Er is een Volvo voor iedereen! jakobsen^ 4- 7- Deze jassen mogen er zijn! Ik zie de vorming van een wijkcomité niet meer zitten mmm\ Uitdeuken en spuiten is specialistenwerk Kom naar deVolvo-najaarsshow! VAN FRAASSEN ZATERDAG 23 OKTOBER 1976 Annul vrijdag 22 okt. zaterdag 23 okt. wilUW en maandag 25 oktober Daar ziet u het complete Volvo programma, van de continu variabele transmissie. De robuuste, Volvo-kwaliteit in alle typen en alle afmetingeiv^^^^veilige Volvo 240-serie. Kies tijdens de Van de riante 260-serie tot de econo- ^^^^^^^^^^VVo'vo"najaarss'1ovv de Volvo. mischeVolvo66.De ultra-moderne*- die u het meeste aanspreekt. Volvo 343 met het unieke njgemak&^^^^^^^^^^^pp En maak er een proefrit in. Automobielbedrijf B.V. Off. Volvo-dealer voor geheel Walcheren. Showroom Pres. Rooseveltlaan 768, Vlissingen. VOLVO Pracht van 'n trenchcoat, met royale overslag en lange rug- split, De stof is loden of gabardine, v.a. J De kenmerken van de échte loden jagersjas zijn de open - armsgaten, rugsplit en sier- stiksels. Kanaalstraat 55 Oost Souburg •w Tilbury Voor het repareren en nieuw maken van houten meubels naar MEUBELATELIER 'OE ZOAGSTOEL' Domburgseweg 74 OOSTKAPELLE telefoon 01188-2137 (Geopend dinsdag t/m vrijdag van 11.00-18.00 uur) OPBOUWWERKER NA MISLUKTE OPEN AVOND: SLECHTS NEGEN BEZOEKERS IN PAAUWENBURG VLISSINGEN - „Ais dit zich zo doorzet zie ik geen enkele reden meer om een wijkcomité te vormen. Er zit een jaar werk achter en we hebben er als werk groep veel tijd aan besteed. Het ziet er ondanks de uitslag van de enquête onder de bewoners van Paauwenburg begin dit jaar naar uit, dat er geen be langstelling voor een te vormen wijk comité bestaat." Dit zei een teleurgestelde Bertus van Loon, opbouwwerker bij de Stedelijke TIJDELIJKE AANBIEDING: SOLIDE KOFFER SCHRIJFMACHINE SILVERETTE 165,- incl. btw. 1 jaar volledige garantie, U kunt bij ons eveneens terecht voor al uw reparaties, onderhoud op het gebied van kantoormachines en kasregisters. Kantoormachine-kasregisterhandel j. KLEIN I=M7F De burgemeester van Vlissingen brengt ter open bare kennis, dat bij het college van burgemeester en wethouders dezer gemeente is ingekomen een verzoek van het makelaarskantoor Van der Maas B.V. te Vlissingen tot het bouwen van zes woningen met DijDenorende garages op net per ceel grond, kadastraal bekend gemeente Vlissin gen sectie I nr. 898 ged., plaatselijk bekend Koopmansvoetpad te Oost-Souburg. Het bouwplan, waarvoor de gevraagde vergunning moet dienen, is niet in overeenstem ming met het aldaar nog geldende, door de raad van de voormalige gemeente Oost- en West- Souburg vastgestelde, bestemmingsplan 'Mid denhof. Deze afwijking vindt haar oorzaak in de wens tussen de te bouwen ^oningen en het Koopmansvoetpad een groenstrook te handha ven. De bouwaanvraag voldoet wel aan het in voorbe reiding zijnde bestemmingsplan 'Oost-Souburg'. Op grond hiervan overwegen burgemeester en wethouders de vergunning te verlenen, waartoe de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en 50, lid 8, van de Woningwet de moge lijkheid openen. Alvorens omtrent het verlenen van de bouwver gunning een beslissing wordt genomen, liggen de bouw- en situatietekeningen ingaande 25 oktober 1976 gedurende 14 dagen (tot en met 8 november 1976) voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, kamer 147. Gedurende bovengenoemde termijn heeft een ieder de gelegenheid schriftelijk zijn eventuele bezwaren hiertegen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Vlissingen, 21 oktober 1976 De burgemeester voor noemd, Th. J. Westerhout. Raad voor het Maatschappelijk Welzijn en begeleider van de werkgroep ter voorbereiding van het wijkcomité Paauwenburg voor de aanvang van een open avond in de Open Hof in Vlissingen. Reden tot pessimisme had de heer Van Loon wel. Slechts negen bewoners van de wijk in kwestie, het uitgestrekte Paauwenburg met ruim zevenduizend bewoners, hadden vrij dagavond van de gelegenheid gebruik gemaakt om de voorneméns, plannen en suggesties van de werkgroep aan te horen. Een teleurstellend resultaat vol gens Van Roon. Zeshonderdvijftig waren persoonlijk aangeschreven om ze op te wekken deze avond, de eerste in een reeks van vijf open avonden, bij te wonen. „In feite was ik al pessimistisch en dat pessimisme is bewaarheid. Ik hoop dat er op de komende avonden, de dinsdagen 2, 9,16 en 30 november, meer bewoners zijn die hun belangstelling laten blijken," vertelde de opbouwwer ker in de pauze van het toch doorgezette programma. Een programma, dat ook al begon met een pessimistisch betoog van de ver vanger van de in het programma aange kondigde R. van Zitteren, de heer Cor Noorderbos van het wijkcomité Dubbel-West. „Bij ons is de duisternis ook nog niet verdwenen ondanks dat u ons heeft gevraagd enig licht te brengen in uw duisternis rond het stichten van een wijkcomité. We bevinden ons echter nu na een periode van grote verslapping in een fase van opleving. Het bestuur, dat zichzelf overigens heeft op geworpen, heeft eindelijk de tijd om de hen gestelde taak uit te voeren. Ook onze enqute leverde een beeld op dat er een wijkcomité moést komen, bij de start konden we echter niet één vrijwil liger vinden om onze krant te versprei den, zodat deze taak door enkele be stuursleden werd overgenomen," aldus de heer Noorderbos. „Het wijkcomité Dubbel-West draait pertinent niet zoals het moet De mensen zien ons graag vanuit hun stoel voor de televisie hun problemen oplossen, maarzo ishetniet. Zij, die bij problemen betrokken zijn, moeten zelf de initiatieven ontplooien om dan gezamenlijk met het wijkcomité een oplossing te vinden," aldus de ver tegenwoordiger van Dubbel-West. Ook na een enquête in de Vlissingse wijk Paauwenburg bleek er een drin gende behoefte te bestaan aan een wijkcomité, dat zich door middel van een stuurgroep, werkgroepen en actie groepen zou kunnen inzetten voor de bewoners. „Vanuit die enquête hebben we gewerkt, suggesties gedaan en deze vijf open avonden georganiseerd. We kun nen. gezien de opkomst stellen dat het duidelijk niet is gelukt." aldus de heer Van Loon. Na het betoog van de heer Noorderbos. In een daarop volgende discussie tussen de 'ambtshalve' aan wezige Vlissingers en de heren Noorder bos en Van Loon vroeg mevrouw J. Punt-van Osnabrugge zich af of de wijk Paauwenburg wel behoefte heeftaan een wijkcomité. „Paauwenburg is vol gens mij een wijk waar alles al is, actie groepen zullen zich daarom niet vor men," aldus mevrouw Punt. Ben Leeuwin van de werkgroep Profesoe liet twee films zien over de Su rinaamse cultuur en leefgewoonte, te weten 'Denk aan de dag van morgen' en de 'Bijlmermeer". „Een groot deel" van het toch al schaarse publiek was toen echter al verdwenen. Ouderavond van Scholengemeenschap te Middelburg MIDDELBURG - De oudercommissie yan de Stedelijke Scho lengemeenschap Middelburg houdt dinsdagavond de jaarlijkse ou deravond in het Middelburgse stadhuis. Na een huishoudelijk ge deelte begint omstreeks 20.00 uur een bijeenkomst over het onderwerp 'Het vak Nederlands bij het algemeen voortgezet onderwijs". Vier leraren van de 'sectie Nederlands' zullen een indruk geven van de verschil lende aspecten van het onderwijs in de Nederlandse taal. De heer Steketee geeft een overzicht van het leerpro gramma, de heer Hoitsma vertelt over het onderwijs in de brugklassen, de heer Van Liere vervolgt met de aanpak in de middelklassen en de heer Van Driel be sluit met het program voor de bo venbouw van het v.w.o. (literatuur). De inleiders zullen een en ander toelichten met schetsen en voorbeelden. De inlei ders zullen een en ander toelichten met schetsen en voorbeelden. Ook zal les materiaal worden uitgestald en zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vra gen. Deze zullen na een koffiepauze worden beantwoord. Ir. J. van de Graaf hield lezing over functioneren gemeenl MIDDELBURG - Voor de afdeling Middelburg van de gereformeerde bond in de Nederlands hervormde kerk sprak donderdagavond in de hal van de Ontmoetingskerk te Middelburg ir. J. van der Graaf uit Huizen over het on derwerp: 'Het functioneren van de ge meente'. Ir. Van der Graaf wees erop dat in som mige streken en plaatsen in ons land de kerkelijke gemeenten niet of vrijwel niet meer functioneren. Hij zette het bijbelse begrip gemeente uiteen en zei dat de gemeente is gebaseerd op Christus die haar bijeenroept en bewaart in een haar vijandige wereld. Volgens spreker is de gemeente ge roepen tot heiligheid in leer en leven en moet ze m deze tijd daarin ook herken baar zijn. Hij noemde verder als een kenmerk dat ze moet getuigen in de we reld en een zendingsopdracht heeft, zowel veraf als dichtbij. Voorts moet ze missionair zjjn en een eenheid in vers cheidenheid vertonen. Spreker stelde ook dat de gemeente ge roepen is tot onderling dienstbetoon, zowel naar binnen als naar buiten in een groot verband omdathethaar roeping is, de nood te lenigen. Daarbij moet ze altijd getuigen van de hoop die in haar Het adres voor het betere werk VAN DER VLISSINGEN Edisonweg 35 Telefoon (01184) 2961 ijd en overal, i Comfortabele najaarsmode Een* schitterende collectie kostuums met vest in streep en birds eye dessins. Meesterlijk gesneden kostuums van Wilson Glenny en Mayfair. Grandioze collectie winterjassen in korte en lange modellen. Atelierservice: alle veranderingen worden snel en goed ver zorgd door ervaren kleermakers. GORTSTRAAT 32-34 - MIDDELBURG - TELEFOON I2508

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11