I St Aioy via monsterzege |op Jaskï ongeslagen Spannende zwemwedstrijd dames in de E-competitie HARMS OPNIEUW IN '76 NATIONAAL KAMPIOEN Zwart Wit drukte MMHC uit kopgroep PZC/s VOOR TON PARIS IN SLUISKIL MEE OM DE TITEL VEEL JEUGD BIJ RUITERCROSS DOMBURG MZ RUKTE VIA FORSE ZEGE OP NAAR DE TWEEDE PLAATS Eerste zege voorschakers Vonhoff betreurt optreden van de Utrecht-supporters Blijvende interesse voor Koch NATIONALE KADERTITEL 3E KLAS FORS VERLIES VOOR DAMCLUB MIDDELBURG Betty Stoeve ANIMO II DOET WEER LQ DINSDAG 26 OKTOBER 1976 sport 11 MIDDELBURG - Ook de returnwedstrijd in Hilversum tegen Jaski I heeft St-AIoysius I voor de hoofdklas tafeltennis in een ruime zege omgezet. Stond vorige week het scorebord op 10-0, nu wonnen de Zeeuws-Vlamingen de uitwedstrijd met 1-9 waarmee zij hun twee punten voorsprong op Ravesteijn behielden. De Limburgers scoorden dit weekend 3-7 bij NMB/VDO terwijl Scylla III met 4-6 R. en R. I ter plaatste liet. tic mede- degradatie In depromotïehoofdklasC behaalde MZ I bij Oldra in Arnhem weer een royale overwinning- Het werd nu 2-8 waalJ André Louwen driemaal won. MZ rukte door dit resultaat op naar de tweede plaats achter Poiec. Het belangrijke duel tussen de leiders Polec en Steeds Hoger I werd ruimschoots door eerstge noemd team gewonnen waardoor Steeds Hoger naar de derde plaats zak te. Dennenberg 1 hield contact met de kop na 1-9 bij Swift I. In groep D werd de ontmoeting Irene I - Wilno 1 bij de stand 2-3 voor de Vlissingcrs gestaakt, omdat de vrouw van de Tilburgse speler Huub Weyenberg een vrij ernstig ongeval in Tilburg overkwaam waardoor deze spe ler ijlings het wedstnjdveld moest verla ten. Avanti I wist bij Ons Vermaak I een 3-7 overwinning te behalen en Delta Lloyd II hield met 2-8 Belcrum I op de laatste plaats. Opnieuw verloor Stp- Aloysius II in de overgangsklas, nu met 3-7 van leider Korenbeurs II waarbij al leen Paul van Laere met tweemaal winst voldeed. Diveko won met 7-3 van Scylla IV en Vriendenschaar I bleef tweede na 7-3 op Phoenix III. Ren spannende wedstrijd speelde MZ II in de promotie-overgangsklas, waar tegen Wibats IV een 2-4 achterstand in 5-4 werd omgezet. Invaller De Poorter (voor De Voogd) moest echter in de laatste partij in de derde game met 19- 21 toch nog een pounlaan de Hagenaars prijsgeven. Triest was bovendien dal Steeds Hoger II c weghaalde bij leid» TSC I hield hekkesluiter Twenty One Up II met 6-4 van zich af. Opnieuw ver loor in de hoöfdklas dames MZ I met 10-0 nu van Avanti II en Megaoles bleel ongeslagen na 9-1 tegen NMB/VDO. In de overgangsklas dames bepaalde JAN DE LEEUW WON 1E HALSTERENCROSS HALSTEREN - In de' eerste clubcross van ditseizoen van Olympia uit Halste ren werd Jan de Leeuw uit Oud- Vossemeer eerste In een tijd van 12.40 6 over de 4 kilometer. Tweede werd Kees Zuiderveld ui Hoogerheide in 12.45 en derde Frijn de Laet uit Halsteren in 12,56. In totaal zullen vier wedstrijden worden gelopen op een bosparkoers bij Fori Goverde. waarvan de drie beste re sultaten zullen gelden voor het eind klassement, dat vorig jaar door Kees Zuiderveld werd gewonnen. St-AIoysius de eindstand tegen VVV op 9-1 enisnualbijna kampioen Belcrum 1 klopte Play Fair met 7-3. In de landelijke jeugdcompetitie blijlt Wilno I aanspraak maken op het kam pioenschap in de A-klas jongens. Nu werd Scylla met 7-3 aan de zegekar ge bonden en Wegman en du Fossé als puiueninakeis MZ I klopte opnieuw VVV. net werd 10-0. In de B-klas bleel MZ II leider na 8-2 tegen Laurens I en St-Aloy wist bij Zand met 3-7 de volle winst ie vergaren. De MZ-meisjes verlo ren met 7-3 van Steeds Hoger. PI - In tic eei Ivinpiade in l et 3.5-0.5 s» Anders dan i olympiade di ens liet /wit? Ier 0,5-0.5. Ligterink-Schammo 1-0. Knijpors-Sclmeider 1-0. Uitslagen eerste ronde Verenigde Slaten - Iran2-ien 1 afg.. Ai'geptinie-VenezuelaS-Öen I al'g.. Luxemburg-Nederland 0.5-3.5. Is rael Uruguay 3.5-0-5. Icrland-Wesl-Diii Island 0.5-2.5 en 1 aig.: Engeland-Nieuw zeeland 2-1 en 1 alg. Dominicaanse Republiek-Zweden 0-2 en 2 aig. Canada-Monaco 4-0. Hong- Rong-IJsland 0-3 en 1 afg.. Filippijnen- la- roer Eilanden 4-0. Guemsey-Oostenrijk 0-4. Spanje-Amerikaanse Maagdeneilanden 4-0. Nederlandse An tillen-Zwitserland 0-3 en 1 al'g. Australiê-Japan 3-0 en 1 afg.. Andor ra-Italic 0-3 en 1 afg.. Finland-Bntse Maag deneilanden 3-0 en 1 al'gCostarica-Chili 0,5- 2.5 en 1 afg.. Columbia-Nieuw Guinea 3.5-0,5, Thailand-Noorwegen 0.5-2.5 en 1 afg.. Wa les-Honduras l-l en 2 afg., Bermuda-Dene- i Utrecht betreurt het nplre- óor en tijdens de wedstrijd inleiding bij bet bestuur van UTRECHT - Burgemeester II. J. L. Vonhoff va den van supporters van FC l.'trceht zondag tegen A.jax in Amsterdam, maar hij ziel geen a de elub aan te dringen op extra maatregelen. Een woordvoerder van de gemeente zei maandag desgevraagd, dat Vonhoff deze week geen overleg zal voeren met het bestuur van FC Utrecht over de gebeurtenissen in het Ajax-stadion. Aanhangers van de eredivisieclub uit. de Domstad achtervolgden, zwaaiend met fietskettingen, zondag op een gege ven moment supporters van Ajax tol, op het veld. Volgens de woordvoerders is de heer Vonhoff verontrust over de misdragin gen van de voetbalsupporters in het algemeen. Hij acht het uit den boze dat bezoekers kettingen of andere 'wapens' meenemen naar het stadion. Maar volgens de burgervader zijn de maatregelen, die Utrecht onlangs heeft, geno men (zoals extra politie-bewaking), voldoende om de gemoederen in het sta dion Galgenwaard in de hand te houden. Op 19 september kwam het tot ongeregeldheden tijdens de wedstrijd Haarlem-Utrecht. De daaropvolgende thuiswedstrijd tegen PSV werd door VonholTbijgewoond. Utrecht won en het bleef toen rustig. Of de burgemeester aanstaandé zondag weer plaats zal nemen op de eretribune om een oogje in het zeil te houden, kon dewoordvoerder niet zeggen. GOES - In het zwembad te Goes is de eerste wedstrijd gehouden voor de lan delijke E-vcrcnigingszwemcompetilie. De dames en herenploegen van de Ganze (Goes), Sclieldcstroom (Bres— kens), de Vennen (Dongen) en Daphnia (Hoeven) hebben er een spannende wedstrijd van gemaakt. Vooral het ver schil tussen de dames was erg klein. Toen alle tijden bij elkaar waren geteld bleek dat Daplmia 2,9 seconden korter hadden gezwommen dan de dames van Scheldestroom. De eindstand luidde: 1 Daplmia 1035.9 seconden; 2 Schelde stroom, 1038,8; 3 De Vennen, 1040,0; 4 de Ganze, 1019,5. De Ganze kon niet volledig aan de start komen. Zo miste het Ellen Parma en die kon onvoldoende door dc andere meis jes worden vervangen. Met Ellen in de ploeg moet het voor De Ganze toch mo gelijk zijn heel dicht bij Daphnia te ko men. In de Ganze-ploeg won Hannie Schuit de 50 meter rugslag en Mar- greetje Kuipers de 100 meter rugslag.- Vooral de laatste zwom een uitstekende tijd. 'Paulja Buijsse van Scheldestroom be wees dat zij reeds in een goede vorm steekt. Zo won zij met. opvallend gemak de 100 meter vrije slag in de zeer goede tijd van 1.10.4. Bij de heren was de Vennen duidelijk de sterkste ploeg. Er zat wat meer kwali teit in de ploeg. Zo won Richard Roost met verbluffend gemak de 100 meter rugslag in een tijd van 1.20.8. een tijd die nog nooit door een Zeeuw in die leeftijds groep (onder de 12 jaar) is benaderd. Erik Kuipers en Roel Veens tra wonnen elk een nummer Bovendien won de Ganze het slotnummer, de 5 x 50 meter vrije slag na een zeer spannend duel met de ploeg van Daphnia. De Scheldestroom-heren moesten het doen zonder hun topzwemmers Jean-Pierre de Vries en Pieter Poldennan. In de ein duitslag was dat ook duidelijk te mer ken. De Bressiaanders werden vierde en laatste öp flinke afstand van winnaar de Vennen. Met genoemde heren in de ploeg was dit verschil zeker veel kleiner geweest. Nu kon alleen Rudie Bron een nummer winnen. Dat was de 100 meter schoolslag die hij met duidelijk verschil wist te winnen in de tijd van 1.21.2. De einduitslag bij de heren was: 1 De Ven nen 969.4 seconden; 2 de Ganze, 996,0, 3 Daphnia 1005.4; 4 Scheldestroom 1085.9. üc uitslagen waren: 100 meter schoolslag dames: 1 Annely Ver aart Daphnia 1.27.9; 3 Mieke Verdonck. Scheldestroom 1 33.7, 5 Marrit Klompe. de Rotterdam - Een met drie invallers naar Rotterdam getogen damclub Middelburg heeft tegen het sterke Charlois een l'orse 15-5 nederlaag gele den. De tegenstand was reeds na an derhalf uur spelen gebroken. Met nog vier spelers van beide teams aan de borden speelden de Middelbur gers Evert Wiskerke. Peter Schunselaar. Bram Goedhart en David Kasse alles of niets, hetgeen ech ter slechts resulteerde in drie punten. De spannendste partij leverden Middelburger Wiskerke en Ge rard Meijer, die nog tien zetten moesten doen toen de vlaggen op vallen stonden. Lammerenburg moest, met klein ver schil de punten bij Den Burcht laten; de Koudekerkenaren kwamen tot drie overwinningen, namelijk van G. Blom. H. de Vlieger en J. Francke. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt; Den Burcht-Laimnerenburg: C. J. de Koning - W Heydra 2-0, L. A. de Koning - W. Koppe- jank 1-1, Drs.H L, Simons-A. Francke2-0.J. de Koning-A de Buck2-0,A. W. Lelieveld-P. Francke 1-1,P. v. Veen - J boone 2-O.J. de Zwart - G. Blom 0-2, J v d Kaan - J. J v. Slrien 2-0, H. 1 Simons -I-I, de BVlieger 0-2, P. Jacobs - J. Francke 0-2. Totaal 12-8. Middelburg - Charlois: E M Wiskerke - G. Meijer 1-1, A Goedhard - J.Bastemeyer0-2, P. Schunselaar - G. H de Zeeuw l-l. aa. Kam- meraat - C. J. L. Hoogerheyde 0-2, D. Davidse - F. Brouwer k 0-2, M. F. de Jonge - H. Be rghout l-lJ. Grim - N. Delicaat 1 -1C. de Wolf - A. Hillebnnk 0-2, D. Kasse - H. Ruys 1-1. P. Tange - A. Smit 02, Totaal 5-15. Ganze 1.35.2 50 meter rugslag meisjes onder de 16 jaar: 1 Hannie Schuit, de Ganze 36.9: 2 Paula Buijsse, Scheldestroom 37,5; 4 Anne- marie Scherbeijn, Scheldestroom 38.6 100 nieter rugslag meisjes onder de 12 jaar: 1 Margreta Kuipers, de Ganze. 1.27.2; 3 Tjitske Panna, de Ganze 1.33.3; 6 Angehne van de Lijke. Scheldestroom 1 36.5. 100 meter schoolslag meisjes onder de 11 jaar: 1 Anita Roovers, de Vennen, 1.33.9: 2 Tjitske Panna, de Ganze 1.34.5, 5 Mieke Verdonck, Scheldc- 1.35 6 100 meter vrije slag meisjes onder de 16 jaar: 1 Paula Buijsse. Scheldestroom 1.10.4: 2 An- nemarie Scherbeijn, Scheldestroom 1.13 1. 5 Hannie Schuit, de Ganze 1 16.6 50 meter vlinderslag dames: 1 Ydain '(.Groen, de Ven nen 38.3; 4 Marleen van dc HeuveL Schelde stroom 38,9:5 Marnt Klompe, de Ganze 39.8.4 x 5(1 meter wisselslag estafette meisjes onder de 16 jaar: 1 Daphnia 2.35.7; 2 Scheldestroom 2.37.5, 3 de Vennen 2.40.6; 4 de Ganze 2 42 7. 100 meter schoolslag heren: 1 Rudie Bron. Scheldestroom 1.21 2; 2 Jan Haast, de Vennen 1.23.8; 3 Ruud van Dongen, Daphnia 1.24.1 50 meter rugslag jongens onderdo 16 jaar I Erik Kuipers, de Ganze 34.3:4 René Kiel. de Ganze 35 4; 6 Johan Klompe, de Ganze 36.3.100 me ter rugslag jongens onder de 12 jaar: 1 Ri chard Roost, de Vennen. 1.20 8; 3 Arco Wa genvoort. de Ganze 1.31.7, 5 Gilbert Smalle- gange, de Ganze 1.35.2. 100 meter schoolslag jongens onder de 14 jaar: 1 Kees van Giers- bergen. de Vennen 1.29.5: 2 Kees-Jan van Overbeeke. de Ganze 1.31.5: 6 Jan-Kees Die- leman, de Ganze 1.36.7. 100 meter vrije slag jongens onder de 16 jaar: 1 Rudie van Pelt, Daphnia 1.08 4; 3 Johan Klompe. de Ganze 1.10.0: 5 René Kiel. de Ganze 1.10.6. 50 meter vlinderslag lieren: 1 Roel Veenstra. de Ganze 30.4. 3 Jan KeesDie- leman, de Ganze 35.2; 6 Rudie Bron. Schelde stroom 35.8. 5 x 50 meter vrije slag estafette jongens onder de 16 jaar: 1 de Ganze 2.36.3; 2 Daplmia 2.36 8; 3 de Vennen 2.41.7; 4 Schelde stroom 2.59 9 TERNEUZEN - De belangstelling clubs uit betaalde voetbal voor Ter- neuzenmiddenvelder Leo Koeli blijft bestaan. Nadat eerder al A,ja.\ via Frans Derks interesse had geloond is nu de FC Twente op dc markt voor Leo Koch. Over een aantal weken moet Leo Koch bij de formatie van Spitz Kohn een oe fenwedstrijd gaan spelen. De Temeu- zenmiddenvelder ondervindt overigens nog altijd hinder van een knie-operatie twee jaar geleden. Het is zelfs zo dat er binnenkort weer een ingreep zal plaats vinden omdatbij een recentelijk onder zoek van de knie is vast, komen te staan daterbloedstolsels in de knie zitten die emi t moeten worden gehaald. De vooral aan de bal zeer sterk spelende Leo Koch loonde zich verheugd met de belang stelling van de FC Twente. Leo Koch: „Het is de bedoeling dat ik over een week of zeven een testwedstrijd speel. Het belangrijkste op dit moment is echter dat eerst mijn knie volledig in orde moet komen. Ik ga binnenkort naar dokter Strikwerda om de knie te laten behandelen. Daarna zien we wel verder. Het is natuurlijk leuk als je weel dat er belangstelling voor je is. Maar het belangrijkste vind ik wel, dat ook Ajax zich weer heeft aangediend." SLUISKIL- In een spectaculaire finale waarin int voor <le laatste twee par tijen nog vier spelers aanspraak moch ten maken op de titel is de Delftenaar Ton Paris in Sluiskil uiteindelijk kam pioen van Nederland geworden in dc3e klas kader 38-2. Hij etaleerde in de slotfase de meeste klasse en had zaterdagavond net dat beetje geluk dat de kampioen van deze titelstrjd nodig had. Want toen Ton Pa ris zaterdagmiddag sneuvelde tegen een vrijuit spelende Frits Smid kwamen Cees Tromp en Piet Dudink aan de lei ding met een voorsprong van twee matchpunlen. Paris moest zeil' alleen nog tegen Tromp en Dekker en was dus als hij die twee partijen zou winnen af hankelijk van de resultaten van Piet Dudink. Paris bleef echter in z'n kansen geloven. Na die nederlaag tegen Smid was hij trouwens opvallend zeker van zijn zaak. „Als ik vanavond van Tromp win meteeen goed gemiddelde en Tromp wint morgenmiddag van Dudink ben ik toch nog kampioenrekende hij De uitslagen vasn zaterdagavond speelden.volledig in de kaart, van Paris. Hij won inderdaad zelf van Cees Tromp, in een magistratie partij. Paris finishte na 8 beurten. Maar op de andere tafel incasseerde Piet Dudink in een schitte rend duel met Jan Botman een onver wachte nederlaag DaibrachtTon Paris plotseling aan de kop van de rangschik king met acht matchpunten en het be ste algemeen gemiddelde. Voorlopig moest hij die toppositie nog delen met Tromp, Botman en Dudink, maar dankzij die verrassende ontkno ping had hij wel alle kansen i eigen hand Jan Botman kwam gistermiddag als eerste op tien matchpunten. Vervolgens moesten de partijen Paris - Dekker en Dudink - Tromp de beslissing brengen. Botman zelf had slechts een minimale kans op de titel. „Ik heb het slechtste PALM SPRINGS - Betty Stoeve is er niet in geslaagd niet haar partner Billie Jean King de finale van het dainesduh- bel van het internationale tennistoer nooi in Palm Springs te winnen. Zij moesten hun meerdere erkennen in Chris Evert en Martina Navralïlova met 2-6, 4-6. TERNE UZEN -Tijdens de nationale kampioenschappen power lifting in Delft is de Terneuzenaar Albert Harms winnaar geworden in de zwaargewichtklasse. Met een schit terend totaal van 575 kg (bankdruk- ken 165 kg, kniebuiging 200 kg en dead lift 210 kg) versloeg Harnis in Dellt zijn veel zwaarder wegende tegenstanders met glans. Het betekende meteen tweede na tionale titel dit jaar. Eerder dit jaar werd de Trteuzenaar Uftkampioen. In Delft behaalde hij de titel over alle onderdelen. De uilslag van de eerste drie zwaargewichten: 1 en kampioen van Nederland - Al- bert Harms 575 kg. 2 Braas. Alkmaar 550 kg. 3 Anjer, Rotterdam 545 kg. Bantamgewicht Krijn Dobbelaar uit. Axel plaatste zich uiteindelijk als 6e meteen totaal van 322 kg. Hij verbe terde op alle onderdelen persoonlijke rekords. een fraaie prestatie aange zien Dobbelaar amper twee jaar traint is. Dit nationale kampioen schap was zijn eerste officiële wed strijd. Harms ontving uit handen van miss Randstad twee fraaie bekers. De Terneuzenaar neemt eind november in Axel deel aan een krachtsport avond. De nieuwe Nederlandse kam pioen zal hier een demonstratie ge- ADVERTENTIEi SOUBURG - Dc wedstrijd tussen Ondo I en Animo II in de Zeeuwse korfbal- competitie is geendigd in een 5-9 over winning voor de Souburgers, die na het tegenvallende resultaat tegen Swift II weer mee gaan doen voor de bezetting van de bovenste plaats. Zij werden goed geholpen door Blauw Wit en All Ready, die de puntjes verdeelden (8-8). All Redady blijft de ranglijst nog steeds aanvoeren, terwijl Blauw Wit goed blijrt volgen. Aan het begin van de compettiie waren Seolto I en Swift II opo papier toch wel wat te hoog ge schat. Beide ploegen blijven zwaar tegenvallen. Seolto verloor niet 8-7 van Togo I en Swift II moest met 4-7 de eer laten aan luctor. BLAUW WIT I-ALL READY I 8-8 Twee gelijkwaardige ploegen stonden tegen elkaar in het veld. AU Ready nam steeds een voorsprong, die door Blauw Wil iedere keer weer werd genivelleerd. De gelijke stand die met de rust was be reikt, gaf de verhoudingen clan ook goed weer (3-3). Na de hervatting liep AU Ready wat verder uit tot 3-5. waarna Blauw Wit de stand weer rechttrok. Hierna leek het erop dat de Zierikzeeè- naars zouden gaan winnen, want zij lie pen uit tot 5-8. maar Blauw Wit gaf zich niet gewonnen. Geweldig terugvech tend wist he t kort voor tijd nog naast All Ready te komen en het scheelde maar een haai' of dc overwinning was in Kloe- tinge gebleven. TOGO -SEOLTO In een zwakke wedstrijd van beide kan ten heeft Seolto beide punten moeten afstaan aan Togo, dat gedurende de hele wedstrijd niet voldoende op afstand kon komen om al vroeg een beslissing te la ten vallen. Hierdoor blkeef de strijd spannend. De grootste voorsprong be droeg drie doelpunten en dat was in de tweede helft, In deze fase van de wed strijd moesten de Goesenaren het in de verdediging een tijdje met zijn drieen doen. omdat een dame geblesseerd naar de kant moest. Seolto benutte dc gebo den kans niet ten volle en trok uiteinde lijk aan het kortste eind. SWIFT II - LUCTOR I 4-7 Een technisch beter Swift II heeft op een winderige vlakte de punten aan Luctor moeten laten. De Temeuzenaren scho ten wat beter, vooral in de tweede helft, toen zij de gelijke stand (2-21 binnen een korte tijd naar 2-6 konden tiUen en hiermee eigenlijk de beslissing van de wedstrijd brachten. De afwerking bij de Middelburgers liet vaak te wensen over, zodat de punten naar de hardst wer kende ploeg gingen. gemiddelde van die vier koplopers dus als er één wint komt hij boven mij. Al leen als Tromp en Dudink gelijkspelen en Paris verliest mag ik vanavond feest vieren." Zo ver is het niet gekomen. Want Ton Paris speelde zijn partij tegen de Gro ninger Jaap Dekkërin 11 beurten uit. Na twee poedels in de nerveuze beginfase legde hij de basis voor de overwinning al in de derde beurt met een serie van 46 Jaap Dekker kwam heel moeizaam uit de startblokken en omdat Paris regel matig bleef caramboleren waren er al na 10 beurten bij een 175-97 stand weinig twijfels over de afloop. Toen Paris de partij daarna met veel overtuiging op zijn naam schreef was de kampioen bekend. De partij op de an dere tafel was alleen nog belangrijk voor de volgende plaatsen. En omdat Cees Tromp in z'n nabeurt tegen Dudink door een reeks van 12 remise realiseerde eindigde Jan Botman toch nog op de tweede plaats. Ondanks een opmerkelijke verbetering van het spelpeil in die laatste ronde is er niemand in geslaagd tijdens deze finale de promotiegrens te overschrijden. Jaap Dekker uit Heemskerk, de oudste deelnemer in dit gezelschap, haalde die promotie wel in de voorwedstrijden. Hij kon die prestatie in het begin van dit toernooi nauwelijks waarmaken maar met twee grandioze partijen in de laat ste ronden (11 en 13 beurteni kreeg Dek ker alsnog de erkenning die hij verdien t. Bondsvoorzitter mr. P de Booy reikte na afloop de bondsmedailles uit. Even als districtsvoorzitter Adrie Meeuwse feliciteerde hij de leden van SBC met de geweldige organisatie. Eindstand: 1 Ton Paris 2 Jan Botman 3 Cees Tromp 4 Piet Dudink 5 Frits Smid 6 Jaap Dekker 7 Jaap Dekker (Gr.) 8 Henk de Grebber 10 1319 116 11.37 64 10 1293 143 9.04 56 9 1320 127 10.30 64 9 1385 153 9.05 76 6 1220 115 10.60 81 6 1145 132 8.67 62 4 978 127 7.70 56 2 829 103 8.14 52 MIDDELBURG - In de 3e klas D heren van de hockeycompetitie heeft Olyin- pia in Roosendaal bij Pelikaan één punt af moeten staan. Na het eindsig naal bleek de stand 2-2 tezijn. Koploper Zwart Wit steeg op de ranglijst weer twee punten:het klopte Middelburg in een spannend duel met 3-2. Ook Tempo blijft door de 2-0 overwinning op Voornc aan de kop. Rapide staat door ere 2-0 nederlaag tegen Oude Maas op de laatste plaats, De stand is: Tempo 6 4 1 1 9 7-2 Zwart Wit 6 3 3 0 9 13- 6 Olympia 6 3 1 2 7 8-9 Middelburg Voorne Pelikaan Oude Maas Rapide 0 2 4 2 2-10 DOMBURG - De jeugd wassterk verte genwoordigd tijdens de lerreinwed- strijden, die de landelijke rijvereni- ging Oranjezon hield in de bossen van Westhove en het Berkenbos tussen Ooslkapelle en Domburg. Van de 12(1 Zeeuwse landelijke ruiters waren er maar liefst negentig ponyruiters. Dc cross voerde in hel begin via een kronkelend pad. waarbij de paarden goed in de hand moesten staan, naar de eerste serie hindernissen met. onder an dere een houten bank van 3.50 m breed opgebouwd uit zeer zware balken. Na een aantal sloten kwam- men op een brede laan met een tweede groep hin dernissen. Een zogenaamde schaaps kooi. een dubbelsprong die ook aan de zijkanten gesloten'is. was hierin opge nomen. Er volgde verder nog een flinke sloot met daarboven een hindernis ge bouwd. Parkoersbouwer-inslructeui Jan Meyer had stevige, faire hindernis sen gebouwd waarop overhel algemeen goed gesprongen werd. Een groot aantal bezoekers genoot mede dankzij het mooie weer van een aantrekkelijk stukje paardesport in een prachtige omgeving ln restaurant Zeelandia te Oostkapelle volgde de prijsuitreiking, Hier voerde federatieverlegenwoordiger A. Priestei uit Kortgene het woord. Hij vond het een geslaagde dag en een goed verzorgd programma, dat op de minuut nauw keurig verliep. Voorzitter P. M. de Kam uit Domburg maakte daarna de prijs winnaars bekend. De eerste prijs zware-cross paarden was als van ouds aangeboden door het gemeentebestuui van Domburg en werd gewonnen door J. P. van Dalen met het paard Rebel van de EendraclltruiLers uit Tholen in een tijd van 4.45 min. Geen onbekende in het Zeeuwse cross-gebeuren ging met de eervolle tweede prijs naar huis: G. Quist met. Nar van de rij vereniging Walcheren in een tijd van 4.46 min. De zware cross pony's categorie C en D werd een over winning voor Fresemicke Picavet mei Killy van de Kleppertjes uit Axel, tijd 3.19 min. In de categorie pony's A en B zware cross werd winnares Marina de Visser met de pony Notwln van de rij- vereniging 'Seros' tijd 3.25 min. De lengte van hel parkoers bedroeg ruim 2000 meter. De pony's legden een ver kort parkoers af. De voornaamste uitslagen zijn. zware cross (gTote paarden): 1 J. P, van Dalen (Rebel). Eendrachlsruiters. 4.45: 2 G. Quist (Narfiei Walcheren 4 46; 3 B. Goudswaard iMon Amn Schouwse Ruiters 4 52: middencross (grote paardem: 1 mejuffrouw J. Paauwe iMariskai Reimerswaal 4 22; 2 mejuffrouw T. Brasser (Iwan) Oranjezon 4.41. zware cross ipony'si. 1 Tresemieke Picavet i Killy i Kleppertjes 3.19:2 Annet Timmennan (Pieten Paardenb.oem 3.59: 3 Annemieke Picavet (Eminent) Klep pertjes 4.19: 4 Marjan Brooimans (Dorian) Eendrachlsruiters 4 51:. 5 Marlon Bosch (Ha zard) Kleppertjes 4.55; lichte cross igrote paarden) 1J. BevelandertManoliloi4.30; 2 R. Kamemians (Lawinei Se-ros 4.36: Sch. Rui ters 3 mejuffrouw A. Verstralen Kleppertjes 4.48;4 M.Coppoolse(InaiGouweReïjers4,55. 5 N. Vos iMelody) Gouwe Reijers 5 25. in de zelfde lijd A. Beye iKingi Gouwe Reijers; lichte crooss pony's (C en Dl: 1 Kees de visser (Alexi Gouwe Reijers 4.26; 2 Connie Gijs- bertse (Joyi Gouwe Reijers 4,27:3 Resie Kos ters (AshurstTorai Kleppertjes 4.33, 4 Christ Hupkens (Broony Minovi Seros4.41: 5 Nicole de Rno (Toom Reimerswaal 4.48. zware cross pony s (A en Bi Mia van Fraassen (Arlitai Reimerswaal 3.21; lichte crosspony's i A en B): 1 Inge Witkam (Kluk Kluki Paardebloem 3.08; 2 Han Watte! (Tarzani Oranjezon 4.16. terreinwedstrijd pony's 'A en Bi: 1 Narina.de Visser iNotwmi Se-ros 3 25: 2 Petra Henuan (Taffyi Kleppertjes 3.47; 3 Jacaueline Scliou- wenaar iMinica) Paardebloem 4 29' 4 Jannie Vroegop (Notwini Schouwse Ruiters 4.43. Tcrreinwedslrijd pony's (E. C en D): 1 Murgo Bos (Hoverti Kleppertjes en Jackie Quaak boom (Sir Peter) Paardebloem, beiden 2.47; 9 Irisi Gouwe Refjers en Corrie Note- Goes In de 4e klas heeft Cadetten in Zierikzee twee punten veroverd op tegen HSD. Ook Etten Leur sleepte de volle winst in de wacht in en tegen Goes (2-0). Door deze overwinning delen zij met Vlissingen de tweede plaats. Het. Cadet- tenteam heeft echter één duel meer ge speeld en staat met 10 punten uit 6 wed strijden aan de kop. De heren van Teleringen behaalde deze zondag tegen Prinsenbeek hun eerste overwinning. De stand is: Cadetten 6 5 0 1 10 22- 5 Vlissingen 5 4 0 1 8 18- 6 Etten Leur 5 4 0 1 8 9-3 Teleringen 5 1 1 3 3 6-18 HSD 5 1 1 3 3 5-9 Prinsenbeek 1 0 4 2 3-11 10 4 6-17 (Goldstar) Walcheren, beiden 2.23; 3 Rian Quaak (Eiikai Walcheren 2.36: 4 Toon Bos (Doublet) Walcheren 2.37. 5 Frans de Haas (Mattaharii Kleppertjes 245: 6 Jeannet Quaas iKenno Walcheren 2 46; 7 Ella Ari- Mar. Kint iKing Brown i Kleppertjes '2.49; 10 Margot Goudszwaard (Schcbai Schouwse Ruiters 2150. Een deelneemster i pony's. i de zware cross In de reserve 4e klas hebben de Olympia-reserves op eigen terrein Peli kaan III met 2-1 verslagen. Push IV en Breda VI blijven door de overwinningen op Rapide Ilen Tempo II aan de leiding. Het ziet er naar ui t dat Push de bovenste plaats niet meer zal verlaten. De Middelburg-reserves behaalden in Breda tegen Zwart Wit IV een 3-1 over winning. De stand is: Push IV Breda IV Middelburg II Olympia II Pelikaan III Tempo II Rapide II Zwart Wit IV 6 6 0 6 1 1 6 0 0 6 0 0 12 20- 6 1 10 17-11 2 8 18-13" 3 6 13- 9 3 5 12-13 3 4 10-15 4 3 9-16 6 0 6-22 Bij de dames is aan de kop geen veran dering gekomen. Zowel Middelburg als Etten Leur veroverden punten. De Mid delburgse dames keerden met een 9-0 zege huiswaarts uit Prinsenbeek terwijl Etten Leur thuis de Vlissingse dames met 3-0 versloeg. Olympia behaalde door het niet opkomen van HSD een 5-0 (reglementaire) overwinning. De dames van Zwart. Wil, en Pelikaan verdeelden de punten. De stand is: 6 5 1 0 11 35- 2 6 5 1 0 II 33- 3 6 4 2 0 10 27- 6 3-22 3-47 0-33

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11