WMZ open voor opmerkingen over jacht in waterwingebied „Gemeentebestuur Sas van Gent vrij machteloos in kwestie renovatie van Witte Wijk' Raad Oostburg steunt KVO met huurbijdrage Raad Oostburg wil9omvangrijke9 accommodatie jachthaven Kinderfestival in Temeuzen VRIJDAG 22 0KT08ER 1976 WisseT. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NA KLACHTEN VANUIT BEVOLKING OVER LICHTBAKKEN EN GEWEERSCHOTEN 'S A VONDS WMZ ZOND BRIEF AAN BEWONERS HULST - De Watermaatschappij zuid-West-Nedcrland (WMZ) geeft de bewoners van Clinge en Kapellebrug de gelegenheid om wensen en klachten die bestaan overde jacht op konijnen in de bossen van het waterwingebied bij de WMZ in te dienen. Er bestaat al enige tijd wrevel bij omwonenden van het waterwingebied bij Kapellebrug en Clinge over de hinder van de jacht op konijnen, die schadelijk zijn voor met name de landbouw. De jacht wordt *s- nachts gedaan met een lichtbak. Om wonenden klagen nu over licht dat op de huizen schijnt en het geluid van jachtgeweren die worden af geschoten. De omwonenden klaagden deze zomer al, dat hun kinderen 's-avonds niet op tijd in slaap konden komen. Met die maar vooral de afschot van schadelijk wild iseen afweging van voor- en nade len. Er wordt gesteld dat een slechte afschot een nadeel betekent (schade) voor de landbouw. Afschot door ieder die het wil betekend last (lawaai en levensgevaari voor elk mens in de omgeving van het jachtgebied. Directeur Stoter schrijft dat het uit gangspunt is dat een grondeigenaar zorgt voor inperking van het schadelijk wild. De brief gaat verder met: „Wat heeft de watermaatschappij nu gedaan? De watermaatschappij heeft het jacht- recht met de verplichting van het scha delijk wild zoveel mogelijk verhuurd (aan de Hulster tandarts A. W. C. M. van Ravels, red.) Dat wil vanzelfsprekend metzeggen datdie huurder nu zijneigen gang kan gaan. Neen. de wet zegt dat de huurder evengoed als anders de water klacht. en nog andere, werd aangeklopt maatschappij als grondeigenaar ieder by het Hulster raadslid P. Stevens, die over deze zaak contact heeft op genomen met de WMZ. Namens de WMZ heeft directeur ir. P Stoter een brief geschreven aan de ve rontruste bewoners- „Ok wij kunnen ons voorstellen dat over de gang van zaken vragen leven", schrijft de directeur. „Misschien dat die vragen een gevolg jaar vergunning moet aanvragen voor de manier waarop het schadelijk wild wordt afgeschoten". In de brief van de WMZ wordt uiteenge zet dat de Dienst Faunabeheer beslist over de bestrijding van het schadelijk wild. De WMZ noemt het gebruik van fretten in het waterwingebied niet haal baar. het aantal konijnen dat dan zou Lichtbak en hagel „Blijft dc mogelijkheid - UiUU. I1CU <1<1JII<L2 ILUIlllllCil Udb UCU1 AUU overleg met de heer Stevens, een goede zaak u in de eerste plaats de nodige in formatie te geven. Mocht u ook na die informatie menen, dat veranderingen gewenst zijn dan is het een kleine moeite om ons dat te laten weten. Voor de vol gendejaren zullen wij dan nagaan of en zo ja op welke manierde door u gewenste verandering kan worden bereikt". Er wordt in het schrijven gesteld dat de afschot van schadelij k wild by de wet is geregeld. Teveel konijnen berokkenen schade, waarvan vooral de land- bouwlast heeft. Teveel mensen die zich bezighouden met de beperking van bijvoorbeeld de konijnenstand be tekent ook weer last: last van lichtbak ken, last van lawaai. Maar het betekent ook gevaar Denktu zich in dat iedereen vrij is de konijnen op zijn land af te schieten. De gevolgen zijn duidelijk: ge vaar voor de medemens, totzoverdebrief van de WMZ aan de bewoners. lichtbakken en afschot met hagel. Suc ces verzekerd, want de kans op konij- nenscliade bij de landbouw daalt ge weldig. De andere kant van de spiegel: de lichtbak kan weieens op een woon- of slaapkamer schijnen en het schot wordt gehoord. Voor die nadelen be staat echt begrip", verzekert ir. Stoter. Het is werkelijk de bedoeling die nadelen zo weinig mogelijk te laten voorkomen, maar soms kan het niet an ders". DeWMZheeftgeconstateerddathetaan- tal klachten dit jaar groter was dan in voorgaande jaren. Als mogelijke oorzaak wordt het feit naar voren ge bracht dat we een mooie zomer achter de rug hebben De mensen bleven langer in hun tuin zitten en hielden de ramen langer open Afschot, van schadelijk wild is overdag volgens de WMZ geen haalbare kaart Het gebied is vrijwel volledig open voor het publiek, en dat pubhek loopt bij een jachtpartij overdag risico. „Dat risico is ook in hetbegm van de avond aanwezig Bovendien zolang het licht is, kan met de lichtbak met gewerkt worden" De brief beslui t met een uitnodiging aan de belanghebbenden om hun wensen en/of klachten kenbaar te maken: „Voor 1976 is een afschotvergunning gegeven. Voor 1977 zal opnieuw beslist moeten worden. Ook by de beslissing voor 1977 moet met alle omstandigheden en alle belangen rekening worden gehouden. U kunt dat mogelijk maken door uw wen sen, uw klachten als u dat wilt naar voren te brengen". Inbrekers betrapt door omwonenden TERNEUZEN - In de nacht van woens dag op donderdag is om ongeveer half een ingebroken bij radio en televisie handelaar Tazelaar in de Noordstraat te Terneuzcn. De inbrekers kwamen binnen door het forceren van een raampje, maar daarby werden zy opgemerkt door om wonenden. Toen de politie arriveerde maakten de drie inbrekers zich snel uit de voeten Daarbij heten ze de gestolen apparatuur op straat, vallen. De schade was aanzienlijk. Van de inbrekers ont breekt ieder spoor. 'De Verenigde Vrienden' Sas van Gent hield fancy fair SAS VAN GENT - De harmonie "De Ve renigde Vrienden' uit Sas van Gent hield een fancy fair ten bate van het in strumentenfonds. Tijdens deze fancy fair was er een rad van avontuur, waren er diverse kraampjes en een zo genaamde eetkeuken. Ook trad de plaatselijke boerenkapel "De Betekop pen' op. Van de opbrengst konden di verse nieuwe uniformen worden aange schaft. Lagere school hield ouderavond Retranchement - De oudercommissie van de openbare lagere school te Re tranchement hield een ouderavond. Dat gebeurde in het gebouw van de school. Veel ouder maakten van de gelegenheid gebruik het werk van hun kinderen te bekijken. Hierna volgde een vergadering onder leiding van het hoofd van de school, de heer J A. Hennekeij By de bestuurs verkiezing werd de peningmeester van de oudercommissie, de heer A. Poisso- nier herkozen. B. EN W. IN NOTA AAN DE RAAD: -55 7FT F^T ANDIfiHFID over 1975 blÜkt dat de gemeente over t\ J-V- dat jaar 63 mille moet bijpassen om uit BO U W VERENIGINGEN de rode cijfers te blijven. In de begroting volgend jaar iseen tekort geraamd MET TOILETTEN, KANTOOR EN BEZOEKERSRUIMTE MET TIEN STEMMEN YOOR EN ZEVEN TEGEN Probleem De watermaatschappij stelt dat met het bovenstaande het feitelijke probleem al is aangegeven. De jacht. JONGEN (12) LICHT GEWOND Ravage op rijksweg bij Breskens door gecompliceerd ongeval BRESKENS - Rijksweg 58 donderdag avond tussen Schoondijkeen Breskens enige tijd versperd geweest door een gecompliceerd ongeval, waarbij onder meer zes ton aardappelen op de weg te recht kwam. De schade aan de betrokken voertuigen was groot. Een 12-jarig jongetje uit Hoofdplaat liep een polsfractuur op en moest per ambu lance worden overgebracht naar het ziekenhuis te Oostburg. Het ongeluk gebeurde donderdagavond omstreeks zeven uur. Een landbouw trekker. bestuurd door W. J. C. uit Groede, reed met een aanhangwagen met zes ton aardappelen van Schoon- dijke naar Breskens. Ongeveer halver wege kwam een vrachtwagen, bestuurd door J. M. C. B. uit Waterlandkerkje, de tractor achterop. De bestuurder zag de combinatie te laat en reed meteen snel heid van zo'n 80 km per uur tegen de aanhangwagen, die naar rechts werd geduwd. De tractor kantelde en kwam op het ünker gedeelte van de weg te recht. Daar naderde juist uit de richting Breskens een personenauto, bestuurd door J. I. R. uit Groede, die tegen de gekantelde tractor botste De perso nenauto werd totaal vernield, evenals de aanhangwagen. Om deze aanhang wagen te kunnen verwijderen moest het gevaarte eerst in drie stukken worden gezaagd. De vrachtwagen en de tractor werden aanzienlijk beschadigd. De vrachtauto had de 12-jarige S. uit Hoofdplaat als passagier. Deze jongen liep bij het ongeval een gebroken pols op. OOSTBURG - De gemeenteraad van Oostbnrg heeft donderdag met 10 tegen 7 stemmen besloten een "omvangrijke* accommodatie te bouwen bij de jacht haven in Breskens. Dat besluit houdt in dat er aan de oostzijde van de haven een gebouw zal verrijzen waarin toilet voorzieningen. een kantoor voorde ha venmeester en een bezoekersaccom modatie kunnen worden onderge bracht. Hetgebou w kost naar schatting 535.000 gulden en de jaarlijkse lasten zullen zo'n 75 mille bedragen. Als gevolg daarvan moeten de liggelden voor de jachthaven worden opge schroefd. De raad verwierp het voorstel van b. en w. om te volstaan met een beperkte ac commodatie (alleen toiletten en kantoor havenmeester) en voor de be zoekersruimte uit te zien naar de bo venverdieping van de vismijn, waarvoor nog altijd geen bestemming is gevonden. Het- college vond daarvoor slechts steun by de progressieve fractie. Wethouder J. Barendregt was als eenling binnen het college ook voor de omvangrijke' accommodatie. De heer J. de Vries (prog.) herinnerde eraan dat de gemeente ongeveer 23.000 gulden per jaar kan bezuinigen door de bovenver dieping van de vismijn te benutten. Dat 'De Voorwaarts' Kampioenendag 'De Snelle Duif CLINGE - In samenwerking met het plaatselijk comité van 'Herwonnen Le venskracht' houdt de Olingse postdui- venhoudersvereniging 'De Snelle Duif zondag 21 november de traditionele jaarlijkse internationale kam pioenendag in café 'De Snelle Duif te Clinge. Aan deze tentoonstelling doen alle bekende duivenkampioenen uit de grensstreek mee. De baten van deze ten toonstelling komen ten goede aan de Clingse zieken. Finales krulbol- wedstrijden OOSTBURG - Afgelopen week waren op de drie overdekte banen van de bol dersclub 'Eerlijk duurt het langst' te Ertvelde-Rieme (B.) de finales van de Holland-Belgiè krulbolwedstrijden. De wedstrijdcommissie bestond uit drie vertegenwoordigers uit Nederland en drie uit België. De deelname was, eve nals de balangstelling, goed. Uitslag- neren: 1 Pr. van Damme. R. Anke C Willems «België»; 2 Pr de Geeter. G de Geeter. R de Vriend (Nederland i. 3 R v d Veire. K. de Baeker, A. Vemaeve iB.i: 4 C Dnont. E de (freeze, W. Veldkamp (N.i; 5 G Geinaert. A. Scnelloul. M riendnkx iB.i. 6 A. Leliaat, R. de Geeter. W. Verslraete iN i; 7 A. Sloek, R Geimaert. D. Baeke iB.i. 8 M. Son- ville, W. Pauwels. K. Lievens (B.i. De dames speelden ui pelotons van twee. de neren in F>elotons van drie. Dames: 1 S Willems, G. de Windt (B.i. 2 G Muscne. L. de Muynck (B i. 3 A. v d «daegnem. G van Hoecke iB.i. ZAAMSLAG - De postduivenhouders- vereniging 'De Voorwaarts" uit Zaamslag hield een algemene vergade ring in het verenigingsgebouw te Zaamslag-Veer. Tijdens deze vergade ring werden de vluchten van het afgelo pen seizoen besproken. Niet alleen de uitslagen, maar ook de deelname en het weer werden hierby nagegaan. De leden kregen vervolgens gelegenheid om de nieuwe ringnummers voor het jaar 1977 te bestellen. Volleybaltoernooi in 't Zwaantje TERNEUZEN - In de Zwaantje te Temeuzen wordt zaterdag een volleybaltoernooi georganiseerd door de personeelsverenigingen van Bravenboer/Scheers en Ter Schorre. De deelnemende teams komen uit de Zeeuws-Vlaamse bedrijfssector en de gezondheidszorg. De wedstrijden be ginnen 's-mörgensom9.30uur. De finale wordt gespeeld om 16.00 uur. 'De Vink' houdt internationale vogeltentoonstelling BRESKENS - Burgemeester A. Schip per, van Oostburg. opent vrijdag 29 ok tober de tweede internationale vogel tentoonstelling van de vogelhouders- vereniging'De Vink' uit Breskens. Deze vereniging is er in geslaagd ongeveer 1000 vogels onderverdeeld in zo'n 250 klassen naar Breskens te laten komen. De secretaris van de vereniging, de heer A. Morel hierover: „De deelnemers komen niet alleen uit geheel Nederland, maar ook uil Belgié en Duitsland. Verder zijn er een ongekend groot aantal Nederlandse kampioenen en verscheidene wereldkampioenen". De tentoongestelde vogels zullen door negen van de beste keurmeester uit Ne derland gekeurd worden. De Breskense basisscholen brengen ook een bezoek aan de tentoonstelling. In verband hiermee heeft de organisatie besloten een tekenwedstrijd te houden, waarbij de leerlingen enkele vogels kunnen winnen. Burgemeester Schipper opent de tentoonstelling om 20.00 uur in de bovenzaal van de nieuwe vismijn te Breskens. De tentoonstelling is geopend op zaterdag 30 oktober van 10.00 uur tot 22.00 uur en op zondag 10.00 uur tot 20.00 uur. is het bedrag dat de leegstaande verdie ping de gemeente nu kost. maar dat bij gebruik ervan, als bezoekersruimte voor de jachthaven, volledig ten laste zou komen van die haven en dus kan worden doorberekend in de liggelden. Burge meester A. Schipper en wethouder J Vergouwe hadden oren naar die argu mentatie. maar de overige fracties gaven de voorkeur aan een totaal gebouw bij de jachthaven zelf. Uit dc kostenvergelijking maakten ze op dat dat, goedkoper is ..Bovendien." zo zei VVD-erTh. Cambier. „zal de jachthaven bij uitbreiding eerst in oostelijke richting opschuiven en dan ligt dat nieuwe gebouw helemaal centraal." De raad maakte zich overigenseendrachtig bezorgd over het gebruik van de vis- mijnverdieping. waarvoor zich tot nu toe slechts een kandidaat heeft gemeld. Die wilde er appartementen bouwen en dat is volgens b. en w uitgesloten. Met name de heer A Verhage (Dorpsbe langen en Toerisme), hield een pleidooi voor het attractiever maken van de bo venverdieping, zodat die beter zou 'ver kopen'. Het raadslid deed overigens zijn belofte uit de vorige raadsvergadering gestand dat hij zou komen met een plannetje om de hele omveving van de jaohthaven aantrekkelijker te maken. Als het aan hem ligt komen er op de dijk winkeltjes en appartementen in twee grote gebouwen. De heer Verhage zou daarin particuliere investeerders willen interesseren. Z'n schetsjes ontmoetten donderdag al de nodige bedenkingen. Men vreesde met name dat bouw boven op de dij k onder geen beding zal worden toegestaan. Burgemeester Schipper deed een ver geefse poging om een raadsmeeróerheid te winnen voor het voorstel van het col lege. „De keus die u maakt betekent dat er geen oplossing komt voor het probleem van de vismijn," hield hij de raad voor ,,U mag in deze zaak het belang van de gemeente niet uit het oog verliezen." Hij het overigens doorsche meren een uitbreiding van de jachtha ven. hoewel dat blijkens de grote be langstelling gerechtvaardigd zou zijn, voorlopig met te zien zitten. Alleen al uit waterstaatkundig oogpunt zou dat een groot probleem worden. Mijnmeester De raad benoemde donderdag de heer J. B. Jacobs uit Breskens met ingang van 1 januari 1977 tot mijnmeester in de Breskense vismijn. Men verbond daar aan de voorwaarde dat de heer Jacobs al zijn functies binnen de visserij wereld moet neerleggen. De heer Jacobs neemt de plaats in van zijn naamgenoot J. P. Jacobs die met pen sioen gaat. NEEMT NOG TOE" SAS VAN GENT - Het ge meentebestuur van Sas van Gent is ta melijk machteloos als het gaat om be middeling in de al ruim anderhalf jaar slepende kwestie van de renovatie van de Witte Wijk in Sas van Gent. „Wo ningcorporaties hebben een zeer grote zelfstandigheid verkregen en deze zal in de toekomst nog toenemen", schrijven b. en w. aan de gemeenteraad, die zich in de vergadering van donder dag 28 oktober niettemin zal buigen over de renovatie-perikelen. Dat ge- beu rt dan aan de hand van een brief van dc Werkgroep Renovatie uit de Witte Wijk, die b. en w. en de raad om een uitspraak verzocht. De werkgroep staat, zoals bekend, lijn recht tegenover het bestuur van de wo ningbouwvereniging 'Sas van Gent Vooruit', die begin vorig jaar met een praatplan voor de renovatie naar buiten kwam. De bouwvereniging wil een half- steensmuur laten metselen om de ge vels, maar daar heeft de werkgroep zich steeds tegen verzet. Men presenteerde een alternatief 'wïtplan' dat een opk- napbuert van de bestaande (beton)ge- vels inhoudt. De laatste tijd spitste het conflict zich vooral toe op de vraag of het inbouwen van centrale verwarming in de huizen nodig is en zo ja, welke ge volgen dat heeft voor de huur Nu het gemeentebestuur is gevraagd om een uitspraak hebben b. en w. hun bevoegdheden ten aanzien van de wo ningbouwvereniging op een rijtje gezet en de conclusie is dat die weinig talrijk zyn. Men herinnert eraan dat het toe zicht in de eerste plaats wordt uitgeoe fend door de minister van volkshuisves ting. dat een bescheidener taak is toe bedeeld aan b. en w. en 'dat er feitelijk geen taak is voor de gemeenteraad als het gaat om het houden van toezicht op dit. veel verguisde, veelal verkeerd begrepen en ook nu nog in vele opzichten, ondanks een lange geschie denis, in zyn kinderschoenen staand in stituut". het college meent dat. „een beetje meer begnp in breder kring bij de verdere ontwikkeling geen kwaad zou kunnen." Vastgesteld wordt verder dat de Sasse bouwvereniging 'zeker op weg is' de eigen rechten en plichten te ken nen ..De grens tussen het veilig stellen van een aantal doelstellingen en de 'be voogding' wordt door de plaatselijke corporatie wel bewaakt." In de vergadering van volgende week donderdag komen ook de financiële re sultaten van de openbare bibliotheek in Sas van Gent op tafeL Uit de rekening in Zelzate is stopgezet Het overlegor- gaan van alle Sasse oudercomite's i heeft daartegen, zoals bekend, gepro testeerd. B. en w. herinneren er in het raadstuk aan dat noch inkrimping van het aantal lessen, nocht uitbreiding van de 'zwemtijd' soelaas zou hebben geboden. Een van die twee maatregelen zou wel nodig zijn geweest omdat het aantal zwemgroepen steeds uitbreidt. Door in krimping van het aantal lessen zou. zo menen b en w. echter het rendement van het. zwemonderwijs sterk teruglo pen. terwijl uitbreiding van de zwemtijd 25 procent duurder zou worden. De totale kosten worden 15.000 gulden. Het college vindt geen van beide op lossingen aanvaardbaar. Men ziet meer in intensiever zwemonderwijs tydens het 'openluchtzwemseizoen'. Kampioenen 'De Vitesse' HULST - De Hulster postduivenhou- dersvereniging 'De Vitesse' maakte i haar kampioenen bekend van het afge- lopen seizoen. Kampioenen bij de oude L Instituut voor be- duiven werden: 1 gebroeders Kramers: 2 1 van ruim 80.000 gulden. Schoolzwemmen Het college laat de raad nog eens uit voerig weten waarom het schoolzwe- monderwijs in het overdekte zwembad Bestuurderen en ambtenaren kregen informatie over wet Arob TERNEUZEN - Het hoofd van de afde ling algemene juridische zaken van de Vereniging voor Nederlandse Gemeen ten (VNG) mr. J. H. van der Veen heeft donderdag in de burgerzaal van het Terneuzense stadhuis een inleiding ge houden over de nieuwe wet 'Admini stratieve Rechtspraak Overheidsbe schikkingen' (Arob). Datgebeurde voor leden van de afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen van - - stuurswetenschappen. A. Pieters. Kampioenen bij de jaarlin- De nieuwe wet Arob is per 1 oktober in gen: I gebroeders Kramers; 2 A. Pieters. de plaats gekomen van de wet Beroep Administratieve Beschikkingen. De neer Van der Veen spitste zyn inleiding toe op die onderdelen van de nieuwe wet die raakvlakken hebben met het bestuur van gemeenten. Zijn gehoor be stond dan ook voornamelijk uit be stuurders en ambtenaren van Zeeuws- Vlaamse gemeenten. Duidelijk werd dat het werken met de wet. Arob nog een on zekere zaak is, niet alleen omdat er nog geen jurisprudentie over is. maar ook vanwege een gebrek aan praktische aanwijzingen. De heer Van der Veen wees erop dat nadrukkelijker dan voor heen aan de bevolking kennis moet worden gegeven van zaken die hen direct raken en van de mogelijkheden om beroep aan te tekenen. Die be roepsmogelijkheden op zich zijn trou wens ook uitgebreid. Een ander 'heet hangijzer" bleek de nieuwe procedure te zijn volgens welke bezwaarschriften moeten worden behandeld. De discussie tijdens de vergadering leverde op dat punt geen pasklare oplossingen op. Makkelijker had men het met de be noeming van een nieuwe secretaris van het Instituut voor Bestuursweten schappen, afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen. In de plaats van de onlangs vertrokken heer B. van Wouwe werd de heer J. J. de Vos. chef afdeling algemene volkomen gelijk zaken by de gemeente Temeuzen be- dammerkte noemd. B en w. hadden aanvankelijk voorge- steld om helemaal niet in de vacature te T rtT^Tt Tirü T a a t i" r voorzien nadat de raad in september y tLlhlA. 11lLIs /W/4 /4 t l had duidelijk gemaakt niet in zee te wil- len gaan met jachthavenmeester Van der Meer als ujdelyk mijnmeester. De heer G. van Schaick (kvpi stelde echter voor om toch een nieuwe mijnmeester te benoemen in de persoon van de heer Ja cobs Een poging van het college om het te houden op een voorlopige aanwijzing tot mijnmeester. leed schipbreuk met 9 legen 8 stemmen. Men had daarna geen moc-ite met de uellnilieve benoeming Het college gaat bekijken of een perceel tje grond aan de Grote Beer in Oostbu rg mogelijk kan dienen als ves tigingsplaats voor het Oostburgse dag verblijf voor geestelijk gehandicapten. Dat verblijf is nu onderdak in een barak bij het oude (door de gemeente aange kochte) ziekenhuis in Oostburg. maar zal daarui binnen afzienbare tijd moeten verdwijnen. Het terrein aan de Grote Beer iseen van de uitwijkmogelijkheden. Zolang daar over niet is beslist, zullen b. en w. de be stemming openbare gebouwen' van dat terrein niet. wijzigen in 'woon- doeleinden' zoals aanvankèlijk de be doeling was. GELD BESCHIKBAAR VOOR ONDERZOEK BAARMOEDER HALSKANKER OOSTBURG - Dc Oostburgse gemeen teraad heeft donderdagavond besloten om de Katholieke Vrouwenorganisatie (kring Oostburgi 14 keer 15 te geven voor het houden van cursussen voor vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen. Hel bedrag is bedoeld als bijdrage in de zaalhuurkosten. De organisatie vroeg in eerste instantie ƒ35 per avond. De heer L. Maas (pro gressieven) was echter van mening dat ervoor/ 15 een zaal te huren is en datde waren donderdag het loon van 'Uit in Zeeuwsch-Vlaanderen' voor de organi satie van een jeugdtheaterfeslival in het Zuidlandtheater in Temeuzen. De belangstelling daarvoor was 'redelijk niet overweldigend'. Voor de kinderen die wel kwamen vormde het festival niettemin een wel kome onderbreking van hun herfstva kantie. Ze leefden volop en enthousiast mee met. de drie voorstellingen. De serie werd 's morgens geopend met het pop pentheatervan Jan Nelissen die 'De kist uit China" vertoonde, tot groot vermaak van de jeugdige bezoekers. Het theater van Wim Zomer kwam 's middags aan de beurt met. 'Egozijns sterrendroom' waarbij de kinderen hun steun aan de sympathieke hoofdrolspelers niet onder stoelen of banken staken. Voor de iets oudere kinderen danste 's avonds het Scapino-ballet 'Scapino 10'. gemeente dan ook niet meer dan dat bedrag moet geven. Burgemeester A. Schipper wist de raad nog te melden d at er ondertussen een telefonische mede deling van de KVO was bin nengekomen, waarin het gevraagde be drag al was verlaagd tot 25 per avond. Na een hele discussie kon de meerderheid van de raad zich tenslotte vinden in het voorstel van de heer Maas: ƒ15. De rooms-katholieke lagere school in Groede mag van de Oostburgse raad stempels kopen voor het vak aardrijks kunde. Burgemeester en wethouders stelden voor om geen medewerking te verlenen wat de aanschaf van die stem pels aanging, maar op voorstel van de heer W. Spinnewijn zette de raad het licht voor de aardrijkskundestempels op groen. De gemeente Oostburg zal een bedrag van 9.000 beschikbaar stellen voor het houden van een onderzoek naar baar moederhalskanker. Mede naar aanlei ding van vragen van mevrouw J. van de Ree-Slabbekoorn antwoordde wethou der J. Vergouwe, dat er voldoende pu- blikaties verricht zullen worden om de bevolking op de hoogte te stellen. Hij verwacht dat er medio 1977 met het on derzoek kan worden begonnen. Burge meester Schipper deelde donderdag avond aan de raad mee dat er opdracht is gegeven aan 'De Meeuw' in Oirschot om de kleedaccommodatie voor het sportcomplex in Oostburg te leveren. Het aannemersbedryf Lab te Sluis le verde wel een offerte, maar dezé lag ruim 45.000 hoger dan die van 'De Meeuw'. Amateuristische kunst' Zaterdag 30 oktober wordt in het Streekmuseum in I Jzendi jke de exposi tie 'Amateuristische Kunst' geopend. Dat gebeurt dan om 11 uur. Tevens wordt dan het vernieuwde carillon van de Nederlandse hervormde kerk in die plaats weer in gebruik gesteld. Kunstenaar in oude klooster te Sas van Gent SAS VAN GENT - Beeldend kunstenaar R. Beek uit Sas van Gent gaat een deel van het oude klooster aan de Sasse Westkade m gebruik nemen als atelier. Het gaat om de ruimte die tot voor kort in gebruik was bij een groep jongeren, maar die nu is ontruimd. De kunstenaar moet een tientje huur per maand gaan betalen. B. en w. van Sas van Gent die de gemeenteraad voorstel len om hiermee akkoord te gaan vinden dat eenzelfde regeling zou moeten de zitting, mr. J. A. Lantsheer van de Wethouder Barbé reikte prijzen uit van kleurwedstrijd kinderboekenweek TERNEUZEN - Wethouder drs R. C. E. Barbé van Temeuzen heeft donder dagmiddag in de openbare leeszaal en bibliotheek in de Terneuzense Leeu wenlaan de prijzen uitgereikt van een kleurwedstrijd. De wedstrijd werd ge houden in het kader van de kinderboe kenweek 1976. In totaal had een min of meer deskundige jury, beslaande uit vijf personen, ongeveer zeventig in zendingen beoordeeld. Een dertigtal kinderen woonde de prij suitreiking in de bovenzaal van de bi bliotheek bij. Drs. Barbé hield eerst een inleidend praatje. Hij wees erop dat het I kinderboek tijdens de boekenweek cen traal had gestaan in Temeuzen. Direct werd hij aangevuld door een jongetje uit de zaal dat de wethouder toevoegde „Meneer niet alleen in Temeuzen hoor, maar ook in Rotterdam'. Drs. Barbé gaf i dat graag toe: „Ja jongen, daar heb je ™- ook in Amster- le wethouder:' vaderlijk op. V 1 Daarna volgde de prijsuitreiking. Drs Barbé overhandigde een prijsje (in alle I. gevallen een bekroond kinderboek) aan: dn de categorie van vijfjaar) Chantal Pijcke uit Biervliet, (in de categorie van zesjaari G. Reewinkel uit Temeuzen. (in categorie van zeven jaar). Harald van de t Sluysveer uit Temeuzen, (in de ca tegorie van acht jaar) Anthony de Key- zer. (in de categorie van negen jaar) Jan Willem Slabbekoom uit Zaamslag, (in de categorie van tienjaar) WillemJande Groote uit Temeuzen. (in de categorie van elf jaar) Tessa de Keyzer uit Temeu zen. Eervolle vermeldingen waren er voor Patricia Wouters uit Sluiskil (acht i jaar) en Boudewijn van de Veire uit Ter- neuzen (vijfjaar). De jury bestond uit: I Liesbeth de Jonge. John Verschuren, de heerJ. Notebaerten twee medewerkster van de bibliotheek: Agnes en Wilma. Na de prijsuitreiking verzorgde de heer A. van Kerckhoven een kindervoorstel ling van poppenfilms. Raad van state hoorde bezwaarden bestemmingsplan bij Philippine Van onze Haagse redacteur DEN HAAG - Drie inwoners van Phi lippine hebben donderdag voor de Raad van State in Den Haag een toe lichting gegeven op hun bezwaar tegen de bestemming „landschappelijk waardevol agrarisch gebied", die de i gemeenteraad van Sas van Gent heeft I gelegd op percelen in de buurt van hun bedrijven. Zij zien in de bestemming een ongewenste belemmering van eventuele uitbreiding van hun bedrij ven en in ieder geval een vermindering in waarde, aangezien de bestemming intensieve veehouderij uitsluit. Gede puteerde Staten hebben aan het plan van Sas hun goedkeuring gehecht en tegen dat besluit zijn de drie uit Philip pine bij de Kroon in beroep gegaan. De heren A. de Smet. E. P. Buyk en R. J. Barbé leitten - bijgestaan door de heer C. Rops van de NCB - voor de bestem ming „agrarisch gebied", die meer mo gelijkheden zou bieden. Uit de opmer kingen van wethouder A. C. de Beleir van Sas van Gent. die in Den Haag ver scheen. viel op te maken, dat de ge meente voor wat betreft de percelen bij de bedrijven van de heren De Smet en bestemmingsplan „Buitengebied" vastgelegde bestemmingen moeten be houden. Voor de percelen bij het bedrijf van de heer Barbé zou de gemeente by nader inzien wel bereid zyn om de grens van het Jandschappelyk waardevol ge bied" ten gunste van hemmeernaar het westen te leggen. Als de Kroon zou be slissen. dat daartegen geen bezwaren zijn in te brengen - overeenkomstig het advies van het ministerie van volks huisvesting en ruimtelyke ordening - zouden alle instanties zich daarby neer moeten leggen. De gemeente wilde de bewuste grens vrij ver ten gunste van de heer Barbé verleggen, maar de verte genwoordiger van de provincie tydens gelden voor de heer J. de Bliek, ontwer per van het 'Schepentrekker'-beeld. Hij gebruikte ook het oude klooster om dat beeld te bouwen. PPD, achtte dat onnodig en toonde zich voorstander van een grens net ten wes ten van het bedrijf van de heer Barbé in de Vergaertpolder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 32