Goese willen instellingen commissie voor verkaveling jeugdwerk Begroting Hulst voor 1977 is sluitend „Medewerking aan verdergaan van inspraak door bevolking' Open bejaardenwerk Hulst definitief voor dienstencentrum Sn1ïadhoïeTpreekt Ik zie de vorming van een wijkcomité niet meer zitten ZATERDAG 23 OKTOBER 1976 SUGGESTIE TIJDENS HOORZITTING: WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PARTICULIER INITIATIEF PLAN MAKEN GOES - Er moet een breed samenge stelde commissie komen, die een plan uitwerkt voor de herverkaveling van het jeugd- en jongerenwerk in de ge meente Goes. Vertegenwoordigers van diverse particuliere instellingen moeten deze commissie vormen, met de gemeente als toehoorder. De commissie moet zo snel mogelijk met een plan op tafel komen. Deze opmerkingen werden vrijdagavond tijdens een hoor zitting over het jeugd- en jongeren werk in 't stadhuis te Goes door vertegen woordigers van instellingen naar voren gebracht. Besproken werd het rapport van een kleine werkgroep, waarin een herverka veling bepleit wordt, met als uitgangs punt het vormen van een nieuwe stich ting voor jeugd- en jongerenwerk en 'n verdeling van drie beroepskrachten over de kernen, de stad Goes en een open sociaal-cultureel jongenrencen- trum. Op het rapport van de werkgroep kwam de nodige kritiek, al waren de meeste woordvoerders het eens over de noodzaak tot herverkaveling. Namens de stichting buurtwerk Goes- zuid plaatste voorzitter H, Moorman GEMEENTE HULST GEEFT IN 1977 DRIE MILJOEN AAN SUBSIDIES HULST - Degemeente Hulst zal volgens een raming in de gemeentebegroting in 1977 een bedrag van 3.094.000gulden aan subsidies uitgeven. Dat bedrag 'voor 1977 betekent een stijging ten op zichte van dit jaar met 195.000 gulden. Het college van b. en w. noteert over de subsidies een teruggang in de stijging van de bedragen. De stijging 1976-1977 is aanmerkelijk minder dan voor de be groting 1975-1976 het geval was. „Met name geldt dit voor de bijdragen op grond van de gemeenschappelijke rege-> lingen. Hiervoor zijn enkele gronden aan te geven", schrijft het college:,.Een bijdrage in het tekort van de Vleeskeu ringsdienst is thans niet geraamd. De bijdrage t.b.v. het Sociaal Werkvoorzie ningsschap Zeeizwsch-Vlaanderen is ongeveer op hetzelfde niveau geraamd als vorig jaar bij het ontbreken van na dere gegevens voor 1977. Het bedrag per inwoner voor de Centrale Dienst voor- Bouw-.en Woningtoezicht en Gemeen tewerken is zelfs lager dan vorig jaar. Dit houdt, echter verband met een verhoging van de verschuldigde ver goeding voor het geven van bouwad vie- zen van drie naar acht procent, hetgeen een hogere raming op de betreffende be grotingspost tot gevolg heelt van 100.000 gulden Ouderavond van Scholengemeenschap te Middelburg MIDDELBURG - De oudercommissie van de Stedelijke Scho lengemeenschap Middelburg lioudl dinsdagavond de jaarlijkse ou deravond in het Middelburgse stadhuis. Na een huishoudelijk ge deelte begint omstreeks 20.00 uur een bijeenkomst over het onderwerp 'Het vak Nederlands bij het algemeen voortgezet onderwijs". Vier leraren van de 'sectie Nederlands' zullen een indruk geven van de verschil lende aspecten van het onderwijs in de Nederlandse taal. De heer Steket.ee geeft een overzicht van het leerpro gramma, de heer Hoitsma vertelt, over het onderwijs in de brugklassen, de heer Van Liere vervolgt met de aanpak in de middelklassen en de heer Van Driel be sluit met het program voor de bo venbouw van het v.w.o. (literatuur). De inleiders zullen een en ander toelichten met schetsen en voorbeelden. De inlei ders zullen een en ander toelichten met schetsen en voorbeelden. Ook zal les materiaal worden uitgestald en zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vra gen. Deze zullen na een koffiepauze worden beantwoord. Ir. J. van de Graaf hield lezing over kanttekeningen. Hij vond het onjuist dat de stichting en de bereospkrach ter van. in het rapport van de werkgroep betrokken is. zonder dat men zelf kon meepraten. „Waarom zijn we als stich ting buurtwerk Goes-zuid niet van begin af aan bij de plannen betrokken", wilde de heer Moorman weten. Ook had hij bezwaar tegen de wijze waarop het rapport naar buiten is gebracht. „Het heeft onrust teweeg gebracht bij de mensen", stelde de heer Moorman. Hij vond dat de werkgroep te lichtvaardig oordeelde over een stichting buurtwerk Goes-zuid, ook zette hij vraagtekens bij het bestaansrecht van een open jonge rencentrum. Voorzitter Moorman stelde voor om een bijeenkomst met de be trokken instellingen te beleggen, de uitkomsten daarvan te bespreken in de raad voor het opbouwwerk en vervolgens de gemeenteraad van advies te voorzien. Bestuurslid P.S. Marinussen van de stichting sociaal-cultureel werk (skw) meende dat de instellingen te weinig tijd hebben gehad om zich voldoende voor te bereiden op het rapport van de werkgroep. Hij kondigde alsnog een schriftelijk commentaar op het rapport aan. Als eerste reactie vertelde de heer Marinussen dat skw in beginsel bereid is om mee te werken aan een herverkave ling, die wellicht zal moeten leiden tot de oprichting van een nieuwe stichting. Hij pleitte voor het instellen van .een commissie uit het particulier initiatief, die over de nota nader advies uitbrengt. „We gaan ervan uit dat gedurende het werk van de commissie skw normaal de arbeid zal kunnen voortzetten, zonder B. en w. Hulst: „STREVEN NAAR OPTIMAAL FUNCTIONEREN VERENIGINGEN" HULST - „Op cultureel gebied blijven wij streven naar het optimaal functio- naren van onze verenigingen; enerzijds zal die kunnen geschieden door het be schikbaar stellen van middelen, ander zijds door meer coördinatie te bewerk stelligen op het gebied der culturele manifestaties." Dat schrijven burge meester en wethouder van Hulst in de begeleidingsbrief bij de begroting van 1977. Het college vindt dat het tentoonstel- lingsbeleid voor 1977 gericht moet zijn op het in aanraking brengen met de kunst van de verschillende gelëdingen- van debevolking. Voorvolgendjaariser weer een tentoohsteUingscircuit, dat öólc in de gemeente Hulst wordt geëx poseerd. „Getracht zal worden door het samenstellen van zogenaamde lesbrie ven het onderwijs te stimuleren tot ten- toonstellingsbezoek. Daarnaast zal aan incidentele exposan ten gelegenheid worden geboden hun werken ten toon te stellen," zover b. en In de brief wordt verder nog bekendge maakt dat het in de bedoeling van het schoolbestuur ligt om de nog te bouwen school in het plan Moerschans bij aan vang van het schooljaar 1978/1979 in ge bruik te nemen. Goochelaar sluit Sasse kinderboekenweek af SAS VAN GENT - De komische gooch elaar professor Sarkos trad vanmiddag in de bibliotheek in Sas van Gent op \'oor enkele honderden enthousiaste Sasse kinderen. De goochelaar, die met zijn trucs de jeugdige bezoekers vaak tot een lach salvo bracht, was naar Sas van Gent ge komen in het kader van de kinderboe kenweek. Eerder deze week ging door omstandigheden een poppenkastvoor stelling niet door. De Sasse jeugd liet er vrijdag geen twijfel over bestaan dat men professor Sarkos beschouwde als Kritiek De heer J. de Baar, voorzitter van de wijk vereniging Goesc Polder, uitte kri tiek op de werkwijze van SKW. Hij vond dat de SKW zo snel mogelijk 'vaarwel' moest worden gezegd. „Een bedrijf met zo'n bestuur en personeel was allang failliet geweest", meende hij. Ook hij zag een commissie als op lossing. De heer De Baar vroeg zich af of er zo'n behoefte bestaat aan een open jongerencentrum. Hij wilde daarvoor eerst een behoeftenpeiling. Mevrouw L. van Nes. stichting open jongerencentrum noemde het rapport van de werkgroep een uitstekend plan. „Het gaat om het hele jeugd- en jonge renwerk in de gemeente Goes. Wij zijn bereid daaraan mee te werken, als onze doelstelling daarbij met in het gedrang komt". De heer J. C. van Bergeijk uit 's-Heer Hendrikskinderen had een serie opmerkingen over financiële zaken. Hij concludeerde dat skw moet verdwijnen om plaats te maken voor een meuw al gemeen jeugdbestuur. De heer J. Besui- jen uit Kattendijke twijfelde aan een open jongerencentrum. Ook hij vond dat er een nieuwe werkgroep moet ko men, die basis van het rapport, van de werkgroep aan de slag gaat. Hij zag hierbij ook een functie voor de raad voor het opbouwwerk. De heer A. Boninck infoimeerde namens de werkgroep wer klozen project nog naar de samenhang van werklozen-activiteiten en een open jongerencentrum. De heer J. Davise zei als particulier de herverkaveling toe te juichen. Hij stelde dat het jeugdwerk in Goes de laatste jaren 'in tomeloze vaart' achteruit is gegaan. Na een korte schorsing, gaven verschil lende leden van de werkgroep een toe lichting op rapport en vraagpunten. Daarbij werd benadrukt dat er snel ge werkt moet worden aan een herverkave ling. opdat de subsidies voor het werk niet in het gedrang komen. Toegegeven werd dat het beter was geweest de stich ting buurtwerk Goes-zuid bij de bespre kingen direct te betrekken. De heren S. Prévoo en J. Roovers vertelden wat pro fessioneeljeugdwerk en een open jonge rencentrum moet inhouden. De werk groepleden zegden toe dat het rapport met het verslag van de hoorzitting en eventuele schriftelijke reacties aan de instellingen, de raad voor het opbouw werk en de gemeenteraad zal worden toegezonden. De werkgroep beschouwt de taak daarmee afgedaan. Groot aantal bestemmings- en bouwplannen in Hulst HULST - Het Hulster college van b. cn w. denkt in 1977 te komen met een flink aantal bestemmingsplannen en bou wactiviteiten. Wat betreft de bestemmingsplannen zet het college in de begeleidingsbrief bij de begroting 1977 uiteen dat er een herzie ning komt van het plan Moerschans. Voorts zal aan de raad voorgelegd wor den: bestemmingsplan Clingepolder en het plan Clinge (restant bebouwde komi. een structuurplan voor de hele gemeente, het plan Absdalepolder (Zuid I en Zuid II) voor zover niet verwerkt in het bestemmingsplan Hogeweg voor het nieuwe bedrijfsterrein ten westen van de Hogeweg; bestemmingsplannen voor Graauw en Heikant en tenslotte het plan Zoetevaart. Het bouwrijpmaken van de laatste fase in het plan Hooghuis zal begin volgend jaar gereed zijn. Alle bouwgrond in dit 'plan is dan beschikbaar. Bouwactivitei ten zijn gedacht op de hoek Glacisweg - Zoutestraat (30 bejaardenwoningen na ontruiming van het winkelpand datnog op die hoek staati; 57 woningen in het plan Moerschans; voltooiing van de laatste woningen in het plan Houtenk wartier: twintig a 30 woningen in de Clingepolder; twaalf woningwetwonin gen in Sint-Jansteen; vier eengezinswo ningen en drie bejaardenwoningen in Heikant; zes woningwetwoningen (eventueel ook bejaardenwoningen) in Nieuw-Namen en zes eenge zinswoningen in Graauw. Openbare werken Als dc gemeentelijke financiën het toe laten willen b. en w. volgend jaar een groot aantal werken in ACW-verband uit laten voeren. Op deze lijst wordt de verbetering van de weg van Hulst naar Graauw als eerste genoemd. Vluchtelingenactie Sint-Philipsland SINT-PHILEPSLAND - In het kader van de actie 'Vluchteling 1976' worden op 27 oktober in Sint-Philipsland infor matiemateriaal olus een collecte- enveloppe huis aan huis verspreid. Vrij dag wordt de enveloppe weer op gehaald. Bedankt voor beroep OOSTERLAND - Ds. A. Hoogerland, predikant van de gereformeerde ge meente te Krabbendijke heelt voor het beroep dat de gereformeerde gemeente te Oosterland op hem uitbracht be dankt. Verkoping 'Tryfosa' SINT-ANNALAND - De door de her vormde vrouwenvereniging "Tryfosa' gehouden verkoping in het hervormd verenigingsgebouw te Sint-Annal and ten bate van de G.Z.B. bracht 4510,- GEEN HOGERE BELASTINGEN RUIM DRIE TON ONVOORZIEN HULST - De gemeente Hulst heeft voor 1977 een sluitende ontwerp-begroting. Op de post voor onvoorziene uitgaven is een bedrag geraamd van 330.000 gul den, terwijl er geen gelden uit de alge mene reserve zijn aangesproken. Dat blijkt uit de begeleidingsbrief bij de begroting van 1977. Het college van burgemeester en wet houders van Hulst dat met. het aange gaan van nieuwe verplichtigen in 1977 de nodige voorzichtigheid betracht zal moeten worden, 'Gezien het aantal wer ken dat nog op uitvoering wacht, zullen prioriteiten moeten worden gesteld'. Het budget voor de gewone dienst in Hulst voor volgend jaar bedraagt 24,128.000 gulden, Dat betekent een stijging ten opzichte van de oorspronke lijk begroting voor dit jaar van 2.367.000 gulden (bijna elf procent), „In vergelij king met vorig jaar is het stijgingsper centage ruim de helft minder", zo teke nen b. en w. aan. Uithetgemeentefondskan de gemeente Hulst volgend jaar een bedrag van on geveer 9.341.000 gulden ontvangen, raamt het college. Dat is 39 procent van de totale inkomsten op de gewone dienst „Gezien de begrotingspositie voor 1977 zijn wij van mening dat er geen aanlei ding is tot verzwaring van de belas tingdruk", schrijven b. en w. in de bege leidingsbrief. „Hoewel wij een zogenaamde trendma tige aanpassing van de belastingen voorstaan (zoals in de voorgaande jaren ook geschiedde) menen wij deze voor 1977 in het algemeen achterwege te moeten laten, vooral ook om de lasten voor onze burgers niet extra te verzwa ren, Slechts bij de raming van de opb rengst leges voor bouwvergunning is met een trendmatige verhoging van zeven procent (het door het rijk vastge stelde maximum) rekening geden. Bzien zal nog worden of andere rechten, zoals de marktgelden, moeten worden bijgesteld met het oog op de kosten stijgingen". COLLEGE B. EN W. HULST: r'? VOOR OVERDEKT ZWEMBAD 'POTJE' VAN 7,5 TON HULST - Hel college van b. en w. van Hulst is van mening dat medewerking moet worden verleend aan het laten voortbestaan van de insp Taakgroepen (dorpsraden, themagroepen) die hebben gefunctioneerd bij de in spraakprocedure van het ontwerp- structuurpian voor de gemeente. Vol gens het college heeft de inspraakpro cedure bij een deel van de bevolking inzicht verschaft in en betrokkenheid vergroot bij het overheidsbeleid op het gebied van de ruimtelijke ordening. B. en w. schrijven dit in de begeleidings briefbij de begroting voorhetdienstjaar 1977. Het college streeft naar een samenwer king en overleg met de naburige ge meenten, zoals die ook de voorgaande jaren het geval was. „Ook voortdurend overleg met Belgische instanties om trent zaken, welke van betekenis zijn voor het gebied aan weerszijden van de grens, ach'ten wij van het allergrootste belang," zover de brief. Er wordt nog eens nadrukkelijk gesteld dat het beschikbaar komen van subsi dies een voorwaarde voor het college is om met een definitief plan te komen voor een gemeentelijk kantoor in het pand Grote Markt 24. Ook moeten de besprekingen met Monumentenzorg over deze zaak nog worden afgerond. Bij de plannen voor restauratie van het huidige stadhuis en het daar tegenover liggende aangekochte pand. wordt re kening gehouden met de bouw van een ondergronds centrum voor civiele ver dediging. Met de grootste spoed wordt thans ge werkt aan de plannen tot verbouw van het voormalige pand Neckermann tot gemeentewerkplaats en brandweerka zerne, laten b. en w. weten. Met de ver bouwingswerkzaamheden zal in 1977 een begin worden gemaakt. In de beleidspunten voor 1977 komt naar voren dat b. en w. denken aan een uitbreiding van het voetgangersdomein in de Hulster binnenstad. Hierbii wordt de Overdarastraat genoemd, maar ook- de Bontehondstraat. B. en w. zijn van mening dat een uitbreiding van het wandelgebied de sfeer in de binnenstad zal bevorderen. Voorts ligt het in de be doeling om volgend jaar parkeerterrei nen aan te leggen nabij het voormalige station te Hulst en op het Oranje Bol werk. Overdekt zwembad B. en w. houden een bedrag van 750.000 gulden beschikbaar voor het geval toe stemming wordt verkregen voor de bouw van een overdekt zwembad. „Voor de realisering is de hoop nog steeds gevestigd op een subsidie in het kader van de wer kloosheidsbestrijding," wordt in de be geleidingsbrief uiteengezet, maan „In dien ook in het begrotingsjaar subsidies uitblijven, zullen wij de mogelijkheid bezien om het overdekt zwembad met eigen middelen te realiseren." B. en w. vinden een overdekt zwembad vooral met het oog op het zwemonderwijs on misbaar voor de streek. Van de Have B V te Kapelle hield personeelsavond KAPELLE - Het koninklijk kweekbe- drijf en zaadhande! D. J. v. d. Have BV te Kapelle hield vrijdagavond de jaar- Hd'VOFttldC r FOllWCH" "ikse personeelsavond in De Vroone te Kapelle. Ir. D. J. v. d. Have opende de bijeenkomst en wees in zijn openings woord op de slechte concur rentiepositie van het Nederlandse be drijfsleven ten opzichte van landen met een goedkopere levensstandaard. Het personeelsfeest werd door zo'n 450 mensen bijgewoond, onder wie het col lege van b. en w. van Kapelle en de loco-burgemeester van Reimerswaal. Een groot deel van de avond werd ver zorgd door het marionettentheater van Henk Walters. Voorts werden aan de personeelsleden die 15. 25 of 40 jaar in dienst waren de Van de Have-ïnsignes in goud. zilver oi brons uitgereikt. Na het officiële ge deelte werd de bijeenkomst voortgezet met een gezellig samenzijn, met mede werking van bet dans- en showorkest 'The Evergreens', onder leiding van I. J. M. Laroes. groep Rilland-Bath veertig jaar RILLAND-BATH - De Hervormde Vrouwengroep te Rilland-Bath vierde hel40-jarig bestaan. De feestelijkheden begonnen met hel maken van een groepsfoto van alle dames, gevolgd door een gezamenlijke koffiemaaltijd in het. Hervormd Centrum.'s-Avonds werd hel feest voortgezet in ht dorpshuis 'Luctor et Emergo'. Onder leiding van de presidente, mevrouw E. K. v. d. Moere-De Regt, werd daar een heel programma afgewerkt. Zo bracht mejuffrouw J. van Weele verslag uit van de afgelopen veertig jaar. Zij kan daar over meepraten, want zij is, evenals me vrouw A. van Weele-Zuidweg, al die veertig jaar lid van de vrouwengroep geweest. Beide dames werden door de presiden te gehuldigd. Zij kregen tevens een attentie. Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden, werden er toespraken gehouden door de oud presidente mevrouw Den Engelse-Hol en door de heer M. v. d. Marei namens de kerkvoogdij. Verder ontving de vrouwengroep vele fe licitaties en bloemstukken. De presi dente sprak vervolgens een dankwoord tot de bestuursleden en overhandigde ieder een boeket bloemen. Mevrouw E. Overduin-Koster bedankte hierna de presidente namens het bestuur en de leden en bood haar een bloemstukje aan. De verdere avond werd op geva rieerde wijze doorgebracht. Mevrouw Baas-De Waard las een gedicht voor en men kon genieten van een zangspel en een bijbelkwis op rijm, geleid door de presidente. Ook mevrouw J de Waard- Traas las tenslotte nog een gedicht voor. Ds. Overduin besloot deze feestelijke bijeenkomst met dankgebed. Eerste bijeenkomst 'Open Bejaardenwerk' Sint-Philipsland SINT-PHILIPSLAND-Maandaghoudt 'Het openbejaardenwerk' te Sint- Philipsland een bijeenkomst voor be jaarden. De middag wordt gehouden in het dorpshuis 'De Wimpel' en begint om 14,30 uur, Tijdens deze bijeenkomst, waarin men kennis kan maken met het open bejaardenwerk, worden dia's ver toond over oud-SintrPhilipsland. Bestemmingsplan Noordwelle in raad Westerschouwen HAAMSTEDE - De raad van Wester schouwen krijgt tijdens de vergadering van maandag 1 november de eerste herziening van het bestemmingsplan Noordwelle te behandelen. Dit plan voorziet in de mogelijkheid om wonin gen te bouwen in het gebiedje ten zuiden van de Ingridstraat en de Smidsxveg. Hiermee kan tegemoet worden gekomen aan de behoefte aan bouwgrond in Noordwelle. B. en w. tekenen daarbij wel aan dat de nieuwe bebouwing voor wat betreft de massa en schaal moet passen in die van het dorp. Tegen het ontwerpplan is een bezwaarschrift gekomen van de heer C. W. Elebaas. die in het plan land bouwgrond heeft liggen. Hij wil zijn be zwaarschrift intrekken wanneer er ver vangende grond ter beschikking wordt gesteld. Het college acht zijn bezwaren planologisch niet relevant en stelt voor het bezwaarschrift ongegrond te verkla ren, maar wil wel proberen om vervan gende grond beschikbaar te krijgen. Op de agenda staat verder een voorstel om in de Bemhardstraat in Haamstede een stopverbod in te stellen van acht uur 's-morgens tot vijf uur 's-middags. In die straat ligt de kleuterschool, waardoor er nogal eens langdurig ge parkeerd wordt en dat brengt ge vaarlijke situaties met zich mee, aldus b. en w. Het college stelt verder voor om een subsidie van 1.524,54 aan de stichting Kerk en Recreatie in het begrotingste kort van 1975 te verlenen. Het stelt wel voor om geen subsidie toe te kennen voor 1976, omdat het recreatie-team maar voor één camping werkzaam is door gebrek aan mankracht. Ook voor de stichting Landbouwmuseum in Drei- schor staat een subsidie-voorstel op de agenda en wel van 17 cent per inwoner. Verder wordt de raad voorgesteld om in te stemmen met het besluit van de mi nister van CRM om het pand Dale- boutsweg4 in Haamstede op de lijst van beschermende monumenten te plaat sen. De heer L. Tieleman is periodiek aftre dend als lid van het algemeen bestuur van de stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen. B. en w. stellen de raad voor om hem te herbenoemen. De vergadering begint maandagmiddag om half drie. TOTALE KOSTEN RUIM EEN MILJOEN "Lrerdlge"i'u"lnB va"deh"<5t OPBOUWWERKER NA MISLUKTE OPEN AVOND: in Domburg DOMBURG - De commissie ruimte lijke ordening in de gemeente Domburg rijdag 29 oktober het ontwerp- functioneren gemeente ,u'su'mmini;sp,ai' "«""'f' MIDDELBURG - Voor de afdeling Middelburg van de gereformeerde bond in de Nederlands hervormde kerk sprak donderdagavond in de hal van de Ontmoetingskerk te Middelburg ir. J. van der Graaf uit Huizen over het on derwerp: 'Het functioneren van dc ge meente'. Ir. Van der Graaf wees erop dat, in som mige streken en plaatsen in ons land de kerkelijke gemeenten niet of v rijwel nie t meer functioneren. Hij zette het bijbelse begrip gemeente uiteen en zei dat de gemeente is gebaseerd op Christus die haar bijeenroept en bewaart in een haar vijandige wereld Volgens spreker is de gemeente ge roepen tot heiligheid in leer en leven en moet ze in deze tijd daarin ook herken baar zijn. Hij noemde verder als een kenmerk dat ze moet getuigen in de we reld en een zendingsopdracht heeft, zowel veraf als dichtbij. Voorts moet ze missionair zijn en een eenheid in vers cheidenheid vertonen. Spreker stelde ook dat de gemeente ge roepen is tot onderling dienstbetoon, zowel naar binnen als naar buiten in een groot verband omdat hethaar roeping is de nood te lenigen. Daarbij moet. ze altijd getuigen van de hoop die in haar is. len, dat is opgesteld in verband met de plannen tot vernieuwing van het Bad hotel. In dezelfde (openbare) vergadering van de commissie, die wordt gehouden in het gemeentehuis, komt onder meer ook het door de heer K. de Buck uit Oostka- pelle bij de raad ingediende beroep aan de orde om geen medewerking te verle nen aan de vestiging van een 'overloop-kampeerterrein' aan de Landmeters weg. Oud-papieractie STAVENISSE - De juniorleden van de voetbalvereniging SC Stavenisse houden dinsdagavond een inzame lingsactie voor oud-papier te Stavenis se. De opbrengst van deze actie komt ten goede aan de clubkas. Collecte HAAMSTEDE - De in Burgh, Haam stede. Westenschouwen. Serooskerke en Noordwelle gehouden collecte ten bate van de Nierstichting heeft 1710.59 opgebracht. De jeugdsoos 'Big S' in Haamstede bracht 33,86 bijeen. De to tale opbrengst is dus 1744,61 opge bracht. STAVENISSE - De collecte ten bate van de Nierstichting Nederland heeft in Stavenisse 795.65 opgebracht. SLECHTS NEGEN BEZOEKERS IN PAAUWENBURG VLISSINGEN - „Als dit zich zo doorzet zie ik geen enkele reden meer om een wijkcomité te vormen. Er zit een jaar werk achter en we hebben er als werk groep veel tijd aan besteed. Het ziet er ondanks dc uitslag van de enquête onder de bewoners van Paauwenburg begin dit jaar naar uit, dat er geen be langstelling voor een te vormen wijk comité bestaat." Dit zei een teleurgestelde Bertus van Loon, opbouwwerker bü de Stedelijke Raad voor het Maatschappelijk Welzijn en begeleider van de werkgroep ter voorbereiding van het wijkcomité Paauwenburg voor de aanvang van een open avond in de Open Hof in Vlissingen. Reden tot pessimisme had de heer Van Loon wel. Slechts negen bewoners van de wijk in kwestie, het uitgestrekte Paauwenburg met ruim zevenduizend bewoners, hadden vrij dagavond van de gelegenheid gebruik gemaakt om de voornemens, plannen en suggesties van de werkgroep aan te horen. Een teleurstellend resultaat vol gens Van Roon. Zeshonderdvijftig waren persoonlijk aangeschreven om ze op te wekken deze avond, de eerste in een reeks van vijf open avonden, bij te wonen. „In feite was ik al pessimistisch en dat pessimisme is bewaarheid. Ik hoop dat er op de komende avonden, de dinsdagen 2, 9.16 en 30 november, meer bewoners zijn die hun belangstelling laten blijken," vertelde de opbouwwer ker in de pauze van het toch doorgezette programma. .Een programma, dat ook al begon met een pessimistisch betoog van de ver vangervan de in het programma aange kondigde R, van Zitteren, de heer Cor Noorderbos van hel wijkcomité Dubbel-West. „Bij ons is de duisternis ook nog niet verdwenen ondanks dat u ons heeft gevraagd enig licht te brengen in uw duisternis rond het stichten van een wijkcomité. Webevinden ons echter nu na een periode van grote verslapping in een fase van opleving. Het bestuur, dat zichzelf overigens heeft op geworpen. heeft eindelijk de tijd om de hen gestelde taak tut te voeren. Ook onze enqute leverde een beeld op dat er een wijkcomité moest komen, bij de start konden we echter niet één vrijwil liger vinden om onze krant te versprei den. zodat deze taak door enkele be stuursleden werd overgenomen." aldus de heer Noorderbos. „Het wijkcomité Dubbel-West draait pertinent niet zoals het moet. De mensen zien ons graag vanuit hun stoel voor de televisie hun problemen oplossen, maarzo is het niet. Zij. die bij problemen betrokken zijn, moeten zelf de initiatieven ontplooien om dan gezamenlijk methet wijkcomité een oplossing te vinden," aldus de ver tegenwoordiger van Dubbel-West. Ook na een enquête in de Vlissingse wijk Paauwenburg bleek er een drin gende behoefte te bestaan aan een wijkcomité, dat zich door middel van een stuurgroep, werkgroepen en actie groepen zou kunnen inzetten voor de bewoners. „Vanuit die enquête hebben we gewerkt, suggesties gedaan en deze vijf open avonden georganiseerd. We kun nen, gezien de opkomst stellen dat het duidelijk niet is gelukt," aldus de heer Van Loon, Na het betoog van de heer Noorderbos. In een daarop volgende discussie tussen de 'ambtshalve' aan wezige Vlissingers en de heren Noorder bos en Van Loon vroeg mevrouw J. Puntrvan Osnabrugge zich af of de wijk Paauwenburg wel behoefte heeftaan een wijkcomité. „Paauwenburg is vol gens mij een wijk waar alles al is. actie groepen zullen zich daarom niet vor men," aldus mevrouw Punt. Ben Leeuwin van de werkgroep Profesoe liet twee films zien over de Su rinaamse cultuur en leefgewoonte, te weten 'Denk aan de dag van morgen' en de 'Bijlmermeer'. „Een groot deel" van het toch al schaarse publiek was toen echter al verdwenen. B. EN W. STELLEN RAAD VOOR OM GARANT TE STAAN HULST - De Stichting Open Bejaar denwerk voor Hulst en omstreken heeft definitief besloten om een dienstencen trum voor bejaarden te stichten. Het dienstencentrum komt in het plan Gil denkwartier in Hulst, Het open bejaar denwerk heeft bij de gemeente Hulst een verzoek om garantie voor een geldlening van 800.000 gulden inge diend. De totale kosten van het gebouw zijn 1.075.000 gulden. Het college van burgemeester en wet- AR-kiesvereniging hield bijeenkomst te Zierikzee ZIERIKZEE- De AR-kiesvereniging te Zierikzee hield vrijdagavond een al gemene ledenvergadering in de chris telijke gereformeerde kerk. Voorzitter P. G. Rotte opende de vergadering met schriftlezing en gebed. Na het voorlezen van de notulen en het doen van enkele mededelingen volgde er een bestuursverkiezing. Aftredend en niet herkiesbaar waren voorzitter Rotte en secretaris D. C. de Vries. Kandidaten waren de heren M. A. Fillus en M. van der Veer en voor de overige bestuursfuncties de heren W. L. houders van nulst stelt de raad voor deze garantie van rente en aflossing te accepteren. Dit gebeurt onder het voor behoud dat de minister van erm een rijksbijdrage van 80 procent in de jaar lijkse exploitatiekosten verleent. De exploitatiekosten van het nog te stichten dienstencentrum zullen per jaar ƒ228.116.25 bedragen. B. en w. re kenen de raad dat bij ingebruikname van het nieuwe gebouw de ge meentelijke subsidie in de exploitatie kosten zal toenemen met ƒ213.076,25. Als de rijksbijdrage van 80 procent wordt verleend, blijft voor de gemeente een jaarlijkse last van 42.615,25. De gemeenteraad van Hulst moet vrijdag 28 oktober tijdens de vergade ring, aanvang 19 uur, beslissen. De Hulsterse woningbouwvereniging wil 57 woningwetwoningen gaan bouwen in het bestemmingsplan Moer schans te Hulst B. en w. stellen de raad naar aanleiding van de voorgenomen bouw voor, om akkoord te gaan met de aanvraag door de gemeente van een bedrag van ruim 4300 gulden (o! zoveel meer of minder als door de minis ter van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening zal worden goedgekerud) ter financiering van het in eigendom ver werven van de grond en het bouwen van woningen. Voorts wordt de raad voorgesteld om Bil en J. Maris. Met meerderheid van een zo hoog mogelijke jaarlijkse bijdrage stemmen werden gekozen de heren Van der Veer, Bil en Maris. Dé vergadering bracht verder enkele ve randeringen aan in de groslijst voor de komende tweede kamer-verkiezingen. De kandidaten dr. Veerman en mevrouw Kraayeveld-Wouters wisselden op voorstel van mevrouw J. van der Sluis-Bijdevaate van plaats: de afdeling stelt mevrouw Kraaijeveld nummer vier en dr. Veerman nummer twaalf op de lijst. Mevrouw Van dei- Sluis motiveerde haar voorstel door op te merken dat ze graag wat meer vrou welijke kandidaten op een verkiesbare plaats zag. Na de rondvraag dankte de heer Rotte de scheidende wethouder C. Bijdevaate voor zijn werk in kiesvereniging en ge meenteraad. Ook hetscheidende raads lid D. van den Doel kreeg een woord van dank, Vice-voorzitter L. de Ruyter dankte de scheidende voorzitter Rotte en wenste de nieuwe voorzitter Van dei- Veer veel 3ucces toe, De heer Rotte liet in een dankwoord blijken dal moeite te hebben met de ontwikkelingen in CDA-verband, maar toch lid van de kiesvereniging te zullen blijven. De heer W. den Boer dankte de heer Rotte namens de raadsfractie. De heer Bijdevaate sloot de vergadering met dankgebed. te vragen en een zo hoog mogelijke bijdrage ineens. MAKELAAR P. Kostenbroek Bemiddeling bij aan- en ver koop Taxaties - Beheer Bouwkundige ad viezen Poststraat 53 ZIERIKZEE Molendreef 5 Zonnemaïre 01112-472.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 37