Tafeltennis: Zand is nog ongeslagen Clubarts AZ'67 dringt aan op dopingcontrole MIDDELBURG NIET TOEGANKELIJK VOOR NACHT VAN SCHELDEGOUWEN Nederlandse schakers op winst tegen Schotland JEUGDSCHAKERS TERUG UIT LONDEN IP2C/. 15 Verrassend gelijkspel Olympus ll-Hontenisse Badmintonteam Avanti opnieuw zonder winst DAMCLUB ZIERIKZEE VAN START MET ZEGE Jan Raas in Gents kuipje Monsterzege Goese dammers Zaalhandbalteam Topduel voor Middelburgse tafeltennissers WOENSDAG 27 OKTOBER 1976 f ADVERTENTIE) sport MIDDELBURG - Het gemeentebestuur van Middelburg wil de straten van deze plaatsniet openstellen voor de zevende 'Nacht van Scheldegouwen'. Voor deze orièntatierit, die in de nacht van li op 7 november gehouden zal worden, lieei't Middelburgs' burgemeester besloten de door de M.A.C. Scheldegouwen aan gevraagde 'verklaring van geen be zwaar1 niet af te geven. In de brief van de burgemeester aan hel bestuur van Scheldegouwen wordt ver wezen naar een schrijven van 16 sep tember 1975 waarin het college van bur gemeester en wethouders het stand punt mededeelt dat het autoverkeer zo veel mogelijk uit de bebouwde kom dienst worden geweerd en dat het hou den van allerlei orièntatieritten door met name de woonwijken met, du standpunt in strijd is Het Scheldegouwenbestuur is zeer l.ele- urgsteld over deze afwijzing. Dit bete kent namelijk dat zij een gedeelte van de route voor deze nachtrit moeten la ten vervallen. Na de bestuursvergader ing, die men na de afwijzing heeft be legd, noemt voorzitter A. :1e Pree enkele redenen waarom Scheldegouwen zich door deze beslissing gedupeerd voelt: „Voor de nachtrit hebben we een route aangevraagd, die door negen gemeen ten loopt. Acht van deze gemeen ten ge ven zonder meer htm toestemming. Al leen Middelburg wijst ons verzoek al', terwijl het hier slechts om een korte route aan de buitenrand van de ge meente gaat. Tot nu toe was het gebrui kelijk dal. bij bezwaar tegen een be paalde route, de gemeente in overleg met de organisatoren oen andere route samenstelde, Nu wordt eehtèr'de route botweg afgewezen. Hel is bijzonder jammer dat juist, Middelburg zo afwij zend reageert. Dat, is wel een schrille tegenstelling met: twee jaar geleden, toen speciaal voor de NaclU van Schel degouwen een gedeelte van de Markt werd vrijgemaakt als startplaats en waarbij één der wethouders als start- funklionaris optrad", aldus de heer De Pree. ..Scheldegouwen is een Middelburgse sportvereniging die al 48 jaaroriènlalie- rieten organiseert", zo steil de voorziIter verder, „De cloor ons georganiseerde ril len vinden vrijwel allemaal plaatsonder auspiciën van de K.N.M.V volgens een streng reglement. Over onze ritten zijn in het verleden nauwelijks problemen geweest en zeker niet over de nachtrit, We zijn dan ook zeer teleurgesteld over deze negatieve houding van degemecn- t.o" De brief van de gemeen ie biedt de moge lijkheid om een bezwaarschrift daar tegen in te dienen. Gaal het Schelde gouwenbestuur dit doen" De Pree; „Dat heelt voor de nachtrit geen zin meer. Daarvoaor is de tijd te kort. Wél zullen we op korte termijn een onderhoud aan vragen vïj de burge meester om te proberen deze zaak in de toekomst te voorkomen. De 7e nacht van Scheldegouwen gaal in ieder geval toch door. Tenslotte zijn er nog acht gc-meenten waar we wél mogen rijden". HAIFA (ANP)-In de tweede ronde van de schaakolympiade in Haifa staat Ne derland met 1 '/s-'/a voor tegen Schot land. Twee partijen werden afgebroken, beide in een gunstige stand voor de Ne derlanders. Timman speelde met zwart aan het eerste bord tegen Pritchett, een zware partij waarin zeer kleine voor deeltjes langzaam tot, een reèel over wicht, verdicht werden. Door spel tegen een zwakke pion van Pritchett wist Timman af te wikkelen naar een iets be ter eindspel en later een pion te winnen. De afgebroken stelling is echter nog moeilijk en winst is-niet zeker. Sosonko kreeg met wit. door Levy een Benkogambiet voor gezet en kon daarin niet veel voordeel bereiken. Het leek even aardig toen Sosonko op de ko ningsvleugel een kleine aanval kon ens ceneren maar er kwam toch niet veel uit en al gauw werd remise overeen geko men. Donner speelde een bijzonder aar dige partij tegen Jamieson, In een Franse partij liet hij zijn koningsvleugel uit elkaar slaan om met twee lopers ge heel op het centrum te spelen. Toen hij naar het eindspel kon afwikkelen triom feerde zijn strategie volledig en leidde hij zijn centrumpionnen onstuitbaar naar dame. Ligterink speelde met wit tegen Findlay een Rt-einitz-variant. van het, Spaans, een oude opening met nieuwe motieven. Toen Ligterink tot, een aanval dreigde te komen vluchtte zijn tegenstander in een slecht eindspel, waarin Ligterink een pion voor kwam. Ook hier is de afgebro ken positie nog onduidelijk, al heeft Lig terink goede winstkansen. Opmerkelijk is dat de grote favoriet..de Verenigde Staten tot. nu toe nog niet veel bijzonders heeft; laten zien, In de eerste ronde verloren zij een punt, tegen Iran. wat nog niet zo erg was omdat Iran een vrij sterk schaakiand is. In de tweede ronde faalden de Amerikanen echter geheel tegen het zwakke Chili. De stand in de match Chili-Verenigde Sta ten is Vla-Vfo. De afgebroken partij zal de Amerikaanse ploeg wel gaan winnen. In de damesolympiade staat Nederland met 2-0 voor tegen Japan. De afgebro ken party staat beter voor Nederland. Uitslagen tweede ronde: Argentinië - Spanje 2-1 11Zwitserland - Ca nada 2-1 11): Italië - IJsland 1(2); Dene marken - Filippijnen 'fe-'/s (3); Oostenrijk - België 2-1 11): Schotland - Nederland 'k-l'k (2); Israël - Australië i'k-'h (2); West- Duitsland - Finland l'k-'k (2): Zweden - Co lumbia 1-1 (2); Chili-VerenigdeStaten Vlz-Vk (1); Engeland - Frankrijk 4-0; Honduras - Noorwegen 'k-2'k (1); Nieuw Zeeland - Wales 2-2: Iran - Thailand 3-0 (1): Paraguay - Costa Rica 1-1 (2): Luxemburg - Dominicaanse Re publiek 3'k-'k: Japan -Uruguay 1-2(1): Britse Maagden Eilanden - Ierland 0-4: Papoea GENT-Volgende week maandagavond wordt in liet Gentse sportpaleis 'Het Kuipje' de traditionele 1 november- meeling gehouden. In dit omnium der kampioenen komen F. Maertens, J. Raas en Guy Sibille op de piste. Alle drie deze renners zijn kaïnpioen van hun land cn ze ontmoeten elkaar op vier onderdelen. Nieuw Guinea - Venezuela 0-3 (II, Monaco - Nederlandse Antillen S'k-'li: Hongkong - An dorra 0-1 (3): Faroer - Bermuda 2-1 111: Gua- tamala - Guernsey 1-3: Amerikaanse Maag den Eilanden - Bolivia 2-1 (1). Stand na twee ronden- 1 Engeland 6: 2/4 Argentinië. Zwitserland. Oostenrijk 6 1 afg; 5 Italië 5'k -1 afg; 6/8 Nederland, Israël. WesL-Duilsland 5-2 afg; 9/12 Spanje. Canada. België. Noorwegen 5 1 afg: 13/14 Denemarken, Filippijnen 4'/; 3 afg; 15/18 IJsland. Schotland. Zweden, Co lumbia 4'/: n 2 afg; 19/20 Chili. Verenigde Sta ten 4'la 1 afg. 21 Ierland 422 Finland 4 -■ 1 afg; 23 Iran 4-1 afg: 24 Luxemburg 4; 25 Australië 3'k 3 afg; 26/27 Nieuw Zeeland en Monaco 3Vs; 28/29 Venezuela. Wales3 1 afg: 30/31 Frankrijk, Guernsey 3; 32 Honduras2'/= i 1 afg: 33 Uruguay 2'fc 1 afg; 34/35 Para guay, Costa Rica 2 2 afg; 36/37 Faroer. Ame rikaanse Maagden Eilanden 2 1 afg: 38 Thai- VLISSINGEN - In de. ontmoeting tus sen Goes II en de damclub Tholen'wer den door de gastheren slechts twee re mise partijen toegestaan zodat de Tho- lenaren een verpletterende nederlaag van 18-2 moesten incasseren. Hierdoor boekte Goes II zijn tweede overwin ning in deze competitie. De tweede wedstrijd in de Hoofdklas werd ook een vrij forse zege 6-14 van 's- Gravenpolder op het. thuis spelende Aagtekerke, terwijl het eerste optreden in de le klas tussen Middeiharms en St. Philipsland in 15-5 eindigde. De cam-' club Vlissingen kwam wederom niet in het strijdperk tegen St. Laurens. De ge detailleerde uitslagen waren als volgt: Goes II - Tholen I 18-2 1 C. Rijk-P. Nieuwenhuyzen 2-0; 2 C. v. Biemen-J. A. v. Akkeren 2-0; 3 L. Anderson-P. v. d. Velde 2-0: 4 C. de Klerk-C. Droogers 2-0; 5. J. Schot-I. Lindhout 2-0; 6C.J Höllestelle-A. Lin- denberg 1-1; 7 M. v. RietpS. Schot 1-1; 8 W. Krijger-A. v. Akkeren 2-0; 9 C. W. v, Damme-W. A. Boogerd 2-0; 10 O. Scherp-C. v. Dijke 2-0. Aagtekerke - 's-Gravenpolder I 6-14 1 J. J. Engelvaart-J. Veelhoek 2-0; 2 P. Bosselaar-J. Blom 0-2:3 F. Blaas-Iz. op 't Hof 1-1:4 J. Maranus-A. v. d. Schraaf 1-1; 5 A. Willemse-L. Adriaanse 0-2; 6 S. Blaas-A. Zegers 0-2; 7 M. Provoöst-C. Schrijver 2-0: 8 D. Bosselaar-M. P, Ver sluis 0-2; 9 J. Houmes-K. de Koeyer 0-2; 10 A. Provoost-J. K. Versluis 0-2. Middclharnis - St. Philipsland 15-5 1 K. Vis-J. v. d. Velde 2-0; 2 H. Groenendijk-J. Joppe 2-0; 3 J. Smalheer-J. den Braber 2-0: 4 J. Lodder-A. Verwijsjr. 1-1; 5 M. v. Lente-L. ten Hove 2-0: 6 A. Knape-L. v. d. Velde 2-0, 7 C Polder-M. Fonleyne 1-1: 8 J Polder-P. Reyngoudt 2-0; 9 B Roetman-J. Suurland 0-2; 10 remise we gens dispensatie. Bij de wedstrijden om de persoonlijke titel werd zaterdag in "s-Gravenpolder begonnen bij de junioren en adspiran- ten waarvan de uitslagen waren: Saman-V. SplunterO-2; Kort-P. Versluis 2-0: Kaljouw-de Wild 2-0: Guiljam-de Leeuw 1-1; dcKraker-BuitenhuisO-2: en Poulisse-de Dreu 2-0. GOES - In de afdelings le klas dames handbal is het gelijke spel van Olym pus II tegen Hontenisse (8-8) bijzonder verrassend. Debutant DHC kreeg in Zicrikzee een stevige nederlaag te in casseren 13-3. GSC, de kampioen van vorig seizoen, begon de nieuwe compe titie tegen een gehavend Walcheren II en won met 11-1. EMM II, dat thuis Ma rathon ontving, zegevierde met 10-6. Marathon heeft duidelijk aan krachtin- geboet en dat was te merken in de wed strijd tegen EMM II, dat ook niet zijn sterkste wedstrijd speelde. De Middel burgse dames, technisch de betere ploeg, hadden veel moeite met de af werking van de kansen. De 10-6 eind stand in het voordeel van EMM is ver diend al is het geen indicatie voor hei krachtsverschil. Delta Sport had weinig problemen met liet debuterende DH dat'weinig inspira tie had. Delta Sport kreeg door snelheid in de aanval te brengen de nodige ruimte en scoorde er lustig op los, het geen een 13-3 eindstand opleverde. GSC, evenais vorig seizoen de eerste wedstrijd spelend tegen Walcheren, kreeg opnieuw weinig tegenstand van land 1 'k - 1 afg: 39 Andorra 1 - 3 afg, 40 Japan 1 - 2 afg, 41/42 Bermuda. Bolivia 1 - 1 afg. 43/44 Guatamala. Dominicaanse Republiek 1: 45 Papoea Nieuw Guinea 46/47 Britse Maagden Eilanden. Nederlandse Antillen 'h: 48 Hongkong 0-3 afg. OOSTBURG - Weer heeft het eerste badniinlnnteani van Avanli/Masseeuit Middelburg geen enkel punt gehaald in de competitiewedstrijd. Zondag werd met grote 9-2 cijfers verloren van Rot terdam I en dat betekent dat de Mid delburgse ploeg nog maar steeds één punt. heeft. Tóch geloven de Middel burgers er nog in. „Als Danny Mol terug is. gaat het de tweede eoinpelïtiehell't vast beter", aldus aanvoerder Cocu Valckenier. Het was diezelfde Coen Valckenier die zondag voor de enige twee punten van Availti/Massee zorgde. Hij won zijn her enenkel van j. Bolt sterk met 10-15 en 9-15. Samen met Nico Smolders won hij ook een heréndubbel. In drie games 11 17 15-5 en 3-15) van Bolt/A Truytkoff- Ad Proos moest in G van Gorsel zijn meerdere erkennen (15-7 en 15-9). Nico Smolders kwam er helemaal niet, aan te pas tegen A Tuythoff. Het werd maar liefst 15-0 en 15-4. G Lening won"in twee games van G. v Essen. Deze laatste was een invaller bij Avanti uil. helderde teamAHel werd hier 15-4 en 15-7. Nel Ririheua kreeg een grote nederlaag voorgeschoteld en dat, is ze helemaal niet gewend J Lening pakte Nel in met 11-3 en ll-l. Ook de tweede dame van Rotterdam was veel sterker dan Ciska Duden bij Avantt/Massee. Ciska verloor niet 11-2 en 11-4. In de eerste mixed was het Lening/Le ning die de zegetocht voortzette door met 15-4 en 15-12 te winnen van Du el en/ V alekenie r. Nolten'/Tuy thoff weze n Nel Ririhenaen Nico Smoldersduidelijk terug; 15-9 en 15-3. Ad Proos en G van Essen kwamen in de tweede game tegen G. Lening en G van Gorsel nog een heel eind Ze verloren ech ter met 15-10 èn omdat de erste game al met 15-3 verloren was gegaan verloren ze ook de partij. Ciska Duden en Nel Ririhena sleept,en er in de tweede game tegen Lening/Not- ten in dedamesdubbel nog n verlenging uil. Het, mocht, echter niet baten. Het. werd 15-6 en 17-14 voorde Rotlerdani- De kans is aanwezig dat Danny Mol er vanal'novemberbij kan zijn, endaarkan liet hele team van Avanti alleen maar blij mee zijn. Want de kersverse Zeeuwse kampioen zou nog best eens een beslissende bijdrage kunnen gaan leveren voor hel behoud van het eerste klasserschap. Gevoel! U zich onzeker met Uw KUNSTGEBIT? kauwen! Bevestig Uw kunstgebit voot de.gehele d. door het 's morgens eerst evervmet'het sp ciale Dentoflx-poeder te bestrooien. Dit c schadelijke, smaakloze hechlmlddel vi leent Uw tandprothese gedurende kunt lachen, spreken o( hoester moeilijkheden le geraken. Als U tend wat Denlotlx op de gebitsplaat strooit, kunt U verder vergeten, dat U een kunstgebit draagt. Probeert U het eer U zuil meteen het verschil constateren! Met Dentollx voelt U zich we een gelukkig mens. In a apotheken en drogisterije DENTOFIX. GEEN DAMMERS UIT S0WJET UNIE IN SUIKERDAMT0ERN00I AMSTERDAM (ANP)-Aan liet achtste internationale Suikert! am toernooi, van 17 tot en met 29 december in Am sterdam, zullen geen dammers uit de Sovjet Unie deelnemen. Een reden hiervoor is door de dambond van de Sovjet Unie niet opgegeven. Wel zullen vertegenwoordigers van de Sovjet unie deelnemen aan het officiële dames- en jeugd wereldkampioen schap. waarvoor tol 31 oktober inge schreven kan worden. Deze kampioen schappen worden samen met het suï- kerloernóoï gespeeld. Voor de grootmeeslergroep zijn uitge nodigd; Harm Wiersma (Ned). Baba Sy (Sent. Michel Hisard (Frat, Rob Clerc (Nedi, Matnina N'Diaye (Mil), Carl Smith (VSl). Hans Jansen (Nedt, Evert Bronstring(Ned). BassiroeBaiSem, Jan Cazemier (Zwi), Pierre Michel (Haii en de winnaar van het in november te spe len kampioenschap van het Ameri kaanse continent. Uitgenodigd voor de meestergroep zijn de Nederlanders Ilooijberg en Brouwers, Dsinter Belt. Sedlacek (Tsjt. Biagianti (Frat, Mills (Glial, Houngeu (Kont. Marcos (Brat en de Malïnezen Soumacoro en Sibdy. DEN HAAG (ANP) - L)c Nederlandse dames zaalhandbal ploeg zal vri jdag en zaterdag tegen Hongarije twee inter landwedstrijden spelen. Deze twee duels in Hongarije komen in plaats van liet oorspronkelijk vastgestelde vier- landenioernooi daar. ROGER DE VLAEMINCK MILAAN (ANPi - De Belg Roger de Vlaeminck blijft kopman van cïe Ita liaanse Brooklyn-wielerploeg. Deze ploeg is ten opzichte van het afgelopen wegselzoen nauwelijks veranderd en bestaat naast De Vlaeminck uit de Bel- ,gen Johan de Muynck. Ronald de Witte. Willy de Geest. Herman van der Slag molen en de neo-profBonson en de Ita lianen Bellini, Osier, Parecchini, Pas- suelo. Zoni, Vercelli en Turrini. VLISSINGEN - De 8 su jeugdschakcrs die het afgelopen weekeinde hel Londense scholen- toernooi hebben gewonnen zijn gis termorgen uit Engeland terugge keerd. Zoals reeds gemeld namen 14 teams aan'dit toernooi deel. Doordat met zestallen werd gespeeld werden regelmatig spelers ingewisseld. Ue enige Zeeuwse deelnemer die alle partijen tnec heeft gespeeld was Jo han de Wolf uit Middelburg die aan bel tweede en derde bord totaal 4,5 punt binnenhaalde en daardoor 75% scoorde. De absolute topper was Helmut Garclon die vier maal bord één bezette en eenmaal aan het tweede bord uitkwam. Hij won alle partijen. 100% dus. Rudie de Smit. uil. Vlissingen leverde eveneens een opmerkelijke prestatie. Hij won vier partijen, drie maal aan bord vijf en eenmaal aan het zesde bord. eveneens 100% score. Roeland van Oorschot eveneens uit Vlissin gen speelde vier maal aan het vierde bord en won er drie, 75%De andere Middelburger Paul Koster kwam tweemaal uttaan het-eerste bord en 3 maal aan bord twee. Hij haalde 3.5 punt binnen, goed voor 70% Jan de Korte uit. Brumisse. Steven Verhelst. en Marnix van der Zalm uit Sas van Gent bezetten om beurten rond vijf en zes en scoorden respectievelijk 12.5'+. 50% en 62,5%. Er werd een maal met 5,5-0.5 gewonnen, eenmaal met. 5-1. eenmaal met 4.5-1.5. twee maal met3.5-2.5en eenmaal 3-3 gelijk gespeeld. Helspeellenipo was30zet- ten in 1.25 uur. daarna moest cte par tij en tweemaal tien minuten worden uitgevluggerd. Het contact dat Wal ter Cat'clon. die samen met. Jzak Lu teijn de groep begeleidde, nu weer heeft, gelegd zal zeker tot herhaling van dit initiatief leiden als er evenals ditmaal weer sponsors gevonden worden. Zoals bekend heeft Olau- lines uit Vlissingen het grootste deel van de overtocht voor haar rekening genomen, heelt Roegiers Glashandel uit Middelburg een groot deel van de kosten betaald en hebben anderen zoals boekhandel Bikker uit, Vlts.stn- genen helstaalconstruciiebedrijt De Feijter uit Koudekerke bijgedragen in de kosten. MIDDELBURG - Het aanvankelijk als een der degradatiekandidaten bestem pelde Zand 1 blijft in de le klas der Zeeuwse afdclïngscompetiüe verras send goed doorgaan en afgelopen week werd ook de wedstrijd tegen St. Lau rens 1 winnend afgesloten. Tol 4-4 ging het scoreverloop gelijk op maar in dc rsterendc partijen wisten achtereen volgens Leo Lampers en Arnold Sloot- mans goed door le drukken waardoor wederom een fraaie 4-6 zege werd be haald. Bij St. Laurens moest Albert de Vries driemaal in de derde game zich Eveneens vooreen verrassing zorgde in Biggekerke Big Smash 1 tegen de Ter- neuzense formatie van Effect. 1 waarin alleen Frans van Waterschoot zich goed weerde en dan ook driemaal won. Zowel Delforge als Roeland moesten al hun partijen prijsgeven waardoor het trio Meyer. Wijkhuis, Van Rooijeneen kleine doch belangrijke 6-4 overwinning be haalden. Effect 1 werd daardoor op de vijfde plaats gedrukt en bevindt zich. naast ONA 1 dat met 2-8 door St. Lau rens 2 wérd geklopt, in de degradatiezo ne. De beide Zeeuws-Vlaamse teams zullen er hard aan moeten trekken om •zich van deze onderste plaatsen te ver wijderen. In de 2e klas A bleven zowel MZ 3 als Wilno 2 nog ongeslagen. MZ 3 had niet te veel moeite om bij Weslerzlcht 1 een 2-8 zege te behalen waarbij ditmaal Bram van Gilst- al zijn partijen won en Braet en Boufl slechts eenmaal konden tegen- scoren. Moeilijker was het voor Wilno 2 dat, tegen MZ 4 op felle tegenstand stuit te. Met name Rudie Geldof speelde een goede wedstrijd en hij won tweemaal, echter niet genoeg voor de eindzege want die ging met 4-6 toch naar de Vlis- singers die vooral in de beslissende ga mes iets gelukkiger waren. Nico Veld huis bleef ongeslagen. Zand 2 liept legen Goes 1 naar een snelle 5-0 voorsprong die tenslotte werd uitgebouwd tot een 9-1 zege waarbij alleen Adrïe de Jonge de eer kon redden contra Wim Kerkho- ve. Voor een belangrijke zege zorgdy In 2B RWS dat thuis kans zag St. Alov3 op 7-3 te spelen waardoor de "Terneuzena- ren zich naast Effect 2 aan de leiding konden handhaven, Effect 2 won zeil' met 2-8 bij St. Aloy 4 en hïerblij bleven de Maat en Roeland ongeslagen. In de 3e klas A bleven St. Laurens 3 en Zand 3 elkaar goed volgen en in 3B is MZ 6 na een 0-1Ö monsterscore legen Marathon 1 nog alleen leider. In 3C voert MZ 8 de lijst aan na in een gelijkopgaand duel concurrent PNL 1 te hebben geklopt. Answest l wist; in 3D royaal over SAR 1 te zegevieren en het team uit, Hatisweert, blijft AKF 1 dat ook won, als een scha duw volgen. In de jeugdcompetitie zag het niet. spe lend Effect 1 in de le klas met- voldoe ning dat MZ 5 met 3-7 door St. Aloy 2 werd verslagen waardoor de koppositie nog rooskleuriger werd. In 2A werd bet duel tussen de ongeslagen leiders Zand 2 en Westerzicht 1 besloten met remise. De uitzichten op de titel in 2B blijven zeer goed voor Arnemuïden 1 dat nu met 9-1 de volle buit tegen Effect2 behaalde. SAR 1 is duidelijk de sterkste in 3C en klopte nu concurrent Kapelle met royaal verschil (1-9). De uitslagen zijn. Senioren le klas: B. Smash 1 - Effect I 6-4; Laurens 1 - Zand 14-6. Laurens 2 - ONA. 1 8-2; 2e klas A: Western 1 - MZ 3 2-8: MZ 4 - Wilno 2 4-6: Zand 2 - Goes 1 9-1:2e klasB. RWS - Alov 3 7-3; Aloy 4 - Effect 2 2-8; 3e kL. A; MZ 10 - Zand 3 2-8; Goes 3 - MZ 7 3-7: Arnemuïden 1 Laurens 3 4-6; 3e kl. B: MZ 9 - Arnem. 2 7-3: Maratli. 1 - MZ 6 0-10; Goes2 - B. Smash 2 2-8: 3e klas C: MZ 8 - PNL 1 6-4: Wilno 3 - Scald. 1 7-3; 3e kL D; Answest 1 - SAR 1 9-1; AKF 1 - Effect 5 9-1: 4e kl. A: MZ 16 - Marath. 2 2-8: NAPM - MZ 111-9: Zand 6 - Answest 2 7 -3; 4e kl. B' MZ 17 - Zand 5 0-10: Laurens 4 - MZ 12 2-8:4e kl. C: PNL 2 - Kapelle 15-5: Scaldina 2 - MZ 13 2-8; Zand 4 - Veere 2 9-1: 4c klas D; Veere 1 - Wilno 4 10-0: MZ 14 - Kapelle 2 9-1: PNL 3 - Arnem. 3 8-2; 4e kL E: Marath. 3 Weslerz. 2 1-9: MZ 15 - Zand 7 4-6; 4c- kL F: Pzetn 1 - AJF 2 10-0; SAR 2 - Effect 7 7-3: J unioren 1 e klas: ONA 1 - MZ 4 4-6; MZ 5 - Aloy 2 3-7; 2e klas A: Scald. 1 - MZ 8 9-1: Zand 2 - Wester?. 1 5-5: 2e kl. B: Wilno 2 - MZ 7 10-0: Arnem 1 - Effect 2 9-1:3e Idas A: B. Smash 1 - Laur. 3 4-6: MZ 11 - Zand 4 5-5; 3e klas B: Laurens 2 - Wilno 3 7-3; Zand 5 - Scald. '2 5-5; 3e klas C Kapelle - SOAR 1 1-9; MZ 9 - Zanct 6 4-6:4e kl. A" Arnem 4 - MZ 13 4-6: Marath. 3 - Marath. 4 4-6; Marath. 1 - Zand 8 9-1: Wester zicht 3 - Arnem. 3 8-2: 4e kl. C: B. Smash 2 - Marath. 2 8-2; Westera. 2 - Kats2 9-1Arnem. 2 MZ 14 8-2:4e kl. DMZ 12 - SAR 3 8-2; E ffecl 3 - Zand 7 9-1. VLISSINGEN - Na de hoofdklassers is de clubcompetitie dammen ook in de le klas begonnen. Zierikzee. dat vorig jaar verstek liet gaan, stuurde in een hernieuw optreden B.D.V. uit Bergen op Zoom met lege handen (13-7) naar huis. De reserves van Tholen werden in 's-Gravenpolder volledig van het hord gespeeld 16-4. terwijl in de hoofdklas het jubilerende Souburg heel wat van plan is. In eigen huis werd D.O.S. uit Bergen op Zoom met 12-8 verslagen, zodat de Souburgers in de beginfase al drie punten scoorden. In de vorige competitie werd slechts een totaal van vier punten geboekt. De uitslagen waren als volgt: ZIERIKZEE-BDV 13-7: I M. de Wild-R. A. Duseboutl-l,2C L Boot-J. de Jongli 2-0: 3 J. Huigens-J. v Zielst 2-0: 4 C Verton-P Noord- tik 0-2; óM.v.d. Wielen-Drs. J. Hoornweg 0-2; 6 A.Saman-H. Roodenburg2-0;7J.deWild-J. v. Tongeren 2-0: 8 C. M. v. d. Velde-C. v. Tonge ren 2-0; 9 en 10 remise wegens dispensatie. s-GRAVENPOLDER II-THOLEN H 16-4. 1- D. Sewnalh-A, Schot 2-0. 2 D. Huissoon-J. de Rijke 2-0. 3 H. v. d. Vrie-A. Baai 1-1: 4 D. Wiskerke-G. Brasser 2-0:5 N.Tramper-A. Bo- deze incomplete ploeg en zegevierde gemakkelijk met 11-1. Hontenisse miste duidelijk doelvrouw Tilly Lauret in cle wedstrijd tegen Olympus II. De Vlis- singse dames profiteerden goed van de nervositeit bij Hontenisse (8-8) In de heren le klas wachtten Delta Sport en Volharding tevergeefs op cle scheidsrechter. In Goes kreeg GSC II een gevoelige nederlaag te incasseren tegen een goed spelend Walcheren, dat met John Bergs veel aan snelheid heeft gewonnen. De oude kern van GSC kwam veel te korten Walcheren kon dan ook gemakkelijk de wedstrijd maken De 16-8 overwinning is zonder meer ver diend. Veel doelpunten vielen er te ri'öte ren in de Zeeuws Vlaamse derby tussen Utopia en Operatie '71 De jonge Operatie-ploeg had vooral met de scho ten uit cle tweede lijn bijzonder veel suc ces. Utopia zocht het veelal op de cirkel, waar Operatie te eel ruimte bood. De eindstand van deae derby 14-14. In de 2e klas dames kwam Zeeland Sport niet in moeilijkheden tegen een statisch spelend EMM IV dat dankzij zijn routine toch nog zeven maal scoor de: 7-14. ALKMAAR - Jimmy van Rompu. clubarts van AZ'67, heeft sterke aanwijzingen, dat een aantal spelers van Rocla JC in het duel van afgelo pen zondag tegen AZ'67 onder in vloed van doping heeft gespeeld. Van Rompu. die na afloop van hel duel tegen cle Limburgse formatie hierop al zinspeelde, zal er bij cle medische commissie van de KNVB op aandringen om een dopingcon trole in te voeren. Met name het spelgedrag cn het bekkentrekken van twee Limburgse spelers (Ehlen en Blatter) zou volgens Van Rompu heel sterk in cle richting van doping wijzen. Van Rompu die eerder clubarts bij Telstar. DWS en FC Den Haag is ge weest, is ervan overtuigd dat. er "bij vier eredivisieverenigingen in het be taalde voetbal geslikt wordt. Hij wil hieraan'een einde maken en heeft, dinsdagmorgen een gesprek gehad met bonasarts Flits Kessel. Hoewel Van Rompu weet. dat er zonder con trole van betrokkenen na afloop niets le bewijzen is. heeft hij zo zijn vraagtekens. Daarom wil hij een al gemene maatregel: niet; omdat die in belang zou zijn van het voetbal in zijn •algemeenheid, maar omdat die ter bescherming van zijn eigen spelers zou zijn ..Er moet een officiële controle ko-, men via urinemonsters na afloop van cle wedstrijd. Met. steekproeven zou den wij erger kunnen voorkomen aldus Van Rompu. die het taboe rond de doping in het voetbal wil verbre- ,ken. Controle Met. deze actie wil de AZ-clubarts niet speciaal de Limburgse formatie Rocla JC hard aanpakken of in een kwaad daglicht, stellen. ..Als Blatter zegt dat hij niets geslikt heeft, kun je moeilijk het tegendeel bewijzen zon der controle achteraf Maar waarom wij nooit tot, maatregelen en afspra ken zijn gekomen weet ik niet", aldus Van Rompu. De suggestie dat ook het spel van de AZ-spelers Hugo Hovenkamp - afge lopen zondag goed voor een gele kaart - en Henk van Rijnsoever in verband gebracht zon kunnen wor den met doping, doet de 57-jarigé clubaits af met: ..Onze jongens zijn clean. Dat staat als een paal boven water. Ik ben toch ook niet bang voor een controle. Ik stel het zelfs nog voor aldus Van Rompu. die zelf proeven heeft gedaan. Daarover zegt hij; ..Eeti voetballer die doping heeft gebruikt heeft, een lagere weerstand. Dus wordt de kans op infecties of vi russen groter. Maar het vergroot ook de kans op blessures aldus Van Rompu. Uit proeven van de clubai ts van AZ is voorts gebleken dat een speler die amfetaminetabletten Slikt in liet veld minder presteert dan zonder doping. Afleiden Rocla JC-manager Hans Coerver vraagt zich af ol' de AZ-clubarts zelf wel bij de wedstrijd tussen AZ en Roda JC is geweest In een reactie op cle beschuldigingen dat Ehlen en Bi alter gedrogeerd zouden hebben gespeeld, zegt hij: „De AZ-clubarts wil hilermee cle aandacht van de ei gen spelers afleiden. Ik vraag mij af waar hij zo langzamerhand mee bezig is. Ook wij hebben geen enkel pro bleem met een controle naafloop van cle wedstrijd. Ons beleid, dat van trainer Jacobs en mij. is gericht op voetbal dat onze jongens kunnen op brengen. Dan zoek je toch geen toe vlucht tot doping", aldus Coerver tn een reactie. KNVB-bondsarls Frits Kessel wilde vooralsnog geen commentaar geven. „Ik verwacht eerst een telefoontje van Van Rompu en pas daarna zal ik commentaar geven namens de me dische afdeling van de KNVB", zo reageerde de heer Kessel. De KNVB neemt een afwachtende houding aan wat betreft cle beschul digingen van AZ-clubarts Van Rompu aan het adres van Roda JC over het gebruik van doping in de zondag gespeelde wedstrijd AZ'67- Roda JC. „Er is voor ons geen enkele aanlei ding om een initiatief te nemen een ondetzoek in te stellen", zegt KNVB-voorlichter Hamstra. ..Over igens is er geen klacht ingediend. Mocht dat alsnog gebeuren, dan zul len wij deze langs de gebruikelijke weg—en dat wil dan zeggen de tucht- commissïe - behandelen". eert 1-1. 6 J. J. Ganseman-J. Nagtegsal 2-0: 7 M. v. d. Plasse-H Geluk 2-0; 8 N. Chand-J. v. Dijke 1-1; 9 C. de Rooy-T. v. d. Male 2-0; 10 J. Guiljan-C. v. Splunter 1-1. SOUBURG-DOS 12-8: 1 P. C. AJIaart-I-I. Ver- doolaege 1-1; 2 P v. Splunler-J G;;jndh.->r 2-0 3 L v. Soelen-F. Kievit 2-0: 4 M. Bronlce-E. Verdoolaege 1-1: 5 L. v. Zande-P. Dalsem 0-2. 6 L. v. Daelen-J. v. Beeck 1-1: 7 J. v. Ecnennaam-H. Brouwer 1-1: 8 P. Filius-C. Suurland 1-1; 9 K. Kaljouw-t-1 Wagenaar 2-0; 10 F, v. Dixlioorn-A. A. v. d. Mark 1-1. Er is ook een begin gemaakt, zij het op bescheiden schaal, met- de partijen om de persoonlijke tit.eL Omdat diverse spelers betrokken zijn bij de wedstrij den in het regionale toernooi wordt eerstop27novembera.s.vollediggestart. De finale in de le klas is begonnen met- de navolgende partijen: Groenenberg-Willemse 0-2: HoLlestelle-M. P. Versluis 1-1: Houmesx-J. K. Versluis 1-1: Lindhout-- Ridderhof 0-2 en Moens-Provoost 1-1. Kriekaard uit Krabbencbike kwam niet opdagen tegen zijn opponent Grim en de wedstrijdleiding zal omtrent deze partij nog een beslissing nemen. Zaterdag komen de junioren in hei. strijdperk te 's-Gravenpolder met de navolgende partijen Guiljam-Kasse. Saman-v. Splunter.. KorttVersluis. Kaljouw-de Wild. MIDDELBURG - Zaterdagavond om 6 uur wordt in dcsportaccommodalie 'de Slaghvaert' aan de Kruitmolenlaan in Middelburg het tafeltennistopduel in de promotie hoofdklas C gespeeld tus sen Middelburg-Zuid 1 en Polec Enge- neers I uit Haarlem. Dit duel lussen de nummers twee en één van de ranglijst kan wel eens van beslissende betekenis zijn voor het verdere verloop van dc competitie temeer daar bij een over winning van de bezoekers de voor sprong met nog drie wedstrijden voor deboeg dan wordt uitgebreid tot3 pun ten. MZ 1 móet deze wedstrijd dus winnen en gezien de stijgende vorm van het trio Peter Kersten, André Louwen en Koen de Vries is er een reèele kans aanwezeg om de Haarlemmers te kloppen en de leiding over te nemen. MZ heelt thans één punt achterstand op Polec en hel eerste duel in Haarlem werd enkele en kele weken geleden op cle valreep met 6-4 verloren. De Middelburgers zinnen op wraak en zij zullen alles in het werk stellen om het gestelde doel, titel en promotie naar cfe hoofdklas. te berei ken. Bij cle gasten wordt vooral de sterke Leddy Prorok (ex-ereklassen de te kloppen man. Hij bleef tot nu toe on geslagen en dit record hangt in Middel burg aan een zijden draadje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15