Dóe het. Mevrouw en meneer Coördinatie-orgaan fel tegen nieuwe vuilstortplaats Sloe Belastingverhogingen in raad Vlissingen Plan 'Beschermd Stadsgezicht' in twee delen in raad Vlissingen lezers schrijven Ruim vierduizend bezoekers aan 9.Looping 9769 in Vlissingen 9Ons Genoegen9 bracht jubilaris Corverleijn een serenade9 Denk aan al die risiko's. MAANDAG 25 OKTOBER 1976 'STORTPLAA TS NAAST NA TUURGEBIED EEN RIDICUUL IDEE' natuurgebied in schorerpolder loopt zeer ernstig gevaar VLISSINGEN - De Stichting Zeeuws Coórdinalieorgaan voor Natuur-. Landschaps- en Milieubescherming heeft scherp geprotesteerd tegen de poannen voor de aanleg van een vuil nisstortplaats in de Schorerpolder ten oosten van het fort Rammekens ter vervanging van de huidige stortplaats in hel Sloegebied. De stichting heeft dit laten weten in brieven aan het bestuur van de gemeenschappelijke regeling vuilstortplaats Midden-Zeeland, het bestuur van het Havenschap Vlissin- gen en de b. en w.'s van Vlissingen en Borsele. „Het moet wat ridicuul geacht worden", aldus het coördinatieorgaan. ..dat men grenzend aan een (staats)natuurreser- vaat (Rammekenshoek) met daarin een op de lijst, van beschermde monumen ten voorkomend object (het fort Ram mekens uit de 16e eeuw) een vuilstortr plaats wil creëren. Het komt ons voor dat deze gedachte uitsluitend is ingege ven door het feit dat het ministerie van defensie weinig andere activiteiten op het terrein in de onmiddellijke omge ving van haar stortplaats duldt. Men is dan ook bij het lanceren van dit idee volkomen voorbijgegaan aan de conse quenties die de aanleg van een stort plaats uit een oogpunt van natuur- en landschap ter plaatse zullen hebben". In de brief worden enkele van die conse quenties genoemd: 8 rondom een natuurreservaat verdient het aanbeveling een bufferzone in stand te houden die bedreiging van dat reser vaat voorkomt.. Die bufferzone zou groot gevaar lopen als er een vuilnisstort plaats kwam: de aanleg van een stortplaats brengt jarenlang veel verkeer en andere activi teiten met zich en werkt daardoor ver ontrustend op de omgeving: de aanleg van een stortplaats brengt een aanzienlijke vervuiling van de naaste omgeving met. zich mee: vuilstortplaatsen trekken grote con centraties meeuwen aan. Deze vogels zullen de broedvogelstand in het na tuurgebied ernstig beïnvloeden, omdat ze eieren en jonge vogels roven. Het coördinatieorgaan wijst er verder op dat de aanleg van een vuilstortplaats iedere keer een tijdelijke oplossing van het afvalprobleem en suggereert dan ook. dat beter met; voortvarendheid aan andere oplossingen kan worden ge werkt. Daarbij denkt men 111 de eerste plaats aan een centrale vuilverbran dingsinstallatie. die ondanks de hoge kosten een permanente oplossing voor doe vuilnisproblemen betekent. Suggestie Het Zeeuws coördinatieorgaan doet tot slot nog een suggestie: het laatste stukje nog niet opgespoten terrein in het haven- en industriegebied te laten liggen zoals het er nu bij ligt. ..Het illustreert naar onze mening op goede wijze de wordingsgeschiedenis van het haven en industriegebied naast doende de Sloeweg ligt een kleine polder met ste^ een stuk oude zeewering, vervolgens buitendijks een stuk siikkengebied. waarin de vorming van schorren duide lijk voortgang vindt en ten slotte - meev naar het oosten - opgespoten terrein. Het 'laten liggen' van dit terrein bete- natuur- en landschapsbeschermer omdat de al eerder genoemde buffer zone tussen natuurgebied en haven- en industriegebied aanwezig blijft en zo- oor de nodige rust zorgt, Het. ts het ministerie van defensie gerust igeen activiteiten die in verband met de aanwezigheid vam het munitie depot ongewenst zijn) Het havenschap heeft zelf een fraai voorbeeld voor han den van de wordingsgeschiedenis van zijn werkgebied, hetgeen ook uit educa tief oogpunt van belang mag heten. Bo- kent enerzijds een geruststelling van vendien hoeft men geen investeringen te doen om het gebied nog op te spuiten e.d.' besluit het coördinatieorgaan. VRIJDAG VERGADERING voor gemeente aanzienlijke meeropbrengst GOES - Ziekenhuis De Bevelanden Z., 15 30-16.30 uur en Huize den Berg 16 u.: Uitzending Radio Nomen Nescio. MIDDELBURG - Schouwburg, 20 uur: Porgy and Bess. - Gasthuis, 20-21.15 uur: Uitzending Rawa. VLISSINGEN - Bethesda-St.- Josephziekenhuis, 19.45-21.15 uur: Uit zending Rawa. BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: De gendarmes van Saint Tropez, a.l. - Luxor, 20 uur: Black Emmanuelle, 18 jr. HULST - De Koning van Engeland. 15 uur: Het Deense sleutelgat. 18 jr. 20 uur: Tarzoon, de schande van de jungle. 18 jr. 20.30 uur: Drie dagen van de condor, 18 jr. MIDDELBURG - City. 20 uur: Lady Ka rate. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: De tien ge boden, a.l. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: De tien geboden, a.l. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Tiroler sexfestijn, 18 jr, VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: One flew over the cuckoo's nest, 14 jr. BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC expositie, 13.30-17 uur: Werken 8 Belgi sche leraren. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST - Galerie Van Gey t: Werken J an van Heel, Roland Montijne en Yves Rhave. KRUININGEN - Mavo, 14-16 en 19-21 uur: Archeologie. MIDDELBURG - Kunstzaal Van Be- n them en Jutting, 9-18 uur: Werken L. P. Boone. - Galerie Contrast. 10.30-17.30 uur: Ge schenken ontworpen door kunstenaars. - Zeeuws Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: Rolstenen. - Rijksarchief: Kweekmosschen en - Kuiperspoorttheater: Jazzfoto's Wim Riemens. NISSE - Galerie De Mooie Staak, 9-20 uur: Werken Messemaker. VLISSINGEN - Stadhuis, 8-12.30 en 13.30-17 uur: N.K.S, Kijkmap met grafi sche werken. IJZENDIJKE - Galerie M4, 14-18 uur: Tekeningen Wim Smorenburg. HULPCENTREA NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Temeu- zen, tel. 01150-4444. THOLEN Tel. 0011. VLISSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen buigt zich vrijdagmiddag over een aantal voorstellen tot belas tingverhoging. B. en w. vragen de raad in de eerste plaats een nieuwe verorde ning op de heffing van leges vast te stel len. De meeropbrengst door de verho ging van de tarieven wordt geraamd op 27.000,- per jaar. Door verhoging van de tarieven in de verordening op de hef fing van precariorechten verwacht men een meeropbrengst per jaar van 4000,-. Ook de tarieven in de verordening rege lende de heffing van begrafenisrechten wil men verhogen. Zo wil men het recht voor een zogenaamd eigen graf op de Noorderbegraafplaats te Vlissingen van 544.- op 582,- brengen en op de be graafplaatsen in Souburg en Ritthem van 272,- of 291,-. Het recht van be graven gaat voor een kind beneden het jaar 66,- kosten (was 62,-), voor een kind van 1 tot 12jaar132,- (was 124,-), en voor personen van 12 jaar en ouder 264,- (was 248,-). De meeropbrengst per jaar wordt geraamd op 10 (100,-. zo dat de totale opbrengst voor 1977 153 000.- zal zijn De verhoging van de reinigingsrechten houdt in. dat het ta- nef vnor het ophalen van huisvuil in plastic zakken var. 48.- op 52,- per jaar word', gebracht. Voor bedrijven gaat het tarief omhoog var. f 97, naar 104. De meeropbrengst door deze ta- riefs verhoging wordt geraamd op 57.000.- Tenslotte is er nog de verho ging var. de hondenbelasting. B. er. w. willen het lanef voor de eerste hond van 55,- brengen op 60,- per jaar. Elke meerdere hond van dezelfde eigenaar gaat 120,- per jaar kosten. Het tarief voor een kennel wordt van ƒ220,- op 238,- per jaar gebracht. B. en w. ver wachten hierdoor een meeropbrengst van ongeveer 23.000,- per jaar. De agenda voor de raadsvergadering, die om 14.00 uur begint, vermeldt verder de benoeming en herbenoeming van le den van de Commissie Beschermd Stadsgezicht. B. en w. stellen voor de heer W. F. J. Oomente benoemen in de plaats van ir. J. de Wilde, die zich niet meer beschikbaar heeft gesteld. Ir. G. Hoogeveen, die eveneens aan de beurt van aftreden is. zal een her benoeming wel aanvaarden. B. en w. stellen verder voor mevrouw G. S. Keur-Sevenhuijsen te benoemen als hoofdleidster in vaste dienst van de openbare kleuterschool 'Het Mezen- nest'. Mejuffrouw A. S. Doets heeft ontr slag gevraagd als hoofdleidster van de kleuterschool 'De Kleuterhoek'. Voorts vraagt het college de raad kredieten te verlenen voor onder meer verbetering van het verbindingssysteem van de po litie en het vernieuwen van de elektri sche installatie van het Vllssings onL spanningscentrum. Voor de uitbreiding van het zwembadcomplex wordt een voorbereidmgskrediel gevraagd van 30.000,-. Vluchteling 1976 Zoals elke inwoner van Vlissingen wel 7,al weten, zal deze week de actie 'Vluchteling '76' worden gehouden. Een actie die zich ten doel stelt 30.000 vluchtelingen in Azië. Afrika en Latijns-Amerika te helpen bij de op bouw van een nieuw bestaan. Nederland heeft zich voorgenomen een bedrag van 15 miljoen bijeen t.e bren gen Vlissingen zal daaraan graag een steentje bijdragen Om alle bijdragen van degenen die be gaan zijn met het lot van de vluchtelin gen te verzamelen zijn nog een groot aantal vrijwilligers nodig. Hen zal gevraagd worden om ten hoog ste 2 uur van hun tijd ter beschikking te stellen om de bijdragen te verzamelen en deze daarna op een centrale posten in te leveren De verspreiding van inlichtingen en bijdrage-enveloppen wordt met mede werking van 'De Vlissinger' verzorgd. Het ligt in de bedoeling dat deze envelop op vrijdag 29 oktober worden opgehaald en uiterlijk 20.00 uur worden ingeleverd op deze posten. De uitgebreide medewerking pers. radio en tv zal de komst van de vrijwilligers voorbereiden. Graag doen wij een beroep op allen die zich persoonlijk voor deze zaak willen inzetten Zij kunnen zich aanmelden bij het se cretariaat van de Vlissingse Vrouwen raad: C- v. d. Lindenlaan 26. tel. 14603 te Vlissingen Wij hopen en vertrouwen dat de ge meenschap Vlissingen zich het lot zal aantrekken van die tienduizenden die van huis en haard zijn verdreven. Dat. Vlissingen weet wat medemenselijkheid is. Dat Vlissingen gul weet te geven en datzich velen zich zullen aanmelden om de organisatoren te helpen. Namens de Vlissingse vrouwenraad, de secretaris. H. van Ginkel-Hengeveld LOOPING VOLGEND JAAR IN REGIONAAL VERBAND Collecte VROUWENPOLDER - De collecte voor de nierstichting heeft in Vrouwenpolder 229.32 opgebracht. SPORTHAL VOL STANDS EN KRAAMPJES VLISSINGEN - De 'Looping '76'. die het afgelopen weekeinde in de sporthal aan de President Rooseveltlaan in Vlissin gen werd gehouden, heeft volgens de organisatoren, de stichting culturele gemeenschap, evenals vorig jaar ruim vierduizend bezoekers getrokken. De Looping werd voor de tweede maal in de sporthal gehouden. Deze manifesta tie van hobby's en vrije tijdsbesteding werd voor de zesde maal georganiseerd door de stichting culturele gemeen schap. ZESTIGJARIG MUZIKAAL JUBILEUM Zaterdagmorgen om tien uur werd deze manifestatie geopend door het raadslid, mevrouw J. PunGvan Osnabrugge. Re den voor deze invitatie was. zoals Ank van der Moer voor de officiële opening naar voren bracht, het feit dat de raads leden zich zo weinig betrokken voelen bij het werk van de stichting culturele gemeenschap. In antwoord hierop zei mevrouw Punt in haar openingswoord dat het een goede zaak is raadsleden op een dergelijke manier bij deze gebeur tenissen te betrekken. „Men ziet dat Vlissingen bruist van al lerlei activiteiten op allerlei gebied. Het geweldige ervan is dat alles ontstaat uit particulier initiatief en belangeloos wordt uitgevoerd: en dat in deze con sumptiemaatschappij waar alles om geld draait", aldus mevrouw Punt. Na de officiële openingshandeling, het doorknippen van een lint. gingen de ge nodigden als eerste door de met kraampjes en standjes volgezette spor thal. waar onder andere kraampjes van de Modelvliegtuigclub Walcheren. Vlis singse scoutinggroepen, de smalfilm- groep Shot 68. de aquariumvereniging De Purperkop en het Zeeuws amateur wijnmakersgilde tijdens het weekeinde grote belangstelling trokken. Vooral de stand van de 'wijnmakers' was bij de vele bezoekers in trek. „Ruim tien liter eigen gemaakte wijn hebben we uitgedeeld om de mensen te laten proeven hoe wijn smaakt van onder an dere de vlierbloem en de wilde prui men". zegt een tevreden secretaris. Maar niet alleen standjes trokken de be langstellenden naar de sporthal. Ook activiteiten zoals optredens door majo rettes. de Idaho Company, die met hun optreden 'Sinte Juttemis' zondag veel succes boekte, en het koffieconcert zon dagmorgen. waar ruim honderdtwintig toehoorders waren, bleken vele Vlissin- gers maar ook mensen van buiten naar de sporthal te trekken. Volgens één van de organisatoren. Peter Gillissen, een reden om volgend jaar nog Fotooverzicht van 'Looping'in de Vlis singse sporthal. meer activiteiten op de Looping binnen te halen. In het komende jaar zal ook de moge lijkheid om een dergelijk festijn regio naal of provinciaal op te zetten worden bekeken. „We zullen de werkgroep voorstellen dit uit te zoeken en dan met een voor stel laten komen om een dergelijk re gionaal festijn te organiseren. Anders loop je het gevaar dat de mensen vol gend jaar zeggen dat ze het wel kennen. Het moet natuurlijk financieel haal baar zijn", aldus Peter Gillissen. Personenauto rijdt op onverlichte oplegger VLISSINGEN - Bij een aanrijding op de Engelandweg in Vlissingen is zater dagavond een personenauto, bestuurd door J. B. uit Vlissingen, ernstig be schadigd toen de auto tegen een onver lichte geparkkerd staande oplegger reed. Op de onverlichte Engelandweg werd B. verblind door een tegenligger en merkte daardoor de geparkeerd staande opleg ger nietop. De politie onderzoekt, wie de eigenaar van de oplegger is. De oplegger voerde geen kenteken. Wind- en zonnescherm drogisterij vernield OOST-SOUBURG - De heer A. M. L. uit Vlissingen heeft zaterdag aangifte ge daan van vernieling van 'n wind- en zon nescherm bij zijn drogisterij aan de Ka naalstraat in Oost-Souburg. Daarbij ontstond een schade die tussen de 500 ende 1000 wordt geschat. HOOG EN LAAG WATER VISSERSHA VEN APART OM STA GNA TIE VAN GEHELE PLAN TE VOORKOMEN bezwaar tegen bestemming vissershaven VLISSINGEN - B. en w. van Vlissingen stellen de raad in de vergadering van vrijdagmiddag voor om liet bestem mingsplan 'Beschermd Stadsgezicht' in twee delen vast te stellen. In verband met de nog onzekere toekomst van de Vissershavcn wil het college het plan splitsen in een gebied ten zuiden van de Nieuwendi jk en een gebied ten noorden van de Nieuwendijk. In zijn totaliteit regelt het bestemmingsplan de be stemmingen van de gronden en het ge bruik van de gronden en opstallen voor de gebieden gelegen rondom het Bel- lainypark, tussen dit park en de Wal- straat in het noorden begrensd door de Oude Markt en de Vrouwestraat, als mede de omgeving van de Vissers- en de Koopmanshaven. De hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat heeft met betrekking tot het plan 'Beschermd Stadsgezicht een bezwaarschrift ingediend, dat zich onder meer richt op het als haven be stemmen van de Vissershaven. In het kader van het vooroverleg had rijkswa terstaat verzocht de gronden ter plaatse van de Vissershaven te bestemmen overeenkomstig het oorspronkelijke plan A tot verbetering van de zeewering B, en w. van Vlissingen willen hieraan met voldoen en stellende raad dan ook voor om het betreffende gedeelte van het bezwaarschrift ongegrond te verkla ren. Het standpunt van b. en w. met be trekking tot de Vissershaven is niet nieuw, want in een brief van 5 januari van dit jaar aan rijkswaterstaat ant woordde het college op het verzoek het bestemmingsplan aan te passen aan het zogenaamde principeplan voor de ver hoging van de Oranjedijk, dat op basis van de door de Werkgroep zeeweringen Walcheren opgestelde nota voor de ver sterking van de Vissers- en Koopmans haven nader overleg zal moeten plaats vinden. „Zolang omtrent de uit te voe ren zeeweringswerken ter plaatse van deze beide havens nog overleg gaande is, geven wij er de voorkeur aan in het vast te stellen bestemmingsplan - waarvan de havens een betekenend on derdeel vormen - de thans bestaande toestand op te nemen. Na afronding van het overleg over deze werken, zal dan door ons nader worden bezien in welke voege het alsdan vastgestelde bestem mingsplan wijziging behoeft. Daartoe zullen wij zonodig de gemeenteraad dan de nodige voorstellen doen. Wij menen dan ook, dat, gelet op ons standpunt omtrent de bestemmingen van de ha vens en daaromheen gelegen gronden alleen voor de Oranjedijk, gelegen tus sen de Koopmanshaven en de oostelijke plangrens de bestemming 'Water staatswerken W.W.' gehandhaafd kan blijven", aldus de brief van het Vlis singse college aan rijkswaterstaat in ja- Beroep B. en w. menen, dat, wanneer de raad met het standpunt van het college ak koord gaat, het niet moet worden uit gesloten, dat omtrent de bestemming van de Vissershavén een uitspraak in beroep tot bij de Kroon zal worden ge vraagd, Dit zou met zich brengen, dal de onherroepelijke goedkeuring van het plan nog geruime tijd op zich zal laten wachten. Het college stelt evenwel, dat het vooi de bescherming en de verdere ontwikke ling van dit plangebied - in het bijzon der het noordelijk van de Nieuwendijk gelegen deel - van belang is, dat zc spoedig mogelijk wordt beschikt ovei een geldend bestemmingsplan. Om deze redenen stellen b. en w. de raad - in navolging van de door de Provinciale Planologische Commissie in het voor overleg reeds gedane suggestie - vooi om het gebied 'Beschermd Stadsge zicht' twee bestemmmgsplannen vast te stellen, die zullen gelden respectievelijk voor het gebied ten zuiden en ten noorden van de Nieuwendijk, Over het bestemmingsplan in zijn al gemeenheid schrijven b. en w.. dat het feil, dat het plangebied stedebouwkun dig van historische waarde is, inhoudt dat in zeer sterke mate aansluiting is gezocht bij de bestaande toestand. Dit betekent, dat de bestaande toestand door middel van een uitgebreide inven tarisatie moest worden vastgesteld. De elementen die in het pi an bijzondere be scherming vragen zijn: het stedebouw kundig patroon van straten en pleinen, de maat, de schaal en het karakter van de gevehvanden, de parcellering in de gevels, de dakvormen, de hoogte van de gebouwen en de indeling van straten en pleinen. In de plan toelichting is een be schrijving opgenomen van de histori sche karakteristiek van hel gebied, alsmede van de sociaal-economische en ruimtelijke aspecten. Ook is aandacht geschonken aan het verkeer, de beplan ting en de waterstaatswerken. Bez i ca ci rscli rif ter i Er zijn drie bezwaarschriften tegen hel ontwerp-plan ingediend. De heer M. van den Berg tekent bezwaar aan tegen de bestemming 'detailhandel' van hel pand Bellamypark 6/Sarazijnstraat 7, wat hij gewijzigd wil zien in de be stemming 'detailhandel- en horecaves- tiging', B. en w. menen, dat daar uit stedebouwkundig oogpunt geen be zwaar tegen is en stellen voor liet be zwaarschrift gegrond te verklaren. Dat geldt niet voor het bezwaarschrift van mevrouw mr. J C. Bode-'t Hart. dat zij indiende namens de heer en mevrouw Beije-Van Gurp. waarin wordt verzocht het pand Groenewoud 42-44 een hore- cabestemmmg te geven. B en w. willen dit bezwaarschrift ongegrond verkla ren, omdat deze panden zodanig binnen een specifiek woongebied zijn gesi tueerd, dat een gebruik als horecabed rijf ongewenst moet worden geacht. Tenslotte is er dan nog het bezwaar schrift van de hoofdingenieur-directeur van rijkswaterstaat, dat zich richt tegen het niet als waterstaatswerken be stemmen van een aantal terreinen en tegen het als haven bestemmen van de Vissershaven. B. en w. willen tegemoet komen aan het eerste bezwaar, voorzo ver betrekking hebbend op het in het bestemmingsplan opgenomen gedeelte van de Boulevard de Ruyter. Voorzover dit deel van het bezwaarschrift betrek king heeft op de bestemming van ron dom de Vissershaven gelegen gronden, Willen b. en w. hét ongegrond verklaren, evenals het bezwaar betreffende de be stemming van de Vissershaven Bij dit bestemmingsplan, dat hoofdza kelijk de bestaande toestand regelt, be hoort geen exploitatie-opzet. Wel zal voor dit gebied in het kader van de uiL voering van de 'Intentienota stadsver nieuwing' een zogenaamd uitvoerings plan worden opgesteld, Ons Genoegen heeft zaterdagmorgen ter gelegenheid van het jubileum van de heer J. P. Corveleijn een serenade gegeven voor het bejaardentehuis Bachten Reede. De heer Corveleijn is al zestig jaar lid van Ons Genoegen. Na de serenade werd de jubilaris door de harmonie een receptie aangeboden in de benedenzaal van het bejaardente huis. Velen maakten van deze gelegen heid gebruik m de heer Corveleijn te fe liciteren, felicitaties, die vaak gepaard gingen met bloemen en cadeaus. Zo ontving de jubilaris uit handen van de voorzitter van de harmonie Ons Ge noegen een nieuwe radio. Commentaar van de heer Corveleijn: „Hoe men er achter is gekomen dat mijn eigen radio kapot was weet ik maar het is een erg leuk cadeau". Na de receptie speelde de harmonie nog een aantal nummertjes voor de jubila ris waarnamen al spelend afmarcheer de. NAP - NAP uur cm uur cm uur cm uur cm Dinsdag 26 oktober Vlissingen 3.31 254 15.53 251 9.57 206 22.25 206 Temeuzen 4.01 267 16.24 263 10.28 220 22.52 219 Zierikzee 5.08 187 17.24 185 10.29 140 22.58 144 Hansweert 4.38 284 17.00 283 11.00 232 23.26 233 Wemeldinge 5.31 216 17.46 212 11.01 164 23.24 168 (ADVERTENTIE) Kamerlid spreekt voor AR-Veere VROUWENPOLDER - De AR- kiesvereniging Veere houdt woensdag avond een vergadering in het ontmoe tingscentrum van de gereformeerde kerk te Vrouwenpolder. Op deze verga dering zal worden gestemd over de ad- vieslijst voor de verkiezing van de leden van de tweede kamer. Daarna zal dr. W. de Kwaadsteniet, lid van de tweede ka mer, spreken over het actuele politieke gebeuren. Aanvang 19.30 uur. Vergadering NCVB MIDDELBURG - De NCVB, afdeling Middelburg-Zuid, hield een ledenver gadering waarop afscheid werd geno men van mevrouw Tuinman als secre taresse. De presidente dankte mevrouw Tuinman voor het vele werk, dat zij voor de afdeling heeft verricht en liet deze dank vergezeld gaan van een bloemstuk. De heer Mlnderhoud uit Westkapelle had op deze avond een uitgebreide col lectie Zeeuwse sieraden meegebracht, waarover hij op deskundige wijze een uiteenzetting gaf. Woensdag houdt de NCVB afdeling Middelburg-Zuid van 2 tot 5 uur een verkoopmiddag in de aula van de Rentmeesterschool. Door de leden zijn hiervoor handwerken en vele andere ar tikelen bijeengebracht. De opbrengst komt ten goede aan de volgende instel lingen; Doveninstituut 'Effatha' te Voorburg, Aruba en onderwijs in Israël. Twee vragen, stel dat u er niet meer zou zijnis de verzorging van de kinderen dan verzekerd? groter geworden, uw inkomen een stuk hoger - is uw levensverzekering nog wel op peil? Een map vol diddelijke informatie ligt voor u klaar bij uw verzekeringsadviseur. Of schrijf Bureau Voorlichting Levensver zekering, Antwoordnummer 89, Den Haag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5