SCHEEPVAART SCHELDE-RIJN GEDEELTELIJK HERSTELD Beter Wonen Zierikzee laakt afremmen bouwmogelijkheden Goes heeft haast met oostelijk deel van stadsrondweg Politiehonden streden om kampioenschap 1976 Voor ruim ton aan tapijten gestolen bij firma Morres DINSDAG 26 OKTOBER 1976 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN KRIÏItK uR RAAD ZIERIKZEE streek Wachtende schepen in het Schelde-Rijnkanaal (Slot van pag. i) leerd. Die Inspectie werd uitgevoerd, omdat er berichten waren gekomen dat in de sluizen bij Zandvliet olie gezien zou zijn Gezien die berichten vond een aantal binnenvaartschippers dat rijks waterstaat te laat maatregelen geno men heeft. Dat verwijt wordt door een woordvoerder van rijkswaterstaat zeer beslist van de hand gewezen. ..Vrijdag middag was er niets te zien. We werden pas zaterdagmiddag met de olie gecon fronteerd. En toen hebben we de nood zakelijke maatregelen genomen. „Za terdagavond om half negen werden de sluizen gesloten. Zondag zijn er nog ne gen schepen door gekomen maar toen bleek er te veel olie mee te komen in de Oosterschelde. waarna de sluis opnieuw gesloten werd. „We moesten die maat regel wel nemen ter bescherming van het milieu van de Oosterschelde. de be langen van de mossel- en oesterhandel vormden daarbij ook een aspect", aldus de woordvoerder van rijkswaterstaat. De binnenvaartschippers waren na tuurlijk niet bijster gelukkig met de maat regel, hoewel ze er ergens toch ook wel begrip voor op konden brengen. Volgens hun zeggen loopt de schade van één dag stilliggen uiteen van vijfhon derd tot een kleine duizend gulden. De schippers waren er ook niet erg te spreken dat bij de Kreekraksluizen nog steeds geen mogelijkheid bestaat om proviand in te slaan. Ze vertelden dal op sommige schepen de levensmid delen maandagmiddag bijna op waren en ze vroegen rijkswaterstaat moge lijkheden te scheppen om in de be hoefte aan levensmiddelen te voorzien. ..De functionaris van rijkswaterstaat over die klachten: „De meeste schippers wisten dat de sluizen gestremd waren. Er waren dus twee mogelijkheden: ofwel omvaren ofwel wachten. Ik kan me niet voorstellen dat ze besloten hebben te wachten zonder bij moeder de vrouw te informeren of er wel voldoende eten aan boord was". Overigens lag het in de be doeling van rijkswaterstaat om, als er maandagavond nog niet gevaren had kunnen worden, te trachten een SRV- wagen of iets dergelijks naar de sluizen te krijgen. Vandaag (dinsdag) zal het schoonma ken van het westelijk deel van hetslui- zencomplex doorgaan. Overigens zou- ABOP-voorzitter spreekt in Oostburg OOSTBURG - Algemeen voorzitter J van den Bosch van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP) zal dinsdag 2 november 's avonds om halfacht het woord voeren in de in hotel "De Eenhoorn' te Ooslburg te houden algemene vergadering vanhet district Zeeland van de ABOP. Met name zal de heer Van den Bosch een discussie aan gaan over de beleidsvoornemens van het ABOP-hoofdbestuur. Auto beschadigd bij botsing SCHARENDIJKE - Ter hoogte van de kruising Heuvelsweg-Delingsdijk te Scharendijke werd bij een botsing tus sen een trekkeren een personenauto de personenauto beschadigd. De trekker, bestuurd door M. H. de R. uit Scharendijke verleende geen voor rang aan de personenauto, die werd be stuurd door de heer K van de S. uit Hel- levoetsluis. Internationaal hengeiconcours 'Kapelse Kanaafvissers' 's-GRAVENPOLDER- De hengelsport- vereniging 'De Kapelse Kanaal vissers' hield afgelopen zaterdag een interna tionaal hengeiconcours in de \Y'ester- schelde. Hiervoor hadden zich ruim 400 deelnemers ingeschreven. Er werd veel visgevangen, vooral in de Boonepolder bij 's-Gravenjiolder. De uitslag ïuiaae: Bekerwinnaars. Ie prijs: G. Versluis EGHV 2715 pnt. Ie Ned. dame: mevr. Slabbekoorn-Versluis 1950 pnt; le Zeeuw: D. Rijkhals de pilik Hansweert 2105 pnt. le lid. HVKK M. Zuid.weg 1947 pnt; le buitenlander R. de Maecker. Wendüne. Belgie 1113 pnt Junioren le Adrie Aarden Zeester 1542 pnt, 2 mejuffrouw Lepoeter HVKK 1230 pnt; 3e P. Blok. Reimerswaal 1192 pnt Korpsen le Zeester Halsteren 10.432 pnt; 2e HVKK Kapelle 8642 pnt, 3 EGHV Goes 6437 pnt. 4e Oosterschelde vissers St. Maartensdijk 7661 pnt. 5e Eendracht vissers Nieuw Vossemeer 7193 pnt. 6e HMS de Heen 5673 pnt. 1 G. Versluis EGHV. Goes 2715 pnt; 2 C. Aareden. Zeester. Halsteren 2612; 3 P. Bode, Zeester. Halsteren 2500; 4 J. Po- tappel. HMS de Heen 2388: 5 A. Mens. Eendrachtvissers Nieuw-Vossemeer 2197: 6 D Rijkhals de Pilik, Hansweert 2105: 7 H. Vermaar OSV St Maartens dijk 2085. 8 G van Tilburg Glijmernvis- sers 2028: 9 Theo de Daere GBV Roos endaal 2028. 10 mevrouw Slabbekoorn-Versluis EGHV. Goes 1950; 11 M. Zuidweg HVKK Kapelle 1947, 12 J. Aadriaanse HVKK Kapelle 1938; 13 mevrouw Deegens HVKK Ka pelle 1915, 14 M. Luysterburg Zeester Halsteren 1390; 15 C. Machielse. Zeester, Halsteren 1862. den de problemen in één keer opgelost zijn als de wind naar het noorden zou draaien, maar er wordt ook voor van daag zuid-oostelijke wind verwacht Over de vraag wie heischoonmaken van de sluizen moet betalen zal tussen Bel gië en Nederland nog wel wat gebakke leid worden. Rijkswaterstaat is er vrij wel zeker van dat de verontremïgm van Belgisch grondgebied at komt. De Bel gen ontkennen ditnog steedsen hebben intussen al laten weten aan Nederland de rekening te zullen presenteren vooi hert gebruik van hetoliereinigingsvaar- tuig en het bedienend personeel ervan Rijkswaterstaat vermoedt dat er onge veer veertig ton olie in het Schelde- Rijnkanaal terecht is gekomen Daar van is uiteindelijk maar een deel bij de Kreekraksluizen beland, omdat de enigszins poreuze bekleding van de ta luds van het kanaal nogal wat olie heb ben opgezogen. Die olie is door de golfs lag van de schepen aan de kant afgezet en zal geen verdere verontreiniging meer kunnen veroorzaken. Het oliezuigvaartuig van de Antwerpse havendienst in de Kreekraksluis. Activiteiten JOK in herfstvakantie „KUNNEN NIET VOLDOENDE BOUWEN" voorzitter Coumou voor ae natte vin germethode' om leegstand te registre ren. Beter Wonen heeft slechts één wo ning leeg staan Hij vertelde wel. dat een langere periode wordt aangehouden tussen vertrek van de vorige bewoners en de nieuwkomers om de woningen te kunnen opknappen. Op die manier ont staat vaak een verkeerd beeld over de leegstand. De jaarrekening over 1974 van de vereniging laat een risicoreserve van één en een kwart miljoen zien en een bedrag in het onderhoudsfonds van 1.212.500. Beter Wonen is zo laat met deze jaarrekening, omdat de van de ge meentes overgenomen woningen moes ten worden ingebouwd. Het is de bedoe ling dat volgend jaar de jaarrekening over 1975 en 1976 worden aangeboden ZIERIKZEE - Het bestuur van wo ningbouwvereniging Beter Wonen te Zierikzee maakt zich ongerust over de afremmingen van de bouwmogelijkhe den voortvloeiend uit het beleid van onder meer de gemeenteraad van Zie rikzee. Dat zei direcleur-ing. Ph. H. van Doornc maandagavond tijdens de al gemene ledenvergadering van Beter Wonen in Mondragon te Zierikzee. Voorzitter J. Coumou waarschuwde dat het tegenhouden van woningbouw nu consequenties voor straks heeft. De heer Van Doorne ondersteunde zijn betoog met enkele cijfers. Het aantal 11mirsttbsidtG aanvragen voor woningen bedroeg per 1 oktober 221. terwijl er slechts 28 wonin gen in aanbouw zijn Datzou betekenen, stelde hij. dat we tien jaar nodig hebben om aan deze behoefte te kunnen vol doen. Deze 221 aanvragen zijn van eigen bevolking of van mensen die sociaal ol economisch een binding met Schouwen-Duiveland hebben. Van bui ten de regio zijn er nog 102 aanvragen bij Beter Wonen binnengekomen. Zonder in de bevoegdheid van het gemeente bestuur te willen treden, waarschuwde HULST-Uiteen onderzoek isgebleken dat verleden week bij liet meubelbed rijf Morres BV te Hulst voor meer dan honderdduizend gulden aan oosterse tapijten is gestolen. Dat werd maan dagmiddag van de zijde van de directie van Morres meegedeeld. De tapijten zijn niet legen diefstal verzekerd en het bedrijf moet de schadepost zelf dragen. De inbraak in de grote meubelzaak ge beurde afgelopen donderdagnacht. Een deur en een raam van het bedrijf werden gelorceerd. De daders verdwenen met buit in een oude bestelwagen van Mor res. Er was voorts nog geprobeerd vier vrachtauto's open te breken. De waarde van de t apijten ligt tussen de 110 en 120.000 gulden. KRUININGEN - Nadat het jongeren Vrijdagmorgen is de bestelwagen te- ontmoetingscentrum Kruiningen ruggevonden in het Belgische Eeklo. (JOK) voor de Kruiningse kinderen een Zaterdagmorgen hebben enkele werk stellige middag had georganiseerd in nemers van Morres de gestolen; 'Ons Dorpshuis' te Kruiningen waar- wagen naar Hulst teruggebracht, aan de goochelaar Red Tevano mede- „Er was geen pluisje meer in te vinden", werking verleende, volgde een disco- zo werd maandaggezegd. De rijkspolitie bal waarbij de stichting jongerencon- en de Belgische politie hebben de zaak tactgroep Hansweert (SJH) assistentie m onderzoek. Dat onderzoek heeft tot verleende. Beide evenementen trokken nu toe nog geen resultaat opgeleverd, veel belangstelling. Zon anderhalfjaar geleden zijn bij Mor- Vrijdagmiddag startte om half één een res te Hulst ook tapijten gestolen. De puzzeltocht per fiets voor de jeugd door beveiliging in het bedrijf is toen aange- Kruiningen vanaf de Mavo-school Tij- past. maar dat heeft verleden week niet dens de rit moesten verschillende vra- gebaat gen over Kruiningen beantwoord wor- De tapijten waren niet verzekerd omdat den. Het eindpunt was in net recreatie- de verzekeringspremie erg hoog is, zover gebied 'Den Inkel'. Hier kregen de deel- de verklaring van Morres BV. nemers een versnapering en een sticker 'aangeboden Aansluitend volgde een natuurlocht door dit bosgebied onder leiding van de heer G J. Slob uit Kruin ingen. medewerker van 'Natuurbe scherming Zeeland'. Hij wees de kinderen op de verschil lende planten, paddestoelen, bomen en vogels en vertelde wat over de ontwik keling van hel bos. Hij vertelde echter ook. dat de mens vaak veel schade aan de natuur aanbrengt. Verder zette hij een net op waarmede hij vogels vangt om ze te ringen en op deze manier nader informatie over het vogelleven te ver krijgen. Tenslotte beantwoordde hij nog BIJ OUWERKERK een aantal vragen van de kinderen Vrijdagavond organiseerde het JOK een dropping. Iedereen vanaf de leeftijd van 13 jaar kon hieraan meedoen Per auto werden de deelnemers geblind doekt de polder ingebracht waar zij werden 'vrijgelaten' en op eigen gele genheid weer naar Kruiningen moesten zien terug te komen waar zij weiden onthaald op een kop lekkere warme soep. Tijdens de tocht die een afstand had van ongeveer 5.5 km mochten de deelnemers geen der auto's ontmoeten. Was dit het geval, dan moesten zij op nieuw vanaf hun droppingsplaats de t e rugtocht naar het dorp aanvangen. Tij dens de tocht reed nog een tweetal lé den van de EHBO mede om zonodig in noodgevallen hulp te kunnen verlenen Nog voor elf uur waren alle deelnemers, dieomhalfachtvanafde Mavo te Kruin ingen vertrokken waren, weer op hun eindpunt aangekomen. Zangavond Kapels dameskoor KAPELLE - De zangavond die het Ka- pels dameskoor zaterdag hield is een groot succes geworden. De avond was Ier gelegenheid van het tienjarig be staan van hel koor. Er werd doorzeven koren en een combo aan meegewerkt. Mevrouw T. Ruissen-Boogerd opende de avond meteen hartelijk welkom aan de aanwezigen Ook het college van b. en w. van Kapelle was aanwezig. Achtereenvolgens traden op het gast- Koor onder leiding van Gommen de Kok. het Christelijk Gemengd Koor Kapelle-Biezelinge onder leiding van mevrouw Schipper-Roose; de kinder- cantorij onder leiding van de heer G. Tegelaar. het dameskoor 'Schore' met medewerking van het kinderkoor We- meldinge onder leiding van mevrouw Boeij; combo Nova Melodica onder lei ding van Roel de Boer, Hervormd Kerkkoor en kinderkoor onder leiding van mevrouw Bretveld. die ook samen met de aanwezigen enkele liederen zon gen. bejaardenkoor Kapelle. onder lei ding van mevrouw Balkenende-Sandee en het Christelijk Gereformeerd Zang koor Biezelinge-Goes onder leiding van de heer Harinck Mevrouw Schrier- Burger sloot deze zangavond met een kort dankwoord. Ontspanningsavond UW voor bejaarden ZIERIKZEE - Maandagavond hield de afdeling Zierikzee van de UVV een ont- spanningsavond voor bejaarden in het hervormd verenigingsgebouw te Zierik zee De avond stond onder leiding van de kpresidente van de UVV mevrouw E. P. van der Lelie-Fokker Mevrouw M. K. Beije vertoonde dia's van een reis door Frankrijk. Na de pauze voerden enkele dames sketches op. De dames J Zijler-de Vin, mevrouw A. A. Beye-Barel. 'Smash '76' nieuwe naam Sint-Annalandse tafeltennisvereniging SINT ANNALAND - De leden van de onlangs te Sint Annaland opgcrichlte tafeltennisvereniging hebben 'Smasli'76' als clubnaam gekozen. De uitslagen van de eerste wedstrijden voor de onderlinge competitie luiden: Junioren heren S. Westdorp - K Goe- degebuure 21.12, 21,14. Johan van de Repe - A Rijnberg 21-10, 21-6, J. van de Repe - K Bazen 21-5. 21-7; H. van der Klooster - M. van der Klooster 21-17. 15-21. 21-14; Theo den Engelsman - R. Bruijnzeel 21-7, 21-9. W. van Oude naarde - P. Scherpemsse 22-20.21-18: T van 't Hof - Kees Westdorp 21-10, 13-21. 21-23. Junioren dames. Doordatertwee dames niet aanwezig waren is er bij de dames maar eén wedstrijd gespeeld' A. A. de Wilde won van I. Jopse met 21-17 en 21- 11. Senioren heren; K. Vroegop - D. Bruijn zeel 12-21,10-21; A. Menheere-W. Slager 6-21. 8-21, S. Vroegop - T. Heijboer7-21. 21-19.23-21; A. Fase-J. van Oudenaarde 21-11, 21-15. Senioren dames M- van der Klooster - E. van Beek 14-21, 15-21. De vereniging heeft tot nu toe 568 aan vragen voor huursubsidie behandeld en dat getal zal eind van het jaar waar schijnlijk rond de 600 liggen. Verderzal de vereniging op 5 november met 91 ge gadigden gaan praten over de 44 wo ningen in de beschutte sfeer, die de ver eniging op dit moment aan het bouwen is. Van deze 91 gegadigden komen er 61 uit Zierikzee. De vereniging heeft op dit moment een woningbestand van 2.929. waarvan 338 woningen in beheer voor een andere vereniging. Van 3 mei (de vorige verga dering) tot heden zijn 8 woningen in Zonnemaire gebouwd en zijn nog 72 wo ningen op het hele eiland in aanbouw. In voorbereiding zijn in totaal 76 wonin gen. In 2.102 woningen werd centrale verwarming aangelegd. In uitvoering zijn nog 17 woningen. Het streven is om van blok verwarming om te bouwen naar individuele centrale verwarming, aldus de heer Coumou Beter Wonen int aan huur maandelijks ƒ845.960. De boekwaarde van het woningbestand bedraagt 90.000 000: de economische waarde die ten dele werd geënt op de onroerend goedbelasting bedraagt 165.000 000 De bouw van grote blok ken huizen is voorlopig opgeschort, al dus de voorzitter Beter Wonen heeft nu de aandacht gericht op de renovatie en rehabilitatie. De heer Coumou noemde het een onbillijkheid, dat voor deze kleine aantallen waarvoor evenveel werk wordt verzet als voor de grote aan tallen woningen, de rijksbijdrage niet wordt aangepast. De woningbouwver eniging voelt weinig voor de verkoop van woningwetwoningen. Alleen in uit zonderingsgevallen zal daartoe worden overgegaan. Het bestuur overweegt nu de verkoop van 10 Noorse woningen in Haamstede. Bij de verkiezing hierna werd de heer B. H. Kievith tot bestuurslid herkozen. Commissaris M. Doelemanbesloot zijn functie in verband met zijn leeftijd neer te leggen en over te dragen aan een jon gere kracht. In zijn plaats werd zijn zoon H J. Doeleman gekozen. Voorts werden 14 leden van de ledenraad gekozen. Tij dens de rondvraag kwam de bouw van een verzorgingsDat aan de orde. Beter Wonen is nog op zoek naar een gunstige plaats daarvoor, deelde de voorzitter 'ZO VEEL MOGELIJK SPAREN' „VERKEER UIT BINNENSTAD WEGKRIJGEN" GOES - De gemeente Goes is van plan de aanleg van de oostelijke stadsrond weg zo snel mogelijk te verwezenlij ken. De opzet zoals die in de periode 1968-1972 uitgestippeld werd, blijft grotendeels gehandhaafd, ondanks een aanzienlijk lagere groei van de ge meente dan bij het opstellen van de plannen was aangenomen. De rondweg moet globaal lopen vanaf de Joachimi- kade, dwars door het groenrijke gebied langs de Oude Singel, via de Kievit laan, Beatrixlaan, Oostsingel en Zon nebloemstraat naar het stuk rondweg bij Honderd Gemeten dat al klaar is. ■Volgens de Goese wethouder L. H. de Leeuw (ruimtelijke ontwikkeling) heeft de gemeenteraad de uitgangspunten voor de aanleg van de rondweg al aanv aard. „Het ligt ter goedkeuring bij gede puteerde staten van Zeeland. Welzullen we proberen zoveel mogelijk waarde vols te sparen", zei hij maandagavond tijdens een bijzonder druk bezochte hoorzitting in de Van Dusseldorpschool te Goes. Uitgenodigd waren bewoners van de Zonnebloemstraat en directe omgeving. „Aanvankelijk is een lijn gezet die veel aantastte. Dat is teruggedrongen. Nu zijn we van mening dat we wel een be- B en w Wissenkerke paalde hoofdlijn moeten aangeven, maar geen snelle wegen meer moeten trekken. De bestaande bebouwing wil len we zoveel mogelijk respecteren", al dus de heer De Leeuw. „Er is een duide lijke verandering in het dénken opge treden". De wethouder vertelde dat er desalniettemin toch nieuwe wegen aan gelegd moeten worden, mede om het doorgaande verkeer zoveel als mogelijk is uit de binnenstad te weren. Hij herin- 1 nerde eraan dat een onderzoek ooit uit gewezen heeft dat 44% van het verkeer in de binnenstad een doorgaande be stemming had. Mede daarom houdt de gemeente vast aan de aanleg van de stadsrondwegen (tangenten genaamd). In zijn be toog wees de heer De Leeuw op de ontwikkelingen in de gemeente: de doortrekking van de Deltaweg naar njksweg A-58, waardoor het mogelijk wordt om de Oranjeweg aan te sluiten op de oude rijksweg 258 (Patijnweg). De Anders zou de voortzetting verkeer minder in de binnenstad en Oostsingel/onnebloemstraat terecht zou komen. Over de Zonnebloemstraat zei de heer De Leeuw dat er twee mogelijkheden zijn om de stadsrondweg er uit te voe ren: een parkeerverbod of verbreding van de straat met verlies van tuinen. De keuze moet volgens de wethouder van ruimtelijke ontwikkeling nog gemaakt, worden. Hij benadrukte dat de keuze niet een voudig is. „Maar het is wel zo dat er iets moet gebeuren", betoogde de heer De Leeuw. Hij gaf aan dat bij het instellen van een parkeerverbod, vervangende parkeergelegenheid gevonden kan wor den in de Kamperfoeliesiraat. De wet- houder verduidelijkte dat het tracé tei hoogte van de hoek Zonnebloem straat/Oostsingel niet veel gewijzigd hoeft te worden. „We vinden het niet zo erg dat er in dat tracé een kronkel zit. Het dwingt de automobilisten de snel heid te matigen", meende wethouder De Leeuw. Hij wees er wel op dat andere routes dan de Zonnebloemstraat voor de stadsrondweg niet mogelijk zijn. Samen me t de heren W. A. van Bochove. A. Hoitsma (openbare werken) en C. Versluis (algemene zaken) beant- woordde wethouder De Leeuw vervol gens vele vragen van de bezoekers. positief tegenover project Open School wethouder stelde dat rijkswaterstaat bereid is medewerking te verlenen aan hel overdragen van die oude rijksweg aan de gemeente Goes, waardoor door trekking mogelijk wordt. Hij ver wachtte dat daardoor het zwaardere A. DE RUITER UIT RENESSE WON OP VIER BANNEN OUWERKERK - Het district Zeeland van de koninklijke Nederlandse politiehond-vereniging heeft afgelopen weekeinde op het terrein 'de Vier Ban nen' te Ouwerkcrk de kampioenschap pen 1976 gehouden. Eerste eindigde de heer A. de Ruiter uit Renesse, tweede werd de lieer F. Ehrentreich uil Hein- kenszand. Op de derde plaats kwam de heer J. Cappon uit Middelburg (zijn bond is eigendom van de bewakings dienst van de kerncentrale Borsselei. Het kampioenschap werd 's morgens vroeg ingezet met. het zoeken van verlo ren voorwerpen. Toen de 3 honden allen een voorwerp uit het water moesten ha len.' waren er zeker drie dieren die het voorwerp naar de verkeerde oever wil den brengen. Een tijdig commando van de baas bracht de dieren terug; ze had den kennelijk weinig last van het koude water. De volgende opdracht was het opsporen van een kist. die in hét bos verstopt was. De honden werden een voor een alleen het bos ingestuurd om de kist te zoeken loos staan, waardoor de hond blijkbaar merkte dat hij de verkeerde voor zich had. Twee honden lieten de pakwwerker later bij een vluchtpoging lopen, het en moesten daarna blaffen aan de baas geen de nodige punten kostte. Na de kenbaar maken waa de vindplaats was. Vijf honden vonde de kist. Twee honden blaften zomaar ergens en een hond ging achter de konijnen aan De rest van de morgen konden de geleiders met hun dieren laten zien hoe goed ze waren in kleine dingen, zoals netjes naast de baas lopen, rustig blijven liggen tot de baas terugkomt, en dergelijke 's-Middags werd er gewerkt met de zo-' genaamde 'pakwerker"- Een boef vluchtte met een flinke voorsprong weg en de homd moest hem tot staan bren gen. ondanks stokslagen, pistoolscho ten (met losse flodders) en gooi- en smijtwerk. Tijdens het pakwerk ge- buerde er nog een incident. Een van de honden vloog namelijk niet op de be schermde pakwerker af. maar op een van de keurmeesters. Deze bleef rooer- wedstrijd werden in restaurant de 'Vier Bannen' prijzen uitgereikt, door de drie keurmeesters Melse. Sweres en Minder- houd. Winnaar dDe Ruiter ontving als extra prijzen de Dora-wisselbeker en de wisselbeker van de afdeling Zeeland van de KNPV voor de beste hond. D heer Cappon kreeg de Dino-wisselbeker vooor de beste in afdeling I en de beker voor de 'bestrevierder' ging naar de heer Ehrentreich. Het was de laatste wed strijd in dit seizoen van de afdeling Zee land. De volledige uitslag luidt1 1 A de Ruiter Renesse 408,5 punten. 2 F Ehrentreich Heinkenszand 388; 3 J. Cappon Middelburg 385; 4 F Haartsen Clinge 380; 5 A. Louwerse Blggekerke 376,5; 6 J. Schenk Re nesse 338; 7 P. Schipper Koudekerke 319; 8 M. van Loo Ouwerkerk 283. WISSENKERKE - Het gemeentebes tuur van Wissenkerke staat positief tegenover het project voor werkende volwassenen van de 'open school'. Het college stelt de raad voor eventuele kosten, die na 1979 uit dit project zullen voortvloeien, voor rekening van de gemeente te laten komen. B. en w. vin den het van groot belang dat volwasse nen alsnog in de gelegenheid worden gesteeld iets bij te leren. Zij menen dat als over enkele jaren zou blijken dat het rijk niet meer alle kosten voor haar re kening kan nemen, de gemeente zich nu al bereid moet verklaren dan mee te betalen. de cur sussen in gevaar kunnen komen. De gemeenteraads zal zich maandag 1 november kunnen uitspreken over het, al dan met meewerken aan het open schoolwerk Op deze gemeenteraads vergadering komen ook drie voorberei- dingsbesluiten van drie bestemmings plannen aan de orde. B. en w. stellen voor een ontwerp-be stemmingsplan Geersdijk-Oost II voor te bereiden. Dat betreft een terrein achter de bejaarden woningen aan de Oostweg waar thans volkstuintjes zijn. Op dit terrein zou een nieuwe lagere school moeten worden gebouwd, alsmede enkele woningen en een speelweide. Het tweede voorbereidingsbesluit dat van de raad wordt gevraagd betreft het tegengaan van de bouw van landhuizen in het buitengebied. Ten derdestellen b. en w een voorbereidingsbesluit voor om het bestemmingsplan Roompot III te wijzigen. Dit met het oog op het bouwen van een bedrijfswoning in het nieuwe gedeelte van de camping. Tijdens de gemeenteraadsvergadering zal een nieuwe beheerder voor het dorpshuis in Wissenkerke worden be noemd. B. en w. stellen voor de (enige) sollicitant uit Wissenkerke te benoe men, de heer D. J. Zwijnenburg, De an dere vier gegadigden kwamen uit Kort- gene, Goes. 's-Gravenpolder en Bergen op Zoom. Andere punten op de agenda zijn de gemeenschappelijke regeling van de brandweerkring Noord- en Midden-Zeeland, opnieuw verpachten van enkele stukken grond en een voor stel tot nadere vaststelling van de ver goeding van de bijzondere kleuterscho len. De vergadering begint maandag 1 no vember om half ach tm de consistorie bij het dorpshuis in Wissenkerke. NED. HERV. KERK Beroepen te Puttershoek (toezegging!: J. Kaai te Nieuwveen: Beroepen te Klaaswaal: L. C. Talsma kandidaat te Den Haag: Beroepen te Eethen en Drommelen: W. J. Gorissen kandidaat te Gouda; Aangenomen naar Gameren: H JBoer kandidaat te Spijk <ZH> die bedankte voor Schoonerwoerd. Biltsum en Haaf- ten; Aangenomen naar 's-Gravenzande: K. Ooms te Arnhem: Bedankt voor Sneek: B Jager te Roden: Bedankt voor I Jsselmuiden: M. Verduin te Brakel: GEREF. KERKEN Beroepen te Scheveningen: J. Vegh te Terneuzen; Aangenomen naar Assen: M. M. den Hollander te Marienberg die bedankte voor Aalten. Bedankt voor De Lier: H. Lijesen te Rotterdam-Pendrecht: GEREF. KERKEN VRIJGEM.T Bedankt voor Den Bosch en voor Rotterdam-Oost: M. Brandes te Erme- lo: GEREF. KERKEN VRIJGEM. BUITEN VERBAND Beroepen te Deventer in combinatie met Langeslag: A. van de Dussen kan didaat te Rotterdam: CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naai' Maarssen: H. D. Rietveld kandidaat te Apeldoorn die bedankte voor Thesinge: Bedankt voor Hilversum-Oost: C. Langbroek legerpredikant te Veenen- daal: Bedankt voor Zierikzee: J. Brons te Veenendaal: GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Oosterland en voor Eind hoven: A. Hogerland te Krabbendijke: Bedankt voor 's-Gravenzande: A. Hof man te Scheveningen: Bedankt voor Scherpenisse: W. C. La- main te Grand Rapid in de VS; Beroepen te Hamilton (Ontario, Cana da): J. van Haaren te Amersfoort. B. en w. Duiveland in beroep tegen uitbreiding camping 'De Kreekoever' l Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Burgemeester en we thouders van Duiveland zijn namens de gemeenteraad bij de kroon in beroep gegaan tegen het feit, dat gedeputeerde staten van Zeeland een stokje willen steken voor de uitbreiding naar het noorden van de camping 'De Kreekoe ver' in Ouwerkerk. Ook de exploitant van de camping, de heer P. J. Wijnen, is tegen de weigering van g.s. bij de kroon in beroep gegaan. B. en w. en de gemeenteraad van Ou werkerk hadden de uitbreiding voorzien in het bestemmingsplan 'Recreatiege bied Ouwerkerk'. dat tijdens de raads vergaderingen in juni en juli 1974 werd vastgesteld. Men had er de verbetering van de bestaansmogelijkheden van de camping mee op het oog. Gedeputeerde staten van Zeeland achtten de uitbrei ding. gepland tussen de huidige cam ping. de bedrijven aan de Koninging Ju- lianaweg en het sportveld, niet wense lijk en onthielden op 20januari 1975 hun goedkeuring aan dat deel van het be stemmingsplan. De heer Wijnen voert onder meer aan, dat zijn gezin van de camping afhanke lijk is en dat het bijzonder wenselijk is de camping uit te breiden. Volgend jaar zes toeristendagen in Zierikzee ZIERIKZEE - De evenementencom- missie van de Zierikzeese VVV wil vol gend jaar in deze stad zes toeristenda gen organiseren. Afgelopen seizoen waren er vijf toeristendagen. De toeris tendagen waren onderwerp van ge sprek tijdens een maandagavond in Concordia gehouden VVV-vergadering. Voorzitter H. Schot merkte op, dat er eigenlijk te weinig mankracht is om de toeristendagen goed te laten verlopen. De evenementencommilssle besteedde dit jaar ongeveer 17.000 gulden. De kkosten voor volgend jaar worden op minstens 25.000 gulden geraamd. De ac tiviteiten van de toeristendagen wil men uitbreiden van de Vismarkt en de Balie naar de Beurs. Tijens een discus sie kwamen een aantal ideeën naar vo ren over de wijze, waarop de toeristen dagen attractief kunnen worden ge maakt. Leden industriebond CNV bespreken het arbeidsvoorwaardenbeleid GOES - De industriebond CNV houdt begin november in Terneuzen, Middel burg en Goes rayohvergaderingen, waarop het arbeidsvoorwaardenbeleid voor 1977 besproken zal worden. In Ter neuzen en Middelburg worden de ver gaderingen gehouden op 1 november, respectievelijk in de 'Opstandingskerk' en in het 'Zuiderbaken'. In Goes vindt de vergadering op 2 november plaats in 'De Opril'. De vergaderingen beginnen om acht uur. Scheepslampen en boottrailer gestolen HA AMSTEDE- Uit een stuurhut op een recreatieterrein aan de Strandweg te Haamstede werden twee koperen scheepslampen gestolen die eigendom zijn van de heer M. H. de R. uit Dord recht. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Verder werd op het parkeerterrein van camping 'Duinrand' een boottrailer ge stolen, eigendom van M. H. uit Poortu- gaal. Ledenvergadering Vogelvrienden OUD-VOSSEMEER - De Oud- Vossemeerse vogelkwekersvereniging De Vogelvrienden zal vrijdagavond in het clublokaal van de heer Saparow een ledenvergadering houden. Hierbij zul len de formulieren voor de tentoonstel ling op 12 en 13 november worden inge leverd. De vergadering begint om hal acht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 20