Dóe het. Mevrouw en meneer Coördinatie-orgaan fel tegen nieuwe vuilstortplaats Sloe 'Scheldegalm' uit Hansweert vierde het 90-jarig bestaan B. en w. Borsele wijzen kritiek van PvdA-afdeling onderwijsbeleid af Denk aan al die risiko's. MAANDAG 25 OKTOBER 1976 WISSEL SCHOUWEN WISSEL BEVELANDEN 'STORTPLAA TS NAAST NA TUURGEBIED EEN RIDICUUL IDEE' NATUURGEBIED IN SCHORERPOLDER LOOPT ZEER ERNSTIG GEVAAR VLISSINGEN - De Stichting Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming heeft scherp geprotesteerd tegen de poannen voor de aanleg van een vuil nisstortplaats in de Schorerpolder ten oosten van het fort Rammekens ter vervanging van de huidige stortplaats in het Sloegebicd. De stichting heeft dit laten weten in brieven aan het bestuur van de gemeenschappelijke regeling vuilstortplaats Midden-Zeeland, het bestuur van het Havenschap Vlissin- gen en de b. en w.'s van Vlissingen en Borsele. „Hetmoet wat ridicuul geacht worden", aldus het coördinatieorgaan, „dat men grenzend aan een (staats)natuurreser- vaat (Rammekenshoek) met daarin een op de lijst van beschermde monumen ten voorkomend object (het fort Ram mekens uit de 16e eeuw) een vuilstort plaats wil creëren. Het komt ons voor dat deze gedachte uitsluitend is ingege ven door het feit dat het ministerie van defensie weinig andere activiteiten op het terrein in de onmiddellijke omge ving van haar stortplaats duldt. Men is dan ook bij het lanceren van dit idee volkomen voorbijgegaan aan de conse quenties die de aanleg van een stort plaats uit een oogpunt van natuur- en landschap ter plaatse zullen hebben". In de brief worden enkele van die conse quenties genoemd: rondom een natuurreservaat verdient het aanbeveling een bufferzone in stand te houden die bedreiging van dat reser vaat voorkomt. Die bufferzone zou groot gevaar lopen als er een vuilnisstort plaats kwam: de aanleg van een stortplaats brengt jarenlang veel verkeer en andere activi teiten met zich en werkt daardoor ver ontrustend op de omgeving: de aanleg van een stortplaats brengt een aanzienlijke vervuiling van de naaste omgeving met zich mee: vuilstortplaatsen trekken grote con centraties meeuwen aan. Deze vogels zullen de broedvogelstand in het na tuurgebied ernstig beïnvloeden, omdat ze eieren en jonge vogels roven. Het coördinatieorgaan wijst er verder op dat de aanleg van een vuilstortplaats iedere keer een tijdelijke oplossing van het afvalprobleem en suggereert dan ook. dat beter met voortvarendheid aan andere oplossingen kan worden ge werkt. Daarbij denkt men in de eerste plaats aan een centrale vuilverbran dingsinstallatie. die ondanks de hoge kosten een permanente oplossing voor doe vuilnisproblemen betekent. Suggestie Het Zeeuws coördinatieorgaan doet tot slot nog een suggestie: het laatste stukje nog niet opgespoten terrein in het haven- en industriegebied te laten liggen zoals het er nu bij ligt. ..Het illustreert naar onze mening op goede wijze de wordingsgeschiedenis van het haven en industriegebied, naast de Sloeweg ligt een kleine polder met een stuk oude zeewering, vervolgens buitendijks een stuk slikkengebied. waarin de vorming van schorren duide lijk voortgang vindt en ten slotte - meei naar het oosten - opgespoten terrein. Het 'laten liggen' van dit terrein bete kent enerzijds een geruststelling van natuur- en landschapsbeschermers, omdat de al eerder genoemde buffer zone tussen natuurgebied en haven- en industriegebied aanwezig blijft en zo doende voor de nodige rust zorgt Het stelt voorts het ministerie van defensie gerust (geen activiteiten die in verband Chrysantenkeuring in 'De Korenbeurs' GOES - De afdeling Goes cn omstreken van de koninklijke maatschappij tuin bouw en plantkunde hield onder voor zitterschap van de heer J. P. Walrave in hotel 'De Korenbeurs' te Goes de jaar lijkse chrysantenkeuring. Het aantal inzendingen was door de aanhoudend droge en warme zomer be duidend minder dan in voorgaande ja ren. Wél was de kwaliteit van de inge zonden chrysanten goed. De juryleden, de heren M. J. Eversen en A. v d Kuyl uit Goes, kenden de volgende prijzen toe: le prijs en wisselbeker: mevrouw De Bat-Niewenhuyze uit 's-Heer- Arendskerke: 2e prijs: C. Landman te Goes: 3e prijs: mevrouw Hoebeke-Bos uitNisse: 4e prijs: A. Korstanje uit Goes. Voor een vrije inzending chrysanten werd aan de heer C. Landman te Goes een eerste prijs toegekend Voor de vol- bloemenwedstrijd werden verschillende deelnemers genoteerd. Secretaris Bou- deling zal de afdeling vertegenwoordi gen op de landelijke vergadering van de maatschappij die op 30 oktober in Utrecht is. Op 5 november wordt een excursie ge maakt naar de bloemen- vaktentoonstelling in Aalsmeer, ge combineerd met het bezoeken van een bloemisterijbedrijf. Na de pauze ver toonde de heer A. J. v. Willegen uit Goes de films: 'Alles over bijen', en 'Uw tuin. uw trots'. Ruilbeurs Philatelica GOES - Zaterdag houdt 'Philatelica Goes en Omstreken' tussen 10 uur 's ochtends en 5 uur 's middags een grote, ruilbeurs in het verenigingsgebouw 'Amicitia' te Kloetinge. 's Middags om drie uur wordt een veiling gehouden. Op de beurs zijn de nieuwe uitgaven van de laatste maanden te kooop, als mede een grote verscheidenheid aan albums en stockboeken. Een aantal handelaren, ondermeer uit België is aanwezig. met de aanwezigheid vam het munitie depot ongewenst zijn) Het. havenschap heeft zelf een fraai voorbeeld voor han den van de wordingsgeschiedenis van zijn werkgebied, hetgeen ook uit educa tief oogpunt van belang mag heten. Bo vendien hoeft men geen investeringen te doen om het gebied nog op te spuiten e.d besluit het coördinatieorgaan. Verkoopavond 'Wees een zegen' KORTGENE 8 De vrouwenvereniging Wees een Zegen' van de Ger. Gem te Kortgene zal woensdag een verkoop avond houden om half acht in het ver enigingsgebouw. ingang Julianastraat, Er zijn weer allerlei handwerken en ook kan men boeken kopen. Ook is er gele genheid tot het drinken van een kopje koffie of thee. B. EN W. BORSELE PLEITEN VOOR BESLOTEN HOUDEN VAN COMMISSIES HEINKENSZAND - De huidige com missies van adviesen bijstand aan b. en w. in degemcente Borsele functioneren in beslotenheid - naar de mening van het college zo goed, dat er geen aanlei ding is om tot een andere werkwijze over te gaan. Dit standpunt hebben b. en w. van Borsele neergelegd in een al lang aan de raad toegezegde discussie nota over de openbaarheid van de commissies. B. en w. wijzen erop dat de commissies bij de huidige wrkwijze al in een zeer vroegstadium betrokken worden bij het nog uit te stippelen beleid. Het collehe vindt het niet juist het overleg in zo'n vroegstadium in de openbaarheid te la ten plaatsvinden. Wel zou het mogelijk zijn om - in de openbaarheid - een com missie de concept-voorstellen van b. en w. te laten bespreken. Aan de hand van de beoordelingen van die commissie zouden b. en w. eventueel nog wijzigin gen in de voorstellen kunnen aanbren gen. Nadeel van deze werkwijze is dan wel dat het overleg in het vroegere sta dium wordt gemist, terwijl de behande ling van de voorstellen in de raad een vertraging van twee maaanden op zou lopen. Nog een andere (maar volgens b. en w. een nog ongunstigere) mogelijk heid zou zijn dat de commissie zijn ad vies zou uitbrengen nadat b. en w. hun standpunten al in aan de raad aangebo den voorstellen zouden hebben neerge legd. De commissie zou dan een soort van 'voor-gemeenteraad' zijn en hele maal, niet meer betrokken zijn bij de voorbereiding van het beleid. B. en w. vinden het dan ook best om de gang van zaken met betrekking tot de commis sies bij het oude te laten. De gemeente raad van Borsele zal in de raadsverga dering van 2 november (aanvang 19.00 uur) zijn visie qp de zaak geven. Borsele houdt hoorzitting over bouw ontmoetingscentrum annex sporthal HEINKENSZAND - Hot gemeentebes tuur van Borsele houdt dinsdagavond in Heinkenszand een hoorzitting om de behoefte te peilen aan accommodaties voor het sport- en het overige vereni gingsleven in dit dorp. Sportzaal 'De Stenge' blijkt te klein te zijn om de gymnastieklessen van de steeds groer wordende scholen in het dorp te kun nen herbergen. Veel sportverenigingen zouden bobendien graag veel vaker van de sportzaal gebruik willen maken, maar dat kan niet gezien de belangstel ling die ervoor is. Verder wordt in Heinkeskenszand al lange tijd behoefte gevoeld aan een betere accommodatie voor vergaeringen en verenigingsacti- viteitien. „We hebben op een gegeven moment besloten om te onderzoeken of het niet mogelijk is om een uitbreiding van 'De Stenge' en de stichting van een dorps huis voor Heinkenszand in één multi functionele accommodatie onder te brengen", aldus wethouder P. L. Peet- ers. Zo'n accommodatie - noem het maar een onmetingscentrum annex sporthal - zou een functie voor de hele gemeente kunnen hebben". De wethou der wijst erop dat het weinig effeiciënt zou zijn om in Heinkenszand de spor taccommodatie uit. te breiden en apart een onderkomen voor het overige ver enigingsleven te stichten. Behalve de sport- en gymlesactiviteiten zouden volgens een eerste globale opzet van het gemeentebestuur het jeugdwerk, het buurtwerk, het vormingswerk, toneel- actiiviteiten. de bejaardensoos. allerlei vergaderingen en wellicht zelfs een bi bliotheek en een Borsele afdeling van de Zeeuwse Muziekschool in het centrum onderdak kunnen krijgen. Maar er staat nog niets vast. Iedere belangstellende (particulier of vertegenwoordiger van een bepaalde vereniging) kan dinsda gavond zijn visie kenbaar komen maken aan een werkgroep, die bestaat uit ver tegenwoordigers van de gemeente, de sportfondsenorganisatie (die 'De SDtenge' exploiteert), de Zeeuwse Sportraad, de Zeeuwse jeugdraad, de stichting Zeeland en crm. De laatste in stantie, die als de plannen doorgaan als subsidieverstrekker een belangrijke stem in het kapitel heeft, eist namelijk dat van begin af aan de plannen in over leg met de toekomstige gebruikers wor den samengesteld. Vandaar dat onder de Borselse verenigingen ook een en quête zal worden gehouden. Hoe de nieuwe accommodatie eruit zal gaan zien blijft voorlopiug nog een open vraag. Wel staat vast dat een en ander rond 'De Stenge' gerealiseerd zal wor den. De constructie van de sportzaal staat namelijk toe dat de oppervlakte ervan tot de grootte van een sporthal wordt vergrooten erligtnu grond bij 'De Stenge'. De hoorzitting dinsdagavond wordt gehouden in 'De Stenge' en be gint om half acht. Collecten ELLEWOUTSDIJK - De collecte vooi de nierstichting heeft in Ellewoutsdijk ƒ84.18 opgebracht. Een collecte in de hervormde kerk te Ellewoutsdijk bracht 53.75 op voor Noord-Ierland en 30.- voor Israël. Aan giften kwam 44.50 binnen De collecte na de zangdienst bracht 127.16 op. SOBER GEHOUDEN JUBILEUMVIERING HANSWEERT - Zaterdag vierde de koninklijke harmonie 'Scheldegalm' uit Hansweert het 90-jarig bestaan. De feestelijkheden begonnen 's morgens om half elf met een muzikale rondgang door Hansweert-Oost, gevolgd door een optreden van 'Scheldegalm' bij het be jaardenpension 'Maria OOrd'. Om half drie 's middags werden rondgangen gehouden in Hansweert-Oost door de muziekvereniging 'Rillandia' uit Ril land, in het dorp Hansweert door E.M.M. uit Kruiningen en 'Schelde galm' uit Hansweert en in hansweert achter de Boomdijk door O.K.K. uit Wemeldinge en 'Vooruit' uit Waarde. Evenals tussen half drie en vier uur concerteerden beurtelings de gezel schappen op het dorpsplein. Om vier uur bestond dc gelegenheid tot felicite ren van de jubilerende vereniging in zaal Zeelandia te Hansweert. Voorzitter J. L. de Pauw opende de bij eenkomst met een welkomswoord tot de beschermvrouwe van de vereniging, mevrouw J. M. P. de Groof-Retsin uit GOES - Ziekenhuis De Bevelanden Z., 15.30-16.30 uur en Huize den Berg 16 u.: Uitzending Radio Nomen Nescio. MIDDELBURG - Schouwburg, 20 uur: Porgy and Bess. - Gasthuis, 20-21.15 uur: Uitzending Rawa. VLISSINGEN - Bethesda-St- Josephzaekenhuis, 19.45-21.15 uur: Uit zending Rawa. BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: De gendarmes van Saint Tropez, a.l. - Luxor, 20 uur: Black Emmanuelle, 18 jr. HULST - De Koning van Engeland, 15 uur: Het Deense sleutelgat, 18 jr. 20 uur: Tarzoon, de schande van de jungle, 18 jr. 20.30 uur: Drie dagen van de condor, 18 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: Lady Ka rate. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: De tien ge boden, a.l. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: De tien geboden, a.l. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Tiroler sexfestijn, 18 jr. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: One flew over the cuckoo's nest, 14 jr, BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC expositie, 13.30-17 uur: Werken 8 Belgi sche leraren. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST-Galerie Van Geyt: Werken Jan van Heel, Roland Montijne en Yves Rhave. KRUININGEN - Mavo, 14-16 en 19-21 uur Archeologie. MIDDELBURG - Kunstzaal Van Be- nthem en Jutting, 9-18 uur: Werken L. P. Boone. - Galerie Contrast, 10.30-17.30 uur: Ge schenken ontworpen door kunstenaars. - Zeeuws Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur Rolstenen. - Rijksarchief: Kweekmosschen en paedagogen. - Kuiperspoorttheater: Jazzfoto's Wim Riemens, NISSE - Galerie De Mooie Staak, 9-20 uur: Werken Messemaker. VLISSINGEN - Stadhuis, 8-12.30 en 13.30-17 uur: N.K.S. Kijkmap met grafi sche werken. IJZENDIJKE - Galerie M4, 14-18 uur: Tekeningen Wim Smorenburg. HULPCENTREA NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Temeu- zen, tel. 01150-4444. THOLEN - Tel. 0011 'AFDELING ZET ZICH BEWUST AF TEGEN BIJZONDER ONDERWIJS' 'ARGLIST EN VERWRONGEN VOORLICHTING' HEINKENSZAND - „Op zijn vriende lijkst kan men er hier van spreken dal het spreekwoord van de klok en de kle pel hier van toepassing is om dan inaar niet te spreken van arglist cn verwron gen voorlichting. Wij kunnen niet aan nemen dat alle mensen, die tot de PvdA behoren, deze stijl van politiek voeren eigen is". Dat schrijven b. en w. van Borsele in een uitvoerige reactie op de brief van de PvdA-afdeling Borsele over het onderwijsbeleid in de gemeen te, In die brief stelde de afdeling dat er op het vlak van het onderwijsbeleid in Borsele nogal wat aan schort en dat de wethouder van onderwijs zoveel aan vertrouwen heeft verloren dat zijn functie ter discussie gesteld dient te worden. B. en w. wijzen in hun reactie, die de gemeenteraad op 2 november zal be spreken. de kritiek van de afdeling vol ledig van de hand. Op de kwestie van de vergoeding van het vakonderwijs, waarvan b. en w. eerder al hebben toe gegeven dat er fouten zijn gemaakt, wordt slechts een nadere toelichting ge geven. De opmerkingen van de PvdA- afdeling met betrekking tot artikel 46 van de kleuteronderwijswet gingen over door het rijk betaald laten krijgen van bepaalde kosten voor het openbaar kleuteronderwijs. „Wat zegt de PvdA-afdeling Borsele nu in feiteS 'U had die hoge kosten moeten claimen via een aanvraag ex artikel 46 van de kleuteronderwijswet en het rijk laten betalen'. Maar wat denkt de afde lingeigenlijk wel? Zelfde kosten van het openbaar kleuteronderwijs lot een be hoorlijk peil opvoeren, trachten dit ge deeltelijk door het rijk betaald te krij gen en vervolgens een aanzijnlijk lager bedrag aan de bijzondere scholen door betalen?", aldus b. en w. in hun reactie. „Wij willen heel duidelijk zijn: het mi nisterie neemt de gemaakte kosten niet in overweging als bijzondere omstan digheid. Het is de gemeente zelf, die de kosten op zo'n peil brengt en wij blijven van mening dat dit verantwoord is ge beurd, maar dat houdt dan ook tevens in dat dit moet worden doorberekend naar het bijzonder onderwijs". B. en w. schrijven tot de conclusie te komen dat de PvdA-afdeling geen bezwaar heeft tegen het tot een behoorlijk peil opvoe ren van de kosten voor het openbaar onderwijs, maar dat ze dezelfde armslag aan het bijzonder onderwijs wenst te onthouden. „Wij hebben dan ook de in druk dat de afdeling zich bewust afzet tegen het bijzonder onderwijs en dat is wel een kwalijke zaak. Bovendien zegt men dan nog dat dit bewust en opzette lijk is gedaan. Hetopenbaar onderwijs is niets tekort gedaan, maar dan moet men ook dezelfde voorzieningen aan andersdenkenden gunnen". Scholenbouw Naar aanleiding van de kritiek van de PvdA-afdeling over de nieuw- en ver bouw van openbare scholen in de ge meente hebben b. en w. in hun reactie enkeke overizheten opgenomen, waar uit binnen welk tijdsbestek belang rijke fasen bij de voorbereiding van dc plannen werden bereikt. Nadrukkelijk wijzen b. en w. er daarbij op dat het ook veel tijd kost indien veel inspraak wordt verlangd. Voor de uit breiding van de openbare lagere school in 's-Gravenpolder met drie lokalen en aanpassing van de gemeenschaps ruimte werden in november 1975 intern de eerste besprekingen gevoerd. Op 28 september van dit jaar werd de uitbrei ding van de school in gebruik genomen. B. en w. vinden dat één en ander zeer snel is gegaan. De opmerking van de PvdA-afcleling dat de bouw in een dui delijk te traag tempo is verlopen vinden b en w 'volslagen nonsens'. Het college schrijft dat de PvdA- afdeling ook wat de verbouwing van de openbare lagere school in Driewegen betreft op onverantwoorde wijze door draaft. De constatering van de dienst gemeentewerken dat er aan de schooi wat mankeert, dateert van 17 oktober 1975. In de raadsvergadering van 2 no vember zal een voorstel voor de ver bouwing aan de raad worden gedaan, Voor de verbouwing van de openbare lagere school in Heinkenszand wordt volgens b. en w. tot nu toe een normale procedure gevolgd. Naar aanleiding van de kntiek van de PvdA-afdeling op het ontbreken van een openbare kleuterschool in Hein kenszand. terwijl de groei van het inwo nertal zo'n school zou wettigen schrij ven b. en w. dat in tegenstelling tot in de lager-onderwijswet in de kleuteronder wijswet slechts wordt bepaald wanneer tot stichting van een kleuterschool kan worden overgegaan en niet dat het on der bepaalde omstandigheden moet. „In de kem Heinkenszand is het tot nu toe zo dat de duidleij ke behoefte aan een openbare kleuterschool zich nog niet heeft gemanifesteerd. De beide andere kleuterscholen voorzien momenteel in de behoefte die er bestaat. Zal de be hoefte aan een openbare kleuterschool vandaag of morgen blijken, dan staat het gemeentebestuur daar uiteraard positief tegenvoer. Wij kunnen met an dere concluderen dan dat de afdeling zich ook hier in bedekte termen afzet teeen het bijzonder onderwijs". yieuwdorp Veel kritiek had dc PvdA-afdeling ook op de gang van zaken rond de openbare lagere school in Nieuwdorp. De school zou bewust een leerkracht zijn onthou den, die op grond van stimulerings maatregelen had kunnen worden ver kregen. B. en w. hebben hieraan geen medewerking willen verlenen, omdat ze dan hadden moeten verklaren dat de school in Nieuwdorp wordt bezocht door leerlingen uit gezinnen, die so ciaal een cultureel minder gemoti veerd zijn en die bovendien slecht Ne derlands spreken. „Door dit te doen zouden we een be paald stempel van minderwaardigheid op deze school en de gemeenschap van Nieuwdorp hebben gedrukt en dat heb ben we bewust niet gedaan, omdat wij vinden dat de bevolking van Nieuwdorp uit dezelfde soort mensen bestaat die wij overal elders in de gemeente aantref fen". aldus b. en w Uit het overzicht van de verschillende data bij de voorbereidingen van de ver bouwing van de school concludeert het college dat ten voeten uit inspraak is gegeven. „Wij wijzen dan ook het tempo van een slakkengang af. Dit is veroor zaakt door de overdadige inspraak op allerlei gebied, clie steeds is geëist en die door ons is gegeven B. en w. vinden het schromelijk overdreven dat men het doet voorkomen alsof op de school in Nieuwdorp een situatie is ontstaan, die geen dag langer uitstel kan dulden. Verder op de raadsagenda voor 2 no vember (de vergadering begint om 19.00 uur) prijkt een voorstel om een krediet van 673.000 gulden beschikbaar te stel len voor de verbouwing van de Nieuw- dorpse school en het gemeentelijk ver enigingsgebouw annex gymzaal. Het middelste lokaal van de school wordt een gemeenschapsruimte, terwijl aan de noordzijde een nieuw leslokaal zal wor den gebouwd Uit het antwoord van b. en w. op schriftelijke vragen van het PvdA/PPR-raadslid J de Koster blijkt da t de verbouwing van de school op zich 452 000 gulden kost. De norm voor de nieuwbouw van een drieklassige school bedraagt momenteel 543.000 gulden. Voor de verbouwing van de openbare lagere school in Driewegen vragen b. en w. van de raad een krediet van 175.000 gulden. Overigens prijkt ook nu weel een voorstel op de agenda om de ver goeding voor het vanondenvijs in 1975 te herzien. Personenauto rijdt op onverlichte oplegger: zware schade VLISSINGEN - Bij een aanrijding op de Engelandweg in Vlissingen is zater dagavond een personenauto, bestuurd door J. B. uit Vlissingen, ernstig be schadigd toen de auto tegen een onver lichte geparkkerd staande oplegger reed. Op de onverlichte Engelandweg werd B verblind door een tegenligger en merkte daardoor de geparkeerd staande opleg ger niet op. De politie onderzoekt, wie de eigenaar van de oplegger is. De oplegger voerde.geen kenteken. Reimerswaalse jeugdraad vergadert op 4 november YERSEKE - Donderdag 4 november wordt de vergadering van de Reimers waalse jeugdraad gehouden, die op 14 oktober moest worden uitgesteld, om dat er toen slechts zes leden aanwezig waren. In een brief aan de leden van de jeugdraad wijzen voorzitter Jos van de Borgt en secretaris Rinus Knuit op de verantwoordlijkheid, die de leden van de jeugdraad op zich hebben genomen doo lid te worden van de raad. „U bent door uw jeugdcommissie voorgedragen en door de gemeenteraad benoemd. Wilt u zich dan met onttrekken aan deze ver antwoordlijkheid". De voorzitter en de secretaris van de jeugdraad stellen dat de raad zijn geloofwaardigheid tegen over de gemeenteraad en de jeugd zou verhezen als het vaker voor zou komen dat een vergadering van de jeugdraad geen doorgan kan vinden wegens het ontbrken van voldoende leden. De nu oil 4 november te houden verga dering is in het gemeentehuis te Yerseke en begint om acht uur. Examen KORTGENE - Mejuffrouw M. Meesen uit Kortgene heelt het EHBO-diploma behaald. Ze volgde een cursus die was georganiseerd door de EHBO- vereniging te Kortgene. Kamerlid spreekt voor AR-Veere VROUWENPOLDER - De AR- kiesvereniging Veere houdt woensdag avond een vergadering in het ontmoe tingscentrum van de gereformeerde kerk te Vrouwenpolder. Op deze verga dering zal worden gestemd over de ad- vieslijst voor de verkiezing van de leden van de tweede kamer. Daarna zal dr. W. de Kwaadsteniet, lid van de tweede ka mer, spreken over het actuele politieke gebeuren. Aanvang 19.30 uur. Goes, loco-burgemeester C. Slabbe- koom en wethouder J. A. Nieuwenhuyse van de gemeente Reimerswaal, de be zoekende zusterverenigingen en ver dere belangstellenden. Hij bracht dank aan het gemeentebestuur van Rei merswaal en de zusterverenigingen voor de altijd ondervonden medewerking en sprak daarbij de hoop uit dat 'Schelde galm', dat zeer nauw verbonden is met Hansweert, nog vele jaren zal mogen blijven bestaan. Namens het comité Leefbaarheid Hansweert voerde de heer J. Boon het woord. Hij feliciteerde de jubilerende vereniging en momoreerde daarbij dat speciaal een muziekgezelschap in een dorp een balangrijke plaats inneemt, mede gelet op de leefbaarheid en de saamhorigheid in een dorp. Hij sprak eveneens namens de gymnastiekver eniging 'Sportlust' uit Hansweert, die zoals hij zie. nimmer tevergeefs een be roep heeft gedaan op de medewerding van 'Scheldegalm'. Tevens deed hij een beroep op de jeugd om de gelederen van de harmonie aan te vullen en ze hierdoor op peil te houden. Namens 'Sportlust' overhandigde de heer Boon een enve loppe met inhoud aan de voorzitter. Namens het gemeentebestuur van Reimerswaal bood wethouder Nieu wenhuyse felicitaties aan eh zei erg blij te zijn met het verenigingsleven. Hij zwaaide 'Scheldegalm' alle lof toe en wenste hen nog een goede toekomst. Aan het woord kwam vervolgens een oud-lid van de vereniging, de heer D. Verstraeten, die in 1907 van 'Schelde galm' lid werd en dat 16 jaar bleef tot hij verhuisde. Hij bracht naast felicitaties ook nog dank aan wijlen de heer J. Pol derman, van wie hij het heeft geleerd. De heer H. Polderman erelid van de ver eniging, dankte op zijn beurt de heer Verstraeten voor de waarderende woor- aanwezigen voor de belanstelling, felici taties en sloot deze sober gehouden jubi leumviering. B. EN W. BORSELE WILLEN ZALEN VERBETEREN HEINKENSZAND - B, en w, van Bor sele willen verbeteringen aanbrengen aan het dorpshuis van Nisse en aan het verenigingsgebouw van 's-Heer Abts- kerke. In Nisse zal de berging van het dorpshuis worden uitgebreid, er zal een nieuwe garderobe worden gemaakt en er wordt een wasgelegenheid aange bracht. In 's-Heer Abtskerke moet een kleedge- legenhéid met wasrhogelijkheid worden aangebracht en ook daar moet de be rging worden vergroot. De Borselse ge meenteraad wordt gevraagd voor belde objecten een bedrag van 81.500 gulden beschikbaar te stellen. HOOG EN LAAG WATER NAP - NAP uur uur uur cm uur Dinsdag 26 oktober Vlissingen 3 31 254 15.53 251 9.57 206 22.25 206 Temeuzen 4.01 267 16.24 263 10.28 220 22.52 219 Zierikzee 5.08 187 17.24 185 10.29 140 22.58 144 Hansweert 4.38 284 17.00 283 11.00 232 23.26 233 Wemeldinge 5.31 216 17.46 212 11.01 164 23.24 168 IADVERTENTIE Twee vragen, stel dat u er niet meer zou zijn, is de verzorging van de kinderen dan verzekerd? groter geworden, uw inkomen een stuk hoger - is uw levensverzekering nog wel op peil? Een map vol duidelijke informatie ligt voor u klaar bij uw verzekeringsadviseur. Of schrijf Bureau Voorlichting Levensver zekering, Antwoordnummer 89, Den Haag. RONDGANGENDOOR HET DORP Foto: Een overzicht van de feestelijkhe den in het dorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15