1 november een bijeenkomst in dc Zuiderkcrk aan de Schoutstraat, ter herdenking van het feit dat liet dan vijftig jaar geleden is dat de eerste school van deze vereniging in gebruik werd genomen. Als spreker op deze bijeenkomst is uit genodigd drs. A Vergunst uit Veen. Me dewerking verleent verder het Mavo meisjeskoor 'Sjaloom'. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. 's-Middags werd er gewerkt met de zo genaamde 'pakwerker'. Een 'boef vluchtte met een flinke voorsprong weg en de homd moest hem tot staan bren gen. ondanks stokslagen, pistoolscho ten (met. losse flodders) en gooi- en smijtwerk. Tijdens het pakwerk ge- buerde er nog een incident. Een van de honden vloog namelijk niet op de be schermde pakwerker af. maar op een van de keurmeesters Deze bleef rooer- loos staan, waardoor de hond blijkbaar merkte dat hij de verkeerde voor zich had. Twee honden lieten de pakwwerker later bij een vluchtpoging lopen, het geen de nodige punten kostte Na de wedstrijd werden in restaurant de 'Vier Bannen prijzen uitgereikt, door de drie keurmeesters Melse. Sweres en Minder- houd. Winnaar dDe Ruiter ontving als extra prijzen de Dora-wisselbeker en de wisselbeker van de afdeling Zeeland van de KNPV voor de beste hond. D heer Cappon kreeg de Dino-wisselbeker vooor de beste in afdeling I en de beker voor de 'best revierder' ging naar de heer Ehrentreich. Het was de laatste wed strijd in dit seizoen van de afdeling Zee land. Algemeen bestuur Stedelijke Raad Maatschappelijk Welzijn vergadert VLISSINGEN - De Stedelijke Raad voor Maatschappelijk Welzijn te Vlis singen houdt maandag 8 november een openbare vergadering van het alge meen bestuur. De vergadering wordt gehouden in het Welzijnscentrum Bachten Komme en begint om 19.30 uur. Tijdens deze ver gadering zullen het beleidsplan en de begroting voor 1977 worden besproken en vastgesteld. Deze week begin doorbraak Coosje Buskenstraat VLISSINGEN - In de loop van deze weck beginnen dc werkzaamheden die moeten leiden tot een reconstructie van het kruispunt Spuistraat/Coosjc Buskenstraat. Op de plaats van de in middels gesloopte bebouwing aan de Coosje Buskenstraat zal de Spuistraat worden doorgetrokken naar dc Keunau Hasselaarstraat, dc nieuwe weg ach- terlands de boulcvardbcboiiwing. De reconstructie omvat ook de plaatsing van een verkeerslicht installatie. In verband met de werkzaamheden zul len plaatselijk verkeersmaatregelen worden getoffen. Steeds zullen twee rij stroken beschikbaar zijn om het verkeer uit en naar de binnenstad'te leiden. De oprit Coosje Buskenstraat zal mogelijk in een bepaalde fase gedurende korte tijd geheel worden afgesloten voor het verkeer. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden verwacht men dat de werk zaamheden voor Kerstmis gereed zullen zijn. Vlissingse Oratorium Vereniging werkt mee aan eucharistie-viering VLISSINGEN - De 'Vlissingse Orato rium Vereniging' (circa 100 leden) ver leent zaterdag 30 oktober haar mede werking in de eucharistieviering in dc rk kerk aan de Singel te Vlissingen. Deze dienst beging om zeven uur 's- avonds. Tijdens de dienst zingt het koor de 'Missa tempore Quadragesimae' van Michael Haydn. De delen van deze mis zijn: Kyrie-Credo - Sanctus- Benedictus Agnus. Tevens verzorgt het koor de gemeente zang in de dienst. Hiervoor is gekozen uit het 'Weihnachts-Oratorium' van J. S. Bach: het koor 'Ehresei dir. Gott' (no. 43): het koraal 'Wie suil ich dich emp- fangen' (no. 5): het koor 'Fallt mit Dan ken. fallt mit Lobcn' (no. 26); het koraal 'Jesus bleibe stets bei mir' (no. 42); het koraal 'Seid froli. dieweil' (no. 35); het koor 'Jauchzet, forh locket' (no. 1). De leiding is in handen van de dirigent Iz. Ruissen. De piano en het orgel wor den bespeeld door organist Stoffel Gunst. De Vlissingse Oraotrium Vereniging voert op zaterdag 18 december het vol ledige 'Weihnachtsoratorium' van J. S. Bach uit. Deze uitvoering is in de Sint, Jacobskerk te Vlissingen en begint om 19.30 uur. Jeugddienst NIEUWER KERK - Zondag 31 oktober wordt in het kerkgebouw van de her vormde gemeente te Nieuwerkerk een hervormd-gereformeerde jeugddienst' gehouden. Het onderwerp van deze dienst zal zijn: 'Godmoet u mij heb ben?". Voorganger is de heer J. Verheul uit Spijkenisse. Deze dienst, die 's- middags om vijf uur begint, is voorbe reid in overleg met jpngeren van beidei kerken. CRUQUIUSSTRAAT 35 VLISSINGEN Telefoon 01184-13017

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 6