Bert Dutree toch weer terug bij Corn Boys extw Zeeuws-Vlaamse clubs kampen met bestuurlijke problemen Rabobank aan de leiding in B-poule zaalvoetbalcompetitie Seizoen volkskoersers, trimmers afgesloten Top derde klas zeker haalbaar voor HVV AZVV en Zwaluwse Boys spelen om tweede plaats VRIJDAG 22 OKTOBER 1976 GESTOPT NA BEENBREUK SPUI DOELMAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN TUSSEN SCHELDE EN GRENS „IK BEN WAT RUSTIGER GEWORDEN" SAS VAN GENT - Voordat deze voet balcompetitie begon had Corn Boys speler Bert Dutree voor zichzelf beslo ten om er nóóit aan te beginnen. Aan leiding hiertoe was de beenbreuk van Spui-doelman Willem Kayser na een onschuldige botsing met Bert Dutree. Veertien dagen geleden heeft Bert Du tree zijn beslissing herroepen en is hij toch terug gaan voetballen. Dutree: „Tegen DFS uit heb ik voor de eerste keer weer meegespeeld. Omdat ik voor school aan atletiekwedstrijden in Vlis- singen moest deelnemen was ik toch regelmatig blijven trainen. Zodoende kon ik er als het ware in één keer weer Voornaamste reden voor Bert Dutree om weer te gaan voetballen is wel het feit dat het goed gaat met de Spui- doelman. Bert Dutree: „Voordat ik weer ben gaan spelen ben ik samen met trainer Piet Penne nog naar het zieken huis geweest Toen bleek dat hij spoedig r.aar huis zou mogen en dat Wim snel weer gewoon naar school zou kunnen gaan. Dat was voor my genoeg om weer te gaan spelen, want ik had er intussen toch weerzin in gekregen Ik was al weer één keer gaan kijken". Al met al miste Bert Dutree slechts twee I competitiewedstrijden. een aantal dat hij toch had moeten missen vanwege een schorsing van twee wedstrijden die hij had opgelopen in de uitwedstrijd tegen Noormannen. Dutree: „Het waren er eigenlijk zes. maar er zijn cr uiteinde lijk vier afgegaan omdat we twee maal in beroep zijn gegaan". Sporen nagelaten Toch heeft het ongelukkige incident met Wim Kayser zijn sporen bij Bert Dutree achtergelaten. Naar hij zelf zegt is hij in het veld stukken rustiger ge worden. Dutree:: „Vroeger was ik een voetballer met enorm veel inzet. Ik was ontzettend fanatiek en greep dan ook naar alle middelen. Dat heb ik toch niet meer. Vroeger praatte ik veel in het veld, ook dat is er nu af. Ik ben het alle maal wat meer gaan relativeren". De verandering in spel kan de pas acht tienjarige Bert Dutree ten goede komen. Hij heeft voldoende capaciteiten om ook met voetballen tot de besten te be horen en hij zal door zijn wat meer rela tiverende houding meer rust kunnen brengen. Om dan nog maar niet te pra ten over het aantal schorsingen wat zijn wat opvliegend karakter in het veld tot gevolg hebben gehad. Dutree: „Ik zie nu zelf in dat al dat gepraat tegen scheids rechters en zo ten koste van je zelf gaat en ook ten koste van de ploeg. Je haalt alleen iedereen uit zijn concentratie". Midden in het vorige seizoen nam Piet Penne de trainingen bij Com Boys over van Nico van Kerkhove die bijna dertien jaar als speler/trainer aan de Sasse club verbonden was en die op het laatste de spelers nauwelijks nog kon motiveren. Bert Dutree: „Onder Piet Penne is alles veranderd, hét is een verschil van dag en nacht. Er wordt nu keihard getraind, veel meer baloefeningen gedaan en er is veel meer begeleiding op de wedstrijd dag zelf. Omdat Nico vroeger zelf moest meespelen was dit wel eens lastig. Het is nu ook zo datje minder kans krijgt om tegen de scheidsrechter te gaan lopen praten. Als dat te lang duurt haalt Piet je ei gewoon uit". Overigens is Com Boys niet al te best gestart. Uit vijf wedstrijden veroverde Schaken HULST - De leden van de schaakclub 'Hulst' hielden in Den Dullaert te Hulst de schaakcompetitiewedstrijden. De uitslagen luiden: wedstrijd schakers: Groep A: E. Franse - J. Maas 0-1. A. Lauwereijs - R. Curron 1-0, E. de Koning J. Groenesteijn 0-1. Groep B: J. Spaandonk - J. Steenbergen 0-1, J. van Eek - C. Dolaard 1-0, C. van Gassen - W. van Waterschoot 0-1. Groep C: F. de Maat - H. Picavet 0-1. A. Gering-C. de Wolf 0-1. Collecte KLOOSTERZANDE - De collecte voor de bestrijding van de reuma bracht in Kloosterzande en Walsoorden 1300,- men slechts vier punten en kwam slechts eenmaal tot winst Bert Dutree ziet voor Com Boys dan ook met meer zitten dan een plaats in de middenmoot. Bert Dutree: „Kampioen zie ik ons niet worden. We zullen hard moeten knok ken om een middenmoter te worden. Ik moetwel zeggen dat het me persoonlijk wat is tegengevallen. Maar het is weer wel zo. dat er nauwelijks krachtsver schil bestaat tussen de vierde klas en de eerste klas van de afdeling. Kijk maar naar Ria, vorigj aar gepromoveerd cn nu in de bovenste regionen van de vierde Atletiektalent Behalve een getalenteerd voetballer blijkt Bert Dutree ook niet van atle tiektalent gespeend. Op de 100 meter zou hij zelfs tot de besten van Zeeland kunnen behoren. Het atletiektalent van Bert Dutree kwam voor het eerst naar voren tijdens de schoolwedstrij- den waaraan hij voor de Terneuzense Scholengemeenschap Petrus Hondius meedeed. Vorig jaar liep hij bijvoorbeeld de 100 meter in 11,2 sec en ditjaar kwam hij in Vlïssingen uit op een tijd van 11.6. Bert Dutree:.„Ik heb nog alle keren de hon derd meter binnen de 12 seconden gelo pen. Het is wel zo, dat ik persoonlijk weinig waarde hecht aan deze tijden. Ze worden opgenomen door de gymleraren en daar kan dus best wat verschil inzit ten. Of de tijd klopt of niet. het. zijn toch tij den die er op wijzen dat Bert Dutree een 'snelle jongen' is en dat hij erop het veld maar weinig keren zal worden uitgelo pen. „Als we op de traming honderd me ter moeten sprinten win ik altijd. Dat is geen punt", zegt Dutree. De penode van non-activiteit van Bert Dutree heeft wel tot gevolg gehad dat de conditie momenteel nog niet op het oude niveau is. Dat is ook een van de redenen waarom hij op de woensdaga vond met nog een paar man extra gaat trainen. Tegen een rondje van een kilometer of tien zien ze dan niet op. Dutree „Ik ben gewoon het type voetballer dat er iets meer voor moet doen om mijn conditie op peil te houden. Ik ben geen loper van nature. Vorig seizoen liep ik altijd voor op, nu dikwijls aan het staartje. Dat zient me toch niet zo. Ik wil zo snel mo gelijk weer vooraan lopen, vandaar die extra training". ZEEUWSCH-VLAANDEREN Bridgeclub Axel start op 14 november derdagavond in het cultureel centrum 'Dc Halle' een partij bridge spelen. De bridgeclub Axcel, die vorige week tij dens een informatieavond geleid door wethouder P. Apers van de grond kwam. is van plan in die eerste weken een beetje te improviseren. De pas gdkozen voorzitter Ouweneel: „We kunnen nog geen competitie spe len, want bij de 14 geïnteresseerden die vorige week lid zijn geworden is er nog een aantal, dat nog maar nauwelijks kunnen bridgen. Deze mensen kunnen tot januari een beetje toekijken en af toe ook eens proberen mee te spelen. Daarna volgt een cursus en pas als die achter de rug is kunnen we mee gaan spelen in een competitie Die cursus gaat van s tart op 6 j anuari en wordt, gegeven door de heer Simpelaar, voorzitter van de bridgeclub Luctor uit Temeuzen. Het initiatief voor de oprich ting van de bridgeclub Axel kwam ei genlijk van de heer Apers. De Axcelse wethouder van sportzaken kwam enige weken geleden in contact met de brid geclub Luctor uit Temeuzen van wie hij in zijn functie als voorzitter van 'De Dagboog' een fors bedrag mocht ont vangen. Tijdens de receptie van 'Luctor' verklaarde de heer Apers al dat hij in de toekomst wilde proberen ook bridge- liefhebbers in Axel warm te maken voor het oprichten van een vereniging. Don derdagavond kwamen die belangstel lenden bijeen op hetstadhuis in Axel. Er werd een voorlopig estuur gekozen en men kwam al gauw overeen de cluba vonden in De Halle te houden. De bridgeclub Axel zal binnenkoortook lid worden van de Nederlandse bridge bond. TERNEUZEN - Problemen op het be stuurlijke vlak hebben het Zeeuws- Vlaamse voetbal de 1 aatste dagen nogal in een kwaad daglicht gesteld. Natuur lijk houden die moeilijkheden verband met de negatieve resultaten van betref fende clubs. Maar het lijkt ons toch verstandiger om zo snel mogelijk tot een oplossing te komen. Temeuzen en vooral ook Clinge. hebben alleen belang bij een rustige voorberei ding en het voortdurend bakkeleien van bestuursleden kan een behoorlijke in vloed hebben op het moreel van de spe lers. Temeuzen heeft daar in deze fase weinig gebrek aan, De ploeg draait niet, dat staat vast en bovendien zal trainer Han van der Hooft het in de eerstkomende wedstrijd moeten doen zonder zijn twee routiniers Lauret en Van der StaaL Maarten van der Staal kreeg zelfs van dr. Van Steelandt uit Antwerpen te horen dat hij de eerstkomende zes weken niet aan voetballen hoeft te den ken. Eugene Lauret kreeg woensdag een schorsing binnen van een wedstrijd, J an Geelhoedtis drie weken onbeschikbaar en Peter van der Hooft is vermoedelijk zondag ook nog niet. fit. Het zou dit keer een verrassing zijn als het duel tegen Dongen een eerste thui soverwinning zou opleveren. Axel heeft sinds de start van de compe titie voor het eerst werkelijk problemen met blessures. Bij George Geimaert schoot zondag bij het intrappen z'n arm uit de kom. Toch zal hij er evenals tegen Rood Wit in Gastel wel bij zijn. Op Guil- laume Drumont moet trainer Steel ech ter niet te vast rekenen. De revelatie in de Axelse aanvalslinie liep tegen Rood Wit een voetblessure op en kon deze week niet trainen. Henk van der Meyden, uitblinker in de topper van af gelopen zondag, denkt niettemin dat een gelijkspel bij Gastel haalbaar is. „We nemen trouwens in iedere uitwed strijd genoegen met een puntje. Thuis spelen we op de volle winst. We zijn voor eigen publiek altijd wel iets feller, dat kim je voor de wedstrijd aan iedereen merken". HONORÉ NEEFS met twee uitstekende treffers naar de kop van de rangschikking geschoten. Ria hielp mee door Hoofdplaat te klop pen en door de verrassende winst van Philippine op Zeelandia kregen we in de vierde klas drie Zeeuws-Vlaamse koplopers. Hoofdplaat krijgt het tegen Philippine opnieuw lastig. En omdat Breskens bij Vogelwaarde ook al niet zeker is van de winst wordt Ria een gevaarlijke outsi der, De uitwedstrijd tegen Noormannen mag voor Ria geen probleem opleveren. Clinge heeft geen winstkansen thuis tegen RCS en Honterüsse mag bij Zee landia tevreden zijn met een gelijkspel. Biervliet heeft zich toch weer wat her steld en we mogen waarschijnlijk voor zondag tegen Domburg op winst reke- Prognoses: Zondagvoetbal KNVB: Res. Ie klas: Temeuzen 2 - BW 2 (1). Res. 2e klas B: Rood Wit 3 - Axel 2 (3). Res. 3e klas D: Zeelandia 2 - Temeuzen 3 (1), Hontenisse 2 - HW 2 (2). Afdelingsvoetbal-zaterdagcompetitie: 2e klas B: Borssele I - AZW 2 (1); Tem. Boys 2 - Spui I (2); 3e klas D: Hoek 2 - Kloetmge 3(1): Steen 1 - Tem. Boys4 (2); Tem. Boys 3 - AApollo 2(1); Wemeldinge 2 - Zaamslag 2 (2). 4e klas H: AZVV 4 - Zaamslag3 (1); Biervliet 1 - Tem. Boys6 (3); Cadzand 2 - Hoek 4 (3); Oostburg 1 - Rac. White 2 (3); 4e klas I: AZW 5 - Zaamslag4 (3); Rac. White I - Koewacht 1(1); Spui 2 - Hoek 3 (3); Tem. Boys 5 - Biervliet 2 (1). OOSTBURG-In de zaalvoetbalcompe- titie in Oostburg gaat de ploeg van Ra bobank in de B-poule aan de leiding met de maximale 10 punten uit vijf wedstrijden. De Rabobankploeg won met 7-0 van Aers Olie en met 3-5 van Administratief Personeel. In de D-pouleïshct 'De Rode Leeuw' dat zon der puntenverlies de ranglijst aan voert. De overwinning op Tem Boys II met 1-2 was echter maar erg nipt. Met hetzelfde kleine verschil won Dc Rode Leeuw van De Sikkels. In de C-poule gaat Temboys I met 8 punten uit 4 nog ongeslagenaan kop. De derde wedstrijd in de B-poule, die tussen Leraren en Aers Olie, werd in verband met herfstvakantie van de spe lers van de eerste ploeg uitgesteld tot een latere datum. Internationaal Transport Bron won in de C-poule met 3-1 van La Porte d'Or. Vooruit BV ver sloeg Steba met 6-1. Skandia Sauna zette de overwinningentocht in de B-poule voort tegen Pauls Music Cen ter. De laatste ploeg kreeg met 7-0 klop. In de A-poule won de sporthal in de laat ste minuten van Jansen Sport 16-5Jan sen Sport wist na een 4-1 achterstand nog terug te komen tot 5-5 maar moest in de laatste fase van de strijd het hoofd buigen. Oktopus kreeg met 5-0 op zijn broek van Durlet. De standen zijn: A-poule: Trico Noble 3 3 0 0 6 Dhaenens-Verduyn 4 3 0 1 6 Peugeot 2 2 0 0 4 Hofeicht Varkens 3 2 0 0 4 Batselaere 110 0 2 Durlet Sporthal Oktopus Riemens Jansen Sport B-poule: Rabobank I Eksakt Karibar I Diepvries Aers Olie Veteranen OBV Leraren Van Looy/Groosman Administratief pers. C-poule: Temboys I W Sasput Int. Trp- Bron Fa. Vooruit Steba NMB-Blondeel Buitenkist Eloy La Porte D'Or Trimclub 4 10 3 2 0 0 2 3 0 0 3 5 5 0 0 10 3 3 0 0 6 4 3 0 1 6 3 2 0 1 4 5 2 0 3 4 3 10 2 2 3 10 2 2 2 0 0 2 0 2 0 0 2 0 4 0 0 4 0 4 4 0 0 8 2 2 0 0 4 3 2 0 1 4 3 2 0 1 4 3-2 0 1 4 3 1113 4 10 3 2 4 10 3 2 4 0 13 1 2 0 0 2 0 Skandia Sauna Temboys II Pauls Music Center De Sikkels In den Koning De Smet BV Rabobank II PTT Oostburg Alheo 3 3 0 0 4 2 11 5 12 2 3 112 4 112 3 0 2 1 3 0 12 Koewacht - HW HW- trainer Honore Neeft is ervan over tuigd dat z'n elftal in de komende weken op een plaats in de kopgroep gaat mik ken. „Iedereen is na die uitstekende wedstrijd tegen Jong Ambon overtuigd van eigen kunnen", zegt Neefs. „Alleen moeten we zondag in Koewacht in ieder geval vanaf de eerste minuut alles geven. Neefs realiseert zich tevens dat Koe wacht de punten hard nodig heeft. Neefc: „Het is altijd een moeilijke tege nstander, zelfs als we er vriendschappe lijk tegen spelen. Maar ik geef in ieder geval opdracht om aanvallend te spelen. In een directe confrontatie met Zie- rikzee heeft Steen zondag voorlopig moeten afhaken. Om de kloof niet te groot te laten worden moet er zondag thuis tegen Goes in ieder geval gewonnen worden. Dat geldt overigens ook voor Goes. Vierde klas Jan de Lobel heeft Breskens zondag Zondagcompetitie: le klas: Schoondijke - Lewed. Boys (1); Com. Boys 1 - SDO 1 (2); Patrijzen - Graauw (3); Hulsterloo - Sluiskil (1); DFS - Aardenburg (2); Res. le klas: Zeel. Sport 3 - Breskens 2 (2); Vogelwaarde 2 - Zierikzee 2 (1); Axel 3 - Patrijzen 2 (1); Clinge 2 - Walcheren 2(1); Com. Boys 2 - HW 3 (2). 2e klas A: Aardenburg 2 - Steen 2 (win Breskens 2 - Oostburg); Breskens 3 - Oostburg 2 (2); Terhole I - Biervliet 2 (3); Hansw. Boys I - Schoon dijke 2 (1); Oostburg I - IJzendijke I (1); Philippine 2 - Hoofdplaat 2 (1). 3e klas A: Vogelwaarde 4 - Axel 5 (3); Terhole 2 - Clinge 3 (3); SDO 2 - Graauw 3 (1); Temeuzen 7 - Hulsterloo 2 (1); Steen 3 - Temeuzen 6(1); HW 4 *- Hontenisse 4 (1). 3e klas B: Graauw 2 - Com. Boys 3 (1); Hontenisse 3 - Temeuzen 4 (2); Axel 4 - Vogelwaarde 3 (1): Uzendijke 2 - Koe wacht 2 (2); Ria 2 - Philippine 3 (1); Sluiskil 2 - Groede 1 (3). 3e klas C: Aardenburg 3 - Schoondijke 3 (1); Groede 2 - Temeuzen 5 (2); Hoofd plaat 3 - Sluiskil 3(1); Oostburg 3 - IJ zendijke 3 (1); Biervliet 3 - Com Boys 4 (3). Tafeltennis KLOOSTERZANDE - De tafeltennis vereniging 'Sar' uit Kloosterzande speelde enkele wedstrijden in de senioren-afdeling. De uitslagen luiden: PZEMI (Temeuzen) - SAR II4-6 en SAR I - Effect IV (Temeuzen) 6-4 LAATSTE WEGWEDSTRIJD KLASSEMENT TOERCLUB HULST ZATERDAGMIDDAG Bolling Bingo-avond 'Terhoolse Toepers' TERHOLE - In zaal J. Schonenberg te Terhole houdt het bestuur van de bil jartclub 'De Terhoolse Toepers' zater dag 30 oktober een gingo-avond. De ba ten van deze avond komen ten goede aan de biljartvereniging EEDE - In café De Geeter werd de 24- jange Romain Goethais gehuldigd als keizer van de bolsport. Goethais werd in augustus kampioen van zijn club 'De Grensbolders'. waardoor hij de titel van koning behaalde. Door daarna de ko ningen van anderen verenigingen te ves- laan, behaalde hij de titel van 'keizer'. R. Goethais is de jongste bolder die ooit de titel van 'keizer' kreeg. Na de huldiging werd een bolling ge houden, waaraan 108 bolders meede den. De uitslag luidt: 1 J. van Hof - O. Rots-A. Claeijs; 2 mevrouw Dhoore - R. de Croock - R. van Rie:a 3 C. Verheeke - Pr. Staelens - H. Marclé: 4 M. van Voren - C. Verschelling - H. de Croock: 5 C. van Pary's - Ed de Slovere - Em. Standaert. HEIKANT - Zaterdagmiddag wordt in Heikant ook het wegseizoen voor de trimmers en volkskoersers afgesloten. Dan wordt de laatste wegwedstrijd die meetelt voor het klassement van de toerclub 'Hulst' verreden. Bij de trim mers wordt het klassement aangevoerd door Piet van de Vijver. Met name in de eerste wedstrijden, was de Tour du Flic-winnaar van dit jaar ongenaak baar. Piet van de Vijver kan zaterdag eindoverwinnaar worden als hij drie plaatsen voor naaste rivaal Jo de Bac ker finisht. Van de Vijver heeft een voorsprong van twaalf punten op Jo de Backer en per koers krijgen alleen de eerste vijftien punten. Met de wedstrijd van zaterdag is de stnjd om het klassement nog niet hele maal afgesloten, omdat er op 13 novem- JOHAN DE RIJK: BEPERKT PROGRAMMA VOOR ZEEUWS-VLAAMSE ZATERDAGCLUBS- ZAAMSLAG THUIS TEGEN YERSEKE TERNEUZEN - Voor wat de Zeeuws- Vlaamse zaterdagclubs betreft is er za terdag slechts een beperkt programma. Van de vijf clubs die in KNVB verband spelen komen er slechts drie in actie. Toch staat er zaterdag een onvervalste topper op het programma. In de derde klasse ontmoet AZVV namelijk op ei gen veld Zwaluwse Boys. Inzet van dit duel wordt voorlopig de tweede plaats achter koploper Zaamslag. De Axelse formatie is dit seizoen goed gestart. AZW heeft in deze competitie al drie zware uitwedstrijden achter de rug tegen Smerdiek, Zaamslag en Krab- bendijke, waaruit men toch drie pun ten haalde en op eigen veld heeft de Axelse formatie tot nu toe erg sterk ge speeld. De formatie van trainer Ad Versluijs speelt zaterdagmiddag eveneens thuis met als tegenstander Yerseke. Afgelo pen zaterdag 'verslikte' Zaamslag zich bijna in het onderaanstaande PTT Bre da, maar uiteindelijk kon men toch nog een puntje meepikken. Als het uitste kende middenveld met Chiel de Pooter. Kees Kempe en Johan van Westen vol uit kan spelen is Zaamslag favoriet al heeft Yerseke dan een voetballer als Leo van Ast in zijn gelederen, Leo van Ast is meerdere malen geselecteerd geweest voor het Zeeuws elftal. Hoek heeft zaterdag een vrije dag. Na een matige start was Hoek zich enigs zins aan het herstellen en daarom komt deze vrije dag een beetje ongelegen om dat men dan toch weer uit het wed strijdritme kan raken In de vierde klasse is Sluis er zaterdag niet in geslaagd om Nieuwland zijn eer ste nederlaag te bezorgen. De mannen van Roel Kattouw kwamen niet verder dan 0-0. Zaterdag kunnen ze zien in hoe verre men in de bovenste helft van de ranglijst blijft, omdat Sluis niet in het veld komt. Terneuzense Boys lijkt er bovenop. Zaterdag werd van Kapelle gewonnen, Op het middenveld speelde Peter Wilting een goede wedstrijd. Het grote gevaar bij Terneuzense Boys moet blijkbaar toch nog altijd van de 34-j arige Peter Simons komen. In het duel tegen Kapelle scoorde deze 'veteraan' maar liefst driemaal, Zaterdag moet Terneu zense Boys naar BWR. DUIDELIJK STIJGENDE LIJN HULST - Johan de Rijk heeft met een verbluffende sterke tweede helft tegen Jong Ainbon z'n onmiskenbare kwali teiten eindelijk onderstreept. Na een sterk debuut in de oefenwedstrijden kende de rijk een moeizame start van de competitie. De voormalige sterspe lervan Hontenisse had toch even moei lijkheden met de straffe mandekking en het heel wat hoger liggende tempo in die derde klas. Oindat HVV ook al geen erg sterke start had bleef De Rijk wat vertwijfeld naar de juiste vorm zoeken. En toen het tegen Goes in de tweede helft bij HVV opeens wel goed ging draaien moest Johan de Rijk verstek laten gaan. Hij liep al in de eerste minuten een heupblessure op en moest zich net na rust laten vervangen. De Rijk was tegen Jong Ambon weer van de partij, HVV speelde opnieuw een uiterst zwakke eerste helft, incasseerde net na rust een tegendoelpunt maar kwam vervolgens ontzettend sterk terug. En vanaf dat moment kreeg het Hulsterse publiek een ontketende De Rijk te zien. De Rijk scoorde zelf weliswaar niet maar hij lag wel aan de basis van de twee doelpunten, die HW uiteindelijk de volle winst opleverden en was ook daar door ongetwijfeld de meest besproken speler toen er na afloop in de Hulsterse kantine nog lang werd nagekaart. Op toeren Net voor de streekderby tegen Koe wacht draait HVV, al is het voorlopig nog maar een helft, op volle toeren. Jo han de Rijk: „Er zit een duidelijk stij gende lijn in ons spel de laatste wed strijden. Ikzelf merk dat erg goed omdat ik in het begin van de competitie even moeite had om in het ritme van die derde klas te komen. Ik vond dat Jack de Booy en ik aanvankelijk ook teveel alleen moesten opboksen tegen vier ol vijf verdedigers. Maar als HVV goed speelt, zoals zondag, komt iedereen mee op. Er wordt gejaagd en soms lopen er drie middenvelders in de spits. Dat be tekent dat wij het vooraan iets gemak kelijker krijgen en op die manier krijg je ook de kans om te voetballen." Johan de Rijk stond overigens niet vreemd tegenover die derde klas. Hij speelde met Hontenisse vanaf z'n 17e jaar soms zelfs in de top mee. Toen Hon tenisse naar de vierde klas moest de graderen heeft de rijk voor zichzelf be slist dat hij eens ergens anders zou gaan kijken. „Ik ben nog een keer bezig ge weest met steen." vertelt hij. „Maar die overschrijving heb. ik toen terug inge trokken omdat we net gedegradeerd waren. Ik hoorde al die praatjes, zo van 'De Rijk laat ons in de steek nu we gede gradeerd zijn," Ik heb daarom gewacht en toen we vorigj aar een leuke competi tie hadden gespeeld, waann we de eer ste tien wedstrijden zelfs zonder pun tenverlies bleven, vond ik het tijd om te gaan. Het is niet leuk. Maar ik ben nu 24 en als ik bij Hontenisse blijf hangen kom je nooit meer verder. Ik heb zo eens ge keken in de omtrek en ik yond HVV een leuke vereniging." erg boos over maken. Neefs: „Het is niet moeilijk om een vereniging af te kraken als je weggaat of als je een keer moei lijkheden met iemand hebt gehad. We hebben nu een leuke groep en dat is ge woon belangrijk voor ons. Johan de Rijk is een typisch voorbeeld. Hij heeft zich in korte tijd bijzonder goed aangepast, wordt ook direct opgenomen in de ploeg en dat is nu al te merken aan z'n spel. Hij heeft even een moeilijke periode gehad maar dat had ik zonder meer verwacht, Kijk maar naaar Jo de Block, die heeft vorig jaar ook een lastig seizoen gehad. Maar bij Johan de Rijk geloofik niet dat het lang zal duren." Johan de Rijk beaamt de gezelligheid bij HW. „De sfeer is hier erg goed en ik denk wel dat we dit jaar in de top zullen gaan meedraaien. We zijn allemaal be reid om ervoor te werken cn dat gaat resultaten opleveren, daar ben ik zeker van." Frits Bakker Gezellig Johan de Rijk kwam terecht bij een HVV waarvan enkele rebellen op dat moment net riepen dat de sfeer in de eerste selectie niet zo best was Vooral HW-trainer Honoré Neefs kan zich daar ber nog een rollenavond wordt gehou den in Heikant, tijdens welke tevens de prijzen van dit klassement worden uit gereikt Ook deze rollenavond telt nog mee voor het klassement Het ziet er wel naar uit dat alle trimmers die hoog genoteerd staan in het klasse ment zaterdag nog naar Heikant zullen komen. Dat belooft in ieder geval nog veel goeds omdat met name Jo de Be cker zich niet zonder meer bij de heer schappij van Piet de Vijver zal neerleg gen. De wedstrijd voorde trimmers gaat over een afstand van 35 km en de start is om half twee. Vanaf half één kan men in schrijven in café 'De Block' te Heikant. Het parcours heeft een lengte van onge veer 1500 meter met als start en finish de Julianastraat en gaat verder langs de Polenlaan, Magdalenasstraat, Nieuwe Hellestraat en de Vylainlaan. Na de trimmers is het zaterdag de beurt aan de volkskoersers. Op een enkele uit zondering na, Adrie 't Gilde en Jan de Schipper, worden de volkskoersen be heerst door Belgen ofWest-Brabanders. Honoré van Waes van de tourclub 'Hulst' vertelde dat men niet van plan is om volgend jaar nog volkskoersen te or ganiseren. „Dat heeft gezien de belang stelling nauwelijks nog zin. Het zit er dik in dat we alleen met trimmers verder gaan, al zullen er op enkele plaatsen wel licht nog wel volkskoersen worden georganiseerd. Maar een klassement zoals dit jaar komt er zeker niet meer voor de volkskoersers". Het klassement bij de volkskoersers wordt aangevoerd door Marien uit Wouw die zes punten voorsprong heeft' op Adrie 't Gilde uit Hoek. De sterke volkskoerser uit Hoek heeft intussen zijn studie aan de Economische Hoge school in Rotterdam weer hervat en zal zaterdag meer dan waarschijnlijk niet starten. De volkskoersers rijden zaterdag 55 km en gaan om drie uur van start. Zij kun nen inschrijven vanaf half twee. Stand klassement met nog twee wedstrijden te rijden: Trimmers 1 Piet van der Vijver 79; 2 Jo de Backer 67; 3 Bram van de Velde 55; 4 Henk Pe ters 53; 5 Gino Schuurman en Bennie Hoefnagels beiden 41; 7 Daan de Kub- ber-40; 8 Ronnie Davids 35; 9 Mario Wil- lems 27; 10 Rene Heijboer26; 11 Vic v. d. Bergen 25; 12 George Wijnacker, Rino Trevisen en Wim van der Hooft allen 24; 15 Fons Warrens 19; 16 Rinus Vermue 18; 17 Pieter Harms 17. Volkskoersers: 1 J. Marién 42; 2 Adrie 't Gilde, Hoek en A. de Ben, beiden 36; 4 Jan de Schipper 26: 5 Van Audenaerde en Van Raams- donck 25; 7 Bram van Laere 24. Boven de 35 jaar staat Piet Everaertuit Hulst op de tweede plaats. Hij heeft een achterstand van negen punten op R. Moens uit Zele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 33